PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست همکاری برای ثبت اختراع

armin_gera
11th January 2014, 11:20 PM
سلام به همگی
من طرحم رو ساختم و نمونه ساخته شده دستمه و کامل کار میکنه
تنها مشکلم اینه که با مراحل و کارای اداری ثبت اشنایی ندارم
از هر کسی که بتونه کمک کنه یه پیام برام بزاره میخوام مراحل اداری و ... رو انجام بده
یا لطفا کمکم کنید که این پروسه رو کامل کنم و به ثبت برسونمش چون اصلا با فرم ها و... اشنایی ندارم
ممنون از همگی

arisff
12th January 2014, 01:38 AM
در کل پروسه ثبت اختراع ، اگر مشکل خاصی پیش نیاد(داشتن مشابهت و ...) ، حدوداً 2 بار نیاز به مراجعه حضوری به اداره هست و اون هم در مراحل پایانی پس:
بذارید راحتتون کنم. اگر فکر کردید که حالا که دستگاه رو ساختین دیگه تمومه و بقیه کار چیزی نداره و نهایتاً به یکی یه هزینه ای میدید تا براتون ثبتش کنه ، شدیدا در اشتباهید.
اتفاقا از این به بعدش یه پروسه خشک و بی روح اداری رو با حوصله زیاد باید طی کنید (تو همه جای دنیا) تا مرحله آخر هم انجام بشه. و به قول بچه های همین انجمن ، یه شعاری رو باید یاد بگیرید و انجامش بدید "متن ، متن تا پیروزی" [shaadi] این شعار برای خودم خیلی کمک کرد و هرموقع خسته میشدم یادش می افتادم و کارو ادامه میدادم.

اول بفرمایید تهران هستین یا نه؟
اگر بله- توصیه میکنم خودتون روند ثبتش رو انجام بدید. اصلا پیچیده نیست. جایی هم مشکل برخوردید تو همین انجمن بیان کنید تا من و سایر دوستان کمکتون کنیم.
اگر خیر- و امکان اومدن و رفتن برای چند بار براتون واقعا مقدور نیست. باید از طریق شرکت های ثبت اختراع و تعیین یک وکیل ، کارتون رو انجام بدید. فکر نمیکنم از دوستان این انجمن هم کسی بتونه کمک کنه چون (اگه اشتباه نکنم/ دوستان تصحیح کنن) شما باید به یک وکیل (دارای شماره وکالت) وکالت نامه بدید تا به جای شما ، کارها رو انجام بده. که علاوه بر هزینه ای که داره ، فکر نکنید دیگه همه چی تموم شده و اون وکیل بعد از 3-4 ماه سند ثبت اختراع رو براتون میفرسته ؛ برعکس وکیل حکم یه نفر رو داره که مدام حرف میبره و میاره و شاید حتی قضیه رو سخت تر کنه و اگر خیلی وارد باشه ، فقط میتونه تو نحوه نگارش متن اختراع کمکتون کنه که در آینده بتونید در دادگاه بهش استناد و دفاع کنید.
برای شروع این لینک از خود اداره ثبت ، مراحل کار رو به صورت متن و تصویر ، راهنمایی کرده. به نظرم شما این رو بخون ، بعد تصمیم بگیرید که چه کاری به صلاحتون هست. (البته این فقط برای ثبت اظهار نامه هست ، نه کل مراحل)

راهنمای ثبت الکترونیکی اظهارنامه اختراع (http://iripo.ssaa.ir/Default.aspx?tabid=3440)

armin_gera
12th January 2014, 01:09 PM
ممنون از جوابتوم و وقتی که گذاشتید [shaad]
متاصفانه تهران نیستم ولی دیگه چاره ای ندارم میتونم رفت و امد کنم مشکلی نیست
تمام مشکلات من تو قسمت پر کردن فرم هاست به خصوص اظهار نامه و طرح که هر جا خوندم نوشته بودن پر کردن و تنظیم این بخش خیلی خیلی مهمه وتو دادگاه حرف اولو میزنه و باید خیلی با دقت تنظیم بشه!
من مشکلم تو این قسمتاست و نمیدونم فرمارو چه جوری باید پر کنم چی باید بنویسم
و اینکه من میخوام حضوری اقدام کنم و از طریق سایت نباشه

mosighi
12th January 2014, 02:16 PM
سلام
شما ميتونيد بريد تو سايت فدراسون بين المللي مخترعان در ايران در اين سايت مشاوره جهت مراحل ثبت اختراع و پركردن اظهارنامه وجود داره

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام
شما ميتونيد بريد تو سايت فدراسون بين المللي مخترعان در ايران در اين سايت مشاوره جهت مراحل ثبت اختراع و پركردن اظهارنامه وجود داره

armin_gera
12th January 2014, 10:04 PM
من برای مراجعه حضوری فرم هارو از کجا میتونم پیدا کنم؟ رو سایت نبود اصلا این ضماعم و ادعا نامه و... رو از کجا پیدا کنم فرمشونو که پر کنم ببرم؟

سلام

من رفتم سایتشون و ثبت نامم کردم ولی قسمت مشاوره انگار غیر فعاله!http://www.njavan.com/forum/images/smiliesnjavan/17.gif

arisff
13th January 2014, 01:42 AM
تمام مشکلات من تو قسمت پر کردن فرم هاست به خصوص اظهار نامه و طرح که هر جا خوندم نوشته بودن پر کردن و تنظیم این بخش خیلی خیلی مهمه وتو دادگاه حرف اولو میزنه و باید خیلی با دقت تنظیم بشه!

در اظهارنامه که فقط اطلاعات شخصی و هویتی رو وارد میکنید و فقط 3 قسمتش مربوط به اختراع هست:

نام اختراع (یه عبارت چند کلمه ای که در برگیرنده ماهیت اختراع و وجه تمایزش باشه) (مثال: ماشین ذبح طیور با قابلیت خواندن اشهد و صلوات به طور اتوماتیک!)
خلاصه اختراع (خلاصه ای از کارایی اختراع و مزیت هاش و نکات منحصر به فردش) (مثال : دستگاه قادر است تا هنگام رسیدن نوبت طیور به مرحله ذبح ، به طور خودکار و برای هرکدام از طیور جداگانه اشهد و صلوات پخش کند و از این طریق مشکلات شرعی مربوط به ذبح صنعتی و حلال بودن گوشت را برطرف سازد!)
افشای اختراع (اگه تو جایی افشا نکردید ، نیازی نیست این قسمت رو پر کنید)

و اینکه من میخوام حضوری اقدام کنم و از طریق سایت نباشه

امکان اقدام حضوری نیست و تمام اظهارنامه ها باید از طریق سایت فرستاده بشه.(که اتفاقاً خیلی هم خوبه) و اگه برید اونجا و بگید که اومدم اختراع ثبت کنم ، یه آقایی با یه لحن خاص کارمندای دولتی میگه : واسه چی اومدی برو تو سایت همه چی هست!"

فرمی به اسم ادعا نامه ، شرح و توصیف و نقشه وجود نداره و شما به راحتی یه فایل Word باز می کنین و تیترش رو مینویسین مثلا "شرح اختراع" و زیرش اطلاعات رو وارد میکنین بعد مینویسین "دانش فنی پیشین" بعد "مزایای اختراع" و به همین ترتیب تا آخر.

برای نمونه یه فایل رو که از سایت تک ثبت دانلود کردم رو براتون قرار میدم و مطمئنم که خیلی کمک میکنه. (نوشتن این متن یه سری ریزه کاری داره که هرموقع به این مرحله رسیدین بفرمایید تا راهنمایی کنیم. مثل شماره گذاری صفحات و ...)
[B]نمونه اختراع (نمونه شرح و توصیف و ادعانامه) (http://uplod.ir/2fuuuumwzqol/683_patent-sample[www.taksabt.com].pdf.htm)

عرفان سلیم زاده
13th January 2014, 10:21 AM
سلام عزیزم[golrooz]
نوشتن توصیف نامه کاری نداره یه مقدمه خوب میخواد همین.
فکر کن میخوای یه کاردستی رو افشا کنی همین.
جوری که یه دبیرستانی هم بتونه بسازش.
اگر میخوای کارو راحت کنی کافیه نحوه ساخت،مکانیسم،بلوک ها و قطعات نمونه اولیه رو بنویسی.
در مورد ادعا نامه هم فایل زیر رو دانلود کن:http://s5.picofile.com/file/8108669992/file_1.pdf.html

mosighi
13th January 2014, 10:55 AM
يك نكته مهم اينكه اگه طرحتون جا براي ارتقاء داره حتما بيان كنيد چون اين موضوع خيلي مهمه
بعد اگه خواستيد من شماره جايي رو ميدم تا باهاشون تماس بگيريد و ازشون راهنمايي بگيريد من براي كارهاي ثبت خودمم ازشون كمك گرفتم ولي نميدونم هزينه اي بگيرن يا نه

armin_gera
13th January 2014, 02:22 PM
سلام عزیزم[golrooz]
نوشتن توصیف نامه کاری نداره یه مقدمه خوب میخواد همین.
فکر کن میخوای یه کاردستی رو افشا کنی همین.
جوری که یه دبیرستانی هم بتونه بسازش.
اگر میخوای کارو راحت کنی کافیه نحوه ساخت،مکانیسم،بلوک ها و قطعات نمونه اولیه رو بنویسی.
در مورد ادعا نامه هم فایل زیر رو دانلود کن:http://s5.picofile.com/file/8108669992/file_1.pdf.html

همین در همین حد کافیه؟آخه همه میگن خیلی باید تخصصی نوشته شه و جامع باشه بعدا نشه سوع استفاده کرد
اظهار نامه چیه؟[nishkhand]

يك نكته مهم اينكه اگه طرحتون جا براي ارتقاء داره حتما بيان كنيد چون اين موضوع خيلي مهمه
بعد اگه خواستيد من شماره جايي رو ميدم تا باهاشون تماس بگيريد و ازشون راهنمايي بگيريد من براي كارهاي ثبت خودمم ازشون كمك گرفتم ولي نميدونم هزينه اي بگيرن يا نه

بله جا برا ارتقاع داره, کجا باید منظور کنم؟ تو ادعا نامه؟
اگه شماره رو لطف کنید ممنون میشم
هزینهش اشکال نداره فقط قابل اعتماد باشه

mosighi
13th January 2014, 02:38 PM
تو همون قسمتي داريد طرح رو توضيح ميديد

armin_gera
13th January 2014, 02:49 PM
در اظهارنامه که فقط اطلاعات شخصی و هویتی رو وارد میکنید و فقط 3 قسمتش مربوط به اختراع هست:

نام اختراع (یه عبارت چند کلمه ای که در برگیرنده ماهیت اختراع و وجه تمایزش باشه) (مثال: ماشین ذبح طیور با قابلیت خواندن اشهد و صلوات به طور اتوماتیک!)
خلاصه اختراع (خلاصه ای از کارایی اختراع و مزیت هاش و نکات منحصر به فردش) (مثال : دستگاه قادر است تا هنگام رسیدن نوبت طیور به مرحله ذبح ، به طور خودکار و برای هرکدام از طیور جداگانه اشهد و صلوات پخش کند و از این طریق مشکلات شرعی مربوط به ذبح صنعتی و حلال بودن گوشت را برطرف سازد!)
افشای اختراع (اگه تو جایی افشا نکردید ، نیازی نیست این قسمت رو پر کنید)

امکان اقدام حضوری نیست و تمام اظهارنامه ها باید از طریق سایت فرستاده بشه.(که اتفاقاً خیلی هم خوبه) و اگه برید اونجا و بگید که اومدم اختراع ثبت کنم ، یه آقایی با یه لحن خاص کارمندای دولتی میگه : واسه چی اومدی برو تو سایت همه چی هست!"

فرمی به اسم ادعا نامه ، شرح و توصیف و نقشه وجود نداره و شما به راحتی یه فایل Word باز می کنین و تیترش رو مینویسین مثلا "شرح اختراع" و زیرش اطلاعات رو وارد میکنین بعد مینویسین "دانش فنی پیشین" بعد "مزایای اختراع" و به همین ترتیب تا آخر.

برای نمونه یه فایل رو که از سایت تک ثبت دانلود کردم رو براتون قرار میدم و مطمئنم که خیلی کمک میکنه. (نوشتن این متن یه سری ریزه کاری داره که هرموقع به این مرحله رسیدین بفرمایید تا راهنمایی کنیم. مثل شماره گذاری صفحات و ...)
[B]نمونه اختراع (نمونه شرح و توصیف و ادعانامه) (http://uplod.ir/2fuuuumwzqol/683_patent-sample[www.taksabt.com].pdf.htm)
یعنی حضوری کلا قبول نمیکنن؟ آخه از سایت میترسم دیر اقدام کنن و درست جلو نره واسه همون میگم حضوری برم
از بابت فایل ممنون الان دان کردم امروز کامل میخونم ببینم چی جوریاست مرسی [shaad]

armin_gera
13th January 2014, 02:57 PM
آقا نظرتون در باره این تکثبت چیه؟
http://www.taksabt.ir/
من الان زنگ زدم بهشون گفت همه کاراشو میکنن و حتی اصلا نیاز نیست من برم تهران و همه کارار با اوناست و گفتن من فرمارو تا حدی که میتونم پر کنم و اونا خودشون چیزایی که نوشتم رو کارشناسی میکنن و خودشون فرمارو تنظیم کینن و ادعانامه و... رو پر میکنن
پرسیدم خوب حالا شما این کارارو میکنید برا من , درصدی از طرحو میگیرید یا اسمتون میاد تو اختراع و ...؟ گفت نه ما هیچ گونه درصد و... نمیگیریم و حتی اسم این سازمانم نمیاد و...

این سازمان مال دانشگاه فنی حرفه ای مشهده قسمت تحقیقات کارافرین

اینا قابل اعتماد هستن؟ کلاهبردار اینا از اب درنیان؟ کسی اطلاعاتی از این سازمان داره؟

"مرکز تحقيقات کارآفرين در سال 1388 در مجموعه دانشکده فني مشهد (شهيد محمد منتظري) با محوريت مالکيت فکري و ثبت اختراعات کشور فعاليت خود را آغاز نموده و مفتخر است در اين سال ها خدمات ارزنده اي به جامعه مخترعين و نخبگان علمي کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات ثبت اختراع به صد ها مخترع از اقصي نقاط کشور و پاسخگويي و مشاوره رايگان به بيش از 6000 تماس تلفني مخترعين از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان اين مرکز مي باشد."

عرفان سلیم زاده
13th January 2014, 03:54 PM
آقا نظرتون در باره این تکثبت چیه؟
من الان زنگ زدم بهشون گفت همه کاراشو میکنن و حتی اصلا نیاز نیست من برم تهران و همه کارار با اوناست و گفتن من فرمارو تا حدی که میتونم پر کنم و اونا خودشون چیزایی که نوشتم رو کارشناسی میکنن و خودشون فرمارو تنظیم کینن و ادعانامه و... رو پر میکنن
پرسیدم خوب حالا شما این کارارو میکنید برا من , درصدی از طرحو میگیرید یا اسمتون میاد تو اختراع و ...؟ گفت نه ما هیچ گونه درصد و... نمیگیریم و حتی اسم این سازمانم نمیاد و...

این سازمان مال دانشگاه فنی حرفه ای مشهده قسمت تحقیقات کارافرین

اینا قابل اعتماد هستن؟ کلاهبردار اینا از اب درنیان؟ کسی اطلاعاتی از این سازمان داره؟

"مرکز تحقيقات کارآفرين در سال 1388 در مجموعه دانشکده فني مشهد (شهيد محمد منتظري) با محوريت مالکيت فکري و ثبت اختراعات کشور فعاليت خود را آغاز نموده و مفتخر است در اين سال ها خدمات ارزنده اي به جامعه مخترعين و نخبگان علمي کشور ارائه نموده است. ارائه خدمات ثبت اختراع به صد ها مخترع از اقصي نقاط کشور و پاسخگويي و مشاوره رايگان به بيش از 6000 تماس تلفني مخترعين از جمله نکات قابل توجه در کارنامه درخشان اين مرکز مي باشد."

آره برادر در همین حد کافیه و مهم تر اینه که تمام جزئیات طرح رو افشا کنی.
پیش از هر کاری واقعا برو جلو آینه به خودت نگاه کن و از خودت بپرس از این طرح پول میخوای یا اعتبار؟جان من اینکارو بکن خب؟
اگر پول بخوای یه راه داره اگه اعتبار بخوای یه راه دیگه.
اینا هم برای ثبت اختراع هستند نه بیشتر. البته تو خود سازمان ثبت یه طرحی رو راه انداختن برای مشاوره دادن به مخترعان احتمالا تو این هفته میریم پیش اونا مشاوره بگیریم.[golrooz]

armin_gera
13th January 2014, 08:37 PM
آره برادر در همین حد کافیه و مهم تر اینه که تمام جزئیات طرح رو افشا کنی.
پیش از هر کاری واقعا برو جلو آینه به خودت نگاه کن و از خودت بپرس از این طرح پول میخوای یا اعتبار؟جان من اینکارو بکن خب؟
اگر پول بخوای یه راه داره اگه اعتبار بخوای یه راه دیگه.
اینا هم برای ثبت اختراع هستند نه بیشتر. البته تو خود سازمان ثبت یه طرحی رو راه انداختن برای مشاوره دادن به مخترعان احتمالا تو این هفته میریم پیش اونا مشاوره بگیریم.[golrooz]
هم پول هم اعتبار [bamazegi] چه فرقی میکنن؟تفاوتشون چیه؟

من فقط میخوام بدونم این سازمان قابل اعتماده یا نه , طرحو بدم از طریق اونا ثبت شه؟

يمنا
13th January 2014, 09:12 PM
سلام.برید سایت سازمان مالکیت های صنعتی مرحله اول اینترنتی هستش بقیه رو باید برین تهران

عرفان سلیم زاده
13th January 2014, 09:21 PM
هم پول هم اعتبار [bamazegi] چه فرقی میکنن؟تفاوتشون چیه؟

من فقط میخوام بدونم این سازمان قابل اعتماده یا نه , طرحو بدم از طریق اونا ثبت شه؟

نه دیگه نمیشه باید یکی شون رو انتخاب کنی![negaran]
قابل اعتماده عزیزم میتونی بدی اونا میتونی هم بدی یه دانشجوی مالکیت فکری اگه میخوای ثواب کنی[nishkhand][golrooz]

arisff
13th January 2014, 09:42 PM
یعنی حضوری کلا قبول نمیکنن؟ آخه از سایت میترسم دیر اقدام کنن و درست جلو نره واسه همون میگم حضوری برم
از بابت فایل ممنون الان دان کردم امروز کامل میخونم ببینم چی جوریاست مرسی [shaad]

به هیچ وجه حضوری قبول نمیکنن و کل کارا به صورت کارتابل الکترونیک هست.
اگه میخوای کارت طول نکشه ، راهش رفتن حضوری نیست. تا میتونی وقتت رو بذار برای مدارک و درست و طبق استاندارد خودشون تکمیل کن و بفرست. وگرنه مثلا بعد چند روز که مدارک رو آپلود کردی تو سایت ، یه کارشناس کلیات طرح (داشتن توضیحات لازم و تکمیل بودن مدارک) و یه جستجوی اولیه برای نداشتن مشابهت میکنه . اون موقع اگه مدارکت ناقص باشه یا توضیحات کامل نباشه پرونده رو برات برگشت میزنن که رفع نقص کنی و دوباره میری ته صف. ولی اگه یه بار مدارک رو درست و کامل بفرستی ، بلافاصله میگه تایید اولیه شده و تو قسمت خلاصه پرونده ات میزنه که مرجعی برای استعلام بهشون معرفی کنی و به محض اینکه اعلام کردی تا حداکثر چند روز ، یه نامه میاد تو پرونده ات که دانلود کنی و ببری برای مرجع استعلامت تا اختراعت رو تایید کنه.

تک ثبت رو نمیشناسم.

armin_gera
13th January 2014, 10:19 PM
نه دیگه نمیشه باید یکی شون رو انتخاب کنی![negaran]
قابل اعتماده عزیزم میتونی بدی اونا میتونی هم بدی یه دانشجوی مالکیت فکری اگه میخوای ثواب کنی[nishkhand][golrooz]
والا زده مال دانشگاه مشهده منم به نظرم همچین بی اعتبار نیومد حالا که تایید کردی خیالم یه کم راحت شد [nishkhand]
"دانشجوی مالکیت فکری"؟ یعنی چی؟ [shademan]

منظور چه فرقی میکنه اگه پولو انتخاب کنم و چه فرقی میکنه اگه اعتبارو انتخاب کنم؟این دو راه چه تفاوتایی دارن؟

armin_gera
13th January 2014, 10:25 PM
به هیچ وجه حضوری قبول نمیکنن و کل کارا به صورت کارتابل الکترونیک هست.
اگه میخوای کارت طول نکشه ، راهش رفتن حضوری نیست. تا میتونی وقتت رو بذار برای مدارک و درست و طبق استاندارد خودشون تکمیل کن و بفرست. وگرنه مثلا بعد چند روز که مدارک رو آپلود کردی تو سایت ، یه کارشناس کلیات طرح (داشتن توضیحات لازم و تکمیل بودن مدارک) و یه جستجوی اولیه برای نداشتن مشابهت میکنه . اون موقع اگه مدارکت ناقص باشه یا توضیحات کامل نباشه پرونده رو برات برگشت میزنن که رفع نقص کنی و دوباره میری ته صف. ولی اگه یه بار مدارک رو درست و کامل بفرستی ، بلافاصله میگه تایید اولیه شده و تو قسمت خلاصه پرونده ات میزنه که مرجعی برای استعلام بهشون معرفی کنی و به محض اینکه اعلام کردی تا حداکثر چند روز ، یه نامه میاد تو پرونده ات که دانلود کنی و ببری برای مرجع استعلامت تا اختراعت رو تایید کنه.

تک ثبت رو نمیشناسم.
پس مراحلش اینجوریه [tafakor][tafakor] دمت گرم من هیچ کدوم از اینارو نمیدونستم ممنون

والا این تک ثبت مال دانشگاه مشهده لینکشو میزارم یه سری بهش بزن

کلا همه کاراتو میکنن و هیچیم نمیخوان [taajob] حتی میگه نیاز نیست برم تهران اونا همه کارو میکنن! فقط 500 تومن هزینه ثبت میگیرن

arisff
14th January 2014, 07:58 PM
پس مراحلش اینجوریه دمت گرم من هیچ کدوم از اینارو نمیدونستم ممنون

والا این تک ثبت مال دانشگاه مشهده لینکشو میزارم یه سری بهش بزن

کلا همه کاراتو میکنن و هیچیم نمیخوان حتی میگه نیاز نیست برم تهران اونا همه کارو میکنن! فقط 500 تومن هزینه ثبت میگیرن

خواهش میکنم. اطلاعاتی که داشتم رو گفتم... همین.
من خودم هم مثل شما قبل از اینکه خودم اقدام به ثبت کنم با همین تک ثبت هم یه تماس گرفتم و با یه آقایی صحبت کردم و ایشون هم لطف کرد و یه سری راهنمایی تلفنی بهم گفت.
فقط در این حد ازشون اطلاعات دارم و ظاهرا که کارشون رو بلدن و بعید به نظر میرسه که خلاف کار و ... باشن ولی خب احتیاط باید کرد.
500 تومن رو بپرسید که با احتساب تایید علمی هست یا نه؟ اگه که هست. به نظر منطقی و مناسب میاد.

armin_gera
18th January 2014, 04:56 PM
خواهش میکنم. اطلاعاتی که داشتم رو گفتم... همین.
من خودم هم مثل شما قبل از اینکه خودم اقدام به ثبت کنم با همین تک ثبت هم یه تماس گرفتم و با یه آقایی صحبت کردم و ایشون هم لطف کرد و یه سری راهنمایی تلفنی بهم گفت.
فقط در این حد ازشون اطلاعات دارم و ظاهرا که کارشون رو بلدن و بعید به نظر میرسه که خلاف کار و ... باشن ولی خب احتیاط باید کرد.
500 تومن رو بپرسید که با احتساب تایید علمی هست یا نه؟ اگه که هست. به نظر منطقی و مناسب میاد.

500 تومن بدون تاییدیه هست گفت تاییدیه از 50 شروع میشه به بالا و برا من احتمالا 100 تومن هست
مراحل کار رو هم گفت از لحظه ای که اونا تو سایت ثبن کنن 2 ماه و نیم به علاوه زمانی که من بتونم تاییدیه رو بگیرم طول میکشه حالا من یه ماه بگیرم در کل سه ماه و نیمه گواهی میاد دستم

یه انجمن هم هست که میگه یک ماهه ثبت میکنه و... انجمن خوبیه منمتها میگه اسم انجمن هم تو اختراع میاد و اختراع بع صورت حقوقی ثبت میشه دیگه حقیقی نیست
این یعنی چی چه فرقایی میکنه؟ یه کم توضیح بدید مرسی [shaad]

arisff
21st January 2014, 01:07 AM
500 تومن بدون تاییدیه هست گفت تاییدیه از 50 شروع میشه به بالا و برا من احتمالا 100 تومن هست
مراحل کار رو هم گفت از لحظه ای که اونا تو سایت ثبن کنن 2 ماه و نیم به علاوه زمانی که من بتونم تاییدیه رو بگیرم طول میکشه حالا من یه ماه بگیرم در کل سه ماه و نیمه گواهی میاد دستم

یه انجمن هم هست که میگه یک ماهه ثبت میکنه و... انجمن خوبیه منمتها میگه اسم انجمن هم تو اختراع میاد و اختراع بع صورت حقوقی ثبت میشه دیگه حقیقی نیست
این یعنی چی چه فرقایی میکنه؟ یه کم توضیح بدید مرسی [shaad]

500 تومن برای من که خودم کاراشو انجام دادم و کلاً یه چیزی حدود 300 تومن با تاییدیه تموم شد ، زیاده. ولی به نسبت بقیه موسساتی که من دیدم که زیر 2-3 میلیون انجام نمیدن ، مناسبه.
نمیدونم مراحل گرفتن تاییدیه رو چطور براتون شرح دادن؟ و اینکه خودشون تاییدیه میگیرن یا شما؟ ولی تا جایی که من میدونم شما همون 250 رو هزینه تایید حساب کن مگر اینکه خودشون جایی رو معرفی کنن که کمتر از این مبلغ میگیره. مدت زمان گرفتن تاییدیه هم میانگین دو ماه هست. و همه اینا بستگی به مرجعی داره که شما قراره ازش تاییدیه بگیرین.
به نظر من برای اینکه واقع بین باشید و رو واقعیات تصمیم بگیرید ، بهتره اول مرجع تاییدتون رو مشخص کنید و بعد باهاشون تماس بگیرید و بپرسید که چقدر بابت تایید میگیرن و در چه مدت انجام میدن؟
اینم لیست مراجع مورد تایید اداره ثبت (ببینید با توجه به موضوع اختراعتون کدوم یکی مرتبط تر هست و باهاشون تماس بگیرید.) البته خودتون هم میتونید یه مرجع مشخص کنید ولی اول باید ببینید مورد تایید هست یانه؟
لیست مراجع استعلام (http://iripo.ssaa.ir/Portals/35/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9/maraje921016.pdf)
چون سخت ترین و حساس ترین مرحله ، همین گرفتن تاییدیه هست و بقیه اش فقط کارای اداریه.

در مورد موسسه حقوقی و ... خودم تا به حال دنبالش نرفتم ولی از حرفاتون مشخصه که یه شرکت/موسسه هست که احتمالاً قسمتی از مالکیت اختراعتون رو میگیره و براتون کارهای ثبتش رو انجام میده. و دیگه اختراعتون به اسم خودتون نیست (شخص حقیقی) و به اسم اون شرکت /انجمن/موسسه (شخص حقوقی) هست. ولی باز بعید میدونم بتونن یک ماهه ثبت کنن!

armin_gera
21st January 2014, 05:15 PM
500 تومن برای من که خودم کاراشو انجام دادم و کلاً یه چیزی حدود 300 تومن با تاییدیه تموم شد ، زیاده. ولی به نسبت بقیه موسساتی که من دیدم که زیر 2-3 میلیون انجام نمیدن ، مناسبه.
نمیدونم مراحل گرفتن تاییدیه رو چطور براتون شرح دادن؟ و اینکه خودشون تاییدیه میگیرن یا شما؟ ولی تا جایی که من میدونم شما همون 250 رو هزینه تایید حساب کن مگر اینکه خودشون جایی رو معرفی کنن که کمتر از این مبلغ میگیره. مدت زمان گرفتن تاییدیه هم میانگین دو ماه هست. و همه اینا بستگی به مرجعی داره که شما قراره ازش تاییدیه بگیرین.
به نظر من برای اینکه واقع بین باشید و رو واقعیات تصمیم بگیرید ، بهتره اول مرجع تاییدتون رو مشخص کنید و بعد باهاشون تماس بگیرید و بپرسید که چقدر بابت تایید میگیرن و در چه مدت انجام میدن؟
اینم لیست مراجع مورد تایید اداره ثبت (ببینید با توجه به موضوع اختراعتون کدوم یکی مرتبط تر هست و باهاشون تماس بگیرید.) البته خودتون هم میتونید یه مرجع مشخص کنید ولی اول باید ببینید مورد تایید هست یانه؟
لیست مراجع استعلام (http://iripo.ssaa.ir/Portals/35/%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9/maraje921016.pdf)
چون سخت ترین و حساس ترین مرحله ، همین گرفتن تاییدیه هست و بقیه اش فقط کارای اداریه.

در مورد موسسه حقوقی و ... خودم تا به حال دنبالش نرفتم ولی از حرفاتون مشخصه که یه شرکت/موسسه هست که احتمالاً قسمتی از مالکیت اختراعتون رو میگیره و براتون کارهای ثبتش رو انجام میده. و دیگه اختراعتون به اسم خودتون نیست (شخص حقیقی) و به اسم اون شرکت /انجمن/موسسه (شخص حقوقی) هست. ولی باز بعید میدونم بتونن یک ماهه ثبت کنن!

من دانشجوی دانشگاه ازاد تبریزم و اختراعم جنبه الکترونیکی داره که مدیر گروه برق گفت تاییده برا طرحای الکترونیکی و... رو همین دانشگاه خودمون میده و قابل قبول اداره ثبت اختراعه و منم برا همین دانشگاه خودم میخوام بگیرم , تنها مشکل اینه که دانشگاه ازاده و تو جشنواره اذیت میشم که برا اونم میخوام بعد از این که ثبت کردم ختراعو برم براش استاندارد بگیرم

بله یه شرکت/موسسه هست و باهاشون که حرفیدم گفت ما اصلا هیچ درصدی نمیگیریم از مالکیت رو فقط اسم ما هم میاد و " اختراعتون میشه زیر مجموعه ما و دیگه به صورت حقیقی نمیشه و به صورت حقوقی ثبت میشه" این قسمت حرفاشون یه کم شک داره نمیدونم دقیق میخوان چی کار کنن
نه درست 1 تا 1.5 ماهه گواهی میاد چون اینا با هزینه خودشون کارای ثبت رو انجام میدن و حدود 1 ملیون اینا اضافه میدن تا زود گواهی بیاد ولی میگم دیگه یه کم شک دار میحرفن

arisff
21st January 2014, 07:34 PM
من دانشجوی دانشگاه ازاد تبریزم و اختراعم جنبه الکترونیکی داره که مدیر گروه برق گفت تاییده برا طرحای الکترونیکی و... رو همین دانشگاه خودمون میده و قابل قبول اداره ثبت اختراعه و منم برا همین دانشگاه خودم میخوام بگیرم , تنها مشکل اینه که دانشگاه ازاده و تو جشنواره اذیت میشم که برا اونم میخوام بعد از این که ثبت کردم ختراعو برم براش استاندارد بگیرم

بله یه شرکت/موسسه هست و باهاشون که حرفیدم گفت ما اصلا هیچ درصدی نمیگیریم از مالکیت رو فقط اسم ما هم میاد و " اختراعتون میشه زیر مجموعه ما و دیگه به صورت حقیقی نمیشه و به صورت حقوقی ثبت میشه" این قسمت حرفاشون یه کم شک داره نمیدونم دقیق میخوان چی کار کنن
نه درست 1 تا 1.5 ماهه گواهی میاد چون اینا با هزینه خودشون کارای ثبت رو انجام میدن و حدود 1 ملیون اینا اضافه میدن تا زود گواهی بیاد ولی میگم دیگه یه کم شک دار میحرفن

پس باید بگم یاشا همشهری[golrooz]

پس اگه دانشگاه خودتون تاییدیه بده که چه بهتر ، هم هزینه اش کمتره هم زودتر انجام میشه. در مورد جشنواره و اذیت شدن و استاندارد ، منظورتون رو نفهمیدم.

در مورد این موسسه هم که میگه 1.5 ماهه میاد و پول اضافی میدن که کاراش زودتر انجام بشه ، خیلی بعید میدونم اینطور باشه ، چون من حضوری رفتم اداره و روال کاری اصلا به این شکل نیست که کار کسی رو زودتر راه بندازن و ... همه چی کامپیوتری هست و حتی نوبت دادن .
کارای اداری اگه بخش تاییدیه رو حذف کنیم حدود 1.5 ماه طول میکشه .من کار ثبت رو از اواسط شهریور امسال شروع کردم و الان که اوایل بهمنه کارم تقریبا تموم شده. (حدود 2.5 ماه معطل تاییدیه شدم.)
شما از این انجمن بپرسید که دقیقا چه سودی براشون داره که اختراع رو ببرن زیرمجموعه خودشون؟!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد