PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فایل عناصر کمیاب و نادر خاکی-تسلط جهانی چین و صنایع وابسته به عناصر کمیاب و نادر خاکی

tooraj nazarzadeh
23rd August 2014, 11:08 AM
در این مقاله تسلط جهانی چین به صنایع مختلف وابسته به عناصر کمیاب و نادر خاکی بررسی می شود که از تعریف ابتدایی این عناصر شروع کرده است. این در حالی است که چین با تعطیل یک روز عرضه این عناصر به بازار کل صنایع مربوطه که اکثر صنایع را شامل می شود ( هوایی-فضایی-الکتریکی-شیشه سازی-دفایی-موشک-اتومبیل سازی-نفت-پزشکی و بساری صنایع و علوم دیگر )، بازار جهانی به کما خواهد رفت. چین از این لحاظ یک کشور ابر قدرت و در واقع کنترل تمام صنایع جهانی را به عهده دارد.
http://s5.picofile.com/file/8136589518/China_rare_earth_strategyin_wHighlights_.pdf.html

*elman*
23rd August 2014, 12:03 PM
نکته : فایل ب زبان انگلیسی میباشد

tooraj nazarzadeh
23rd August 2014, 12:44 PM
بله تمامی مقالات به روز و مورد قبول در این مورد به زبان انگلیسی می باشد. چون در داخل کشور چند مقاله انگشت شمار می باشد.

ابراهیم ناظمی
6th July 2015, 10:24 PM
با سلام
به تائید مطلب شما، بنده روی عناصر کمیاب و کمیاب خاکی مطالعه داشتم و پایان نامه ارشد خودم بخش عمده ای روی این موضوع بوده ، و در حال حاضر هم در رساله دکترا خودم روی این عناصر مطالعه دارم ، بخش عمده از این عناصر ( شاید 70%) از نیاز جهانی در اختیار چین بوده ، اگر اشتباه نکنم کشور های آلمان آمریکا و استرالیا در رتبه های بعدی هستند. امروزه در بعضی از کشور های اروپایی معدن کاری جهت آهن و مس وآلومین ... نمیکنند و نیاز خودشون را از طریق بازیافت تامین میکنند، و پیش بسوی عناصر کمیاب و بخصوص کمیاب خاکی جهت نیاز های امروزی مثل: کاربرد در باتری های لیتوم یا لامپ های led ، ....... رفته اند
با تشکر فراوان از مطلب بسیار عالی شما ابراهیم ناظمی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد