PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث تا حالا شیر استریلیزه تلخ خوردی ؟!

امير آشنا
31st July 2009, 10:04 PM
سلام دوستان عزیز @};-

تا به حال شیر استریلیزه ای که شدیدا تلخ مزه باشه خوردید ؟!!
اگه خوردید فکر می کنید علتش چیه ؟ یعنی فرآیند استریل شدن نقص داشته یا اینکه مشکل چیز دیگه ایه ...؟

*مینا*
31st July 2009, 10:44 PM
سلام
نه من تا حالا شیر تلخ نخوردم {happy}تا حالا همچین چیزیم نشنیدم ، چه جالب!
بحث های پزشکی چه جالبن آدم کلی مطلب یاد میگیره {happy}

AvAstiN
31st July 2009, 10:45 PM
دليلش فعاليت باكتري هاي شير استريليزه نيست؟
باكتريها پروتئين ها و چربي ها رو تجزيه مي كنند و محصولات متابوليسم شون باعث ايجاد طمع تلخي مي شود .

امير آشنا
31st July 2009, 10:47 PM
سلام
نه من تا حالا شیر تلخ نخوردم {happy}تا حالا همچین چیزیم نشنیدم ، چه جالب!

سلام

خوش به حالتون ! چون من چندبار مستفیض شدم ;)

امير آشنا
31st July 2009, 10:50 PM
دليلش فعاليت باكتري هاي شير استريليزه نيست؟
باكتريها پروتئين ها و چربي ها رو تجزيه مي كنند و محصولات متابوليسم شون باعث ايجاد طمع تلخي مي شود .

مگه توی شیر استریلیزه باکتری داریم ؟ ( البته یه اشاره خوبی کردیدا ;) )

AvAstiN
31st July 2009, 11:03 PM
مگه توی شیر استریلیزه باکتری داریم ؟ ( البته یه اشاره خوبی کردیدا ;) )

شرمنده با پاستوريزاسيون اشتباه شد .
احتمالا درجه حرارت كافي و يا مدت زمان كافي نبوده .
اين مي شه؟ {big green}

امير آشنا
31st July 2009, 11:19 PM
شرمنده با پاستوريزاسيون اشتباه شد .
احتمالا درجه حرارت كافي و يا مدت زمان كافي نبوده .
اين مي شه؟ {big green}

دشمنتون شرمنده ;)
البته اگه سیستم پاستوریزاسیون یا استریلیزاسیون فاجعه باشه چنین چیزی ممکنه که البته دیگه خیلی بعیده ...

مشکل جای دیگه ایه :-?

امير آشنا
1st August 2009, 10:02 PM
و اما اشکال کار ؛

شیری که از حیوان دوشیده میشه به طور طبیعی حاوی سه دسته باکتریست :
۱.باکتری های سرما دوست psychrophil
۲. باکتری های مقاوم به حرارت thermoduric
۳. باکتری های گرما دوست thermophil

اگر پس از شیردوشی شیر به باکتری های سرمادوست آلودگی زیادی پیدا کنه از اونجا که قبل از پاستوریزاسیون یا استریلیزاسیون شیر رو در دمای پایینی نگه می دارن این باکتری ها شدیدا در شیر تکثیر پیدا می کنن . مهمترین این باکتری ها سودوموناسه که مهمترین عامل فساد چربیهای شیر و سایر فرآورده های لبنیه . این باکتری آنزیم لیپاز و پروتئاز تولید می کنه که مقاوم به حرارتند و حتی پس از پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون به میزان قابل توجهی در شیر باقی می مونن درصورتی که خود باکتری از بین رفته . نتیجتا این دو آنزیم پروتئین و چربی های شیر رو تجزیه می کنن و باعث ایجاد طعم بسیار تلخ و بعضا تند در شیر میشن ...
نتیجتا می بایست آلودگی شیر به این دسته از باکتری ها حتما قبل از انجام پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون مورد بررسی قرار بگیره ...

ان شاالله که هیچ وقت شیر تلخ نخورید ;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد