PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آبروریـزی صداوسیما، بین المللی شـد!

kamel.gholami
4th July 2014, 09:07 PM
نشریه تایم چاپ آمریکا نوشت: طرفداران سریال «خانواده مدرن» شبکه ی ABC هرگز چشمشان به سریال «هفت سنگ» ساخته ی تلویریون ایران نخورده اما در واقع آن را پیش از این دیده اند.

به گزارش «تیک» Tik.ir، «هفت سنگ» سریالی است که بخوبی از روی «خانواده مدرن» به صورت سکانس به سکانس و با همان حرکت دوربین و شوخی ها ساخته شده است.

http://tik.ir/files/fa/news/1393/4/11/14542_564.jpg

تنها تفاوت موجود میان دو سریال آن است که دو همجنس گرا که بایکدیگر زندگی می کنند جز نقش های اصلی «خانواده مدرن» هستند اما در نسخه ی ایرانی یک زوج جای آنها را گرفته است.

با تماشای «هفت سنگ» متوجه خواهید شد که چه مقدار شباهت بین دو سریال وجود دارد.

http://tik.ir/files/fa/news/1393/4/11/14543_356.jpg

اتفاقی که پس از مشاهده سریال ساخت صداوسیما ایران متوجه می شوید، عدم رعایت قانون «کپی رایت» است.

http://tik.ir/files/fa/news/1393/4/11/14544_251.jpg

منبع خرداد نیوز (http://khordadnews.ir/news/70770)

v.m 2020
5th July 2014, 12:04 AM
پولی که از صدا و سیما میگیره و پولی که صدا و سیما از بیت المال میگیره حرومشون

eng sajad
5th July 2014, 12:36 AM
خب این بار اول نیست اینطور اتفاقی می افته البته چنین مورد هایی فقط به سریال منتهی نمیشه و شامل نرم افزار ها، برنامه ها، حتی مدل لباس ها و ....
این تازگی نداره!

بلدرچین
5th July 2014, 02:07 AM
چرا الکی بزرگش میکنید؟!چه دلیلی دارید؟
شما که اینجوری مطلب میزارید یکمی بهتره برید فکر کنید یکمی اطلاعات هنریتونو بیشتر کنید!
فیلمنامه ی این فیلم اااااققققققتتتتتتتببببببا اااااااسسسسسس شده،اقتباس شده.اقتباس رو اگه معناش رو نمیدونید سرچ کنید.
خداوکیلی هرچی میشه روی سر هنر و فیلم نامه نویس خالی میکنید البته با ندونستنتون...
الان در هنر امروز و در دنیای فیلم نامه نویسی اقتباس پذیرفته شده،چه دلیلی داره این عنوان احم...رو بزنید!؟
هرچی که توی اینترنت پیدا میکنید به نظرتون ارزش گذاشتن روی سایت رو داره؟
واقعا که ازدوستانی که نظر گذاشتن...حرومشون و...
اقتباس خیلی عادیه.بهتره یکمی برید فکر کنید.چنتا مهمان بیان سایت و این نوشته هارو ببینن این نظراتو ببینن چی میخوان بگن؟چه فکری درباره تون میکنن؟بهتر نیست اگرهم میخوایم یه چیزی بگیم درست تلفظ کنیم و بگیم؟
حالا خیلی خوبه که همه هرکسی که موافقه و مخالفه و فحش الان میده،پای تلویزیونن و پای ثابت همین فیلم های اقتباسی...
اگر قانع نشدید نظر بگذارید به یک سایت فیلم نامه نویسی ارجاعتون بدم تا بهتر و بیشتر متوجه بشید...
اگرهم شخصی الان میخواد بگه بلدرچین توهین کرد یا هرچیز دیگه کاملا اشتباه میکنه،حرفی که من میزنم به مراتب نرم تر از این عنوان و مطلب و نظرات دوستانه،دوستانی که شاید هنر رو دوست ندارن و میکوبن یا از عمد اینجوری میگن...
بهتره یکمی به اطلاعاتمون اضافه کنیم،همه چیز حرفه و فن و ریاضی و فیزیک نیستش...[golrooz]

لطفا این نظر رو حذف نکنید. مرسی

بلدرچین
5th July 2014, 02:09 AM
ضمنا از صاحب پست درخواست میکنم این عنوان رو عوض کنن،این عنوان خیلی میتونه تبعات برای سایت باشه اگر جایی شخصی شکایتی کنه...
به فکر ابروی سایت هم باشیم و ابروی هنر...
به هرحال اسممون ایرانیه،باید همه جوره هوای ایران رو داشته باشیم.با این عنوان و این مطلب خیلی ها علاقه شون رو از دست میدن و علاقه شون تبدیل به نفرت میشه.این رو هم درنظر بگیریم.

kamel.gholami
5th July 2014, 02:13 AM
شما که اینجوری مطلب میزارید یکمی بهتره برید فکر کنید یکمی اطلاعات هنریتونو بیشتر کنید!
فیلمنامه ی این فیلم اااااققققققتتتتتتتببببببا اااااااسسسسسس شده،اقتباس شده.اقتباس رو اگه معناش رو نمیدونید سرچ کنید.
خداوکیلی هرچی میشه روی سر هنر و فیلم نامه نویس خالی میکنید البته با ندونستنتون...
الان در هنر امروز و در دنیای فیلم نامه نویسی اقتباس پذیرفته شده،چه دلیلی داره این عنوان احم...رو بزنید!؟
اقتباس خیلی عادیه.بهتره یکمی برید فکر کنید.چنتا مهمان بیان سایت و این نوشته هارو ببینن این نظراتو ببینن چی میخوان بگن؟چه فکری درباره تون میکنن؟بهتر نیست اگرهم میخوایم یه چیزی بگیم درست تلفظ کنیم و بگیم؟
حالا خیلی خوبه که همه هرکسی که موافقه و مخالفه و فحش الان میده،پای تلویزیونن و پای ثابت همین فیلم های اقتباسی...
اگر قانع نشدید نظر بگذارید به یک سایت فیلم نامه نویسی ارجاعتون بدم تا بهتر و بیشتر متوجه بشید...
اگرهم شخصی الان میخواد بگه بلدرچین توهین کرد یا هرچیز دیگه کاملا اشتباه میکنه،حرفی که من میزنم به مراتب نرم تر از این عنوان و مطلب و نظرات دوستانه،دوستانی که شاید هنر رو دوست ندارن و میکوبن یا از عمد اینجوری میگن...
بهتره یکمی به اطلاعاتمون اضافه کنیم،همه چیز حرفه و فن و ریاضی و فیزیک نیستش...[golrooz]

سلام :)
حالا ما شدیم بدهکار !

این مطلب رو من از خودم نگفتم و مطمئننا اونایی که گفتن از من و شما بیشتر اطلاعات دارن
معنیِ اقتباس رو هم میدونن !!!

این کپی بود ...

شما عنوان این تاپیک رو جستجو کنید بعد بگید که ما بی اطلاعاتیم !

حذف هم نشد :)

- - - به روز رسانی شده - - -

ضمنا از صاحب پست درخواست میکنم این عنوان رو عوض کنن،این عنوان خیلی میتونه تبعات برای سایت باشه اگر جایی شخصی شکایتی کنه...
به فکر ابروی سایت هم باشیم و ابروی هنر...
به هرحال اسممون ایرانیه،باید همه جوره هوای ایران رو داشته باشیم.با این عنوان و این مطلب خیلی ها علاقه شون رو از دست میدن و علاقه شون تبدیل به نفرت میشه.این رو هم درنظر بگیریم.

زیادی جو دادین شما ...

عنوان رو من انتخاب نکردم :)

بلدرچین
5th July 2014, 02:19 AM
سلام :)
حالا ما شدیم بدهکار !

این مطلب رو من از خودم نگفتم و مطمئننا اونایی که گفتن از من و شما بیشتر اطلاعات دارن
معنیِ اقتباس رو هم میدونن !!!

این کپی بود ...

شما عنوان این تاپیک رو جستجو کنید بعد بگید که ما بی اطلاعاتیم !

حذف هم نشد :)

- - - به روز رسانی شده - - -

زیادی جو دادین شما ...

عنوان رو من انتخاب نکردم :)

بهتره یکمی توی تاپیک زدن دقت کنید،همین عنوان و پست توهین امیزه.کپی نیستش عزیزه من.یکمی اطلاعاتتو ببر بالا.اقتباس یعنی شما یک قسمت رو برمیداری و بازگو می کنی.
من خودم فیلم نامه نویس اماتورم.این عنوان کاملا توهین به شعور همه ازجمله هنرمندان بودش.
بهتره یکمی به پست زدن بیشتر فکر کنی،با یک حرف ممکنه ابروی هرکسی بره.ابروی سایت بره و...
هنرمندان رو 8 سال به خاک بستن بسه...

kamel.gholami
5th July 2014, 02:22 AM
بهتره یکمی توی تاپیک زدن دقت کنید،همین عنوان و پست توهین امیزه.کپی نیستش عزیزه من.یکمی اطلاعاتتو ببر بالا.اقتباس یعنی شما یک قسمت رو برمیداری و بازگو می کنی.
من خودم فیلم نامه نویس اماتورم.این عنوان کاملا توهین به شعور همه ازجمله هنرمندان بودش.
بهتره یکمی به پست زدن بیشتر فکر کنی،با یک حرف ممکنه ابروی هرکسی بره.ابروی سایت بره و...
هنرمندان رو 8 سال به خاک بستن بسه...

شما نگرفتی چی شد !!!
عنوان این پست رو جستجو کن جناب فیلمنامه نویس :)

حالا به کجای شعور هنرمندان توهین شده رو من نمیدونم !

| آبروی سایت با این تاپیکها نمیره |

بلدرچین
5th July 2014, 02:29 AM
شما نگرفتی چی شد !!!
عنوان این پست رو جستجو کن جناب فیلمنامه نویس :)

حالا به کجای شعور هنرمندان توهین شده رو من نمیدونم !

| آبروی سایت با این تاپیکها نمیره |

ابروی سایت با یک کار شما نمیره اما با صدنفر عین شما میره...
قبل از این که شما بگید رفتم...اون ها هم اشتباه کردن.شما چرا پست زدید؟
هروقت هنرمند شدید تنتون به هنر خورد میفهمید که چجوری بر میخوره...
لطفا پست رو حذف کنید...
هرچیزی که سایت ها میزنن ارزش انتشار رو نداره...امیدوارم فحوای کلام رو فهمیده باشید...

بلدرچین
5th July 2014, 02:30 AM
ابروی سایت با یک کار شما نمیره اما با صدنفر عین شما میره...
قبل از این که شما بگید رفتم...اون ها هم اشتباه کردن.شما چرا پست زدید؟
هروقت هنرمند شدید تنتون به هنر خورد میفهمید که چجوری بر میخوره...
لطفا پست رو حذف کنید...
هرچیزی که سایت ها میزنن ارزش انتشار رو نداره...امیدوارم فحوای کلام رو فهمیده باشید...
ضمنا من نگرفتم چی شد،شما که گرفتید چی شد،چی شد؟!بگید.

kamel.gholami
5th July 2014, 02:34 AM
ضمنا من نگرفتم چی شد،شما که گرفتید چی شد،چی شد؟!بگید.

من نمیدونم شما با کجای این خبر مشکل داری

ولی باید قبول کرد که این فیلم نتیجه ی تفکر نویسنده(گان) نیست !

هیچ ربطی هم به داشتن اطلاعات آنچنانی از سینما و فیلمنامه نویسی نداره

موفق باشید [golrooz]

بلدرچین
5th July 2014, 02:40 AM
من نمیدونم شما با کجای این خبر مشکل داری

ولی باید قبول کرد که این فیلم نتیجه ی تفکر نویسنده(گان) نیست !

هیچ ربطی هم به داشتن اطلاعات آنچنانی از سینما و فیلمنامه نویسی نداره

موفق باشید [golrooz]

من ا انتشار این خبر و تشویش اذهان مشکل دارم...
این فیلم اقتباسه.کپی نکردن و عینا نشون بدن...
همین کسانی که اطلاعات انچنانی درباره سینما و تلویزیون ندارن جرات به خودشون میدن این خبر رو میزنن و انتشارش میدن،ای کاش یکمی فکر میکردن و بعد کار رو میکردن...
بهتره یکمی توی پست زدن دقت کنی،این رو به خاطر خودتو ابروت نمیگم،به خاطر تشویش اذهان و ابرو بردن از هنرمندان و... میگم،شاید با حرف زدن شما با انتشار خبر خیلی ها از هنرمندان و بازیگران برای این کارتون متنفر بشن...یکمی به این هم دقت و فکر کنید...
هرچیزی رو پست نزنید..به فکر ابروی سایت و صاحب موضوع باشید...

مجتبی
5th July 2014, 11:54 AM
من که هیچ مشکلی توی این سریال نمیبینم حتی اگه صحنه به صحنش کپی شده باشه...
اصلا هم ابروریزی نیست... چرا ؟
چون این موضوع عادیه...
خودتون برین کمی تحقیق کنید و ببینید که خود هالیوود و صد البته بالیوود چقدر از فیلم های قدیمی کپی برداری میکنن و از اول درستشون میکنن...
حالا این وسط چی شد یدفعه این سریال خیلی مهم شد ؟[soal]

iami
5th July 2014, 11:58 AM
من که هیچ مشکلی توی این سریال نمیبینم حتی اگه صحنه به صحنش کپی شده باشه...
اصلا هم ابروریزی نیست... چرا ؟
چون این موضوع عادیه...
خودتون برین کمی تحقیق کنید و ببینید که خود هالیوود و صد البته بالیوود چقدر از فیلم های قدیمی کپی برداری میکنن و از اول درستشون میکنن...
حالا این وسط چی شد یدفعه این سریال خیلی مهم شد ؟[soal]

هر فیلم هالیوودی یک مشابه بالیوودی داره! مهم نیست کدوم اول بوده کدوم دوم ولی معادل دارن! [khabalood]
اما این دیگه سریال ه! شما تا حالا سریال دیدی از روی همدیگه اسکی برن؟ [nishkhand]
مهم شدنش هم اینه که صدا و سیما از پول بیت المال باید بده به سازندگان این سریال، در حالی که میتونست ورژن خارجی همین سریال رو با هزینه کمتر و قطعا کیفیت بهتر (بخاطر پیشرفت سینمایی غرب) با صدای عالی و دوست داشتنی دوبلرهای ایرانی دوبله کنه و نشون بده به مردم! [soal]
شده حکایت اون مرورگر ملی که برداشته بودن سورس و کد فایرفاکس رو (بخاطر آزاد بودن در اختیار همه هست و میشه تغییرش داد) تغییر داده بودن و کلی بودجه گرفته بودن و با 2تا تغییر اسم و لوگو به اسم ملی معرفی کرده بودن... [tahavoo]
بیت المال رو راحت از بین میبرن متاسفانه مسئولین [nadanestan]

مجتبی
5th July 2014, 12:09 PM
هر فیلم هالیوودی یک مشابه بالیوودی داره! مهم نیست کدوم اول بوده کدوم دوم ولی معادل دارن! [khabalood]
اما این دیگه سریال ه! شما تا حالا سریال دیدی از روی همدیگه اسکی برن؟ [nishkhand]
مهم شدنش هم اینه که صدا و سیما از پول بیت المال باید بده به سازندگان این سریال، در حالی که میتونست ورژن خارجی همین سریال رو با هزینه کمتر و قطعا کیفیت بهتر (بخاطر پیشرفت سینمایی غرب) با صدای عالی و دوست داشتنی دوبلرهای ایرانی دوبله کنه و نشون بده به مردم! [soal]
شده حکایت اون مرورگر ملی که برداشته بودن سورس و کد فایرفاکس رو (بخاطر آزاد بودن در اختیار همه هست و میشه تغییرش داد) تغییر داده بودن و کلی بودجه گرفته بودن و با 2تا تغییر اسم و لوگو به اسم ملی معرفی کرده بودن... [tahavoo]
بیت المال رو راحت از بین میبرن متاسفانه مسئولین [nadanestan]

اتفاقا سریال هم تا دلتون بخواد پره [nishkhand]
حتی همین ایرانیش هم [bamazegi]
نمونش همون سریال ایرانیی که چند سال قبل بود که اسمش یادم نیست کپی سریال لاست بود.... ولی نمیدونم شکایت ملت اون موقع چرا بالا نگرفت....
در این مورد که چرا خود سریال رو نمیخرند تا پخش کنند هم دو علت داره...
اولا این سریال ها با وجود مسایلی مانند همجنس بازان و غیره اصلا نمیشه تو ایران پخش کرد...
دوما خود سازنده نمیفروشه...
نمونش سریال فرار از زندان که صداوسیما تلاش کرد بخره ولی سازنده راضی نشد بفروشه...

iami
5th July 2014, 12:17 PM
نمونش همون سریال ایرانیی که چند سال قبل بود که اسمش یادم نیست کپی سریال لاست بود.... ولی نمیدونم شکایت ملت اون موقع چرا بالا نگرفت....
اولا این سریال ها با وجود مسایلی مانند همجنس بازان و غیره اصلا نمیشه تو ایران پخش کرد...
نمونش سریال فرار از زندان که صداوسیما تلاش کرد بخره ولی سازنده راضی نشد بفروشه...
اون سریال آیا کاملا کپی برداری از لاست بود؟ با همون لوکیشن و همون ژست و همون صحنه ها؟!!!
من خودم اصن سریال رو ندیدم چون ساعت خوابم از افطار تا سحره برعکس خیلیا که اونموقع بیدارن [cheshmak] ولی واقعا بد اسکی رفتن!
ما این ترم یه درس داشتیم به اسم سیستم های دینامیکی و آشوب، این درس برای اولین بار ارائه شد تو دانشگاه! استاد اومد گفت از رو هم میتونید بنویسید تمرینا رو! سری اول نوشتیم و دادیم چیزی نگفت، سری دوم وقتی خواست تمرین بده گفت حداقل مینویسید دیگه جمله بندی رو یه جور ننویسید که! یکی بنویسه "مجانب است" یکی بنویسه "مجانب هست" یکی بچبسونه به کلمه قبلی مثلا بنویسه "مجانبیست"! دیگه همه مثل هم ننویسن که! حالا این سریال هم دیگه اسکی رفتن رو به حد اعلا رسونده! کلا داستان و لوکیشن و اصن پوزشن بازیگرا هم کپی برابر اصل از فیلم اصلیس! فقط فکر کنم قسمت‌هایی که +18 بوده حذف شده و جاش پیام بازرگانی میذارن [khande]
والا منم 5 دیقه فیلم بازی کنم ارزشش 5 دلار باشه و یکی بخواد بزخری کنه و 2 ریال بخره خوب معلومه نمیفرروشم [bamazegi]

مجتبی
5th July 2014, 12:25 PM
اون سریال آیا کاملا کپی برداری از لاست بود؟ با همون لوکیشن و همون ژست و همون صحنه ها؟!!!
من خودم اصن سریال رو ندیدم چون ساعت خوابم از افطار تا سحره برعکس خیلیا که اونموقع بیدارن [cheshmak] ولی واقعا بد اسکی رفتن!
ما این ترم یه درس داشتیم به اسم سیستم های دینامیکی و آشوب، این درس برای اولین بار ارائه شد تو دانشگاه! استاد اومد گفت از رو هم میتونید بنویسید تمرینا رو! سری اول نوشتیم و دادیم چیزی نگفت، سری دوم وقتی خواست تمرین بده گفت حداقل مینویسید دیگه جمله بندی رو یه جور ننویسید که! یکی بنویسه "مجانب است" یکی بنویسه "مجانب هست" یکی بچبسونه به کلمه قبلی مثلا بنویسه "مجانبیست"! دیگه همه مثل هم ننویسن که! حالا این سریال هم دیگه اسکی رفتن رو به حد اعلا رسونده! کلا داستان و لوکیشن و اصن پوزشن بازیگرا هم کپی برابر اصل از فیلم اصلیس! فقط فکر کنم قسمت‌هایی که +18 بوده حذف شده و جاش پیام بازرگانی میذارن [khande]
والا منم 5 دیقه فیلم بازی کنم ارزشش 5 دلار باشه و یکی بخواد بزخری کنه و 2 ریال بخره خوب معلومه نمیفرروشم [bamazegi]

بله کاملا کپی لاست بود
حالا نمیدونم دیدید خود سریال لاست رو ؟
اینطوریه که یه هواپیما بالای یه جزیره دچار یه مشکل میشه و سقوط میکنه تو اون جزیره و بعدش اتفاقایی که برای این مسافرا میوفته....
سریال ایرانی هم دقیقا همین بود... اتفاقا اسمش هم یه چیزی تو مایه های همون لاست یا گمشدگان بود...

نه موضوع اصلا پولش نیست... موضوع اینه که سازنده اصلا نخواسته به ایران بفروشه
حالا من دقیق از جزئیات خبر ندارم ولی احتمالا یکی از این نژادپرست های احمق بوده...[khande]

iami
5th July 2014, 12:27 PM
بله کاملا کپی لاست بود
حالا نمیدونم دیدید خود سریال لاست رو ؟
اینطوریه که یه هواپیما بالای یه جزیره دچار یه مشکل میشه و سقوط میکنه تو اون جزیره و بعدش اتفاقایی که برای این مسافرا میوفته....
سریال ایرانی هم دقیقا همین بود... اتفاقا اسمش هم یه چیزی تو مایه های همون لاست یا گمشدگان بود...

نه موضوع اصلا پولش نیست... موضوع اینه که سازنده اصلا نخواسته به ایران بفروشه
حالا من دقیق از جزئیات خبر ندارم ولی احتمالا یکی از این نژادپرست های احمق بوده...[khande]
این سریال رو دیدم، لاست هم دیدم، اینکه یه هواپیما یه جا سقوط کنه یه داستان کلی محسوب میشه! نه کپی کامل! اما اینکی داغونه اساسی [nishkhand]
به هر حال، انتخاب کلمه آبروریزی عالیه [tashvigh]

مجتبی
5th July 2014, 12:35 PM
این سریال رو دیدم، لاست هم دیدم، اینکه یه هواپیما یه جا سقوط کنه یه داستان کلی محسوب میشه! نه کپی کامل! اما اینکی داغونه اساسی [nishkhand]
به هر حال، انتخاب کلمه آبروریزی عالیه [tashvigh]

گیری دادید این سریال رو خاص نشون بدین ها ! هه هه [nishkhand]

خب یه مثال دیگه میزنم
بازم اسم این سریال ایرانی رو بادم نمیاد ولی قبل ماه رمضون شبکه تماشا داشت تکرارشو نشون میداد
همون که یه پلیس مخفی بود بین خلافکارا و سرش ضربه خورد و هیچی یادش نمیومد و غیره...
حالا من کامل اونو نگاه نکردم ولی یه قسمت رو دیدم که کپی برابر اصل از یه صحنه ی تو فیلم پالپ فیکشن بود
صحنه ی که این دو نفر میرن تو یه خونه که 3 تا جوون اونجا هستن و برای پس گرفتن جنسشون از اونا اونارو تهدید میکنن و غیره
این صحنه دقیقا مو به مو برابر اون بود.... به طوری که من قشنگ میتونستم بگم الان چکار میکنه...[khande]

این که میگید سقوط هواپیما تو یه جزیره داستان کلی محسوب میشه معلوم میشه یا اون سریال ایرانی رو ندیدید یا لاست رو هه هه[nadidan]
همون سریال رو هم میشد گفت صحنه به صحنه قرار چی بشه [nishkhand]

و صد البته من کاملا مخالفم با انتخاب کلمه ی ابروریزی...
به نظر بنده این مقاله هدفش بیشتر سیاه نمایی بوده تا نقد...

iami
5th July 2014, 12:47 PM

خب یه مثال دیگه میزنم
بازم اسم این سریال ایرانی رو بادم نمیاد ولی قبل ماه رمضون شبکه تماشا داشت تکرارشو نشون میداد
همون که یه پلیس مخفی بود بین خلافکارا و سرش ضربه خورد و هیچی یادش نمیومد و غیره...
حالا من کامل اونو نگاه نکردم ولی یه قسمت رو دیدم که کپی برابر اصل از یه صحنه ی تو فیلم پالپ فیکشن بود
صحنه ی که این دو نفر میرن تو یه خونه که 3 تا جوون اونجا هستن و برای پس گرفتن جنسشون از اونا اونارو تهدید میکنن و غیره
این صحنه دقیقا مو به مو برابر اون بود.... به طوری که من قشنگ میتونستم بگم الان چکار میکنه...[khande]

این که میگید سقوط هواپیما تو یه جزیره داستان کلی محسوب میشه معلوم میشه یا اون سریال ایرانی رو ندیدید یا لاست رو هه هه[nadidan]

من اصن این مقاله رو نخوندم فقط به موضوعش دقت کردم [nishkhand]
دیگه به هر حال همینه دیگه، فیلم نامه نویس نداریم، داستان نویس نداریم، شایدم هستن اما پارتی ندارن، نمیدونم، از چیزای نوشته شده قدیمی هم استفاده نمیکنم، محکوم به کپی برداری هستیم [shaad]

kamel.gholami
5th July 2014, 12:57 PM
همین کسانی که اطلاعات انچنانی درباره سینما و تلویزیون ندارن جرات به خودشون میدن این خبر رو میزنن و انتشارش میدن،ای کاش یکمی فکر میکردن و بعد کار رو میکردن...
بهتره یکمی توی پست زدن دقت کنی،این رو به خاطر خودتو ابروت نمیگم،به خاطر تشویش اذهان و ابرو بردن از هنرمندان و... میگم،شاید با حرف زدن شما با انتشار خبر خیلی ها از هنرمندان و بازیگران برای این کارتون متنفر بشن...یکمی به این هم دقت و فکر کنید...

ولی خوب اومدی تشویش اذهان !

من این خبر رو دیدم ، واسم جالب بود
کپی کردم اینجا
هیچ اطلاعی هم از سینما و اینجور مسائل ندارم

برین دلایل اونایی که اومدن این خبر رو پخش کردن گوش بدین شاید قانع شدین :)

آبروی سایت با اینجور تاپیک ها از بین نمیره/

گروهک تروریستی نیستیم که !!!

elinaaa
5th July 2014, 03:20 PM
سلام به همه...همه نظراتو خوندم و واسم جالب بود!!!
به نظرم تا کسی هردو این سریالهارو ندیده باشه نمیتونه نظر کاملا درستی ارائه بده که خب منم خوشبختانه هیچکدومو ندیدم[nishkhand]
اما یه چیزی میخواستم بگم و اونم اینکه بیایم فرض کنیم که این سریال کپی برداریه یا حالا به قول دوستمون یه جور اقتباس که به نظرم هیچکدوم درست و منطقی نیست!چرا ما باید بیایم تو ماه رمضان از یه سریال خارجی کپی برداری یا اقتباس کنیم؟!!!!!!!!!!!سریالای ماه رمضونی باید بارمعنوی داشته باشه و بتونه بدرستی خیر و شر رو نشون بده...ما کتاب قران داریم که داخلش پراز داستانهای زیباست که میشه صدها فیلم و سریال ازشون ساخت...ولی مساله اینجاست که ما حاظر نیستیم زمان تلاش و پول بیشتری صرف ساخت اینجور فیلما یا سریالها کنیم...مافقط نیاز نداریم که بادیدن یه سریال بخندیم یا گریه کنیم گاهی هم باید فکر کنیم!و من فکر میکنم سریالهایی که تو ماه رمضونای سالها پیش ساخته میشد بازهم بعضیاشون موضوعات بهتری داشت و به نظرم ما به جای اینکه روز به روز پیشرفت کنیم داریم پس رفت میکنیم...

v.m 2020
5th July 2014, 05:08 PM

سلام
با احترام
حالا شما گوش بدید . اولا قبل از این که بخواه ید سر چیزی بحث کنید از کلماتی که استفاده کنید مطمئن بشید . اقتباس یعنی برگرفتن از چیزی . اما کاری که فیلم کرده اقتباس نیست کپیه . باورتون نمیشه کپیه ؟؟؟ فیلمشو براتون میزارم . دوما در مورد او چیزی که به من گفته بودید باید بهتون بگم من حقی از بیت المال دارم و از طرف حق و سهم خودم میگم : حرومشون . و چون حق منه به هیچ احدالناسی هم ربطی نداره که در مورد حقم چی میگم . و در اخر حرفی که زدید گفته بودید یکم مطالعه کنید . این جمله رو به کسانی میگن که ادعا دارن و ما برعکس شما ادعایی نداریم . و این جمله رو باید به خودتون گفت .
موفق باشید [golrooz][golrooz][golrooz]

v.m 2020
5th July 2014, 05:14 PM

چرا دقیقا و عینا خیییییییییییلی جاهاش رو نشون دادن

http://www.aparat.com/video/video/one/videohash/n1N0v/setdata/xml

v.m 2020
5th July 2014, 05:17 PM
[QUOTE=v.m 2020;593295]

چرا دقیقا و عینا خیییییییییییلی جاهاش رو نشون دادن

http://www.aparat.com/v/n1N0v

v.m 2020
5th July 2014, 05:22 PM

شاید بالیوودی که گفتید و هند داره اشتباه میکنه . ما هم باید بکنیم ؟ در ضمن فیلم های غرب تکنولوژی جلوه های ویژه بالایی داره یا اروپا داستان های خیلی قشنگی داره . ما که هیچکدومشون رو نداریم پس حداقل نباید خلاقیت و داستان جدید داشته باشیم ؟؟؟؟ این که دیگه صدا و سیما کپی کنه و جلوه ویژه هم نداشته باشه و از همه مهمتر کلی پول هم واسش خرج کنه ادم زورش میاد

v.m 2020
5th July 2014, 05:23 PM

بله دقیقا

v.m 2020
5th July 2014, 05:27 PM

خب یه مثال دیگه میزنم

فکر کنم لاست کمدی نبود ولی اون سریالی که میگید رو من هم دیدم که توش فرزاد حسنی و پوریا پورسرخ و بهنوش بختیاری بازی میکنه . اون کمدی بود . حداقل ژانرش رو که عوض کرده بودن

v.m 2020
5th July 2014, 05:29 PM

خب یه مثال دیگه میزنم

غیر ابروریزی چی میتونی به این بگی ؟

مجتبی
5th July 2014, 05:51 PM
غیر ابروریزی چی میتونی به این بگی ؟

بنده نگفتم این کار بهترین کارو و صد در صد ازش پشتیبانی میکنم که شما انقدر شاکی شدید[khande]

همون پست اول مشخص کرد و منم میدونستم این سریال کپی همون سریاله... دیگه لازم نیست و نبود یه پست در میون این لینک رو بزارید...

در ضمن چه اصراری دارید برای هر یک سطری که مینویسید یه پست جدید بدید ؟[soal]

خواهشا انقدر بیخود سیاه نمایی نکنید...
مجبورم نکنید برم لیست فیلم ها و سریال های خارجی و کپی و تکرارشون تو کشورهای خیلی خیلی مدرن (!) اروپا رو براتون بگذارم اینجا
این کار چیز عجیب و تازه ای نیست تو دنیای فیلم و سینما که انقدر روش مانور میدین...
شاید کار خیلی خوبی نباشه... ولی آبروی تمام کشور رو نمیبره....[nadanestan]
در ضمن شما انتظار دارید سریال اصلی که از همجنس باز گرفته تا چیزای دیگه داره رو دوبله ی کامل کنن و براتون پخش کنن؟
اگر هم اینکار رو میکردن و سانسور میکردن فیلم رو ( که البته برای این سریال اصلا امکانش هم نیست...) فردا میومدن مسخره میکردن که ای داد و بیداد این دیگه چیه ! جرا انقدر سانسور کردین... اصلا نشون ندید دیگه و هزار تا چیز دیگه...
اشتباه میگم ؟[tafakor]

iami
5th July 2014, 06:45 PM
بنده نگفتم این کار بهترین کارو و صد در صد ازش پشتیبانی میکنم که شما انقدر شاکی شدید[khande]

همون پست اول مشخص کرد و منم میدونستم این سریال کپی همون سریاله... دیگه لازم نیست و نبود یه پست در میون این لینک رو بزارید...

مجبورم نکنید برم لیست فیلم ها و سریال های خارجی و کپی و تکرارشون تو کشورهای خیلی خیلی مدرن (!) اروپا رو براتون بگذارم اینجا
این کار چیز عجیب و تازه ای نیست تو دنیای فیلم و سینما که انقدر روش مانور میدین...
در ضمن شما انتظار دارید سریال اصلی که از همجنس باز گرفته تا چیزای دیگه داره رو دوبله ی کامل کنن و براتون پخش کنن؟
اگر هم اینکار رو میکردن و سانسور میکردن فیلم رو ( که البته برای این سریال اصلا امکانش هم نیست...) فردا میومدن مسخره میکردن که ای داد و بیداد این دیگه چیه ! جرا انقدر سانسور کردین... اصلا نشون ندید دیگه و هزار تا چیز دیگه...
اشتباه میگم ؟[tafakor]
من که نباید جواب بدم اما توی اون آخری شما یه سوال جواب بده! اصن چرا باید زور بزنیم مثل اونا بسازیم؟ شرلوک هلمز یه داستان هست که هزار و یکی فیلم و سریال از روش ساختن! اما نیومدن لوکیشن تکراری و صحبت تکراری و اینا بذارن براش! دارکولا ایضا! سوپرمن ایضا! و کلی از این مثالا اما این سریال دیگه خیلی داغونه بخدا!
حالا ما اعتراضمون به حقه! دفاع شما برای چیه؟ [nishkhand] شما که خودت مدرن فمیلی رو دیدی چرا هی از این دفاع میکنی عامووو؟ [khande]
امیدواریم چهارتا نویسنده و فیلمنامه نویس و داستان نویس پیدا کنیم ;-)

مجتبی
5th July 2014, 06:56 PM
من که نباید جواب بدم اما توی اون آخری شما یه سوال جواب بده! اصن چرا باید زور بزنیم مثل اونا بسازیم؟ شرلوک هلمز یه داستان هست که هزار و یکی فیلم و سریال از روش ساختن! اما نیومدن لوکیشن تکراری و صحبت تکراری و اینا بذارن براش! دارکولا ایضا! سوپرمن ایضا! و کلی از این مثالا اما این سریال دیگه خیلی داغونه بخدا!
حالا ما اعتراضمون به حقه! دفاع شما برای چیه؟ [nishkhand] شما که خودت مدرن فمیلی رو دیدی چرا هی از این دفاع میکنی عامووو؟ [khande]
امیدواریم چهارتا نویسنده و فیلمنامه نویس و داستان نویس پیدا کنیم ;-)

بنده باکسی دعوا که ندارم...
منم اینو نمیگم که این بهترین کاره.... ولی اون طوری که اینجا گفته شده آبروریزی بین المللی برای ایران نیست...
اصل مطلب درسته که خیلی خوب نیست ولی بیان مثلا نقد(البته تخریبه تا نقد) اصلا درست نیست... من با اون مشکل دارم
بحث دفاع من از این سریال بیخود هم نیست... درسته واقعا تلوزیون ایران به ساخت فیلم ها و سریالهای قوی تری نیاز داره
مثل مختار... درسته که کاستی های داشت و هنوز هم نمیشه با شاهکارهای خارجی مقایسش کرد ولی دلیل نمیشه کلش رو ندید بگیریم
مختار برای خودش شاهکار بود... کافی یه نگاه کوچیک به مبارزات مختار بندازید و یه نگاه هم به مبارزات با شمشیر تو فیلم های دیگه ی ایرانی...
و صد البته باز هم نمیشه مثلا با فیلمی مثل تروا مبارزاتشون رو مقایسه کرد... ولی باز هم نمیشه کل قضیه رو فراموش کرد...

iami
5th July 2014, 07:05 PM
http://www.smh.com.au/entertainment/tv-and-radio/the-great-tv-robbery-iran-rips-off-modern-family-minus-cam-and-mitchell-20140703-zsu5c.html
http://variety.com/2014/tv/news/iranian-modern-family-haft-sang-unauthorized-version-1201257925/
http://time.com/2945771/watch-iran-shoots-a-modern-family-scene-almost-frame-for-frame/

قابل توجه [nishkhand]

iami
5th July 2014, 07:12 PM
تو یکی از اون لینکای بالا نوشته قبل ایران دوتا کشور دیگه هم از این مدرن فمیلی اسکی رفتن اما نه در حد ایران! شیلی و یونان! که شیلی هم چون هم جنس بازی غیر قانونیه مثل ایران اون دوتا رو زن و شوهر نابارور نشون دادن [tafakor]
یه چیز جالب این وسط برای من مشخص شد! این آقایون رسانه و هنر و سینما ایران که پز روشنفکری و ادعای غربی دارن و دستمزد هالیوودی میگیرن قطعا هیچی بارشون نیست! مثل فوتبال! البته بهتر از فوتبالیستا هستن انصافا [nishkhand]

iami
5th July 2014, 07:15 PM
و این جمله توی سایت مجله تایم
"No, you’re not seeing double. You’re just seeing what happens when copyright laws go flying out of the window"

نو آور
6th July 2014, 12:23 AM
مگه صدا و سیما اصلا آبروئی داشت که بخواد بره یا نره؟!

v.m 2020
6th July 2014, 02:04 AM

اشتباه میگم ؟[tafakor]

اشتباه نمیگین ولی بهتر بود نتیجه بگیرید اقا صدا سیما اصلا بیخود کرده رفته طرف این سریال چون هر کاری میکرد اعم از کپی و دوبله و سانسور مردم و جهان مسخرش میکردن . ن ؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد