PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

سمیه نجفی
10th December 2014, 11:01 PM
سلام بچه ها

نمیدونستم اسم عنوان بحث را چی بذارم اما واقعا نگران هستم

از وضعیت اقتصادی کشورمون و گران شدن نان و ارزان شدن نفت و شعار اقتصاد مقاومتی

چی باید سر ما وایندگان ما بیاد

حداقل شماها که مغزتون کار میکنه یه فکری بکنید

شاید به پست من وحرفام بخندید اما جدی میگم وصادقانه از ته دلم چون خیلی وضعیت بد شده

شاید هم من تازه از خواب بیدار شدم و فهمیدم چه خبره؟؟

وقتی خانواده های پرجمعیت با درامد ناچیز میبینم که چطور دارن کار میکنن تا فقط شکمشون سیر بشه وپس انداز پیشکش

فکر میکنم

چطور میشه جامعه را نجات داد؟؟؟

ایا راهی هستش ؟؟؟

نو آور
10th December 2014, 11:44 PM
باز هم گلی به جمال شما که مثل بقیه خر و پف نمی کنید. بله راه حل هست. در یک کلام باید dna ی فکری مردم و مسئولین ما عوض شود تا بتوان امیدوار بود روزی در آینده، بنیان اقتصاد ما زیر و زبر می شود. عجالتا عرض می کنم که مشکل چند چیز است:

اول نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی ما، حافظه محور و ذاتا خلاقیت کش است و به ایجاد هیچ نوع صنعت پیشرفته ای نمی انجامد.

دوم مکانیسمهای اقتصادی باید درست باشند تا مثلا صنعت خودرو سازی، مجبور شود مرتبا مدل های خود را بروز کند. در فضای انحصار، رانت، در و دکان زدن دولت و شبه دولتیها و عدم رقابت منطقی و عدم شفافیت، خلاقیت می میرد.

سوم در قیاس اقتصاد ما با کشورهای پیشرفته، ما اساسا صنعت نداریم که حالا بگوئیم پیشرفت و نوآوری می خواهد یا نمی خواهد.

چهارم نظامی که نفت، گاز، پتروشیمی و معادن مواد خام دارد، نیازی به توسعه در بخش خصوصی ندارد.

پنجم مدیران دولتی و بانکی پخمه، نمی توانند پاسخگو و شتاب دهنده ایده های بدیع افراد نخبه باشند. اصلا شعورشان در آن حدها نمی رسد که آن نخبه دارد چه می گوید و یا چه می خواهد بسازد.

سمیه نجفی
11th December 2014, 10:32 PM
ممنون از شما

که جواب دادید
من همش به چیزایی فکر میکنم که بشه عملی کرد مثلا چطور میشه به مسئولان محترم هشدار داد که

نظامی که نفت، گاز، پتروشیمی و معادن مواد خام دارد، نیازی به توسعه در بخش خصوصی ندارد.

اصلا میدونن میفهمن مردم توی چه وضعیتی زندگی میکنن؟؟

چطور باید بهشون گفت اقتصاد مقاومتی فقط یه شعار هستش و وقتی مردم شکمشون گرسنه باشه

قند خونشون میاد پایین و مغزشون کارنمیکنه و این حرفارو درک نمیکنن؟؟؟

خدایی میفهمن؟؟؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد