PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله "پرچم ها" و معانی اونها در دریا نوردی+عکس

M@hdi42
10th March 2014, 03:28 PM
پرچم ها و معانی اونها در دریا نوردی+عکس
http://www.forum.arteshi.com/hamyar_upc.php?file=1394398469912820_flag.jpg

alpha:من یک غواص زیر اب دارم فاصله خود را حفظ کنید و با سرعت پایین حرکت کنید,

bravo:من در حال تخلیه و بارگیری و یا حمل کالای خطرناک هستم,

charlie:بله

delta:فاصله خود را حفظ کنید با سختی در حال مانور هستیم,

echo:در حال تغییر جهت به سمت راست خود هستیم,

foxtrot:من توانایی برقراری ارتیاط ندارم,ار تباط برقرار کنید,در کشتی های جنگی هواپیما بر به معنی عملیات هوایی است,

golf:من تقاضای پایلوت یا راهنما دارم

hotel:من دارای پایلوت یا راهنما هستم,

india:در حال تغییر جهت به سمت چپ خو هستم,

julliet:کشتی دچار اتش سوزی شده و دارای کالای خطرناک است,فاصله خود را حفظ کنید,

kilo:خواستار ارتباط با کشتی مقابل,

lima:سریعا کشتی خود را نگه دارید,

mike:کشتی من ایستاده و هیچ حرکتی درون اب ندارد,

november:نه

oscar:انسان به داخل اب افتاده,

papa:در بندر,تمام خدمه باید به روی عرشه حاضر شوند کشتی میخواهد به دریا بازگردد و یا بندر را ترک کند,

quebec:کشتی من از نظر سلامت سالم است,درخواست ورود به بندر را دارم,در کشتی های جنگی به معنی فراخوانی تمامی قایق هاست,

romeo:بدون علامت*در کشتی های جنگی به معنی امادگی برای جا به جایی است(در دریا) واعلام امادگی(در بندر)

sierra:موتور خانه به سمت عقب است,در حال حرکت به عقب,در کشتی های جنگی به معنی تمرین برافراشتن پرچم برای هدایت است,

tango:از جلوی کشتی من حرکت نکنید,

uniform:شما دارید به خطر می افتید,

victor:من تقاضای کمک دارم,

whiskey:تقاضای کمک پزشکی داشتن,

x-ray:تمام اقدامات خود را متوقف کنید و منظر علامت من باشید,

yankee:لنگر من دیگر کشتی را نگه نمیدارد,**در کشتی های جنگی کشتی در حال ارتباط بصری است,

zulu:تقاضای یدک کش دارم,

همانطور که در شکل میبینید اعداد نیز دارای پرچم هستند که برای گفتن ساعت و .. استفاده میشن,

چون شما در برافراشتن پرچم ها مجاز به استفاده کردن یک پرچم هستید در موارد تلفیقی به عنوان مثال شما درخواست یدک کش برای ساعت 10:00 دارید ابتدا پرچم zسپس عدد1 بعد عدد0و

بعد پرچم second substitutes و بعد پرچم third substitutes را برافراشته میکنید.

*البته در کشتی های تجاری یه سری حرف ها هست مبنی بر اینکه برای درخواست فاحشه استفاده میشه,

**draggingلنگر یعنی اینکه لنگر شما به دلایلی دیگه به زمین گیر نیست و کشتی شما رو نمیتونه نگه داره,

منبع مطالب در مورد کشتی های جنگی www.navy.mil (http://www.navy.mil)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد