PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ایجاد کسب و کاری برای مخترعان لازم است.

عرفان سلیم زاده
19th January 2014, 05:58 PM
در دنیای امروز که اختراعات حکم ویژه ای در پیشرفت بشری دارند مخترعان ایرانی بعد از چندین سال تلاش برای کسب اعتبار و نهایتا ثروت از طریق ایده های خودشون خسته می شوند.

فرق بین اعتبار و ثروت در این است که اعتبار کسب کردن در محیطی شما رو به عنوان یک ابزار مناسب معرفی خواهد که دیگران را به تکیه کردن به شما سوق خواهد داد.

حتما به یاد دارید که در دبستان پرسش علم بهتر است یا ثروت رو همیشه از ما می پرسیدن.ماهم بی درنگ جواب میدادیم که علم بهتر است به هزار و یک دلیل.

اما اگر همین الان این سوال رو از شما بپرسند حتما میگید ثروت بهتره چون آرامش، امنیت، یه زندگی خوب و رفاه رو در پی خواهد داشت.

این به دلیل درک ناهنجار ما از این سوال و ندونستن اینه که واقعا چرا علم بهتر از ثروته؟

علم بهتر از ثروته چون به شما اعتبار لازمه رو برای معرفی شدن به عنوان یک ابزار مناسب رو میده!"نکته طلایی اینجاست."

حال به محیط خودتون، به جامعه خود و یا به کل جهان.اینا رو میگم که خودتون رو دست کم نگیرید.

بیاید چند قدم رو برای روشن شدن موضوع برداریم.

شما دانسته یا نادانسته از کودکی خود کار هایی را برای افزایش اعتبار خود انجام دادید که الان به درد میخورد.

اصلا به طراحی یک رزومه کاری فکر کردید؟ یا این که احساس می کنید چیزی برای نوشتن در رزومه خود ندارید؟:|

اینو بدونید جزئیاتی که در رزومه شما نوشته می شود زیاد مهم نیست.

خودتون بعد از نوشتن رزومه یه دید کلی به آن پیدا کنید و بی طرفانه قضاوت کنید که به درد چه کاری میخورید؟

این قطعا یه شروع خوب خواهد بود. بلاخره به ای پی می برید که به درد یک کار!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو زندگی می خورید.

هیچ وقت بدون در نظر گرفتن رزومه خودتون به فکر کار کردن نباشید چون اولین یا صفرمین قانون تجارت میگه:

روی کاری که بلد نیستید سرمایه گذاری نکنید!

این قانون خیلی قشنگه چون راه مارو مشخص میکنه... روی کاری تمرکز کنید که بلدید انجامش بدید.

حتی اگر دوستش ندارید و حتی اگر برای شما کسر شان است.

به عنوان مثال من به شخصه مشاور خوبی هستم و دیگران رو به کار کردن در زمینه خودشون همیشه تشویق کردم.

من به همین درد میخورم من یک مشاور کار آفرین هستم. از این شغل سر در نمیارم و ازش هم خوشم نمیاد اما بلدم چطور انجامش بدم. اگر روش سرمایه گذاری کنم میتونم با پشتکار، برنامه ریزی،مشاوره و حفظ آرامش به سود برسم.
منhttp://erfansalimzadeh.blogsky.com/1392/10/29/post-19/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-

عرفان سلیم زاده
19th January 2014, 06:06 PM
مکانیسم کسب علم برای ثروتمند شدن به صورت زیره:
1- کسب اعتبار از طرق مختلف که در حالت کلی با خرج کردن زمان،هزینه، پشتکار و مشاوره بدست می آید.
2- به مزایده گذاشتن اعتبار از طریق انتشار رزومه کاری خود.
3- انتقال اعتبار به شخص متقاضی که میتواند شخصیتی حقیقی یا حقوقی و در کل جامعه باشد، در قبال تعهدات مالی ایشان به ما.[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد