PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ثواب صلوات قابل شمارش نیست

**مهرنگار**
26th January 2014, 03:33 PM
ثواب صلوات قابل شمارش نیست

پیامبر فرمودند :در شب معراج چون [به آسمان ها] رسیدم ،ملکی را دیدیم که با انگشت هایش مشغول حساب کردن و شمارش بود . از جبرئیل سوال کردم که این ملک کیست و چه چیزی را حساب میکند ؟

جبرئیل گفت :این ملک موکل به دانه های باران است ،او محاسبه میکند که چند قطره باران از آسمان بر زمین نازل شده است .

پیامبر به آن ملک گفت :آیا میدانی از آغاز آفرینش دنیا تا کنون چند قطره باران به زمین نازل شده است؟
گفت :یا رسول الله قسم به آن خدایی که تو را به حق فرستاد ، علاوه بر این میدانم تاکنون چند قطره باران نازل شده ، میدانم چه قدر در دریا ریخته شده و چه قدر در خشکی ، چه قدر در بیابان معور بستان و شوره زار و قبرستان فهمه را دقیق میدانم .
حضرت فرمودند : من از این همه دقت در حفظ شمارش در تعجب شدم .
آن گاه ملک گفت :یا رسول الله ولی در شمارش یک چیز ناتوان مانده ام .
پرسیدم آن چیست ؟ گفت :قومی از امت شما که وقتی اسم مبارک شما را بشنوند ، صلوات میفرستند و من قدرت محاسبه ی ثواب آن صلوات را ندارم .

رسول الله فرمودند : هرکس بر من در هر روز سه مرتبه صلوات بفرستد و در هر شب هم سه مرتبه صلوات بفرستد و این صلوات از روی محبت و شوق به من باشد ، بر خداوند است که گناهان این شخص را در این روز و شب بیامرزد.

منبع : کتاب درمانگاه معنوی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد