PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث برگزاری دوره های تربیت مخترع در سازمان پژوهش های علمی وصنعتی ایران

عرفان سلیم زاده
13th November 2013, 03:24 PM
با سلام و عرض ادب و تسلیت ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی.[golrooz]
عزیزان چقدر مایلید در دوره هایی شرکت کنین که با عنوان تربیت مخترع برگزار میشه؟
ایده این موضوع تقریبا یک ماه پیش به ذهنم خطور کرد و با پیگیری هایی که انجام دادم دیدم امکان برگزاری اون با کیفیت عالی هست.
مکان برگزاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران هستش و در سالن های سمینار 200 تا 500 نفره هم میتونه برگزار بشه.
چقدر حاضرید بابت این موضوع هزینه کنید؟ به هر حال اگر جمعیت 200 نفری بتونیم برگزار کنیم نفری 50 تا 100 هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.
و اگر بتونیم 500 نفره برگزارش کنیم تقریبا نفری 20 تا 50 تومان برای شما هزینه دارد.این هزینه ها شامل هزینه نهار و سرویس رفت و برگشت هم میشه.
این دوره ها احتمالا یک تا 3 روزه هست و روزانه 6 ساعت برنامه های مختلف خواهیم داشت.
از سمینار های مختلف تا بازدید از پژوهشکده های مختلف و معرفی پتانسیل های سازمان برای استفاده مخترعین می شود.
نظر تون رو حتما بنویسید. این یک نظر سنجی رسمی و عمومی برای همه افراد می باشد.
موفق و پیرو باشید.[shaad]

ab.bb
13th November 2013, 03:30 PM
این بحث موقعی ارزش پیدا میکنه؛ که این دوره بار علمی کافی داشته باشه. حالا جزییات مطالبی که قراره درش گفته بشه رو بگین؛ ببینم ارزش داره.

"VICTOR"
13th November 2013, 03:30 PM
با سلام و عرض ادب و تسلیت ماه محرم و عاشورا و تاسوعای حسینی.[golrooz]
عزیزان چقدر مایلید در دوره هایی شرکت کنین که با عنوان تربیت مخترع برگزار میشه؟
ایده این موضوع تقریبا یک ماه پیش به ذهنم خطور کرد و با پیگیری هایی که انجام دادم دیدم امکان برگزاری اون با کیفیت عالی هست.
مکان برگزاری سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران هستش و در سالن های سمینار 200 تا 500 نفره هم میتونه برگزار بشه.
چقدر حاضرید بابت این موضوع هزینه کنید؟ به هر حال اگر جمعیت 200 نفری بتونیم برگزار کنیم نفری 50 تا 100 هزار تومان برای شما هزینه خواهد داشت.
و اگر بتونیم 500 نفره برگزارش کنیم تقریبا نفری 20 تا 50 تومان برای شما هزینه دارد.این هزینه ها شامل هزینه نهار و سرویس رفت و برگشت هم میشه.
این دوره ها احتمالا یک تا 3 روزه هست و روزانه 6 ساعت برنامه های مختلف خواهیم داشت.
از سمینار های مختلف تا بازدید از پژوهشکده های مختلف و معرفی پتانسیل های سازمان برای استفاده مخترعین می شود.
نظر تون رو حتما بنویسید. این یک نظر سنجی رسمی و عمومی برای همه افراد می باشد.
موفق و پیرو باشید.[shaad]

سلام

من هم این ایام رو به شما تسلیت عرض می کنم .

یه سؤال ایجاد شده ، ببخشید ما که ساکن تهران نیستیم چه طوریاست ؟ و اینکه چی آموزش داده میشه ؟ متوجه نشدم [soal]

عرفان سلیم زاده
13th November 2013, 03:31 PM
سازمان پژوهش ها رو میتوان یه جای ایده آل برای مخترعین دانست.همون شهر مخفی که تو دل بیابان برای مخترعین ساختن.این سازمان شامل هر امکانات رفاهی لازمه برای شما هست واقعا جای عالی و خوبی هستش.

عرفان سلیم زاده
13th November 2013, 03:35 PM
این بحث موقعی ارزش پیدا میکنه؛ که این دوره بار علمی کافی داشته باشه. حالا جزییات مطالبی که قراره درش گفته بشه رو بگین؛ ببینم ارزش داره.

من سعی میکنم از بهترین ها استفاده کنم.
تجربه نشون داده که نخبگان و حرفه ای ها همیشه توانایی ارضا نیاز های متقاضی رو دارند.
پس خیال تون راحت باشه. جزوه هم میدیم که اونجا نیاز به نوشتن نداشته باشید.

عرفان سلیم زاده
13th November 2013, 03:37 PM
سلام

من هم این ایام رو به شما تسلیت عرض می کنم .

یه سؤال ایجاد شده ، ببخشید ما که ساکن تهران نیستیم چه طوریاست ؟ و اینکه چی آموزش داده میشه ؟ متوجه نشدم [soal]

تشکر.
فعلا برای شروع افرادی که در البرز،تهران هستند به راحتی میتونن از این دوره ها بهره ببرند.
برای استان های دیگر هم برگزاری میسر و البته با تجربه بهتری انجام خواهد گرفت.
مباحثی آموزش داده میشه شامل این موارد میشه:
سر فصل های این دوره:
1-فلسفه خلاقیت و ایده پردازی ،تکمیل ایده ها و تهیه بودجه جهت ساخت نمونه اولیه از ایده.
2-مسائل طراحی، تهیه مصالح نمونه اولیه، مونتاژ و تست آزمایشگاهی ایده.
3-ثبت اختراع، مسائل حقوق مالکیت فکری ( ( patent draftingو تجاری سازی و فروش اختراع.
4-شرکت در جشنواره ها، همایش ها، کنفرانس های داخلی و خارجی و مزایای آن برای مخترعان.
5-ایجاد شرکت های حمایت از ایده های نو و مخترعان، اصول کاری پیشنهادی برای آنان و پایه های قانونی مرتبط.
سرو یک وعده نهار و سرویس رفت و برگشت جزوه های کامل از مباحث سمینار.
آشنایی افراد با سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و احتمالا بازدید از بخش ها و پژوهشکده های مختلف آن به منظور معرفی پتانسیل های سازمان.
به دلیل گستردگی سر فصل ها این خود شرکت کننده ها خواهند بود که طی یک نظر سنجی بحث روز را انتخاب خواهند کرد.
همچنین حداقل از 3 دبیر و 3 سالن سمینار استفاده خواهد شد. هر دبیر تنها سر فصل های مورد علاقه خود را آموزش خواهد داد.
البته فعلا درحال پیگیری هستم تا ببینم افراد مناسب رو میتونم پیدا کنم؟
شرکت هم باید ثبت بشه البته.[golrooz]

نو آور
15th November 2013, 07:52 PM
به نظرم بسیار ایده خوبی است. بهتر هم هست که یک گواهی شرکت در این دوره (یا کارگاه) ، از سوی سازمان به شرکت کنندگان اعطا بشه، همچنین بد نیست مباحثی هم در مورد ارزش گذاری اختراع ارائه بشه، چون این موضوع هنوز در کشور ما جا نیفتاده.[golrooz]

عرفان سلیم زاده
15th November 2013, 11:01 PM
به نظرم بسیار ایده خوبی است. بهتر هم هست که یک گواهی شرکت در این دوره (یا کارگاه) ، از سوی سازمان به شرکت کنندگان اعطا بشه، همچنین بد نیست مباحثی هم در مورد ارزش گذاری اختراع ارائه بشه، چون این موضوع هنوز در کشور ما جا نیفتاده.[golrooz]

مرسی از نظرتون بله خود سازمان این گواهی رو میده.
در مورد ارزش گذاری اختراع هم چشم روی این موضوع هم کار میکنم انشالله.
موفق باشید.[golrooz]

homeyra
16th November 2013, 08:26 PM
من تازگیا یه خوددرگیری پیدا کردم...اینکه وقتی راجع به یه دستگاهی که مربوط به رشتم هست،صحبت میشه...یه چندتا ایده به نظرم میرسه...یعنی ذهنم مشغوله...دوس دارم اگه همچین همایشایی برگزار میشه،یاد بدن که چجور یه ایدۀ کارساز رو با یه طرح و هدف بی فایده تشخیص بدیم...که هم وقت و هم انرژی هدر نره...

roya ndi
17th November 2013, 10:15 PM
با سلام
موضوع جالبیه ولی اگه بشه ی طرح یا برنامه ای هم برای بچه های توی رنج سنی 10-12 هم بدید ممنون میشم.

arisff
21st November 2013, 10:10 PM
من هم پایه ام. البته تا جایی که من تو سایتشون دیدم، خود سازمان یه سری دوره و کارگاه های مختلف و مرتبط با اختراع رو برگزار می کنه.

لیست دوره ها:
http://62.60.136.235/persian/academic/images/newsite/1270.pdf (http://62.60.136.235/persian/academic/images/newsite/1270.pdf)

عرفان سلیم زاده
22nd November 2013, 08:09 AM
من هم پایه ام. البته تا جایی که من تو سایتشون دیدم، خود سازمان یه سری دوره و کارگاه های مختلف و مرتبط با اختراع رو برگزار می کنه.

لیست دوره ها:
http://62.60.136.235/persian/academic/images/newsite/1270.pdf (http://62.60.136.235/persian/academic/images/newsite/1270.pdf)

من پرسیدم این دوره ها برای دانشجوها و اساتید و افراد خود سازمانه نه برای عموم.
البته نه این که نشه شرکت کرد تعداد صندلی ها محدوده.
تمام کارگاه های آموزشی عمومی رو میتونید از اینجا ببینید:Problem loading page (http://www.callforpapers.ir/)
موفق باشید.[golrooz]

طلیعه طلا
22nd November 2013, 08:38 AM
سلام
ممنون از استارتر / ایده خوبی به نظر میاد
منتها حس میکنم یکمی باید بیشتر پردازش بشه

موارد سوال :

توی عنوان اشاره داشتین دوره های تربیت مخترع ؛
چند تا دوره مد نظرتون هست ؟( چند تا دوره ی یک تا سه روزه ؟ هر ماه یه دوره ؟ هر فصل یه دوره ؟ سالی یه دوره ؟ ...)
پس از اتمام این دوره یا دوره ها، اختراع جو ! [nishkhand] با روند تفکری و سیر فعالیت آشنا میشه یا واقعا مخترع میشه ؟
برای ارجاع دادن دوستان به اساتید مرتبط در جهت همفکری هم جایی در نظر گرفته شده ؟
میشه اقداماتی برای تشکیل تیم های دو تا سه نفره انجام داد ؟ ( این طوری دوستان راغب تر میشن و حالت دست ورزی هم براشون خواهد داشت ... )
جایی برای اینگونه فعالیت ها تو تربیت مخترع تون پیش بینی شده ؟
دوستان مشتاق میتونن تو رشته های مورد نظرشون با آخرین وسایل و تکنولوژی هم آشنا بشن ( یعنی حداقل ها در دسترس شون هست ) ؟ یا صرفا مباحث تئوری است و مطالب به شکل سخنرانی بیان میشه؟

کوثر73
28th November 2013, 12:05 PM
سلام.من هم این ایامو تسلیت میگم....
ایده خیلی خوبیه ولی نه برای ما بچه های شهرستانی...مسئله بعدی اینکه دانشجو هستیم و حتی اگه تهرانی هم بودیم وقتی پیدا نمیکردیم که توی این طرح شرکت کنیم.بنابراین اگه تابستون برگزار بشه خیلی بهتره. که بچهای شهرستانی مه بتونن بیان.مسئله بعدی رضایت خانواده هاست راستش اونا کمتر به تبایغات سایتها اعتماد میکنن...راستی نمیشه این دوره اینترنتی برگزار بشه؟

عرفان سلیم زاده
28th November 2013, 05:03 PM
سلام
ممنون از استارتر / ایده خوبی به نظر میاد
منتها حس میکنم یکمی باید بیشتر پردازش بشه

موارد سوال :

توی عنوان اشاره داشتین دوره های تربیت مخترع ؛
چند تا دوره مد نظرتون هست ؟( چند تا دوره ی یک تا سه روزه ؟ هر ماه یه دوره ؟ هر فصل یه دوره ؟ سالی یه دوره ؟ ...)
پس از اتمام این دوره یا دوره ها، اختراع جو ! [nishkhand] با روند تفکری و سیر فعالیت آشنا میشه یا واقعا مخترع میشه ؟
برای ارجاع دادن دوستان به اساتید مرتبط در جهت همفکری هم جایی در نظر گرفته شده ؟
میشه اقداماتی برای تشکیل تیم های دو تا سه نفره انجام داد ؟ ( این طوری دوستان راغب تر میشن و حالت دست ورزی هم براشون خواهد داشت ... )
جایی برای اینگونه فعالیت ها تو تربیت مخترع تون پیش بینی شده ؟
دوستان مشتاق میتونن تو رشته های مورد نظرشون با آخرین وسایل و تکنولوژی هم آشنا بشن ( یعنی حداقل ها در دسترس شون هست ) ؟ یا صرفا مباحث تئوری است و مطالب به شکل سخنرانی بیان میشه؟

سلام[golrooz]
احتمالا هر فصل یک دوره برگزار می کنیم.
خب مخترع شدن نیازمند ثبت اختراع هم هست اما از نظر من هرکی که تواین دوره ها شرکت کنه مخترع واقعیه.
اساتید استخدام شرکت میشن و شرکت باید تعیین کنه کجا و چگونه سرویس دهی کنند.احتمالا تو همون سازمان اتاق های مشاوره ای هم خواهیم داشت.
تشکیل تیم کار خوبیه البته کارهای بهتری هم هست مثل ایجاد جامعه مخترعین و غیره.درکل فکر میکنم شور لازمه هست باید به فکر شعور لازمه باشیم.
فکر میکنم مخترعان میتونن به عنوان یک فعال اجتماعی در عرصه خودشون ظاهر بشن هدف نهایی ایجاد بازار کار،ایجاد مقاطع تحصیلی و درست خرج شدن بودجه هاست.
خود سازمان پژوهش ها 8 تا پژوهشکده داره که حتما بازدید خواهند کرد ازش.فکر میکنم این حق مخترعانه که از وسایل موجود استفاده کنند.[golrooz]

عرفان سلیم زاده
28th November 2013, 05:11 PM
سلام.من هم این ایامو تسلیت میگم....
ایده خیلی خوبیه ولی نه برای ما بچه های شهرستانی...مسئله بعدی اینکه دانشجو هستیم و حتی اگه تهرانی هم بودیم وقتی پیدا نمیکردیم که توی این طرح شرکت کنیم.بنابراین اگه تابستون برگزار بشه خیلی بهتره. که بچهای شهرستانی مه بتونن بیان.مسئله بعدی رضایت خانواده هاست راستش اونا کمتر به تبایغات سایتها اعتماد میکنن...راستی نمیشه این دوره اینترنتی برگزار بشه؟

سلام منم تسلیت میگم.
تو شهرستان هم برگزار خواهد شد اینو مطمئن باشید.
این دوره ها به صورت 500 نفره برگزار میشه که همه افراد بتونن استفاده کنند البته جزوه هم داده میشه.
سالی 4 بار حتما برگزار خواهد شد.انشالله اولین دوره اش هم تو زمستان برگزار خواهیم کرد.
من سعی کردم از بهترین ها و باکیفیت ترین ها استفاده کنم امیدوارم اونقدر اعتبار بتونیم کسب کنیم که از خارج هم افراد علاقه مند ثبت نام کنند.
دوره ها رو میخوایم جوری برگزار کنیم که همزمان افراد رو با یه سری چیزای رویایی هم آشنا کنیم![nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد