PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک لازم دارم!!

Suspected Girl
25th December 2013, 10:08 PM
سلام دوستان.. راستش من هنوز تـــــــازه اولای راهم و هنوز جسارت پا گذاشتن به دنیای شیمیستا رو کامل پیدا نکردم!!
راستش یه سوال داشتم.. من می خواستم برای کار شیمیم یه چیزی درست کنم توی یه سایت دیگه در خواست ایده و اینا دادم بهم گفتن که مایع شبرنگ درست کن طرز تهیه اشم اینطور بود که نوک قرمز کبریت ها رو قیچی کنید و توی یک ظرف شیشه ای در دار بریزید و روش اب هیدروژنه و وایتکس بریزید و درشو ببندید و هم بزنید یک مایع سبزرنگ به شما میده که شب نماست و به عنوان چراغ شب نما کاربرد داره.. من رفتم و اون جاهایی که وسایل ازمایشگاه می فروشن رو برای خرید اب هیدروژنه گشتم اما همه گفتن آب هیدروژنه همون آب معمولیه و برای اینکارا باید آب اکسیژنه ببرید.. منم آب اکسیژنه به جاش گرفتمو همه اون کارا رو انجام دادم اما نه سبز شد نه شبرنگ... کسی می تونه راهنماییم کنه و بهم بگه اشکال کارم کجاست؟[soal]

Suspected Girl
26th December 2013, 11:29 AM
یعنی هیچکس نمی تونه به من کمک کنه؟ :(

"golbarg"
26th December 2013, 11:55 AM
باید اب هیدوزنه بگیری چون اب معمولی بااب هیدوزنه فرق داره درصد موادی که در اون قرار داره بالاتر

و اب اکسیزنه با هیدرونه زمین تا اسمون فرق داره

بعدم نوع دما این چیزا ومقداری که استفاده میکنی در شیمی بسیار مهمه

- - - به روز رسانی شده - - -

یعنی هیچکس نمی تونه به من کمک کنه؟ :(

امیدوارم کمک کرده باشم

Suspected Girl
27th December 2013, 11:19 AM
باید اب هیدوزنه بگیری چون اب معمولی بااب هیدوزنه فرق داره درصد موادی که در اون قرار داره بالاتر

و اب اکسیزنه با هیدرونه زمین تا اسمون فرق داره

بعدم نوع دما این چیزا ومقداری که استفاده میکنی در شیمی بسیار مهمه

- - - به روز رسانی شده - - -

امیدوارم کمک کرده باشم

اخه من همه جاهایی که مواد و لوازم ازمایشگاه میفروشن رو توی شهر گشتم.. هیچ کس اب هیدروژنه نداشت!!!! داروخونه ها هم همینطور!

D.r who
27th December 2013, 02:30 PM
عزیزم امکان نداره داروخونه ها نداشته باشن بپرسید حتما گیر میاد چون به عنوان ماده سفید کنه و لکه بر و حتی سفید کننده دندان یا درمان سوختگی سطحی استفاده میشه احتمالا چون آب اکسیژنه یه اکسید کننده قویه در ساخت این ماده شب نما استفاده میشه به نظرم میتونید به جای آب اکسیژنه از Zns استفاده کنید البته شاید بشه. البته ممکن هست بعضی داروخانه ها نداشته باشن چون آب اکسیژنه رقیق قدرت بالایی داره (البته فک نکنم اصن تو ایران وجود داشته باشه مگر اینکه خودتون بسازید!!) و در بعضی مواقع در سوخت موشک استفاده میشه امیدوارم کمک کرده باشم[golrooz]

davoud13
9th January 2014, 05:24 PM
سلام

شايد اگه دستور كار آزمايشتونو براي ما هم بذاريد كمك بهتري بكنيم.براي آشنايي بهتر به آزمايشات معدني مربوط به رنگدانه ها مراجعه كنيد شايد كمك بشه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد