PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی ورود‌‌ خودكار‌‌ به ‌‌اوبونتو

Admin
23rd September 2008, 10:24 AM
ورود‌‌ خودكار‌‌ به ‌‌اوبونتو

http://www.jamejamonline.ir/Media/images/1387/06/30/100949625428.jpg

به نظرم، يكي از مهم‌ترين بحث‌هايي كه پيرامون لينوكس و ابزارهاي وابسته‌اش مي‌شود، امنيت آن است. من به شخصه اوبونتو را به هر سيستم ديگري ترجيح مي‌دهم. قصد بر محدودكردن انتخاب‌ها نيست، اما به نظرم براي برنامه‌نويسان آزاد و همچنين كساني كه براي نخستين بار به سراغ لينوكس مي‌روند، اوبونتو بهترين گزينه است: جامعه بزرگي دارد، كاربري‌ آن به‌نسبت ساده‌تر است و از همه مهم‌تر، سي‌دي‌هاي اصلش را با پست رايگان برايتان مي‌فرستند!
كاربراني كه از ويندوز به لينوكس مهاجرت كرده‌اند (يا دست كم كنار دست ويندوزشان يك لينوكس هم نصب كرده‌اند)، حتما با اين موضوع روبه‌رو شده‌اند كه بايد هر دفعه براي ورود به لينوكس از نام كاربري و كلمه عبور استفاده كرد، اما بسياري از ما، تنها كاربران سيستم‌مان در ويندوز هستيم و معمولا عادت داريم كه اتوماتيك صفحه ميزكارمان را ببينيم.

در اين شماره، گام‌به‌گام براي حل اين مشكل جلو مي‌رويم. قرار است كاري كنيم كه به‌طور خودكار و در صورتي كه ما تنها كاربر سيستم‌مان باشيم،‌ با بالا آمدن سيستم،‌ صفحه ميزكار را ببينيم يا به‌عبارت ديگر، كاري كنيم كه كاربر ما به‌طور خودكار وارد سيستم شود. چراي اين‌كار بماند با خودتان، اما بعضي‌ها از اين‌كه مدام كلمه عبور وارد كنند، از سيستم زده مي‌شوند و بعضي دوست دارند سيستم‌شان زير دست‌شان باشد.

من ابتدا با ورود خودكار به سيستم شروع مي‌كنم و بعد به سراغ ورود طبق زمان‌بندي مي‌روم. جفتشان نزديك به‌همند و يك‌جا پيكربندي مي‌شوند. براي فعال كردن ورود خودكار به سيستم، در اوبونتو، بايد به اين قسمت برويد:
< Administration -<System -
Login Window
بايد براي شناسايي خودتان، كلمه عبور را وارد كنيد، اگر اين كار را كرديد، با ابزار Login Window Preferences يا (ترجيحات پنجره ورود) روبه‌رو مي‌شويد. براي فعال كردن ورود خودكار بايستي به برگه (tab) امنيت (Security) برويد.
همين‌طور كه در تصوير هم مي‌بينيد، تنها كافي است با يك كليك، ورود خودكار
(Enable Automatic Login) را فعال كنيد. همچنين، بايد از ليست drop down يك كاربر را انتخاب كنيد كه هميشه با آن وارد شويد. مي‌بينيد؟

ساده است! براي استفاده از ويژگي ورود طبق زمان‌بندي، بايستي مربع دوم را هم تيك بزنيد، كاربر را انتخاب كنيد و حتما زمان مصرف را هم بنويسيد. براي مثال اگر مي‌خواهيد ماشين‌تان بعد از 30 ثانيه به طور خودكار وارد شود، شما بايستي مقدار زمان مكث پيش از ورود (pause before login) را 30 بگذاريد.

نكته: همين‌جا اين اخطار را بدهم كه اگر اين‌كار را بكنيد، هر كس كه به دستگاه شما دسترسي دارد، به تمام فايل‌ها و تنظيمات شما دسترسي خواهد داشت. من خودم ترجيح مي‌دهم با شناسه و كلمه عبور وارد سيستمم شوم.

محمدرضا قرباني‌

منبع: ویژه نامه کلیک

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد