PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال چرا بعضی از جوانان وابسته اند؟

A.L.I
24th July 2009, 04:48 PM
دوستان سلام
به نظر شما چرا بعضی از جوانان به پدر و مادر خود وابسته اند؟ دلیل یا دلایل خودتون رو بگید مرسی

ØÑтRдŁ§
24th July 2009, 05:21 PM
سلام..
این که بعضی از جوانان به پدر و مادر خود وابسته اند میتونه دلیلش برخورد های پدر یا مادر اون شخص باشه..
یه مادر بچه اش رو خیلی لوس میتونه بار بیاره که دیگه اون فرزند نتونه رو پای خودش واسته
مثلا جوونی که از بچگی تمام کاراش رو مادرش انجام میده دیگه نمیتونه مستقل باشه و عادت کرده که یه نفر همیشه مواظب اون باشه..
البته این وابستگی میتونه ریشه در احساسات فرد هم داشته باشه..
یه نفر میتونه اونقدر مادر یا پدرش رو دوست داشته باشه که دیگه طاقت دوری اون ها رو نداشته باشه
جوری که حتی وقتی به سربازی میره اون وابستگی اونقدر روی فرد فشار میاره که برخورد ها و رفتار اون فرد تغییر میکنه

B O S S
24th July 2009, 05:38 PM
خب به نظر من این یک دلیل روانی داره که در افراد مختلف فرق میکنه اما اصولا هر جائی که شخصی احساس امنیت زیادی داشته باشه میتونه وابستگی ایجاد کنه حالا چه امنیت فیزیکی باشه یا احساسی .

Amir
24th July 2009, 08:03 PM
اصل وابستگی چیز بدی نیست ما تو جامعه مون به همین ارزشهای افتخار میکنیم یعنی چیزی که باعث به وجود ومدن احساس محبت و صمیمت بین اعضای یک خانواده میشه .. ولی فک میکنم چیزی که علی اقا مد نظرشون هست وابستگی افراطی و تکیه کردن فرد به محیط و پدر و مادر هستش که باعث میشه فرد روابط اجتماعی بسیار ضعیف و خالی از اعتماد به نفس و منزوی و و در نهایت بی مسئولیت و غیر قابل تکیه و اینکه نتونه نقش اجتماعی خودش رو به عنوان یک جز از جامعه ایفا کنه .. این شخصیت ها نه در کار و نه در زندگی چیزی به نام موفقیت رو بدست نخوا اورد و به نظر خودم انسان از هر جایی که احساس کنه در کاری و یا چیزی که باید بتونه تصمیم گیرنده و حلال مشکل باشه متکی به دیگران و خاصه پدر و مادره باید تلاش کنه که خودشو تغییر بده

دلیل این وابستگی رفتار پدر و مادر و خانواده در وحله اول و دوم رفتار اجتماع با نسل و سنی هستش که باید تمرین مسئولیت پذیری بکنه .. مدیران خانواده و مدیران اجتماعی که به فرزندان و اعضا خود اعتماد نمیکنند و همیشه در نهاد افراد پذیرش رو تا پزوهش و تلاش القا میکنند ...پدر و مادر با رفتار ناصحیح اموزش وابستگی و اعتماد به غیر رو در فرزندانشون پرورش میدند اینکه این رفتاراها چطوریه و باید و نباید ها رو باید تو تلار روانشناسی بحث کنیم .. اما به نظرم این جالبتر و مفید تره که بیام روی این موضوع بحث کنیم که چطوری باید اعتماد به نفس و تکیه بر خود رو تو خودمون پرورش بدیم و اگه فردی هستیم که به پدر و مادر و دیگران تکیه داریم و اگه فردی هستیم که عامل بدبختی و عقب موندگی خودمون رو دیگران میدونیم چطوری میتونیم این حس رو از بین ببریم یا تقلیل بدیم و به نفع زندگی و ایندمون رفتار و افکارمون رو عوض کنیم

kamanabroo
24th July 2009, 09:29 PM
نوع وابستگي توي دختران و پسران فرق مي كنه.
هر كدوم با يكسري از عوامل، بيشتر توي اين وابستگي مي افتند

يكي از عواملي كه خيلي مي تونه موجب اين وابستگي از نوع مضرش بشه اينه كه پدر و مادر به فرزندان خودشون اعتماد و اطمينان نكنن و اين بي اعتمادي و عدم اطمينان رو بروز بدن به نحوي كه در دراز مدت وقتي سايه پدر و مادر ديگه روي سر اين فرزند نبود ، از لحاظ رواني در برابر هر تصميم و كاري به صورت نا خود آگاه منتظر هست كه شخصي يا اشخاصي كه ( بيشتر همون پدر مادر هستند) براي اونها تصميم بگيرند يا حد اقل تا وقتي كه مطمئن نشدند كه كسي داره از اونها پشتيباني مي كنه جرات كاري رو ندارند.

عواملي از نوع ديگر هم هست به عنوان نمونه وقتي فرزند پسر هر چيزي رو كه خواست به محض خواستن به اون رسيد در وقتي كه بايد خودش دنبال چيزي كه مي خواد راه بيفته و براش تلاش كنه ديگه نه انگيزه شو داره و نه قدرت تصميم و قدرت كاري رو داره كه بتونه انجام بده و براي رسيدن به خواسته هاش حتما بايد پشتوانه خيلي قوي داشته باشه كه بدون اون هيچي نيست.

البته اين وابستگي ها رو ميشه درمان كرد ولي ....

آبجی
24th July 2009, 10:01 PM
سلام به نظر من میتونه دلایل زیادی داشته باشه .مثل همین دلایلی که دوستامون گفتن .

1-وابستگی

2-احترام

3-بعضی وقتها هم عشق زیاد میتونه دلیل این مورد باشه

4-ترس

و خیلی دلایل دیگه. ولی هر دلیلی که داشته باشه فقط به خود فرد وابسته (جوان) آسیب میرسه .نمیدونم والدین تا به حال به این موضوع فکر کردن که اگه یه روز خدایی نکرده نباشن حالا به هر دلیلی چطور فرزندنشون میتونه تو جامعه رو پای خودش وایسه ؟اصلا میتونه؟تحملشو داره؟میتونه با سختی ها مبارزه کنه؟و... {worried}

*مینا*
24th July 2009, 11:40 PM
راستش... :">
وقتی با دانشگاهمون رفتم مشهد تازه متوجه شدم که چقدر دلم برا خانوادم تنگ میشه ،
منظور از کلمه ی وابستگی رو نمیفهمم ؟
منظور اون بچه هایی هستن که بدون اجازه ی مامانشون آب نمی خورن ؟
یا منظور بچه هایی مثل من که تا یه هفته از خونه دور میشن دلشون واسه خونشون لک میزنه؟:">;;)
...
یا این که نکنه بحث کلیه :-?؟

ریپورتر
25th July 2009, 09:04 AM
سلام
به نظرم کسانی که زیاد وابسته هستند به دوران کودکی اونها مربوط میشه که به این فرد خیلی گفتن نمیتونی یا بسیار لوس کردن که این باعث عدم اعتماد به نفس میشه و نتیجه اش وابسته بودن هستش

MR_Jentelman
25th July 2009, 09:52 AM
به نظر من این میتونه مال صمیمیتی زیادی است که بین فرزند و والدین وجود داره که این باعث میشه به هم عادت کنند و وابسته بشند و یکی هم طعم سختی نچشیدن ودر نازو نعمت بزرگ شدند که باعث میشه فرد در آینده دچار مشکل بشه ونتونه تو اجتماع رو پای خودش وایسه ومنتظر که دیگران کارشو انجام بده واز پس سختی های زندگی بر نمیاد .

A.L.I
25th July 2009, 02:57 PM
منظور اون بچه هایی هستن که بدون اجازه ی مامانشون آب نمی خورن ؟
یا منظور بچه هایی مثل من که تا یه هفته از خونه دور میشن دلشون واسه خونشون لک میزنه؟:">;;)
...
یا این که نکنه بحث کلیه :-?؟

منظورم بیشتر بحث کلیه
بیشتر جوانانی مورد بحث هستند که با داشتن سن بالا هنوز اون استقلال لازم رو ندارند که روی پای خودشون باشند و واسه خودشون بخواهند تصمیم بگیرند و گرنه صرف داشتن احساس و علاقه به پدر و مادر که نمیتونه دلیل وابستگی باشه این یک حس انسان دوستانه است. {happy}

دوستان خوبم مرسی از همتون که تا اینجا نظراتتون رو گفتید بازم اگه نظر یا دلیلی مونده که گفته نشده بیایید بگید که کمکی بشه برای حل این مساله و سایر دوستان هم استفاده لازم رو ببرند.

*مینا*
25th July 2009, 03:50 PM
منظورم بیشتر بحث کلیه
بیشتر جوانانی مورد بحث هستند که با داشتن سن بالا هنوز اون استقلال لازم رو ندارند که روی پای خودشون باشند و واسه خودشون بخواهند تصمیم بگیرند و گرنه صرف داشتن احساس و علاقه به پدر و مادر که نمیتونه دلیل وابستگی باشه این یک حس انسان دوستانه است. {happy}

به نظر من هم دلیلش برخورد پدر و مادر و تا حد کمی اطرافیان فرد می تونه باشه که نقش مادر پررنگ تر به نظر می رسه .
یه بار یه بزرگی می گفت اگه تو کشورمون همه کارای خودشون رو ( فقط کار و وظیفه ی خودشون) به خوبی انجام بدن مشکلاتمون خیلی کمتر خواهد شد، به عنوان مثال از همون دوران ابتدایی دبیر کار دبیریش رو به خوبی انجام بده بطوری که دیگه مادر تو خونه نیازی به کار کردن درسی با فرزندش نداشته باشه ، مادر هم به وظایف مادری خودش برسه نه این که با بچه درس بخونه و ... .
شاید دلیل خیلی از این وابستگی ها اجتماعی باشه ، درسته که من بیشتر مقصر رو مادر می دونم ، اما شاید اگه خیلی از مسئولان کار خودشون رو کامل و در حد حرفه ای انجام می دادند این اتفاقا نمیافتاد، این وابستگی های بیش از حد و غیر قابل قبول اتفاق نمی افتاد ،و ... .
به نظر می رسه که این بحث خیلی گسترده باشه ... .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد