PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لاله سیاه

nafise sadeghi
14th September 2009, 01:36 AM
لاله سیاه

درمیان کلیه گل های لاله فقط دو نوع رنگ ابی و سیاه در اصلاح نباتات ایجاد نشده است که دهها سال است که جایزه میلیون دلاری لاله سیاه هنوز به کسی تعلق نگرفته است .

رنگ گل های لا له از سفید برفی تا بنفش مایل به سیاه وقرمر و ابلق و نارنجی متغیر است. از نظر شکلی تک گل ساده تا پرپر و شکل مارپیچی متغیر است.و تنها رنگ نایاب ان که برای تهیه ان مدتها ست که جایزه تعیین شده است لاله سیاه است.
انواع لاله دورگ داروین. ملکه شبها. سبز بهاری .گل هلویی.دورنگ طوطی .دورگ جرجی.دورگ فماینانا.تارداو کم پر دیر گل دهنده.

رنگ قوی و شکل معمار گونه وگل وبرگ استثنایی در لاله هر کس را فریفته می سازد.ساقه های عمودی ارتفاع را در ذهن بیننده زمزمه می کند وساختار فنجانی ان حجم را به یاد می اورد و دید را به بالا هدایت می کند.

گر بی تو ببینم لاله در باغ
نهد لاله بر این خسته دلم داغ

http://4.bp.blogspot.com/_GzU6xOtm53E/SbVIzggGHVI/AAAAAAAAGJA/n0yvBf567bU/s400/BlackTulip5353B31.jpg

واقعا محشره

حالا اگه یه روزی لاله سیاه و پیدا کردی دوس داری جایزه میلیون دلاری بگیری ؟یا بدی به یکی ، که میلیون ها دلار بیرزه؟؟؟؟

robab karimi
14th September 2009, 02:23 AM
من دوس دارم جایز ه رو بگیرم چون فکر میکنم تو این دنیا کسی باشه یک میلیون دلار ارزش داشته باشه که من بخوام این گل به این گرونیو بهش بدم .مطلبت جالب بود مرسی عزیزم!اما جدی این گل هست؟کجا بریم دنبالش!;)

ØÑтRдŁ§
14th September 2009, 02:32 AM
سلام..
با تشکر از پست آموزنده و زبباتون..
راستش منم مثل این دوست بالاییمون ترجیح میدم گل رو بدم و جایزه رو بگیرم..

hossien
14th September 2009, 03:00 AM
سلام
من هم همین طور گل را میدم تا جایزه را بگیرم و با جایزه به کسانی که دوستشان دارم و یا احتیاج به کمک دارن میدم اینطوری با یک تیر چندین نفر یا افراد خوشحال میشن.

Memar Bashy
14th September 2009, 03:25 AM
اما من می دم به کسی که میلیون ها دلار بیرزه چون فقط اونه که من دوستش دارم و اگه پولی هم در بیارم بازم تقدیمش می کنم به اون واقعا پول چقدر ارزش داره..؟من با دادن بهترین چیز تو دنیا به بهترین کس تو زندگیم می تونم بهترین خاطره را تو زندگی اون و خودم ایجاد کنم;;)

A.L.I
14th September 2009, 07:00 AM
wow ! نفیس جان خیلی مطلبت جالب و قشنگ بود مرسی
خب راستش 2 تا مساله هستش اینجا :
1-اگه بخواهیم تحقیقات راه بندازیم و این گل رو به وجود بیاریم که همون میلیون دلار هم لازممون میشه ! چون تحقیق کردن خرج داره ! {big green}
2-اگه یک روزی رفتم یک جای سرسبزی و چشمم به این گل افتاد از اصلش بر میدارم ( یعنی خودشو نمیکنم یا دانه اش رو بر میدارم یا از ریشه برمیدارم سریع میزارم توی گلدون ) بعد میدمش به اون موسسه علمی که این مقدار پول رو جایزه اعلام کرده ! بعد با پولش یک کارخونه میزنم که حداقل 100 نفر از جوونای فارغ التحصیل بیکار توش کار کنند هم پوله واسم هم کار واسه خودشون ! ;)
3-ولی خداییش اگه این گل پیدا شه پول رو میگیرم میدمش به کسی که از ته دلم دوستش دارم

تبصره : این شد که 3 تا !!! قرار بود 2 تا دلیل باشه !!! {tongue}

*مینا*
14th September 2009, 07:13 AM
من گل و می دم به کسی که میلیون ها دلار برام ارزش داره ، بعد می شناسمش دیگه... پس بهش می گم این گل رو بدی فلان جا فلان مقدار جایزه داره ، بعد باهم میریم میدیمش و جایزه رو می گیریم می بریم خرج می کنیم {tongue} ، حالا در هر راهی ...

Memar Bashy
14th September 2009, 03:06 PM
من گل و می دم به کسی که میلیون ها دلار برام ارزش داره ، بعد می شناسمش دیگه... پس بهش می گم این گل رو بدی فلان جا فلان مقدار جایزه داره ، بعد باهم میریم میدیمش و جایزه رو می گیریم می بریم خرج می کنیم {tongue} ، حالا در هر راهی ...

خوشم اومد مینا خوب طرز تفکر من رو داری>:)>:)

Bl@ck*roz
14th September 2009, 07:04 PM
payame man be dostan

in bahs ha chian ??? in bahs ha arzeshi daran??? in ke chand nafar bian dar mored arzohashon began moshkeli ro hal mikone??

behtar nist be jai in chiz ha dar mored moshkelat afrad bahs mkardid]

behtar nabod bejai inke arzohatono begid moshkele kasi ro hal mikardid?

behtar nabod be jai in matn hay shoma 1 maghale amozeshi ya amozeshe 1 chiz bod]

behtar nabod bejai in chizha dar morede moshkele dostaton bahs mikardid?

behtar nabod in site jaii bashe ke tosh mardom chizaii yad begiran ke to zendegi bedardeshon bokhore ?

ghezavat bashe ba shoma!!!

nafise sadeghi
14th September 2009, 11:51 PM
اولا فارسی تایپ کنید .

ما از صبح تا شب به مشکلات مون فک می کنیم دنبال راه حلیم اینکه تو سایت حرف از مشکلات مون بزنیم خوبه ولی بهتر حتی برای چند ثانیه هم به ارزو هامون فکر کنیم خودمون تو موقعیت های تا حالا حتی به اونا فکر نکردیم بزاریم .این بهتر نبود.

اینکه ما یاد بگیریم چیزای نایاب هم هست مثلا هزازتا نوع از گل ساده وجود داره مقاله اموزشی نیست.انگار شما این پست و کامل نخوندید قسمتی از مقاله دکتر پیش بین بود استاد دانشگاه تهران . پر از مطلب اموزشی.

ادم می تونه از هر جا به هر نحوی چیز تازه بگیره اینم در نوع خودش بهتره به شرطی که خودت بخوای.

حالا بازم قضاوت کنید.

امید عباسی
15th September 2009, 12:08 AM
با نفیسه موافقم

Memar Bashy
15th September 2009, 12:55 AM
موافقم{happy}

Karim1504
22nd September 2009, 03:41 PM
لاله سياه قبلا كشف شده {rock on} براي اين منظور كتاب لاله سياه الكساندر دوما مطالعه گردد {big green}

nafise sadeghi
23rd September 2009, 06:14 AM
شما مطلب كامل نخونديد.اگه مي گن لاله سياه پس كشف شده ديگه از غيب درنياوردن يا شب نخوابيدن صبح بلند شدن گفتن لاله سياه داريم هر كي كشف كنه جايزه مي ديم 0{happy}

به علت فوق العاده كمياب بودن اين گياه و ناتواني علم اصلاح نباتات بسيار اهميت داره.البته خيلي زيباست.

آبجی
7th February 2010, 11:01 PM
لاله سیاه گیاهی است از خانواده liliaceae .
این گیاه پیازی است كه بلندی آن به ۶۰ سانتیمتر می رسد.
گلهای آن به رنگ خرمایی تیره مایل به مشكی بوده و تیره ترین نوع گل لاله است كه روی ساقه های قوی در اواخر بهار ظاهر می شود.
به مكان آفتابی و خاك با زهكشی خوب نیاز دارد.
پیازها را پس از خشك شدن برگها از خاك درآورده در محل خشك جهت كاشت در پاییز انبار می كنند.

ازدیاد: به وسیله تقسیم پیازها در پاییز یا كاشت بذر در بهار یا پاییز امكان پذیر است.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد