PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر کوچک‌ ترین مخترع کشور +عکس

Almas Parsi
30th December 2013, 11:00 PM
کوچک‌ترین مخترع کشور +عکس (http://www.598.ir/fa/news/192266/%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9%E2%80%8C%D8%AA%D8%B1%DB%8 C%D9%86-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%B9-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B9%DA%A9%D8%B3)
مدیر آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس گفت: در نشست هفته پژوهش، ˈهدیه زهرا خانیˈ دانش آموز پایه اول دبستان غیرانتفاعی ریحانه به عنوان کوچک ترین مخترع کشوری شناسایی و مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش 598 به نقل از ایرنا، عبدالرضا دادعلی پور، افزود: این دانش آموز با اختراع خوراک دام که در شانزدهم تیرماه امسال به شماره 79925 ثبت شد، عنوان کوچک ترین مخترع کشور را از آن خود کرد.

وی اظهارکرد: مایه افتخار و مباهات است که شاهد پیشرفت علم و تحقیق در بین دانش آموزان هستیم.

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/10/4/465079_999.jpg

شاهرخ خانی، پدر این دانش آموز گفت: این اختراع در جشنواره منطقه ای نوآوری و شکوفایی اختراعات خلیج فارس استان بوشهر نیز جزو طرح های پژوهشی پذیرفته و شناخته شد.

اختراع ذکر شده خوراک دام معدنی و گیاهی است که متشکل از کاه و غوزه پنبه است و به عنوان مکمل غذایی دام مورد استفاده قرار می گیرد.

kahrupay
30th December 2013, 11:12 PM
اونوقت این سوال در ذهن بنده پیش میاد که این کوچک خانوم با این سطح از اطلاعات آیا قادر به تلفظ کلمه ی غوزه پنبه هست!؟!؟!؟؟
کمی دور از ذهنه این اختراع، کاش اطلاعات بیشتری دراختیار می ذاشتید
مرسی[golrooz]

Almas Parsi
30th December 2013, 11:23 PM
اونوقت این سوال در ذهن بنده پیش میاد که این کوچک خانوم با این سطح از اطلاعات آیا قادر به تلفظ کلمه ی غوزه پنبه هست!؟!؟!؟؟
مرسی[golrooz]

سلام به kahrupay عزیز [golrooz]
مرسی از حضورتون در تاپیک ...
چشم ..[golrooz]چنانچه اطلاعات بیشتری بتونم کسب کنم قطعا در تاپیک ارسال خواهم کرد
یه موردی هم ذهن منو موقع خوندن اشغال کرد و اون این بود که قوانین ثبت اختراع برای چنین سنی مجاز هست ؟[tafakor]
چون جشنواره خوارزمی که محدودیت های سنی رو مورد توجه قرار میدن و خصوصا در مورد دستاورد های دانش آموزی میگن علاوه بر اختراع بایستی دانش آموز علم متناسب با اون مبحث رو کاملا بلد باشه و از یک سنی کمتر نمیپذیرن تا شخص به سن مناسب برسه
از دوستانی که در زمینه ثبت اختراعات دانش آموزی اطلاعاتی دارند خوشحال میشیم در این خصوص بهمون اطلاعاتی بدن
با آرزوی موفقیت[golrooz]

kahrupay
30th December 2013, 11:38 PM
سلام به kahrupay عزیز [golrooz]
مرسی از حضورتون در تاپیک ...
چشم ..[golrooz]چنانچه اطلاعات بیشتری بتونم کسب کنم قطعا در تاپیک ارسال خواهم کرد
یه موردی هم ذهن منو موقع خوندن اشغال کرد و اون این بود که قوانین ثبت اختراع برای چنین سنی مجاز هست ؟[tafakor]
چون جشنواره خوارزمی که محدودیت های سنی رو مورد توجه قرار میدن و خصوصا در مورد دستاورد های دانش آموزی میگن علاوه بر اختراع بایستی دانش آموز علم متناسب با اون مبحث رو کاملا بلد باشه و از یک سنی کمتر نمیپذیرن تا شخص به سن مناسب برسه
از دوستانی که در زمینه ثبت اختراعات دانش آموزی اطلاعاتی دارند خوشحال میشیم در این خصوص بهمون اطلاعاتی بدن
با آرزوی موفقیت[golrooz]

سلام بر شما
البته من فکر می کنم شرایط خاصی هم قائل می شن مثلا از دوستان بنده در راهنمائی اختراعش رو ثبت کرد و حتی در مسابقات جهانی هم شرکت کرد و موفق هم به کسب رتبه شد
قوانینش رو هم بنده قبلا برای ثبت خونده بودم فکر می کنم که محدودیتی نداشته باشه از نظر سنی تا یه حدی شاید
ولی من فکر می کنم اختراع کار خود دانش اموز نیست و همچین فردی با سواد اول دبستان چنین ترکیبی رو بخواد ارائه بده کمی عجیبه
و اینکه چطور اداره ثبت این موضوع رو با توجه به سن ایشون پذیرفته و ثبت کرده

Sa.n
30th December 2013, 11:47 PM
سلام
سپاس بی نهایت و ممنون بابت تاپیک .
چطور برای این دانش آموز ثبت کردن این اختراع رو برای من عجیبه .
حدودا سال 88 بود(سوم ابتدایی) که میخواستم یک موردی رو ثبت کنم اطلاعاتم هم کاملا دقیق بود و همه موارد و مدارک هم کامل بود و طرح و ایدش هم با خودم بود و رفتیم برای ثبت اما با برخورد مسئولین ثبت مواجه شدم که سن شما خیلی کمه حتی جشنواره خوارزمی هم قبول نکردن و میگفتن که سنتون مناسب نیست که خلاصه کلام 3-4 ماه بعد یک نفر رفتن و ثبتش کردن و من خیلی ناراحت شدم و تاثیر بدی در روحیم داشت .
برای من عجیبه چجوری برای ایشون ثبت کردن . به اطلاعات این کودک اصلا کاری نداریم ( به فرض ما ایشون نخبه هم باشن )
آیا توی این 5 سال قانون تغییری کرده ؟
خیلی از افراد هستن مانند ایشون با سنین کمتر هم حتی که واقعا اطلاعات زیادی دارن و علاوه بر اون چند مورد اختراع هم داشتن اما اصلا دیده نمیشن .
با دیدن این موارد سوالات زیادی ذهن آدم رو درگیر میکنه واقعا [tafakor]

kahrupay
30th December 2013, 11:52 PM
سلام
سپاس بی نهایت ممنون بابت تاپیک .
چطور برای این دانش آموز ثبت کردن این اختراع رو برای من عجیبه .
حدودا سال 88 بود(سوم ابتدایی) که میخواستم یک موردی رو ثبت کنم اطلاعاتم هم کاملا دقیق بود و همه موارد و مدارک هم کامل بود و طرح و ایدش هم با خودم بود و رفتیم برای ثبت اما با برخورد مسئولین ثبت مواجه شدم که سن شما خیلی کمه حتی جشنواره خوارزمی هم قبول نکردن و میگفتن که سنتون مناسب نیست که خلاصه کلام 3-4 ماه بعد یک نفر رفتن و ثبتش کردن .
برای من عجیبه چجوری برای ایشون ثبت کردن . به اطلاعات این کودک اصلا کاری نداریم ( به فرض ما ایشون نخبه هم باشن )
آیا توی این 5 سال قانون تغییری کرده ؟
خیلی از افراد هستن مانند ایشون با سنین کمتر هم حتی که واقعا اطلاعات زیادی دارن و علاوه بر اون چند مورد اختراع هم داشتن اما اصلا دیده نمیشن .
با دیدن این موارد سوالات زیادی ذهن آدم رو درگیر میکنه واقعا [tafakor]
من دقیقا با سنشون مشکل دارم
غذای دام باید کامل باشه
حاوی یه سری مواد لازم و مورد نیاز باشه
خیلی حساسه چون گوشت و لبنیات و .. اون دام بعدا به مصرف انسان می رسه
کسی که بخواد چنین چیزی ارائه بده باید اطلاعات کامل از مواد غذایی، اعضای گوارشی بدن دام، نیاز های دام و .... باشه که یه کودک اول دبستانی که آخر سال امتحان املا و ریاضی می ده اصلا فکر نمی کنم که حتی اگر نخبه هم باشه از پس چنین کاری بر بیاد
ضمنا من به وضوح دیدم که داشتن آشنا در چنین ارگان هایی به سرعت کار رو راه می ندازه

hossien
30th December 2013, 11:55 PM
مرسی[golrooz]
این اطلاعات تکمیلی این اختراع

ا توجه به افزايش جمعيت جهان كه تخمين زده مي شود تا سال 2020 از مرز 8 ميليارد نفر نيز بگذرد و نياز روزافزون اين جمعيت رو به رشد به مواد غذايي،رشدي جهشي را در صنايع غذايي تمام كشورها ايجاب مي نمايد.نياز انسانها به پروتئين كه اصلي ترين بخش نيازهاي غذايي بشمار ميرود موجب شده كه دامهاي اهلي توسط بشر نگهداري و پرورش يافته و بخشي از نيازهاي غذايي را تامين نمايند. مصرف خوراك دام از بدو اهلي نمودن حيوانات مرسوم بوده است.كاه از مدتها قبل جزء اصلي خوراك دام محسوب مي شود و از نظر مواد ازته يكي از منابع خوراكي است كه pH معده علفخواران را تا حدود 6 بالا برده و باعث افزايش شير مي گردد. البته بدليل پايين بودن سطح موادمعدني كاه ،در اينجا نياز به يك مكمل براي بهبود كيفيت ارزش غذايي آن مورد توجه مي باشد.تاكنون روشهاي مختلفي براي اين منظور استفاده شده است ولي استفاده از زئوليت طبيعي Clinoptilolite كه در اين اختراع انجام شده تاكنون سابقه نداشته است.مصارف دامي زئوليت طبيعي Clinoptilolite در سه بخش تغذيه اي،دارويي و محيطي مي باشد.در بخش تغذيه اي ،خوراك از پيش آماده شده اي كه به آن زئوليت افزوده شود،قبل از ورود به متابوليسم دام داراي كيفيت بهتري بدليل كاهش آفلاتوكسين و ساير سموم،جذب و جلوگيري از گسترش گازهاي سمي مانند آمونياك،از بين بردن قارچها و انگلهاي احتمالي موجود و خشك و تازه نگهداشتن غذا كه به سلامت آن كمك مي كند مي باشد.اين ويژگي پس از خورده شدن غذا در دستگاه هاضمه در محيط مرطوب با گسترش توانايي جذب رطوبت و گازها و عناصر سمي،كنترل pH،همچنين ماندگاري بيشتر غذا در جهاز هاضمه و كمك به جذب بهتر مواد مغذي ادامه مي يابد.سپس فضولات دام نيز داراي رطوبت كمتر،بو و گازهاي نامطبوع كمتر خواهد بود و در نتيجه بستر خشك و سالمتري نيز حاصل خواهد شد.علاوه بر افزودني غذايي، Clinoptilolite كاربردهاي دارويي پرشماري نيز دارد كه در زمان بروز برخي از بيماريها در دامها موثر هستند مانند مسموميتها،اسهال و .... كه تمامي موارد بيان شده از امتيازات بالا و كاربردي اين اختراع منحصربفرد مي باشد.

همچنین در این اختراع مالکین شامل شاهرخ خاني و هديه زهرا خاني و دل آرام نخبه زارع بوده است با عنوان خوراک دام گیاهی معدنی بوده است.

hossien
30th December 2013, 11:58 PM
همان طور که اسامی را نوشتم پدر خانواده اسم دختر خود را به عنوان مالک و طراح اختراع ارسال نموده است و شده یکی از مخترعین کوچک کشور
به این خانواده باید تبریک گفت و تاسف به اداره ثبت به نظر من

kahrupay
31st December 2013, 12:01 AM
این اطلاعات تکمیلی این اختراع

ا توجه به افزايش جمعيت جهان كه تخمين زده مي شود تا سال 2020 از مرز 8 ميليارد نفر نيز بگذرد و نياز روزافزون اين جمعيت رو به رشد به مواد غذايي،رشدي جهشي را در صنايع غذايي تمام كشورها ايجاب مي نمايد.نياز انسانها به پروتئين كه اصلي ترين بخش نيازهاي غذايي بشمار ميرود موجب شده كه دامهاي اهلي توسط بشر نگهداري و پرورش يافته و بخشي از نيازهاي غذايي را تامين نمايند. مصرف خوراك دام از بدو اهلي نمودن حيوانات مرسوم بوده است.كاه از مدتها قبل جزء اصلي خوراك دام محسوب مي شود و از نظر مواد ازته يكي از منابع خوراكي است كه pH معده علفخواران را تا حدود 6 بالا برده و باعث افزايش شير مي گردد. البته بدليل پايين بودن سطح موادمعدني كاه ،در اينجا نياز به يك مكمل براي بهبود كيفيت ارزش غذايي آن مورد توجه مي باشد.تاكنون روشهاي مختلفي براي اين منظور استفاده شده است ولي استفاده از زئوليت طبيعي Clinoptilolite كه در اين اختراع انجام شده تاكنون سابقه نداشته است.مصارف دامي زئوليت طبيعي Clinoptilolite در سه بخش تغذيه اي،دارويي و محيطي مي باشد.در بخش تغذيه اي ،خوراك از پيش آماده شده اي كه به آن زئوليت افزوده شود،قبل از ورود به متابوليسم دام داراي كيفيت بهتري بدليل كاهش آفلاتوكسين و ساير سموم،جذب و جلوگيري از گسترش گازهاي سمي مانند آمونياك،از بين بردن قارچها و انگلهاي احتمالي موجود و خشك و تازه نگهداشتن غذا كه به سلامت آن كمك مي كند مي باشد.اين ويژگي پس از خورده شدن غذا در دستگاه هاضمه در محيط مرطوب با گسترش توانايي جذب رطوبت و گازها و عناصر سمي،كنترل pH،همچنين ماندگاري بيشتر غذا در جهاز هاضمه و كمك به جذب بهتر مواد مغذي ادامه مي يابد.سپس فضولات دام نيز داراي رطوبت كمتر،بو و گازهاي نامطبوع كمتر خواهد بود و در نتيجه بستر خشك و سالمتري نيز حاصل خواهد شد.علاوه بر افزودني غذايي، Clinoptilolite كاربردهاي دارويي پرشماري نيز دارد كه در زمان بروز برخي از بيماريها در دامها موثر هستند مانند مسموميتها،اسهال و .... كه تمامي موارد بيان شده از امتيازات بالا و كاربردي اين اختراع منحصربفرد مي باشد.

همچنین در این اختراع مالکین شامل شاهرخ خاني و هديه زهرا خاني و دل آرام نخبه زارع بوده است با عنوان خوراک دام گیاهی معدنی بوده است.
بعضی برای اینکه اسم بچه شون ثبت بشه واقعا چه کار ها که نمی کنن!!!
مطمئنم اگه همین متنو برای اون بچه روخوانی هم کنی هیچی متوجه نمی شه
نمی فهمم چه دلیلی داره که اسم یه کودک اول دبستان رو در چنین اختراعی ذکر کنن، ینی ایده ی اولیه اش با اون بوده؟!؟
مثلا یه روز آفتابی که خانواده رفته بودن مزرعه به پدرش گفته : بابا می شه یه چیزی به گاوا بدیم که.....
عجب.....
مرسی از اطلاعات[golrooz]

Sa.n
31st December 2013, 12:02 AM
من دقیقا با سنشون مشکل دارم
غذای دام باید کامل باشه
حاوی یه سری مواد لازم و مورد نیاز باشه
کسی که بخواد چنین چیزی ارائه بده باید اطلاعات کامل از مواد غذایی، اعضای گوارشی بدن دام، نیاز های دام و .... باشه که یه کودک اول دبستانی که آخر سال امتحان املا و ریاضی می ده اصلا فکر نمی کنم که حتی اگر نخبه هم باشه از پس چنین کاری بر بیاد
ضمنا من به وضوح دیدم که داشتن آشنا در چنین ارگان هایی به سرعت کار رو راه می ندازه

نه اصلا کسی هم بهشون کمک کنن ، ما نمیتونیم این رو اثبات کنیم که کسی کمک کرده یا نه ، اما وقتی که سنشون اینقدر کمه و براشون اختراع رو ثبت هم کردن ، تشویقشون هم کردن دیگه چیز واضحی هست و میشه گفت کمی خنده داره .
اینجوری حق دیگران ضایع میشه و اصلا درست نیست .
ما که از ثبت این اختراع ناراحت نشدیم ، امیدوارم ادامه هم پیدا کنه این ثبت اختراعات پیاپی .
اما ای کاش برای بقیه هم مانعی وجود نداشت اونجوری خیلی از استعداد ها کنار همین اختراعات فرمالیته و به ظاهر قانونی کشف میشدن که وجود اونها باز در کنار اینها می ارزید .
و ای کاش میشد که این آشنایی های اداره جات و شیرینی دادن ها [nishkhand] هم کمتر میشد تا بلکه حق بقیه ضایع نشه [golrooz]

kahrupay
31st December 2013, 12:05 AM
نه اصلا کسی هم بهشون کمک کنن ، ما نمیتونیم این رو اثبات کنیم که کسی کمک کرده یا نه ، اما وقتی که سنشون اینقدر کمه و براشون اختراع رو ثبت هم کردن ، تشویقشون هم کردن دیگه چیز واضحی هست و میشه گفت کمی خنده داره .
اینجوری حق دیگران ضایع میشه و اصلا درست نیست .
ما که از ثبت این اختراع ناراحت نشدیم ، امیدوارم ادامه هم پیدا کنه این ثبت اختراعات پیاپی .
اما ای کاش برای بقیه هم مانعی وجود نداشت اونجوری خیلی از استعداد ها کنار همین اختراعات فرمالیته و به ظاهر قانونی کشف میشدن که وجود اونها باز در کنار اینها می ارزید .
و ای کاش میشد که این آشنایی های اداره جات و شیرینی دادن ها [nishkhand] هم کمتر میشد تا بلکه حق بقیه ضایع نشه [golrooz]
اگه قرار به کشف استعداد باشه که واقعا به قول تو فرمالیته است
اون کسی مالک واقعیه که خودش ایده رو داشته باشه، کمک هم بگیره و طرح رو ببروه جلو، نه....
به هر حال انشاالله در مراحل بالاتر موفق باشه

عرفان سلیم زاده
31st December 2013, 09:06 AM
واقعا باید آفرین گفت! من به جرات میتونم بگم خلاقیتی که این بچه ها دارن آدم رو متحیر میکنه. دختر دایی خود من به عنوان کاردستی با بچه های دیگه یه دستگاه "میوه چین" رو درست کرده بودن! دستگاه شون ترکیبی از قیچی و یه میله چوبی و یه بند بود فقط. قیچی رو سر میله می بستند و خیلی راحت باهاش میوه ها رو می چیدند.بزرگ ترین درسی که من گرفتم اینه که مخترعان کم سن و سال خیلی تمیز تر از من و شما کار می کنند!

سونای
31st December 2013, 11:57 AM
بعضی برای اینکه اسم بچه شون ثبت بشه واقعا چه کار ها که نمی کنن!!!
مطمئنم اگه همین متنو برای اون بچه روخوانی هم کنی هیچی متوجه نمی شه
نمی فهمم چه دلیلی داره که اسم یه کودک اول دبستان رو در چنین اختراعی ذکر کنن، ینی ایده ی اولیه اش با اون بوده؟!؟
مثلا یه روز آفتابی که خانواده رفته بودن مزرعه به پدرش گفته : بابا می شه یه چیزی به گاوا بدیم که.....
عجب.....
مرسی از اطلاعات[golrooz]

سلام
شاید هم چون ایده اولیش برا این دختر خانوم بود پدرشون اسم ایشونو...( البته با این کار ندارم که اداره ثبت چرا اینکارو کردن...چون درجریان قوانین اونجا اصلا نیستم..)
اما اینکه این بچه به همچین چیزی رسیده باشه دور از تصور هم نیست..چون بچه ها بیشتر از بزرگسالها با حیوونا رابطه عاطفی برقرار میکنن ..و همین هم باعث میشه که انواع اقسام خوراکی ها رو روشون امتحان کنن...
و البته واکنش حیوون هم روی این آزمون و خطا موثر هست...

مثلا یه زمین بایری این نزدیکا بود که اومدن توش با کامیون خاک و گل و ... ریختن میخواستن اولش یه پارک درست کنن...که پروژه خوابید..بعد توش علف در اومد... برادر زاده من از قیافه این علف خوشش اومد ( سرشون یه گلای ریزی داشت ) و یروز که میومد خونمون چید آورد به بورچومی ( بره ) تقدیم کنه [nishkhand] که بورچومی همشو خورد...[nishkhand]اونهم با کلییییییییی استقبال...یعنی میبلعید[nishkhand]..( با اینکه خیلی بد غذا بود...اما ازین خوشش اومد...) همین باعث شد برادرزادم یا خودمون دیگه اینو میبردیم اونجا و اونا رو میخورد... بعد از یکماه که یه خانومی اومده بودن خونمون رب محلی بفروشن..بهمون گفتن این علف نیست یونجه هست !!![nishkhand]برا همین حیوون خوشش اومده و تپل هم شده...[sootzadan]

گاهی با این ازمون و خطاها یچی بدست میاد... حالا احتمالا این دختر خانوم هم با ازمون و خطا به همچین چیزی رسیدن و البته موارد علمی و تاثیراتش رو بقیه از جمله پدرشون بررسی کردن... و توضیح و غیرش به پای پدرشون بود..[nadanestan]بعد هم به پاس اینکه ایشون اول متوجه شدن!!! به اسمشون ثبت کردن...[cheshmak]
[golrooz]

kahrupay
1st January 2014, 12:06 PM
سلام
شاید هم چون ایده اولیش برا این دختر خانوم بود پدرشون اسم ایشونو...( البته با این کار ندارم که اداره ثبت چرا اینکارو کردن...چون درجریان قوانین اونجا اصلا نیستم..)
اما اینکه این بچه به همچین چیزی رسیده باشه دور از تصور هم نیست..چون بچه ها بیشتر از بزرگسالها با حیوونا رابطه عاطفی برقرار میکنن ..و همین هم باعث میشه که انواع اقسام خوراکی ها رو روشون امتحان کنن...
و البته واکنش حیوون هم روی این آزمون و خطا موثر هست...

مثلا یه زمین بایری این نزدیکا بود که اومدن توش با کامیون خاک و گل و ... ریختن میخواستن اولش یه پارک درست کنن...که پروژه خوابید..بعد توش علف در اومد... برادر زاده من از قیافه این علف خوشش اومد ( سرشون یه گلای ریزی داشت ) و یروز که میومد خونمون چید آورد به بورچومی ( بره ) تقدیم کنه [nishkhand] که بورچومی همشو خورد...[nishkhand]اونهم با کلییییییییی استقبال...یعنی میبلعید[nishkhand]..( با اینکه خیلی بد غذا بود...اما ازین خوشش اومد...) همین باعث شد برادرزادم یا خودمون دیگه اینو میبردیم اونجا و اونا رو میخورد... بعد از یکماه که یه خانومی اومده بودن خونمون رب محلی بفروشن..بهمون گفتن این علف نیست یونجه هست !!![nishkhand]برا همین حیوون خوشش اومده و تپل هم شده...[sootzadan]

گاهی با این ازمون و خطاها یچی بدست میاد... حالا احتمالا این دختر خانوم هم با ازمون و خطا به همچین چیزی رسیدن و البته موارد علمی و تاثیراتش رو بقیه از جمله پدرشون بررسی کردن... و توضیح و غیرش به پای پدرشون بود..[nadanestan]بعد هم به پاس اینکه ایشون اول متوجه شدن!!! به اسمشون ثبت کردن...[cheshmak]
[golrooz]
سلام بر شما
اولا درود بر فامیل شما [nishkhand]
دوما اگر متنی رو که آقای حسین زحمتش رو کشیدند مطالعه کنید متوجه می شید که این تغذیه مواد خاصی داره و منحصربفرده و به شدت نسبت به قبلیا به نظر می رسه مفید باشه
من نه متخصص دامم نه به امور تغذیه ای آشنایی دارم ولی نمی گم که این دختر خانم کوچک در این پروژه نقشی نداشته ، من از کجا باید بدونم؟!؟[soal]
ولی با توجه سنشون کمی دور از ذهنه که عمده تاثیری داشته باشن صرفا از روی شواهد
نمی دونم ما چیزی به نام شاخص سن ثبت داریم؟ که این اداره برای اینکه بگه ما کوچیکمون اول دبستانیه ، یه همچین فرزندانی داریم در کشور، اسمشون رو ثبت کردن!!!!!
ولی ما که بخیل نیستیم امیدوارم در مراحل بعدی شاخصو تنهایی بیارن پایین![cheshmak]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد