PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال فروش اختراع

ashkan
7th July 2014, 07:10 PM
سلام
لطفا نحوه ی انتقال امتیاز ثبت اختراع رو به فرد دیگه عنوان کنید
با تشکر

نو آور
7th July 2014, 10:56 PM
فکر می کنم در ایران، این مسئله بیشتر تابع قانون تجارت است. یعنی نحوه تنظیم توافق ملاک است. می توان مثل قواعد رایج در بورس ایده یا بازار دارائیهای فکری، برای همیشه، کلیه حقوق ناشی از حق ثبت اختراع و حق تجاری سازی، انتفاع و بازتولید محصول را به همراه انتقال دانش فنی و نقشه های مهندسی آن، منحصرا به خریدار واگذار کرد و یا از نظر زمانی و یا تعدد تولید محدودیت قائل شد و یا می توانند مخترع با سرمایه گذار، قرارداد مشارکت در سود و زیان منعقد کنند و ....

ashkan
17th July 2014, 05:56 PM
ممنون
منظور من واگذاری امتیاز تجاری نیست ، به طور مثال برای معافیت در سربازی یا گرفتن ویزای تحقیقاتی در آمریکا میخوام اختراعی رو به کسی بفروشم که مالک فکری ایده باشه

نو آور
18th July 2014, 07:26 PM
ممنون
منظور من واگذاری امتیاز تجاری نیست ، به طور مثال برای معافیت در سربازی یا گرفتن ویزای تحقیقاتی در آمریکا میخوام اختراعی رو به کسی بفروشم که مالک فکری ایده باشه

ببینید، این جوری نیست که اداره ثبت اختراعات (در هیچ کشوری)، به خاطر رد و بدل شدن پول، اسم یکی را از روی گواهی ثبت اختراعات پاک کند و نام نفر دیگری را به جای آن حک کند. بحث فقط منحصر می شود به رد رسمی تمام یا قسمتی از حقوق ناشی از حق ثبت اختراع صنعتی به غیر در محضر

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد