PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال اگر تمام اکانت ها فقط مربوط به 10 نفر باشد!!!!

علي پارسا
22nd December 2014, 03:38 PM
سلام،
يک سوال داشتم:
اگر شما در يک forum فعاليت کنيد و بعد از مدتي بگويند تمام اکانت هاي کاربران آن سايت فقط مربوط به 5 - 6 يا 10 نفر است! شما چه عکس العملي خواهيد داشت؟ چرا؟
مي خواهم از لحاظ روان شناختي مسئله را بررسي کنيم.
اصلا" به نظر شما اين امر مهم هست يا نه؟
آيا جوابتان به نوع forum هم بستگي دارد؟ (مثلا" ممکن است بگوييد بسته به اينکه forum تخصصي باشد يا اينکه forum اجتماعي باشد جوابم فرق خواهد کرد)

zoh_reh
25th December 2014, 12:19 AM
سلام

برداشتم از نوشته شما اینه که تعداد کاربران محدودن،

معمولا این گروها با توجه به موضوع فعالیشون انتخاب میشن،

بعد سابقه فعالیت اونا در تعداد کاربران تاثیر داره،

با توجه به تفاوت در انگیزه و هدف از انتخاب عکس العملها هم متفاوت هستن.

Capitan Totti
25th December 2014, 01:56 AM
من قبل تر ها در یک فروم سیاسی فعالیت میکردم ,

برخی ها؛ چه از دوستان "اصلاح طلب" چه از دوستان "اصولگرا"

هر کدام 7-8 اکانت داشتند!

باشگاه جوانان !

ضمن اینکه در فروم ایران-آمریکا هم من یه بار فساد ! اکانتی یکی از مدیران"اصوگرا" رو کشف کردم !!

که زد بدلیل توهین اخراجم کرد !!

علي پارسا
25th December 2014, 10:47 PM
البته اينکه گفتم 5-6 يا ده نفر خيلي شورش کردم ولي کلا" وقتي حرف از چند اکانت داشتن يک کاربر به ميان مي آيد تقريبا" همه ما ابتدا به ساکن گارد مي گيريم و اين امر را چيز بدي مي دانيم، فکر کردم چرا بايد اينطور باشد؟
اين جواب را به خودم دادم که: ما اين امر را يک دروغگويي و ريا کاري مي بينيم و لذا طبيعي است که چنين چيزي منفور باشد.
بعد سعي کردم يک ريشه يابي کنم ببينم اين طرز تفکرم چقدر با واقعيت مطابقت دارد.
دو جنبه را مد نظر قرار دادم:
يکي اينکه فروم صرفا" تخصصي باشد، فرضا" در يک فروم راجع به برنامه نويسي ++c ما با کاربران در راستاي آموزش و يادگيري و رفع اشکالات سر و کار داريم و لذا اينکه يک کاربر چند اکانت داشته باشد اصلا" برايمان خيلي غير منطقي و عجيب خواهد بود! که چي؟ چه نفعي دارد؟ طرفي که سوالاتي مطرح کرده يا جوابهايي به سوالات من داده با دو اکانت باشد!!!! خوب باشد! زحمت بيخودي کشيده! لذا لزومي ندارد در اين موارد گارد منفي بگيريم!
فقط دو چيز به ذهنم مي رسد: يکي اينکه خود مسئولين سايت براي فعال نشان دادن سايت خود اقدام به ايجاد اکانت هاي متفاوت فعال کنند. و يکي ديگر اينکه سايت سيستم امتياز دهي و از اين قبيل داشته باشد و يک کاربر با ساخت اکانت هاي ديگر از اکانت اصلي خود تشکر کرده و امتياز به خودش بدهد و ......! (که البته اون هم نمي دانم به چه درد خواهد خورد جز ارضاي يک احتياج رواني)

ديگر اينکه فروم اجتماعي باشد. در اينجا فرق مي کند، فاکتورهاي ديگري هم دخيل هست.
يک مورد اشکال حاد آن مواردي است که دست آخر از فضاي مجازي به فضاي حقيقي کشيده شده و موجب بروز جنايت يا سوء استفاده يا کلاه برداري هايي مي گردد.
اين مورد به جاي خود. ..... که البته فکر کنم در فضاي کنوني کاربران به قدر کافي در اين خصوص آگاهي دارند و فقط نسلهايي که به تدريج به سن استفاده از فضاي مجازي مي رسند بايد مورد آموزش (مثلا" حتي طي دروس مدرسه) قرار گيرند.
اگر دقت کنيد من پرسيده ام عکس العمل شما چيست؟
چند اکانت داشتن البته پسنديده نيست ولي اگر ما آگاهي لازم را اين خصوص داريم، يعني با توجه به مجازي بودن فضا بعضي چيزها را اجتناب ناپذير مي دانيم، چرا تا اين حد گارد منفي مي گيريم؟
خوب است؟ بد است؟
نمي گويم گارد نگيريم ها! مي خواهم موضوع را بررسي اش کنم. مثلا" چند نکته خوب و بدش را تيتر وار مي گويم:
1- اينکه بفهميد اون کسي که خيلي با شما دوست و صميمي است همان کسي است که با اکانتي ديگر دارد بهتان فحش مي دهد واقعا" حس بدي دارد!
2 - از طرفي با توجه به اينکه بعضي افراد پريشان حال قصد ايجاد مزاحمت دارند، اينکه اين جو حاکم باشد که طرف نداند که اکانت طرف حسابش واقعا" دختر است يا پسر به نظرم خوب است. يعني اينکه فرد پريشان حال هميشه کنار ذهنش اين فرض را هم داشته باشد که سر کار گذاشته شده خوب است!
3- از نظر اصلاح شخصيت فردي هم چند اکانتي مفيد است، يعني فرد با رشد فکري که در تعاملات فرومهاي اجتماعي پيدا مي کند اگر حس مي کند که تا کنون شخصيت خوبي از خودش بروز نداده، يک شخصيت بهتر و اکانت جديد ايجاد مي کند. البته اين مورد به صورت چند اکانت هم زمان فعال بروز نمي کند.
4- يک مورد بد اين است که بعضي ها بي احترامي هايشان را بخواهند با يک اکانت ديگر انجام دهند و با اکانت اصلي يک شخصيت محبوب همه باشند! در فضاي حقيقي انسان محترم هيچ موقع شخصيت خودش را با يک حرف نامربوط در هنگام عصبانيت زير سوال نمي برد، ولي در فضاي مجازي وجود چنين امکاني ممکن است افراد را به چنين رفتارهايي ترغيب کند که خيلي بد است مخصوصا" در مطالب سياسي.
5- يک مورد خوب اين است که افراد سعي مي کنند پشت سر هم غيبت نکنند، ممکن است نفر "ب" که دارند پشت سرش پيش "الف" غيبت مي کنند در اصل همان "الف" باشد!(البته اين مربوط به پيغامها و ارتباطات خصوصي است)
خيلي موارد زياد است! نمي دانم شايد هم نگاهم از جهاتي کوته بينانه بوده است! شما هم کمک مي کنيد؟ نظري داريد؟

kamanabroo
26th December 2014, 01:23 AM
سلام

به نظر منم خوبه که به این مسئله ما نگاهی داشته باشیم و نظرمون رو بگیم و در کل کمی توجهمون به این مسئله بیشتر بشه.
شاید ثمره ی علمی خاصی نداشته باشه
اما هوشیاری خاصی و تجربه ی جدیدی رو به دنبال خواهد داشت.

مسلما چند اکانت داشتن به خودی خود بد نیست و نمیشه گفت هر کسی چند اکانت داره حتما مشکل داره (حالا از هر جهت)
چون هم خوبی هایی دارد و هم بدی هایی دارد
اما اینکه ما بخواهیم از این چند اکانت بودن با احساس و شخصیت دیگران بازی کنیم یا اینکه به زندگی افراد وارد بشیم.. یا شخصیت ها رو زیر سوال ببریم و هزار تا کار دیگری که از انسانیت و مرام به دور است..
این کارها درست نیست چه با یک اکانت چه با چند اکانت.

باز هم تاکید می کنم که قبول دارم که چند اکانت داشتن می تونه گاهی حتی مشکلات رو حل کنه و خیلی به یک فرد یا به یک فروم کمک کنه از جنبه های متعدد. اما باید مرام و انسانیت در همه شخصیت های ما باشد و دروغی در اونها شکل نگیرد.

اجمالا همینقد تونستم بنویسم .. تا بعد

zoh_reh
26th December 2014, 06:37 AM
اگر مزایایی هست نهایتا یک نفر با دواکانت ولی وقتی بیشتر باشه دیگه بطرف معایب تمایل داره

این افراد از جرات ورزی پایین برخوردارند

افرادی هستن که بیشتر حالت تحمیل کردن خود به دیگران دارند

*خانم معلم *
26th December 2014, 08:35 AM
کلا با چند اکانته بودن به شدت مخالفم
حس میکنم فرد باید از ثبات شخصیت کافی برخوردار نباشه که دست به چنین اقدامی زده
انجمنی آرام ولو با تعداد کاربران کم رو ارجح میدونم حتی اگر نوپا نباشه .
یادمون باشه هدف از حضور در انجمن انباشت اطلاعات تکراری نیست ، عزیزان دارن توش زندگی می کنند و چند ساعتی از وقت ارزشمند خودشون رو اون جا میگذرونن
پس نیاز هست شرایطی باشه که ویژ گی هاو خلق و خوی روانی و فکری و ذهنی شون نه تنها آسیب نبینه بلکه نکات مثبت و ارزنده ای رو دریافت کنه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد