PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال برای اعتراض به ارزیابی اختراع چکار کنم؟

poryaaa
1st December 2014, 05:13 PM
سلام به همه

من یه تابلو برق طراحی کردم و از مرداد ماه شروع به ثبت آن در اداره ثبت اختراع کردم و بعد از تمام فرایند ها مدارک و فرستادم برای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی برای ارزیابی ولی متاسفانه نمونه مشابه این تابلو رو توی یه سایت که مربوط به یه شرکت ساخت تابلو های برق در امریکا می باشد پیدا کردن که من بعد از ترجمه این نمونه مشابه هیچ شباهتی در کارکرد و کاربرد تابلو با تابلو من ندیدم و اونجوری که میدونم برای ارزیابی دوباره باید پول داد و من هم پولشو ندارم و هم احساس می کنم دوباره تایید نمیشه .حالا نمیدونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟البته نمونه اولیه تابلو رو درست کردم .

نو آور
1st December 2014, 05:38 PM
مشکل شما این است که بدترین جای ممکن را برای تائید اختراع خود انتخاب کرده اید. به جز اینکه از همه جا بیشتر طلب پول می کنند، آنها مثلا می خواهند بگویند ما سخت گیریم ولی عملا، یک سد بدون دلیل هستند. در یک مورد از مخترعی که سیستم ردیابی هواپیمای ساقط شده در کف اقیانوس را ساخته بود، خواسته اند که باید یک هواپیما پیدا کنی و بعد داخل اقیانوسی عمیق غرق کنی تا بتوان خروجی سیستم شما را تایید کرد!
راه حل شما این است که این بار با اندکی تغییرات، اظهارنامه اختراع خود را با یک عنوان جدید برای اداره ماکیت صنعتی بفرستید و بعد از طی مراحل اولیه روتین، این بار یک مرجع استعلام دیگر انتخاب نمائید.

poryaaa
1st December 2014, 09:01 PM
بله واقعا سخت گیرند ولی من واقعا نمیدونستم و حالا سازمان ثبت اختراع اعلامیه قبل از رد صادر کرده، به نظر شما کلا ولش کنم و از اول دوباره اضهار نامه بنویسم ؟
من در شهر سنندج زندگی می کنم و تازگی پارک علم و فناوری تاسیس شده بنظر شما می توان به عنوان مرجع ارزیابی معرفی کرد؟
خیلی ممنونم

نو آور
1st December 2014, 09:21 PM
بله واقعا سخت گیرند ولی من واقعا نمیدونستم و حالا سازمان ثبت اختراع اعلامیه قبل از رد صادر کرده، به نظر شما کلا ولش کنم و از اول دوباره اضهار نامه بنویسم ؟
من در شهر سنندج زندگی می کنم و تازگی پارک علم و فناوری تاسیس شده بنظر شما می توان به عنوان مرجع ارزیابی معرفی کرد؟
خیلی ممنونم

البته من روی سیستم اختراعی شما اشراف ندارم اما بر حسب تجربه به نظرم بهتر است این یکی را رها کنید چون در صورت پاسخ گوئی و ارسال مجدد مدارک، باز دوباره مستندات به همان مرجع استعلام قبلی می رود.
پارک علم و فن آوری که نزدیک به محل سکونت شما باشد، بهترین گزینه است.

poryaaa
1st December 2014, 09:56 PM
خیلی تشکر
ممنون از راهنماییتون .
لطف می کنید در موردچگونه به تولید رسوندنش هم راهنمایی کنید.

نو آور
1st December 2014, 10:59 PM
خیلی تشکر
ممنون از راهنماییتون .

اگر کمک و راهنمائی مفیدی از دستم بر بیاید (به صورت عمومی یا پیام خصوصی)در خدمتم. قطعا اگر ساخته شما دارای دستاورد تکنولوژیک یا مزیت برتر تکنیکی است، بهتر است ابتدا آن را رسما ثبت کنید. البته در فاصله بررسی مدارک، شما می توانید مقدمات تولید آن را فراهم کنید. اتفاقا این چند ماه بررسی اظهار نامه اختراع، زمانی است که شما نسبت به رقبای تجاری پیش هستید.

حسین متقی
2nd December 2014, 12:43 AM
خیلی تشکر
ممنون از راهنماییتون .

برای به تولید رسوندن این مجموعه شما نیاز به سرمایه دارید
خط تولید تابلو برق نباید خیلی پیچیده باشه
دستگاه پرس و ورق کاری و....
البته شما راه دیگه ای هم دارید که هزینه ی کمتری داره
مثلا یک شرکت که تابلو های برق تولید میکنه پیدا کنید
گواهی ثبت اختراع رو بهشون نشون بدین(بدون جزئیات که نتونن کپی کنن )(چون با ثبت اختراع درد زیادی دوا نمیشه و احتیاط شرط عقله)
و باهاشون یه قرارداد ببندین که تابلو برق شما رو به به اسم برند خودشون تولید کنند و به ازای هر تعدادی که تولید میشه(و نه فروش) درصدی هم به شما بدهند که میتونه بسته به تیراژ تولید و درصد انسانیت تولید کننده بین 8 تا 40 درصد سود باشه
درضمن بعضی کارخونه های حتی بعضا غیر مرتبط دستگاه های مورد نیاز ما برای تولید رو دارند و به هر دلیلی خط هاشون خابیده و بیکار افتاده
شما میتونین باهاشون قرارداد بنویسید و از تجهیزات و سرمایشون استفاده کنید
البته همه ی این ها مستلزم تلاش و تجربه ی زیاد هست و نمیشه انتظار داشت سریع به نتیجه برسید
حداقل در بهترین شرایط 6ماه تا 1 سال طول میکشه
البته کار نشد نداره

poryaaa
2nd December 2014, 07:17 PM
خیلی ممنونم از راهنماییتون
موفق باشید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد