PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث : چرا مردان رانندگی زنان را قبول ندارند ؟

شهلا گ
23rd August 2014, 10:24 AM
بحث

چرا مردان رانندگی زنان را قبول ندارند ؟

با سلام خدمت تمامی دوستان و اعضای سایت نخبگان جوان

این هفته رو میخواهیم با یک بحث داغ اجتماعی شروع کنیم

بارها در کوچه و خیابان، هنگام رانندگی یک خانم، وقتی یک خانم راننده، هول شده است و جمعی از رانندگان مرد را معطل کرده،شاهد تمسخر ،

ناراحتی ، و حتی بیصبری آقایان راننده شده ایم در حالی که حتی رانندگان مرد هم وقتی مبتدی هستند بارها این اشتباهات را مرتکب شده اند ولی

کمتر مورد تمسخر قرار گرفته اند .

حالایک سوال: چرا مردان رانندگی زنان را نمی پذیرند ؟

چرا آقایان متاهل با بهانه های مختلف اجازه رانندگی به زنان را نمی دهند ؟

چرا راننده خانمی که مقصر است بیش از یک راننده ی آقایی که مقصر شناخته شده مورد سرزنش قرار می گیرد ؟

چرا تصادف کردن آقایان یک اتفاق ساده ، اما تصادف خانمها بی احتیاطی تلقی می شود ؟

تمامی این اتفاقات هر روز در گوشه و کنار جامعه ما اتفاق افتاده و می افتدو تمامی این سوالات هر روزه در ذهن خانمهای جامعه ما نقش می بندد

از نخبگان جوان خواهشمندم با رعایت احترام متقابل بین آقایان و خانمها و با تفکر و کمی تامل در این بحث شرکت کنید و نظر خودتون رو در مورد این

بحث بگید؟

elinaaa
23rd August 2014, 12:49 PM
سلام
من خیلی این موردو قبول ندارم...مهارت رانندگی بر اساس تجربه بدست میاد و چون خانوما تجربه کمتری تو این زمینه دارن یه وقتایی این مسائل پیش میاد...من خانومای زیادیو دیدم که خودشون ترس دارن و رانندگی نمیکنن نه بخاطر مخالفت اقایون...از طرفی ماها کلا صبر و تحملمون کم شده حالا فرض کنید بخواید چند نفرو معطل کنید که دیگه هیچی حتی اگه مرد هم باشی بازم برخورد خوبی نمیبینی...من خودم بین اطرافیان فقط رانندگی پدرمو قبول دارم و درکل فکر میکنم اگه هرکس چه مرد و چه زن درست رانندگی کنه و مهارت کافی داشته باشه هیچ ایرادی بهش وارد نیست و این مسائل هم پیش نمیاد...

masoume.a.92
23rd August 2014, 12:50 PM
بحث

بارها در کوچه و خیابان، هنگام رانندگی یک خانم، وقتی یک خانم راننده، هول شده است و جمعی از رانندگان مرد را معطل کرده،شاهد تمسخر ،

ناراحتی ، و حتی بیصبری آقایان راننده شده ایم در حالی که حتی رانندگان مرد هم وقتی مبتدی هستند بارها این اشتباهات را مرتکب شده اند ولی

حالایک سوال:
اینکه بیشتر از یکی ست! [nishkhand]

چرا مردان رانندگی زنان را نمی پذیرند ؟
ببینید یه چیزیو باید قبول کنیم آدم وقتی توی یک کاری تجربه بیشتری داره توش عجولانه تر و با احتیاط کمتری کار میکنه... احتیاطش از اوایل کمتره ولی در عوض تجربه ی بیشتر بهش خیلی کمک میکنه که درست تر اون کارو بکنه...
الان یک نجار اوایل با احتیاط کار میکنه خیلی کنده و اگرم دستشو ببره میذارن پای ناشی بودنش و احتیاط نکردن!
اما وقتی بعد از چند سال کار دستش اومد و اصطلاحا حرفه ای شد عجولانه و با سرعت بیشتری کاراشو انجام میده قاعدتا احتیاط کمتری از قبلا میکنه.
مطمئنا اوایل که کار میکرد اگر دقت میکرد کارش تمیزی و زیبایی بیشتری از الان داشت...
حالا اگرم دستشو ببره به چشم نمیاد ولی در واقع در اون لحظه هم همون بی احتیاطی و ناشی گریه لحظه ای علتش بوده...
بی احتیاطی بی احتیاطیه... فرقی نداره اولیه ست یا ثانویه... [cheshmak]
اینو به رانندگی تعمیم بدید. خانم ها تجربه کمتری در رانندگی نسبت به آقایون هم سن و سالشون دارند و این باعث میشه محتاطانه تر رانندگی کنند... با ماشین جلویی 10 متر فاصله حفظ کنن در حالی که آقایاون میچسبونن به ماشین جلویی و این رو حرفه گری میدونن!! و کاره خانم رو موجب ایجاد ترافیک.
این به این علته که آقایون در هیچ کاری صبر ندارند و رانندگی هم یکیشه وگرنه این احتیاط ها فوقش دو دیقه رانندگی اونا رو به تاخیر میندازه...
حالا در اینکه مردان با سرعت بیشتر و تجربه ی بیشتری رانندگی میکنند و مدیریت بحران های رانندگی در اونها بیشتر از خانم هاست به نظر من حقیقت داره [nishkhand] چون تجربه ی بیشتری دارند...

اون آقایی که دلش نمیاد ماشین دست زنش بده یا ندید بدیده یا خسیسه یا کلا مشکل داره به هر دلیلی
خوب بذار زنت انقد بزنه اینور اونور تا رننده درست حسابی بشه [nishkhand]
مگه خودشون تصادف نمیکنن؟ به وفور! [bihes]
من که هروقت بخوام بهم ماشین میدن! [bamazegi]

چرا راننده خانمی که مقصر است بیش از یک راننده ی آقایی که مقصر شناخته شده مورد سرزنش قرار می گیرد ؟

این نگاه اشتباهه. یه موقع آقا مقصر یک تصادفه و سرزنش میشه یک موقع هم خانم مقصره و سرزنش میشه
اینکه یک بیش از اون یکی مورد سرزنش قرار بگیره اشتباهه
این همه اشتباه تو جامعه هست یکیشم این [nadanestan]
چون بعضی مردا عادت دارن اشتباهاتشونو بندازن گردن دیگران!

این نگاهم اشتباهه
توی سوال اول توضیح دادم...

تمامی این اتفاقات هر روز در گوشه و کنار جامعه ما اتفاق افتاده و می افتدو تمامی این سوالات هر روزه در ذهن خانمهای جامعه ما نقش می بندد

از نخبگان جوان خواهشمندم با رعایت احترام متقابل بین آقایان و خانمها و با تفکر و کمی تامل در این بحث شرکت کنید و نظر خودتون رو در مورد این

بحث بگید؟

هرکی به ناحق به شمای خانم گفت مقصر شمایی، خودش و خودت که میدونین مقصر اونه! بذار بگه!
خب تو هم بگو خودتی! [nishkhand]
مگه اون هرچی بگه وحی منزله؟!

neo_x
23rd August 2014, 04:47 PM
سلام ممنون از دعوتتون.
ولی شما دقت کن ثابت شده که خانم های تو پارک دوبل مشکل دارن پس خود همین یکی از مهترین دلایلیه که شاید باعث این موضوع میشه.

مهشاد ولی
23rd August 2014, 05:17 PM
سلام
اول ممنون بابت دعوتتون سرکار خانوم

اینکه چرا اقایان ایراد میگیرند بخاطر اینه که تجربه ثابت کرده اقایان اگر کاری از نظر خودشون مردونه باشه تمایلی ندارند یک زن اون رو به اجرا دربیاره و در این خصوص حسادت میورزن
از طرفی تعداد رانندگان مرد بسیار بیشتر از رانندگان زن هست و چه بسا استعدادهای رانندگی خانوم هایی هنوز ناشناخته باقی مونده باشه
دلیل بعدی اینه که خانوم ها اعتماد به نفس کمتری نسبت به اقایان دارند و در نتیجه دچار مشکل میشوند
و هزاران دلیل دیگر.............
[cheshmak][cheshmak]

setayesh shb
23rd August 2014, 05:22 PM
سلام ممنون از دعوتتون.
ولی شما دقت کن ثابت شده که خانم های تو پارک دوبل مشکل دارن پس خود همین یکی از مهترین دلایلیه که شاید باعث این موضوع میشه.
از حرفتون اطمینان دارید؟؟
منم واقعا موندم چرا آقایون این طوری تفکر میکنن
از شما بعیده جناب
خوبه اطرافتون هستند خانومایی که رانندگیشون از شما بهتره[sootzadan]
خیلی بی مقدمه شروع کردم ببخشید
ولی واقعیت همینه بسیاری از آقایون رفتار بدی با خانوم های راننده دارند
بار ها مشاهده کردم مواردی رو که به عمد میخواستن تصادفی رو با یک خانوم راه بندازند[negaran]و بعدش به تمسخر بگیرند

عبدالله91
23rd August 2014, 05:25 PM
هرکی به ناحق به شمای خانم گفت مقصر شمایی، خودش و خودت که میدونین مقصر اونه! بذار بگه!
خب تو هم بگو خودتی! [nishkhand]
مگه اون هرچی بگه وحی منزله؟!

خانمها در رانندگی بسیار دیر و شاید هیچوقت مهارت پیدا نکنند.

جدا خانمها دیر راننده ماهری میشن. تو دنیا هم همینطوره.

میدونین چرا؟ چون اگه به یه متری ماشینی برسن یا ماشینی به یه متریش برسه طوری جیغ میزنه که انگار هواپیما در حال سقوط هست.

ماشین و رانندگیش رو رها کرده و شروع به داد و فریاد می کند.

بعدش هم دلیلش اینه که خیابونها خیلی کوچیکن برا خانمها. در هفتاد فرسخی راننده خانم نباید هیچ درخت و موجود و دیوار و... وجود داشته باشد.

مهشاد ولی
23rd August 2014, 05:46 PM

میدونین چرا؟ چون اگه به یه متری ماشینی برسن یا ماشینی به یه متریش برسه طوری جیغ میزنه که انگار هواپیما در حال سقوط هست.

بعدش هم دلیلش اینه که خیابونها خیلی کوچیکن برا خانمها. در هفتاد فرسخی راننده خانم نباید هیچ درخت و موجود و دیوار و... وجود داشته باشد.
چرا خانومای خوب رو در نظر نمیگیرید مثلا خود ما توی خانوادمون همه ی عمه هام و خاله هام و دختر خاله هام دست فرمونی دارن که تو دنیا پیدا نمیشه مردای خانوادمونم در شگفتن این ایراد خانوما نیست از بدبینی اقایونه از قضا همشون پارک دوبل بلدن و وقتی ماشین در فاصله ی یک میکرو متریشونه با خونسردی تمام میرن کنار بدون کوچکترین حرفی چه برسه به جیغ و داد[cheshmak][golrooz]

عبدالله91
23rd August 2014, 05:53 PM
چرا خانومای خوب رو در نظر نمیگیرید مثلا خود ما توی خانوادمون همه ی عمه هام و خاله هام و دختر خاله هام دست فرمونی دارن که تو دنیا پیدا نمیشه مردای خانوادمونم در شگفتن این ایراد خانوما نیست از بدبینی اقایونه از قضا همشون پارک دوبل بلدن و وقتی ماشین در فاصله ی یک میکرو متریشونه با خونسردی تمام میرن کنار بدون کوچکترین حرفی چه برسه به جیغ و داد[cheshmak][golrooz]

چقد دیوار رو ندیدن یا درخت اومده جلو ماشین تا اینکه به این مهارت رسیدن؟

اگه راس میگی یه مرد غریبه بشینه تو ماشین یا موقع پارک کردن یه نفر بهش نگاه کنه یا قبل پارک کردن با تلفن بهش بگین چقد ماهر هستی تو پارک کردن و فامیلتون پشت فرمون باشه میبینین که چه مهارت های جدیدی پیدا میکنه[nishkhand]

omitis
23rd August 2014, 05:54 PM
كلا آقايون اعتماد به سقف عجيبي دارن و اين امر باعث ميشه هيچگاه خودشونو مقصر ندونن تو تصادفات و اگه اشتباهي هم كنن هيچگاه قبول نميكنن و بنده خدا خانومارو مقصر ميدونن اتفاقا خانوما دقت خوبي دارن تو رانندگي كه اين دقت واسه آقايون قابل تحمل نيست.

مهشاد ولی
23rd August 2014, 06:00 PM
چقد دیوار رو ندیدن یا درخت اومده جلو ماشین تا اینکه به این مهارت رسیدن؟

اگه راس میگی یه مرد غریبه بشینه تو ماشین یا موقع پارک کردن یه نفر بهش نگاه کنه یا قبل پارک کردن با تلفن بهش بگین چقد ماهر هستی تو پارک کردن و فامیلتون پشت فرمون باشه میبینین که چه مهارت های جدیدی پیدا میکنه[nishkhand]
قابل توجه جنابعالی از 9 سالگی پشت فرمون میشستن اونم فرمون هیدرولیک تاکنون کوچکترین خسارتی هم وارد نکردن چه برسه به برخورد با دیوار و همیشه 7 8 نفری میریم مسافرت
اما داریم مردی در خانوادمون که 4 نفر از اعضای خانوادمون رو به دیار باقی برده و خودشو زمینگیر کرده
داشتیم پسری که همین یه هفته پیش تو جاده مشهد مادر و خواهرشو با بی دقتی به پیشواز مرگ برد

Alfred Hitchcock
23rd August 2014, 06:06 PM
برای اینکه چند صد تن !! استرس در اعماق زنها نهفته است

و با یه بوق ناگهانی و یه انحراف به چپ و راست خودروی کناری

اون استرسه به پیرون پرتاب میشه !!

neo_x
23rd August 2014, 07:07 PM
از حرفتون اطمینان دارید؟؟
منم واقعا موندم چرا آقایون این طوری تفکر میکنن
از شما بعیده جناب
خوبه اطرافتون هستند خانومایی که رانندگیشون از شما بهتره[sootzadan]
خیلی بی مقدمه شروع کردم ببخشید
ولی واقعیت همینه بسیاری از آقایون رفتار بدی با خانوم های راننده دارند
بار ها مشاهده کردم مواردی رو که به عمد میخواستن تصادفی رو با یک خانوم راه بندازند[negaran]و بعدش به تمسخر بگیرند
بله سرکار خانم منم تو حرفام نگفتم من همچین عقیده ای دارم
گفتم از نظر علمی ثابت شده که خانم ها در پارک دوبل ضعیف هستن
که همین خودش یه عاملیه برای افرادی که میخوان تمسخر کنن
ولی من رانندگیه قوی رو هم از خانم ها شاهد بودم

masoume.a.92
24th August 2014, 12:03 AM

ترس ذاتن و طبیعتا در ذات خانم ها بیشتر از آقایونه... نمیگم ترسوئن ولی خب کمی ترس زودتر برشون میداره... (از اونطرف آقایون ترسو هم داریم... هیچ چیز مطلق نیس...)
این خلقت خداست. حتما میدونید دیگه؟!
اینو تا حدی درست...
ولی دیگه اینکه دیر رانندگی یاد میگیرنو قبول ندارم. ینی میگین خانمها در یادگیری کند ذهنن؟؟؟ [bihes]
نخیر! تجربه ی رانندگی شون کمتر از آقایونه. اگر یک زن سالم و معمولی و یک مرد سالم و معمولی درست به یک میزان رانندگی کنن مطمئنم به یک اندازه ماهر میشن فقط چون کمی ترس در وجودشون هست کمی محتاط تر بار میان...
همین.

البته اینکه نباید درخت و دیوار دورشون باشه اغراقه [nishkhand] و اونایی هم اگر اینجورین خب لابد تازگیا ماشین دستشون دادن...

farhad_jomand
24th August 2014, 09:51 AM
اولا ممنون از دعوتت تون[shaad][golrooz]خوب دلیلش اینکه مردها موقع وقوع حادثه ویا درجمع کردن ماشن بیشتر وبهتر این عکس العمل رو انجام میدن اما زنها از اعتماد به نفس پاییت تری برخورداراند و ماشینی رو که زن سوار میشه با مرد مقایسه کنید هم ماشین مردها سالم تره بدنش وهم اینکه موتورش ریپ نمی زنه اما مشکل اصلی خانم ها تو دنده عوض کردنه واعتماد بفس پایین شون اما یک زن هم بسته به علاقه اش وخوی رانندگیش می تونه حتی ازیک مرد هم بهتر باشه باید تمرین وتکرار کنه وخودش رو درشرایط شهری جاده ای و وضعیت جوری قرار بده تا بعدش بشه به رانندگیش اطمینان کرد
من خودم خیلی دوست دارم زن رو بجای خودم زانندگی کنه اما با قابلیت بالا ومهارت کافی نه صرفا فقط گواهی نامه داشتن![golrooz][cheshmak]

mozhgan.s
24th August 2014, 11:58 AM
ممنون از نظرات دوستان عزیز
رانندگی آقایون بهتر از خانمها نیست اون ها روی این موضوع تمرین بیشتری از دیرباز تا الان داشتندمیبینیم که قبلا اصلا‌ رانندگی خانمها مرسوم نبود البته چون خانمها هم این چند ساله روی موضوع رانندگی تمرین داشتند خیلی بهتر و با احتیاط تر از آقایون هستند در ضمن باید استثنا ها رو در نظر گرفت اما در کل بهتر بودن تجسم فضایی آفابون تو این امر بی دخالت نیست

نارون1
24th August 2014, 12:59 PM
ممنون از نظرات دوستان عزیز
رانندگی آقایون بهتر از خانمها نیست اون ها روی این موضوع تمرین بیشتری از دیرباز تا الان داشتندمیبینیم که قبلا اصلا‌ رانندگی خانمها مرسوم نبود البته چون خانمها هم این چند ساله روی موضوع رانندگی تمرین داشتند خیلی بهتر و با احتیاط تر از آقایون هستند در ضمن باید استثنا ها رو در نظر گرفت اما در کل بهتر بودن تجسم فضایی آفابون تو این امر بی دخالت نیست

سلام

به خوب نکته ای اشاره کردین

آقایان از هوش فضایی بالاتری نسبت به خانمها برخوردارند .

وقتی میبینید که موقع پارک آقایان میلیمتری پارک میکنن و هیچ برخوردی هم صورت نمیگیره ولی خانمها باهزار زحمت با فاصله زیاد شایدم کج پارک کنن ، هوش فضایی آقایان رو دخیل بدونین .

البته خانمها ، از این قابلیت برخوردارند که میتونن چند کار رو به طور همزمان انجام بدن ، میتونن موقع رانندگی با سرنشینان صحبت کنن ، به آهنگ گوش بدن ، و هیچ مشکلی هم در رانندگیشون

پیش نیاد [cheshmak]

behi joon
24th August 2014, 05:13 PM
سلام ممنون از دعوتتون.

چرا همه آقایون این فکرو میکنن؟[tafakor]
کی گفته پارک دوبل ما خانوما مشکل داره؟[taajob]
تو شهر ما سرهنگی که آزمون شهر رو از خانوما میگیره میگه همه پارک دوبل برن.درسته خیلیا رد میشن.مثلا هفته پیش از 80 نفر خانوم 60 نفرشون رد شدن ولی این ماله همه نیست.منم واسه امتحان شهرم ازم پارک دوبل گرفت و خیلی خوب پرکمو انجام دادمو همون دفعه اولم قبول شدم.همه رو با یه چوب نباید زد.
خب گاهی آقایونم دوبل نمیتونن برن.پسر خاله ی من 10 ساله رانندگی میکنه ولی چن روز پیش اومد پارک دوبل کنه ماشینو انداخت تو جوب.به همین راحتی.
حرفا و فکرای آقایون کاملا غلطه. [hoshdar] [shaad]

zoh_reh
24th August 2014, 09:07 PM
با سلام و تشکر از شهلا خانم جهت ایجاد این بحث[golrooz]

در راننگی مردان و زنان تفاوت عمده وجود داره ، ریشه این تفاوت در موارد خاصی از رفتار و عملکرد روانشناسی و فیزیو لوژیک است. این تفاوت تا حدی است که رانندگان با تجربه بدون دیدن راننده یا از نوع رانندگی به جنسیت راننده پی خواهند برد.

هر چند در جامعه امروزی رانندگی یک خانم بصورت یک هنجار اجتماعی پذیرفته شده است ولی هستند هنوز خانواده هایی که با این مورد (رانندگی خانم یا خانمها) مشکل داشته باشند که این قضیه به سبک زندگی و نگرش آن خانواده برمیگردد.

تمایل به خطر پذیری و حالت تهاجمی در مردان بیش از زنان است و این با دیدگاه روانشناسانه قابل توجیه است.

در کلاسهای آموزش رانندگی هنجارهای ایده آل رانندگی آموزش داده می شود یک زن بر اساس این الگوها رانندگی میکند (اکثریت) .این الگوها با هنجارهای واقعی رانندگی مردان در تعارض است لذا طبیعی است که از طرف آنان مورد توبیخ و یا سرزنش بشود.

پس ریشه این تفاوت در وابستگی زنان به هنجارهای ایده آل است. البته این تفاوت نسبی است و نمیشود به کل جامعه زنان تعمیم داد.

جدای از جنسیت و بحث برتری کدام جنس در رانندگی ، باید به مسئله دیگری هم توجه داشت ، ارگونومی که علم طرحی ابزار می باشد ،
طراحی ابزار برای انسان با حداکثر تطابق کار با آن ابزار،

برخی از متخصصان علم ارگونومی معتقدند خودروهای سواری بر اساس فیزیک بدنی مردان ساخته شده است و طبیعی است که ابزاری که برای جنس دیگری طراحی شده بود، برای جنس دیگر مشکل آفرینی کند.

با این حال آمار خطر آفرینی مردان در تصادفات و حتی بعنوان عابر در خیابان بیش از زنان است.

ضمنا واقعا پارک دوبله سخته[nadidan]

sal Ma
24th August 2014, 10:18 PM

شما کلا باید طرزِ فکرتو عوض کنی... در غیرِ اینصورت جز سکوت ، چیزِ دیگه ای نمیشه به شما گفت smilee_new2 (15) [bihes]

mamadshumakher
24th August 2014, 11:09 PM
سلام دوستان گلم [nishkhand] به به چه شبی هم وارد سایت شدم [khande]

چرا قبول ندارند؟ واقعا انتظار دارید قبول داشته باشند؟

کاری به تعداد کمی از خانم ها ندارم...اما عموم خانم ها تسلط کافی و درک درستی از شرایطی که تو جاده دارند ندارند [nishkhand] (عجب جمله ای شد )

چندتا علت داره

یکی تجربه.....
همون دوچرخه سواری پسر ها باعث میشه وقتی راننده بشن درک بهتری از قوانین فیزیک و نیرو و حرکت داشته باشند...

تجربه موتور سواری پسرها قبل از گواهی نامه گرفتن کمک زیادی بهشون میکنه....

این تجربه و حس رانندگی خیلی مهمه ...

عامل بعدی ترس...
میگن از هرچی میترسی بپر توش...

این ترس باعث میشه خیلی از حرکات رو امتحان نمیکنند و این امتحان نکردن باعث میشه دیرتر به اون ریتم ایده آل راننگی برسن...

برای نمونه جابه جایی بین خطوط با سرعت بالا....برای نمونه گاز دادن با حد اکثر شتاب....ترمز گرفتن های ناگهانی...فرمان گیری های ناگهانی...

عامل بعدی....درک 3بعدی پایین تر نسبت به آقایون

این مورد تو شهر ها و سرعت های پایین یکم باعث اذیت میشه چون سرعت عمل و نظم رانندگی رو پایین میاره...

فقط خانمها اگر اون دومورد اول رو تجربه کنن پیشرفت قابل ملاحظه ای پیدا میکنند

در عوض خانم ها خیلی بیشتر احتیاط میکنند که افرین دارند [golrooz]

خداحافظ [nishkhand][sootzadan]

علي پارسا
24th August 2014, 11:46 PM
سلام،
چون دعوت کرده بوديد در بحث شرکت مي کنم،
قبل از هر چيز چند توضيح بدهم، من 25 سال است گواهينامه دارم، در دوران خدمت هم در ترابري بودم (البته کمتر رانندگي مي کردم بيشتر کار دفتري داشتم)
پارک دوبل هم بلد نيستم، از آن هم بدم مي آيد! و هيچ موقع هم مجبور نشدم انجامش دهم! در کل هم عقيده دارم رانندگي با روحيات آقايان بيشتر سازگار است.
خوب ...... حالا برويم سر اصل مطلب، يک چيز را توجه کرده ايد؟ اينکه در متن سوال به طور غير مستقيم اين نکته نهفته که هرکي رانندگي اش بهتر باشد يک برتري برايش محسوب مي شود؟

بله مهارت محسوب مي شود، ولي برتري! نه! مثلا" شما اسب سواري بلديد و من بلد نيستم! البته شما يک مهارت از من بيشتر داريد! ولي برتري (که بخواهد آدم فخر و مباهاتي بهش داشته باشد) نه!
همه آنهايي هم که با لحن تند در تاپيک هاي اينچنيني (يا بحث هاي خانگي) نظر مي دهند درگير همين اشتباه برداشت هستند.
همانطور که خانم zoh_reh به موضوع نگاه کرده اند شايد بيشتر بتوان گفت که اين بحث يک بحث علمي و يک بحث فيزيولوژيک مي تواند باشد.
من خودم در اطرافم در گذشته (سي و دو سه سال پيش که هنوز راننده خانم زياد نبود) يکي دو تا خانم راننده مي شناختم، رانندگي شان بسيار خوب بود، ولي به نوعي مي توان گفت از جهاتي روحيات مردانه داشتند، شايد از لحاظ فيزيولوژيک اگر بررسي مي شدند مثلا" به اين نتيجه مي رسيديم که (به فرض) هورمونهاي مردانه شان زياد ترشح مي کرده! ولي آدم از يک زن انتظار دارد که روحيات زنانه داشته باشد!
البته من موافق ياد گيري و مهارت خانمها در رانندگي هستم، يک خاطره در اين مورد تعريف کنم، وقتي مي خواستند در سربازي ما را تقسيم کنند گفتند کي گواهينامه دارد؟ و هر که گواهينامه داشت بردند ترابري، ولي به نسبت خوبي و بدي مهارتشان يا به آنها ماشين دادند براي رانندگي و يا کار اداري و خدماتي دادند (البته من خودم وقتي فهميدم مسئوليت رانندگي سنگين است خودم را به ناواردي زدم تا کار دفتري بهم بدهند!!!) ولي جالب بود که در يگان ترابري از مسئول نهارخوري و نظافت و حمام و دفتر سوخت و دفتر پارک و دفتر پرسنلي و دفتر اعزام و نگهبان و مسئول آسايشگاه و... همه گواهينامه داشتند و اين بسيار خوب بود.
مثلا" در يکي از شبهاي خدمت زلزله منجيل اتفاق افتاد، ما چند راننده کشيک در يگان داشتيم ولي بقيه مرخصي بودند، نکته امر اينجاست که تمام کساني که در قسمتهاي مختلف ديگر (که اشاره کردم) آن شب کشيک بودند گواهينامه داشتند و ما ماشينهاي آنها که مرخصي بودند را مي توانستيم تحويل افراد حاضر بدهيم و براي کمک رساني ارسال کنيم به مناطق زلزله زده.
به همين خاطر مي گويم که بلد بودن رانندگي بسيار امر خوبي است براي خانمها، چون به هر حال در مواقع اضطراري به درد مي خورد. ولي اينکه ما به خاطر اينکه مد است و يا به خاطر چشم و هم چشمي و ... بخواهيم رانندگي کنيم پسنديده نيست،
من خودم الآن نه ماشين دارم و نه حوصله رانندگي! يکي هم بخواهد به زور ماشين بهم بدهد قبول نمي کنم! اصلا" حوصله اش را ندارم، الحمد لله هيچ عقده اي هم در اين باره ندارم! با اين اوصاف خيلي برايم عجيب است که بخواهيم با هم بحث کنيم که کي رانندگي اش بهتر است!!!!!
اصلا" من يک سوال دارم: به نظر من خانمها به صورت عام در رانندگي حساس تر هستند، خوب ... مگه چه ايرادي دارد؟ يواش تر راه بروند، پارک دوبل برايشان مشکل باشد ووووو ... چه ايرادي دارد؟
بعد يک عده آدم (نمي گم چي) با لحن تحقير آميز طوري برخورد کنند که ناچارا" خانمها براي فرار از اين تحقيرها به زور رفتار زنانه خودشان را بخواهند به رفتاري مردانه نزديک کنند، به نظر من اين خيلي بد است که انسان بخواهد آن چيزي که نيست باشد! از لحاظ اجتماعي هم مضر است، مي دانيد چي از آب در مي آيد؟ هيچي ... يک عده راننده حرفه اي با دست فرمان خوب که ويراژ داده و تيکاف مي کشند و لايي مي کشند (نه اينکه خلاف کار باشند، منظورم اين است که آنقدر واردند که اگر لازم باشد همه اين کارها را مي توانند بکنند) بعد که از ماشين پياده مي شوند مي بيني يک خانم نخراشيده و نتراشيده اي است که بيشتر به مردها مي ماند! نمي دانم منظورم را توانستم برسانم يا نه! يعني به بهانه اينکه حساس بودن در رانندگي بد است بخواهيم عده اي به زور ساختار روحي خود را دچار دگرگوني کنند. مثل اينکه بگوييد هه هه هه خانم ها کاراته بلد نيستند! .... خوب که چي؟ فرضا" که بلد نباشند! شما که بلدي کجا رو گرفتي؟ بله دفاع شخصي بلد بودن خوب است ولي ...

البته بعضي از خانمها هم هستند که اصلا" رانندگي يک ذره هم با روحياتشان سازگار نيست و حساسيتشان از حد معمول خيلي بيشتر است و همين امر در رانندگي آنها ايجاد اختلال مي کند به صورتي که به قدري کند عمل مي کنند که باعث ايجاد ترافيک مي شوند، اينها خودشان هم از رانندگي خوششان نمي آيد و عذاب مي کشند ولي صرفا" به خاطر چشم و هم چشمي و بعضي مسائل (که بين خانمها يک کمکي بيشتر است[cheshmak]) رانندگي مي کنند، که البته کار اين دسته اخير مذموم است، بابا مگه مجبوري؟ من هم الآن حوصله رانندگي ندارم و با روحيات فعلي ام سازگار نيست! چيزي ازم کم شده؟
خلاصه مطلب اينکه بلد بودن رانندگي (يا هر چيزي) به عنوان مهارت براي هر کسي خوب است، ولي نه مهارت در رانندگي افتخاري است که بخواهيم ديگران را براي نداشتن آن تحقير کنيم و نه آنقدر ارزش دارد که بخواهيم ساختار روحي خود را که بر آن آفريده شده ايم به چالش بکشيم، همين امر براي مهارتهايي که با ساختار روحي خانمها تطابق بيشتري دارد و آقايان بخواهند به زور خودشان را با آن تطبيق دهند هم سازگار است.
ببخشيد ديگه ... عقل ناقص من تا اينجا قد ميداد!

vahid5835
25th August 2014, 10:49 AM
بخاطره اینکه رشد فرهنگی تو مملکت ما خیلی پاییننه
و مردها بخاطره مزاحمت های پشت سره هم برای بانوان واقعا اعصاب برای بانوان نمیزارن
خداییش با این وضع موجود
با این وضع مزاحمت ها رانندگی بانوان خیلی هم عالیه
هر چقدر اعتماد به نفس هر کاری رو از هر مرد یا زنی بگیری نباید انتظار نتیجه بهتری داشته باشی

zoh_reh
25th August 2014, 12:04 PM
و مردها بخاطره مزاحمت های پشت سره هم برای بانوان واقعا اعصاب برای بانوان نمیزارن
خداییش با این وضع موجود
هر چقدر اعتماد به نفس هر کاری رو از هر مرد یا زنی بگیری نباید انتظار نتیجه بهتری داشته باشی

اعتماد بنفس با عزت نفس به ثمر میشینه ،

یعنی زمانیکه افراد به تواناییهای فردی خودشون پی ببرند و به اون بها بدن میتونن اعتماد بنفس مثبتی در خودشون ایجاد کنن،

زمانیکه خانمها در این زمینه به عزت نفس رسیدند تونستند اعتماد بنفس هم کسب کنند ، و از هنجارهای مقررات رانندگی پیروی میکنند(اکثریت)

کاساندان
25th August 2014, 10:40 PM
درود. ممنون بابت دعوت........
sh_omomi94
من قبلا درباره ی این موضوع با چند نفری بحث کرده بودم و توانستم به آنها ثابت کنم که این از بی فرهنگی و کم شعوری مردان است!
حالا که باید بحث جدی انجام دهم ، نمیدانم از کجا شروع کنم!
فقط فعلا این را بدانید که تا زمانی که کسی در کارهایمان مدام دخالت کند و روی اعصاب ما راه رود و مسخره کند و به ما تلقین های منفی کند و در کل ما را تحت فشار بگذارند ، خب معلوم است هرکس دیگری هم جای ما باشد ، اصلا نمیتواند عزت نفس کافی داشته باشد!!!!!!sh_dokhtar19
و این را هم بدانید که تا زمانی که در مقابل این همه زور و ناحقی و نا عادلانگی ها نایستیم، کار همینطور پیش میرود و این افراد بی فرهنگ و ناعادل ، فکر میکنند که واقعا خیلی بهترند و همه کار بلدند...... درحالی که مدام فراموش میکنند که پشت هر مرد موفق یک زن مهربان فداکاری کرده است! یعنی اگر میبینید که آقایان زودتر از خانم ها راننندگی و یا کارهای دیگر را یاد گرفته اند، بخاطر فداکاری خانم ها بوده است!
پس بیخودی به خودتان نبالید!sh_dokhtar20

مثلا من رانندگی مادرم را بیشتر از رانندگی پدرم قبول دارم با اینکه تجربه ی پدرم بیشتر است!
بارها شده که خودم به چشم دیدم مردها از عمد موقع رانندگی حواس خانم ها را پرت میکنند تا بعد اتفاقی بیفتد و خودشان را گول بزنند و بگویند که خانم ها رانندگی بلد نیستند و تمرکز هم ندارند........sh_omomi69...
بارها شده دیدم که مردها ، خودرو هایشان را اشتباه پارک کرده اند و یا سبقت غیر مجاز کرده اند و یا اینکه در خیابان هایی که شلوغ است ، میروند در لاین مخالف و باعث ترافیک میشوند!
من هم طاقت نمی آوردم و میگفتم که اگر الان یک خانم این کار را میکرد، تمام مردم غوغا میکردند! بعضی ها با شنیدن حرفم ساکت میشدند اما خیلی تعجب میکنم که یک بار یک نفر که داشت خلاف میرفت ، تا این حرفم را شنید ، گفت خانم ها جرات ندارند که کوچکترین کار خلافی انجام دهند!!!!!sh_dokhtar11
این نهایت بی ادبی و خودخواهی بود! اتفاقا باید بگویم که خانم ها هرچه اراده کنند همان میشود و جرات همه کار ها را هم دارند .....sh_dokhtar19

عبدالله91
25th August 2014, 10:45 PM
کی گفته پارک دوبل ما خانوما مشکل داره؟

نه در و دیوار و جوب مشکل دارن.[nishkhand]
اصلا شهرداری مشکل داره که نمیتونه درست شهرسازی کنه[khande]

بی شوخی درسته همه خانمها که دوبلشون بد نیست. نمیشه گفت که تمامی خانمها رانندگیشون بد هست. اما در جمع کردن اتفاقات رانندگی آقایون مهارت بیشتری دارند و این عادی هست(کلی میگم آ) چون خانمها از احساسات بیشتری برخوردار هستند.

البته راننده خوب خانم هم سراغ داریم که البته بنده تاحالا ندیدم[tafakor]

عبدالله91
25th August 2014, 10:52 PM
شما کلا باید طرزِ فکرتو عوض کنی... در غیرِ اینصورت جز سکوت ، چیزِ دیگه ای نمیشه به شما گفت

رشتتون هم که مدیریت هست.اینم جوابتون:

برایِ پخته شدن در زندگی ، کافیست از کوره در نروید

[nishkhand][nishkhand][nishkhand]

خب زهره خانم دلایل خیلی منطقی آوردن. حالا اگه تعصب و شوخی و... رو بذاریم کنار واقعا دلایل خیلی خوبی بودن.

فکرشو بکنین که یه خانم طراحی بکنه. بجای موتور ماشین یه عروسک شاسخین میذاره[nishkhand][golrooz]

عبدالله91
25th August 2014, 11:03 PM
پشت هر مرد موفق یک زن مهربان فداکاری کرده است
جملتون ناقص هست. بذارید کاملشو بنویسم

پشت هر مرد موفق یک زن مهربون و فداکاری هست که نتونسته مانع موفقیت شوهرش بشه.برا همین باید به این مرد پرتوان تبریک گفت.

....http://www.njavan.com/forum/images/smilies/dokhtarane%20%2819%29.gif

اون آقاهه تعریف کرده که.

شما خیلی از مردها شاکی هستین.

واقعا فکر میکنید خانمها روحیه رانندگی رو به اندازه مردها دارند؟(اتفاقات رانندگی و برخورد با انواع و اقسام آدمها و... رو هم در نظر بگیرید) اینجا طبق فرموده دوستمون علی آقای پارسا حرف روی برتری نیس. خب بعضی مهارتها بیشتر به جنس مذکر مربوط میشه و برخی به جنس مونث.

و این به معنی نتوانستن نیست. اکثریت مهارت مردان بیشتر از اکثریت خانمهاست. و دلایلش رو دوستان خوب ذکر کرده اند

mozhgan.s
25th August 2014, 11:10 PM
ببخشید دوستای عزیزم احساس نمیکنید بجای اینکه خیلی منطقی درباره ی بهتر بودن یا نبودن رانددگی خانم ها و آقایون صحبت کنیم, داریم به کل کل میپردازیم و در کنار هر کلکلی خواسته یا ناخواسته ممکن بهم توهین کنیم
پس خواهش میکنم از موضوع بحث دور نشیم

کاساندان
25th August 2014, 11:18 PM
[quote=عبدالله91;603371]جملتون ناقص هست. بذارید کاملشو بنویسم

پشت هر مرد موفق یک زن مهربون و فداکاری هست که نتونسته مانع موفقیت شوهرش بشه.برا همین باید به این مرد پرتوان تبریک گفت.

چی؟؟؟!!!!! نتوانسته مانع موفقیت او شود؟! واقعا که !!! تعجبی ندارد چون شنیده بودم همه ی مردها یک بعدی فکر میکنند! همین خانم که شما فکر میکنید ناتوان است، هزاران کار ماهرانه بلد هست و این را هم بدانید که بدون خانم ها ، شما آقایان هیچ کاری نمیتوانید به تنهایی انجام دهید !
از همان اوایل زندگی که بودن مادرهایتان هیچ کاری نمیتوانستید انجام دهید و تا آینده که بدون خواهرتان و بعدها بدون همسرتان و دخترتان و......
اگر کمی معرفت و وجدان داشته باشید ، متوجه میشوید که خانم ها چقدر برای موفقیت آقایان زحمت کشیده اند!
درباره ی زندگینامه ی هر مرد موفق میخوانم ، این نکته ی مهم را در آن پیدا میکنم که هیچکس متوجه ی آن نکته نمیشود!!!!!
مشکل خانم ها این است که زود گول میخورند و سریع مهربانی و دلسوزی میکنند!!!!!!!!!!!

اون آقاهه تعریف کرده که.

شما خیلی از مردها شاکی هستین
]این تمسخر شما را نشنیده میگیرم ، آقا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
25th August 2014, 11:21 PM
سلام

با تشکر از حضور گرم و صمیمی دوستان در این بحث[golrooz]

این یک بحث اجنماعیه ولی ریشه در مسائل روانی و بهداشت روانی داره لذا دوستان از این دید به مسئله نگاه کنند و به بحث ادامه بپردازند،

به هر حال مسئله ایه که هر کدوم از ما بطور مستقیم یا غیر مستقیم باهاش مواجه و یا به نو عی درگیریم،

حداقل در این فضا بتونیم دیدگاهی درست نسبت به مسائلی که در اطرافمون می گذره داشته باشیم و در فضای واقعی اجرائیش کنیم [cheshmak]

لطفا ادامه بدین ....[golrooz]

کاساندان
25th August 2014, 11:25 PM

شما که نباید هم ببینید! اصلا شما چطور به خودتان اجازه میدهید که به جای اینکه به فکر زندگی خودتان باشید، خانم ها را ببینید که چه کار میکنند و چه کار نمیکنند و چه کاری را خوب بلدند و چه کاری را خوب بلد نیستند!!!!!http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20(69).gif

کاساندان
25th August 2014, 11:27 PM
ببخشید دوستای عزیزم احساس نمیکنید بجای اینکه خیلی منطقی درباره ی بهتر بودن یا نبودن رانددگی خانم ها و آقایون صحبت کنیم, داریم به کل کل میپردازیم و در کنار هر کلکلی خواسته یا ناخواسته ممکن بهم توهین کنیم
پس خواهش میکنم از موضوع بحث دور نشیم

ممنون که به نکته ی خوبی اشاره کردید[cheshmak][golrooz]

عبدالله91
25th August 2014, 11:33 PM
بدون خانم ها ، شما آقایان هیچ کاری نمیتوانید به تنهایی انجام دهید
نوجوان و در آستانه جوانی هستی و سرشار از احساس.

هیچ جنسی بدون دیگری معنا ندارد. جنس مذکر بدون مونث آرامش و وجود ندارد و جنس مونث بدون مذکر وجود و آرامش ندارد.

هر فردی این جنس ها را جدا بداند و یا یکی را بر دیگری برتر بداند راه خطا رفته و از حقیقت فرسنگها دور شده.

«و خلقناکم ازواجا» زوج آفریده شدیم و جنس تنها معنا ندارد.

این تمسخر شما را نشنیده میگیرم ، آقا!

تمسخر نیست حقیقت هست.
اگه به کسی بگی که جرات نداری کوچکترین کارخلافی انجام بدی یعنی از او تعریف کرده ای. چون خلاف جرات نمی خواهد بلکه احمقیت می خواهد.

شهلا گ
25th August 2014, 11:36 PM
با سلام مجدد و تشکر فراوان از دوستهای عزیزی که تو این بحث شرکت می کنند

دوستان عزیز بیایید نسبت به این مسئله یه دید اجتماعی داشته باشیم که اونو میشه

از دیدگاه فرهنگی و روانشناختی هم مورد بررسی قرار داد

این بحث توی جمعی مطرح شده که همه صاحب اندیشه هستند و انتظار میره

یه بحث کاملا فرهنگی باشه

با تشکر فراوان

عبدالله91
25th August 2014, 11:39 PM
شما که نباید هم ببینید! اصلا شما چطور به خودتان اجازه میدهید که به جای اینکه به فکر زندگی خودتان باشید، خانم ها را ببینید که چه کار میکنند و چه کار نمیکنند و چه کاری را خوب بلدند و چه کاری را خوب بلد نیستند!!!!!http://www.njavan.com/forum/images/smilies/other%20(69).gif
آرام آبجی
ما پیر شده ایم به پای شما نمی رسیم. خیلی تند میری آ.برخی مهارتها بیشتر مختص آقایون هست. که البته خانمها هم کسب می کنند اما با ویژگیهای مردها سازگار هست.
و برخی مهارت ها مختص خانمها هست که آقایون هم کسب میکنند اما با ویژگیهای خانمها بهتر سازگاری دارد.[golrooz]

شهلا گ
25th August 2014, 11:40 PM
خداییش با این وضع موجود

با سلام

موردی که اشاره کردید شاید یکی از دلایلی باشه که فرهنگ رانندگی بانوان توی جامعه ما راه نیفتاده

اما این فقط یکی از دلایل میتونه باشه

کاساندان
25th August 2014, 11:48 PM
نوجوان و در آستانه جوانی هستی و سرشار از احساس.

هیچ جنسی بدون دیگری معنا ندارد. جنس مذکر بدون مونث آرامش و وجود ندارد و جنس مونث بدون مذکر وجود و آرامش ندارد.

هر فردی این جنس ها را جدا بداند و یا یکی را بر دیگری برتر بداند راه خطا رفته و از حقیقت فرسنگها دور شده.

«و خلقناکم ازواجا» زوج آفریده شدیم و جنس تنها معنا ندارد.

شما چرا اینطوری هستید؟! نه به آن روز که مرا از یک ناامیدی نجات دادید نه به حالا که با این جرفهایتان از هرچه مرد و پسر و نوجوان و .... متنفر شده ام!!!!!!!!!!!!
سرشار از احساس یعنی چه ؟! اصلا چه ربطی دارد؟!
این حرف ها را که گفتید ، اگر خودتان باور داشتید، هیچوقت خانم ها را دست کم نمیگرفتید و درباره ی این موضوع هم کل کل نمیکردید! خب مثلا ما نوجوان ها ، شمارا باید الگوی خود قرار دهیم دیگر!!!!!

تمسخر نیست حقیقت هست.
اگه به کسی بگی که جرات نداری کوچکترین کارخلافی انجام بدی یعنی از او تعریف کرده ای. چون خلاف جرات نمی خواهد بلکه احمقیت می خواهد.
من متوجه ی منظورتان نشدم اما اگر این طور است ، پس چرا آن مرد ، کم آورد و ساکت شد و به راهش ادامه داد؟؟؟؟؟!!!!!! فقط همان جمله را گفت و دیگر از گفتن همه چیز عاجز بود چون هرکه با حق درافتد،برمی افتد!

کاساندان
25th August 2014, 11:53 PM
آرام آبجی
ما پیر شده ایم به پای شما نمی رسیم. خیلی تند میری آ.برخی مهارتها بیشتر مختص آقایون هست. که البته خانمها هم کسب می کنند اما با ویژگیهای مردها سازگار هست.
و برخی مهارت ها مختص خانمها هست که آقایون هم کسب میکنند اما با ویژگیهای خانمها بهتر سازگاری دارد.[golrooz]

اولا من آبجی شما نیستم و اصلا هم دوست ندارم برادر یک دنده و ناعادلی مثل شما داشته باشم!!!!
دوما ممکن است که برای هر مهارت مثال بزنید! البته اگر واقعا وجدان رعایت شده باشد!!!!

کاساندان
25th August 2014, 11:57 PM
آقایان از هوش فضایی بالاتری نسبت به خانمها برخوردارند .

وقتی میبینید که موقع پارک آقایان میلیمتری پارک میکنن و هیچ برخوردی هم صورت نمیگیره ولی خانمها باهزار زحمت با فاصله زیاد شایدم کج پارک کنن ، هوش فضایی آقایان رو دخیل بدونین .

البته خانمها ، از این قابلیت برخوردارند که میتونن چند کار رو به طور همزمان انجام بدن ، میتونن موقع رانندگی با سرنشینان صحبت کنن ، به آهنگ گوش بدن ، و هیچ مشکلی هم در رانندگیشون

پیش نیاد [cheshmak]

ببخشید اما علاوه بر آنکه گفتید خانمها میتوانند چندکار را باهم انجام دهند، من شنیدم که هوش فضایی شان هم بالاتذ است!!!

کاساندان
26th August 2014, 12:00 AM
با این حال آمار خطر آفرینی مردان در تصادفات و حتی بعنوان عابر در خیابان بیش از زنان است.

دیدید که من هم درست میگفتم!!!!!!!!!!!!!![golrooz][sar dard]

عبدالله91
26th August 2014, 12:03 AM
شما چرا اینطوری هستید؟! نه به آن روز که مرا از یک ناامیدی نجات دادید نه به حالا که با این جرفهایتان از هرچه مرد و پسر و نوجوان و .... متنفر شده ام!!!!!!!!!!!!
سرشار از احساس یعنی چه ؟! اصلا چه ربطی دارد؟!
این حرف ها را که گفتید ، اگر خودتان باور داشتید، هیچوقت خانم ها را دست کم نمیگرفتید و درباره ی این موضوع هم کل کل نمیکردید! خب مثلا ما نوجوان ها ، شمارا باید الگوی خود قرار دهیم دیگر!!!!!

من عقایدم در مورد خانمها همان عقاید اسلام هست که پذیرفته ام.
ارزش زن خیلی بالاتر از این حرفهاست.

راستش با عرض معذرت تنهام تقریبا مجردی محض زندگی میکنم. یه لحظه شیطنت نوجوانی که برخی اوقات خودشو نشون میده گل کرد گفتم یه کم شوخی کنم و بخندم. باید مراعات بحث را میکردم. عذر میخوام. امیدوارم همۀ عزیزان ببخشن.
بنده اهل کل کل نیستم مگر یه کم تا امندازه ای که دو طرف بخندن. اونم نه در بحثهای جدی.
بازم عذر میخوام.

من متوجه ی منظورتان نشدم اما اگر این طور است ، پس چرا آن مرد ، کم آورد و ساکت شد و به راهش ادامه داد؟؟؟؟؟!!!!!! فقط همان جمله را گفت و دیگر از گفتن همه چیز عاجز بود چون هرکه با حق درافتد،برمی افتد!

شما فکر می کنید که اونایی که اهل خلاف هستند میشه باهاشون بحث کرد؟خیلیا فکر میکنند که کار خلاف جرات می خواهد.

با همه کس در جامعه بحث نکنین. گاهی برخی افراد حرفایی رو به زبون میارن که فقط سکوت میتونی بکنی.خشکت میزنه.
شما که اهل درس و معرفت و تحصیل هستین باید اینو بدونین که نباید با همه در اجتماع بحث کرد. افراد ی که مواظب زبانشان نیستن زیادن. در برابر بی ادبی افراد باادبان نمی توانند جواب بدهند.

مراقب حرف و بحث هایتان باشین

عبدالله91
26th August 2014, 12:12 AM
اولا من آبجی شما نیستم و اصلا هم دوست ندارم برادر یک دنده و ناعادلی مثل شما داشته باشم!!!!

[nishkhand]
[bihes]

مثال خیلی بارزش برای آقایون تراکاری یا جوشکاری اسکلت ساختمون یا ...(اینا خیلی بارزشون هست)
برا خانماها کارهای ریز که نیاز به دقت و سلیقه زیادی نیاز دارد. یا پرستاری یا معلمی مخصوصا ابتدایی و... (مخصوصا برا روانشناسی بنده خانمهارو خیلی قبول دارم)

مدیر آزمایشی تالار روانشناسی
26th August 2014, 12:14 AM
[golrooz]با تشکر مجدد از حضور همه عزیزان در بحث[golrooz]

حضور مقاطع سنی مختلف و هر دو جنس در این بحث خود دلیل بر همه گیر شدن اصل موضوع ( راتتدگی ) می باشد،

ابزاری که انسان برای خودش تهیه می کنه هدفش رسیدن به ارامشه،

اگر اون ابزار نخواد انسان رو به آرامش هر چند نسبی برسونه موجب اذیت و ازارش خواهد بود و هرگز سودی رو عایدش نمیکنه،

لذا برای رسیدن به این هدف دور هم جمع شدیم تا فکرامونو رو هم بذاریم تا بتونیم از این آسایش به آرامش دست پیدا کنیم،

یا حداقل مسبب باشیم تا دوستان و همشهریان و هموطنانمون و.... که از این وسیله استفاده میکنن به با کمترین مشکل روحی روانی روبرو باشن.

پس بدون تعصبات جنسی و کلیشه ای ، اتشاله به نتیجه ای مثبت و قابل استفاده برسیم[golrooz]

باز هم از حضور مفیدتون در بحث تشکر میکنم ، [golrooz]

کاساندان
26th August 2014, 12:15 AM
من عقایدم در مورد خانمها همان عقاید اسلام هست که پذیرفته ام.
ارزش زن خیلی بالاتر از این حرفهاست.

راستش با عرض معذرت تنهام تقریبا مجردی محض زندگی میکنم. یه لحظه شیطنت نوجوانی که برخی اوقات خودشو نشون میده گل کرد گفتم یه کم شوخی کنم و بخندم. باید مراعات بحث را میکردم. عذر میخوام. امیدوارم همۀ عزیزان ببخشن.
بنده اهل کل کل نیستم مگر یه کم تا امندازه ای که دو طرف بخندن. اونم نه در بحثهای جدی.
بازم عذر میخوام.

خواهش میکنم................

شما فکر می کنید که اونایی که اهل خلاف هستند میشه باهاشون بحث کرد؟خیلیا فکر میکنند که کار خلاف جرات می خواهد.

با همه کس در جامعه بحث نکنین. گاهی برخی افراد حرفایی رو به زبون میارن که فقط سکوت میتونی بکنی.خشکت میزنه.
شما که اهل درس و معرفت و تحصیل هستین باید اینو بدونین که نباید با همه در اجتماع بحث کرد. افراد ی که مواظب زبانشان نیستن زیادن. در برابر بی ادبی افراد باادبان نمی توانند جواب بدهند.

مراقب حرف و بحث هایتان باشین

من هم از آن دسته آدم هایی نیستم که فکر میکنید! در فضای مجازی که نمیشود آدم ها را شناخت!!!!
ان روز هم مادرم کنارم بود، یعنی سوار خودروی مادرم بودم تا مرا به کلاسم برساند!
من اصلا حالم بهم میخورد که به یک جنس مذکر نگاه کنم، چه برسد به اینکه بخواهم در خیابان و کوچه بحث کنم!!!
آن مرد به مادرم داشت بیخودی ایراد میگرفت(که از کارهایی است که مردها از حسودی یا حواس خانم ها را موقع رانندگی پرت میکنند یا خودشان خلاف میایند و طلبکار هم هستند و منتظرند تا سر خانمها خالی کنند)آن مرده هم فکر کرده بود که خیلی زرنگ است و مادرم با اخم او میترسد و راه را برایش باز میکند! که ضایع شد و مادرم گفت که خودش خلاف آمده و طلبکار هم هست ، بعد من هم آن حرف را زدم! در آن خیابان هم همه طرف ما را گرفتند و در آخر آن مرد بی ادب هم ساکت شد!

میترا پوررحیم
26th August 2014, 08:05 AM
سلام من در مورد شما قضاوت نمیکنم ولی اینطور که معلومه زیادی مرد سالاری اقا اون روزا گذشت که شماها فکر میکردید خیلی بزرگید الان فرفی نمیکنه در خارج از کشور اگر هم خانمی بد رانندگی کنه هیچ موقع اقایون باهاش این برخورد رو ندارند این شعور هر فردی رو میرسونه اونا به هم احترام میزارن ولی متاسفانه ماها بلد نیستیم به هم احترام بزاریم و شما هم باید بدونید طرز حرف زدنتون درست نبوده وقتی من ایران رو با این مردها تصور میکنم ازدواج که هیچ فقط فکرم رفتنه تو رو به خدا عوض شید شعور اجتماعیتون رو ببرید بالا چسری هر وقت با این صحنه ها روبرو میشه هیچی نمیگه بهتره یادتون باشه توانایی انسانها فرقی نداره ولی به اقایون در ایران زیادی چروبال دادن جوگیر شدن عوض شید رو حرفام فکر کنید ممنون

behi joon
26th August 2014, 10:48 AM
نه در و دیوار و جوب مشکل دارن.[nishkhand]
اصلا شهرداری مشکل داره که نمیتونه درست شهرسازی کنه[khande]

بی شوخی درسته همه خانمها که دوبلشون بد نیست. نمیشه گفت که تمامی خانمها رانندگیشون بد هست. اما در جمع کردن اتفاقات رانندگی آقایون مهارت بیشتری دارند و این عادی هست(کلی میگم آ) چون خانمها از احساسات بیشتری برخوردار هستند.

شما آقایون اینارم نگین که دیگه .......[nishkhand]
[sootzadan][dooa]

sal Ma
26th August 2014, 12:19 PM
رشتتون هم که مدیریت هست.اینم جوابتون:

دلیل نمیشه چون طرز فکره اشتباهتونو بهتون یادآوری کردم از کوره در رفته باشم! شما پس هنوز از کوره در رفتن خانمهارو ندیدی که چشم بسته حرف میزنی......

[nishkhand][nishkhand][nishkhand]

خب زهره خانم دلایل خیلی منطقی آوردن. حالا اگه تعصب و شوخی و... رو بذاریم کنار واقعا دلایل خیلی خوبی بودن.

فکرشو بکنین که یه خانم طراحی بکنه. بجای موتور ماشین یه عروسک شاسخین میذاره[nishkhand][golrooz]

شهلا گ
26th August 2014, 02:13 PM
سلام من در مورد شما قضاوت نمیکنم ولی اینطور که معلومه زیادی مرد سالاری اقا اون روزا گذشت که شماها فکر میکردید خیلی بزرگید الان فرفی نمیکنه در خارج از کشور اگر هم خانمی بد رانندگی کنه هیچ موقع اقایون باهاش این برخورد رو ندارند این شعور هر فردی رو میرسونه اونا به هم احترام میزارن ولی متاسفانه ماها بلد نیستیم به هم احترام بزاریم و شما هم باید بدونید طرز حرف زدنتون درست نبوده وقتی من ایران رو با این مردها تصور میکنم ازدواج که هیچ فقط فکرم رفتنه تو رو به خدا عوض شید شعور اجتماعیتون رو ببرید بالا چسری هر وقت با این صحنه ها روبرو میشه هیچی نمیگه بهتره یادتون باشه توانایی انسانها فرقی نداره ولی به اقایون در ایران زیادی چروبال دادن جوگیر شدن عوض شید رو حرفام فکر کنید ممنون

باسلام
اینکه توی خارج ازکشور وضعیت خیلی بهتر از ایران هست ( البته بنا به فرمایش شما ) خوب حتما باید دلیلی داشته باشه چه مسئله ای میتونه باعث این دیدگاه بد توی جامعه ما شده باشه ؟

و اینکه در کشور ما احترام متقابل وجود نداره باز هم دلیل یا دلایلی باید داشته باشه چرا و کدوم عوامل باعث به وجود اومدن این فضا توی کشور ما شده ؟

اگه در کشورهای دیگه این مشکل رفع شده لابد اینجا هم می شه به جای فرار کردن از مشکلات اون کار رو کرد و اگه این مشکل ریشه یابی بشه راحت تر می شه راه حل ارائه داد

zoh_reh
26th August 2014, 03:10 PM
باسلام
اینکه توی خارج ازکشور وضعیت خیلی بهتر از ایران هست ( البته بنا به فرمایش شما ) خوب حتما باید دلیلی داشته باشه چه مسئله ای میتونه باعث این دیدگاه بد توی جامعه ما شده باشه ؟

و اینکه در کشور ما احترام متقابل وجود نداره باز هم دلیل یا دلایلی باید داشته باشه چرا و کدوم عوامل باعث به وجود اومدن این فضا توی کشور ما شده ؟

اگه در کشورهای دیگه این مشکل رفع شده لابد اینجا هم می شه به جای فرار کردن از مشکلات اون کار رو کرد و اگه این مشکل ریشه یابی بشه راحت تر می شه راه حل ارائه داد

قانونمند بودن از مشخصه های رانندگی در کشورهای اروپاییه، (قاره های دیگه رو نمیدونم) یعنی کسی خودشو بالاتر از قانون نمیدونه ، چه قبول داشته باشه چه نداشته باشه ، خودشو موظف به رعایت میدونه.

احترام متقابل شامل حقوق انسانی دو طرفه، در رابطه با امنیت فیزیکی ، جانی ، جنسی و عاطفی،
گاهی این روابط متقابل ( با توجه به جامعه خودمون) به تعصبات آمیخته میشه یعنی در واقع با بدبینی همراه میشه و منجر به رفتارهای زننده و غیر قابل قبول میشه،

همین که تعصباتی که آقایان نسبت به رانندگی مردان داشته باشند و بالعکس خانمها بخواهند اصرار برار تساوی توانمندی خود در این زمینه با آقایان .

البته دوستان مقایسه با کشورهای دیگه فقط در مورد موضوع مورد بحثه نه چیز دیگه.

لطفا مطالعه کنین جالبه :

(http://www.njavan.com/forum/showthread.php?103758-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%21)
اگر جرات دارید مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نکنید ! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?103758-%D8%A7%DA%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D8%B9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF-%21)

خوبه تو ایران اجرایی بشه؟

عبدالله91
26th August 2014, 06:59 PM

سلام

اگه طبق اصول و دور از هرگونه تعصب بحث بشه نتیجه بهتری دارد. توپیدن به هم نه نتیجه خوش دارد و نه اسمش بحث هست.

هر فردی حتی بیسواد می تواند راه منطق را رها کند و بدون دلیل و مدرک به دیگری حمله کند.

شما پست هارو نخوندین برا همین این چنین حرف میزنین.

تمامی کلیپ هایی که از رانندگی بد خانم های خارجی که چندین دفعه نمی توانند دوبل پارک کنند و.. و بعد یه مرد میاد و با یه حرکت راحت پارک می کند حکایت از تمسخر خارجی ها از رانندگی بد خانمها دارد. میتوانید در نت پیدا کنید.

کاری با اینا ندارم حرف بنده روی شیوه بحث شماست که نخونده و نرسیده شروع به توپیدن کردین.

قضاوت با دوستان.

عبدالله91
26th August 2014, 07:15 PM
و اینکه در کشور ما احترام متقابل وجود نداره
چه دلیلی برای این حرفتون دارین؟

تا الان با دوستان شوخی میکردم اما برخی رفقا انگار فقط بلدن بتوپن.

چرا بنده اصلا شاهد تمسخر رانندگی بد خانمها نبوده ام؟

مگر بنده در این جامعه نیستم؟ یه عده ای که کارشون دید زدن خانمها هست اونم نه همه خانمها بلکه خانمهایی که خودشونو به شکل عروسک در آوردن و داخل ماشین هستن تا جلب نظر کنن رو به همه نسبت ندین.

شما یک مورد بیاورید که یک خانم با حفظ فرهنگ جامعه اش رانندگی بکنه و یک فرد عاقل تمسخرش کنه.

روسری از سرشون برداشته اند و با انواع لوازم آرایشی خود را شبیه باربی کرده اند و پ7پشت فرمان نشسته اند تا جلب نظر کنند نتیجه اش پی میشه؟ اینا پیاده روی هم بکنند مورد آزار دیگران هستند چون خودشان خواسته اند تا ابزار بشوند.

اون زمان شما می توانید بگید که جامعه ما قبول نمیکند که اکثر مردان به مسخره بگیرند.برخی معتقده که این کار خانم نیست. برخی معتقده که فرقی ندارد و برخی که کارش تمسخر هست به مسخره میگیرد.فقط دسته سوم را میشه گفت چرا این کار رو میکنین. دسته اول و دوم نظر شخصیشون هست و به کسی هم مربوط نمیشه.یه عقیده شخصی هست.در همه جای دنیا هم هست.

با شیوه بحث کردنتان کاملا مخالفم.به حرفهایی که دلیل و مدرک و ریشه ندارند بها میدید.ما که شاهد خلاف این هستیم.کدوم کشور خارجی چنین بوده که ادعا میکنید؟

خانمها اگه وقار خودشونو حفظ بکنند هیچ فردی باهاشون کاری نداره(البته بنده با افرادی که کارشون تمسخر هست و در همه جای دنیا وجود داره کاری ندارم)

عبدالله91
26th August 2014, 07:23 PM
خوبه تو ایران اجرایی بشه؟
نه.
چون با ضدقانون نمیشه قانون رو اجرا کرد. اون شهردار خودش قانون رو زیرپا گذاشته چطور میتونه ادعا کنه که قانون بالاتر از همه هست. شاید منظورش این بوده که قانونبالاتر از مردم عادی و پایین تر از مسئولین هست.

هر خلافی باید تاوانی در حد خودش داشته باشه.همون فرد میتونست به راحتی یه سیلی محکمی درگوش شهردار بزنه تا بگه که با ضدقانونی نمیشه گفت قانون اجرا میکنم و از مال خودش دفاع میکرد.

اگه مسئولی نتونه فرهنگ سازی بکنه حق نداره پشت میز بشینه چه برسه به اینکه بیاد مال مردمو از بین ببره.

elinaaa
26th August 2014, 07:24 PM
سلام
والا تجربه ثابت کرده تو بحثایی که من پست اولو میزارم نهایتش به دعوا و کل کل کشیده میشه[nishkhand](شوخی)

راستش من فکر میکنم اگه خانوم شهلا یه عنوان دیگه برای این بحث میگذاشتن بهتر بود البته این انتقاد نیست یه پیشنهاده برای بحث های اینچنینی دراینده... چون اینطوری به ذهن خواننده القا میشه که واقعا هیچ مردی رانندگی خانومارو قبول نداره درحالی که اینطوراهم نیست و بعضی خانوما زیادی شاکی شدن که متاسفانه این میزان حساسیت اصلا خوب نیست چون وقتی انقد نسبت به این مسائل واکنش تند نشون میدید درواقع این نشانه ضعف شماست پس نذارید مسائل اینچنینی انقد شمارو اذیت کنه و درواقع با منطق بهش نگاه کنید و اصلا نیازی نیست که همش خانومارو با اقایون مقایسه کنیم چون هر کس جایگاه خودشو داره و محترمه...موفق باشید[golrooz]

zoh_reh
26th August 2014, 07:47 PM
نه.
چون با ضدقانون نمیشه قانون رو اجرا کرد. اون شهردار خودش قانون رو زیرپا گذاشته چطور میتونه ادعا کنه که قانون بالاتر از همه هست. شاید منظورش این بوده که قانونبالاتر از مردم عادی و پایین تر از مسئولین هست.

هر خلافی باید تاوانی در حد خودش داشته باشه.همون فرد میتونست به راحتی یه سیلی محکمی درگوش شهردار بزنه تا بگه که با ضدقانونی نمیشه گفت قانون اجرا میکنم و از مال خودش دفاع میکرد.

اگه مسئولی نتونه فرهنگ سازی بکنه حق نداره پشت میز بشینه چه برسه به اینکه بیاد مال مردمو از بین ببره.

مجازات باید به اندازه جرم باشه و دقیقا همینطوره،

با توجه به اینکه آمار جریمه شدن رانندگان در آن جامعه صفر نیست بنابراین درج همچین خبری نشان از عمل عجیب داره ،! نمیدونم پیامد این جریمه چی بود؟

ولی آنچه مد نظره قبح نقض قانونه ، و در اینمورد در ایران واقعا نقض قانون (رانندگی) برای اکثریت قباحت نداره،

الان راجع به گردش به راست در چهار راه رو نمیدونم شنیدین یا نه؟ تا حالا رانندگان در گردش به راست موقعی که چراغ قرمز بود آزاد بودند و یک امر قانونی تلقی میشد ولی دیشب تو

اخبار اعلام شد این قانونی نیست چون تجاوز به حریم عابر روی خط عابر پیاده است ، جا انداختن این قضیه به نظر میرسه کمی زمان میخواد چرا؟ چون پذیرش به راحتی نیست!!

عبدالله91
26th August 2014, 08:08 PM
مجازات باید به اندازه جرم باشه و دقیقا همینطوره،

با توجه به اینکه آمار جریمه شدن رانندگان در آن جامعه صفر نیست بنابراین درج همچین خبری نشان از عمل عجیب داره ،! نمیدونم پیامد این جریمه چی بود؟

ولی آنچه مد نظره قبح نقض قانونه ، و در اینمورد در ایران واقعا نقض قانون (رانندگی) برای اکثریت قباحت نداره،

الان راجع به گردش به راست در چهار راه رو نمیدونم شنیدین یا نه؟ تا حالا رانندگان در گردش به راست موقعی که چراغ قرمز بود آزاد بودند و یک امر قانونی تلقی میشد ولی دیشب تو

اخبار اعلام شد این قانونی نیست چون تجاوز به حریم عابر روی خط عابر پیاده است ، جا انداختن این قضیه به نظر میرسه کمی زمان میخواد چرا؟ چون پذیرش به راحتی نیست!!

حرفاتونو قبول دارم.
متاسفانه برخی افراد قانون گریزی رو زرنگی تلقی میکنند. حتی در بین مسئولین هم این روج داشته.

به نظرم اگه اول از مسئولین شروع بشه قانون مداری راحت تر فرهنگ سازی میشه.

مثلا بنده که برخی فیلمهای آمریکایی رو که نگاه میکردم دیدم که توی فیلمهاشون اطاعت از دستورات خیلی تاکید میشد و چنین سربازی یک قهرمان تلقی میشد.

اگه ماها از ابزاری که روی مردم بیشترین تاثیر رو دارند استفاده بکنیم میتونیم به جامعه فرهنگ باارزش قانون مداری رو تزریق کنیم که در این صورت افرادی که قانون رو زیرپا می گذارند با نگاه های بد مردم تنبیه می شوند و خودبخود قانون مداری بین همه رواج پیدا میکنه.

عبدالله91
26th August 2014, 08:16 PM
سلام
والا تجربه ثابت کرده تو بحثایی که من پست اولو میزارم نهایتش به دعوا و کل کل کشیده میشه(شوخی)

علیک السلام

پس پست اول رو شما نذارین.[nishkhand]

---------------------------------------------------

به نظر خوده بنده وظیفه مرد هست که امنیت خانم و نوامیسش رو در همه جا تامین کنه.

اگه یه مردی وسع مالی داشته باشه بهترین راه برای تامین امنیت خانمش خریدن یک ماشین برای خانمش هست تا هم خیال خودشو راحت بکنه و هم خیال خانمش رو.

رانندگی خانم نه تنها اصلا بد نیست بلکه خیلی هم مفید هست و در این عصر یک نیاز مبرم هست که اگه امکانش فراهم شد خانم رانندگی بکنه و یک ماشینی برای رفت و آمد داشته باشه.داشتن ماشین شخصی برای خانم خیلی ضروری تر از داشتن ماشین برای آقا هست البته اگه خانم شاغل باشه.

ابی ابی دریا
26th August 2014, 09:20 PM
با سلام علت این که اقایون رانندگی خانم هاروقبول ندارن اینه که نمی تونن قبول کنن که خانم ها واقعا اگر بخواهن در تمام زمینه ها موفق هستند و همیشه به اقایون بیشتر بها داده شده واین باعث غرو رشون شده در حالی که هر روزشاهد موفقیت خانمها هستیم

نارون1
26th August 2014, 09:37 PM
ببخشید اما علاوه بر آنکه گفتید خانمها میتوانند چندکار را باهم انجام دهند، من شنیدم که هوش فضایی شان هم بالاتذ است!!!

سلام

دوست من براساس پژوهشهاي علمي صورت گرفته نتيجه اي كه بيان كردم به دست امده است

هوش فضايي اقايان بالاست و نمونه هاي بارز ان را در اطراف خود مي بينيم

عبدالله91
26th August 2014, 09:55 PM
این که اقایون رانندگی خانم هاروقبول ندارن

اینکه گفته میه آقایون رانندگی خانمهارو قبول ندارن یه جمله اشتباهی هست.

برخی آقایون خود رو راننده بهتری میدونن. یا راننده بودن خانم رو قبول ندارن.

البته برخی. بنده در اطرافم چنین مردی رو ندیده ام چون شما عزیزان میفرمایین میگم.

روی 4تا چرخ نشستن و فرمان رو گرداندن و دنده و کلاج عوض کردن که این حرفارو نداره.

توی این تاپیک موضوع بحث بیشتر به سمت جدایی جنسیت ها و قرار گرفتن دوجنس در برابر همدیگه کشیده شد.

هدف فرهنگ سازی و جواب پیدا کردن برا برخی مشکلات هست نه اینکه جنسیت ها در مقابل هم قرار بگیرند.

کدام خانم میتونه بگه که بدون مرد هستی پیدا کرده و کدام مرد میتونه بگه بدون خانم هستی پیدا کرده. هممون در خونواده هم مرد داریم و هم زن.

m.g.s.t.r
26th August 2014, 10:27 PM
بحث

حالایک سوال: چرا مردان رانندگی زنان را نمی پذیرند ؟

بحث بگید؟

مبتدی بودن اکثر خانمها در رانندگی معمولا بیشتر از اکثر آقایون طول میکشه!!!(نمیدونم چرا!! شاید بازیهای رایانه ای برای حل این مسئله مفید باشه)
طرف 2 دوساله رانندگی میکنه ولی جوری دودستی فرمون را محکم چسبیده که در اصلا قدرت واکنش در مقابل حوادث ناگهانی را نداره!!!

اینم یک ویدئو برای روشنتر شدن مطلب

http://www.aparat.com/v/7MW6m

میترا پوررحیم
26th August 2014, 10:32 PM
ممنون من با شما موافقم

zoh_reh
26th August 2014, 11:03 PM
مبتدی بودن اکثر خانمها در رانندگی معمولا بیشتر از اکثر آقایون طول میکشه!!!(نمیدونم چرا!! شاید بازیهای رایانه ای برای حل این مسئله مفید باشه)
طرف 2 دوساله رانندگی میکنه ولی جوری دودستی فرمون را محکم چسبیده که در اصلا قدرت واکنش در مقابل حوادث ناگهانی را نداره!!!

یکی از علتهای این موضوع تاثیر محیطه مثلا اگر خانمی برای شروع رانندگی مرتب بهش بگن این یه کار مردونه اس، خودبخود اعتماد بنفسش رو پایین میاره و در مقابل دو تا بوق که از ماشین پشت سرش هرچند بی دلیل باشه دچار هراس و اضطراب میشه ،

هرچند دلایل متعددی برای اضطراب در رانندگی وجود دارد حتی ممکن است شخص بعنوان سرنشین نیز از رانندگی راننده مضطرب باشد،متخصصان مي گويند كساني كه چنين اضطرابي در خود دارند ايمن ترين افراد در جامعه هستند. حس نگراني كمك مي كند تا هوشيارتر باشند و خطر تصادف و رخ دادن حادثه نسبت به ديگران كاهش يابد.

شهلا گ
27th August 2014, 12:28 AM
چه دلیلی برای این حرفتون دارین؟

با سلام اگه شما پست های قبلی رو مطالعه کرده باشید بنده از پست قبلی نقل قول کردم

تا الان با دوستان شوخی میکردم اما برخی رفقا انگار فقط بلدن بتوپن.

چرا بنده اصلا شاهد تمسخر رانندگی بد خانمها نبوده ام؟
نمیدانم شاید جامعه های کوچک شهری ما هم با هم متفاوت هست

مگر بنده در این جامعه نیستم؟ یه عده ای که کارشون دید زدن خانمها هست اونم نه همه خانمها بلکه خانمهایی که خودشونو به شکل عروسک در آوردن و داخل ماشین هستن تا جلب نظر کنن رو به همه نسبت ندین.

شما یک مورد بیاورید که یک خانم با حفظ فرهنگ جامعه اش رانندگی بکنه و یک فرد عاقل تمسخرش کنه.

روسری از سرشون برداشته اند و با انواع لوازم آرایشی خود را شبیه باربی کرده اند و پ7پشت فرمان نشسته اند تا جلب نظر کنند نتیجه اش پی میشه؟ اینا پیاده روی هم بکنند مورد آزار دیگران هستند چون خودشان خواسته اند تا ابزار بشوند.

فرمایش شما کاملا متین

اون زمان شما می توانید بگید که جامعه ما قبول نمیکند که اکثر مردان به مسخره بگیرند.برخی معتقده که این کار خانم نیست. برخی معتقده که فرقی ندارد و برخی که کارش تمسخر هست به مسخره میگیرد.فقط دسته سوم را میشه گفت چرا این کار رو میکنین. دسته اول و دوم نظر شخصیشون هست و به کسی هم مربوط نمیشه.یه عقیده شخصی هست.در همه جای دنیا هم هست.

با شیوه بحث کردنتان کاملا مخالفم.به حرفهایی که دلیل و مدرک و ریشه ندارند بها میدید.ما که شاهد خلاف این هستیم.کدوم کشور خارجی چنین بوده که ادعا میکنید؟

ما هم گفتیم اگر واقعا چنین کشوری هست بیایید بررسی کنیم که رمز موفقیتشان چه بوده و اگر هم نیست باز برای نبودنش هم دلیل و مدرک نیاز داریم

خانمها اگه وقار خودشونو حفظ بکنند هیچ فردی باهاشون کاری نداره(البته بنده با افرادی که کارشون تمسخر هست و در همه جای دنیا وجود داره کاری ندارم)

در مواجهه با بعضی آدمها شاید همان گروه سومی که شما فرمودید متانت هم جواب نمیده

شهلا گ
27th August 2014, 12:38 AM

اینم یک ویدئو برای روشنتر شدن مطلب

http://www.aparat.com/v/7MW6m

پیرو صحبتهای خانم زهره دلایل دیگری هم میتوان برای این رفتار ذکر کرد که

بیشتر آقایان به خاطر تمکن مالی از خودروی شخصی استفاده میکنند و نگرانی از این بابت ندارند

و به عنوان دلیل دیگر هم میتوان زیر ذره بین بودن رانندگی خانمها را عنوان کرد که اگر اینگونه نبود

شما هم متوجه طرز فرمان گرفتن خانمها نمی شدید
و دلایل دیگری هم که برای جمع بندی عرض خواهم کرد

شهلا گ
27th August 2014, 12:47 AM
سلام
والا تجربه ثابت کرده تو بحثایی که من پست اولو میزارم نهایتش به دعوا و کل کل کشیده میشه[nishkhand](شوخی)

راستش من فکر میکنم اگه خانوم شهلا یه عنوان دیگه برای این بحث میگذاشتن بهتر بود البته این انتقاد نیست یه پیشنهاده برای بحث های اینچنینی دراینده... چون اینطوری به ذهن خواننده القا میشه که واقعا هیچ مردی رانندگی خانومارو قبول نداره درحالی که اینطوراهم نیست و بعضی خانوما زیادی شاکی شدن که متاسفانه این میزان حساسیت اصلا خوب نیست چون وقتی انقد نسبت به این مسائل واکنش تند نشون میدید درواقع این نشانه ضعف شماست پس نذارید مسائل اینچنینی انقد شمارو اذیت کنه و درواقع با منطق بهش نگاه کنید و اصلا نیازی نیست که همش خانومارو با اقایون مقایسه کنیم چون هر کس جایگاه خودشو داره و محترمه...موفق باشید[golrooz]

ممنون از پیشنهادتون

قصد ما مقایسه خانمها و آقایان نبوده و نیست چوناصلا این کار چه از نظر روانی و چه از نظر فیزیولوژیکی و حتی از نظر اجتماعی کار صحیحی نیست

منظور بنده فقط کاوش بین تفاوتهای آقایان و خانمها بود ( که به جای خود نه تنها بد نیستند بلکه زیبا هم هستند تفاوتها رو عرض می کنم ) که متاسفانه . . . . . . . .

البته به نظرم صورت مسئله شاید اگر جور دیگری مطرح می شد به مشکل اصلی بیشتر پرداخته میشد

AaZaAdeh
27th August 2014, 10:19 AM
سلام

بنظره من اهمیتی نداره که آقایون رانندگی یا خیلی دیگه از کارهای خانوما رو قبول ندارند[sootzadan]

منم به شخصه خیلی از کارهای اونا رو قبول ندارم[cheshmak]

همش بر میگرده به حس خود برتر بینی یه گروه خاص...برای اثبات بدیهیات[shaad]

m.g.s.t.r
27th August 2014, 08:13 PM
یکی از علتهای این موضوع تاثیر محیطه مثلا اگر خانمی برای شروع رانندگی مرتب بهش بگن این یه کار مردونه اس، خودبخود اعتماد بنفسش رو پایین میاره و در مقابل دو تا بوق که از ماشین پشت سرش هرچند بی دلیل باشه دچار هراس و اضطراب میشه ،

هرچند دلایل متعددی برای اضطراب در رانندگی وجود دارد حتی ممکن است شخص بعنوان سرنشین نیز از رانندگی راننده مضطرب باشد،متخصصان مي گويند كساني كه چنين اضطرابي در خود دارند ايمن ترين افراد در جامعه هستند. حس نگراني كمك مي كند تا هوشيارتر باشند و خطر تصادف و رخ دادن حادثه نسبت به ديگران كاهش يابد.

من خودم وقتی گواهینامه گرفتم (10سال قبل)موقع رانندگیخیلی اضطراب داشتم که نکنه یه وقت باعث راهبندان بشم و آبروریزی بشه! برای همین وقتی پشت چراغ قرمز بودم و چراغ سبز میشد گازشو میگرفتم تا کسی بهم بوق نزنه که یالا برو دیگه!ولی یه بار که تو آینه پشت سرمو نگاه کردم دیدم کلی با ماشینهای پشتی فاصله دارم!
وقتی هم تو اتوبان میروندم سرنشین بغلی(خواهرم)از ترس هی اطرافو چک میکرد و میگفت پشتت تریلی میاد.کامیون میاد ولی من دیگه محل نمیذاشتم و الان به ماشینهای دیگه چراغ میدم که راه منو باز کنن و اگر ماشینی بهم بوق بزنه یا چراغ بده که راهو براش باز کنم ولی موقعیت اینکار نباشه باز بهشون محل نمیذارم در حالیکه قبلا سعی میکردم فورا راه را برای پشتی باز کنم!!

m.g.s.t.r
27th August 2014, 08:16 PM

البته مشکل خیلی از راننده های ناوارد خانم اضطراب نیشت بلکه همون ناشی بودنشونه!
طرف میخاد از دور برگردان وارد باند روبرویی بشه و خیلی راحت و خونسرد تا نصف باند روبرو را اشغال میکنه و بعدش تازه ترمز میکنه تا خودروهای روبرو رد بشن! در حالیکه باعث یه تصادف شدید میشه!!!!!!!!!

zoh_reh
27th August 2014, 08:18 PM
البته مشکل خیلی از راننده های ناوارد خانم اضطراب نیشت بلکه همون ناشی بودنشونه!
طرف میخاد از دور برگردان وارد باند روبرویی بشه و خیلی راحت و خونسرد تا نصف باند روبرو را اشغال میکنه و بعدش تازه ترمز میکنه تا خودروهای روبرو رد بشن! در حالیکه باعث یه تصادف شدید میشه!!!!!!!!!

تو مو می بینی و من پیچش مو...[cheshmak]

ساناز فرهیدوش
27th August 2014, 09:01 PM
رانندگی یکمهارت اکتسابی هست . طبق آمار ها خانم ها کمتر خلاف می کنند و آقایان ساعات بیشتری را پشت ماشین سپری می کنند . با راعیت نکات ایمنی مراقب خانواده خود و دیگران باشیم .

m.g.s.t.r
28th August 2014, 07:54 PM
تو مو می بینی و من پیچش مو...[cheshmak]

چطور؟؟[tafakor]

البته من در باره رانندگی خانمها بحث کردم در حالیکه موضوع
چرا مردان رانندگی زنان را قبول ندارندهست!!

که البته من خودم جزو این دسته از مردان نیستم! ولی خب بنابر احتیاط وقتی با یه راننده خانم مواجه میشم حتی الامکان سعی میکنم کاری نکنم که دستپاچه بشه!مثلا بوق بیمورد نمیزنم!

محسن مهابادی زاده
28th August 2014, 08:27 PM
با توجه به عنوان موضوع و حواشی اون...

اینکه مردان قبول ندارن درست نیست و فقط برخی مردان قبول ندارن..
به دلایل زیر:
1- تغییر نگرش و فرهنگ که خانمها هم وارد اموراتی شدن که قبلا فقط مردان در اون حضور داشتن

و این تغییر فرهنگ کمی زمان میبره و لی بالاخره عادی میشه برای برخی مردها

2- نگاه آقایون به موضوع رانندگی ، آمیخته با نگاه فنی هست و به امورات فنی خودرو هم دقت نظر و وسواس دارن غالبا ..

درصورتی که خانمها این دقت و توجه به وضعیت فنی خودرو رو ندارن

و معمولا از درگیر شدن با تعمیرات خودرو ، شانه خالی میکنن مگر اینکه در شرایط خاصی باشن..

3- بخشی هم برمیگرده به کاهش میزان احتیاط مردها با افزایش مهارتشون در رانندگی

که این موضوع احتیاط معمولا در خانمها بیشتربهش توجه میشه حتی اگه مهارتشون هم بالاتر بره

4- نگاه مردها به رانندگی و خودرو یک نگاه منطقی و تقریبا خشک هست و

وجود یک موجود ظریف و احساسی در خودرو به عنوان راننده کمی حساسیت ایجاد میکنه و پذیرشش سخت میشه

5- فرهنگ و بینش مردم مناطق و شهرهای مختلف هم با هم متفاوته ..برخی شهرها رانندگان خانم رو خیلی زیاد میشه در سطح شهر مشاهده کرد..

فعلا همین کافیه اینم به خاطر دعوت برخی بزرگواران که برام خیلی قابل احترام هستن[cheshmak]

v.m 2020
28th August 2014, 08:30 PM
سلام ؛ تا اونجایی که من میدونم خود زنا هم رانندگی زنا رو قبول ندارن

شهلا گ
28th August 2014, 11:23 PM
توی این تاپیک موضوع بحث بیشتر به سمت جدایی جنسیت ها و قرار گرفتن دوجنس در برابر همدیگه کشیده شد.

هدف فرهنگ سازی و جواب پیدا کردن برا برخی مشکلات هست نه اینکه جنسیت ها در مقابل هم قرار بگیرند.

با سلام

این تاپیک تجربه ای شد تا موقع عنوان کردن موضوع بحث صورت مسئله رو با دقت بررسی کنیم تا برداشتهای متفاوت و یا برداشتهای منفی به حداقل برسه

خانمها و آقایان با وجود تفاوتهایی که از هر نظر دارند در کنار هم قرار میگیرند نه در مقابل هم و قصد من هم این بود که با درک تفاوتهای این دو جنس با بینش بیشتری نسبت به تواناییها یا احیانا ناتواناییهای همدیگر عکس

العمل نشان دهیم

شهلا گ
28th August 2014, 11:51 PM
جمع بندی

بهترین اظهار نظرهای دوستان

با تشکر از تمام دوستانی که در این بحث شرکت کردند، از بین مطالبی که دوستان عنوان کردند برخی

واقعا به دور از تعصبب جنسیتی و با تامل بیشتری عنوان شده بود که بنده از بین نظرات دوستان

جمع آوری کرده و اینجاآورده ام :

بلد بودن رانندگي (يا هر چيزي) به عنوان مهارت براي هر کسي خوب است، ولي نه مهارت در رانندگي افتخاري است که بخواهيم ديگران را براي نداشتن آن تحقير کنيم و نه آنقدر ارزش دارد که بخواهيم ساختار روحي خود را که بر آن آفريده شده ايم به چالش بکشيم، همين امر براي مهارتهايي که با ساختار روحي خانمها تطابق بيشتري دارد و آقايان بخواهند به زور خودشان را با آن تطبيق دهند هم سازگار است.

خانم ها خيلي بيشتر احتياط ميکنند که افرين دارند

يکي تجربه.....
همون دوچرخه سواري پسر ها باعث ميشه وقتي راننده بشن درک بهتري از قوانين فيزيک و نيرو و حرکت داشته باشند...تجربه موتور سواري پسرها قبل از گواهي نامه گرفتن کمک زيادي بهشون ميکنه....

در راننگي مردان و زنان تفاوت عمده وجود داره ، ريشه اين تفاوت در موارد خاصي از رفتار و عملکرد روانشناسي و فيزيو لوژيک است. اين تفاوت تا حدي است که رانندگان با تجربه بدون ديدن راننده يا از نوع رانندگي به جنسيت راننده پي خواهند برد.

هر چند در جامعه امروزي رانندگي يک خانم بصورت يک هنجار اجتماعي پذيرفته شده است ولي هستند هنوز خانواده هايي که با اين مورد (رانندگي خانم يا خانمها) مشکل داشته باشند که اين قضيه به سبک زندگي و نگرش آن خانواده برميگردد.

تمايل به خطر پذيري و حالت تهاجمي در مردان بيش از زنان است و اين با ديدگاه روانشناسانه قابل توجيه است.

در کلاسهاي آموزش رانندگي هنجارهاي ايده آل رانندگي آموزش داده مي شود يک زن بر اساس اين الگوها رانندگي ميکند (اکثريت) .اين الگوها با هنجارهاي واقعي رانندگي مردان در تعارض است لذا طبيعي است که از طرف آنان مورد توبيخ و يا سرزنش بشود.پس ريشه اين تفاوت در وابستگي زنان به هنجارهاي ايده آل است. البته اين تفاوت نسبي است و نميشود به کل جامعه زنان تعميم داد.

جداي از جنسيت و بحث برتري کدام جنس در رانندگي ، بايد به مسئله ديگري هم توجه داشت ، ارگونومي که علم طرحي ابزار مي باشد ،طراحي ابزار براي انسان با حداکثر تطابق کار با آن ابزار،برخي از متخصصان علم ارگونومي معتقدند خودروهاي سواري بر اساس فيزيک بدني مردان ساخته شده است و طبيعي است که ابزاري که براي جنس ديگري طراحي شده بود، براي جنس ديگر مشکل آفريني کند.

آمار خطر آفريني مردان در تصادفات و حتي بعنوان عابر در خيابان بيش از زنان است.آقايان از هوش فضايي بالاتري نسبت به خانمها برخوردارند .

وقتي ميبينيد که موقع پارک آقايان ميليمتري پارک ميکنن و هيچ برخوردي هم صورت نميگيره ولي خانمها باهزار زحمت با فاصله زياد شايدم کج پارک کنن ، هوش فضايي آقايان رو دخيل بدونين .

البته خانمها ، از اين قابليت برخوردارند که ميتونن چند کار رو به طور همزمان انجام بدن ، ميتونن موقع رانندگي با سرنشينان صحبت کنن ، به آهنگ گوش بدن ، و هيچ مشکلي هم در رانندگيشون پيش نياد

علت اين که اقايون رانندگي خانم هاروقبول ندارن اينه که نمي تونن قبول کنن که خانم ها واقعا اگر بخواهن در تمام زمينه ها موفق هستند و هميشه به اقايون بيشتر داده شده واين باعث غرو رشون شده در حالي که هر روزشاهد موفقيت خانمها هستيم

يکي از علتهاي اين موضوع تاثير محيطه رانندگي يکمهارت اکتسابي هست .

نگاه آقايون به موضوع رانندگي ، آميخته با نگاه فني هست و به امورات فني خودرو هم دقت نظر و وسواس دارن غالبا ..درصورتي که خانمها اين دقت و توجه به وضعيت فني خودرو رو ندارن
و معمولا از درگير شدن با تعميرات خودرو ، شانه خالي ميکنن مگر اينکه در شرايط خاصي باشن..

بخشي هم برميگرده به کاهش ميزان احتياط مردها با افزايش مهارتشون در رانندگي
که اين موضوع احتياط معمولا در خانمها بيشتربهش توجه ميشه حتي اگه مهارتشون هم بالاتر بره

نگاه مردها به رانندگي و خودرو يک نگاه منطقي و تقريبا خشک هست و
وجود يک موجود ظريف و احساسي در خودرو به عنوان راننده کمي حساسيت ايجاد ميکنه و پذيرشش سخت ميشه

فرهنگ و بينش مردم مناطق و شهرهاي مختلف هم با هم متفاوته ..برخي شهرها رانندگان خانم رو خيلي زياد ميشه در سطح شهر مشاهده کرد..

عبدالله91
29th August 2014, 12:18 AM
مهمترین جوابی که توی جمع بندی بهش اشاره نشده اینه که:

قبول نداشتن رانندگی یک خانم رو از سوی یک مرد یک بینش شخصی هست که هیچ فردی قدرت تغییر آن را ندارد. البته این برا افرادی هست که اهل تمسخر نیستند.

دلایل شخصی یک مرد با عقیدۀ او عجین شده که لازمۀ تغییر او تغییر عقیده هست که این بسیار دشوار هست.

شاید هدف بحث شیوه رفتار برخی مردان در جامعه با خانمهای پشت فرمان باشد که این بحث دیگریست

شهلا گ
29th August 2014, 12:21 AM
مهمترین جوابی که توی جمع بندی بهش اشاره نشده اینه که:

قبول نداشتن رانندگی یک خانم رو از سوی یک مرد یک بینش شخصی هست که هیچ فردی قدرت تغییر آن را ندارد. البته این برا افرادی هست که اهل تمسخر نیستند.

دلایل شخصی یک مرد با عقیدۀ او عجین شده که لازمۀ تغییر او تغییر عقیده هست که این بسیار دشوار هست.

شاید هدف بحث شیوه رفتار برخی مردان در جامعه با خانمهای پشت فرمان باشد که این بحث دیگریست

و اما ادامه جمع بندی . . . . . . . . . . . . . . .

شهلا گ
29th August 2014, 12:33 AM
چرا مردان به رانندگی زنان متلک می اندازند؟

http://fararu.com/images/docs/000081/n00081784-r-b-006.jpg

بارها در کوچه و خیابان، هنگام مشاهده پارک دوبل یک خانم(!) ، وقتی یک خانم راننده، هول شده است و جمعی از رانندگان مرد را معطل کرده، بارها و

بارها شنیده می شود، اما یک سئوال ساده و حتی فلسفی: چرا مردان به رانندگی زنان "متلک" می اندازند؟

ساده ترین جواب و دم دستی ترین جواب این است: رسوب تعصبات مردسالارانه در فرهنگ عمومی و ترافیکی ایرانیان،اما این همه جواب

نیست.

از طرف دیگر، در مورد تفاوت های فیزیولوژیکی مغز زنان و مردان در رانندگی زیاد سخن گفته شده است، اینکه زنان معمولا در موقعیت

یابی،مقیاس ها، فاصله ها، قانون حرکت و در یک کلام، هندسه حرکت کمتر مسلط هستند و به همین خاطربا "احتیاط" و حتی احتیاط بیش از حد،

سعی می کنند رانندگی کنند.

اما مسئله، ضلع دیگری هم دارد، رانندگی اتوموبیل از جنس "راهبری و مدیریت" است، برای مردان، قدرت راهبری و راهبری قدرت و هیجان و

لذت ناشی از آن، جزیی از اصل قدرت نمایی جنس مذکر است، مثلا به یاد بیاورید لحظه غرور انگیر سبقت را برای رانندگان مرد!

برای بسیاری از مردان ایرانی، چیزی برانگیزاننده تر از اینکه یک بانوی راننده از آنها سبقت بگیرد، نباشد!

برای مردان، اتوموبیل محبوب شان هویتی شبه انسانی و کاملا ملموس دارد-چون ابزار قدرت آنان است- اما برای زنان اینطور نیست، کافی است به

درصد و میزان ماشین بازهای مذکر نسبت به بانوان اتوموبیل دوست مراجعه کنید!

رانندگی برای مردان، چیزی فراتر از رساندن خودرو از نقطه الف به نقطه ب است، بی جهت نیست که خودرو یکی از اولین ها و بهترین های ابزار تفاخر

مردانه برای همجنسان و حتی غیر همجنسان خود است.

اما خانم ها نمی توانند و نمی خواهند به اتوموبیل به عنوان "ابزار اعمال قدرت" نگاه کنند، اتوموبیل برای یک خانم، وسیله ای است ذاتا خطرناک و ناامن

و البته موقتی که مجبورند از آن برای خرید و رسیدن به خانه از آن استفاده کنند.

از سوی دیگر، لذتی که یک مرد از رانندگی طولانی مدت و هیجان انگیز در یک جاده خطرناک هرگز برای یک راننده متعارف خانم، قابل درک نیست.

همه اینها، این تفاوت ها، این فهم های متضاد از رانندگی، اتوموبیل و ..است کهرانندگی زنان را برای مردان متلک خیز می کند! متلک نشانه ای از

ناخرسندی، خشم و نافهمی مردانه از دنیای رانندگی زنانه است.

کافی است سری به سایت های اینترنتی خارجی بزنید و انبوهی از جوک ها، تصاویر و داستان های فکاهی درباره رانندگی زنان پیدا کنید، دلیلی بر

اینکه فرهنگ متلک اندازی به رانندگی بانوان، مختص ایران و جوامع نیست و این متلک ها با همه تلخی و برخورندگی اش، تمام نشدنی نیست، بهترین

راهکار برای متلک های مردانه، شاید نشنیدن متلک ها باشد، ساده ترین و دم دستی ترین راه ممکن است.

مرجع خبر: پارسینه ( میگنا )

تفاوت‌های میان دو جنس، در خصوص تمایل خطر پذیری در حال رانندگی، حداقل در قسمتی از آن، با استفاده از دیدگاه روان‌شناسانه قابل توجیه است.

این مساله نشانگر این است که مدارهای عصبی مغز ما با توجه به فرهنگ و جامعه از آن چه در عصر شکار وجود داشت تفاوت شایانی یافته است.

جمجمه قرن بیست و یکمی ما در پایه همان ذهن عصر سنگی است و ذهن مردان و زنان در مواردی حیاتی از یکدیگر متفاوت است. مردان عصر

حجر رانندگی نمی‌کردند، اما میراث شکار، تهاجمی بودن و خطرپذیری گذشته آنها، همان مواردی که باعث بقای آنها و هم‌عصران‌شان بود، توسط

ژن‏های‌شان به نسل‌های آینده منتقل شده و هنوز در رانندگی‌های امروزی نمایان است.

رانندگی و جنسیت

تفاوت شیوه‌های رانندگی مردان و زنان به حدی است که رانندگان باتجربه می‌توانند حتی بدون دیدن راننده اتومبیل از فاصله‌ای زیاد جنسیت او را

تشخیص دهند. به عبارت دیگرسبک‌های رانندگی زنان و مردان تا آنجا متمایز است که می‌تواند به عنوان معرف جنسیت راننده در نظر گرفته شود.

مردان اغلب سریع، فرز و پرپیچ و خم رانندگی می‌کنند. آنها از هر فضای خالی استفاده می‌کنند و به طور دایم در حال تغییر مسیر هستند. در مقابل،

زنان آرام، آهسته و مستقیم می‌رانند. احتیاط و صبر و حوصله از مشخصات رانندگی زنان است. ویژگی‌هایی که حرص رانندگان مرد را در می‌آورد

و آنها را به عکس‌العمل وا می‌دارد، اما ریشه تفاوت شیوه‌ها یا سبک‌های رانندگی زنان و مردان در کجاست؟ تمام رانندگان برای دریافت گواهی‌نامه به

کلاس‌های آموزش رانندگی می‌روند و امتحان رانندگی می‌دهند.

در این کلاس‌ها آنها هنجارهای درست رانندگی یا آنچه در زبان جامعه شناسی هنجارهای ایده‏آل گفته می‌شود را آموزش می‌بینند و امتحان می‏دهند،

اما آنچه در عمل حاکمیت دارد، نه هنجارهای ایده‏آل رانندگی، که هنجارهای واقعی رانندگی است.

این ویژگی رانندگی زنان با اعمال دیگر آنها هماهنگی دارد. به عنوان مثال به طور کلی زنان کمتر مرتکب انحراف اجتماعی می‌شوند. آمار دزدی و قتل

همیشه در میان زن‏ها بسیار کمتر از مردهاست و می‌دانیم که انحراف در جامعه شناسی کارکردگرا معنایی جز تخطی از هنجارها- غالباً ایده‌آل- ندارد.

بنابراین شاید بتوان زنان را نماد هنجارهای ایده‏آل یا وضعیت آرمانی دانست که جامعه در سر دارد.

به نظر می‌رسد اگر این فرضیه را بپذیریم در نهایت باید ریشه شیوه متفاوت رانندگی زنان را در وابستگی آنها به جامعه و ارزش‌ها و هنجارهای ایده‏آل آن

بدانیم. به عبارت دیگر از آنجا که زنان بیشتر از مردان به جامعه و امور اجتماعی وابسته‏ اند شباهت بیشتری به وضعیت آرمانی جامعه دارند.

مباحث زیادی می‌تواند در حول علت یادلیل تفاوت وابستگی زنان و مردان به جامعه و امور اجتماعی شکل گیرد. همچنین وابستگی بیشتر زنان به

جامعه واستقلال بیشتر مردان از آن تبعات مثبت و منفی زیادی برای هر کدام از این دو گروه دارد که می‏تواند به طور مجزا بررسی گردد. در نهایت آنچنانکه

واضح است تفاوت شیوه‌های رانندگی زنان و مردان امری نسبی است.

زنانی هستندکه شیوه‌های رانندگی آنها شباهت زیادی به شیوه‌های رانندگی مردان دارد و مردانی هستند که به شیوه‌هایی نزدیک به زنان رانندگی

می‌کنند.

ویرایش وتلخیص:آکاایران

عبدالله91
29th August 2014, 10:43 AM
چرا مردان به رانندگی زنان متلک می اندازند؟

به نظر بنده جوابش یک چیز است:

مردان دوست دارند با زنان حرف بزنند حتی شده به تمسخر تا جلب توجه کنند.

تا شده از خوی مردانگی خود و رابطه کوتاه هرچند بد لذت ببرند.

برخی حتی حاضر می شوند زنان به آنها فحش بدهند و از این کار هم لذت می برند.

در همه جا شاهد این رفتار هستیم.حتی در محل های کار بیشتر دوست دارند کنار زنان و دختران کارکنند.

مرد سالاری و ... به نظر بنده زمانی می تواند اتفاق بیفتد که مرد به اهل خانه خود ایراد بگیرد.

همۀ این دلایل مردسالاری و.. توجیه و سرپوشی هست بر روی این مساله دردناک.

مجبور شدم رک حرف بزنم. اما همه چیز را نگفتم.

عبدالله91
29th August 2014, 11:01 AM

در همه جا شاهد این رفتار هستیم.حتی در محل های کار بیشتر دوست دارند کنار زنان و دختران کارکنند.

مرد سالاری و ... به نظر بنده زمانی می تواند اتفاق بیفتد که مرد به اهل خانه خود ایراد بگیرد.

اثبات مطلب بالا که خودم نوشتم (نقل قولم) هم خیلی راحت هست

اون مردی که متلک می اندازد رو در جای دیگه ببینین چطور با یه خانم با حالت متین و باوقار و در نهایت ذلیلانه حرف می زند. انگار بندۀ اوست(ذلیلانه رو بخاطر رفتار دوگانه عرض کردم مودب بودن نشانه عقل فرد هست البته در همه جا نه در برخی جاها برا جلب نظر).پس مردسالاری و ... دلایل غیرواقعی هستند که در جامعۀ ما در ارتباط با روابط اجتماعی مان وجود ندارد.

البته این نظر بنده هست و صدالبته مشاهده چنین رفتارهایی.

شهلا گ
29th August 2014, 06:15 PM

به قول خود شما این یک بینش شخصی هست گرچه دلیلی که شما فرمودید کاملا درست است

اما به نظر بنده در همه موارد نمیتواند درست باشد

ممنون از حضور پررنگ شما در این بحث

عبدالله91
29th August 2014, 06:35 PM
به قول خود شما این یک بینش شخصی هست گرچه دلیلی که شما فرمودید کاملا درست است

اما به نظر بنده در همه موارد نمیتواند درست باشد

ممنون از حضور پررنگ شما در این بحث

بله هیچ گاه یک مورد نمی تواند دلیل کافی باشد.گرچه اثر دارد اما یک شرط لازم و کافی برای جواب مساله نمی تواند باشد.

و این مورد که بنده اشاره کردم کاملا یه نظر شخصی بود.اونم نه برا تمامی افراد. شاید هم حتی برا یه نفر هم در مورد رانندگی صدق نکنه.

خوده بنده که شاهد متلک پرانی در ارتباط با رانندگی خانمها نبوده ام.

کار تحقیقاتی در جامعه ما هم روی این موضوع فکر نکنم صورت گرفته باشه. در حوزۀ علوم انسانی هر جامعه ای(مساله ای در اجتماع خاصی) با جامعۀ دیگر فرق می کند دلیلش هم بنا به تفاوت فرهنگ ها در جوامع مختلف هست.

ممنون بخاطر ایجاد بحثتون.

کاش در مورد روابط اجتماعی درست یه بحث بود. اما در این ارتباط کاربران زیاد تمایل به بحث ندارند.امری هست که زیاد با آن سر و کار دارند اما بهش توجه نمیکنند.

هنوز جامعه ما در روابط اجتماعی مشکلات زیادی دارد که اگه حل بشود این متلک پرانی و... هم خود بخود حل میشه.

نارون1
30th August 2014, 12:22 AM
هميشه وقتي يك مساله اي به عنوان پيامد يك عمل تكرار شود و براي ديگران بازگو شود

اين پذيرفته ميشه حتي اگه اون اتفاقات در يك برهه خاص مدام روي داده باشن

اين مورد براي اقايان يا حتي بعضا خانمها جاافتاده كه احتمالا خانمها بد رانندگي ميكنن و با ديد بدبينانه به قضيه

نگاه ميكنن

حكايت مرد همسايه و تبر گمشده هست

اين به نظرم يكي از علل احتمالي مي باشد [golrooz]

Sa.n
30th August 2014, 10:48 AM
ســلام خدمت تمامی دوستان عزیز . . .
خیلی بحث شیرینی شکل گرفته و همچنین جنجالی
من همه پست های دوستان رو نخوندم ولی امیدوارم که حرف تکراری نزنم . . .
میگم که هر وقت آقایون تونستن با این کفشا رانندگی کنن ، بعد بگن رانندگی خانوما بده [nishkhand] ( دلیل منطقی تر از این ؟!؟ )

http://uc-njavan.ir/images/nsrh80w96ctrerflq41q.jpg
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــ

حالا این مسئله که جنبه طنز داره بیشتر بگذریم ، اما در واقعیت :

اگر بخواییم انصافا حساب کنیم بعضی از خانم ها واقعا رانندگی خوبی ندارن ... مثلا خانومی 19-20 ساله داشتن از فرعی داخل خیابون اصلی میرفتن که نزدیک بود با یک ماشین برخورد کنن در کمال تعجب این خانم موقعی که متوجه شدن الان با ماشین داخل خیابون اصلی تصادف میکنن دستشون روگرفته بودن جلوی چشمانشون و جیغ میزدن [negaran] و اگر اون شخص دوم ماشینش رو کنار نمی کشید تصادف میشد .

این یک وجه ماجرا هست . . .

اما ما توی جامعه مون بانوانی هم داریم که رانندگی خیلی خوبی دارن حتی از آقایون بهتر و 100 االبته اقایونی رو هم داریم که رانندگیشون خوب نباشه و اینکه بگیم همه آقایون استادن توی رانندگی کاملا اشتباه هست و یا اینکه همه بانوان رانندگیشون بد هست . . .

بلکه توی هر موردی استثناهایی وجود داره .

کاساندان
2nd September 2014, 12:17 AM
پندار نیک
گفتار نیک
کردار نیک

علي پارسا
2nd September 2014, 03:31 PM
عجب بحثي شد اين رانندگي!
من پيشنهاد مي دهم اين شهلا خانم را به عنوان کاربر نمونه سال انتخاب کنيد، انصافا" خودتان فکر مي کرديد موضوع بحث اينقدر داغ شود؟
حالا يک سري موضوعات ديگر هست که وقتي مطرح مي شود آدم به خودش مي گويد، اين عجب موضوع جذابي خواهد شد، بعد مي بيني هيچکس نگاهش هم نکرد!
خلاصه روانشناس که مي گويند اينه ديگه!

نارون1
2nd September 2014, 03:36 PM
عجب بحثي شد اين رانندگي!
من پيشنهاد مي دهم اين شهلا خانم را به عنوان کاربر نمونه سال انتخاب کنيد، انصافا" خودتان فکر مي کرديد موضوع بحث اينقدر داغ شود؟
حالا يک سري موضوعات ديگر هست که وقتي مطرح مي شود آدم به خودش مي گويد، اين عجب موضوع جذابي خواهد شد، بعد مي بيني هيچکس نگاهش هم نکرد!
خلاصه روانشناس که مي گويند اينه ديگه!

سلام

هرموضوعی در جایگاه خود مهم تلقی خواهد شد و صد البته حضور کارشناسان باعث خواهد شد بحث به خوبی هدایت شود .

این موضوع هم در بطن خود موضوعی مهم هست و نتیجه حاصله می تواند به صورت کاربردی مورد استفاده عموم قرار گیرد .

موفق باشید

بلدرچین
6th September 2014, 12:28 AM
چون حاضر نیستن یکی منظم تر از خودشون رو ببینند.
بنده به شخصه رانندگی زنان رو قبول دارم چون :
زنان با دقت تر از مردان هستند.
وقتی یک عابر پیاده ای روی خط عابر میبینند یا میبینند که درحال عبور از خیابان است می ایستند.
با نظرم تز حرکت میکنند.
قوانین رو بیشتر رعایت میکنن و...

البته میشه گفت یه عادت بدی هم توی جامعه شیوع پیدا کرده و اون اینه که زن ها بد رانندگی میکنن و نمیتونن پارک کنن و ازاین جور صحبت ها،خوب میشه گفت مردان هم به خوبی نمیتونن پارک کنن.خیلی ها مشکل دارن..
و در کل از 100 به زن ها در رانندگی 60 میدم و به مردان 40.

میترا پوررحیم
8th September 2014, 01:26 AM
وقتی یک عابر پیاده ای روی خط عابر میبینند یا میبینند که درحال عبور از خیابان است می ایستند.
با نظرم تز حرکت میکنند.

البته میشه گفت یه عادت بدی هم توی جامعه شیوع پیدا کرده و اون اینه که زن ها بد رانندگی میکنن و نمیتونن پارک کنن و ازاین جور صحبت ها،خوب میشه گفت مردان هم به خوبی نمیتونن پارک کنن.خیلی ها مشکل دارن..
و در کل از 100 به زن ها در رانندگی 60 میدم و به مردان 40. از شما کاربر محترم و البته با شخصیت به دلیل نظر زیبای شما کمال تشکر را دارم با تشکر
[shaad]

کاساندان
14th September 2014, 12:50 PM
با نظرم تز حرکت میکنند.

و در کل از 100 به زن ها در رانندگی 60 میدم و به مردان 40.

فقط با نظم تر؟!!
علاوه بر نظم، در دقت و ادب و احترام و رعایت کردن قوانین و هوشیاری و ... هم بهتر هستند!!!!!!

من هم از 100 به خانم ها 80 و به آقایان 25 میدهم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!

مهشاد ولی
17th September 2014, 05:33 PM
اولا ممنون از دعوتت تون[shaad][golrooz]خوب دلیلش اینکه مردها موقع وقوع حادثه ویا درجمع کردن ماشن بیشتر وبهتر این عکس العمل رو انجام میدن اما زنها از اعتماد به نفس پاییت تری برخورداراند و ماشینی رو که زن سوار میشه با مرد مقایسه کنید هم ماشین مردها سالم تره بدنش وهم اینکه موتورش ریپ نمی زنه اما مشکل اصلی خانم ها تو دنده عوض کردنه واعتماد بفس پایین شون اما یک زن هم بسته به علاقه اش وخوی رانندگیش می تونه حتی ازیک مرد هم بهتر باشه باید تمرین وتکرار کنه وخودش رو درشرایط شهری جاده ای و وضعیت جوری قرار بده تا بعدش بشه به رانندگیش اطمینان کرد
من خودم خیلی دوست دارم زن رو بجای خودم زانندگی کنه اما با قابلیت بالا ومهارت کافی نه صرفا فقط گواهی نامه داشتن![golrooz][cheshmak]
سلام توصیه می کنم به آدرس زیر مراجعه کنید
https://saybanemehr.um.ac.ir/index.php/1392-06-09-14-37-07/1392-06-09-14-38-30/347-1392-08-28-13-22-27

ابی ابی دریا
25th September 2014, 06:30 PM
دوست عزیز درست میگین ولی من این جمله رو خیلی شنیدم که خانمها هیچ وقت راننده خوبی نمیشن چون ترس واسترس زیادی دارن ولی همه ما در اطرافمون میبینیم که خانمها هم میتونن توخیلی از کارها حتی بهتر از اقایون باشن

armin_gera
29th October 2014, 02:17 PM
چون بیشتر راننده ها مرد هستن یه هنجاری بینشون ایجاد میشه که همه مردا در هنگام رانندگی این هنجار هارو رعایت میکنن حتی اگه خلاف قانون باشه ولی عرف شده و مردا هم میدونن و رعایت میکنن خانوما با این عرف و هنجار اشنایی ندارن چون کمتر رانندگی میکنن و فک میکنن هرچی قانونه درسته البته درسته ولی عرف نیست و این عرف نبودن باعث میشه مردا از رعایت نکردن هنجار ها توسط خانوما ناراضی باشن برای مثال لاین 3 برای سرعته و سرعت مجازم 120 تاست اگه خانومی تو لاین 3 120 تا بره و یه مرد بیاد پشتش چراغ بده باعث نارضایتی مرد میشه چون عرف و هنجار اینه که تو لاین 3 یا باید نباشی یا اگه هستی باید طوری بری که پشت سری بهت نرسه! البته اینا همهشون غلط و اشتباهه ولی خوب چیزیه که سالهاست عرف شده و پیروی نکردن از این عرف باعث نارضایتی و بعضا خشم کسایی که به این عرف عمل میکنن میشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد