PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث آیا استفاده از آب معدنی صحیح است ؟؟؟

Almas Parsi
6th August 2014, 01:14 AM
با سلام خدمت دوستان پرتلاش انجمن [golrooz]

امیدوارم همگی خوب و سلامت و سرحال باشید

یکی از معضلات امروزه که کم و بیش با اون مواجه هستیم مساله آب آشامیدنیه
همونطور که میدونید در سنوات اخیر تب داغ آب های معدنی بازار خوبی رو برای خودش درست کرده
متاسفانه به دلیل برخی مسائل که حالا من وارد جزئیاتش نمیشم آب آشامیدنی این مایه حیات به دست
عوامل انسانی آلوده میشه و گسترش چاه های عمیق و اتصال فاضلاب های زیر زمینی به
این چاه ها باعث بروز آلودگیهای خطرناکی در آب ها میشه .
که البته در مناطق و شهرها میزان آلودگی یکسان نیست
وقتی یه نگاه گذرا به پروسه نگهداری آب معمولی لوله کشی منازل در یک لیوان میکنیم بهمون ثابت میشه کهزمان ماندگاری آب خیلی کوتاهه و در مدت زمان کوتاهی دیواره ظرفی که در اون آب نگهداری شده لزج میشه
این در حالیه که ما آب معدنی ها رو با تاریخ مصرف شش ماهه و ......میبینیم
که یقینا برای ماندگاری این آبهای معدنی بدون شک مواد نگه دارنده به اونها اضافه میشه
یا تغییراتی در ساختار اونها ایجاد میشه .

حالا میخوام در این خصوص اگر دوستان اطلاعات یا توصیه هایی در این زمینه دارند تجربیاتشون رو ذکر کنند
چون معمولا این سوال اکثر مردمه که آیا استفاده از آب معدنی صحیح هست یا خیر ؟؟؟؟[tafakor]

با تشکر از همه شما که در این بحث مشارکت دارید و به نظرات هم احترام میگذارید [golrooz]

موفق و پیروز باشید [golrooz]

محسن مهابادی زاده
6th August 2014, 01:18 AM
موضوع رو پیشنهاد میکنم در دو قسمت دنبال کنیم :

1- آب معدنی داخل بطری

2- بطری پلاستیکی

*elman*
6th August 2014, 03:01 AM
آب در داخل بطری :

مهمترین مساله اینه ک در احادیث هم اومده اب از شب مونده رو نباید نوشید
چ برسه ب اب معدنی چن سال مونده !

حالا افزودن نگهداره هم دیگه اونو ی جورایی ا حالت طبیعی و واقعی اب خارج میکنه

یکی ا اشناهای ما قبضش زیاد اومد بعدا معلوم شد اب خونه شونومیریخته تو بطری میداده بازار:دی

+
http://site.drmazhari.com/search/clinic-nut/364-nut-abmadani-jay-ab-mamoli

نو آور
8th August 2014, 05:57 PM
معمولا مواد نگهدارنده اضافه نمی کنند و استرلیزه کردن با استفاده از اوزون و uv صورت می گیره.

برای تصفیه در برخی کارخانه ها، از فیلترهای حاوی رزین های تبادل یونی استفاده می شود ولی باز گاهی
عوامل ناشی از افت کشهای شیمیائی، به منبع آب معدنی راه می یابند. این امر به ویژه در مورد نیتراتها و
نیتریتها بیشتر رخ می دهد.
همچنین بطریهای آب معدنی نباید در معرض یخ زدگی، گرما و نیز در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار گیرند.

در مجموع؛ اگر آب معدنی تولیدی، تقلبی نبوده و خط تولید نیز تحت نظارت مستمر باشد، قابل اعتمادند.

این هم جالب بود: http://isna.ir/fa/news/93051808193/%DA%A9%D8%B4%D9%81-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%B7%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%A8-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86

محسن مهابادی زاده
8th August 2014, 06:31 PM
در مورد بازیافت این همه بطری پلاستیکی هم تدبیری اندیشیده شده؟؟؟

کمی بادقت به محیط زیستمون نگاه کنیم ( مخصوصا در مناطق توریستی) فاجعه ی محیط زیست رو میشه لمس کرد...

حالا کسی میدونه چه تهدیداتی از جانب این بطری هاای پلاستیکی ، انسانها و محیط زیست روتهدید میکنه؟؟؟

m.g.s.t.r
12th August 2014, 08:38 PM
من در زمان خدمت سربازی که امریه بودم! چندتا کارخانه آبمعدنی را از نزدیک دیدم!
یک مورد تو کرج بود که وسط یه شهرک صنعتی بزرگ بود .من کلی تعجب کردم که وسط شهرک صنعتی اب چشمه یا حتی چاه سالم کجا بود!!!بعد از پرس و جو بهم گفتن که آب را از یه باغ در اطراف کرج با تانکر میارن و بعد از تصفیه با فیلتر (فیلتر هاشون شبیه همین تصفیه آب خانگی البته با سایز بزرگ هست) توسط گاز ازن مواد زاید و مواد شیمیایی مضر و هرگونه میکروب و جلبک و ... گند زدایی میشه که 6 ماه سهله 3سال هم بمونه جلو آفتاب هیچ طوریش نمیشه!!!البته چون آب داخل بطری پلاستیکی هست و پلاستیک ممکنه در طول زمان مواد شیمیایی وارد آب بشه بنابراین بهتره زودتر مصرف بشه!(استفاده از کلر و uv هم رایج هست که هر کدام نقاط ضعف و قوت خودشو داره)
ضمنا این گاز ازن بسیار ناپایداره و بعد از 48 ساعت نگهداری بطری دربسته داخل کارخانه میزان ازن داخل بطری 0 میشه و به اکسیژن تبدیل میشه!!
البته طبق شنیده ها گند زدایی آبمعدنی توسط سازمان محیط زیست قدغن شده.چون با اینکار آب دیگه معدنی نیست!!
ضمنا شنیدم تو جاهایی مثل آمریکا آب معدنی 2 هفته تاریخ انقضا داره و بعد از اون از فروشگاهها جمع آوری میشه چون آب معدنی واقعیه و بعد دو هفته ممکنه جلبک بزنه!
یه آبمعدنی که اطراف شهر مرند دیدم که واقعا از آب چشمه استفاده میکنه اسمش ماختا هست!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد