PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ازدواج

معمار حانیه
2nd December 2013, 08:11 PM
سلام. یک سوال دارم..

ایا کسی که درس خونده. لیسانس داره.. اما چون کار نیست با توجه به رشته اش.. ومجبوره بره شغل ازاد باشه..

اگر بیاد خاستگاری.. شغلش مهمه؟؟؟

یعنی اگر یکی معماری میخونه مثل من . اگر پسر عمه اش بیاد خواستگاریش. اما وضع خانوادگی شوهر عمه اش خوب نباشه..

وخود پسر شغلش ازاد باشه.. ایا شغلش مهم براش؟؟ این مثال بود/

واقعا مودنم/ برای ازد.اج موفق باید خواستگارت چه ویژگی داشته باشه؟؟. آیا شغل یعنی دکتر ومهندس بودن وپولدار بودن از همه مهم تره؟؟؟

خواهش میکنم کمکم کنید.. ممنون

Sara Masouri
2nd December 2013, 08:20 PM
سلام. یک سوال دارم..

ایا کسی که درس خونده. لیسانس داره.. اما چون کار نیست با توجه به رشته اش.. ومجبوره بره شغل ازاد باشه..

یعنی اگر یکی معماری میخونه مثل من . اگر پسر عمه اش بیاد خواستگاریش. اما وضع خانوادگی شوهر عمه اش خوب نباشه..

واقعا مودنم/ برای ازد.اج موفق باید خواستگارت چه ویژگی داشته باشه؟؟. آیا شغل یعنی دکتر ومهندس بودن وپولدار بودن از همه مهم تره؟؟؟

سلام عزیزم
یه وقتایی گذر زمان همه چیو حل میکنه[cheshmak]
اگه واقعن دوست داشته باشه در اینده همه چی درس میشه[nishkhand]

ریپورتر
2nd December 2013, 08:26 PM
سلام
مهم اینه بتونن با شرایط با هم کنار بیان و تلاش کنن درست کنند.باید دید آیا نظرات و شرایط هم دیگه رو میپسندن یا نه.اگر نپسندن عالی هم باشند هیچ چیزی درست نمیشه

m@some
2nd December 2013, 08:35 PM
سلام به نظرمن ازدواج به اخلاق طرفین مربوطه پولو.... باتلاش طرفین به دست میاد

اگه کسی کسیو بخواد بخاطرش هرکاری میکنه به نظرم دوستداشتنم یکم مهمه

بعدم همه که نباید باشغل دولتی ازداواج کنن یعنی دیگه شغل آزاد شغل نیست ها هرکاری به اندازه خودش ارزش داره چهبسا کارآزاد درآمدشم بیشتره اینا ملاک نیست همونطور که گفتم اخلاق ملاکه که طرفین همدیگرو درک کنن بقیه حل میشه

k.ahmadi
2nd December 2013, 08:44 PM
سلام
به نظر من که اخلاق تو زندگی از همه چی مهتر هس.حالا ممکنه یکی بیاد که شغلش همچینم خوب نباشه ولی ملاکای دیگه ای که در نظر داری رو داشته باشه ایا واقعا درسته بخاطر شغلش که ازاده یا هرچی ردش کنی!!!! یکی هم اینکه شغل ازاد یا هر شغلی (دکتر یا مهندس نباشه) داشتن بهتر از بیکار بودن طرف هس!!

خادم شهدا
2nd December 2013, 08:50 PM
سلام. یک سوال دارم..

تو انتخاب همسر پول نباید معیارتون باشه چون باسعی و کوشش بدست میاد بیشتر باید دنبال فردی باشیم که دارای اخلاق تعهد خداترس بودن احترام به پدر ومادر باشه چون مثلا کسی که احترام پدرو مادرشو نگه میداره احترام همسرشم نگه میداره چون این سجایای اخلاقی اگریکی از طرفین نداشته باشه در زندگی به مشکل میخورند باتشکر

سامان زارع
2nd December 2013, 09:10 PM
اینکه میگد گذر زمان همچیو حل میکنه از دید من سخت در اشتباه هستید...این حرف کاملا نسبیه..با دوست داشتن خالی هم هیچ چیز درست نمیشه..

اما اگر ایشان سایر شرایطشون به دیدگاه شما نزدیکه , انوقت شما تازه باید ببینید شما دنبال چی هستید یدک کشیدن اسم دکتر یا مهندس ویا شغل ازاد.....و همچنین میزان درامد نسبت به سطح توقع شما...

z.000
2nd December 2013, 09:19 PM
قطعا دکتر ومهندس بودن وپولدار بودن ملاك نيست.
اولين و مهمترين گزينه ميتونه اعتقادات وتعهدات اخلاقي فرد باشه كه پايه واساس زندگي روتشكيل ميده.بعدميتونيم بريم سراغ ملاكهاي بعدي مثل شغل و...

سامان زارع
2nd December 2013, 09:28 PM
هیچ وقت زندگی تو بر مبنای شعاردیگران نساز .چون اکثر انسانها شعار میدن تادیگران عمل کنند ..اما خودشون که در ان موقعیت قرار بگیرند رفتارو عملشان به گونه ای دیگر است

sevda_sj
2nd December 2013, 09:34 PM
اول از خودت بپرس چجور زندگی میخوای !!؟!

بنظرم خوشبختی هم همینه که بدونیم چی می خواییم از زندگیمون

اگه میدونی اونیه که میخوای جوری زندگیتونم می سازید که هر دو پیشرفت کنید !!

ab.bb
2nd December 2013, 09:58 PM
ایده من برای ازدواج اینه که، اول یه چند ماه نامزدی باید باشه؛ تا آدم طرفش رو بشناسه. توی این مدت اگر بتونین پیش مشاور هم برین که بهتر. تحصیلات، پول و... همه در جای خودش مهمه. اما اول از همه شناخت شخصیت و رفتار طرف مقابل در اولویت هست.

zoh_reh
2nd December 2013, 10:06 PM
سلام

بعضی از دوستان راهنماییهای خوبی کردند ولی این نکات رو در نظر داشته باشید که :

ازدواج موردی نیست که با یک نظر سنجی خیلی ساده بشه تصمیم گرفت این موارد و مواردی که دوستان گفتند بطور کلیه، شما باید مورد خاص خودتونو بطور صحیح انتخاب کنین،

اگر مثالی که بالا گفتین واقعا فامیل ازدواج فامیلی اصلا توصیه نمیشه به هیچ عنوان.

انگیزه از ازدواج،

معیار تون برای ازدواج چه چیزاییه،

آیا معیارهایی که تو ذهنتونه با معیارهای طرف مقابلتون نزدیکه،

اگه بیشتر مواردش با معیارهای شما میخونه رو مواردی که متفاوته رو میشه فکر کرد، مذاکره کرد ،

و این خیلی طبیعیه که دونفر در کنار هم هرگز نمیتونن یک فکر و یک نظر داشته باشن،

ضمنا انتظارات و معیارهای طرف مقابلتون هم باید در نظر گرفته بشه.

موفق باشید

k.ahmadi
2nd December 2013, 11:30 PM
سلام
خسته نباشین.
چرا شما میگین ازدواج فامیلی به هیچ عنوان اگه دلیل خاصی داره ممنون میشم بگین!!!!!!!![soal][soal]

سونای
2nd December 2013, 11:33 PM
سلام

سلام عزیزم

جواب این سوالت ( همین یه جمله ! نه درباره ازدواج با این شخص )
نمیخوام بگم مهم هست یا نه! به قول یکی از دوستان ما گاهی فقط حرف داریم [bihes]

اما اینو در نظر داشته باش ایشون این رشته رو خوندن! خب حالا کار نیست اگر با این شغل ازاد کمی بتونن سرمایه جمع کنن شاید بتونن شغل مورد نظر رو بدست بیارن، یا بلکه چند وقت دیگه شرایط کار مربوط به رشتشون پیش بیاد

انشاءالله هر چی خیره پیش پاتون باشه...آمین[golrooz]

zoh_reh
2nd December 2013, 11:42 PM
سلام
خسته نباشین.
چرا شما میگین ازدواج فامیلی به هیچ عنوان اگه دلیل خاصی داره ممنون میشم بگین!!!!!!!![soal][soal]

سلام

بحث اختلال ذهنی و جسمی درصد بالایی یعنی 35% فقط بخاطر ازدواج فامیلیه متاسفانه،
شما یه سری به مراکز نگهداری معلولین بزنید می بینید که چقدر از این افراد با سنین مختلف اونجا هستند که فقط زنده اند.

اگر هم ازدواجی اتفاق افتاده ، حتما باید از قدم اولش ماهها قبل از بارداری ، هنگام بارداری و بعد از آن تحت نظر پزشک بود تا از این اتفاقات تا حدودی جلوگیری بشه.

اگرهم اصرار بر این ازدواج هست ، به هر دلیلی، حتما مشاوره و ازمایش ژنتیک باید انجام بشه.(قبل از این ازدواج حتما به مراکز نگهداری معلولین سر بزنید)

لازم به ذکره که ازدواج فامیلی فقط به بستگان درجه یک اطلاق نمیشه بلکه کلا به فامیل چه از طرف پدری یا مادری هیچ فرقی نمی کنه.

"VICTOR"
2nd December 2013, 11:49 PM
انشاءالله هر چی خیره پیش پاتون باشه...آمین[golrooz]

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

خدا همیشـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــه به بنده هاش فقط خیر میده . یقین داشته باشید ، همیشه ...

ـــــــــــــ

و در مورد پرسش بحث ، اینکه ، فقط خود آدم می تونه تشخیص بده ، دیګرانی که صرفاً هیچ اطلاعی ندارن و هیچ کس رو نمیشناسن نمی تونن پاسخ بدن ، همونطور که ګفتن ما هر آنچه بیان کنیم شعار ممکنه باشه .

چرا که انواع و اقسام حالات ممکنه باشه :

از جمله :

1) فرد درس خونده ، شغل کاذب داره ( منظورم اینه در رشته ی خودش کار نمی کنه ) اما عرضه ی در آمد زایی داره ، خب این خوب می تونه باشه البته در کنار شرایط مطلوب دیګه.

2) فرد درس نخونده ، اما اهل مطالعه زیاد هست و یه شغل آزاد داره ، به نظر شخص من اګه فرهنګ بالایی داشته باشه ، در کنار شرایط دیګه خوبه .

3) فرد درس خونده ، شغل دولتی هم داره ، اما شمه ی اقتصادی خوبی نداره ، به نظرم مطلوب نیست .

و موارد بسیار هست ، همه چیز در کنار هم سنجیده میشه ، باید خصوصیات و ویژګی های فرد رو در دو کفه ی ترازو ګذاشت و سنجید ...[cheshmak]

بهترین مصلحت نصیبتون بشه ...[golrooz]

pegah*_
2nd December 2013, 11:49 PM
Slm.be nazaram akhlaq khyli moheme...polk ba talasham be dast miad..

معمار حانیه
3rd December 2013, 12:43 AM
واقعا از اینکه شما دوستان همیشه هستید وباحرفاتون کمکم میکنید خوشحالم.

راستش بخواید. من خودم اخلاق+صداقت تو زندگیم میخوام بعدش پول و.. یعنی خودم

دوست دارم اگر خواستگارم شعور داشته باشه. صداقت داشته باشه.با اخلاق باش

اما مثلا شغلش ازاد باشه اما مهم اینه میتونه خرج زندگی بده واز همه مهم تر نون

حلال وپول حلال در میاره موافقم. و از نظر من درس همه چی نیس...

اما متاسفانه خانواده من جز مادرم اینجور فکر نمیکنن .. اونا میگن باید حتما اداری باشه

و اگرم بگم نه و... خواهرم شروع میکنه به امل .. دیوونه و... که واقعا از تصمیم های

و ایده وفکر های خودم پشیمون میشم. .. مشکل من اینه ..من با باقی خانواده متفاوتم

معمار حانیه
3rd December 2013, 12:47 AM
سلام

بعضی از دوستان راهنماییهای خوبی کردند ولی این نکات رو در نظر داشته باشید که :

ازدواج موردی نیست که با یک نظر سنجی خیلی ساده بشه تصمیم گرفت این موارد و مواردی که دوستان گفتند بطور کلیه، شما باید مورد خاص خودتونو بطور صحیح انتخاب کنین،

اگر مثالی که بالا گفتین واقعا فامیل ازدواج فامیلی اصلا توصیه نمیشه به هیچ عنوان.

انگیزه از ازدواج،

معیار تون برای ازدواج چه چیزاییه،

آیا معیارهایی که تو ذهنتونه با معیارهای طرف مقابلتون نزدیکه،

اگه بیشتر مواردش با معیارهای شما میخونه رو مواردی که متفاوته رو میشه فکر کرد، مذاکره کرد ،

و این خیلی طبیعیه که دونفر در کنار هم هرگز نمیتونن یک فکر و یک نظر داشته باشن،

ضمنا انتظارات و معیارهای طرف مقابلتون هم باید در نظر گرفته بشه.

موفق باشید

بله دوست من شما کاملا درست میگید.. من خودم پسر خاله ام + دختر عمه اش خواتن عقد کنن که متوجه شدن ژنتیک بهم نمیخوره
بهم زدن..

اما پسر عمه ام +دختر عمه ام ازدواج کردن ماشا الله الانم بار دار ومشکلی ندارن.. احساس میکنم شانسی[nishkhand]

به نکات خوبی اشاره کردید.. درجه های من اینجوری

[B]1-اخلاق2-صداقت3- درامد حلال(چه ازاد چه دولتی)4- خانواده ها5. چهره

اما خانواده من دقیقا از اخر به اول فکر میکنن..و میشه گفت رو تصمیم من اثر میگذارن

k.ahmadi
3rd December 2013, 02:04 PM
بله درست میگین حالا بخاطر ازدواجهای فامیلی بعضا میبینی که بچه دچار نقص شده ولی دیگه این چیزا برای زمانایی بود که علم مثل حالا پیشرفت نکرده بود و امروزه خداروشکر پیشرفت علم وتکنینکها به حدی هس که میشه از بروز همچین مسائلی جلوگیری کرد یکی همین تستهای ژنتیکی هس که دیگه هر شهری فک کنم کلینیک های تست ژنتیکی رو داره که زوجین میتونن به اونا مراجعه کرده و از سالم بودن بچه اطمینان حاصل کنن که حالا اگه قبل ازدواجم برا مشاوره به این کلینیکها مراجعه کنن که خیلی بهتر میشه. بخاطر این دلیل نمیشه گف که ازدواج فامیلی به هیچ وجه توصیه نمیشه این دیگه واقعا زیاده روی هس به نظرم.

معمار حانیه
4th December 2013, 10:58 AM
دوستان یک سوال دیگه. آیا گفتن بعضی حرف ها مثلا همونی روابط زناشویی در قبل از عقد ودوران نامزدی صحیح گفتنشون ودر باره اش حرف زدن؟؟؟

ببخشید من یکمی دارم هم تحقیق میکنم. هم سوالاتی برام پیش اومده برای همین. انقدر با خواهراوبرادرای گلم راحتم.[nishkhand][khejalat]

رضا66
4th December 2013, 11:08 AM
سلام. یک سوال دارم..

سلام

چه ربطی داره هستن کسایی که لیسانس دارن*با عرض پوزش* فهم و شعور ندارن
هستن کسایی که دیپلم دارن اما از اون لیسانسه بیشتر می فهمن

من لیسانس دارم اما الان شغل ازاد دارم

برات خانواده فهم و شعور و ایمان مهم باشه روزی رو خدا میرسونه

شغل مهم هست ....نه که نباشه خوب هم هست اگر دولتی باشه ...اگه معماری....مهندسی...پزشکی...باش ه ولی وقتی نیست وفقط شغل ازاد هست پس همه مثل شما فکر کنن که دیگه هیچ پسری خواستگاری نمیره

vahid5835
4th December 2013, 11:12 AM
اعتقاد اخلاق صداقت عشق
همین چهارتا تا بسه
بقیش خودش میاد
..........................
اعتقاد که داشته باشه اخلاق هم داره
طرفین اخلاق داشته باشند گذشت داشته باشند همه چی حله
صداقت که داشته باشه یکرنگی و صفا هم داره
عشق داشته باشه که دیگه چی می خوای دوستت هم داره
بقیه موارد هم خدا بزرگه
وقتی زن و مرد از هم راضی باشند خدا هم از اونها راضی میشه و خودش غلطک زندگی رو می چرخونه

رضا66
4th December 2013, 11:14 AM
واقعا از اینکه شما دوستان همیشه هستید وباحرفاتون کمکم میکنید خوشحالم.

راستش بخواید. من خودم اخلاق+صداقت تو زندگیم میخوام بعدش پول و.. یعنی خودم

دوست دارم اگر خواستگارم شعور داشته باشه. صداقت داشته باشه.با اخلاق باش

اما مثلا شغلش ازاد باشه اما مهم اینه میتونه خرج زندگی بده واز همه مهم تر نون

حلال وپول حلال در میاره موافقم. و از نظر من درس همه چی نیس...

اما متاسفانه خانواده من جز مادرم اینجور فکر نمیکنن .. اونا میگن باید حتما اداری باشه

و اگرم بگم نه و... خواهرم شروع میکنه به امل .. دیوونه و... که واقعا از تصمیم های

و ایده وفکر های خودم پشیمون میشم. .. مشکل من اینه ..من با باقی خانواده متفاوتم

ببین تو باید خودت برا آینده ات تصمیم بگیری

یه نصیحت هرچند در حدی نیستم که....

یه برگه بذار با یه خودکار
برگه رو به 2 بخش تقسیم کن ....مثبت و منفی

حالا ویژگی مثبت هارو بنویس و منفی هارو
روهمه فکر کن
ببین منفی ها بیشتره یا مثبتها....

من که با ازدواج فامیلی اصلا راضی نبودم ونیستم

حالا اگه پای عشق در میون باشه از هر دو طرف اره

اما اگه به زور خانواده هاست که نههههههههه

معمار حانیه
4th December 2013, 11:16 AM
سلام

چه ربطی داره هستن کسایی که لیسانس دارن*با عرض پوزش* فهم و شعور ندارن
هستن کسایی که دیپلم دارن اما از اون لیسانسه بیشتر می فهمن

من لیسانس دارم اما الان شغل ازاد دارم

برات خانواده فهم و شعور و ایمان مهم باشه روزی رو خدا میرسونه

شغل مهم هست ....نه که نباشه خوب هم هست اگر دولتی باشه ...اگه معماری....مهندسی...پزشکی...باش ه ولی وقتی نیست وفقط شغل ازاد هست پس همه مثل شما فکر کنن که دیگه هیچ پسری خواستگاری نمیره

من فکر خودم گفتم... با حرف شما موافقم.. صفحه دوم میخوندی... اما میگم. خانواده من این طرز فکر دارن... حتی خودم بعضی وقتا میزنه به سرم درس بیخیال شم برم ارایشگری... اما همش خانواده منن...

معمار حانیه
4th December 2013, 11:18 AM
اعتقاد اخلاق صداقت عشق
همین چهارتا تا بسه
بقیش خودش میاد
..........................
اعتقاد که داشته باشه اخلاق هم داره
طرفین اخلاق داشته باشند گذشت داشته باشند همه چی حله
صداقت که داشته باشه یکرنگی و صفا هم داره
عشق داشته باشه که دیگه چی می خوای دوستت هم داره
بقیه موارد هم خدا بزرگه
وقتی زن و مرد از هم راضی باشند خدا هم از اونها راضی میشه و خودش غلطک زندگی رو می چرخونه

حرفات درسته. داداشی... اما میدونی چون شوهر عمه من گوسفند داره ومیشه گفت چوپان وزندگیش از اون طریق میچرخونه و خونشون روستاس... گیرن...

اما در صورتی که پسره خودش درس خونده اس.. پسر خوبی.. پرو و.. نیس... اینا براشون مهم نیست

معمار حانیه
4th December 2013, 11:21 AM
ببین تو باید خودت برا آینده ات تصمیم بگیری

یه نصیحت هرچند در حدی نیستم که....

یه برگه بذار با یه خودکار
برگه رو به 2 بخش تقسیم کن ....مثبت و منفی

حالا ویژگی مثبت هارو بنویس و منفی هارو
روهمه فکر کن
ببین منفی ها بیشتره یا مثبتها....

من که با ازدواج فامیلی اصلا راضی نبودم ونیستم

حالا اگه پای عشق در میون باشه از هر دو طرف اره

اما اگه به زور خانواده هاست که نههههههههه

نه خانواده مجبور نکردن... خانواده میگن غریبه خوبه... اما... خب چرا قانون خداست که باید با غریبه ازدواج کرد؟؟؟ مگه اشنا گناهی داره؟؟

مگه پیامبران وامامان ما فقط با غریبه ازدواج کردن؟؟؟

ab.bb
4th December 2013, 11:34 AM
دوستان یک سوال دیگه. آیا گفتن بعضی حرف ها مثلا همونی روابط زناشویی در قبل از عقد ودوران نامزدی صحیح گفتنشون ودر باره اش حرف زدن؟؟؟

ببخشید من یکمی دارم هم تحقیق میکنم. هم سوالاتی برام پیش اومده برای همین. انقدر با خواهراوبرادرای گلم راحتم.[nishkhand][khejalat]

رابطه ی جنسی بخشی از زندگی مشترکه، مطمئنا باید درباره اش صحبت بشه. منتها با توجه به فرهنگ ما بهتره در حضور یه مشاور همچین صحبتهایی مطرح بشه.

vahid5835
4th December 2013, 11:41 AM
نه خانواده مجبور نکردن... خانواده میگن غریبه خوبه... اما... خب چرا قانون خداست که باید با غریبه ازدواج کرد؟؟؟ مگه اشنا گناهی داره؟؟

مگه پیامبران وامامان ما فقط با غریبه ازدواج کردن؟؟؟

اگه یه قدمی توی دادگستری ها و دادگاه های خانواده بزنی میبینی چه دنیای عجیبیه اونجا چه آدمهای بدبختی با چه مشکلات بزرگی
سعی کن یه خط قرمز روی غریبه بکشی
هر چی باشه فامیل رو میشناسی کسب و کارشو میدونی همه چی برات آشکار هست چیزه پنهانی وجود نداره
چه بسا فامیلهایی هستند که با هم مشکل دارن اما بیشتر مشکلات ازدواج مربوط به غریبه ها بوده

این که میگی طرف حسابتون چوپان هست هیچ اشکالی نداره منتها باید ببینید میتونید خودتان را با زندگی اونها وفق بدهید یا نه
چوپانها درآمد زیادی دارند اما زندگی ساده اگه به سبک قدیم گله داری می کنند صددرصد از دنیای امروزی کمی عقب هستند و این موضوع باید از طرف شما بررسی بشه.

در هر صورت ازدواج هندونه در بسته هست شانس بسیار دخیله

و اما بهتره که در این خصوص با مشاوره خانواده سر میز بنشینید و راهنمایی کامل و منطقی و علمی رو از اون بخواهید نظرات من فقط وفقط شخصی بوده و در حد یک نظر از یه انسان کم تجربه.
موفق باشید

معمار حانیه
4th December 2013, 11:54 AM
اگه یه قدمی توی دادگستری ها و دادگاه های خانواده بزنی میبینی چه دنیای عجیبیه اونجا چه آدمهای بدبختی با چه مشکلات بزرگی
سعی کن یه خط قرمز روی غریبه بکشی
هر چی باشه فامیل رو میشناسی کسب و کارشو میدونی همه چی برات آشکار هست چیزه پنهانی وجود نداره
چه بسا فامیلهایی هستند که با هم مشکل دارن اما بیشتر مشکلات ازدواج مربوط به غریبه ها بوده

این که میگی طرف حسابتون چوپان هست هیچ اشکالی نداره منتها باید ببینید میتونید خودتان را با زندگی اونها وفق بدهید یا نه
چوپانها درآمد زیادی دارند اما زندگی ساده اگه به سبک قدیم گله داری می کنند صددرصد از دنیای امروزی کمی عقب هستند و این موضوع باید از طرف شما بررسی بشه.

در هر صورت ازدواج هندونه در بسته هست شانس بسیار دخیله

و اما بهتره که در این خصوص با مشاوره خانواده سر میز بنشینید و راهنمایی کامل و منطقی و علمی رو از اون بخواهید نظرات من فقط وفقط شخصی بوده و در حد یک نظر از یه انسان کم تجربه.
موفق باشید

بله درست میگید.. اما کاش مشاوره اینترنتی بود...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد