PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : استفاده‎ی کارتر از پست به جای ایمیل برای فرار از جاسوسی

vahid5835
27th March 2014, 12:34 PM
استفاده‎ی کارتر از پست به جای ایمیل برای فرار از جاسوسی

http://www.citna.ir/sites/default/files/imagecache/new_news/f9848f83-75fa-44fc-9584-0e28985da3e3_16x9_600x338.jpg (http://www.citna.ir/sites/default/files/f9848f83-75fa-44fc-9584-0e28985da3e3_16x9_600x338.jpg)

جیمی کار‌تر رئیس جمهوری اسبق آمریکا می‌گوید که به منظور جلوگیری از احتمال جاسوسی علیه ایمیلش، از پست عادی برای مکاتبه با رهبران جهان استفاده می‌کند.
به نقل از سیتنا؛کار‌تر در مصاحبه با برنامه Meet the Press تلویزیون ان. بی. سی گفت: «احساس کردم که تماس‌های خصوصیم احتمالا زیر نظر باشد.»

او افزود: «هنگامی که بخواهم با یک رهبر خارجی حرفی خصوصی مطرح کنم، نامه‌ای برای او می‌نویسم، به پستخانه می‌روم و آن را می‌فرستم.»

هنگامی که از او درباره فعالیت سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پرسیده شد، پاسخ داد: «بسیار تحقیق کردم و معتقدم سازمان‌های جاسوسی ما از موقعیت خود سوء استفاده کردند.»
کار‌تر از سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ ریاست جمهوری آمریکا را در دست داشت.

رسوایی جاسوسی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا پس از انتشار اسنادی در این باره توسط ادوارد اسنودن روی داد.

ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی این کشور بود. او در ژوئن ۲۰۱۳ اطلاعات طبقه‌بندی شده‌ای از برنامه‌های فوق سری ان. اس.‌ای از جمله برنامه شنود پریزم را در اختیار روزنامه‌های گاردین و واشینگتن پست قرار داد. انتشار این اسناد واکنش‌های گسترده‌ای از سوی دولت‌های مختلف و سازمان‌های بین المللی به همراه داشت که همچنان ادامه دارد.

بنابر این گزارش، بر اساس اسناد به دست آمده از اسنودن، آمریکا اهداف خود در ایران را از طریق حملات نرم افزاری و عوامل داخلی خود تامین می‌کند.

کد خبر: 20034 گروه خبری: اخبار فناوری اطلاعات منبع خبر: citna.ir

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد