PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی چرا باید از اساتید مشاوره بگیریم؟

عرفان سلیم زاده
28th December 2013, 10:38 PM
سلام [golrooz][shaad]
خیلی از ایده پرداز ها و مخترعینی که من در این چند ساله دیدم رفتار هایی داشند که دارای ویژگی های مشترکی بوده.
مثلا همه آنها سعی در مخفی نمودن اطلاعات طرح یا ایده خود حتی بعد از ثبت اختراع می کنند.
یا فکر می کنند ساختن یک نمونه اولیه از ایده شون می تونه اثباتی بر کارکرد درست آن باشه.
من اینجا ادعایی ندارم که این موارد درست هستند یا غلط.
بعد از 4 سال کار مستمر در زمینه اختراعات من امروز به نتیجه رسیدم که بهتره به جای خودکشی برای ساخت نمونه، ایده های خودمو بدم یه آدم باهوش تایید کنه.
برای محکم کاری هم میتونم به صورت اطهارنامه ثبتش کنم که رییس جمهور هم نتونه ادعا کنه این طرح مال اون بوده.
هزینه ثبت هر اظهار نامه فکر کنم 1 هزار تومان باشه نه بیشتر.
اما تا زمانی که اظهار نامه رو ارائه می دهید تا زمانی که اختراع رو ثبتش می کنید مورد حمایت حقوقی قرار می گیره.
اگر هم دیدید نشدنیه خیلی راحت انصراف میدید و یه عمر وقت خودتون رو تلف نمی کنید.
بیاید در موردش بحث کنیم.[golrooz]
شدیدترین انتقاد یک فرد باهوش را به تایید بی فکرانه توده مردم ترجیح می دهم.
- یوهانس کپلر -

شه پری
28th December 2013, 10:48 PM
دو سال بود که روی یه طرحی کار میکردم...
بعد از دو سال فکر میکردم کارم حرف نداره.. و ....
بعد رفتم با به قول عرفان ...با یه آدم باهوش صحبت کردم و اون شخص باهوش ترین شخصی بوود که من تا حالا دیده بودم....
و هنوز هم هیچ کس رو ندیدم که مثل اون شخص گوش کنه و دقیق صحبت کنه....
خلاصه سوالاتی ازم پرسید که باعث شد کاری که میکردم از ریشه اشتباه بوده....
و این سخت بود برام که بعد از دو سال بفهمم کارم اشتباه بوده...
و فکر میکنم که این که فهمیدم اشتباه بوده....ارزشش رو داشت....

sr hesabi
28th December 2013, 10:49 PM
سلام
ممنون بابت راهنمایی
ولی دوتا سوال دارم
این طرح ها عموما برای ایده صنعتی هست و مثلا ایده هایی که در زمینه نرم افزار و ... باشه تو ایران شماره ثبت نمیگیرند و راحت اون ایده دزدیده میشه
دوم اینکه اساتید محترم (خیلی هاشون )زمانی برای بازرسی ایده نمی گذارند

عرفان سلیم زاده
28th December 2013, 10:55 PM
دو سال بود که روی یه طرحی کار میکردم...
بعد از دو سال فکر میکردم کارم حرف نداره.. و ....
بعد رفتم با به قول عرفان ...با یه آدم باهوش صحبت کردم و اون شخص باهوش ترین شخصی بوود که من تا حالا دیده بودم....
و هنوز هم هیچ کس رو ندیدم که مثل اون شخص گوش کنه و دقیق صحبت کنه....
خلاصه سوالاتی ازم پرسید که باعث شد کاری که میکردم از ریشه اشتباه بوده....
و این سخت بود برام که بعد از دو سال بفهمم کارم اشتباه بوده...
و فکر میکنم که این که فهمیدم اشتباه بوده....ارزشش رو داشت....

اصلا چرا ما باید از انتقادات شدید بترسیم؟
بابا به خدا این کار ما کفران نعمته طرف رفته 18 سال درس خونده 25 سال تجربه کاری داره.
یعنی این آدم نمیتونه یه جواب واضح در مورد ایده ما بهمون بده؟
کم نیستند این افراد حالا در هر رشته ای![shaad]

شه پری
28th December 2013, 11:02 PM
اصلا چرا ما باید از انتقادات شدید بترسیم؟
بابا به خدا این کار ما کفران نعمته طرف رفته 18 سال درس خونده 25 سال تجربه کاری داره.
یعنی این آدم نمیتونه یه جواب واضح در مورد ایده ما بهمون بده؟
کم نیستند این افراد حالا در هر رشته ای![shaad]
عرفان گاهی اوقات موضوعات خیلی پیچیده میشن...
که هیچ کس هیچ اطلاعی در موردشون نداره....
اینجاست که نمیشه حرف هر کسی رو بهش تکیه کرد...
کار من طوری بود که پیش خیلی ها رفتم صحبت میکردم...
میگفتن...
موفق باشید...
و جوابی بهم نمیدادن...
و با خوشرویی من رو از اتاقشون بیرون میکردن...
چون نمیتونستن جواب بدن و کاری از دستشون بر نمی اومد.....
...
در مورد انتقاد....
یه جوری شده...بعضیا فکر میکنن اگر کسی بهشون انتقاد کرد میخواد اونها رو نا امید کنه و طرحشون رو بدزده...
بعد یه جور رفتار تدافعی هم هست... که طرف یه مدت راجع به اون موضوع فکر کرده و براش مهمه و باهاش احساسی بر خورد میکنه و برای همین دوست نداره کسی از کارش انتقاد کنه...

عرفان سلیم زاده
29th December 2013, 07:19 AM
سلام
ممنون بابت راهنمایی
ولی دوتا سوال دارم
این طرح ها عموما برای ایده صنعتی هست و مثلا ایده هایی که در زمینه نرم افزار و ... باشه تو ایران شماره ثبت نمیگیرند و راحت اون ایده دزدیده میشه

سلام [golrooz]
موقع ثبت اظهارنامه گزینه ای داره که میگه آیا اختراع شما جنبه نرم افزاری دارد؟حتما موقع ثبت اظهار نامه تیک این گزینه رو فعال کنید تا لحاظ بشه.
قضیه ثبت اظهارنامه با گرفتن شماره ثبت فرق داره. گفتم تو ایران سیستم ثبت اختراع مبنی بر ثبت اظهار نامه است.
چرا نباید وقت بزارن؟ مقاله تون رو به صورت ایمیل براشون بفرستید بعد چند روز بعد باهاشون تماس تلفنی بگیرید یا اگر نزدیک تون بودن حضورا به پیش شون برید.
درسته در طول مدت ترم وقت کافی برای این موضوع ندارند اما عقل شون فعال تر و سریع تر هستش.
همین که مقاله رو بخونند بهتون میگن شدنی هست یا نه.پیش آدم باهوشش برید جواب خوبی می گیرید.[golrooz]

عرفان سلیم زاده
29th December 2013, 07:37 AM
عرفان گاهی اوقات موضوعات خیلی پیچیده میشن...
که هیچ کس هیچ اطلاعی در موردشون نداره....
اینجاست که نمیشه حرف هر کسی رو بهش تکیه کرد...
کار من طوری بود که پیش خیلی ها رفتم صحبت میکردم...
میگفتن...
موفق باشید...
و جوابی بهم نمیدادن...
و با خوشرویی من رو از اتاقشون بیرون میکردن...
چون نمیتونستن جواب بدن و کاری از دستشون بر نمی اومد.....
...
در مورد انتقاد....
یه جوری شده...بعضیا فکر میکنن اگر کسی بهشون انتقاد کرد میخواد اونها رو نا امید کنه و طرحشون رو بدزده...
بعد یه جور رفتار تدافعی هم هست... که طرف یه مدت راجع به اون موضوع فکر کرده و براش مهمه و باهاش احساسی بر خورد میکنه و برای همین دوست نداره کسی از کارش انتقاد کنه...
متاسفانه تو ایران اکثر استاتید به لحاظ کار در علوم تخصصی، تک بعدی هستند در واقع تنها در یک رشته مدرک دارند و زمانی که به یک طرح جدید برمیخورند تنها در حیطه علمی خودشون پاسخ گو هستند.
به همین دلیل در زمان ارزیابی اختراعات حداقل 6 تا از باهوش ترین های هر پژوهشکده دور هم جمع میشن تا در موردش تصمیم گیری کنند.
خب در این مورد خاص تقصیر ماست که از یه استاد فیزیک میخوایم به سوالات شیمی جواب بده!
ما میتونیم طرح خودمون رو حداقل درست تفکیک کنیم که استاد مورد نظر تنها در حیطه علمی خودش پاسخ گو باشه.
درمورد انتقاد و همینی هست که شما میگید متاسفانه برای مخترعان جامعه ای وجود نداره که مخترعان رو شاغل بدونه.
به همین دلیل مخترع با چشمای بسته کارش رو شروع میکنه و انتطارات نا بجایی از کارش داره.
ببینید قراره ته سرنوشت یک ایده بشه طرحی از طرح های یک شرکت تولیدی!(در مواقعی که مخترع تنها پول میخواد)
یا به شیوه هایی که در آن قرار نیست پولی عاید مخترع بشه اعتبار بیآفرینه.مثلا عضو بنیاد ملی نخبگان بشه یا توسط جشنواره های مختلف مزایا دریافت کنه.
اگر مخترع از اول این موضوع رو بدونه دیگه خیلی راحت با مسئله برخورد میکنه و سریع تر کارش رو راه میندازه تا وقتش تلف نشه.[golrooz]

حسین متقی
30th December 2013, 01:45 AM
من از راهنمایی ایده هامو میکشیدم
به همه نشون میدادم و نظراتشون برام اصلا جالب نبود چون اصلا منطقی و علمی نبود گرچه اونموقع خودمم زیاد نمیفهمیدم علم چیه!!
از همون موقع به داییم نشون دادم ایده هارو و اون تقریبا همه رو با دلیل علمی و منطقی یا بعضیارو با اینکه قبلا نمونشو دیده رد کرد

بعد از راهنمایی 2دبیرستان دنبال مرجع بهتری بودم - سایت نخبگان و اساتید اینجارو پیدا کردم همون موقع حسین مدیر وقت بخش اختراعات و ساسا ام سی دو و بعضی دوستان دیگه و مقالات اینجا و ویکی پدیا و چند سایت دیگه

بعد حتی این هم کم بود - ادمایی که از طریق اینجا پیدا کردم منو با ادمهای دیگه ای آشنا کردن و اون ادمها هم به همین ترتیب
اینترنت - نمایشگاه های اختراعات وتخصصی درزمینه های مختلف که برگذار میشد رو دنبال کردم
حتی دانشگاه ها مراکز علمی - پردیس -پارک علم و فناوری دانشگاه تهران- هرچی اشنا از هر طریق
مشاوره و صحبت با ادمهایی که تولید کننده یا مخترع بودند و فهمیدن روش کارشون
حالا دیگه اوضاع یکم بهتر شده
حداقل میتونم طرح جدیدی که دارم رو تا 85 درصد تشخیص بدم جدیده یا نه - به درد میخوره یا نه و......

اما باز هم کافی نیست - هیچوقت کافی نیست و اون درصد هرچی بالا تر میره اضافه کردن 1 درصد دیگه بهش چندین برابر کار میبره
برای همین باز هم نیاز به مشاوره ی و کمک خواستن از ادمای دیگه دارم -
همیشه سوال کردن بهتر از جاهلیته - ندانستن عیب نیست اما نپرسیدن عیب است
ندونی مهم نیست مهم اینه که هرچیزیو ندونی راهی داشته باشی که بتونی بفهمی و بدونی اون راه هم سوال از ادمای متخصص در موضوعه

همین 2روز پیش اسمس دادم یکی از همین اساتید قرار بزارم برای اینکه فقط لطف کنه همه ی کارهای 2سال گذشته و برنامه ی ایندمو شفاف و کامل و تمام طرحها و ایده هامو براش توضیح بدم که فقط نظر بده راجع بهشون
اون نظر هرچقدر نقد بیشتری داشته باشه برای من ارزشمندتره
چون میتونم به مقدار بیشتری اصلاح کنم راهم رو

درضمن مخصوصا - مخصوصا - مخصوصا تو ایران
چون تولید معمولا نمیصرفه هر ایده ای هم داشته باشی باید برای 100 هزار نفر متخصص تعریف کنی تا یکیشون شرایط دزدیش رو داشته باشه!
حالا اگر وجدان نداشته باشه میدزده - اگر خودش کار بهتری نداشته باشه و....
پس من مثلا طرح تولید برق از سر و صدای خودرو های عبوری از پل صدر رو که با تکنولوژی پیزو الکتریک هست و همزمان با تولید برق برای روشنایی در شب کار صداگیری رو هم انجام میده چون صدای زیادی جذب میکنه تا برق تولید کنه
رو همینجا برای کل ملت مینویسم!
حالا کی تولید میکنه -- هیچکس
فقط خودم میتونم اونم معلوم نیست واقعا بتونم یا نه چون 200 میلیون تومن سرمایه برای رسیدن به تکنولوژی تولیدش میخواد فقط
به علاوه ی کلی پارتی بازی برای فروشش - و اینکه بصرفه یا نه!!
وخیلی موارد دیگه
یا مثلا هفته ی پیش یکی از دوستان 3-4 تا از طرحاشو با من به اشتراک گذاشت که خیلی هم خوب بود
ولی خب اون شرایط خودشو داره و من شرایط خودمو و اصلا نمیصرفه من برم دنبال اون ایده ها!
اگر هم خودش بخواد فقط کمکش میکنم! چون علایق خودمو دارم و همه همینطورند
ببخشید پرچونگی کردم خواستم حق مطلب کام ادا بشه

عرفان سلیم زاده
30th December 2013, 05:34 AM
من از راهنمایی ایده هامو میکشیدم
به همه نشون میدادم و نظراتشون برام اصلا جالب نبود چون اصلا منطقی و علمی نبود گرچه اونموقع خودمم زیاد نمیفهمیدم علم چیه!!
از همون موقع به داییم نشون دادم ایده هارو و اون تقریبا همه رو با دلیل علمی و منطقی یا بعضیارو با اینکه قبلا نمونشو دیده رد کرد

بعد از راهنمایی 2دبیرستان دنبال مرجع بهتری بودم - سایت نخبگان و اساتید اینجارو پیدا کردم همون موقع حسین مدیر وقت بخش اختراعات و ساسا ام سی دو و بعضی دوستان دیگه و مقالات اینجا و ویکی پدیا و چند سایت دیگه

بعد حتی این هم کم بود - ادمایی که از طریق اینجا پیدا کردم منو با ادمهای دیگه ای آشنا کردن و اون ادمها هم به همین ترتیب
اینترنت - نمایشگاه های اختراعات وتخصصی درزمینه های مختلف که برگذار میشد رو دنبال کردم
حتی دانشگاه ها مراکز علمی - پردیس -پارک علم و فناوری دانشگاه تهران- هرچی اشنا از هر طریق
مشاوره و صحبت با ادمهایی که تولید کننده یا مخترع بودند و فهمیدن روش کارشون
حالا دیگه اوضاع یکم بهتر شده
حداقل میتونم طرح جدیدی که دارم رو تا 85 درصد تشخیص بدم جدیده یا نه - به درد میخوره یا نه و......

اما باز هم کافی نیست - هیچوقت کافی نیست و اون درصد هرچی بالا تر میره اضافه کردن 1 درصد دیگه بهش چندین برابر کار میبره
برای همین باز هم نیاز به مشاوره ی و کمک خواستن از ادمای دیگه دارم -
همیشه سوال کردن بهتر از جاهلیته - ندانستن عیب نیست اما نپرسیدن عیب است
ندونی مهم نیست مهم اینه که هرچیزیو ندونی راهی داشته باشی که بتونی بفهمی و بدونی اون راه هم سوال از ادمای متخصص در موضوعه

همین 2روز پیش اسمس دادم یکی از همین اساتید قرار بزارم برای اینکه فقط لطف کنه همه ی کارهای 2سال گذشته و برنامه ی ایندمو شفاف و کامل و تمام طرحها و ایده هامو براش توضیح بدم که فقط نظر بده راجع بهشون
اون نظر هرچقدر نقد بیشتری داشته باشه برای من ارزشمندتره
چون میتونم به مقدار بیشتری اصلاح کنم راهم رو

درضمن مخصوصا - مخصوصا - مخصوصا تو ایران
چون تولید معمولا نمیصرفه هر ایده ای هم داشته باشی باید برای 100 هزار نفر متخصص تعریف کنی تا یکیشون شرایط دزدیش رو داشته باشه!
حالا اگر وجدان نداشته باشه میدزده - اگر خودش کار بهتری نداشته باشه و....
پس من مثلا طرح تولید برق از سر و صدای خودرو های عبوری از پل صدر رو که با تکنولوژی پیزو الکتریک هست و همزمان با تولید برق برای روشنایی در شب کار صداگیری رو هم انجام میده چون صدای زیادی جذب میکنه تا برق تولید کنه
رو همینجا برای کل ملت مینویسم!
حالا کی تولید میکنه -- هیچکس
فقط خودم میتونم اونم معلوم نیست واقعا بتونم یا نه چون 200 میلیون تومن سرمایه برای رسیدن به تکنولوژی تولیدش میخواد فقط
به علاوه ی کلی پارتی بازی برای فروشش - و اینکه بصرفه یا نه!!
وخیلی موارد دیگه
یا مثلا هفته ی پیش یکی از دوستان 3-4 تا از طرحاشو با من به اشتراک گذاشت که خیلی هم خوب بود
ولی خب اون شرایط خودشو داره و من شرایط خودمو و اصلا نمیصرفه من برم دنبال اون ایده ها!
اگر هم خودش بخواد فقط کمکش میکنم! چون علایق خودمو دارم و همه همینطورند
ببخشید پرچونگی کردم خواستم حق مطلب کام ادا بشه

سلام برادر عزیزم[golrooz]
خیلی عالی نوشتی حسین جان احساس کردم هرچی نگفته بودم رو برام تکمیل کردی دمت گرم.
میگم برای فرهنگ سازی این موضوع پیشنهادی نداری؟آخه نقشه راه خیلی مهمه تو فرهنگ سازی!
به نظر من با توجه به پراکنده بودن جمعیت مخترعان میان دستگاه های مختلف خوبه که وبلاگی رو راه اندازی کنیم.
در این صورت مطالب وبلاگ رو با ذکر منبع در جاهای مختلف کپی می کنیم و انتشارش میدیم.
شاید هم بتونیم نظر چند تا از صفحات اخبار اینترنتی مثل ایسنا و ایرنا و مهر و کلمه و غیره رو جلب کنیم.

ab.bb
30th December 2013, 03:25 PM
فرد باهوش و کار بلد، پیدا کردنش سخته. ضمن اینکه اگرم پیدا کنی؛ معلوم نیست؛ اصلا برات وقت بذاره.دوران کاردانی یه طرحی داشتم؛برای استادم تعریف کردم.گفت: نمیشه و ... .چند وقت بعد توی اینترنت دیدم، یکی ساخته بعد یه مدت هم گوگل یه طرحی مشابهش رو ساخت.
درباره اعتماد کردن هم تجربه بدی دارم. سال قبل پالس جتم رو بردم مزکز رباتیک اونجا قرار بود؛ بهمون امکانات تست موتور بدن. بخاطر همین یه مدت موتور ها رو همونجا گذاشته بودم.بعد چند روز دوستم بهم گفت: از فلان مرکز برای بازدید اومدن، این استادی که مسئول مرکز رباتیک بوده، به بازدیدکننده ها گفته: همه این پالس جتها ساخت خودشه.من خیلی ناراحت شدم. گفتم : آخه این پالس جتا که نه اختراع نه طرح جدیدیه ، وقتی این آدم به اینا رحم نمیکنه؛ چطور میشه بهش اعتماد کرد؛ طرح بهتر ارائه داد.
در حال حاضر فقط یه آدم باهوش و قابل اعتماد میشناسم؛ اونم مهندس معذوری هست.امیدوارم خدا بهش عمر بسیار طولانی بده.

عرفان سلیم زاده
30th December 2013, 05:54 PM
فرد باهوش و کار بلد، پیدا کردنش سخته. ضمن اینکه اگرم پیدا کنی؛ معلوم نیست؛ اصلا برات وقت بذاره.دوران کاردانی یه طرحی داشتم؛برای استادم تعریف کردم.گفت: نمیشه و ... .چند وقت بعد توی اینترنت دیدم، یکی ساخته بعد یه مدت هم گوگل یه طرحی مشابهش رو ساخت.
درباره اعتماد کردن هم تجربه بدی دارم. سال قبل پالس جتم رو بردم مزکز رباتیک اونجا قرار بود؛ بهمون امکانات تست موتور بدن. بخاطر همین یه مدت موتور ها رو همونجا گذاشته بودم.بعد چند روز دوستم بهم گفت: از فلان مرکز برای بازدید اومدن، این استادی که مسئول مرکز رباتیک بوده، به بازدیدکننده ها گفته: همه این پالس جتها ساخت خودشه.من خیلی ناراحت شدم. گفتم : آخه این پالس جتا که نه اختراع نه طرح جدیدیه ، وقتی این آدم به اینا رحم نمیکنه؛ چطور میشه بهش اعتماد کرد؛ طرح بهتر ارائه داد.
در حال حاضر فقط یه آدم باهوش و قابل اعتماد میشناسم؛ اونم مهندس معذوری هست.امیدوارم خدا بهش عمر بسیار طولانی بده.

سلام میگم چطوره یه لیست از این اساتید به همراه ایمیل هاشون جمع کنیم؟
البته بیشتر به درد بچه های خود سایت میخوره دیگه.[golrooz]

ab.bb
30th December 2013, 06:05 PM
بنظرم ایده خوبیه.

حسین متقی
1st January 2014, 02:57 AM

نه اشتباهه
به نظرم افراد خودشون باید بگردند و پیدا کنند و به ترتیب کم کم رشد کنن
از اول به نفر اخر وصل بشن نه چیزی میفهمند و هم وقت اون کارشناس تلف میشه
اما میشه یه مرکز اموزشی مشاوره ای در این زمینه تاسیس کرد که البته مشابه همون انجمنی هست که قبا صحبتش رو کردم باهات عرفان جان

عرفان سلیم زاده
1st January 2014, 07:23 AM
نه اشتباهه
به نظرم افراد خودشون باید بگردند و پیدا کنند و به ترتیب کم کم رشد کنن
از اول به نفر اخر وصل بشن نه چیزی میفهمند و هم وقت اون کارشناس تلف میشه
اما میشه یه مرکز اموزشی مشاوره ای در این زمینه تاسیس کرد که البته مشابه همون انجمنی هست که قبا صحبتش رو کردم باهات عرفان جان
سلام داداش[shaad]
نظرت محترمه اما کدوم گیاهی تو سایه رشد میکنه و میوه های با کیفیتی هم میده؟(خب درخت بلوط:|)
مطمئنا اینا خودشون رشد می کنند اما ماهم میتونیم نقش آفتاب رو بازی کنم که زود تر رشد کنن.
کارشناس حداقل یک هفته زمان میزاره تا جواب بده.خیلی هاشون هم جواب نمیدن کلا تا وقتی صدای طرف در بیاد.
مرکز مشاوره ای خرجش بالاست این اساتیدی که میگم کارمند دولت هستند شیکم شون سیره خیلی راحت تر میتونن کمک کنند.
من که اعتقاد دارم که تو این وضع مملکت بیشتر باید به فکر ایجاد فرصت باشیم.کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من![golrooz]

حسین متقی
1st January 2014, 10:31 PM
سلام داداش[shaad]
نظرت محترمه اما کدوم گیاهی تو سایه رشد میکنه و میوه های با کیفیتی هم میده؟(خب درخت بلوط:|)
مطمئنا اینا خودشون رشد می کنند اما ماهم میتونیم نقش آفتاب رو بازی کنم که زود تر رشد کنن.
کارشناس حداقل یک هفته زمان میزاره تا جواب بده.خیلی هاشون هم جواب نمیدن کلا تا وقتی صدای طرف در بیاد.
مرکز مشاوره ای خرجش بالاست این اساتیدی که میگم کارمند دولت هستند شیکم شون سیره خیلی راحت تر میتونن کمک کنند.
من که اعتقاد دارم که تو این وضع مملکت بیشتر باید به فکر ایجاد فرصت باشیم.کس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من![golrooz]

مثالت مثال غلطیه داداش به نظر من البته
شما داری به یه نهال کوچیک یه رودخونه آب میدی - جای رودخونه برای روستا داری سیل جریان میدی
خب غرق میشه - اگه به گیاهان هم زیاد آب بدی میمیرن
اینجوری آب میبره محصولتو
اینو تجربه کردم که میگم
منظور من یک نهاد درامدزا یا حتی هزینه بر نیست
منظورم یه نهاد عمومی ولی با نظم و فعال و با ساختار اصولی هست - اگه بخواد اتفاقی از روی شیکم سیری بیفته - بهتره نیفته
همین کارمندان شیکم سیر دولتی هستند که مملکت رو به این روز انداختن چون دغدغه ای برای ادامه ی کار اصولی و نتیجه ی درست ندارند

hossien
2nd January 2014, 08:53 AM
سلام
ممنون بابت راهنمایی
ولی دوتا سوال دارم

سلام
دوست عزیز برای نرم افزار هم ثبت اختراع می دهند و بعد از ثبت شما می تونید پیگرد قانونی دارد اگر از روی ان کپی شود.
ایده صنعتی نه.
کلا ایده اگر درست امکان پذیر ی آن را نجام داده باشین یعنی همان طراحی کلان آن هر استادی پاسختان را می ده چون یک امتیاز علمی برای استاد هست و می تونه راحت تر یک سطح علمی بالاتر بره مثلا استادیار هست بشه دانش یار البته یکی از موارد تعیین سطح هستاااا. پس میان کمک می کن.

البته در مورد نفر باید شناخت داشته اشین یکی اصلا حال نمی کنه یکی چرا کمک می کنه و بیشتر بستگی به روحیات نفر داره . خدتون می تونید متوجه بشین.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد