PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ثبت اختراع بین المللی

MAHDI1989
1st January 2015, 07:32 PM
سلام به همه نخبه های گل

بچه ها چجوری میشه اختراع را ثبت بین المللی کرد؟

هزینه اش چجوریه؟

باتشکر

It's me
1st January 2015, 11:13 PM
سلام
راه های زیادی هست.
*وکیل گرفتن
* اقدام کردن مستقیم در کشور مقصد
* اقدام کردن در ایران برای ثبت
بعد نکته ای ک هم هست بعضی اختراع ها با توجه ب کاربردشان بهتر است در چند کشور ثبت شوند ب خاطر درآمد و سودش. مثلا شرکت توتال بنتونیت را در کشورهای نفت خیز ثبت کرده، مثل ایران و امارات و کویت و .......
و حالا این چند کشور اگر محدود باشند ب یک طریقی و اگر تعداد آن ها زیاد باشد ب طریق دیگری.
با برخی کنواسیون مثل pct، روند تشکیل پرونده در کشورهای عضو آسان تر شده
هزینه ها هم خیلی متفاوته، حقیقی یا حقوقی. سال های اول تا پنجم شارژ 10 هزار و از ششم تا دهم 20 هزار و ..... تا 20 سال 500 هزار.
واسه حقوقی هم هزینه 10 برابره
** خلاصه خیلی خیلی مفصله، تحقیق و مطالعات زیادی باید داشته باشی ک سرت کلاه نره، اصن باید ببینی قابل ثبت است یا ن و .......

MAHDI1989
2nd January 2015, 01:32 PM
تو کدوم کشور بهتره ثبت کنم؟

یه شرکت هست میگه 30میلیون میگیرم ثبت میکنم

فکر کنم تو ژنو یا سوید

نو آور
2nd January 2015, 07:04 PM
سلام به همه نخبه های گل

بچه ها چجوری میشه اختراع را ثبت بین المللی کرد؟

هزینه اش چجوریه؟

باتشکر

در این خصوص این تالار را نگاه کنید:

http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?42560-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%84%D9%84%DB%8C-Patent

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد