PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سؤال در ارتباط با فنچ

"VICTOR"
29th December 2014, 02:28 PM
"بسم الله الرحمن الرحيم لا حول ولا قوة الا بالله العلي العظيم"

سلام
سؤال داشتم دوستان...
فنچ ماده ای که داریم جدیدا پرهای قسمت گردنش ریخته کاملاً [negaran] ، شایدم فنچ دیگه (نر) اون ها رو کنده، آگاهی ندارم از این موضوع... [nadanestan] فقط میدونم خیلی بدجور پرهاش ریخته [nadidan]
دو الی سه هفته ای هست که حدود 5 تخم گذاشتن...

الان چه اتفاقی براش میفته و من چه کنم؟!

(اسیر کردن پرنده خیلی ناجوانمردانه هست، من شرمندم واقعاً... [khejalat])

kamanabroo
29th December 2014, 03:32 PM
"بسم الله الرحمن الرحيم لا حول ولا قوة الا بالله العلي العظيم"

سلام
سؤال داشتم دوستان...
فنچ ماده ای که داریم جدیدا پرهای قسمت گردنش ریخته کاملاً [negaran] ، شایدم فنچ دیگه (نر) اون ها رو کنده، آگاهی ندارم از این موضوع... [nadanestan] فقط میدونم خیلی بدجور پرهاش ریخته [nadidan]
دو الی سه هفته ای هست که حدود 5 تخم گذاشتن...

الان چه اتفاقی براش میفته و من چه کنم؟!

(اسیر کردن پرنده خیلی ناجوانمردانه هست، من شرمندم واقعاً... [khejalat])

سلام و وقت بخیر

از اونجایی که بنده هم فنچ دارم و به این مصیبت دچار شدم:

این کار همون آقای فنچ هست که خانم فنچ رو مجبور می کنه که بره تو لونه و تخم بگذاره. و بخاطر نوک های متعددی که به پشت گردنش می زنه که حرکت کنه اینجوری میشه.. وحتی گاهی هم از پرهای کنده شده برای لونه استفاده هم می کنند.

اگر واقعا جفت شده باشند تخم ها بارور هست و اگر مرتب روی تخم ها بخوابند جوجه می شه

فنچ ها وقتی تخم می گذارن خیلی ضعیف میشن. هر روز آبشون رو باید عوض کنید. هر چند روز یک بار هم مقدار خیلی کمی تخم مرغ آب پز نرم شده رو براشون بگذارید که نوش جان کنند.(علاوه بر دونه های خودشون)

البته فنچ بیچاره من زیر دست این فنچ نری که داشتم جان به جان آفرین تسلیم کرد بعد از اینکه دو تا تخم گذاشته بود..

و الان یک فنچ ماده دیگه گرفتم براش و منتظر تخم گذاری هستم الان [cheshmak]

kamanabroo
29th December 2014, 03:44 PM
این فایل -pdf- برای نگهداری فنچ هاست که نکات خیلی خوبی رو گفته

حتما بخونید

"VICTOR"
29th December 2014, 03:50 PM
سلام و وقت بخیر

از اونجایی که بنده هم فنچ دارم و به این مصیبت دچار شدم:

این کار همون آقای فنچ هست که خانم فنچ رو مجبور می کنه که بره تو لونه و تخم بگذاره. و بخاطر نوک های متعددی که به پشت گردنش می زنه که حرکت کنه اینجوری میشه.. وحتی گاهی هم از پرهای کنده شده برای لونه استفاده هم می کنند.

اگر واقعا جفت شده باشند تخم ها بارور هست و اگر مرتب روی تخم ها بخوابند جوجه می شه

فنچ ها وقتی تخم می گذارن خیلی ضعیف میشن. هر روز آبشون رو باید عوض کنید. هر چند روز یک بار هم مقدار خیلی کمی تخم مرغ آب پز نرم شده رو براشون بگذارید که نوش جان کنند.

البته فنچ بیچاره من زیر دست این فنچ نری که داشتم جان به جان آفرین تسلیم کرد بعد از اینکه دو تا تخم گذاشته بود..

و الان یک فنچ ماده دیگه گرفتم براش و منتظر تخم گذاری هستم الان [cheshmak]

سلام و سلامتی بر شما
بسیار ممنونم آقای مهدوی از حسن توجه شما [golrooz]

آره منم حس می کردم برای این باشه که لونشون خالی نباشه ، نرمه کاغذ هم ریختیم کاربرد نداشت ... و حتی تکه های ریز چوب ... فکر کنم اګر براشون خاک اره بریزیم خوب باشه [tafakor] (دیر به ذهنم رسید[nadidan]) پس کار ایشون هست ...

فنچ نر یکسره میره داخل لونه و روی تخم ها میشینه و فنچ ماده همش بیرونه ... دیګه نمیدونم جوجه هاشون چی میشن [nadanestan]
بسیار بسیار متشکرم بابت راهنمایی هاتون sh_omomi70
ان شاء الله زوج جدید منزلتون زندګی خوبی با هم داشته باشن و کوچولوهای خوبی تربیت کنن [nishkhand] زندګیشون پایدار [khanderiz]

خب الآن برای پرهاش چه باید کرد؟ جداشون کنیم بدتر نشه؟ [nadanestan] من دلم نمیاد فوت کنه ... [negaran]

kamanabroo
29th December 2014, 04:54 PM
سلام و سلامتی بر شما
بسیار ممنونم آقای مهدوی از حسن توجه شما [golrooz]

آره منم حس می کردم برای این باشه که لونشون خالی نباشه ، نرمه کاغذ هم ریختیم کاربرد نداشت ... و حتی تکه های ریز چوب ... فکر کنم اګر براشون خاک اره بریزیم خوب باشه [tafakor] (دیر به ذهنم رسید[nadidan]) پس کار ایشون هست ...

فنچ نر یکسره میره داخل لونه و روی تخم ها میشینه و فنچ ماده همش بیرونه ... دیګه نمیدونم جوجه هاشون چی میشن [nadanestan]
بسیار بسیار متشکرم بابت راهنمایی هاتون sh_omomi70
ان شاء الله زوج جدید منزلتون زندګی خوبی با هم داشته باشن و کوچولوهای خوبی تربیت کنن [nishkhand] زندګیشون پایدار [khanderiz]

خب الآن برای پرهاش چه باید کرد؟ جداشون کنیم بدتر نشه؟ [nadanestan] من دلم نمیاد فوت کنه ... [negaran]

سلام
خواهش می کنم[golrooz]

ظاهرا اگه مرتب روی تخم ها بشینن باید کمتر از بیست روز جوجه بشه.

اگه می تونید و جای مناسب دارید فعلا تا وقتی نتیجه تخم ها معلوم بشه ، فنچ ماده رو جدا کنید و تقویتش کنید. ان شا الله که فوت نمی کنه.

درباره زوج فنجی ما هم ، ممنونم [cheshmak][golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد