PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال بازی و ریاضی

akbarkeyvan
10th January 2015, 05:11 PM
باسلام و خسته نباشید خدمت شما عزيزان ریاضی
چندی پیش با یکی از دوستان بودیم ی سوال ریاضی مطرح کرد که این بود. یک عدد پنج رقمی نوشت در انتها گفت باید جوابش این عدد بشه.اعداد این بود ۴۵۳۲۶ اعداد بعدی رو به من گفت بگو بعد دو مرتبه خودش یک عدد پنج رقمی نوشت دو مرتبه پنج رقم بعدی رو من نوشتم. دو باره اون ی عدد پنج رقمی نوشت و دوباره من نوشتم. در آخر هم همان عدد بود جواب این بود ۲۴۵۳۲۴. ممنون می شم در این مورد من رو راهنمایی کنید[golrooz]
با تشکر از همه عزیران

کاساندان
10th January 2015, 08:12 PM
با درود...
ببخشید شما خیلی گنگ توضیح دادید!! اصلا متوجه نشدم این که گفتید چه بود؟!
یعنی چه که یک عدد پنج رقمی نوشت و شما هم یک عدد پنج رقمی دیگر نوشتید و...[nadanestan]
نمیدانم، شاید هم من دوباره دقت نمیکنم!!!!!

akbarkeyvan
11th January 2015, 12:42 PM
با درود...
ببخشید شما خیلی گنگ توضیح دادید!! اصلا متوجه نشدم این که گفتید چه بود؟!
یعنی چه که یک عدد پنج رقمی نوشت و شما هم یک عدد پنج رقمی دیگر نوشتید و...[nadanestan]
نمیدانم، شاید هم من دوباره دقت نمیکنم!!!!!

با سلام خدمت شما
یعنی اینکه اول اون یک عدد پنج رقمی که 45326 بود نوشت بعد هم گفت که در آخر جواب حاصل اعداد 245324 میشه بعد همانطور که قبلا نوشتم یکی در میان اعدا نوشتیم بعد حاصل اعداد همانی بود که از قبل گفته بود یعنی 245324

کاساندان
12th January 2015, 02:32 PM
با سلام خدمت شما
یعنی اینکه اول اون یک عدد پنج رقمی که 45326 بود نوشت بعد هم گفت که در آخر جواب حاصل اعداد 245324 میشه بعد همانطور که قبلا نوشتم یکی در میان اعدا نوشتیم بعد حاصل اعداد همانی بود که از قبل گفته بود یعنی 245324

درواقع این قسمت را متوجه نمیشوم!!! اینکه میگویید یکی در میان ارقام را مینوشتید و... یعنی با هم جمع میکردید و بعد حاصل همان عدد شد؟!

akbarkeyvan
16th January 2015, 12:08 PM
درواقع این قسمت را متوجه نمیشوم!!! اینکه میگویید یکی در میان ارقام را مینوشتید و... یعنی با هم جمع میکردید و بعد حاصل همان عدد شد؟!

ممنون از شما دوست گرامی
نه من که جمع نمی کردم من فقط ذهنی عدد می نوشتم فکر کنم اون خودش جمع می کرد و بعد عدد خودشو می نوشت در انتها به من گفت این ها را باهم جمع بزن ببین جمعشون همین میشه

mahmoodmah
16th January 2015, 02:13 PM
سلام
این طور که نوشتی خیلی شبیه به روش زیر

-
-
شروع : برای این سرگرمی دوستتان باید به ترتیب 3 عدد 5 رقمی دلخواه بگوید .
ابتدا از دوستتان بخواهید عدد 5 رقمی اول را مثال بزند :
مثلا عدد 5 رقمی اول دوستتان این باشد ==> 25254
که شما آنرا در خط اول می نویسید .
حال شما با مقداری فاصله در زیر آن عدد ، یک عدد 6 رقمی را به صورتی می نویسید که :
از رقم یکان عدد 5 رقمی دوستتان 2 تا کم کرده اید ، و همچنین در سمت چپ عدد پنج رقمی یک عدد 2 نوشته اید .
عدد 6 رقمی که ما برای عدد 5 رقمی بالایی می نویسیم به صورت زیر است :
ابتدا از 4 (رقم یکان)، 2 تا کم می کنیم که می شود 2 و سمت چپ عدد 5 رقمی ، 2 می گذاریم یعنی
می شود :
225252
حال از دوستتان بخواهید که عدد 5 رقمی دوم را مثال بزند که شما باید آنرا دقیقا زیر عدد 5 رقمی اول و در خط دوم بنویسید
فرض کنید عدد پنج رقمی دوم دوستتان مثلا 12345 باشد
در مرحله بعد شما باید یک عدد 5 رقمی در خط سوم بنویسید ...
اما این عدد باید متمم 9 آن عدد دوم باشد . متمم 9 عدد
12345 ، عدد 87654 می باشد .
زیرا (9=4+5) و (9=5+4) و (9=6+3) و (9=7+2) و (9 = 8 + 1)
در مرحله بعد از دوستتان بخواهید عدد 5 رقمی سوم خودش را بگوید ...
و شما نیز آنرا در خط چهارم می نویسید و دوباره باید متمم آن را در ذهنتان ساخته و آنرا زیر عدد سوم دوستتان در خط پنجم بنویسید .
مثلا فرض کنید عدد پنج رقمی سوم دوستتان 56789 باشد .. آنرا در خط چهار بنویسید و در خط 5 متمم 9 آنرا بنویسید که می شود 43210
بعد از این از دوستتان بخواهید تمام این 5 تا عدد پنج رقمی را با هم جمع کند ...
با تعجب می بیند که حاصل آن با عدد 6 رقمی که نوشته بودید یکی است

http://s1.picofile.com/file/6504273638/%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C.jpg

http://www.dmath.rozblog.com/post/28

باسلام و خسته نباشید خدمت شما عزيزان ریاضی
چندی پیش با یکی از دوستان بودیم ی سوال ریاضی مطرح کرد که این بود. یک عدد پنج رقمی نوشت در انتها گفت باید جوابش این عدد بشه.اعداد این بود ۴۵۳۲۶ اعداد بعدی رو به من گفت بگو بعد دو مرتبه خودش یک عدد پنج رقمی نوشت دو مرتبه پنج رقم بعدی رو من نوشتم. دو باره اون ی عدد پنج رقمی نوشت و دوباره من نوشتم. در آخر هم همان عدد بود جواب این بود ۲۴۵۳۲۴. ممنون می شم در این مورد من رو راهنمایی کنید[golrooz]
با تشکر از همه عزیران

akbarkeyvan
18th January 2015, 11:53 AM
سلام
این طور که نوشتی خیلی شبیه به روش زیر
2 تا تفاوت داره
اول تعداد اعداد 5 رقمی که با هم جمع شده (البته نگفتی حاصل آخر چطور بدست اومده)
و
دوم هم جواب آخره که باید جوابش عدد 6 رقمی 253262 می شد ولی به هر حال بنظرم جالب میاد
-
-
شروع : برای این سرگرمی دوستتان باید به ترتیب 3 عدد 5 رقمی دلخواه بگوید .
ابتدا از دوستتان بخواهید عدد 5 رقمی اول را مثال بزند :
مثلا عدد 5 رقمی اول دوستتان این باشد ==> 25254
که شما آنرا در خط اول می نویسید .
حال شما با مقداری فاصله در زیر آن عدد ، یک عدد 6 رقمی را به صورتی می نویسید که :
از رقم یکان عدد 5 رقمی دوستتان 2 تا کم کرده اید ، و همچنین در سمت چپ عدد پنج رقمی یک عدد 2 نوشته اید .
عدد 6 رقمی که ما برای عدد 5 رقمی بالایی می نویسیم به صورت زیر است :
ابتدا از 4 (رقم یکان)، 2 تا کم می کنیم که می شود 2 و سمت چپ عدد 5 رقمی ، 2 می گذاریم یعنی
می شود :
225252
حال از دوستتان بخواهید که عدد 5 رقمی دوم را مثال بزند که شما باید آنرا دقیقا زیر عدد 5 رقمی اول و در خط دوم بنویسید
فرض کنید عدد پنج رقمی دوم دوستتان مثلا 12345 باشد
در مرحله بعد شما باید یک عدد 5 رقمی در خط سوم بنویسید ...
اما این عدد باید متمم 9 آن عدد دوم باشد . متمم 9 عدد
12345 ، عدد 87654 می باشد .
زیرا (9=4+5) و (9=5+4) و (9=6+3) و (9=7+2) و (9 = 8 + 1)
در مرحله بعد از دوستتان بخواهید عدد 5 رقمی سوم خودش را بگوید ...
و شما نیز آنرا در خط چهارم می نویسید و دوباره باید متمم آن را در ذهنتان ساخته و آنرا زیر عدد سوم دوستتان در خط پنجم بنویسید .
مثلا فرض کنید عدد پنج رقمی سوم دوستتان 56789 باشد .. آنرا در خط چهار بنویسید و در خط 5 متمم 9 آنرا بنویسید که می شود 43210
بعد از این از دوستتان بخواهید تمام این 5 تا عدد پنج رقمی را با هم جمع کند ...
با تعجب می بیند که حاصل آن با عدد 6 رقمی که نوشته بودید یکی است

http://s1.picofile.com/file/6504273638/%D8%B3%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C.jpg

http://www.dmath.rozblog.com/post/28

سلام ممنون از لطف شما عزیز گرامی[golrooz][golrooz]
نمی دونم فقط بعد از این که یکی در میان عدد نوشتیم به من گفت اینارو با هم جمع کن منم زدم تو ماشین حساب جواب همان جوابی که از اول گفته بود یکی شد این دوست ما سواد زیادی هم نداره که بگیم از رابطه سخت یا پیچیده ای استفاده کرده. یک رابطه راحتی هست که من دنبال اون رابطه هستم

mahmoodmah
18th January 2015, 12:46 PM
سلام
بنظرم دقیقا همین روش بوده
-
-
جواب آخر همونی که شما نوشته بودید من اشتباه شدم 245324
-
دیگه از این راحتر نمیشه
نگاه کنید هر عدد 5 رقمی نوشته شده رو کافی تک تک اعدادشو منهای 9 کنی تا عدد جدید رو بتونی بنویسی
یه جمع و تفریق ساده بلد باشه
جواب آخر معلومه
بخصوص این دوستتون عدد اول رو خودش نوشت عدد دوم رو شما نوشتید
پس از اول جواب رو با ماشین حساب بدست اورده بود و کاملا حفظ بود
-
-
حالا اتفاقی که میفته این که به جز عدد اول حاصل جمع هر 2 تا عدد 99999
که در 2 ضرب بشه 199998
حالا هر عدد 5 رقمی با این جمع بشه مثل اینکه به اولش 2 اضافه شده و عدد آخریش منهای 2 شده (که دوست شما حتی لازم نبود این کار انجام بده چون عدد اول رو خودش گفته بود)

http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط akbarkeyvan http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/buttons/viewpost-left.png (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=624099#post624099)
سلام ممنون از لطف شما عزیز گرامی[golrooz][golrooz]
نمی دونم فقط بعد از این که یکی در میان عدد نوشتیم به من گفت اینارو با هم جمع کن منم زدم تو ماشین حساب جواب همان جوابی که از اول گفته بود یکی شد این دوست ما سواد زیادی هم نداره که بگیم از رابطه سخت یا پیچیده ای استفاده کرده. یک رابطه راحتی هست که من دنبال اون رابطه هستم

کاساندان
18th January 2015, 06:51 PM
چقدر جالب!!! اما اگر من چند بار نمیپرسیدم ، هیچکس منظور این پرسش را متوجه نمیشد !!!!! sh_dokhtar0

akbarkeyvan
31st October 2015, 02:29 PM
سلام
بنظرم دقیقا همین روش بوده
-
-
جواب آخر همونی که شما نوشته بودید من اشتباه شدم 245324
-
دیگه از این راحتر نمیشه
نگاه کنید هر عدد 5 رقمی نوشته شده رو کافی تک تک اعدادشو منهای 9 کنی تا عدد جدید رو بتونی بنویسی
یه جمع و تفریق ساده بلد باشه
جواب آخر معلومه
بخصوص این دوستتون عدد اول رو خودش نوشت عدد دوم رو شما نوشتید
پس از اول جواب رو با ماشین حساب بدست اورده بود و کاملا حفظ بود
-
-
حالا اتفاقی که میفته این که به جز عدد اول حاصل جمع هر 2 تا عدد 99999
که در 2 ضرب بشه 199998
حالا هر عدد 5 رقمی با این جمع بشه مثل اینکه به اولش 2 اضافه شده و عدد آخریش منهای 2 شده (که دوست شما حتی لازم نبود این کار انجام بده چون عدد اول رو خودش گفته بود)

باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
ممنون از راهنمای خوبتون کاملا صحیح می فرمایید. جواب همان گونه ای است که شما فرمودید.[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد