PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ته نشین کردن ناخالصی های اب با فرکانس رزنانس آب

Qst
28th November 2014, 07:15 PM
سلام لطفا راهنمایی کنید آیا خاصیت حلال بودن آب رو با وارد کردن امواج الکترومغناطیسی یا موج دیگه ای میشه از بین برد ناخالصیها شامل مواد آهکی میباشد یعنی اتفاقی بیفتد که در یک لحظه تمام مواد موجود در آب ته نشین بشه

نو آور
28th November 2014, 07:31 PM
سلام؛ برای وادار کردن محلول به رسوب گذاری؛ من یک مورد در حوضچه های گل کارگاههای سنگبری دیده ام که با اضافه کردن ماده ای خاص، سبب رسوب ناگهانی ذرات معلق در حوضچه می شود(این به نظر، بیشتر سوسپانسیون است تا محلول). سنگبریها معمولا این کار را سالی یک بار انجام می دهند و بعد با کامیون، رسوبات حوضچه را به بیابان (!)حمل می کنند.

حسین متقی
29th November 2014, 02:42 AM
سلام لطفا راهنمایی کنید آیا خاصیت حلال بودن آب رو با وارد کردن امواج الکترومغناطیسی یا موج دیگه ای میشه از بین برد ناخالصیها شامل مواد آهکی میباشد یعنی اتفاقی بیفتد که در یک لحظه تمام مواد موجود در آب ته نشین بشه

من یک مقدار اندکی تحقیق کردم و یک مقدار زیادی فکر
به این نتیجه رسیدم که برای جدب اهک چندتا کار میشه انجام داد
یکی اینکه یه مقداری صدف از ساحل جمع کنین بیارید بریزین تو اون آب -- به مرور زمان(یا اگر دما بالا باشه به سرعت) اهک رو جذب میکنه

البته شاید بشه با امواج ضربه ای التراسونیک 40 هرتز یا حتی بیشتر مولکول های اب رو وادار به جدا شدن از مولکول های اهک کرد
نیاز به تحقیق بیشتر داره
اگر لازم داشتین من میتونم روی این موضوع تحقیقات کاملی انجام بدم

شاید بشه با استفاده از روشی شبیه به ابکاری اهک رو جدب کرد
واقعا ساعت 3 صبح مخم دیگه جواب نمیده!!!

مرضیه پرهیزکار
27th December 2014, 09:45 PM
سلام ایده خیلی کاربردی بود .برای ازبین بردن رسوبات کف دریا باید چکار کرد که اگه این مشکل حل شه انقلابی میشه تو حمل و نقل دریای .سرعت حرکت کشتیها لطفا در این مورد می تونین کمک کنید.مقاله های درمورد کاهش رسوب و کاربرد رسوبات لایه روبی شده

ab.bb
27th December 2014, 11:39 PM
سلام ایده خیلی کاربردی بود .برای ازبین بردن رسوبات کف دریا باید چکار کرد که اگه این مشکل حل شه انقلابی میشه تو حمل و نقل دریای .سرعت حرکت کشتیها لطفا در این مورد می تونین کمک کنید.مقاله های درمورد کاهش رسوب و کاربرد رسوبات لایه روبی شده
کف دریا محل زندگی حیوانات خیلی زیادی هست؛ لایه روبی دریا باعث آسیب زدن به این موجودات نمیشه؟

مرضیه پرهیزکار
28th December 2014, 11:59 AM
سلام ممنونم از پيامتون . منظورم کاهش رسوبات در محل تخلیه و بارگیری کشتی ها تو بندر نوشهر .

مرضیه پرهیزکار
29th December 2014, 08:00 PM
[*=right]رسوبات تخریبی که از آهک و ماسه نرم و ... تشکیل شدن برای رشد گیاهان و آبزیان دریایی خطرناک هستند .برای کمک به محیط زیست دریایی لایروبی و کاهش روسوبات انجام میشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد