PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تست هوش ناسا هرکی حل کنه تشکر داره

SysT3M
21st September 2008, 06:16 PM
دو سربازهر کدام سردر دو در ایستاده اند یکی دروغگو دیگری راستگو است
یکی در جهنم است دیگری در بهشت ولی شما نمیدانید
حال باید با یک سوال از یکی از انها بتوانید با اطمینان در بهشت را پیدا کنید
ضمنا شما نمیدانید که کدام سرباز راستگو یا دروغگوست؟؟؟؟
اگر معمای خوبی هم شما دارید در این لینک مطرح کنید
ضمنا هرکس معما ی خوب بگه یا معما را درست حل کنه بهش امتیاز بدهید یادتون نره

nafise sadeghi
24th November 2008, 02:25 AM
سخته ! يه ذره راهنمايي كن.

diamonds55
24th November 2008, 03:33 PM
دو سربازهر کدام سردر دو در ایستاده اند یکی دروغگو دیگری راستگو است
یکی در جهنم است دیگری در بهشت ولی شما نمیدانید
حال باید با یک سوال از یکی از انها بتوانید با اطمینان در بهشت را پیدا کنید
ضمنا شما نمیدانید که کدام سرباز راستگو یا دروغگوست؟؟؟؟
اگر معمای خوبی هم شما دارید در این لینک مطرح کنید
ضمنا هرکس معما ی خوب بگه یا معما را درست حل کنه بهش امتیاز بدهید یادتون نره

از يكي از نگهبانان ميپرسد كه اگر من از نگهبان ديگر ميپرسيدم كه درب آزادي كدام است كدام درب را نشان ميداد؟
اگر نگهباني كه از او پرسش ميشود راستگو باشد: چون ميداند كه نگهبان ديگر دروغگوست و دروغ خواهد گفت پس درب مرگ را نشان خواهد داد، پس درب مرگ را نشان ميدهد.
اگر نگهباني كه از او پرسش ميشود دروغگو باشد: چون ميداند كه نگهبان ديگر راستگوست و درب آزادي را نشان خواهد داد، ولي چون خودش دروغگوست، پس درب مرگ را نشان ميدهد.

حال اگر درب مرگ پرسش شود باز جواب نگهبانان درب آزادي خواهد بود(يعني برعكس)
بنابراين هر دري با اين سئوال نشون داده شد، خلاف آن بايد توسط پرسشگر انتخاب شود.

diamonds55
24th November 2008, 03:41 PM
حالا اینو مطرح میکنم شما جواب بدین لطفاً

: A={1,2,3,4,5,6,7,8,9} a يعني اعداد 1 تا 9 .اين اعداد رو روي يك دايره طوري قرار بدين كه جمع دو عدد مجاور هم بر 3 و 5 و 7 بخشپذير نباشه.از اعداد تكراري نميشه استفاده كرد.همه اعداد رو بايد قرارداده باشين.

SysT3M
24th November 2008, 07:58 PM
از يكي از نگهبانان ميپرسد كه اگر من از نگهبان ديگر ميپرسيدم كه درب آزادي كدام است كدام درب را نشان ميداد؟
اگر نگهباني كه از او پرسش ميشود راستگو باشد: چون ميداند كه نگهبان ديگر دروغگوست و دروغ خواهد گفت پس درب مرگ را نشان خواهد داد، پس درب مرگ را نشان ميدهد.
اگر نگهباني كه از او پرسش ميشود دروغگو باشد: چون ميداند كه نگهبان ديگر راستگوست و درب آزادي را نشان خواهد داد، ولي چون خودش دروغگوست، پس درب مرگ را نشان ميدهد.

حال اگر درب مرگ پرسش شود باز جواب نگهبانان درب آزادي خواهد بود(يعني برعكس)
بنابراين هر دري با اين سئوال نشون داده شد، خلاف آن بايد توسط پرسشگر انتخاب شود.

ولي شما نمي دونيد كدوم در آزادي و كدوم درب مرگ:-?:-/

AMES
25th November 2008, 10:42 AM
سلام.
جوابه diamonds55 درسته. از نظر منطقی منفی در مثبت جوابش همیشه منفیه. پس اگه از یکی از نگهبان ها بپرسی که:
نگهبان دیگه در جواب سوال "درب بهشت (آزادی) کدومه؟" چی میگه؟
بهت در جهنم (مرگ) رو نشون می ده. و بالعکس

1 - 3 - 8 - 5 - 6 - 2 - 4 - 9 - 7 و دوباره 1 (ببخشید ولی بلد نبودم اینجا دایره بکشم).

امید عباسی
15th December 2008, 10:02 PM
لطفا ابتدا سوالات را پاسخ دهید و سپس جواب ها رو ببینین…
.
خودتون رو هم گول نزنید…

اما سئوالات !!
مسئله 1 - فرض کنید راننده یک اتوبوس برقی هستید. در ایستگاه اول 6 نفر وارد اتوبوس می شوند ، در ایستگاه دوم 3 نفر بیرون می روند و پنج نفر وارد می شوند . راننده چند سال دارد ؟
مسئله 2 - پنج کلاغ روی درختی نشسته اند ، 3 تا از آنها در شرف پرواز هستند . حال چه تعداد کلاغ روی درخت باقی می ماند؟
مسئله 3 - چه تعداد از هر نوع حیوان به داخل کشتی موسی برده شد ؟
مسئله 4 - شیب یک طرف پشت بام شیروانی شکلی ، شصت درجه است و طرف دیگر 30 درجه است . خروسی روی این پشت بام تخم گذاشته است . تخم به کدام سمت پرت می شود ؟
مسئله 5 - این سوال حقوقی است . هواپیمایی از ایران به سمت ترکیه در حرکت است و در مرز این دو سقوط می کند ، بازمانده ها را کجا دفن می کنند ؟
مسئله 6 - من دو سکه به شما می دهم که مجموعش 30 تومان می شود. اما یکی از آنها نباید 25 تومانی باشد . چطور ؟
جواب ها

============ ========= ========= =========
مسئله 1 - راننده اتوبوس هم سن شما باید باشد . چون جمله اول سوال می گوید ” تصور کنید که راننده اتوبوس هستید.”

مسئله 2 - همه کلاغ ها ، چون آنها فقط ” در شرف پرواز ” هستند و هنوز از روی درخت بلند نشده اند..( اگر جواب شما 2=3-5 بوده بدانید دوباره محاسبات جلوی تفکرتان را گرفته است.)
مسئله 3 - هیچ . آن نوح بود که حیوانات را به کشتی برد و نه موسی ( “چه تعداد ” جلوی فکر کردن شما را گرفته است.)
مسئله 4 - هیچ کدام . خروس ها که تخم نمی گذارند.اگر شما سعی کردید جواب توسط محاسبات و مقایسه اعداد بدست آورید ، شما دوباره به وسیله اعداد منحرف شدید.
مسئله 5 - بازمانده ها را دفن نمی کنند . آنها جان سالم بدر برده اند . شما به وسیله کلمات حقوقی و دفن کردن منحرف شده اید.
مسئله 6 - یک 25 تومانی و یک 5 تومانی . به یاد بیاورید ( فقط یکی از آنها ) نباید 25 تومانی باشد و همین طور هم هست . یک سکه 5 تومانی داریم.شما با عبارت ” یکی از آنها نباید … ” فریب خوردید

امید عباسی
15th December 2008, 10:06 PM
از نظر منطقی جواب diamond میتونه درست باشه ولی اگه من باشم به هیچکدوم اعتماد نمیکنم

و انقدر اونجا میشینم تا دوران خدمت مقدس سربازی اونا تموم بشه و خودم هر دو تا درو باز میکنم و هر کدوم بهشت بود میرم داخل

مهناز
5th January 2009, 12:01 AM
حالا نوبت منه که یه تست هوش بگم
خدا وکیلی هر کی جوابو بگه آخرشه

در دنباله ی زیر جای خالی باید چه عددی باشه ؟

16 _ ............. _ 1000 _ 15 _ 3 _20 _ 10

kamanabroo
5th January 2009, 12:35 AM
مهناز خانوم ظاهرا این سوال رو به تنهایی طرح کردین ولی ما به این نتیجه رسیدیم که جوابش 60 هستش...{happy}:)){big green};)

kamanabroo
5th January 2009, 12:58 AM
حالا شما بگو بقیش چیه

هر کی بگه 16 نیست
17- 18 -19 -..............

بگذریم

شما گرفتار يك قبيله ي ادم خوار شده ايد ميگويند يك جمله بگو اگر دروغ باشد اب پز خواهي شد و اگر راست باشد كباب خواهي شد . چه جمله اي خواهيد گفت؟

تنها جمله هايي كه شما را نجات ميدهد:

somayeh2009
5th January 2009, 07:58 AM
یک سوال چرا اکثر شیمیدان ا از پس مشکلات به راحتی بر می آیند؟

A.L.I
5th January 2009, 10:16 AM
یک سوال چرا اکثر شیمیدان ا از پس مشکلات به راحتی بر می آیند؟

من فکر میکنم دیدگاه تحلیل گرایانه دارند و چون عادت کرده اند که در محیط آزمایشگاهی خوب یک مساله را شناسایی کنند و تمام جوانبش را بررسی کنند و روی نتایجش خوب دقت کنند. {happy}

somayeh2009
5th January 2009, 10:23 AM
من فکر میکنم دیدگاه تحلیل گرایانه دارند و چون عادت کرده اند که در محیط آزمایشگاهی خوب یک مساله را شناسایی کنند و تمام جوانبش را بررسی کنند و روی نتایجش خوب دقت کنند. {happy}

نکته ای خوب اشاره کردید ولی جواب بسیار ساده تر است

A.L.I
5th January 2009, 10:37 AM
نکته ای خوب اشاره کردید ولی جواب بسیار ساده تر است

جواب این نیست ؟

اونها مشکل را به مساله تبدیل میکنند ! چون مشکل بار منفی داره و مساله بار مثبت و قابل حل ! :)>-

بازم دوستان دیگر فکر کنند و پاسخ بدهند !

ashkan
5th January 2009, 11:46 AM
من همیشه از ریاضی فراری بودم ، چون حوصله ی جابه جا کردن چند تاعدد رو ندارم !

اما فیزیک ! عاشقشم حالا یک معمای فیزیکی مطرح میکنم >

چطور میشه نور رو مثل باطری ذخیره کرد ؟
آیا چنین چیزی ممکنه ؟ آیا میشه نور رو با سرعت 300.000کیلومتر مهار کرد ؟

somayeh2009
5th January 2009, 11:52 AM
من همیشه از ریاضی فراری بودم ، چون حوصله ی جابه جا کردن چند تاعدد رو ندارم !

اما فیزیک ! عاشقشم حالا یک معمای فیزیکی مطرح میکنم >

چطور میشه نور رو مثل باطری ذخیره کرد ؟
آیا چنین چیزی ممکنه ؟ آیا میشه نور رو با سرعت 300.000کیلومتر مهار کرد ؟

برادر اشکان عزیز پس معمای من چی شد؟

ashkan
5th January 2009, 12:13 PM
ببخشید عزیز

من فکر کردم پاسخ دوستمون صحیح بود .

به عقیده من شیمیستا فقط تو علم خودشون موفق عمل میکنن و نسبت به سایر علوم تمایل نشون نمیدن مخصوصا علوم مذهبی و سیاسی .... و نمیتونن از پس این مشکلات بر بیایند .

اما در رابطه با شیمی ، شیمی خلاصه شده ی اتم و حاصل از تجزیه و ترکیب تمام حالات الکترون ، و هسته و سایر اجزای اتم هست ، اگر شیمیتی بتونه قانون حاکم بر اتم و سایر ذرات حاصل از اون رو درک کنه یقینا با دید جامع به عالم وجودی رو مناظره میکنه و همین امر موجب میشه به مشکلات پیرامون عمیق و همچون اتم به بررسی بپردازه .

somayeh2009
5th January 2009, 12:15 PM
[quote=ashkan;16429]ببخشید عزیز

من فکر کردم پاسخ دوستمون صحیح بود .

به عقیده من شیمیستا فقط تو علم خودشون موفق عمل میکنن و نسبت به سایر علوم تمایل نشون نمیدن مخصوصا علوم مذهبی و سیاسی .... و نمیتونن از پس این مشکلات بر بیایند .

اuote]

منظورتون متوجه نشدم یکی از ویژگی های علوم پایه این که در هر کاری خبره شدن است با این قسمت موافق نیستم داداش اشکان

ما در رابطه با شیمی ، شیمی خلاصه شده ی اتم و حاصل از تجزیه و ترکیب تمام حالات الکترون ، و هسته و سایر اجزای اتم هست ، اگر شیمیتی بتونه قانون حاکم بر اتم و سایر ذرات حاصل از اون رو درک کنه یقینا با دید جامع به عالم وجودی رو مناظره میکنه و همین امر موجب میشه به مشکلات پیرامون عمیق و همچون اتم به بررسی بپردازه .[/q

اما این صحبتتون را کاملا قبول دارم و بسیار متشکرم از جوابی که درباره این موضوع دادید

somayeh2009
5th January 2009, 12:20 PM
@};-:)>-{tongue};;)اما جواب سوال من این بود شیمیدانان در آزمایشگاه با حلال ها مدام سر کار دارند .

kamanabroo
5th January 2009, 01:33 PM
شما گرفتار يك قبيله ي ادم خوار شده ايد ميگويند يك جمله بگو اگر دروغ باشد اب پز خواهي شد و اگر راست باشد كباب خواهي شد . چه جمله اي خواهيد گفت؟
تنها جمله هايي كه شما را نجات ميدهد:

مثل اینکه یادتون رفت جواب این معما رو بدین .

جوابشو می گین یا بگم....

ashkan
5th January 2009, 01:50 PM
اصلا حرف نمیزنم

امید عباسی
6th January 2009, 03:08 PM
حالا نوبت منه که یه تست هوش بگم
خدا وکیلی هر کی جوابو بگه آخرشه

در دنباله ی زیر جای خالی باید چه عددی باشه ؟

16 _ ............. _ 1000 _ 15 _ 3 _20 _ 10

فکر می کنم 60 باشه....چشم بسته غیب گفتم{big green}

مهناز
7th January 2009, 10:44 PM
مهناز خانوم ظاهرا این سوال رو به تنهایی طرح کردین ولی ما به این نتیجه رسیدیم که جوابش 60 هستش...{happy}:)){big green};)

خوب حالا چرا آبجیتو ضایع می کنی ؟ {worried}

مهناز
7th January 2009, 10:47 PM
فکر می کنم 60 باشه....چشم بسته غیب گفتم{big green}

جواب شما درسته {tongue}

kamanabroo
7th January 2009, 11:13 PM
مثل اینکه یادتون رفت جواب این معما رو بدین .

جوابشو می گین یا بگم....

جوابش اینه که نباید جمله ای گفت که خبری باشه که یا راست باشه یا دروغ!
باید از جملات انشایی و یا امری استفاده کرد که راست و دروغ ندارن مثلا:

شما خوبی؟
چرا می خوای این کار رو بکنی ؟
برو؟

و ....

kamanabroo
7th January 2009, 11:16 PM
خوب حالا چرا آبجیتو ضایع می کنی ؟ {worried}

نه بابا این چه حرفیه {i dont want to see}

مزاح بود می بخشی اگه ناراحتت کردم@};-

hossien
12th February 2010, 09:41 PM
اگر از هر نگهبان سوال كرديم كه اگر از اون نگهبان(منظورم نگهبان در كناري) بپرسيم در بهشت كدام است هر دري كه نشان دادن عكس آن عمل كنيم.

LaDy Ds DeMoNa
12th February 2010, 09:54 PM
اگر از هر نگهبان سوال كرديم در بهشت كدام است هر دري كه نشان دادن عكس آن عمل كنيم.

مگه فرشته های نگهبان هم سر آدمو شیره می مالن ؟؟؟؟؟؟

با یه سوال هم می شه فهمید در بهشت کدوم یکیه ؟

ضمنا بدون سوال کردن هم می شه فهمید !!

آبجی
12th February 2010, 10:08 PM
ضمنا بدون سوال کردن هم می شه فهمید !!
چطوری میشه فهمید ؟؟؟:-?
اگه هر دو تا در شبیه هم باشن که نمیشه فهمید

بانوثریا
12th February 2010, 10:17 PM
خوب کاری نداره یه سیگار در میاری میگی ببخشید آتیش خدمتتون هست اونی که ماله جهنمه بهت آتیش میده{big green}

آبجی
12th February 2010, 10:22 PM
خوب کاری نداره یه سیگار در میاری میگی ببخشید آتیش خدمتتون هست اونی که ماله جهنمه بهت آتیش میده{big green}

خیلی جالب بود :))

kamanabroo
12th February 2010, 10:42 PM
البته اونجا بخوای یا نخوای اگه بهشتی باشی میبرنت بهشت، اگر هم جهنمی باشی می برنت جهنم{big green}

ولی اگه فرض کنیم که گفتن خودت انتخاب کن و این حرفا {thumbs down}

مثل یه آدم مودب می ریم جلو و می گیم :
- ببخشید یه سوال داشتم
-بفرمایید
-بفرمایید

- میشه بگید در بهشت کدومه؟
- اینه

ممنونم با اجازه می خواستم برم تو

- بفرما فقط تو یکی رو کم داشت که اومدی ، بچه ها در رو قفل کنید که دیگه تموم شد...

hossien
12th February 2010, 11:26 PM
مگه فرشته های نگهبان هم سر آدمو شیره می مالن ؟؟؟؟؟؟

منظورم اينه اگر از نگهبان جهنم بپرسيم در بهشت كدومو در جهنم رو نشون ميده كه مي خواد گولت بزنه و اگر ار نگهبان بهشت بپرسيم كه اگر از اون نگهبان در كناري بپرسيم كدوم در بهشت هست جواب ميده در جهنم كه راست ميگه چون وقتي از اولي پرسيديم در را اشتباه نشون داده پس مي تونيم نتيجه بگيريم هر دري كه نشون دادن ما خلاف اون عمل مي كنيم با سوال ساده اگر از نگهبان كناري بپرسيم در بهشت كدومه ، كدوم در را نشون مي ده ؟

SaSaMc2
13th February 2010, 12:46 AM
آبجي اين معما ناقص نيست؟ :-?

در مورد خصلت نگهبان ها توضيح ندادي فكر كنم! :-/

matrix
13th February 2010, 07:42 AM
خوب کاری نداره که همه موندین توش{tongue}

میری جلو و به یکی از نگهبانها میگی شیطان رجیم خونس؟{rock on}
اگه گفت نه معلومه که بهشته.{big green}

mahdis joOn
13th February 2010, 10:59 AM
ای بابا
حالا بهشتو جهنم چه فرقی داره؟؟!!
پیشنهاد میکنم همتون دنبال من بیاین
هرجا من میرم شما هم بیاین
آخه هرجا که من باشم اونجا بهشته
جهنمم برم جهنمم بهشت میشه
مگه نه؟;;)

ریپورتر
13th February 2010, 04:40 PM
سلام کاری نداره یک اسکن حرارتی دستتون میگیرین هر کجا که جهنم بود اشعه اش بیشتر معلوم میشه بهشت اون یکی هستش

تاری
14th February 2010, 12:45 PM
چطوری میشه فهمید ؟؟؟:-?
اگه هر دو تا در شبیه هم باشن که نمیشه فهمید

یارب
دیگه این چه سوالیه آبجی خانوم! اصلا نگران نباشین
خب می گید درها شبیه هم اند مگه نگهباناشم دوقلواند؟!
...
بر اساس رشته ی ما؛ دری که مدام در معرض حرارت باشه عمرش زود به زوال می ره و رنگش تغییر می کنه. اصلا نمی خواد خودتونو ضایع کنین و سوال کنین به میزان فرسودگی و آسیب دیدگی درها توجه کنین و اطمینان بهتون می دم که برای جهنم هم بودجه کم می رسه و درهاش تعویض نمی شه پش فرسودگیهاش به چشم می یاد. مگه نه!؟
....
یاعلی

آبجی
14th February 2010, 02:31 PM
بر اساس رشته ی ما؛ دری که مدام در معرض حرارت باشه عمرش زود به زوال می ره و رنگش تغییر می کنه. اصلا نمی خواد خودتونو ضایع کنین و سوال کنین به میزان فرسودگی و آسیب دیدگی درها توجه کنین و اطمینان بهتون می دم که برای جهنم هم بودجه کم می رسه و درهاش تعویض نمی شه پش فرسودگیهاش به چشم می یاد. مگه نه!؟
نگهبان ها اصلا نرفتن تو که بخوان ببینن که چه خبره فقط میدونند کدوم در بهشته کدوم در جهنم که بخواد بر اثر گرما از بین بره و پیر بشه ;)

تاری
14th February 2010, 02:39 PM
منظور بنده درها بود نه نگهبانها.

درهاست که از حرارت می پوسند نه نگهبانها.

آبجی
14th February 2010, 03:22 PM
منظور بنده درها بود نه نگهبانها.

درهاست که از حرارت می پوسند نه نگهبانها.

:)):)):)):))
خیلی باحال بود
sh_omomi15sh_omomi15sh_omomi15
خب فکر کن درها هم تغییری نمیکنند

تاری
14th February 2010, 08:38 PM
:)):)):)):))
خیلی باحال بود
sh_omomi15sh_omomi15sh_omomi15
خب فکر کن درها هم تغییری نمیکنند

نشد آبجی خانوم
اینطوری باید به جسمانیت روز معاد باید شک کرد.مگه نه!

LaDy Ds DeMoNa
14th February 2010, 08:42 PM
اصلا وقتی خدا هست چه معنی داره آدم از 2 تا فرشته سوال کنه !!!!

من مستقیما از خود خدا می پرسم . . . . .

خدا هم از اونجا که منو خیلی دوست داره می بره وسط بهشت

آبجی
14th February 2010, 10:13 PM
به به چه خوب اینجوری که من دیدم اون دنیا همه مون تو بهشتیم
انشــــــــــــــــــــــ ــــــــــاالله
البته بعد از 100 سال عمر با عزت و بدون محتاج شدن به کسی و بدون مریضی

rezvanikv
12th November 2014, 07:47 PM
جواب این معما یک سوال ساده است چون یکی از نگهبانان دروغگو است می توان از هرکدام از نگهبانان که خواستید سوال کنید
آیا برای اون در دیگه نگهبان هست یا نه اگر از دروغگو سوال کنید خواهد گفت نیست و اگر از راستگو بپرسید میگه نگهبان هست
موفق باشید

momentsquran
11th April 2015, 12:30 AM
بسم الله الرحمن الرحيم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد