PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث .. مشكلات جوان هاي امروز ..

Amir
8th October 2009, 05:21 PM
بسمه اللطيف ..

خوب اين اسم مشكلات جوان رو اين حرفا رو خيلي شنيديم بعضي وقتها خودم نسبت بهش الرژي پيدا ميكنم حرفاي كه زده ميشه ولي نه عميقا روش فكر ميشه و نه اونطور كه بايد بها داده ميشه.. اين حرفا بعضي وقتهاي ادامس جويدني كساني ميشه كه ميخان خودشون رو همدرد جونها بدونن و خوب مسلما بهره برداري هم بكنن .. اين مسئله رو به صورت حرفاي كليشه اي و هميشگي بررسي نميكنيم .. اما حرفاي هست كه هر كسي داره و مشكلاتي كه ممكنه هر جواني از هر طبقه اي به نوعي خاص باهاش درگير باشه .. بعضي وقتهاي ممكنه خود ما باهاش درگير نباشيم ولي ببينيم كه كساني باهاش درگير هستند .. سوال اينه كه واقعان براي رفع و يا كم كردن اين مشكلات چه بايد كرد .. وضع خودمون رو با ساير ممالك ديگه هم بسنجيم ببينيم كجا هستيم چه حقوقي داريم و چه نقشي تو اين جامعه ميتونيم داشته باشيم ؟ !

بعد اين مسئله بيشتر اجتماعي هستش و نميخاييم اين مسئله رو صرفا سياسي يا منتصب به فرد و جناح بكنيم بنابراين از بيشتر از اين بعد به مسئله نگا ميكنيم و بررسيش ميكنيم ..

ØÑтRдŁ§
8th October 2009, 10:31 PM
سلام آمیر آقا..
ممنون بابت تاپیکی که زدی..
راستش اینجا تا بحث از مشکلات میشه..همه میگن مشکلات جوانان..
تا میگن مشکلات جوانان بصورت کاملا کلیشه ای همه میگند ازدواج..مگند خونه..
میگند درامد و کار ولی هیچ وقت هیشکی تو فکر راه حل نبوده..
هیشکی نگفته آقا این مشکل درامد رو باید چیکار کرد..
میگم که شده یه کلیشه همه میگند مشکل جوانان ازدواج و مسکن و کار هست..
خیلی مشکلات دیگه هست که هیشکی بهش نیگاه هم نمیکنه..
تو همین مملکت یه جوون که نظر میده دوست دارند محکومش کنند..تحقیرش کنند..بگند تو نمیفهمی..
مگه نیست؟ تا یه جوون میگه موسوی همه میگند برو بابا بچه..
تا یه خورده به خودش میرسه
لباسی که دوست داره (معقول) میپوشه یا حتی مدل مو..
خیلی چیزای دیگه..
کلا همه جوونا نمیفهمند..
سه تا مشکل حل نشدی هم دارند که همینایی بود که گفتم..
بازم ممنون

Amir
17th October 2009, 11:40 PM
اول سلام به همه دوستان ... بعد حرفت مسعود جان كاملا درسته و تاييد ميكنم كلا اين مشكلات جوانان شده ادامس جويدني بعضيها و بعد از اينكه استفاده اش به پاپايان رسيد ميندازن دور .. اينكه اين مبحث كليشه اي شده به شدت قبول دارم ولي قصدم از مطرح شدنش اينكه ما چقد ميتونيم تو رفع اينا به خودمون كمك كنيم و در درجه بالاتر راه حل اساسي اين مشكلات چيه ..

يه نكته ديگه رو بگم كه امل دو تا سواله .. چرا ما به خودمون براي اظهار نظر بها نميديم ؟ و دوم اينكه مگه اين انجمن جوان نداره ؟ مشكلات اساسي ما مسكن و كار و ازدواج هست ولي فرعيات زيادي هم داريم كه ميتونيم تا حدي تو مباحث حلش كنيم .. بايد عادت كنيم كه نظر به فكر و انديشه رو بگيم چيزي كه توي فكرمونه و نتيجه تجربه و تعقلمون هستش .. اينكه بي تفاوت از كنار فرصت تريبون ازاد هم بگذريد در فرصت واقعي تر هرگز جرات اظهار نظر و اعتراض سازنده رو نخواهيد داشت

Aerith
21st November 2009, 04:11 PM
به نظرم مشکل اساسی شکاف بین نسلها و ازدواج و بچه و اینها نیست! مشکل اصلی اینه که برای جوونها هدف و ارزش قائل نمیشن! ارزش و احترام به این نیست که دست جوون رو بگیرن از خیابون ردش کنن! یا بهش پیشوند آقا و خانوم ببندن! احترام و ارزش اینه که ماهایی که 12 سال تو یه محیط بسته و ایزوله به نام مدرسه بار اومدیم یه درس مهارت برنامه ریزی و مدیریت شخصی بهمون میدادن که الان میریم دانشگاه و اسم دانشجو رو یدک میکشیم لااقل لایق این اسم باشیم! نه مثل خود من که کارم داره کم کم به افسردگی کشیده میشه!
احترام و ارزش اینه که اگه شونصدتا رشته میارین میذارین تو دانشگاه لااقل به فکر آینده ی شغلیش هم باش! اصلا هر رشته ای باشه! حالا حتما نباید مهندسی باشه که... نه اینکه طرف فوق لیسانس مدیریت صنعتیه به ساندویچی باز کنه! یا یکی دیگه مهندس پلیمره بره مسافر کشی! این دو مورد رو با چشمای خودم دیدم! این بزرگان ما(!) با چشمشون نمیبینن که ما چه خون دلی میخوردیم... بهترین لحظه های عمرمون رو پشت این دفتر کتابا گذاشتیم هر صفحه ش نفسهامون رو ازمون گرفت... حالا فراهم کردن فرصتی برای پرورش ما واقعا براشون امکان پذیر نیست؟ خب این اسمش چیه؟
اونوقت هی تو رادیو تلویزیون و روزنامه ها بزنن تو سرشون بگن ای وای جوونامون دارن فرار میکنن! بعد برن پشت صحنه هر هر به ریش من و امثال من بخندن!

REmi
25th November 2009, 11:40 PM
باز هم صحبت جوان .. راستش من يكي حساسيت پيدا كردم .. خيلي حرفها هست كه سخن در اوري است بعضيا اينقد فضا رو سياه ميكنند كه ادم ميگه چرا زنده ام .. بعضيها هم انگار نه انگار كه مشكلي هست .. در حالي كه مشكلات هست اگه مشكل رو دور بزنيم چطوري ميتونيم حلش كنيم ؟ اگه انكار كنيم انگار صورت مسئله رو پاك كرديم .. پس چه بايد كرد .. عمده چيزي كه دوستان گفتند درست بود و يه حرف اساسي كه زده شد و اون هم ارزش گذاري به توانايي نسل جوا ن و به شخصيت و تشخيص نسل جوان .. چرا وقتي اتفاقي ميفته فردي معتاد ميشه و راه نادرست رو ميره چرا وقتي كسي كه ميتونه اينده ساز اين مملكت باشه حروم ميشه مياريم تو صدا و سيما و روزنامه ورسانه درس عبرتش ميكنيم ؟ ايا راه ي رو كه صاحبان مسئوليت و سياست گذاران فرهنگ و اقتصاد جامعه ميرند درسته ايا هدف گذاري براي نسل جوان و ايجاد راه و زمينه انجام شده .. ما چه كرديم و چه ميخواهيم ...

Aerith
1st December 2009, 11:07 AM
به نظر من تو جامعه ی ما باب شده وقتی به مشکل میخوریم صورت مساله رو پاک کنیم! فکر میکنی این از کجا نشات گرفته؟ دقیقا برمیگرده به دوره ی کودکی و نوجوانی که تو مدرسه همچین کاری رو میکردیم! و بعد کم کم همچین آدمهایی بزرگ میشن و کم کم به مقام و جایگاهی میرسن و همه رو تو مملکت مثل خودشون میکنن!
باید توانایی مواجه شدن با مشکلات رو داشته باشیم! تو رسانه ها فقط میگن فلانی خود کشی کرد! خودکشی حرام است و تا قیامت تو آتیش یه لنگه پا نگهش میدارن! اما همونی که این حرف رو میزنه نمیره ببینه چرا طرف خودکشی کرد! ما عربها رو جاهل میدونیم اما کم کم داریم خودمون از اونها جاهلتر میشیم...

SaSaMc2
13th March 2010, 12:24 AM
با سلام.

جوان چندین نکته روشن داره:

انرژی

شور و شوق و نشاط

آغاز هدفمندی

غرور

کنجکاوی

و خیلی چیزای دیگه...

درسته که کودکی خشت اول هست

ولی جوانی هم ستون اصلی بنای آینده ی فرد و جامعه است.

............................

در تاریخ از چند هزار سال پیش تا کنون روش اداره جامعه در هر مذهب و قومیت و تمدنی

بر دو اصل بوده:

ایجاد شرایط خوش و مردم پسند و رفاه.

یا سرکوب و ایجاد شرایط ترس و پر استرس.

شما حتی در گیم های استراتژیک و تاریخی هم باید رضایت مردم رو از این دو روش بدست بیاری.

.............................

حالا به نظر شما ما بیشتر پیرو کدام روش هستیم؟

بدترین اتفاق برای یک جوان مشکل خونه، کار و ازدواج نیست.

اینها شعارهایی برای والدین جوانان است.

بدترین اتفاق اونه که ذهن یک جوان متوجه تناقضات و فریب در حرف تا عمل بشه.

...............................

ادامه دارد...

faridehsarvi
13th March 2010, 05:57 PM
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام عليكم
ممنون از امير آقا دوستان ادامه بدن....داره جالب ميشه
.................................................. .................................................. ......................................
جدا ازين قضايا يه ماجرايي رو تعريف مي كنم كنار بحث بالا يه كم هم به اين موضوع فكر كنيد
يه دوستي دارم كه هر ازگاهي حتي پول نداره برا غذا بريزه سلف وحتي خيلي بدتر از اون
.................حتي نون شبش رو بخره خوب هم مي شناسمش
بدون هيچ پول ودرامدي به زودي قراره 2تا استخر پرورش ماهي راه بندازه
هيچ پولي نداره وتاكيد مي كنم گاه شايد تا چندين روز نتونه غذاي درست وحسابي بخوره
چطوري داره يهاين كار رو انجام ميده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جيبش خاليه خاليه اما يه چيزايي داره كه كمتر جووني داره مي دونين چي؟
هدف ، اراده ، حركت،
هيچ پولي نداره اما ماهانه شايد به چندين بيمار كه پول درمان ندارن كمك كنه
چطوري؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يه سوال ديگه دوستاني كه دارين اين مطالب رو مي خونين از بين شما كيا هستن كه خدا باهاشون دشمنه؟ اونايي كه خدا باهاشون دشمنه لطفا اعلام كنن.........
دوستاني هم كه خدا باهاشون كاري نداره وولشون كرده اونها هم اعلام كنن.........

.................................................. ...............................

@};-@};-@};-شايد ديگه تا بعد تعطيلات عيد نتونم بيام
پيشاپيش عيد وسال نو همگي مبارك باشه وهمراه با شادكامي وسلامتي

http://www.rokhdarrokh.com/wordpress/wp-content/Upload_Files/eid2.jpg

صدای باران
13th March 2010, 06:44 PM
مشکلات جوانان زیاده وعامل اصلی به وجود اورنده ی انها خودشون هستند مثلا چشم وهم چشمی که اکثر ما بهش گرفتاریم یا دنبال مد رفتن تو خیابون دختر ها وپسرهایی رو میبینی که اینقدر از نظر قیافه عجیبند که ازشون میترسی من بامد مخالف نیستم اما هر چیزی اندازه وحدی دارد به جای اینکه درس بخونن میرن دنبال کارهای بیهوده کشورهای خارجی رو ببینید چقدر درحال پیشرفت هستند اخه اونا دنبال چیز های بیهوده نمیرند وخیلی بهتر از ماهم زندگی میکنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد