PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر امنیت را «به نحو احسن» در کشور به تثبیت رسانده ایم

محسن مهابادی زاده
7th October 2014, 07:18 PM
وزیر اطلاعات:

امنیت را «به نحو احسن» در کشور به تثبیت رسانده ایم

پایداری ملی:

وزیر اطلاعات با بیان اینکه امنیت را با همکاری سایر نهادهای امنیتی «به نحو احسن» در کشور به تثبیت رسانده ایم، گفت: گزارش های جامع و کارآمدی را به مسوولان مربوطه در زمینه تهدیدات ارائه کرده ایم.

وزیر اطلاعات برای پاسخ به سوال مشترک 37 نماینده در مورد این که تدابیر وزیر اطلاعات برای حفاظت از فرزندان ملت ایران و مقابله با تاثیرگذاری افرادی که در گذشته سوابق روشنی در تمهیدات امنیت ملی کشور داشته اند چیست؟ در جلسه علنی امرزو (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دغدغه و حساسیت نسبت به مسائل امنیتی کشور سوالاتی را مطرح کردند که من از آنان تشکر می کنم و خدمت این عزیزان می گویم وزارت اطلاعات حساسیت نسبت به مسایل امنیتی و تهدیدات کشور را همواره درک کرده و براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با استراتژی به تهدیدات امنیتی پاسخ داده و خواهد داد.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات در سطح استراتژی و راهبرد چه در سطح عملیاتی و چه در سطح تاکتیکی، با یک رویکرد واقع گرایانه، آینده گریانه و با در نظر گرفتن قابلیت تحقق برنامه ها مسائل امنیتی را توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) رصد کرده و به نحو احسن امنیت را در کشور با همکاری سایر نهادهای امنیتی محقق کرده و به تثبیت رسانده است.

علوی خاطرنشان کرد: نمایندگان عزیز به این مساله اذعان دارید که بیان جزئیات برنامه ها و اقدامات به لحاظ امنیتی ممکن نیست ولی حسب وظایف قانونی و طبق برنامه ریزی های انجام شده، اقدامات را برای شما بیان می کنم.

وزیر اطلاعات به موضوع شناسایی و پیشگیری اشاره کرد و گفت: ما در این بخش اقدامات زیادی انجام داده ایم.در مورد گروهک ها و تهدیدکنندگان امنیت ملی و رصد مستمر فعالیت های آنان اشراف داریم. همچنین بر فضای تبادل اطلاعات و تحرکات دشمن نیز اشراف اطلاعاتی به تمام معنا وجود دارد به گونه ای که فرصت هرگونه حرکتی را از دشمن سلب کرده است.

وی تصریح کرد: اشراف اطلاعاتی به تمام معنا وجود دارد الا آنجایی که اطلاع رسانی وزارت اطلاعات مورد توجه قرار نگرفته باشد که آنجا ممکن است آسیب هایی را متوجه کرده باشد که وزارت اطلاعات در جهت این آسیب زدایی نیز تدابیری را اندیشیده است.

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی و هشدار به موقع به مسوولان و کمک به ایجاد فضای یکپارچه، هماهنگ و هم افزا در برخورد با تهدیدها از وظایف وزارت اطلاعات است که طبق اسناد و مکاتبات و مدارکی که هم اکنون همراه من است، به موقع گزارش های جامع و کارآمد به مسوولان مربوطه در زمینه تهدیدات داده شده است. از جمله قبل از تحرک گروهک خودخوانده جیش العدل در مرزهای جنوب شرق، اطلاعات لازم در اختیار مقامات مسوول در استان قرارداده شده و حتی اهداف عملیاتی گروهک مزبور در این گزارش ها تبیین شده و هشدارهای لازم داده شده است.

کد خبر: ۱۰۲۷۸

تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۹

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد