PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بهترین راه برای تهیه مانتو

mamadshumakher
15th August 2014, 10:19 AM
با سلام خدمت دوستان عزیز انجمن

سوالی برای من شکل گرفته که تصمیم گرفتم نظر کاربران انجمن را درباره آن بدونم.

میخواهیم بهترین راه برای تهیه مانتو را از نظر شما جویا شویم.

یک راه رفتن به بازار و گشتن بین مانتوهای اماده و و انتخاب و پرو و خرید هست

یک راه هم تهیه پارچه و بردن آن به خیاطی است.

شما کدام راه را انتخاب میکنید؟به نظر شما هر یک چه مزیت ها و معایبی دارند؟

AaZaAdeh
15th August 2014, 10:46 AM
سلام

ممنون از دعوتتون[khande]

راستش در دوخت مانتو های بازاری قد متوسط رو در نظر میگیرند و سلیقه های خاص رو[negaran]...هعی یه مانتو رو که میپوشم باید جواب حراسته دم در دانشگاه رو بدیم که چرا تا رو زانو نیست مانتو ،...[negaran] خو چرا به ما گیر میدن به تولیدکننده ها گیر بدن[nishkhand]
مانتو های بیرون یا تنگن خیلی یا کوووتاه یا نااااازک یا دکمه ندارند یا مانتو نیستن دیگه...
خو آدم روش نمیشه هرجا اینارو بپوشه [khande]
ولی از اونجایی که خیاط خوب کم گیر میاد یا باید کسی رو بشناسی و گیر بیاری که بنده موفق نشدم تا حالا... واسه همین ترجیحا سالهااااست که به خرید از مغازه ها و دنبال سلیقه م گشتن اکتفا کردم
وقتی میدی بدوزن سلیقه ت رو تحویل میگیری البته به نوع مهارت خیاطم مربوطه اما در بازار باید دنبال سلیقه ت باشی تا انشاالله بیابیش[nishkhand]

Almas Parsi
15th August 2014, 10:56 AM

سلام به جناب شوماخر پر تلاش [golrooz]
ممنون از ایجاد این تاپیک و دعوت تون....
البته این دو گزینه یعنی خرید مستقیم یا دوخت توسط خیاط ممکنه بنا به دلایلی برای برخی افراد اجبارا لحاظ بشه
مثلا برخی افراد که سایزهای مانتو شون کمی با استاندارد های پوشاک متفاوت هست
مثلا یا خیلی چاق هستند و یا خیلی لاغر و یا فرم اندامشون به گونه ای هست که لباس حتما بایستی
متناسب با سایز و اندامشون تهیه کنند مجبور میشن خیاطی مناسب رو پیدا کنند و لباس شون رو سفارش بدن
دسته ای از افراد هم در انتخاب مدل های لباس بسیار وسواس دارند و به این زودی ها مدلی نظرشون رو جلب نمیکنه و...
عموما به دنبال مدل های مختلف و تلفیق و ترکیب مدل ها برای طراحی مدل دلخواهشون هستند
تا به خیاطشون بگن براشون باب سلیقه شون مانتو رو بدوزه
و یا موردی که آزاده عزیز اشاره کردند مانتو های رسمی و اداری و یا یونیفرم ها که قاعده ها و استاندارد های خاص خودش رو داره

صرف نظر از این موارد به نظر من با توجه به تنوع بسیار زیاد طراحان در پوشاک خصوصا مانتو ...
انواع مختلفی رو میشه توی بازار لباس و خصوصا مناطقی که بورس مانتو هستند پیدا کرد
مثلا فکر میکنم به ندرت پیش بیاد کسی توی خیابان هفت تیر تهران که بورس انواع مانتو مجلسی و اداری و....
هست نتونه مدل دلخواه خودش رو پیدا کنه
استفاده ازخیاط به خاطر اینکه پیدا کردن خیاط ماهر و زبر دست که با متدهای روز کار کنه کمی مشکله
در عین حال فکر میکنم خرید پارچه خودش یک هزینه هست و هزینه کارمزد خیاط هم یک هزینه و ...
سر جمع با رفت و آمدهای خرید پارچه و پرو چندین باره در خیاطی میشه گفت قیمت تمام شده بایستی با
زمانی هم که برای اون گذاشته میشه محاسبه بشه
البته باز اگر کسی خیاط ماهر و منصف پیدا کنه و حوصله و وقت کافی برای رفتن به خیاطی داشته باشه
شاید براش جالب باشه لباسش رو سفارش بده [nadanestan]
من خودم ترجیح میدم با حوصله مدل دلخواه رو در مانتو های آماده فروشگاه ها انتخاب کنم

البته باز این کار سلیقه ای هست و صرفا من نظر شخصی خودم رو گفتم
ممکنه دوستان نظرشون غیر از این باشه [cheshmak]

نارون1
15th August 2014, 11:01 AM

سلام

1- گاهی مدل خاصی مدنظر فرد هست ، مثلا ترکیبی از چند مانتو میخواد

2 - با توجه به سایز فرد ، مانتوی مناسبی در بازار وجود ندارد ،

در این جور مواقع تهیه پارچه و دوخت آن بهترین گزینه هست .

** پیدا کردن خیاط ماهر تا بتونه واقعا اون چیزی که مدنظر هست رو بدوزه هم خیلی سخته [nadidan]

من خودم اغلب مانتو رو آماده میخرم ، البته پیدا کردن اون چیزی که من میخام خیلی سخته چون اون زیبایی در عین سادگی که من میخام کم پیدا میشه ،

AaZaAdeh
15th August 2014, 11:03 AM
سلام به جناب شوماخر پر تلاش [golrooz]
ممنون از ایجاد این تاپیک و دعوت تون....
البته این دو گزینه یعنی خرید مستقیم یا دوخت توسط خیاط ممکنه بنا به دلایلی برای برخی افراد اجبارا لحاظ بشه
مثلا برخی افراد که سایزهای مانتو شون کمی با استاندارد های پوشاک متفاوت هست
مثلا یا خیلی چاق هستند و یا خیلی لاغر و یا فرم اندامشون به گونه ای هست که لباس حتما بایستی
متناسب با سایز و اندامشون تهیه کنند مجبور میشن خیاطی مناسب رو پیدا کنند و لباس شون رو سفارش بدن
دسته ای از افراد هم در انتخاب مدل های لباس بسیار وسواس دارند و به این زودی ها مدلی نظرشون رو جلب نمیکنه و...
عموما به دنبال مدل های مختلف و تلفیق و ترکیب مدل ها برای طراحی مدل دلخواهشون هستند
تا به خیاطشون بگن براشون باب سلیقه شون مانتو رو بدوزه
و یا موردی که آزاده عزیز اشاره کردند مانتو های رسمی و اداری و یا یونیفرم ها که قاعده ها و استاندارد های خاص خودش رو داره

صرف نظر از این موارد به نظر من با توجه به تنوع بسیار زیاد طراحان در پوشاک خصوصا مانتو ...
انواع مختلفی رو میشه توی بازار لباس و خصوصا مناطقی که بورس مانتو هستند پیدا کرد
مثلا فکر میکنم به ندرت پیش بیاد کسی توی خیابان هفت تیر تهران که بورس انواع مانتو مجلسی و اداری و....
هست نتونه مدل دلخواه خودش رو پیدا کنه
استفاده ازخیاط به خاطر اینکه پیدا کردن خیاط ماهر و زبر دست که با متدهای روز کار کنه کمی مشکله
در عین حال فکر میکنم خرید پارچه خودش یک هزینه هست و هزینه کارمزد خیاط هم یک هزینه و ...
سر جمع با رفت و آمدهای خرید پارچه و پرو چندین باره در خیاطی میشه گفت قیمت تمام شده بایستی با
زمانی هم که برای اون گذاشته میشه محاسبه بشه
البته باز اگر کسی خیاط ماهر و منصف پیدا کنه و حوصله و وقت کافی برای رفتن به خیاطی داشته باشه
شاید براش جالب باشه لباسش رو سفارش بده [nadanestan]
من خودم ترجیح میدم با حوصله مدل دلخواه رو در مانتو های آماده فروشگاه ها انتخاب کنم

البته باز این کار سلیقه ای هست و صرفا من نظر شخصی خودم رو گفتم
ممکنه دوستان نظرشون غیر از این باشه [cheshmak]

دقیقا با این قسمت گفته ی الماس پارسی عزیز موافقم که خرید از بازار وقت کمتری نسبت به سفارشو اونو در بر میگیره .[golrooz]

"VICTOR"
15th August 2014, 11:17 AM
سلام آقا محمد
ممنونم از دعوت ، شما که می خواستین غیب شین ؟! [nishkhand] حضورتون باعث خرسندی هست جناب مدیر بزرګوار [khanderiz]

خب برای مانتو به شخصه خیاط ها رو قبول ندارم چون اصلاً هیچ وقت هیچ خیاطی متوجه منظور من نمیشه [sootzadan] تازه مادرم بعد این همه مدت تا 80 درصد متوجه منظور من میشن که جای شکر داره[sootzadan]
برای همین قبلاً ها که بچه تر بودم دو سوم حاضری میګرفتم یک سوم مادرم می دوختن ، البته تا سوم راهنمایی اهل مانتو نبودم چادر می پوشیدم با بلوز شلوار [nishkhand] اما جدیداً ماجرا عوض شده یک سوم حاضری دو سوم خودم می دوزم ، تازه دیګه مادرم هم زیاد متوجه منظور من نمیشن [bihes] برا همین خودم میدوزم [bihes] حالا هم که دیدن خودم میدوزم میګن حاضری نمی خواد خودت بدوز [bihes] البته پارچه ش خیلی ګرون تر هم درمیاد با دکمه و اینا دو برابر بیرون میشه ، تهشم معمولی میشه [khande]
ولی در ارتباط با بازار رفتن هم خیلی ملال آوره ، اعتقاد من اینه همیشه یک مغازه برای هر چیز در نظر داشته باشیم و بدونیم که جنساشو می پسندیم بعد بریم از همون در موقع نیاز خرید کنیم ، مخصوصاً پرو کردن که جون آدم تنبلی مثل من درمیاد [nishkhand][nadidan] و از نظر بهداشتی هم زیاد قبولش ندارم [sootzadan] البته برا مانتو خوبه ولیکن برای لباس مجلسی پرو چیز بدیه ...

حالا منم یه سؤال دارم ، برا چه امری دارین آمار میګیرین ؟ [khanderiz] طرحی به ذهنتون خطور کرده همی ؟ [tafakor][tashvigh]
یه راه دیګه هم علاوه ی اینا که عنوان شد هست و خرید اینترنتی که به نظرم خوب نیست چون نه جنس پارچه مشخص میشه و سایزش هم نمیشه خوب نظر داد ، دوخت ، کیفیت اصلاً کلاً نمیشه ... [nadanestan]

و اما در کل خرید برای فردی که سایز لباسی که مد نظر داره در بازار فراوان هست هم راحت تر کم زمان بر تر و هم مقرون به صرفه تره ... [cheshmak]

optici
15th August 2014, 11:28 AM
به نظرم دوختن مانتو بهتره اونم با وضغی که الان بازار مانتو داره یه ایده از مانتو های بیرون میگیری میای خودت یه چیزای بهش اضافه میکنی میدی به خیاط مورد نظر که البته خیاط خوب بد گیر میاد اما ما یکیشو داریم[cheshmak] به قول دوستان گرون تر میشه اما لااقل خودت مبدونی جنس پارچه ات خوبه و بعد یه مدت خراب نمیشه

saamaaneh
15th August 2014, 11:36 AM
منم ترجیح میدم از بازار تهیه کنم؛ فقط به یک شرط حاضرم به خیاطی برم و اینکه هم بدونم ماهر هست و باب میلم میدوزه و هم خیاطش خلاقیت داشته باشه؛ یعنی مثلا من از یه مدل مانتو در بازار خوشم اومده ولی خب از لحاظ پوشش برای بیرون از نظر من مناسب نیست؛ این هنره خیاط هست که بتونه اون طرح رو برای من تبدیل به اون چیزی کنه که میخوام!
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم[nishkhand]

Sa.n
15th August 2014, 12:33 PM
ســـــــــــــلام
من خودم دوست دارم که از بیرون مانتو بخرم چون کلا آدمی هستم که حوصله ندارم ( بین خودمون باشه من خرید رو به زور میرم چه برسه به خیاطی [nishkhand]) ولی خب توی همون خرید مانتو هم سخت گیریای زیادی به خرج میدم .
مزایای مانتو آماده :
1- شما سریع میتونید داخل مغازه وارد بشید و انتخاب کنید و بخرید و استفاده کنید از مانتو و صرفه جویی در زمان میشه
2- دیگه لازم نیست به خودتون زحمت بدید و الگو پیدا کنید ، همه مانتو ها آماده هست و با الگو های مختلف .
معایب :
1- برای خانوم هایی که خیلی لاغر و یا خیلی چاق هستند مانتو سخت پیدا میشه
2- برای کسانی که مشکل پسند هستن هم سخت مانتو پیدا میشه
3- در کل ممکنه طوری که میخوایید نشه مانتوتون ( از نظر رنگ و فرم و . . . )
حالا مانتویی که خیاط دوخته :
1- جنس پارچه و رنگش اون چیزی میشه که شما میخواستید
2- ولی این روش برای خانوم هایی که بیش از حد چاق یا لاغر هستن و سخت تو فروشگاه ها سایزشون پیدا میشه خیلی خوبه
معایب :
1- وقت زیادی از شما میگیره و مطمئنا زمان بیشتری نسبت به خرید مانتو میگیره
2- هی برو و بیا داره برای پرو
3- باید دنبال یک الگو مناسب باشید و تازه آخر کار چیزی که شما میخوایید بشه یا نشه مشخص نیست دقیقا

ماری مریم
15th August 2014, 01:10 PM
سلام
منم تر جیح میدم که مانتوی مورد دلخواهمو از بازا تهیه کنم چون مطمئنم به دلیل تنوع زیادی که در بازار وجود داره دست خالی بر نمیگردم

کاری هم به مد روز بودن ندارم چون من ترجیح میدم لباسی بخرم که هم زیبا باشه و هم توش احساس راحتی بکنم

متا سفانه الان اینجوری شده که وقتی مدلهای جدید به بازار عرضه میشه همه میرن سراغ اون

غافل از اینکه هر کسی باید با توجه به اندام و حتی رنگ پوستی که داره لباسشو انتخاب کنه [cheshmak]

yas-90
15th August 2014, 01:40 PM
سلام

ممنون از دعوت

من از بچگی مامانم برام لباس میدوخت چه مانتو چه غیر مانتو.....همزمان خرید لباس بیرون هم داشتم.....الان خواهر بزرگترم که به قول خودش عاشقانه خیاطی میکنه و خیلی با حوصله ما میریم پارچه میخریم و ساعتها نظر میدیم ایشون هم با حوصله فراوون گوش میدن و با مهارت میدوزن......در کل زیادی راضیم ازش[cheshmak] در کنارش دیگه اگه بازار بریم و مورد خاصی ببینیم که خوشمون اومد اونموقع میخریم ولی دیگه مجبور نیستیم ساعتها بازارگردی کنیم واسه پیدا کردن یه مانتو

البته اینم بگم که علت اینکه به خواهری رو اوردیم اینه که من خودم یکم برا مانتو مشکل دارم آخه سایزم بین 1 و 2 هست واسه این یکیش تنگه و یکیش گشاد مجبورم بدم خواهرم بدوزه[nishkhand](گاهی پیش اومده چندین مدل دیدم و پسندیدم و پرو هم کردم اما مثلا اندازه نبوده یا تو تن خیلی قشنگ نبوده[bitavajohi])

اما درمورد دادن به خیاط من به دوستان حق میدم که حوصله ش رو زیاد نداشته باشن چون اگه بخوای خیاط خوب پیدا کنی باید از یکی دو ماه یا حتی چند ماه قبل بهش بدی تازه یکی دو ماه بعد بهت تحویل میده.....خب اگه تو این مدت که یه مانتو خریده بودیم تا حالا کهنه هم شده بود

mamadshumakher
15th August 2014, 01:51 PM
ممنون از همه خانمای محترم و نظرات گرانقدرشون

ولی سوال اینجاست که ایا به غیر از طرح های متنوع ایا کارهای اماده از پارچه های با کیفیتی تهیه شدند؟ کیفیت و دقت دوخت انها چطور است؟[tafakor]

من و همچنین پدرم پیراهن هایی داریم که پارچه داده بودیم خیاط واسمون دوخته بود.سالهای سال هست اما یا الان اندازم نیست یا پارچه و طرح و رنگش دیگه از مد افتاده ولی کیفیتش پا برجاست.اما پیراهن های اماده هر چی که قبلا خریدم الان غیر قابل استفاده هست.به خاطر کیفیت پارچه.از رنگ و رو رفتن اصلا

saamaaneh
15th August 2014, 02:34 PM

ولی سوال اینجاست که ایا به غیر از طرح های متنوع ایا کارهای اماده از پارچه های با کیفیتی تهیه شدند؟ کیفیت و دقت دوخت انها چطور است؟[tafakor]

من و همچنین پدرم پیراهن هایی داریم که پارچه داده بودیم خیاط واسمون دوخته بود.سالهای سال هست اما یا الان اندازم نیست یا پارچه و طرح و رنگش دیگه از مد افتاده ولی کیفیتش پا برجاست.اما پیراهن های اماده هر چی که قبلا خریدم الان غیر قابل استفاده هست.به خاطر کیفیت پارچه.از رنگ و رو رفتن اصلا

همه ی اجناس تو بازار بی کیفیت نیستن؛ هنوز هم ضرب المثل هر چه قدر پول بدی همون قدر آش میخوری جواب میده تو بازار ایران[nishkhand] البته در بیشتر موارد!

اگر مغازه ای که مراجعه میکنی آشنا باشه به احتمال زیاد جنس خوبی تحویلت میده؛ در ضمن مانتوهایی تو بازار هستن که اصلا دوخت ایران نیست؛ مثلا من پاییز سال پیش یه مانتو خریدم مال ترکیه؛ هم جنس هم دوخت هم مدلش راضی بودم؛ اکثرا مدل مانتوهای تابستون ممکنه از جنس خوبی برخوردار نباشه؛ اونم به علت اینکه دنبال جنسی هستن که خنک باشه و البته بقیه موارد مد هم به دنبال داشته باشه[nishkhand]

"VICTOR"
15th August 2014, 03:42 PM

منم با سمانه خانم موافقم ولی در بعضی مواردم این هر چقدر پول میدی آش می خوری جواب نمیده ...
فقط در مورد اجناس ترکیه تا 97 درصد جواب داده 3 درصدم داخلی [nishkhand] (البته از دید من) بعد میګن جنس ایرانی بګیرین ... خب به چه قیمتی ؟ [sootzadan]
لباس های حاضری ایرانی (چینی که کلاً هیچی هر چند ګاهاً از ایرانی هم خیلی بهتره) پارچه ی ارزون خریداری می کنن و سعی می کنن مشابه ترک بدوزن که هعی ... تعریفی نداره و حتی شما جنس لی رو هم نګاه بکنین که جزو خوب ها هست ، مدتی هست تهران خیلی فعال شده ولی جنسش اصلاً اون نیست ، ظاهر خیلی پیشرفت کرده ولیکن خود من یه شلوار لی داشتم ترک یکی هم دوخت تهران ، یکیِ ترک رو بعد از 5 سال هنوز دارمش خیلی هم خوبه همه جا هم پوشیدم از عروسی تا بازار [nishkhand] ولی ایران رو یک ساله خریدم که فقط هم در مهمونی ها پوشیدم ، به نظر میرسه حدأکثر یک سال دیګه کار کنه [kootak]
مانتو ها هم که بحثشونه اغلب پرز برمیدارن جنس های حاضری ...
جنس های البسه حاضری ایرانی بی کیفیتن 96 درصدشون! زیبایی هم ګفتم مشابه دارن میشن ، جعلی به نام ترک هم که میفروشن [hoshdar]

و اما دوخت هم که فقط ترک [shademani2] یک ظرافتی داره عالی ... تولیدی های ایران رو برین ببینین متوجه میشین ، من یک روز رفتم تو یک تولیدی صبح تا نزدیک شب دیګه کامل دیدم اینو [sokoot] ولی نمیګم بده ولی بی دقتن !

نتیجه : در ایران به قول خانم پارسی همدیګرو دوست نداریم متأسفانه ... دل نمیدیم به کار [cheshmak]

✿elnaz✿
15th August 2014, 09:13 PM

سلام
ممنون از دعوت
توضیحات دوستان جامع و کامل بود
من هم ترجیح میدم مانتو آماده تهیه کنم

نه کیفیتشون چندان خوب نیست.

parnian 80
15th August 2014, 09:17 PM
سلام
من هم فکر میکنم آماده
برای کسی که مشکل پسنده انتخاب خیاط هم سخته(خیاطی که سلیقت رو بشناسه و منظورت رو بگیره) بعدم خیلی برو بیا داره شایدم آخر اون چیزی که بخوای در نیاد وقت گیر هم هست و هزینه بیشتری هم نسبت به خرید از بازار داره
کیفیت هم بهتره از نظرم یه جای خاصی رو انتخاب کنیم که معمولا مدل و جنسش رو دوست داریم و خریدهامون رو از همونجا انجام بدیم کمه اما هست
[golrooz]

*FATIMA*
18th August 2014, 11:25 AM
سلام

من اصولاً مانتوهام رو از مغازه میخرم ، معمولاً سایزم هم همه جا موجوده [sootzadan][nishkhand] من که راضی ام همیشه تا نظر بقیه نظرم رو تغییر نده [cheshmak]

البته قبول دارم بعضی وقت ها مانتو آسون بدست میاد راحت بدون دردسر ولی بعضی وقت ها مثل الان باید همه ی مغازه ها رو زیر پا بذاری تا یه مانتو بدست بیاری و خسته میشی ( آخه همش یا عبایی هستن یا بدون دکمه و به قول برو بچ راحت الپوش ، منم خوشم نمیاد ) البته خو سلیقه ایه دیگه [nishkhand]

درباره کیفیت هم به قول بچه ها هرچی بیشتر پول بدی بیشتر محصول باکیفیت تر تحویل می گیری [tafakor] ولی خب ما به همون محصولات عادی پایبندیم بدون کیفیت ولی تا حدودی میکشه خوبه پس [khanderiz]

یه بار خواستیم بدیم بدوزن برامون ، دیدیم گرون میاد برامون بی خیال شدیم [naomidi]

البته مانتو باب میل معمولاً کم بدست میاد ولی تا قسمتی باب میل تو بازار موجوده دیگه [fardemohem]

homeyra
18th August 2014, 11:44 AM
سلام
خب چی بگم،با این طرز دعوت کردنت که گفتی حضور اجباریه،هول شدم دستام میلرزه[nishkhand]
من توی خریدکردن فوق العاده بی حوصله ام.تا بود که خانواده لطف می کردن و برام میخریدن می آوردن برام.الان ولی مجبورم خودم برم(اگه روم میشد میگفتم بخرن برام)
توی بازار(مغازه و پاساژا) تنوع بیشتره.توی سن و سایز من هم خرید کردن معقول تره تا بدم خیاط بدوزه.کلا علاقه ای ندارم.تاحالا هم خداروشکر هرچی خواستم تونستم مناسب سلیقه ام پیدا کنم. چه برای مهمونی چه برای دانشگاه. تا حالا هم نشده به مانتوهام حراست گیر بده.البته یکی از دلایلش اینه که من با سرعت نور از جلو در حراست رد میشم[nishkhand]
اما خب راجع به مزیت ها و معایب پرسیدی باید بگم که شاید توی بازار نشه اون جنس مانتویی که میخوای پیدا کنی.و یا شاید یه مدل خاصی مدنظر باشه و اصلا توی مغازه پیدا نشه.خب اینجاست که نام یک خیاط خواهد درخشید[nishkhand]
والسلام

1=1+1
18th August 2014, 05:14 PM
خیاطا رو اعصابن حرف ادمو خوب گوش نمیدن . درست کار نمیکنن . طولش میدن .
بعدشم من معمولا لباس نو با دلیل میخرم . مثلا برا مهمونی خاص . حالا فرض کنین فردا شب مهمونی باشه . بعد من خیاط از کجا بیارم اصن چ کاریه برم پیش خیاط . یه دور تو خیابون میدم و بهترین مدل انتخاب میکنم و میخرم. دوامم زیاد مهم نیس چون عملا یه مدت بعد از دلم میره . خدایش دوامشونم خوبه. قیمتام توپپپپپ

zoh_reh
18th August 2014, 08:23 PM

سلام
با توجه به شرایط انتخاب می کنم،

ولی اکثر لباسامو خواهرم میدوزه ،هر جور هم که بخوام و توضیح بدم همونجوری در میاره، گاهی هم میرم بازار یه مانتو با قیمت و کیفیت مناسب می بینم می خرم،

ولی ترجیح میدم که خواهرم بدوزه چون فقط پول پارچه رو میدم، همونجوری که میخوام میشه،هر وقت هم بخوام آماده میشه،

ضمنا از خجالت خواهرم سر فرصت در میام[cheshmak]

mamadshumakher
24th August 2014, 11:13 PM
از همه دوستانی که شرکت کردند ممنونم.

اینطور که من فهمیدم تاخیر خیاط ها و پیدا کردن پارچه مناسب و ازون مهمتر طرح مناسب و دلخواه باعث شده که گشت و گذار در بازار رو به خیاطی رفتن ترجیح بدید.

[tafakor]

پس یه خیاط اگر تاخیر نداشته باشه

طراح هم باشه؟

طرح های متنوع هم داشته باشه تو خیاطیش؟

هرجوری هم که بخواید در بایره؟

حتی خودش هم پارچه داشته باشه؟یا مشاوره رایگان برای خرید انواع پارچه داشته باشه؟

باز هم به خرید اماده میرید ؟یا کیفیت و دقت و سرعت و طرح خیاطی رو به نمونه هیا اماده ترجیح میدید؟[tafakor]

zoh_reh
24th August 2014, 11:27 PM
از همه دوستانی که شرکت کردند ممنونم.

اینطور که من فهمیدم تاخیر خیاط ها و پیدا کردن پارچه مناسب و ازون مهمتر طرح مناسب و دلخواه باعث شده که گشت و گذار در بازار رو به خیاطی رفتن ترجیح بدید.

[tafakor]

پس یه خیاط اگر تاخیر نداشته باشه

طراح هم باشه؟

طرح های متنوع هم داشته باشه تو خیاطیش؟

هرجوری هم که بخواید در بایره؟

حتی خودش هم پارچه داشته باشه؟یا مشاوره رایگان برای خرید انواع پارچه داشته باشه؟

باز هم به خرید اماده میرید ؟یا کیفیت و دقت و سرعت و طرح خیاطی رو به نمونه هیا اماده ترجیح میدید؟[tafakor]

اگه شرایط رو داشته باشه یعنی همه مزایا رو داشته باشه ، فقط می مونه دستمزد!!!

آیا دستمزدش هم مثل آماده در میاد؟ یا کمتر و بیشتر؟!!

اگه دستمزد مناسب باشه معلومه که می ارزه.

تووت فرنگی
27th August 2014, 01:17 PM
از مغازه گرفتن ..
برای من که لاغر هستم مانتو مناسب پیدا میشه ..

معمار حانیه
27th August 2014, 03:21 PM
یک راه رفتن به بازار و گشتن بین مانتوهای اماده و و انتخاب و پرو و خرید هست.

سلام خب معمولا چون مانتو های اماده تنگ وکوتاه هستن و به سختی پیدا میشه زیاد از این راه استفاده نمیکنم. تمت خب اگر وقت کافی داشته باشم از بیکاری میگردم شاید چیزی گیرم بیاد

بیشتر وقت ها از این راه استفاده میکنم. هرچند هزینه اش با همون آماده ها تقریب یکیه. اما خب

مانتو در میاد که دوست دارمشاید اگر یکم دوختش بد در بیاد اما مهم اینه راحت باهاش راه میرم

web fa
4th February 2015, 01:15 AM

باید به مواردی زیادی توجه کرد از نظر هزینه قیمت مانتو های بازار ارزان تر از دوخت هست.
از نظر مدل معمولا مدل مانتو بهاره و مانتو تابستانی (http://missromom.com/Products/12/%D9%85%D8%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88%D9%85%D9%88%D9%85)با رنگ های شاد و کوتاه تر هستند درصورتی که مانتو زمستانی (http://missromom.com/Products/13/%D9%85%D8%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%D8%A6%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D9%88-%D8%B2%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B1%D9%88%D9%85%D9%88%D9%85)بلند تر تیره و ضخیم تر.
این مشکل هم وجود داره که اگر مانتو دوخته شده خیلی خوب در نیاد یا به شما نیاد مجبور به خرید هستید. اما اگر خیاط خوب میشناسید و با مدل مانتو (http://missromom.com)های بازار و فروشگاه ها میانه خوبی ندارید دوخت بهتر هست.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد