PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله اتو خورشیدی

melika
24th July 2009, 04:50 AM
سلام دوستان عزیز
تحقیقی در خصوص بکارگیری انرژی خورشیدی در اتو دارم که مطالبی در خصوص مقدار دریافت انرژی خورشیدی بدست آوردم ولی نحوه مچ شدنش با سیستم اتو و اینکه چه مقدار فضا لازم هست ندارم
از دوستانی که در این خصوص اطلاعاتی دارن خوشحال می شم از راهنمایی شما دوست عزیز بهره مند شم{big hug}

ØÑтRдŁ§
24th July 2009, 02:31 PM
سلام..
راستش من خیلی گشتم و چیز خیلی به درد بخوری نتونستم برات پیدا کنم..
از همه دوستان خواهش میکنم یه گشتی بزنن و اگه اطلاعاتی در باره این موضوع دارند ارائه کنند تا مشکل این دوست جدیدمون حل بشه..
شرمنده که نتونستم کمکی بکنم..

B O S S
24th July 2009, 08:20 PM
من نمیدونم این طرح باید چه شکلی داشته باشه اما به خاطر تعداد سلولهای خورشیدی باید از اتوهای معمول بزرگتر باشه یا منبع تامین برق از اتو جدا باشه در کل تا انجا که به ذهنم میرسه نحوه اتصال به این صورته :
سلولهای خورشیدی به یک مبدل ولتاژ و بعد اتصال به المنت اتو
اینم یک لینک راجب باتریهای خورشیدی
http://roboeq.com/modules.php?op=modload&name=Web_Links&file=index&req=viewlink&cid=30

Amir
24th July 2009, 08:42 PM
با سلام .. شما چه راهنمایی میخایین ایا این طرح شما فقط یه ایده است و روی این طرح تحقیق کردین ؟

یه توضیح در مورد طرحتون بدم سلولهای خورشیدی در حد میلی ولت تولید انرزی الکتریسته دارند در حالیکه اتو با استفاده از المنت کار میکنه و مقاومتهای که تولید حرارت میکنند پر مصرف هستند مثلا یه اتوی برق در حدود 1000 وات مصرف برق داره یعنی p=v*i برابر با 1000 هستش از این رابطه ساده 1000 رو تقسیم بر 220 کنید به جریان نزدیک به 5 امپر میرسه پس شما نیاز به تعادا فوق العدی باتری خورشیدی دارین که بتونید همچین جریانی رو ایجاد کنید .. با توجه به اندازه اتو فک نمیکنم جالب باشه .. مگه اینکه بگیم منبع تولید انرزی از اتو جدا باشه که در این صورت شما طرحتون تولید انرزی الکتریکی هستش ..

hossien
25th July 2009, 02:06 AM
سلام
به نظر من میشه با استفاده از عدسی و آینه پرتوهای خورشید را یک جا جمع کنید و از فلزاتی که سریع گرما را به خود می گیرند به عنوان کفی اتو استفاده کرد.و اتو با انرژی خورشیدی درست کنید.

melika
25th July 2009, 03:43 PM
سلام به تمام دوستان عزيز

بابت ارائه مطالب و ذكر نكات خوب تشكر
اهداف كلي از طرح اين ايده تا اجرايي شدن آن
1- در خصوص اينكه چه مقدار انرژي خورشيد در كشور ايران دريافت مي كنيم و چه مقدار از اين انرژي مي توان به انرژي الكتريسيته مفيد تبديل بشه
2- بهترين طرحي كه اتلاف انرژي آن كمتر باشه بدست بيارم

كه در خصوص قسمت اول تا حدودي اطلاعات بدست آورم و بقيه راه با كمك شما ;) دوستان بصورت جدي دنبال مي كنم كه اين فقط يه طرح نباشه به مرحله اجرا هم برسه @};-

منتظر دريافت راهنمايي و اطلاعات شما دوستان عزيز هستم بازم تشكر

kab
21st September 2009, 06:19 PM
سلام
خوب اگه نخندید یه طرح خیلی کم خرج میدم
یه روز توی تلوزیون دیدم که به عشایر وسیله ای مثل دیش ماهواره میدادن که به وسیله اون انرژی حرارتی خورشید رو در نقطه ای متمرکز می کرد و ازش برای پخت غذا استفاده می کردند
خوب شما هم با الهام از این طرح میتونی اتو که چه عرض کنم اتو بخار بسازی
البته رشته تحصیلی من مکانیکه و خیلی با سیستم های برقی مخصوصا این مدلی اشنایی ندارم
موفق باشید

SaSaMc2
6th December 2009, 04:08 PM
با سلام.
روشهاي گوناگوني براي اين كار وجود داره.
ولي در كل اصول بهينه كار بر اين روش هست كه انرژي بيرون توليد و در داخل مصرف بشه.
ميتوني از تمركز پرتوي خورشيد يا استخر آب شور و موارد ديگري استفاده كنيد.
ولي در اين صورت به جاي سيم به اتوي شما شيلنگ وصل مشه.
استفاده از پيلهاي خورشيدي رو بيخيال شو.
و سعي كن سيستمت قابل حمل و استفاده در مكان سرپوشيده رو داشته باشه.
شاد و موفق باشيد @};-

{{چرا پستهاي آخر من حذف شدن؟؟!!}}:-?

ØÑтRдŁ§
7th December 2009, 12:02 PM
{{چرا پستهاي آخر من حذف شدن؟؟!!}}:-?

سلام..
فکر کنم سرور سایت رو که عوض کردیم چند تا از پست ها پریده..دقیقا نمیدونم..
چون من چند تا پست دیگه هم دیده بودم که الان نیست..

SaSaMc2
7th December 2009, 03:15 PM
سلام.
آها!!! پس سرور عوض شده.
احتمالاً بكاپي كه روي سرور جديد لود شده تاريخش قبل از اون پستها بوده.
با تشكر.
شاد و موفق باشيد @};-

moaqfe
3rd December 2010, 03:38 PM
سلام دوستان عزیز
تحقیقی در خصوص بکارگیری انرژی خورشیدی در اتو دارم که مطالبی در خصوص مقدار دریافت انرژی خورشیدی بدست آوردم ولی نحوه مچ شدنش با سیستم اتو و اینکه چه مقدار فضا لازم هست ندارم
از دوستانی که در این خصوص اطلاعاتی دارن خوشحال می شم از راهنمایی شما دوست عزیز بهره مند شم{big hug}

با تکنولوژی فعلی این خواسته تقریبا" محاله

mehranrezaie2011
5th January 2011, 08:42 PM
سلام دوست عزیز
من حدود 2 سال به طور هم تئوری و هم عملی رو پنل های خورشیدی کار کردم و خیلی ایده ها داشتم ولی نشد.
اگر شما می خواهی اتو را با استفاده از نور خورشید اون هم از پنل های خورشیدی بکار اندازی باید به شما بگویم تنها و تنها راه،راه اندازی این سیستم شما این است که ابتدا یک باطری 12 ولت توان بالا حدود 20 یا 30 آمپر و توسط یک پنل حدوداً 30وات یا کمتر آن را شارژ کرده و سپس با استفاده از یک اینورتور آن را به 220 تبدیل کنی و از آن استفاده کنی.
Mehranrezaie2011@yahoo.com

Joseph Goebbels
9th March 2011, 01:04 PM
سلام
به نظر من میشه با استفاده از عدسی و آینه پرتوهای خورشید را یک جا جمع کنید و از فلزاتی که سریع گرما را به خود می گیرند به عنوان کفی اتو استفاده کرد.و اتو با انرژی خورشیدی درست کنید.
این کار خطرناکی ! باید تمام جوانب کار در نظر گرفته بشه . چند سال پیش تو یک مطلب تاریخی خوندم که مصریان یا یونانیان تونسته بودند با چیدن تعدادی اینه در کنار هم با کمک فرمولهای ریاضی ان زمان ، پرتوهای خورشیدی رو به سمتی جمع کنند که باعث اتش گرفتن یک شی شه ! مثل کشتی های دشمن . نمی دونم شاید هم اینه اسکندر اسمش باشه ولی خوب راجع به ان دارم تحقیق می کنم ولی تا بدست اوردن یک فرمول استاندارد برای این کار باید دقت شه .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد