PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نور خورشيد عامل اصلي جهش هاي ژنتيكي

LaDy Ds DeMoNa
7th October 2009, 01:05 PM
نور خورشيد عامل اصلي جهش هاي ژنتيكي

قرار گرفتن در معرض آفتاب به طور مكرر و طولاني باعث ايجاد اختلالاتي در dna سلول هاي پوستي شده، سرطان پوست را ايجاد مي كند.

جوادي متخصص پوست و مو،به خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: پوست به عنوان وسيعترين ارگان بدن بيشتر در معرض مواد و عوامل سرطان زا قرار دارد كه يكي از دلايل مهم ابتلا به اين بيماري قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراي بنفش است.

وي تصريح كرد:‌ سيستم ايمني بدن در سنين بالا اساساً دچار مشكلاتي مي شود، از اين رو بيشترين موارد سرطان پوست در ميان سالمندان است.

جوادي، استفاده از لامپ هاي موجود براي برنزه كردن و كشيدن سيگار كه باعث سرطان در ناحيه دهان، زبان و لب مي شود را از عوامل ابتلا به اين بيماري دانست و تأكيد كرد:‌ بهترين راه براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري، نكشيدن سيگار و جلوگيري از قرار گرفتن در آفتاب شديد به صورتي كه سبب سوختگي شود، است.

وي اظهار داشت: ساعت 12 تا 14 بعدازظهر ساعت اوج تابش نور است كه سبب سوختگي مي شود، بنابر اين 20 دقيقه قبل از قرار گيري در معرض نور خورشيد استفاده از كرم هاي ضدآفتاب مناسب پوست ضروري است.

همچنين، ناهيد بهرامي متخصص پوست و مو در اين خصوص در گفتگو با خبرنگار ما خاطرنشان كرد: نور خورشيد نه تنها باعث سرطان پوست بلكه باعث خشكي و پيري پوست و ايجاد لكه هايي روي پوست كه گاهاً در مقابل درمان مقاوم هستند نيز مي شود.

وي تأكيد كرد:‌ مقدار نور آفتابي كه به طور معمول و طبيعي به سر و پوست ما تابيده مي شود كافي است و اگر مقدار آن از حد معمول بيشتر شود عوارضي را بر بدن به همراه دارد، كه گاهاً اين عوارض جبران ناپذير است.

بهرامي افزود: قبل از قرارگيري در معرض نور خورشيد بايد حتماً‌ از ضد آفتاب هاي مناسب پوست استفاده كرد.

وي تصريح كرد:‌ در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشيد براي بيش از دو ساعت، تجديد كرم ضد آفتاب ضروري است

لیموناد
4th March 2010, 12:37 PM
سلام.من به کمکتون نیاز دارم.در باره پنتیک سوالاتی دارم.اگر تمایل داشتید من رو اد کنید.mahsa_nazemi2003@yahoo.com

امير آشنا
4th March 2010, 08:24 PM
سلام.من به کمکتون نیاز دارم.در باره پنتیک سوالاتی دارم.اگر تمایل داشتید من رو اد کنید.mahsa_nazemi2003@yahoo.com

سلام دوست عزیز @};-

اگه لطف کنی معادل انگلیسی این کلمه رو هم بنویسی و یا اینکه حداقل مشخص کنی در چه زمینه ایه بیشتر می تونیم در موردش صحبت کنیم . کلمه ای که در حال حاضر از واژه شما به ذهنم می رسه ، پنتینگ ( panthing ) یا همون له له زدنه . اگه دقیق تر منظورت رو بگب ممنون میشم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد