PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عجیب ترین بیهوشی های دنیای پزشکی

*nura*
29th December 2013, 07:40 PM
ای ای س ای نام بیماری است که هنگامی رخ می دهد که یک بیمار تحت بیهوشی کامل قرار گرفته است اما از برخی یا همه وقایعی که در طول جراحی رخ می دهد، آگاه می شود.

عرش نیوز:

http://arshnews.ir/images/docs/000168/n00168903-b.jpg

این واقعه پزشکی در بین یک هزار بیمار تنها در یک الی ۲ نفر رخ می دهد و جزو حادثه های نادر در پزشکی به حساب می آید.
۱.رول در سال ۱۹۹۸ چشم سمت راستش را در طی یک جراحی سخت و پیچیده برداشتند اما حین جراحی با شنیدن صدای موسیقی که خودش ادعا میکند صدای آن در گوشش بسیار زیاد بوده است ناگهان از روی تخت بلند می شود و شادی می کند و دوباره بیهوش می شود و بار دیگر در طول جراحی حرکت می کند و فریادهای شدیدی می کشد.

۲.هنگامی که جان روی تخت دراز می کشد و پزشکان شکم او را برای جراحی برش می دهند ناگهان فریاد بلندی می کشد و از درد و رنج می نالد.متخصصان بیهوشی دوز را اشتباه محاسبه کرده بودند و بعد از جراحی جان اعتراف کرد که از تمام صحبت هایی که پزشکان حین جراحی به زبان آورده اند آگاه است و فهمیده است که با چاقو چندین بار شکمش را برش دادند او گفت مغزش این حرکات جراحی را دوست داشته است و از درد آن لذت می برده است.

۳.مردی که برای عمل کیسه صفرا به اتاق جراحی رفت و پس از یک خواب کوتاه به هوش آمده است و با پزشکان در حین جراحی صحبت کرده است اما لوله تنفسی موجود در دهان او مانع از صحبت واضح در او بوده است .

۴.دختری در طی یک عمل جراحی سخت و حساس پای او را برش دادند تا از طریق استخوانهایش و حفاری در آن بیماری اش را درمان کنند او یک لوله تنفسی در داخل ریه هایش بود و پزشکان متوجه شدند در حین جراحی دارد گریه می کند اما علت این گریه عدم تنفس صحیح در او بوده است او با تکان دادن انگشت پایش این موضوع را به پزشکان اطلاع داد اما آنها متوجه نشدند و فکر می کردند عوارض واکنشی بیهوشی است اما پس از بهوش آمدن کامل او تمام وقایع را برای پزشکان توضیح داد و اکنون نیز سخت نفس می کشد.

۵.یک بیمار در حین جراحی بینی در اتاق عمل بهوش آمد و بدنش را روی تخت دید روح او سرگردان در بالای تختش شاهد تمام جزءیات بوده است و بعد از بهوش آمدن به تمام پزشکان و پرستاران اطلاع داد که هریک چه کاری را انجام داده اند.او حتی از فشار خون و ضربان قلب و تمام علایم حیاتی خود نیز آگاه بوده است. و بعد از به هوش آمدن با پزشکان صحبت کرد.

منبع :تابناک نیوز، کد مطلب: 168903

yas-90
29th December 2013, 08:06 PM
سلام[golrooz]

اتفاقا در این مورد فیلم هم ساختن....اولش فکر میکردم تخیلیه بعد فهمیدم نه واقعا چنین چیزی امکان پذیر هست

حتی افرادی که ایست قلبی میکنن هم این اتفاق ممکنه براشون بیفته (یا مثلا کسی رو که دارن احیا میکنن)sh_dokhtar15(نمونه ایرانیش هم موجود می باشد[nishkhand])

*nura*
29th December 2013, 08:36 PM
سلام[golrooz]
اتفاقا در این مورد فیلم هم ساختن....اولش فکر میکردم تخیلیه بعد فهمیدم نه واقعا چنین چیزی امکان پذیر هست
حتی افرادی که ایست قلبی میکنن هم این اتفاق ممکنه براشون بیفته (یا مثلا کسی رو که دارن احیا میکنن)sh_dokhtar15(نمونه ایرانیش هم موجود می باشد[nishkhand])

بــــــــــله ،خیلی فیلم های این تیپی هست که خودت خـــــــــــوب میدونی[nishkhand]

*nura*
30th December 2013, 08:22 PM
عمل باز اشتباهی!!!

"ژوان ماریس" خانم 67 ساله ای است که برای یک عمل آنژیوگرافی به بیمارستانی در انگلستان مراجعه کرد. او در این بیمارستان پس از آنژیوگرافی به اشتباه به طبقه ای که مخصوص بیماران قلبی بود برده شد. نکته جالب این است که حتی پزشکان نیز به این موضوع دقت نکردند و بیمار را برای عمل باز به اتاق عمل بردند. ان ها خیلی سریع بدن را شکافته و به قلب بیمار رسیدند ولی با دیدن قلب سالم او تازه متوجه اشتباه خود شدند. این عمل ممکن بود باعث سکته یا حتی مرگ این خانم شود. پزشکان با مشاهده این وضعیت سریعا بدن او را بسته و در همان حالت بیهوش به اتاقش منتقل کردند.

سونگ ایل گوک
26th January 2014, 04:14 PM
با سلام. من این متن شما را تأیید می کنم راستش چند روزی است که نمی دانم چرا این بحث شما و بحثهایی امثال ااین واقعاٌ مرابه فکر فرو برده افکاری مثل آیا ممکن است فردی که در کما یا اغماست از طرف پزشکان اشتباهاٌ با فرد مرگ مغزی اشتباه گرفته شود و بعد درآوردن عضوی از بدن بیمار فرد مذکور دوباره به هوش بیاید ؟ واگر به هوش بیاید چه می شود؟ حتی اگر آن عضو دوباره نتواند به بدن صاحبش برگردد. یا ممکن است قلب فردی به اشتباه خارج شود و دیگر نتواند به بدن صاحبش برگردد در عین حال بیمار صاحب قلب زنده بماند بدون اینکه قلب مصنوعی داشته باشد بتواند به زندگی خود ادامه دهد ؟واقعاٌ برای من که این افکار به ذهنم آمده و چند روزه که درگیرم خیلی سخت و غیرممکن است ولی اگر خدا بخواهد این غیرممکن هم می تواند ممکن شود همانطور که در قرآن هم آمده است فعالً لما یرید هرچه را اراده کند انجام می دهد یا آیه کن فیکون پس می گوید باش و هماندم موجود می شود. مگه نه؟

سونگ ایل گوک
26th January 2014, 04:21 PM
با سلام. من این متن شما را تأیید می کنم راستش چند روزی است که نمی دانم چرا این بحث شما و بحثهایی امثال ااین واقعاٌ مرابه فکر فرو برده افکاری مثل آیا ممکن است فردی که در کما یا اغماست از طرف پزشکان اشتباهاٌ با فرد مرگ مغزی اشتباه گرفته شود و بعد درآوردن عضوی از بدن بیمار فرد مذکور دوباره به هوش بیاید ؟ واگر به هوش بیاید چه می شود؟ حتی اگر آن عضو دوباره نتواند به بدن صاحبش برگردد. یا ممکن است قلب فردی به اشتباه خارج شود و دیگر نتواند به بدن صاحبش برگردد در عین حال بیمار صاحب قلب زنده بماند بدون اینکه قلب مصنوعی داشته باشد بتواند به زندگی خود ادامه دهد ؟واقعاٌ برای من که این افکار به ذهنم آمده و چند روزه که درگیرم خیلی سخت و غیرممکن است ولی اگر خدا بخواهد این غیرممکن هم می تواند ممکن شود همانطور که در قرآن هم آمده است فعالً لما یرید هرچه را اراده کند انجام می دهد یا آیه کن فیکون پس می گوید باش و هماندم موجود می شود. مگه نه؟ [esteghbal][soal][taajob]

yas-90
27th January 2014, 10:35 AM
با سلام. من این متن شما را تأیید می کنم راستش چند روزی است که نمی دانم چرا این بحث شما و بحثهایی امثال ااین واقعاٌ مرابه فکر فرو برده افکاری مثل آیا ممکن است فردی که در کما یا اغماست از طرف پزشکان اشتباهاٌ با فرد مرگ مغزی اشتباه گرفته شود و بعد درآوردن عضوی از بدن بیمار فرد مذکور دوباره به هوش بیاید ؟ واگر به هوش بیاید چه می شود؟ حتی اگر آن عضو دوباره نتواند به بدن صاحبش برگردد. یا ممکن است قلب فردی به اشتباه خارج شود و دیگر نتواند به بدن صاحبش برگردد در عین حال بیمار صاحب قلب زنده بماند بدون اینکه قلب مصنوعی داشته باشد بتواند به زندگی خود ادامه دهد ؟واقعاٌ برای من که این افکار به ذهنم آمده و چند روزه که درگیرم خیلی سخت و غیرممکن است ولی اگر خدا بخواهد این غیرممکن هم می تواند ممکن شود همانطور که در قرآن هم آمده است فعالً لما یرید هرچه را اراده کند انجام می دهد یا آیه کن فیکون پس می گوید باش و هماندم موجود می شود. مگه نه؟ [esteghbal][soal][taajob]

سلام دوست من

مرگ مغزی با کما و اغما متفاوته که خب این رو خودتون هم مسلما میدونید که اشاره کردید بهش

تشخیص مرگ مغزی به این راحتی هم که فکر میکنید نیست یکسری آزمایش ها انجام میشه اونم در فواصل زمانی متفاوت که تشخیص میده فرد قابلیت برگشت داره یا نه.....واسه این تقریبا میشه گفت چنین اشتباهی صورت نمیگیره

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با تفاوت های کما و مرگ مغزی و زندگی نباتی میتونید تاپیک زیر رو مطالعه کنید

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?122746

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد