PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شهید دریادار دوم کاظم نظافت

خادم شهدا
1st December 2013, 07:41 PM
http://uc-njavan.ir/images/gz1g5lcwef95d1e9dsqw.jpg

شهيد دريادار كاظم نظافت در سال 1336 در خانواده اي متدين و عاشق اهل بيت در تهران ديده به جهان گشود .
وي مراحل تحصيل را از ابتدايي تا پايان متوسطه در اين شهر به پايان رسانيد و پس از اخذ ديپلم در سال 1355 وارد دانشكده افسري شد و مراحل عالي علمي را با موفقيت طي نمود و سال 1359 به درجه ناوبان دومي مفتخر گرديد.
جديت و تلاش فراواني كه وي در بحبوحه جنگ تحميلي از خود نشان داد موجب شد تا پله هاي ترقي را يكي پس از ديگري طي كند
وي از افسران غيور نيروي دريايي جمهوري اسلامي ايران بود كه خدمات فراواني در يگانهاي شناور نيروي دريايي انجام داد و در عملياتهاي زيادي شركت نمود .
از جمله عمليات هايي كه شهيد كاظم نظافت داشته است مي توان به ماموريت گشت هوايي خليج فارس، درياي عمان، دريانوردي آموزشي كراچي و بمبئي و غيره اشاره كرد.
شهيد والا مقام سرانجام در 29 فروردين سال 1367 در سمت افسر عملیات ناوشکن جاوید سهنددرنبردي نابرابر و رو در رو با ناوهاي متجاوز آمريكايي كه در حمايت از رژيم بعثي صدام به منطقه خليج فارس آمده بودند به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

خادم شهدا
1st December 2013, 07:42 PM
از شهيد جانباز دريادارفريبرز فاضل:
مشاهده كرديم كه ناوشكن سهن د در حال خارج شدن از اسكله و اعزام به منطق ة
عملياتي است . ناو سهند ناوي بود كه در حال تعميرات بود و تعميرات آن
كامل نشده بود، ولي به دليل حساسيت م أموريت، به منطق ة عملياتي
اعزام شده بود . به ياد دارم وقتي سهند از كنار ما رد م ي شد به وسيلة
بي سيم با كاظم نظافت ارتباط برقرار كردم . خطاب به او گفتم : كاظم چه
خبر؟ در جوابم گفت : خبر خاصي نيست ، ما داريم مي رويم . شما
نمي آييد؟
به او گفتم : شما برويد، ما هم داريم م ي آييم ! اين آخرين كلام من با
وي بود كه رد و بدل شد، لحن صحبت و احساس او حاكي از نزديك
بودن زمان شهادت ش بود. او افسر عمليات ناو سهند بود . انساني وارسته و
دوست داشتني كه هميشه من دوست داشتم با او در ارتباط باشم و با او
كار كنم . سرانجام آنها از ما فاصله گرفتند و ما هم هرچه سريع تر ناو را
تغيير جهت داده و آماد ة حركت شديم . در آن زمان هدف و جهت
مأموريت براي تمام كاركنان ناو مشخص شده بود، همه مي دانستيم كه به
سمت يك جنگ نابرابر م ي رويم و احتمال شكست و به شهادت رسيدن
نيروها بسيار زياد است.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد