PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی متعادل بودن در ایمیل مارکتینگ

میلاد صفری
10th April 2014, 07:41 PM
دو روز پیش گزارشی را درباره نظرسنجی شرکتی از استفاده‌کنندگان از خدمات ایمیل مارکتینگ در ایران مطالعه می‌کردم.
نکته قابل تأمل موضوع این بود که 61% افراد، نتیجه کار را متوسط یا ضعیف عنوان کرده بودند.
علت چیست؟ من اعتقاد دارم در فضای بازار کشور، ما ناچاریم یک سری اصول را رعایت نماییم تا بتوانیم پتانسیل ایمیل مارکتینگ را در عمل به حداکثر برسانیم؛

1. دریافت شخصی
شخصی کردن ایمیل‌ها و نام فرستنده ایمیل برای موفقیت در بازاریابی ایمیل و افزایش فروش بسیاربسیار مهم و حیاتی هستند. تجربه شخصی به من نشان داده است ایمیل‌هایی که شخصی‌سازی می‌شوند، پاسخ بهتری را دریافت می‌کنند.
2. عنوان جذاب
بزرگترین و رساترین صدای یک ایمیل دریافتی،به نظر من عنوان آن ایمیل است:
ایمیلی که عنوان مناسبی دارد، بهتر تشخیص داده می‌شود، باز می‌شود و خوانده می‌شود.
عنوان جذاب برای هر کاروکسب متفاوت است که باید حتماً از یک مشاور خبره در این زمینه راهنمایی و کمک بگیرید.
3. به موقع بودن
یکی از مهم‌ترین مسائل مربوط به اثربخشی ایمیل مارکتینگ، به موقع بودن آن است.
باز هم یکی از تجربه‌های شخصیم این نکته را نشان داده است که حدود یک‌چهارم ایمیل‌های ارسالی در آخر هفته، بهتر دیده و پاسخ داده می‌شوند.
4. اجتماعی کردن
ایمیل هنوز پیشتاز بودن خود را نسبت به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی حفظ کرده است؛ پس آیا بهتر نیست ایمیل و اجتماعی بودن را با هم ترکیب کرد؟!
تا حالا به این موضوع فکر کردید؟
به عنوان مثال، لینک مطالب مرتبط به ایمیل شما، یکی از راه‌های این تکنیک هست.
توصیه می‌کنم در ایمیل مارکتینگ بعدی خود، به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید.
5. موبایل
بسیاری از ایمیل‌ها در موبایل‌ها باز می‌شوند.
در گزارشی که در بالا اشاره کردم، 63% افراد بیان کردن ایمیل‌هایی را که برای موبایل بهینه‌سازی نشده، مستقیم حذف کردند؛ حتی بدون این که یکی از آن‌ها را باز کنند.
6. متعادل بودن
در هر کاری باید متعادل بود، حتی در ایمیل مارکتینگ.
آن بازاریابی و یا برندینگ ایمیلی موفق خواهد بود که زیر نظر یک مشاور انجام بپذیرد. به روز کردن آدرس‌های ایمیل و نگاه تخصصی به این شاخه بازاریابی، نیازمند کمک از مشاورین و آن دسته از مهندسین فضای مجازی هست که با تجربه ارزشمند خود، بتوانند به شما کمک کنند.

منبع : وبلاگ بازرگان مدیسه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد