PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال راهنمایی در مورد انتخاب یک قطعه

hossien
30th July 2009, 12:50 AM
سلام
در صورت امکان من را راهنمایی کنید که چگونه میشه از یک وسیله الکتریکی استفاده کرد که در هر ثانیه حداقل 5 بار باز و بسته شود .
ببخشید یکم توضیح بدم که یک دستگاه که محدودیت جا وجود دارد و و چند دریچه در این دستگاه وجود دارد که بازو بسته میشه البته این بازو بسته شدن به طور مکانیکی طراحی کردم اما چون جا زیاد برده می خوام هم هوشمند تر بشه و هم الکتریکی که کنترل اون آسان تر باشه .یعنی این بازو بسته شدن توسط یک قسمت واحد مرکزی کنترل شود.

Amir
22nd September 2009, 10:16 PM
با سلام .. حسين جان توضيحاتت كافي نبود يعني كليت رو گفتي يه همچين چيزي رو بايد ريز كني تا بشه دقيق بهت پاسخ داد .. اگه منظورت اينكه به صورت الكترييكي يك دريچ خاص رو باز و بسه كني يا حتي چند دريچه رو بايد بگم كه علم رابط بين مكانيك و الكترونيك ابزار دقيق و كنترل هستش كه اگه تحقيق بيشتري ميخاي بكني بايد وارد اين حيطه بشي .. توضيح كلي در مورد سوالت اينكه حركت هاي باز و بسته شدن تو مكاترونيك توسط سولونئيد ها انجام ميشه .. قطعاتي كه با نيروي مغناطيسي كار ميكنه عمده ترين مصرف اين قطعه در شيرهاي اف و ان ( off-on) كه كار باز و بست دريچ ها رو اگه نياز به قدرت خيلي زيادي نباشه توسط همين قطعه انجام ميشه و كافيه شما از خروجي يه برد ولتاژي به اندازه مصرف سولونئيد به سر مگنت سولونوئيد اعمال كنيد .. اكا اگه نياز به قدرت براي بستن دريچه داريد از يك سيسم گيربكس و موتورهاي با ار پي ام پايين استفاده ميشه كه ميتونند دريچ هاي با قدرت خيلي بيشتري باز و بسته كنند ..
اگه بصورت دقيق تري سوالاتو مطرح كني شايد بتونم جوواب دقيق تري بهت بدم

msd21
20th March 2011, 09:43 PM
راستش منم نفهمیدم چی منظورت بود اکه میخوای 5بار روشن خاموش بشه میتونی یک فرکانس 5هرتز تولید کنی که به کلید مدار وصل بشه که در هر ثانیه 5 بار روشن و خاموش بشه
[etlafevaght][etlafevaght][etlafevaght][sar dard][sar dard]

ولی اگه منظورتون چیز دیگس من نفهمیدم بیشتر توضیح بدین تا بتونم کمکتون کنم[hoshdar]

e.einitabar
20th March 2011, 11:40 PM
شما میتونید با استفاده از ic 40*66 استفاده کنین که دارای 4 سویئچ هستش که هر سویئچ دارای3 پایه هستش که این پایه ها مربوط به کنترل و وروردی و خروجی می باشند که شما باید پایه ی کنترل آن رو به میکرو کنترلر متصل کنید و با استفاده از کلاک داخلی با تنظیم تایمر صفر میکرو یک پالس 5 هرتزی تولید کنید و اون رو به سوئیچ متصل کنید

در پناه حق

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد