PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : افسانه الکساندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود (2)

Capitan Totti
16th February 2014, 12:49 AM
افسانه الکساندر مقدونی از تاریخ ایران باید پاک شود (2) (http://parskoroosh.blogfa.com/post/1724)

طوفان در تاریخ ( 2 )اولین گام برای دست یابی به حقیقت پیرامون ماجرای اسکندر ، جداسازی الکساندر از اسکندر است .
بدون کوچکترین تردیدی ، اسکندر ، نامی است ایرانی و ما ، بارها در تاریخ با شخصیت هایی روبرو می شویم که اسکندر نام دارند و هیچ ربطی میان آنها و الکساندر نیست .اسکندر مصری ( که اسکندریه مصر را ساخته است )اسکندر گجسته ( که اوستا را سوزانده است )اسکندر شاهنامه فردوسی ، اسکندر آل زیار ، اسکندر اورمی ، اسکندر اول ، اسکندر دوم ، اسکندر سوم ، اسکندر هخامنشی ، اسکندر ماورء النهر ، اسکندر بین النهرینادغام اینها و برابری الکساندر با اسکندر ، نقشه ای زیرکانه بود که این بخش از تاریخ را به گونه ای ترسیم نمودند که حقیقت پنهان ماند و دروغ رواج یافت .این ماجرا ، توده ای شد یعنی در میان مردم عوام و معمولی رواج پیدا کرد . و به معضلی بدل شد که بعد از پنج دهه ( پنجاه سال ) که از کوشش ایرانیان مطلع و آگاه بر حقیقت می گذرد ، هنوز موفق به ترسیم درستی از این بخش تاریخ و اسکندر نشده ایم .من دلائل عدم موفقیت را بر می شمارم تا شما بیشتر و دقیق تر بر این ماجرا – آگاه شوید .- ادغام قصه و افسانه و ماوراء الطبیعه با تاریخ در مورد شخصیت اسکندر- دخالت و نفوذ رمانهای تاریخی در مطالعات و تحقیقاتی تاریخی مثل کتابهایی که جان گونتر و هارولدلمپ نوشته اند .- عمومی نکردن تحقیقات ماجرای اسکندر در میان مردم . یعنی بحث و بررسی در این مورد باید از کانون خواص و دانشگاهی به میان عامه کشانده شود .من در سال 1373 ( 1994 میلادی ) براساس مانیفست : نابودی این افسانه دروغین از تاریخ ایران ، مجله در آستانه فردا را منتشر کردم و با زبانی ساده مردم را ( خصوصا نوجوان و جوان ) با این مسئله در گیر ساختم .در طول دهه 1360 ای 1370 که شاگرد احمد حامی بودم ( احمد حامی کتابی نوشته بود به این نام : سفر جنگی اسکندر مقدونی به درون ایران و هندوستان بزرگترین دروغ تاریخ است )و مسیر طولانی را تاکنون پیموده ام . راه غلبه بر تاریکی ها و گره های کور ، ماجرای اسکندر و الکساندر را یافته ام . برای من فرصت پرداختن به موارد دیگر تاریخی که به صورت زنجیری پیوسته هستند ، وجود ندارد . یعنی عمر نوح می خواهد تا شما موارد تحریف شده و دروغ پردازی ها در تاریخ را آشکار کنید .امیدوارم در همین مورد ( اسکندر و الکساندر ) که زمان زیادی صرف کرده ام بتوانم تصویری درست و واقعی از اسکندر و الکساندر و اسکندر های دیگر ارائه دهم و ماجرای اسکندر مثل هر مقوله دیگر تاریخی روشن شود ، حتی اگر زلزله ای تاریخی رخ دهد . اگر نتوانستم ، آنقدر راه را هموار خواهم ساخت که شما یا آیندگان به حل کامل آن دست پیدا کنید .ما باید با کار گروهی به موارد مبهم و تاریک تاریخ ایران بپردازیم و هر چه زود تر تاریخ ایران باستان را از وضعیت کنونی آن خارج سازیم . خوشبختانه در مورد تاریخ بعد از اسلام با مشکل پیچیده ای روبرو نیستیم …. منابع مکتوب فارسی ، عربی ، عبری فراوانی وجود دارد که در کنار آثار وابنیه های بر جای ماند ، از آن سالها ، ما را به حقیقت رهنمون خواهد ساخت .مشکل بزرگ تاریخ ما – تاریخ دوران باستان است .کوشش ایرانیان وطن پرست از دهه 1330 ( 1951 میلادی ) به این سو ، جنبشی ایجاد کرد . کسانی چون ذبیح بهروز ، احمد حامی ، اصلان غفاری ، علیرضا صدفی ، علیرضا علیرضا زاده ، پوران فرخ زاد ، و شاگردی ما در مکتب اینان و بدست آوردن تریبونی چون مجله درآستانه فردا و شرایط سیاسی حاکم بر جامعه بعد از انقلاب ، ما را به تکاپو وا داشت و جهان غرب را متوجه این حرکت و جریان ساخت . تا دوباره از اسطوره دروغین خود الکساندر که نمادی است از غلبه غرب بر سر شرق ، به دفاع برخیزد . و از فروریختن بت دروغین خود جلوگیری کند .این کار را در نهایت شتابزدگی انجام داد و بدون در نظر گرفتن اینک این دوران با دوران تاریک قرون وسطی تفاوت دارد سعی کرد دروغهای 2000 ساله را دوباره بر مردم به قبولاند . در حالی که این عصر که عصر اطلاعات و کشفیات پی در پی و جدید است دیگر این دروغ ها بی اثر خواهد بود .در سال 1962 رابرت راسن فیلم الکساندر کبیر را ساخت که با شکستی مفتضحانه روبرو شد . اولیور استون در سال 2003 فیلم الکساندر را ساخت که به شدت مورد انتقاد قرار گرفت چون بیشتر قصه و افسانه بود تا تاریخ و حقیقت ! فیلم الکساندر از طریق گفتار و بدون هر گونه سند و مدرکی ، داستان دروغین خود را پیش می برد . چه بلاهتی !اولیور استون این فیلم را با همکاری CIA ساخت مثل بقیه کارهایش . کندی ، نیکسون ، کاسترو …….همکاری با سازمانCIA و در یافت کمک های مالی پشت پرده در کشوری آزاد چون آمریکا ، می تواند خیلی طبیعی باشد اما ساخت فیلم کاملا سیاسی و حساب شده بود . در سال 1377 ( 1998 میلادی ) زمانی طرح این پروژه در سطح جهان اعلام شد در یک مقاله مفصل در مجله درآستانه فردا و رد سال 1382 ( 2003 میلادی ) در یکی از روزنامه های پایتخت همکاری و حمایت این سازمان را از پروژه الکساندر اعلام کردم . ( افشاگری کردم ) دومین حرکت غرب برای تثبیت دوباره الکساندر مقدونی بت دروغین غرب ، ساخت فیلم 300 بود . علت ساخت این فیلم یعنی واقعه حمله خشایار شاه به یونان و سرکوب آشوبگران ، کاملا دقیق و حساب شده بود چون نطفه و تولد و شکل گیری افسانه الکساندر مقدونی نتایج این حمله بود که شرح آن در مقالات بعد خواهد آمد . در این دو فیلم و دهها فیلم مستند سینمایی و تلویزیونی راجع به نبرد ماراتون ، ترموپیل ، گرانیکوس ، ایسوس ، تلاش بی وقفه برای اینکه این افسانه دروغین الکساندر به عنوان تاریخ جهان و غلبه غرب بر شرق در ذهن نسل های جدید و بی خبر از تاریخ جای بگیرد … ادامه دارد.اما نسل جدید را نمی توان به شیوه های کهن فریب داد باور کنید زمان فروریختن این بت دروغین غرب نزدیک است دیگر تروهات مورخین غرب و خود باختگان داخلی نمی توتند نسل جدید ، پویا و مجهز به ابزار شگفت انگیز امروزی را فریب دهد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد