PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث آیا میدانید های تاریخ حکومت کوروش

محمد حسین بابایی فرد
3rd November 2014, 10:24 PM
آیا میدانید : حذف بخش هخامنشی از کتاب تاریخ به تصویب رسید ؟

آیا میدانید : فرزندان ما دیگر حتی اسم کوروش کبیر را نمیشناسند ؟

ـ آیا میدانید : 29 اکتبر روز جهانی کوروش کبیر است و این روز فقط در تقویم ایران نیست؟

ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند

ـ آیا میدانید: اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.

ـ آیا میدانید : کمبوجيه فرزند کورش بدلیل کشته شدن ۱۲ ایرانی در مصر و اینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی از ایرانیان به دشنام دادن و تمسخر پرداخته بود ، با ۲۵۰ هزار سرباز ایرانی در روز ۴۲ از آغاز بهار ۵۲۵ قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و بدلیل آمدن قحطی در مصر مقداری بسیار زیادی غله وارد مصر کرد . اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان میدهد. او به هیچ وجه دین ایران را به آنان تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر با شور و مشورت تمام بزرگان ایالتهای ایران که در پاسارگاد جمع شده بودند به پادشاهی برگزیده شد و در بهار ۵۲۰ قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران رابر سر نهاد و برای همین مناسبت ۲ نوع سکه طرح دار با نام داریک ( طلا ) و سیکو ( نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعدها رایج ترین پولهای جهان شد

ـ آیا میدانید : داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سوادآموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که به همین مناسبت خط آرامی یا فنیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعدها خط پهلوی نام گرفت . *

ـ آیا میدانید : داریوش در پایئز و زمستان ۵۱۸ - ۵۱۹ قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بروی کاغذ آورد

ـ آیا میدانید : داریوش بعد از تصرف بابل ۲۵ هزار یهودی برده را که در آن شهر بر زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد **

ـ آیا میدانید : داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کورش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین میرفت که بعدها جاده ابریشم نام گرفت

ـ آیا میدانید : اولین بار پرسپولیس به دستور داریوش کبیر به صورت ماکت ساخته شد تا از بزرگترین کاخ آسیا شبیه سازی شده باشد که فقط ماکت کاخ پرسپولیس ۳ سال طول کشید و کل ساخت کاخ ۸۰ سال به طول انجامید *

*

ـ آیا میدانید : داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بوده ۲۵ هزار کارگر به صورت ۱۰ ساعت در تابستان و ۸ ساعت در زمستان به کار گماشته بود و به هر استادکار هر ۵ روز یکبار یک سکه طلا ( داریک ) می داده و به هر خانواده از کارگران به غیر از مزد آنها روزانه ۲۵۰ گرم گوشت همراه با روغن - کره - عسل و پنیر میداده است و هر ۱۰ روز یکبار استراحت داشتند

ـ آیا میدانید : داریوش در هر سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داده است که به گفته مورخان گران ترین کاخ دنیا محسوب میشده . این در حالی است که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بوده اند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است

ـ آیا میدانید : تقویم کنونی ( ماه ۳۰ روز ) به دستور داریوش پایه گذاری شد و او هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی تون" بسیج کرده بود . بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای ۵ عید مذهبی و ۳۱ روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است

ـ آیا میدانید : داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایه گزاری کرد و به مناسبت آن تمام جوانان چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببینند تا بتوانند از سرزمین پارس دفاع کنند

ـ آیا میدانید : داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه - وزارت آب - سازمان املاک -سازمان اطلاعات - سازمان پست و تلگراف ( چاپارخانه ) را بنیان نهاد

ـ آیا میدانید : اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد

ـ آیا میدانید : داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراطوری ایران بوده سدی عظیم بروی رود سند بنا نهاد *

ـ آیا میدانید : فیثاغورث که بدلایل مذهبی از کشور خود گریخته بود و به ایران پناه آورده بود توسط داریوش کبیر دارای یک زندگی خوب همراه با مستمری دائم شد

pedram91
4th November 2014, 05:28 PM
همه موارد یک طرف گزینه اول یک طرف
این مسوئیل ما پیش خودشون چی فکر کردن؟!
[tafakor][tafakor][tafakor]

علي پارسا
4th November 2014, 08:53 PM
آيا از خود پرسيده ايد اين آقاي کوروش تا حالا کجا تشريف داشتند که در هيچکدام از منابع ما تا چندين سال پيش (احتمالا" 100 سال پيش به قبل) اثري ازشون نبوده؟
شاهنامه، بوستان، گلستان، ديوان حافظ و .......

آیا میدانید : فرزندان ما تا همين صد سال پيش هم حتی اسم کوروش را نمیشناختند ؟
آيا هيچ شک کرده ايد که اين ادعا که: "اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد!"
از کجا آمده؟
و يا بقيه ادعا ها درباره داريوش از کجا آمده؟
ترجمه چند سطر خط ميخي توسط خارجي ها؟

البته نه اينکه وجود آنها را نفي کنيم، ولي تمام اين تبليغات اخيرا" بوجود آمده!
آيا مي دانيد تمدن باستاني عيلامي در شوش چندين هزار سال قديمي تر از تخت جمشيد است؟
آيا مي دانيد معبد چغازنبيل (يا به عبارتي هرم چغازنبيل) در نزديکي شوش نيز يکي از پر ابهت ترين بناهاي باستاني ايران است؟
پس چرا کسي روي آنها مانور نمي دهد؟
آيا مي دانيد يکي از افتخارات و شعارها در زمان پيروزي انقلاب پايان دوهزار و پانصد سال ستم شاهي بود؟
پشت صحنه اينها مقاصدي نهفته است
قبلا" هم تذکر داده ام، ولي ......
ولي مي دانم کسي گوشش بدهکار اين حرفها نيست!
همه سرمست از گذشته پر افتخار عهد بوق!
اشکالي ندارد!
ما که افتخارمان به اينها نيست!
خود دانيد!
از ما گفتن بود!
ما که افتخارمان خيارشور شاه و اينها نيست!

پذيراي سخنهاي تند دوستان در پستهاي بعدي هستم![nishkhand]

zoh_reh
4th November 2014, 09:09 PM
ندانستن و نشناختن جناب کوروش کبیر چه خطری داره؟

بودن نامش چه دردی دوا خواهد کرد؟

مدینه فاضله ای که کوروش ساخته بود چرا ریشه ای نداره؟

کارکرد اجرایی کوروش آیا خارج از منصب و سمت اوست، که اینقدر با عظمت یاد می شود؟

تخته سنگی که مربوط به کوروش است چند صفحه هست ؟ [nishkhand] که هرازگاهی جملات و خدمات جدید از آن می تراود!!!؟؟!!!

علي پارسا
4th November 2014, 09:26 PM
چند خط ديگر بنويسم (البته قسمتهايي از آن را در جاي ديگر در انجمن اشاره کرده ام ولي اينجا هم بايد تکرار کنم)

يادم مي آيد بعد از در گيري هاي شديد و کشته شدن جوانان در درگيري هاي مختلف با گارد از جمله در روز 13 آبان، 17 شهريور و .... بالاخره انقلاب به پيروزي رسيد، شادي و احساس غرور ملي در مردم موج مي زد، يک جمله خيلي معروف شده بود: پايان 2500 سال ستم شاهي ......
بعدا" آنقدر در جنگ جوانان شهيد شدند که شهيدان انقلاب پيشش هيچ بودند! تا جايي که شايد جوانان امروز فکر کنند که براي پيروزي انقلاب جز چند نفر کسي کشته نشد! و مثل آب خوردن پيروز شديم! ولي اينطور نبود
کاش جوانترها مي دانستند که استقلال چه ارزشي دارد! نام خيابان هايمان به نام کندي! آيزنهاور! بلوار اليزابت! روزولت! و .... بود، نمي دانيد چه تحقيري بود! چرا نام بلوار کشاورز امروزي تهران بايد بلوار اليزابت دوم مي بود!
تمام امور کشور دست مستشاران خارجي بود
واقعا" به دست آوردن استقلال بعد از آن مشقات احساس غرور ملي را در رگها جاري مي ساخت.
.
.
يادم مي آيد زمان جنگ اگر از بچه ها مي پرسيدين براي چه مي جنگيد مي گفتند براي دفاع از اسلام.

ولي وطن و ناموس و .... دلايلي بود که زير مجموعه اسلام حساب مي شد. وقتي براي اسلام مي جنگيدي يعني همه اينها هم جزوش مي شد، شاهد گفته هايم فيلمهاي شهيد آويني (به عنوان فصل الخطاب تمام فيلمهاي مستند جنگ) است.
در مقابل تفکرات ملي گرايانه را دشمنان تبليغ مي کردند، "سرود اي ايران اي مرز پر گهر" تيتراژ شروع برنامه فارسي راديو آمريکا يا راديو اسرائيل بود (دقيقا" يادم نيست کداميک). مي دانيد براي چي؟ در اصل يک غرور کاذب را در شما القا مي کردند! يعني مي خواستند شما بر اين باور باشيد که در درجه اول براي وطن مي جنگيد! بعد اگر وطن را از شما مي گرفتند يعني در نبرد زميني پيروز مي شدند در اصل شما همه آن چيزي که برايش مي جنگيديد را از دست داده بوديد!
ولي وقتي براي اسلام و ايمان مي جنگيديم ديگر شکست در کار نبود! مگر ايمان را مي شد از ما گرفت؟ امام رحمت الله عليه هم حواسش جمع بود، همواره سعي مي کرد از رواج تفکرات اينچنيني اجتناب کند و از ايجاد غرور کاذب جلوگيري کند، به گفته هايش توجه کنيد:
خرمشهر را خدا آزاد کرد
فتح خرمشهر فتح خاک نيست فتح ارزشها است
شکست در نهضتي که براي خدا باشد نيست
ما مأمور به تکلیفیم نه مأمور به نتیجه
.
.
همه و همه فرمايشات در راستاي دوري از غرور و منيت است .... و اينکه ما هيچ نيستيم همه چيز از خداست.

درست است که حديث در مورد حب الوطن داريم ولي به قول مولانا:
همچنين حب الوطن باشد درست - تو وطن بشناس اي خواجه نخست
يعني وطن اصلي دنياي آخرت و لقاي حق است که انالله و انا اليه راجعون ...
خدايش رحمت کند.

میترا پوررحیم
4th November 2014, 11:24 PM
حرفای اقای پارسا و خانم زهره درسته من باهاشون موافقم.من میگم به گذشتمون افتخار بکنیم ولی گذشته با الان تضادی نداره در ان زمان سربازها برای دفاع میجنگیدن الان هم برای همین مرزو بوم میجنگند اگر الان در سرزمین مشکلاتی هست باید ببینیم مشکل از کجاست من هیچ وقت نمیتونم قبول کنم که کشوری برای کشور من و مردم من دلش بسوزه مگه منطقیه؟این همه فیلمها که در ماهواره میبینید برای ماهاست که خیلی از رفتارها برامون عادی بشه که نباید عادی بشه.خیلی راحت زندگی ها از هم پاشیده میشن فقط به خاطره اینکه یک دختر عاشق مردی شده یا یک مرد عاشق دختری شده چرا تعهدها یادمان رفته؟چرا یادمان رفته خانواده یعنی چی؟اینها تمام بازیه و نقشه من به کوروش احترام میگذارم ولی به الان هم افتخار میکنم به شهیدان الان نیز افتخار میکنم انها همیشه باعث افتخارند به شهیدان فکر کنیم.[shaad]

علي پارسا
5th November 2014, 01:15 AM
ـ آیا میدانید : چند سال دیگر ، با نابودی کامل تخت جمشید باید سپاسگذار کشورهایی چون فرانسه باشیم که چندی از تخت جمشید را در موزه های خود حفظ کردند

آيا مي دانيد: قلعه اي که در شهر شوش وجود دارد توسط ژاک دمورگان باستان شناس فرانسوي به عنوان محلي براي استقرار باستانشناسان فرانسوي بنا شده و مصالح آن همه آجرهايي است که از تخريب ابنيه باستاني شوش به دست آمده بود؟ آجرهايي که بعضا" لعابدار و داراي خط ميخي هستند، آجرهايي که امروز اگر باستان شناسان ايراني به آنها بربخورند براي بيرون آوردن هر يک از آنها از زير خاک از فرچه هاي ظريف استفاده کرده و قبل از جابجايي محل دقيق آنها را نقشه برداري مي کنند؟
آيا مي دانيد: اين قلعه در اصل براي چپاول اشيا باستاني شوش احداث شد تا از آن به عنوان مکاني موقت براي نگهداري اشياء قبل از ارسال به فرانسه استفاده شود.
آيا مي دانيد: موزه لوور کلکسيوني از اشياء باستاني دزديده شده توسط فرانسوي ها از سرتا سر جهان است؟

http://www.uc-njavan.ir/images/oi9f0bqjswgas7ekz7e.jpg

"مهدی"
5th November 2014, 02:46 PM
ندانستن و نشناختن جناب کوروش کبیر چه خطری داره؟

بودن نامش چه دردی دوا خواهد کرد؟

مدینه فاضله ای که کوروش ساخته بود چرا ریشه ای نداره؟

کارکرد اجرایی کوروش آیا خارج از منصب و سمت اوست، که اینقدر با عظمت یاد می شود؟

تخته سنگی که مربوط به کوروش است چند صفحه هست ؟ [nishkhand] که هرازگاهی جملات و خدمات جدید از آن می تراود!!!؟؟!!!

اگر با این استدلال شما بخواهیم به کتاب تاریخ بنگریم باید فقط دوران انسان های نخستین رو حذف نکنیم که فقط بچه ها بدونن از چی به چی رسیدن.
اگر با این منطق باشه کودکان نه نیاز دارند که هخامنشیان را بشناسند نه اشکانیان و نه حمله قادسیه و اعراب و.... را.
شناختن هیتلر هم لازم نیست. امامان هم همینطور. بلاخره بدون یا نبودن نامشان چه دردی را دوا میکند؟
ریشه این مدینه فاضله را می توانید با پرس و جو از افراد مطلع در زمینه تاریخ بررسی کنید. تمام تاریخ ما را بیگانگان نوشته اند و راجع به آن تحقیق کرده اند. این یعنی اینکه آنها خود ما را از خودمان بهتر میشناسند.

سوال من از شما این است که آیا انسان باید در هر چیزی اظهار نظر کند؟ یا فقط در جایی که علمش را دارد؟
آیا شما زمینه ای در مطالعه نیاکانمان دارید؟

آيا از خود پرسيده ايد اين آقاي کوروش تا حالا کجا تشريف داشتند که در هيچکدام از منابع ما تا چندين سال پيش (احتمالا" 100 سال پيش به قبل) اثري ازشون نبوده؟
شاهنامه، بوستان، گلستان، ديوان حافظ و .......

آیا میدانید : فرزندان ما تا همين صد سال پيش هم حتی اسم کوروش را نمیشناختند ؟
آيا هيچ شک کرده ايد که اين ادعا که: "اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشگری و کشوری به مدت ۴۰سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مستمری دائم را کورش کبیر در ایران پایه گذاری کرد!"
از کجا آمده؟
و يا بقيه ادعا ها درباره داريوش از کجا آمده؟
ترجمه چند سطر خط ميخي توسط خارجي ها؟

البته نه اينکه وجود آنها را نفي کنيم، ولي تمام اين تبليغات اخيرا" بوجود آمده!
آيا مي دانيد تمدن باستاني عيلامي در شوش چندين هزار سال قديمي تر از تخت جمشيد است؟
آيا مي دانيد معبد چغازنبيل (يا به عبارتي هرم چغازنبيل) در نزديکي شوش نيز يکي از پر ابهت ترين بناهاي باستاني ايران است؟
پس چرا کسي روي آنها مانور نمي دهد؟
آيا مي دانيد يکي از افتخارات و شعارها در زمان پيروزي انقلاب پايان دوهزار و پانصد سال ستم شاهي بود؟
پشت صحنه اينها مقاصدي نهفته است
قبلا" هم تذکر داده ام، ولي ......
ولي مي دانم کسي گوشش بدهکار اين حرفها نيست!
همه سرمست از گذشته پر افتخار عهد بوق!
اشکالي ندارد!
ما که افتخارمان به اينها نيست!
خود دانيد!
از ما گفتن بود!
ما که افتخارمان خيارشور شاه و اينها نيست!

پذيراي سخنهاي تند دوستان در پستهاي بعدي هستم![nishkhand]

سوال من از شما هم همین است. مطالعه و تخصص خاصی در زمینه تاریخی دارید؟ مدرکی برای ادعاهای پوچ خود دارید؟

من خودم از نظام های دیکتاتوری متنفرم. ولی با تفاسیری که از افراد آگاه و متخصص شنیده ام کارهای کوروش به صورت دیکتاتور وار نبوده است. حالا در این انجمن نمیخواهم خیلی بحث رو باز کنم وگرنه جای بحث زیاد است.

این اعراب و مغولان بودند که با حمله به این سرزمین. مردم را به خرافات و ناآگاهی واداشتند.[shaad]

"مهدی"
5th November 2014, 02:47 PM
آيا مي دانيد: قلعه اي که در شهر شوش وجود دارد توسط ژاک دمورگان باستان شناس فرانسوي به عنوان محلي براي استقرار باستانشناسان فرانسوي بنا شده و مصالح آن همه آجرهايي است که از تخريب ابنيه باستاني شوش به دست آمده بود؟ آجرهايي که بعضا" لعابدار و داراي خط ميخي هستند، آجرهايي که امروز اگر باستان شناسان ايراني به آنها بربخورند براي بيرون آوردن هر يک از آنها از زير خاک از فرچه هاي ظريف استفاده کرده و قبل از جابجايي محل دقيق آنها را نقشه برداري مي کنند؟
آيا مي دانيد: اين قلعه در اصل براي چپاول اشيا باستاني شوش احداث شد تا از آن به عنوان مکاني موقت براي نگهداري اشياء قبل از ارسال به فرانسه استفاده شود.
آيا مي دانيد: موزه لوور کلکسيوني از اشياء باستاني دزديده شده توسط فرانسوي ها از سرتا سر جهان است؟

http://www.uc-njavan.ir/images/oi9f0bqjswgas7ekz7e.jpg

من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود شوند.
حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه[shaad]

علي پارسا
5th November 2014, 03:48 PM
سوال من از شما هم همین است. مطالعه و تخصص خاصی در زمینه تاریخی دارید؟ مدرکی برای ادعاهای پوچ خود دارید؟

من خودم از نظام های دیکتاتوری متنفرم. ولی با تفاسیری که از افراد آگاه و متخصص شنیده ام کارهای کوروش به صورت دیکتاتور وار نبوده است. حالا در این انجمن نمیخواهم خیلی بحث رو باز کنم وگرنه جای بحث زیاد است.

این اعراب و مغولان بودند که با حمله به این سرزمین. مردم را به خرافات و ناآگاهی واداشتند.[shaad]

من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود شوند.
حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه[shaad]

به به، آقا مهدي، خيلي مخلصيم! منتظرتون بودم ....
مي دونستم وقتي موتون را آتيش بزنم پيداتون مي شه!
خوب .... ديگه چي؟ خيلي صحبتهايتان مستدل و عالي بود! راستي تيمسار کجاست؟ منتظر بودم با هم بياييد! خوب سراپا گوشم!

http://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gifhttp://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gif​http://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gifhttp://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gif

"مهدی"
5th November 2014, 04:16 PM
به به، آقا مهدي، خيلي مخلصيم! منتظرتون بودم ....
مي دونستم وقتي موتون را آتيش بزنم پيداتون مي شه!
خوب .... ديگه چي؟ خيلي صحبتهايتان مستدل و عالي بود! راستي تيمسار کجاست؟ منتظر بودم با هم بياييد! خوب سراپا گوشم!

http://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gifhttp://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gif​http://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gifhttp://www.uc-njavan.ir/images/d3d4an0dw7ybdaoa1r.gif

به جز حاشیه کشیدن بحث؛ مدرک و منبعی برای گفته هاتون هم دارین ارائه بدین؟[shaad]
اگر مدرکی ندارین؛ لطفا سریع تر بگین تا اسپم هاتون رو به مدیریت گزارش بدم. چون صحبت های شما توهین به تاریخ چند هزار ساله یک کشور بود.

zoh_reh
5th November 2014, 10:00 PM
سوال من از شما این است که آیا انسان باید در هر چیزی اظهار نظر کند؟ یا فقط در جایی که علمش را دارد؟
اظهار نظر نکردم ، چند سوال پرسیدم[shaad]

آیا شما زمینه ای در مطالعه نیاکانمان دارید؟
نه اطلاعاتم در حد کتابای تاریخ مدرسه هست، آخه اون موقع که من درس خوندم اینا از کتاب حذف نبودن[shaad]

علي پارسا
6th November 2014, 08:44 AM
آقا مهدي فرموده اند: "من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود نشوند.
حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه[shaad]"

دوستان عزيز سايت خوب توجه فرماييد، هم به نقل قول فوق و هم به مطلبي که در همين راستا شروع کننده مطلب نوشته اند.
چيزي که در تمام اشخاصي که به صورت افراطي وطن پرستي را تبليغ مي کنند مشهود است اين است: تبليغ اجنبي پرستي!
و اين تضاد کاملا" جاي تامل دارد! قصد اسائه ادب به ايشان را ندارم، بلکه خيلي از خواهران و برادران عزيز ديگرمان هم ناخودآگاه همين کار را مي کنند.
در لواي وطن پرستي تبليغ کشوري را کردن که چند ماه قبل قانون همجنس بازي را در مجلسش تصويب کرد واقعا" از شأن ما ايراني ها به دور است.
هيچ توجيهي ندارد که به بهانه ناراضي بودن از برخي کاستي هاي جامعه به خودمان اجازه دهيم که هرچه خواستيم عنوان کنيم.

مجددا" آقا مهدي فرموده اند: "به جز حاشیه کشیدن بحث؛ مدرک و منبعی برای گفته هاتون هم دارین ارائه بدین؟[shaad]
اگر مدرکی ندارین؛ لطفا سریع تر بگین تا اسپم هاتون رو به مدیریت گزارش بدم. چون صحبت های شما توهین به تاریخ چند هزار ساله یک کشور بود."

البته همان طور که در فوق عنوان کردم توهين به يک کشور در اصل بر حق دانستن کساني است که تاريخ آن کشور را غارت کرده اند!
دقيقا" کاري که جنابعالي انجام داده ايد.
البته همه کاربران سايت با اخلاق شما آگاهي دارند، صحبتهاي غير منطقي و سپس در صورت شنيدن پاسخ مستدل .... هياهو و ...
البته من از مسئولين سايت به خاطر اينکه جلو اکانت شما را نمي بندند قدر داني مي کنم.
چون علي رغم مطرح کردن مطالب شبهه انگيز، اين کار شما کمک مي کند که کاربران ديگر با پاسخ مستدل به مطالب و شبهه هاي جنابعالي در روشن شدن هرچه بيشتر اصل موضوعات گام بردارند.
به خاطر اينکه حق و انصاف را هم رعايت کرده باشم همين جا اعلام مي کنم که: خيلي از مطالب و انتقادات جنابعالي هم به جا است و من قبول دارم.
ولي مهدي جان شما آنقدر افراطي عمل مي کنيد که وقتي صحبت و انتقاد سازنده اي هم مي کنيد آدم جرأت نمي کند از شما طرفداري کند!
(حتما" در پاسخ اين جمله ام خواهيد گفت: "من به طرفداري شما نياز ندارم"! اشکالي ندارد، من با ادبيات شما آشنا هستم)
در مورد منبع براي گفته هايم هم بفرماييد:
اين يک لينک: کاوشگران شوش 2 (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=199691) از تبيان که احتمالا" شما قبولش نداريد
اين هم يک لينک از ويکي پديا: قلعه شوش (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87_%D8%B4%D9%88%D8%B4) که احتمالا" شما قبولش داريد (و البته ما معتقديم لا به لاي مطالب با تبحر خاصي ديدگاه هاي خود را هم دخالت مي دهند) که البته باز هم مجبور شده اشاراتي به اين موضوع بکند.
البته يک جستجوي ساده در اينترنت انبوهي از مطالب را در اين باره نشان خواهد داد که منابع بسيار معتبر تر از مثالهاي فوق هم در آن هست. البته معتبر ترين مدرک يک سفر به شوش خواهد بود.

همين جا از همه کاربران محترم سايت به خاطر دو مطلب آخري که نوشته ام و يک کم حالت مجادله پيدا کرد عذر خواهي مي کنم.
از اين گونه مجادله ها اغلب در شبکه هاي اجتماعي پيش مي آيد و بسيار فضاي بحث را زشت مي کند، ضمن اينکه به جايي هم نمي رسد.
لذا من هميشه از ورود به همچين بحثهايي اجتناب مي نمايم.

ليکن چون اين موضوع به نظرم بسيار مهم آمد و با توجه به حجم عظيم تبليغات چند ساله اخير بابت "کوروش کبير" و مشکوک بودن اين حرکت، بر خود واجب دانستم در اين مورد کمي جدي تر عمل کنم.
ضمن اينکه اغلب آقا مهدي مطالب غير منطقي را در تاپيکهاي گوناگون مطرح کرده و کاربران به دليل جنجال آفريني ايشان و مغلطه کردن ايشان و زير بار حرف منطقي نرفتن توسط ايشان از ادامه بحث با وي خود داري مي نمايند و اين مطلب براي خواننده تازه وارد اين شبهه را ايجاد مي کند که کسي بلد نبوده پاسخ ايشان را بدهد!!!!! در صورتي که اينطور نبوده!!!
لذا در اين تاپيک بر آن شدم که استثنأً پاسخ ايشان را بدهم.

خوب ... حالا بعد از اين نوشته احتمالا" آقا مهدي يک جواب تند خواهند داد، ولي من همين مطلب که نوشته ام کفايت مي کند.
باز هم عذر خواهي مي کنم.

خوب .... آقا مهدي ..... بفرماييد،

چونکه گفت من گرفتت در گلو - من خمش کردم تو آنِ خود بگو

محمد حسین بابایی فرد
6th November 2014, 10:19 AM
به نامت
یا خدا این چه نوع طرز تفکره!!! ببینید ما دونوع ارزش رو باید پاس بداریم اولی ارزش های دینی هست و دومی ارزش های ملی علی جان واقعا میگم تو نمیدونی کوروش کی بود ؟یعنی هنوزم هست کسی که منشور کتیبه حقوق بشر کوروش که اولین منشور حقوق بشر هست رو بخونه بدونه توش چی نوشته و باز بگه حکومت کوروش چون شاهنشاهی بود بده !!!! مث این میمونه که بگی چون ژاپن خدا پرست نیست آدمای بدی توش هستن خواهشا نقل قول نکن این مورد رو چون دقیقا همین جوری داری میگی . خیلی جالبه همه ی کشور های دنیا دارن به این در و اون در میزنن واسه خودشون تمدن بتراشن و ما به کوروش افتخار نکینم !!! چقدر از جملات کوروش رو خوندید چقدر راجب نماد فروهر اطلاع دارید به خدا قسم دشمن اگر نتونست طی 8 سال ایران رو بگیره دلیلش اسلام نبود . اون وطن پرستی بود که نذاشت استاد ما میگفت من کسایی رو میشناختم که نه دین داشتن نه زندگی خیلی خوبی تو ایران ولی همه جنگیدن ما تو جنگ مگر فقط مسلمان داشتیم دلیل اینکه دشمن هر نسخه ای برای ما میپیچه به جایی نمیرسه مسلمان بودن ما نیست باهم بودن ماست و این باهم بودن رو ما از فرهنگمون داریم که متاسفانه دیگه اون فرهنگ زو نمیشه دید علی جان نوشتی که این کوروش بزرگ تا حالا کجا بوده جوابت رو بدم با وجود هم وطنایی مث تو دوست داشتی الان کجا باشه آخه خیلی عجیبه کسی به تمدنش پشت کنه به خدا عجیبه !!! فقط الان دلم میخواست کسانی که پست واسه رد کردن کوروش گذاشتن رو ببینم یه یه ساعت باهاشون حرف بزنم ببینم چی باعث شده یه ارزش ملی رو بیخیال بشن .
زبان ما پارسی بود اما چون عرب ها پ ندارند به آن میگوییم فارسی . . . (علی شریعتی)

Engineer Airospace
6th November 2014, 10:26 AM
مسئولین باید از آثار تاریخی و با ارزش کشور نگهداری و حفاظت کنن درحالی که به این آثار توجه نمیکنند

محمد حسین بابایی فرد
6th November 2014, 10:37 AM
مسئولین باید از آثار تاریخی و با ارزش کشور نگهداری و حفاظت کنن درحالی که به این آثار توجه نمیکنند اصلا حفظ نمیکنن استاد ما خیلی از اوقات که میاد سر کلاس استاد زبان پارسی عصبانی هست چون یکی از ابداعات گذشته یا یه اثر تاریخی رو که برا ما بوده رو عرب ها به اسم خودشون زدن مسئولین خدوم این نظام چیکار کنن خب وقتی همه خوابن . . .

"مهدی"
6th November 2014, 10:38 AM
آقا مهدي فرموده اند: "من واقعا از فرانسوی ها متشکرم که قدر این آثار باستانی را دونستند و آنها را از ایران خارج کرده اند تا مثل بناها و اشیای تاریخی دیگر درون کشور نابود شوند.
حداقل آدم مطمئن هست که در اونجا اصالتش حفظ میشه[shaad]"

دوستان عزيز سايت خوب توجه فرماييد، هم به نقل قول فوق و هم به مطلبي که در همين راستا شروع کننده مطلب نوشته اند.
چيزي که در تمام اشخاصي که به صورت افراطي وطن پرستي را تبليغ مي کنند مشهود است اين است: تبليغ اجنبي پرستي!
و اين تضاد کاملا" جاي تامل دارد! قصد اسائه ادب به ايشان را ندارم، بلکه خيلي از خواهران و برادران عزيز ديگرمان هم ناخودآگاه همين کار را مي کنند.
در لواي وطن پرستي تبليغ کشوري را کردن که چند ماه قبل قانون همجنس بازي را در مجلسش تصويب کرد واقعا" از شأن ما ايراني ها به دور است.
هيچ توجيهي ندارد که به بهانه ناراضي بودن از برخي کاستي هاي جامعه به خودمان اجازه دهيم که هرچه خواستيم عنوان کنيم.

مجددا" آقا مهدي فرموده اند: "به جز حاشیه کشیدن بحث؛ مدرک و منبعی برای گفته هاتون هم دارین ارائه بدین؟[shaad]
اگر مدرکی ندارین؛ لطفا سریع تر بگین تا اسپم هاتون رو به مدیریت گزارش بدم. چون صحبت های شما توهین به تاریخ چند هزار ساله یک کشور بود."

البته همان طور که در فوق عنوان کردم توهين به يک کشور در اصل بر حق دانستن کساني است که تاريخ آن کشور را غارت کرده اند!
دقيقا" کاري که جنابعالي انجام داده ايد.
البته همه کاربران سايت با اخلاق شما آگاهي دارند، صحبتهاي غير منطقي و سپس در صورت شنيدن پاسخ مستدل .... هياهو و ...
البته من از مسئولين سايت به خاطر اينکه جلو اکانت شما را نمي بندند قدر داني مي کنم.
چون علي رغم مطرح کردن مطالب شبهه انگيز، اين کار شما کمک مي کند که کاربران ديگر با پاسخ مستدل به مطالب و شبهه هاي جنابعالي در روشن شدن هرچه بيشتر اصل موضوعات گام بردارند.
به خاطر اينکه حق و انصاف را هم رعايت کرده باشم همين جا اعلام مي کنم که: خيلي از مطالب و انتقادات جنابعالي هم به جا است و من قبول دارم.
ولي مهدي جان شما آنقدر افراطي عمل مي کنيد که وقتي صحبت و انتقاد سازنده اي هم مي کنيد آدم جرأت نمي کند از شما طرفداري کند!
(حتما" در پاسخ اين جمله ام خواهيد گفت: "من به طرفداري شما نياز ندارم"! اشکالي ندارد، من با ادبيات شما آشنا هستم)
در مورد منبع براي گفته هايم هم بفرماييد:
اين يک لينک: کاوشگران شوش 2 (http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=199691) از تبيان که احتمالا" شما قبولش نداريد
اين هم يک لينک از ويکي پديا: قلعه شوش (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D9%84%D8%B9%D9%87_%D8%B4%D9%88%D8%B4) که احتمالا" شما قبولش داريد (و البته ما معتقديم لا به لاي مطالب با تبحر خاصي ديدگاه هاي خود را هم دخالت مي دهند) که البته باز هم مجبور شده اشاراتي به اين موضوع بکند.
البته يک جستجوي ساده در اينترنت انبوهي از مطالب را در اين باره نشان خواهد داد که منابع بسيار معتبر تر از مثالهاي فوق هم در آن هست. البته معتبر ترين مدرک يک سفر به شوش خواهد بود.

همين جا از همه کاربران محترم سايت به خاطر دو مطلب آخري که نوشته ام و يک کم حالت مجادله پيدا کرد عذر خواهي مي کنم.
از اين گونه مجادله ها اغلب در شبکه هاي اجتماعي پيش مي آيد و بسيار فضاي بحث را زشت مي کند، ضمن اينکه به جايي هم نمي رسد.
لذا من هميشه از ورود به همچين بحثهايي اجتناب مي نمايم.

ليکن چون اين موضوع به نظرم بسيار مهم آمد و با توجه به حجم عظيم تبليغات چند ساله اخير بابت "کوروش کبير" و مشکوک بودن اين حرکت، بر خود واجب دانستم در اين مورد کمي جدي تر عمل کنم.
ضمن اينکه اغلب آقا مهدي مطالب غير منطقي را در تاپيکهاي گوناگون مطرح کرده و کاربران به دليل جنجال آفريني ايشان و مغلطه کردن ايشان و زير بار حرف منطقي نرفتن توسط ايشان از ادامه بحث با وي خود داري مي نمايند و اين مطلب براي خواننده تازه وارد اين شبهه را ايجاد مي کند که کسي بلد نبوده پاسخ ايشان را بدهد!!!!! در صورتي که اينطور نبوده!!!
لذا در اين تاپيک بر آن شدم که استثنأً پاسخ ايشان را بدهم.

خوب ... حالا بعد از اين نوشته احتمالا" آقا مهدي يک جواب تند خواهند داد، ولي من همين مطلب که نوشته ام کفايت مي کند.
باز هم عذر خواهي مي کنم.

خوب .... آقا مهدي ..... بفرماييد،

چونکه گفت من گرفتت در گلو - من خمش کردم تو آنِ خود بگو

در مورد پرستیدن بیگانگان؛ من هیچ دلیلی نمیبینم که از قوم یا ملت خاصی بیزار باشم. ولی با تعاریف شما من غربی ها را میپرستم. البته تفاوتی بین ما دو نفر نیست زیرا که شما هم به پرستیدن اعراب عادت دارید.[shaad]
در رابطه با منابع: درست است که دمورگان خیلی سریع به اکتشاف پرداخته و مسلما اطلاعاتی نابود شده است (که احتمالا به دلیل کمبود وقت و ترس از به جا ماندن اشیایی خاص در زیر خاک بوده است) ولی مطمئنا با وضعی که امروزه از نگهداری اشیا و بناهای تاریخی کشور میبینیم؛ جای این اشیا در کشورهای دیگر بسیار امن تر هستند و نگهداری بهتری نیز می شوند. وگرنه مطمئنا الان به وضع پاسارگارد و ارگ بم دچار می شدند.
هر جستجوی ساده ای در اینترنت نشان دهنده این نیست که آن مطلب همواره درست است. رسانه ها می توانند یک چیز بد را خوب و یک چیز خوب را بد نشان دهند!
در تمام کتب و منابع تاریخی کوروش بزرگترین پادشاه هخامنشی بوده و چه باب میل شما باشد و چه نباشد؛ آن را نمی توانید به تبلیغات بیگانگان وصله کنید.
----
خوشحال میشوم قسمت های غیرمنطقی سخنان من را highlight نموده و نقطه منطقی مقابل آنان را متذکر شوید.
جواب تند مختص افراد بزرگ است.[shaad]
مهم نیست بردن؛ مهم نیست بهترین شدن بدون جرعت

Engineer Airospace
6th November 2014, 10:43 AM
کسی که خوابباشه میشه بیدارش کرد ولی کسی که خودش رو زده به خوابی نمیشه بیدارش کرد

علي پارسا
6th November 2014, 10:44 AM
به نامت
یا خدا این چه نوع طرز تفکره!!! ببینید ما دونوع ارزش رو باید پاس بداریم اولی ارزش های دینی هست و دومی ارزش های ملی علی جان واقعا میگم تو نمیدونی کوروش کی بود ؟یعنی هنوزم هست کسی که منشور کتیبه حقوق بشر کوروش که اولین منشور حقوق بشر هست رو بخونه بدونه توش چی نوشته و باز بگه حکومت کوروش چون شاهنشاهی بود بده !!!! مث این میمونه که بگی چون ژاپن خدا پرست نیست آدمای بدی توش هستن خواهشا نقل قول نکن این مورد رو چون دقیقا همین جوری داری میگی . خیلی جالبه همه ی کشور های دنیا دارن به این در و اون در میزنن واسه خودشون تمدن بتراشن و ما به کوروش افتخار نکینم !!! چقدر از جملات کوروش رو خوندید چقدر راجب نماد فروهر اطلاع دارید به خدا قسم دشمن اگر نتونست طی 8 سال ایران رو بگیره دلیلش اسلام نبود . اون وطن پرستی بود که نذاشت استاد ما میگفت من کسایی رو میشناختم که نه دین داشتن نه زندگی خیلی خوبی تو ایران ولی همه جنگیدن ما تو جنگ مگر فقط مسلمان داشتیم دلیل اینکه دشمن هر نسخه ای برای ما میپیچه به جایی نمیرسه مسلمان بودن ما نیست باهم بودن ماست و این باهم بودن رو ما از فرهنگمون داریم که متاسفانه دیگه اون فرهنگ زو نمیشه دید علی جان نوشتی که این کوروش بزرگ تا حالا کجا بوده جوابت رو بدم با وجود هم وطنایی مث تو دوست داشتی الان کجا باشه آخه خیلی عجیبه کسی به تمدنش پشت کنه به خدا عجیبه !!! فقط الان دلم میخواست کسانی که پست واسه رد کردن کوروش گذاشتن رو ببینم یه یه ساعت باهاشون حرف بزنم ببینم چی باعث شده یه ارزش ملی رو بیخیال بشن .
زبان ما پارسی بود اما چون عرب ها پ ندارند به آن میگوییم فارسی . . . (علی شریعتی)

ضمن تشکر از متانت جنابعالي در پاسخ به عرايض بنده،
اين را هم بگويم که من در اصل دشمني با کوروش ندارم، اگر آدم خوبي بوده براي ما افتخار است، اتفاقا" اگر طبق نوشته شما قرار است دوران هخامنشي از کتاب مدارس حذف شود (که البته من اطلاعي ندارم که بخواهم اظهار نظر کنم)
اين حذف کردن کاري افراطي و آب به آسياب دشمن ريختن است.
من فقط خواستم يک مقدار به دوستان هشدار دهم که در پشت صحنه افراط گرايي در مورد کوروش ممکن است مقاصد شومي باشد که بايد يک مقدار دقيقتر به آن نظر کرد.
وگرنه زير سوال بردن تاريخ و فرهنگ ايران با قصد ايجاد تفرقه نه از طرف من بلکه از طرف هر کسي در اصل تف سربالا خواهد بود و به خود وي بازخواهد گشت!
اتفاقا" دشمنان حمله هايشان به صورت گاز انبري است يعني از طرفي غرور ملي کاذب را دامن مي زنند تا طبق مثالي که زدم به مملکت ضربه بزنند.
و از طرف ديگر اگر امثال من بخواهند اين ترفند ايشان را بر ملا کنند، سعي مي کنند از من هم طرفداري کنند!!! يعني من را ترغيب به افراطي گري کنند تا بدينوسيله به غرور ملي ايران لطمه بزنند.
پس دعوايي راه مي اندازند که هر طرف آن را بگيرند به نفع آنها است!
لذا من فقط سعي در تذکري ساده داشته ام، و از هرگونه افراطي گري در جهت تخطئه کوروش تبري مي جويم، و اگر احيانا" کسي بخواهد با تفکر ضربه به غرور ملي ايرانيان از حرفهاي من جانبداري کند از وي نيز تبري مي جويم.

البته در مواردي با شما اختلاف نظر دارم، ولي اين طبيعي است، به هر حال "از دعوت به با هم بودن" توسط شما بسيار بسيار سپاسگزارم.
باز هم از متانت شما در بيان نظرات تشکر مي کنم. پاينده باشي[golrooz]

محمد حسین بابایی فرد
6th November 2014, 11:37 AM
علی جان منم حرفی ندارم من فقط میخوام بگم هوای تمدنی رو که داری داشته باش . . .

محمد حسین بابایی فرد
6th November 2014, 02:15 PM
البته متاسفانه کاری از دست ما به اون صورت بر نمیاد باید مسئولین ما یه کاری بکنن که خب اونا هم ...

محمد حسین بابایی فرد
6th November 2014, 05:36 PM
برای من همون قدر که عشق است حسین
همو نقدر هم افتخاره کوروش

pedram91
8th November 2014, 08:42 AM
من نگران اینم که چند سال بعد برای دیدن آثار تمدین دیرینمون باید به فرانسه و موزه لوور التماس کنیم و البته با این تفاسیر و سیاست کشور باید ازشون تشکر کنیم که این آثار رو برامون نگه میدارن[afsoorde]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد