PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث دلایلی مهم برای انصراف از لینوکس

moji5
3rd October 2009, 09:18 AM
در این مطلب قصد داریم به بررسی مهمترین موانعی که باعث منصرف شدن کاربران از استفاده از سیستم‌عامل لینوکس می‌شود بپردازیم.

شبکه ایران: این روزها با اینکه هنوز سیستم‌عامل "ویندوز" شرکت مایکروسافت همچنان قدرت اول سیستم‌عامل‌های دنیا به شمار می‌رود و فاصله زیادی با دومین رقیب خود "لینوکس" دارد اما همچنان تهدید "لینوکس" را بر سر خود می‌بیند.
سایت معتبر "پی‌سی‌ورلد" در مقاله‌ای به مهمترین موانعی پرداخته است که باعث منصرف شدن کاربران از استفاده از سیستم‌عامل لینوکس شده و یا به قولی انها را از این سیستم‌عامل خسته می‌کند و باعث می‌شود تا انها دوباره به سایر سیستم عامل‌های رایانه ای روی آورند.
این پایگاه اینترنتی در مطلب خود و در معرفی این دلایل آورده است:

1. لینوکس بسیاری از برنامه‌ها را ندارد
خیلی از شرکتهای بزرگ برای سیستم عامل لینوکس برنامه ارائه نمی‌کنند. برای مثال شرکت ادوب هنوز هیچ برنامه‌ای برای این سیستم عامل ارائه نکرده است.

2. عدم سازگاری قطعات سخت‌افزاری
"لینوکس را نصب کرده‌ام ولی بعضی از قطعات سخت‌افزاری رایانه‌ام با آن کار نمی‌کند."
این مشکلات برای کاربران ویندوز وجود ندارد و کاربران رایانه‌های شخصی انتظار دارند در دنیای "اوپن‌سورس" (منبع باز) برای این مشکلات راه‌حل‌های فوری ارائه شود.

3. برنامه‌های دستوری
"خسته شدم از اینکه باید برای انجام کارها مداوم دستورها را تایپ کنم."
البته برای بعضی از برنامه ها به صورت اتوماتیک اجرا می‌شود مثل "dvd player" ها اما باید بپذیریم این موضوع حقیقت تلخی است و شما باید برای برخی برنامه‌ها مدام دستور تایپ کنید.

4. فقط برای تنوع
"برای تنوع کافیست اما ویندوز چیز دیگریست"
باید بپذیریم لینوکس فقط متفاوت‌تر از ویندوز است ولی این دلیل بر بهتربودن نیست فقط متفاوت است همین و بس، چیز دیگری ندارد.

5. برای افراد خاص
"لینوکس برای کسانی است که از ویندوز و مک استفاده نمی‌کنند."
باید اعتراف کنیم این سیستم‌عامل برای مخالفان سرسخت ویندوز است و به همین دلیل این افراد سختی‌های لینوکس را تحمل کرده و دم برنمی‌آورند.

6. عجیب و پیچیده
"من لینوکس را نصب کرده‌ام اما مانند زنبوری هستم که در میان شهد گل گیر کرده و برای رهایی دست و پا می‌زنم."
راستش را بخواهید بسیاری از افرادی که برای اولین بار یکی از نگارش‌های لینوکس را نصب می‌کنند برای استفاده از لینوکس و ابتدایی‌ترین کارها با مشکل روبرو می‌شوند.
این موضوع ممکن است باعث شود تا بعد از یک ساعت سرگردان شدن بین منوهای پیچیده عطای این سیستم‌عامل را به لقایش ببخشند.

به هر صورت لینوکس یک سیستم‌عامل "اوپن‌سورس" بوده و برای تکامل آن مدت زیادی باقی مانده است و ممکن است سال‌ها بعد این مقاله طوری دیگر و با عنوان "مهم‌ترین دلایلی که افراد از ویندوز دست می‌کشند و به لینوکس روی می‌آورند" منتشر شود

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد