PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پوشش جدیدی با نام "ساپورت"

"golbarg"
22nd October 2013, 06:16 PM
البته این از خاصیت های جامعه ی آوانگارد و مدپرست است که برای ذایقه سازی و هویت بخشی به پدیده های نو و گاها ناساز با فضای عمومی، اقدام به نامگذاری خاص بر روی آنها می کنند.

http://najvafun.ir/wp-content/uploads/support400200.jpg

این تصاویر در فضای عمومی تهران براحتی قابل مشاهده است
اینکه چرا و چه کسی نام «جوراب شلواری» های سابق را «ساپورت» نهاده و اصلا این نام از خارج کشور همراه با این جوراب شلواری های رنگ آمیری شده وارد شده یا خیر، موضوع بحث ما نیست.
داستان از این قرار است که از زمستان ۱۳۹۱ برخی زنان خیابانی تهران در حرکتی کاملا مشکوک و سیستماتیک اقدام به پوشیدن جوراب شلواری هایی نمودند که منظره ی بدن نمای از زانو به پایین این پوشش ها قدری عجیب می نمود.

http://najvafun.ir/wp-content/uploads/1369426932_%D9%85%D8%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%86%D8%B3%D8%A8-support-Manto-Female-Model-New-6.jpg
متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.
یکی از تحلیل های محتمل نیز این بود که حساسیت فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری و بهانه جویی دشمن برای شبطنت رسانه ای، دلیل جدی نگرفتن این آسیب اجتماعی می توانست باشد.
بهار ۱۳۹۲ از راه رسید و چشم مردم تهران منور به کوتاه تر شدن مانتوهایی شد که زیر آن هیچ برتن صاحبش نبود جز جوراب شلواری های سابق (که حالا نام ساپورت به خود گرفته بودند) و آرام آرام با حرکتی خزشی این ساپورت ها نه تنها آفتاب بیشتری به خود می دیدند بلکه رنگ ها و نقوش بیشتری را بر اندام باربی های تهرانی تجربه می کردند.
گاهی یک ساپورت «رنگ پا» بیننده را به اشتباه می انداخت که نکند فقط یک پیراهن بر تن فلان زن است و دیگر هیچ!
به هر روی..
پس از اعلام نتایج انتخابات خرداد ۹۲ ، آمار ساپورتهایی که صاحبانشان مانتوها را نیز به کناری نهاده و پیراهنی کِشی و چسبان را روی ساپورت ها برتن می کردند شیب تندی به خود گرفت.

http://najvafun.ir/wp-content/uploads/s529_733872_5972248102888.jpg

حالا این روزها..
ساپورت های رنگارنگ در حال فتح خیابانهای تهران است.
اکنون به وفور دختران و زنانی در سطح شهر تهران دیده می شوند که پیراهنی کشی و مجلسی را بر تن داشته و پوشش تمامی نیم تنه ی تحتانی بدن را برعهده ی ساپورت نازک و گاها رنگ بدن خویش گذاشته اند.
روز گذشته برای دیدن فیلم «هیس!..دختر ها فریاد نمیزنند» به سینما پردیس رفته بودم تا یکی دیگر از فیلمهای سینمای مولف را ببینم.
در این میان دخترکی با آرایشی غلیظ و موهایی افشان با ساپورتی مشکی خودنمایی می کرد چرا که با فونت نستعلیق سایز ۹۰ و سفید روی ران ها و ساق پاهای خویش(بر روی ساپورت) اشعاری مورب و حالت ابر و باد ادبیاتی نوشته شده بود.
هرچه کردم نتوانستم قید خواندن اشعار بزنم.
دقیق تر شدم.
نوشته بود : شوش..جوادیه…راه آهن..شوش..میدان راه آهن…ترمینال جنوب..
نمی دانستم بخندم یا عصبانی شوم.
طراحی ابلیس کار خودش را برای کسانی که نمی خواهند به ساپورتها چشم بدوزند کرده بود..
چشم ها کنجکاو خواندن اشعار می شوند.
بعید نیست در آینده ی نه چندان دور که جدول متقاطع کلمات را بر روی برجستگی بدن زنان و دختران ایرانی در فضاهای عمومی شاهد باشیم.
نگرانم..
نگران شهرستان هایی که قرار است مورد حمله ی ساپورت ها قرار گیرند.
پروژه ی «حیازدایی» دشمن همچنان ادامه دارد و ما همچنان در غار اصحاب کهف خوابیم.

ab.bb
22nd October 2013, 07:21 PM
«متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.»
الان این جمله یعنی چی؟
بریزن تو خیابون با چماق بزنن تو سرشون خوبه؟
انتقاد داری، آزادی حرفت رو بزنی ؛ دیگه قرار نیست به ملت زور بگین

maryam kia
22nd October 2013, 07:24 PM
چیه مگه اینم یه مدل شلواره.نه تنها تهران بلکه شیراز و اصفهان و اینجا دیدم.
دیگه به شلواره مردمم گیر میدن. چه زشت!
البته من به شخصه ندیدم تو خیابون چیزی بگن...
(یعنی ما ایرانی ها رو بزارن فقط به هم گیر بدیم...)

A S L A N
22nd October 2013, 07:47 PM
man dust nadaram adaye admahaye roshanfekr ra dar biavaram

vali aslan iradi nadarad

tanha chizi k gheire addist hassasiat afrad ruye in mozust

iran gabl az eslam ham vojud dashte va bad az eslam ham ejbare chandani ruye hejab nabude(ta sahm khahie ruhaniun az hokumatha) va be nazare man masaele mohemtari dar keshvar hastand va afradi mikhahand ba mashghul kardan shomaha, az hassasiate mozuate digar nazire eqtesad,refah,hoquqe bashar va ... bekahand

bashad k rastegar shavim

(gavanin site ra baraye type farsi baladam.tazakor lazem nist)

محسن مهابادی زاده
22nd October 2013, 07:58 PM
...

"golbarg"
23rd October 2013, 12:58 PM
نظرخودم درباره این تاپینگ باورتون شاید نشه ولی یک ربع خندیدم چون وقتی در این باره تو سایتا میگردی یک چیزی درباره ساپورت نوشتن که انگار ادم کشته

خدایش نمیدونم خودمون مسخره گرفتیم یا.....................خدا به دادمون برسه

"golbarg"
23rd October 2013, 12:59 PM
خب خداروشكر ؛ تمام مشكلات اقتصادي مملكت اعم از اختلاس هاي هزاران میليارد توماني و ميليونها دلاري و هزار تا خيانت و گندكاري آقازاده ها و برخي از آقايان حل شد ؛ديگه الان وقته گير دادن به شلوار مردم شده !! !
نويسنده متن اگر خودشو دلسوز مملكت ميدونه و اگه جرأت داره ؛ درباره خيانت هاي اقتصادي حرف بزنه ؛

نویسنده اگه ازاین جرات ها داشت اون مطالبی که خودش میخواست میذاشت که حذفش نکنن نه اینکه مجبور شه این چرتو پرتارو بذاره[khabalood]

محسن مهابادی زاده
23rd October 2013, 02:36 PM
...

"golbarg"
23rd October 2013, 03:55 PM
من نويسنده ی مقاله رو گفتم ؛ شما نقل قول كننده هستی نه نويسنده

فرقی نداره اونم همینجور

farhad_jomand
23rd October 2013, 04:25 PM
البته این از خاصیت های جامعه ی آوانگارد و مدپرست است که برای ذایقه سازی و هویت بخشی به پدیده های نو و گاها ناساز با فضای عمومی، اقدام به نامگذاری خاص بر روی آنها می کنند.

اینکه چرا و چه کسی نام «جوراب شلواری» های سابق را «ساپورت» نهاده و اصلا این نام از خارج کشور همراه با این جوراب شلواری های رنگ آمیری شده وارد شده یا خیر، موضوع بحث ما نیست.
داستان از این قرار است که از زمستان ۱۳۹۱ برخی زنان خیابانی تهران در حرکتی کاملا مشکوک و سیستماتیک اقدام به پوشیدن جوراب شلواری هایی نمودند که منظره ی بدن نمای از زانو به پایین این پوشش ها قدری عجیب می نمود.

http://najvafun.ir/wp-content/uploads/1369426932_%D9%85%D8%AF%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88-%D8%B2%DB%8C%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%DA%86%D8%B3%D8%A8-support-Manto-Female-Model-New-6.jpg
متاسفانه اقدامی در برخورد با این پوشش (که عملا شلوار را از زیر مانتو حذف کرده بود) از سوی هیچکدام از مبادی مسئول صورت نگرفت.
یکی از تحلیل های محتمل نیز این بود که حساسیت فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری و بهانه جویی دشمن برای شبطنت رسانه ای، دلیل جدی نگرفتن این آسیب اجتماعی می توانست باشد.
بهار ۱۳۹۲ از راه رسید و چشم مردم تهران منور به کوتاه تر شدن مانتوهایی شد که زیر آن هیچ برتن صاحبش نبود جز جوراب شلواری های سابق (که حالا نام ساپورت به خود گرفته بودند) و آرام آرام با حرکتی خزشی این ساپورت ها نه تنها آفتاب بیشتری به خود می دیدند بلکه رنگ ها و نقوش بیشتری را بر اندام باربی های تهرانی تجربه می کردند.
گاهی یک ساپورت «رنگ پا» بیننده را به اشتباه می انداخت که نکند فقط یک پیراهن بر تن فلان زن است و دیگر هیچ!
به هر روی..
پس از اعلام نتایج انتخابات خرداد ۹۲ ، آمار ساپورتهایی که صاحبانشان مانتوها را نیز به کناری نهاده و پیراهنی کِشی و چسبان را روی ساپورت ها برتن می کردند شیب تندی به خود گرفت.

حالا این روزها..
اکنون به وفور دختران و زنانی در سطح شهر تهران دیده می شوند که پیراهنی کشی و مجلسی را بر تن داشته و پوشش تمامی نیم تنه ی تحتانی بدن را برعهده ی ساپورت نازک و گاها رنگ بدن خویش گذاشته اند.
روز گذشته برای دیدن فیلم «هیس!..دختر ها فریاد نمیزنند» به سینما پردیس رفته بودم تا یکی دیگر از فیلمهای سینمای مولف را ببینم.
در این میان دخترکی با آرایشی غلیظ و موهایی افشان با ساپورتی مشکی خودنمایی می کرد چرا که با فونت نستعلیق سایز ۹۰ و سفید روی ران ها و ساق پاهای خویش(بر روی ساپورت) اشعاری مورب و حالت ابر و باد ادبیاتی نوشته شده بود.
دقیق تر شدم.
طراحی ابلیس کار خودش را برای کسانی که نمی خواهند به ساپورتها چشم بدوزند کرده بود..
بعید نیست در آینده ی نه چندان دور که جدول متقاطع کلمات را بر روی برجستگی بدن زنان و دختران ایرانی در فضاهای عمومی شاهد باشیم.
نگرانم..
لباس های روز 3 خیلی خوبه[cheshmak]

farhad_jomand
23rd October 2013, 04:27 PM
نظرخودم درباره این تاپینگ باورتون شاید نشه ولی یک ربع خندیدم چون وقتی در این باره تو سایتا میگردی یک چیزی درباره ساپورت نوشتن که انگار ادم کشته

موافقم اساسی[cheshmak]

farhad_jomand
23rd October 2013, 04:29 PM

موافقم اساسی[cheshmak]

maryam kia
23rd October 2013, 05:19 PM
دوستان اوضاع مملکت خوبه دیگه ا گیره الکی ندین مشکل فقط شلواره.[nishkhand]
همش هم تقصیره امریکاست[atash]

maryam kia
23rd October 2013, 05:22 PM
مردم اگه شلوار لی بپوشن اوضاع اقتصادی بهتر میشه دیگه!
شلوارلی مقاومه دیگه لازم نیست تا چندسال پول بدین واسه شلوار[atash]

محسن مهابادی زاده
23rd October 2013, 05:26 PM
...

maryam kia
23rd October 2013, 06:03 PM
دوستان سعی کنید از این مطالب نزارید واقعا اعصاب ادم خورد میشه.
به اندازه کافی این چرتو پرتارو تحمل میکنیم دیگه بسه

مجتبی
23rd October 2013, 08:12 PM
من واقعا برای بعضی ها متاسفم...

یه عده اینجا میگن یعنی تمام مشکلات ما تموم شده که به شلوار مردم گیر میدین...
به قول یارو گفتنی چه ربطی داشت به فتح خرمشهر....
یعنی به نظر شما همه ی مسائل باید ول بشه فقط بچسبیم به مسائل اقتصادی؟؟؟
دو روز بعد که مسائل اقتصادی حل شد برمیگردی میبینی کل جامعه به گند کشیده شده...
والا روم نمیشه اینجا بگم ولی به قران یه صحنه های توی خیابونا دیدم که نگو...

خود شماهایی که الان دارید این حرف هارو میزنید یعنی از این نوع پوشش طرفداری میکنید ؟؟؟
یعنی شما دوست دارید ناموستون رو با این وضع توی خیابونا ببینن ؟

یعنی شما خوشتون میاد که شوهرتون به خاطر بدن نمایی یه عده آدم روابط خانوادگیش کم و زندگیتون از هم بپاشه ؟؟؟
یعنی شما خوشتون میاد زن یا خواهر شما با این وضع بگردن ؟؟

واقعا برای من سوال شده...

محسن مهابادی زاده
23rd October 2013, 08:22 PM
...

ab.bb
23rd October 2013, 09:56 PM
خود شماهایی که الان دارید این حرف هارو میزنید یعنی از این نوع پوشش طرفداری میکنید ؟؟؟
ملت در انتخاب پوشش آزادن و ما از این آزادی طرفداری می کنیم.
ناموس ما جزو اموال و داریی ما نیست؛ رعیت و نوکر ما هم نیست؛ که هر چی بگیم باید اطاعت کنه. مثل همه انسانها حق داره پوشش خودش رو انتخاب کنه.
یعنی شما خوشتون میاد که شوهرتون به خاطر بدن نمایی یه عده آدم روابط خانوادگیش کم و زندگیتون از هم بپاشه ؟؟؟
شوهری که اهل چشم چرانی باشه؛ توی خونه کعبه هم بذاریش، چشم چرانی میکنه.
برای بار دوم عرض می کنم؛خواهر و زن ما جزو اموال و داریی ما نیست؛ رعیت و نوکر ما هم نیست؛ که هر چی بگیم باید اطاعت کنه. مثل همه انسانها حق داره پوشش خودش رو انتخاب کنه.
امیدوارم جواب تون رو گرفته باشین.

مجتبی
23rd October 2013, 10:55 PM
ملت در انتخاب پوشش آزادن و ما از این آزادی طرفداری می کنیم
.
مشکل شما اینه که تعریف درستی از آزادی ندارید یا اصلا نمیدونید آزادی یعنی چی...
من کاملا آزادم که مثلا توی خیابون یه چک بخوابونم تو گوش یه نفر که از جلوی من رد میشه ! پس چرا قانون با من برخورد میکنه ؟
با این نظر شما این کار هم باید آزاد باشه و از این آزادی هم طرفداری کرد...

حالا یکی بخواد لخت توی خیابون راه بره چون به نظر شما این یه اصل آزادیه نباید باحاش برخورد کرد در صورتی که توی امریکا هم ( همون مهد آزادی خیلی از روشن فکرا...) هم به شما اصلا اجازه نمیدن لخت بیایی بیرون...

ناموس ما جزو اموال و داریی ما نیست؛ رعیت و نوکر ما هم نیست؛ که هر چی بگیم باید اطاعت کنه. مثل همه انسانها حق داره پوشش خودش رو انتخاب کنه.
بنده نگفتم که ناموس جزو اموال و دارایی ما هستن ولی این باعث نمیشه که جلوی کار آشتباه اونارو نگرفت...
اگه یکی از افراد خانواده شما بخواد خودشو از پشت بام پرت کنه پایین شما جلوی اون رو نمیگیرید ؟ و تنها میگید هر انسانی آزاده هر کاری که میخواد بکنه ؟

من به افراد چشم چران کاری ندارم ولی اینکه من اصلا خیالم نیست که کی چی جلوی من میپوشه و من خیلی چشم پاکم و غیره چیزه مسخره ای... مگه انسان واقعا بزرگی باشی که همچین کاری رو بتونی انجام بدی
حالا اینجا جاش نیست کامل توضیح بدم...

حسین متقی
23rd October 2013, 11:00 PM
http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط مجتبی http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/buttons/viewpost-left.png (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=544457#post544457)

ملت در انتخاب پوشش آزادن و ما از این آزادی طرفداری می کنیم.
برای بار دوم عرض می کنم؛خواهر و زن ما جزو اموال و داریی ما نیست؛ رعیت و نوکر ما هم نیست؛ که هر چی بگیم باید اطاعت کنه. مثل همه انسانها حق داره پوشش خودش رو انتخاب کنه.
امیدوارم جواب تون رو گرفته باشین.

بحث پیچیده ایه
و از نظر من ab.bb و بقیه ی دوستان که نظر مشابه دارند
سعی دارند مفهوم ازادی رو بفهمند
اما اشتباه این مسئله رو فهمیدن
اولا ازادی یک کلمه ی عام هست
یعنی اگر ازادی باید وجود داشته باشه پس ازادی باید برای همه باشه و من ازادم بیام بزنم شما رو لت و پار کنم و از تو خیابون رد میشم بزنم همه ی شیشه هارو بشکونم
این ازادی کاملیه خب من حق دارم اعصابم خورد میشه یه جایی خالی کنم - شما هم اوضاع اقتصادیو بیخیال شدی به این کار من گیر دادیا
خب دلم خواست
اگه راست میگی برو وضع اقتصادی رو گیر بده که همه بتونن شیشه بخرن دوباره و براشون مهم نباشه
یا انقدر اوضاع اقتصادی خوب باشه که روان پاک منو درگیر نکنه و من یه وقت ناراحت نشم که برم هر غلطی دلم میخواد بکنم

اینجوری که نمیشه زندگی کرد
دیگه از کلمه هایی مثل تمدن و شعور و فرهنگ و عقل و خرد و بزرگی و مفهوم ازادی و عدل و.... صحبت کردن خیلی تکراری و کلیشه ای شده
من نمیدونم چرا نمیفهمند مردم

اره همه ی ما هوا و هوس(اگه درست نوشته باشم) داریم - همه ی پسرا و مردا اگه ازادی باشه و قانونی نباشه و دینی نباشه و... خب طبیعتا علاقه دارن کل جنس مونث تو جامعه کلا برهنه باشند و از گفتن این حقیقت من هیچ ترسی ندارم

اما از گفتن حقایق دیگه هم ترسی ندارم هر چند تلخ باشه برای دلخواه خودم و دیگران

ما ایرانی هستیم - ما مسلمان هستیم - مافرهنگ خاص خودمونو داریم
وقتی تو این گذارش و مقاله اورده شده که مسئولان رسیدگی کنند نگفته مسئولان نیروی انتظامی - شاید منظورش فرهنگی و عمومی و اجتماعی و... بوده - شما از کجا چنین نتیجه ای میگیرید و سریع جبهه میگیرید
و در این صورت گناهکار شمایید که تهمت میزنید

حرف حساب اینه که تو دنیای امروزی قدرت ها به دنبال لشگر کشی نظامی نیستند
شما که در زمینه ی روشنفکری و اگاهی و خرد و علم و اطلاعات روز و اینترنت و.... 10 برابر من ادعا دارید
باید بهتر از من بدونید که قدرت برتر قدرت ایدئولوژیه
قدرت طرز تفکر
جمع کردن افکار و نظر ها و طرز تفکر ها
و این طرز تفکر بر بر اساس دیده ها - شنیده ها- رفتار و گفته ها شکل میگیره - یعنی دنیای واقعی
برای همینه که اکثر اشخاص در محیط های مذهبی کلیتی مذهبی تر دارند (منظورم دقیقا تقلید طرز تفکر هست)تا بقیه - و بالعکس

برای همین کشوری موفق تر و قدرتمند تر هست که بتونه طرز تفکر دلخواه خودشو بیشتر منتشر کنه در عالم
و تعداد افراد بیشتری شامل این گفتار - شنیدار- رفتار و دیده ها و شنیده ها بتونه ایجاد کنه
این یعنی مدیریت محتوای زندگی مردم جامعه
با استفاده از قدرت پول بر مبنای تبلیغات (تبلیغات یعنی ارائه ی جذابیت های ظاهری _ بزرگنمایی جذابیت ها)

و همه ی ما که میبینیم - میشنویم و در بارش صحبت میکنیم و ازش طرفداری میکنیم و یا میپوشیم و.....
همه ضعیف هستیم و تاثیر پذیر
و قوی و تاثیر گذار کیه؟
کسی که فکرش رو منتشر میکنه - کسانی که طرز لباس پوشیدن - صحبت کردن - فکر کردن - شنیدن و دیدن و.... ی دیگران رو تایین میکنند
و من نمیخوام بگم یه قدرت پشت پرده و... وجود داره
این یه فیلم سینمایی نیست
یه حقیقت واضح- روشن - منطقی و طبیعیه و خیلی عادی که هر در جهان امروز وجود داره و یه امر طبیعیه
(غیر طبیعی و فیلم سینماییاش رو تو جاسوسی های امریکا و افشاگری های افرادی مثل اسنودل هم میشه دید ولی این دیگه مثل روز روشنه)

پس ما باید سعی کنیم برای خودمون از روی فرهنگ خودمون از روی علایق خودمون(علایق ظاهری نه ---) علایق واقعی و عقلانی و فکری خودمون
یعنی اون چیزایی که ممکنه تا الان واقعا داشته باشیم و از دست نداده باشیمش

از روی طرز تفکر بزرگانمون در قدیم و جدید
برای خودمون دیدار - شنیدار - گفتار - رفتار - و... بسازیم
این به قولی ساپورت یا به قول دوستان من تیپ ساپورتی - هم یکی از همین هاست - شاید بگیم خوب دلش خواسته پوشیده
و درسته که دلش خواسته شاید حق داشته و پوشیده و این حق رو من و شما تایین نمیکنیم دیگه پیش خداست

اما این نشون میده اون فرد ضعیفه - خیلی ضعیف - به همین سادگی نتونست مقاومت کنه
شکست و از خودش دور شد - تبدیل شد به یه فرد تحت تاثییر قرار گرفته که در یک مورد واقعا مهم زندگی شکست خورده

در ضمن من نمیتونم چشم بسته رانندگی کنم راه برم و زندگی کنم که پای ملت رو نبینم!!
پس من در ازای لباسی که میپوشم در اجتماع مسئولم
و اگر این مسئولیت رو نپذیرید
من خودم رک و راست از فردا بدون لباس میام بیرون(بدون هیچ لباسی)
اونوقت میگم دلم خواست - هیچکس حق نداره بگه چرا
میخواین چشمانوتو درویش کنید که نبینید به من چه؟
این مسئله به این واضحی و روشنی رو هیچکس نمیبینه

حالا بیاید با دلایل و بهانه هایی حرفامو نقض کنید
هویت خودتونو مفت به بهای یک جلب توجه چند لحظه ای یا یک مقدار سود مالی یا هر چیز بی ارزش دیگه ای میفروشید
در صورتی که تنها چیزی که برای ما مونده و میمونه همین هویت ماست که شامل تمام رفتار های ماست و نه فقط این مورد جزیی و بی ارزش

کمی تند صحبت کردم - سعی کردم به شخصی توهین نشه - اما این دل بیش از اینها زخم داره- ببخشید که طولانی بود

maryam kia
23rd October 2013, 11:12 PM
همه ی حرف هارو کاربر ab.bbزدن حرفی دیگه نمونده.
اقایون محترم بدونن ازادی خانوم ها دست شما نیست.هر کسی هر جوری ک میخواد باید زندگی کنه.اگه اینقدر فکرا بسته نبود الان این مسئله برای همه عادی بود و شاید کمتر کسی از ساپورت استفاده میکرد!!!ولی بسته نگه داشتن و محدود کردن الکی باعث بوجود اومدن خیلی چیزا میشه
غیرت فقط خلاصه نمیشه توی اینا...
این ک میگی ناموسم چرا اینجوری میپوشه چه ربطی داره اخه!!!!!!!!!!(خدا به همه قدرت اختیار داده)

maryam kia
23rd October 2013, 11:20 PM

.

من کاملا آزادم که مثلا توی خیابون یه چک بخوابونم تو گوش یه نفر که از جلوی من رد میشه ! پس چرا قانون با من برخورد میکنه ؟

حالا یکی بخواد لخت توی خیابون راه بره چون به نظر شما این یه اصل آزادیه نباید باحاش برخورد کرد در صورتی که توی امریکا هم ( همون مهد آزادی خیلی از روشن فکرا...) هم به شما اصلا اجازه نمیدن لخت بیایی بیرون...

بنده نگفتم که ناموس جزو اموال و دارایی ما هستن ولی این باعث نمیشه که جلوی کار آشتباه اونارو نگرفت...
اگه یکی از افراد خانواده شما بخواد خودشو از پشت بام پرت کنه پایین شما جلوی اون رو نمیگیرید ؟ و تنها میگید هر انسانی آزاده هر کاری که میخواد بکنه ؟

من به افراد چشم چران کاری ندارم ولی اینکه من اصلا خیالم نیست که کی چی جلوی من میپوشه و من خیلی چشم پاکم و غیره چیزه مسخره ای... مگه انسان واقعا بزرگی باشی که همچین کاری رو بتونی انجام بدی
حالا اینجا جاش نیست کامل توضیح بدم...

ببخشید کاره اشتباه؟
لباس پوشیدن به سلیقه هر کس اشتباه ست؟؟؟
و حالا شما به قوله خودتون غیرتی میشید ک برید بگید چرا پوشیدین!
چرا نمیرید بگید اقایون چشم چرونی نکنید!!!!!!
(حرفاتون خیلی جالبه)

مجتبی
23rd October 2013, 11:29 PM
ببخشید کاره اشتباه؟
لباس پوشیدن به سلیقه هر کس اشتباه ست؟؟؟
و حالا شما به قوله خودتون غیرتی میشید ک برید بگید چرا پوشیدین!
چرا نمیرید بگید اقایون چشم چرونی نکنید!!!!!!
(حرفاتون خیلی جالبه)

والا نمیخوام مسخره کنم ولی لطفا کمی روی جمله بندیتون کار کنید... من دقیقا نفهمیدم الان شما چی گفتین...

اتفاقا حرفهای شما جالبه....

پیشنهاد میکنم برید پست آقا حسین رو بخونید...

از نظر شما زنا باید لخت بگردن توی خیابون بعد به آقایون گیر بدن که هوی ! چرا نگاه میکنی؟؟؟[tafakor]

جالب تر از اینا اینه که این موضوع در اصل به نفع خود شماست و شما دارید ضدش حرف میزنید.... خیلی جالبه...

maryam kia
23rd October 2013, 11:34 PM
والا نمیخوام مسخره کنم ولی لطفا کمی روی جمله بندیتون کار کنید... من دقیقا نفهمیدم الان شما چی گفتین...

اتفاقا حرفهای شما جالبه....

پیشنهاد میکنم برید پست آقا حسین رو بخونید...

از نظر شما زنا باید لخت بگردن توی خیابون بعد به آقایون گیر بدن که هوی ! چرا نگاه میکنی؟؟؟[tafakor]

جالب تر از اینا اینه که این موضوع در اصل به نفع خود شماست و شما دارید ضدش حرف میزنید.... خیلی جالبه...

مگه ساپورت پوشیدن لخت بودنه؟
(یعنی فقط 10دیقه ست دارم میخندم.خدایا این خوشی هارو از ما نگیر)

مجتبی
23rd October 2013, 11:40 PM
مگه ساپورت پوشیدن لخت بودنه؟
(یعنی فقط 10دیقه ست دارم میخندم.خدایا این خوشی هارو از ما نگیر)

من نگفتم ساپورت پوشیدن لخت بودنه ( گرچه با صحنه های که من توی خیابونا دیدم کم ازش نداره.... ساپورتی که رنگ پوسته + چشبیده به بدن + تمام هیکل زن توش مشخصه)

منظور من حرف شما بود که میگید جلوی چشم چرونی مردارو بگیرید

ببخشید یه سوال از شما !
چشم چرونی یعنی چی ؟؟؟
این رو توضیح بدین لطفا...

maryam kia
23rd October 2013, 11:43 PM
من نگفتم ساپورت پوشیدن لخت بودنه ( گرچه با صحنه های که من توی خیابونا دیدم کم ازش نداره.... ساپورتی که رنگ پوسته + چشبیده به بدن + تمام هیکل زن توش مشخصه)

منظور من حرف شما بود که میگید جلوی چشم چرونی مردارو بگیرید

ببخشید یه سوال از شما !
چشم چرونی یعنی چی ؟؟؟
این رو توضیح بدین لطفا...

شما اول معنیه اختیارو برای من بگو.
منم برای شما میگم چشم چرونی یعنی چی

مجتبی
23rd October 2013, 11:47 PM
شما اول معنیه اختیارو برای من بگو.
منم برای شما میگم چشم چرونی یعنی چی

چشم
ولی اول بگید که از چه نوع اختیاری حرف میزنید تا من براتون توضیح بدم

ab.bb
23rd October 2013, 11:49 PM
از نظر من ab.bb و بقیه ی دوستان که نظر مشابه دارند
سعی دارند مفهوم ازادی رو بفهمند
اما اشتباه این مسئله رو فهمیدن
اولا ازادی یک کلمه ی عام هست
یعنی اگر ازادی باید وجود داشته باشه پس ازادی باید برای همه باشه و من ازادم بیام بزنم شما رو لت و پار کنم و از تو خیابون رد میشم بزنم همه ی شیشه هارو بشکونم
این ازادی کاملیه خب من حق دارم اعصابم خورد میشه یه جایی خالی کنم.
منظور من از آزادی یه چیزه کلی نبود. بلکه آزادیهایی که جامعه بین الملل به عنوان حقوق بشر تایین کرده؛ هست. اونچه که شما گفتین: مطمئنا در تناقض با قوانین حقوق بشری هست.
ما ایرانی هستیم - ما مسلمان هستیم - مافرهنگ خاص خودمونو داریم
ما ایرانی هستیم و همه ما مسلمان نیستیم و حتی همه مسلمانانمان هم از یک فرقه نیستند.ایران کشوری هست با دینها ، فرهنگ ها و زبان و گویشهای مختلف که همه باید از حقوق برابر برخودار باشن. این نه کلیشه هست و نه تکرار باطل ، حقی هست که باید ازش برخوردار باشیم
وقتی تو این گذارش و مقاله اورده شده که مسئولان رسیدگی کنند نگفته مسئولان نیروی انتظامی - شاید منظورش فرهنگی و عمومی و اجتماعی و... بوده - شما از کجا چنین نتیجه ای میگیرید و سریع جبهه میگیرید
و در این صورت گناهکار شمایید که تهمت میزنید.
ما فکر کردیم نیروی انتظامی هست؛ چون تا الان نیروی انتظامی مسئول بوده.تا الان هم برنامه یا حرکت قابل توجهی در زمینه فرهنگسازی ندیدیم.
این به قولی ساپورت یا به قول دوستان من تیپ ساپورتی - هم یکی از همین هاست - شاید بگیم خوب دلش خواسته پوشیده
و درسته که دلش خواسته شاید حق داشته و پوشیده و این حق رو من و شما تایین نمیکنیم دیگه پیش خداست.
همون خدایی که عرض کردین این حق انتخاب رو به انسان داده؛ تا انتخاب کنه.اجرای احکام دین به اجبار، نه ثواب دار و نه ارزشی از دید خدا .
اما این نشون میده اون فرد ضعیفه - خیلی ضعیف - به همین سادگی نتونست مقاومت کنه
شکست و از خودش دور شد - تبدیل شد به یه فرد تحت تاثییر قرار گرفته که در یک مورد واقعا مهم زندگی شکست خورده
البته شما برای این طرز فکر آزادین؛ولی بنظر من برای شناخت افراد، نمیشه از روی جوراب شلواری قضاوت کرد.
در ضمن من نمیتونم چشم بسته رانندگی کنم راه برم و زندگی کنم که پای ملت رو نبینم!!
خب با چشم باز رانندگی کنید. ضمنا مردم قرار نیست تاوان دینداری شما رو بدن.اینکه چون من مسلمانم پس همه باید مطابق دین و اعتقاد من عمل کنن؛ همون تفکر طالبانی هست؛ که آبروی اسلام و مسلمان رو هم برده. این همه مسلمان توی کشورهای دیگه چطور زندگی میکنن.همون قدر که شما حق دینداری دارید؛ بقیه هم حق بی اعتقادی دارن.
من خودم رک و راست از فردا بدون لباس میام بیرون(بدون هیچ لباسی)
اونوقت میگم دلم خواست - هیچکس حق نداره بگه چرا
میخواین چشمانوتو درویش کنید که نبینید به من چه؟
بله حق دارین لخت بیاین بیرون، کسی هم حق اعتراض نداره.
حالا بیاید با دلایل و بهانه هایی حرفامو نقض کنید
چون از من اسم آوردین؛ باید جواب مناسب رو ارسال می کردم.

حسین متقی
23rd October 2013, 11:50 PM
همه ی حرف هارو کاربر ab.bbزدن حرفی دیگه نمونده.
اقایون محترم بدونن ازادی خانوم ها دست شما نیست.هر کسی هر جوری ک میخواد باید زندگی کنه.اگه اینقدر فکرا بسته نبود الان این مسئله برای همه عادی بود و شاید کمتر کسی از ساپورت استفاده میکرد!!!ولی بسته نگه داشتن و محدود کردن الکی باعث بوجود اومدن خیلی چیزا میشه
غیرت فقط خلاصه نمیشه توی اینا...
این ک میگی ناموسم چرا اینجوری میپوشه چه ربطی داره اخه!!!!!!!!!!(خدا به همه قدرت اختیار داده)

اصلا پست بنده رو خوندین؟
یکبار بخونید تمام جوابهای سوالهایی که تا الان گفتید توش هست - نبود بگید جواب میدم

maryam kia
23rd October 2013, 11:58 PM
اصلا پست بنده رو خوندین؟
یکبار بخونید تمام جوابهای سوالهایی که تا الان گفتید توش هست - نبود بگید جواب میدم

اخه مخاطب من کاربر مجتبی بود نه شما

مجتبی
24th October 2013, 12:04 AM
اخه مخاطب من کاربر مجتبی بود نه شما

من هنوز منتظر سوال کامل شما هستم

ab.bb
24th October 2013, 12:25 AM
متاسفانه این نقل قول رو سایت بهم خبر نداد، وگرنه زودتر جواب می دادم.

من اتفاقا تعریف درستی از آزادی دارم. منظورم هم آزادیهایی که جامعه بین الملل به عنوان حقوق بشر تایین کرده؛ هست. اونچه که شما گفتین: مطمئنا در تناقض با قوانین حقوق بشری هست.
آمریکا برای من ملاک آزادی نیست. این حق شماست اگر بخواهید لخت توی خیابون بیاین.

خودکشی و انتخاب پوشش باهم قابل قیاس نیست.اگر حس کنم هرکس از اطرافیانم کار اشتباهی میکنه؛ بهش تذکر و می دم. ولی درنهایت انتخاب با اونه.اگر به خواهیم با اجبار خوانواده یا ... خودمون رو به کاری مجبور کنیم، در واقع اونها رو رعیت و نوکر خودمون تصور کردیم.

حسین متقی
24th October 2013, 12:29 AM
http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/misc/quote_icon.png نوشته اصلی توسط حسین متقی http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/buttons/viewpost-left.png (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=544513#post544513)

منظور من از آزادی یه چیزه کلی نبود. بلکه آزادیهایی که جامعه بین الملل به عنوان حقوق بشر تایین کرده؛ هست. اونچه که شما گفتین: مطمئنا در تناقض با قوانین حقوق بشری هست.
ازادی از نظر من آزادیهاییه که دین ما اسلام تایین کرده
که خیلی کاملتر از هر دینیه
نه اینکه سختگیرانه تر باشه از قوانین بین المللی
اما قوانین بین المللی رو قرار نیست ما ملاک قرار بدیم
قوانین بین المللی از نظر شما ارجع تر هستند یا قوانین دینی که خدا مرجع اصلیشون بوده؟؟؟

ما ایرانی هستیم و همه ما مسلمان نیستیم و حتی همه مسلمانانمان هم از یک فرقه نیستند.ایران کشوری هست با دینها ، فرهنگ ها و زبان و گویشهای مختلف که همه باید از حقوق برابر برخودار باشن. این نه کلیشه هست و نه تکرار باطل ، حقی هست که باید ازش برخوردار باشیم
بله متفاوت اما همه ایرانی هستیم
و همه دین داریم و بی دین بینمون تقریبا 0 هست
طبق قران هم دینداران کتب اسمانی میتونن طبق دین خودشون زندگی کنن و نه طبق بی دینی
ما فکر کردیم نیروی انتظامی هست؛ چون تا الان نیروی انتظامی مسئول بوده.تا الان هم برنامه یا حرکت قابل توجهی در زمینه فرهنگسازی ندیدیم.
چون تا الان یه نفر درست زندگی نکرده یعنی در اینده هم امیدی بهش نیست؟
بدون امید این ادم درست میشه؟
چطور میخواین بدون اینکه تک تک سلول های جامعه بخوان کاری انجام بشه - مگه ما جمهوری اسلامی ایران نیستیم؟
همه داریم نظر میدیم - این افراد رو خودمون انتخاب کردیم - تو رای گیری
البته بیشترشون رو و از اول هم این انتخاب خودمون بوده 98 درصد اینطوری خواستیم
همون خدایی که عرض کردین این حق انتخاب رو به انسان داده؛ تا انتخاب کنه.اجرای احکام دین به اجبار، نه ثواب دار و نه ارزشی از دید خدا .
نه کسی نگفته اجبار
تو حرفا و بحثای من یک کلمه اجباری پیدا نمیکنید
من گفتم مسئوله
ما مسئولیم - نه مجبور - اگه زوری بود که دیگه روش حرف نمیزدیم - دیگه کسی ساپورت نمیپوشید
البته شما برای این طرز فکر آزادین؛ولی بنظر من برای شناخت افراد، نمیشه از روی جوراب شلواری قضاوت کرد.
همونجور که اون ساپورت پوشا از روی ریش من قضاوت دلخواهشون رو میکنن
من سعی میکنم عادلانه تر رفتار کنم
من از روی پوشش هر پسر یا دختری - علاقش به اون پوشش رو دارم میشناسم!! بحث سر شناخت فرد نیست - شناخت پوشش مورد علاقه ی فرده
خب با چشم باز رانندگی کنید. ضمنا مردم قرار نیست تاوان دینداری شما رو بدن.اینکه چون من مسلمانم پس همه باید مطابق دین و اعتقاد من عمل کنن؛ همون تفکر طالبانی هست؛ که آبروی اسلام و مسلمان رو هم برده. این همه مسلمان توی کشورهای دیگه چطور زندگی میکنن.همون قدر که شما حق دینداری دارید؛ بقیه هم حق بی اعتقادی دارن.
من انچنان دیندار نیستم
نگفتم باید اونجوری باشند و باید اینجوری باشند
منکه تو خیابون راه نمیرم به این و اون گیر بدم
من اینجا دارم میگم کارشون اشتباهه
همونطور که شما میگین کار من اشتباهه و حق دارین اینو بگین
منم حق دارم بگم کار اونا طبق فلان و فلان و فلان دلیل اشتباهه
وقتی میتونین بگین عقیده ی من همون عقیده ی طالبانه که من کسی رو مجبور به کاری کرده باشم
شما دارین از وجود این طالبان سو استفاده میکنین و این عادلانه نیست
از خودتون مایه بزارین
عادلانه و منصفانه حرف بزنین - من کی حرفی مبنی بر اجباری بودن یک مسئله (حتی قانون) برای همه زدم - تو کل مطالبم تو سایت میتونین ببینین و بگردین و نه فقط همین پست و تاپیک
بله حق دارین لخت بیاین بیرون، کسی هم حق اعتراض نداره.
شما هیچ اعتقاد - حیا - یا مشابه این موارد دارید یا نه؟
چون از من اسم آوردین؛ باید جواب مناسب رو ارسال می کردم.

اشکالی نداره - جوابهاتون کاملا مناسب بود - و حق دارین هر چی اعتقاد دارید به زبون بیارید یا بنویسید

masoume.a.92
24th October 2013, 12:38 AM
باز خودکشی شرف داره به برهنگی!
طرف خواست خودشو بکشه
بجهنم! یه آدم ضعیف کمتر!
ولی فرهنگ برهنگی هزاران خانواده رو متلاشی و هزاران انسان رو افسرده و بسیاری رو به منجلاب فساد میکشونه
اگه اروپایی ها براشون عادی شده چرا انقد آمار تجاوز و آزار جنسی شون بالاست؟ [tafakor]
غریزه هیچ وقت برای کسی عادی نمیشه.

ab.bb
24th October 2013, 12:52 AM
قوانین بین المللی از نظر شما ارجع تر هستند یا قوانین دینی که خدا مرجع اصلیشون بوده؟؟؟
برای من ارجعیت در عدالت هست؛ اونچنان که دیندار حق داره احکامش رو بجا بیاره؛ بی دین هم باید طبق خواستش زندگی بکنه.نه دیندار،باید بی دین رو مجبور به پذیرش اعتقادش کنه و نه بی دین ،دیندار رو.
بله متفاوت اما همه ایرانی هستیم
و همه دین داریم و بی دین بینمون تقریبا 0 هست
این که چه تعداد از ایرانی ها دین دارند؛فقط توسط یک آمار گیری قابل بیانه. گرچه با یک نگاه سطحی میشه فهمید تعداد بی دینها تقریبا 0 نیست.
چون تا الان یه نفر درست زندگی نکرده یعنی در اینده هم امیدی بهش نیست؟
همچین حرفی نزدم
ربط سوال به بحث رو درک نمیکنم.
چطور میخواین بدون اینکه تک تک سلول های جامعه بخوان کاری انجام بشه - مگه ما جمهوری اسلامی ایران نیستیم؟
نه کسی نگفته اجبار
من گفتم مسئوله
ما مسئولیم - نه مجبور - اگه زوری بود که دیگه روش حرف نمیزدیم - دیگه کسی ساپورت نمیپوشید
همونجور که اون ساپورت پوشا از روی ریش من قضاوت دلخواهشون رو میکنن
اوناهم کار اشتباهی میکنن.
من از روی پوشش هر پسر یا دختری - علاقش به اون پوشش رو دارم میشناسم!! بحث سر شناخت فرد نیست - شناخت پوشش مورد علاقه ی فرده
گفته های شما چیزی بیشتر از شناخت علاقه افراد نسبت به پوشش هست؛
«اما این نشون میده اون فرد ضعیفه - خیلی ضعیف - به همین سادگی نتونست مقاومت کنه
شکست و از خودش دور شد - تبدیل شد به یه فرد تحت تاثییر قرار گرفته که در یک مورد واقعا مهم زندگی شکست خورده»
من انچنان دیندار نیستم
وقتی میتونین بگین عقیده ی من همون عقیده ی طالبانه که من کسی رو مجبور به کاری کرده باشم
از خودتون مایه بزارین
عادلانه و منصفانه حرف بزنین - من کی حرفی مبنی بر اجباری بودن یک مسئله (حتی قانون) برای همه زدم - تو کل مطالبم تو سایت میتونین ببینین و بگردین و نه فقط همین پست و تاپیک
من با توجه به گفته ها تون فکر کردم طرفدار اجبار و برخورد انتظامی هستین.اگر نیستین؛ که بحثی نداریم.شما آزادین نظرتون رو بگین و برای اعتقادتون تبلیغ کنید؛ منتها همین حق رو باید به بقیه هم بدین.
شما هیچ اعتقاد - حیا - یا مشابه این موارد دارید یا نه؟
بله دارم.

masoume.a.92
24th October 2013, 12:53 AM
این همه مسلمان توی کشورهای دیگه چطور زندگی میکنن

این همه مسلمان؟ تعریف شما از اسلام چیه؟
اسلام امریکایی؟
شهادتین + بی حجابی + مشروب + روابط نامشروع و...؟
اگه واقعا بعضیاشون مسلمون واقعی اند که خب مسلمونن بقیه هم که روال اسلامشون اینه، حتما به تعریف بعضی ها اسلام با آزادی دارن نه؟
جالبه.

ab.bb
24th October 2013, 01:04 AM
این همه مسلمان توی کشورهای دیگه چطور زندگی میکنن.
این همه مسلمان؟ تعریف شما از اسلام چیه؟
بحث درباره اعتقادات شخصیه من در این موضوع جایی نداره.
اسلام امریکایی؟
شهادتین + بی حجابی + مشروب + روابط نامشروع و...؟
همه شون اینطور نیستین.گرچه اگر کسی اینطور باشن؛ به خودشون مربوطه و در آخر جواب کارشون رو از خدا پس می گیرن.
اگه واقعا بعضیاشون مسلمون واقعی اند که خب مسلمونن بقیه هم که روال اسلامشون اینه، حتما به تعریف بعضی ها اسلام با آزادی دارن نه؟
جالبه.
متوجه منظورتون از این سوال نشدم

ab.bb
24th October 2013, 01:06 AM
باز خودکشی شرف داره به برهنگی!
طرف خواست خودشو بکشه
بجهنم! یه آدم ضعیف کمتر!
ولی فرهنگ برهنگی هزاران خانواده رو متلاشی و هزاران انسان رو افسرده و بسیاری رو به منجلاب فساد میکشونه
اگه اروپایی ها براشون عادی شده چرا انقد آمار تجاوز و آزار جنسی شون بالاست؟ [tafakor]
غریزه هیچ وقت برای کسی عادی نمیشه.
معیار من رفتار کشورهای اروپایی ، آمریکا یا ... دیگه نیست.

مجتبی
24th October 2013, 01:09 AM
متاسفانه این نقل قول رو سایت بهم خبر نداد، وگرنه زودتر جواب می دادم
.
این برای اینه که شما دقیقا دارین توی نظر من جوابتونو میدین برای همین مخ سیستم سایت قاطی میکنه [nishkhand]

من اتفاقا تعریف درستی از آزادی دارم. منظورم هم آزادیهایی که جامعه بین الملل به عنوان حقوق بشر تایین کرده؛ هست. اونچه که شما گفتین: مطمئنا در تناقض با قوانین حقوق بشری هست.
حقوق بشر غرب که توسط یه عده بی دین نوشته شده ( والبته هزاران بعد سیاسی داره) خیلی ناقص تر از اونه که بتونه نیازهای یک جامعه ( مخصوصا ایران) رو تامین کنه

اتفاقا این حق من نیست که باعث صلب آزادی بقیه بشم...

خودکشی و انتخاب پوشش باهم قابل قیاس نیست.اگر حس کنم هرکس از اطرافیانم کار اشتباهی میکنه؛ بهش تذکر و می دم. ولی درنهایت انتخاب با اونه.اگر به خواهیم با اجبار خوانواده یا ... خودمون رو به کاری مجبور کنیم، در واقع اونها رو رعیت و نوکر خودمون تصور کردیم. من مثال زدم ولی کاری که جامعه رو تحت تاثیر منفی میزاره رو باید اصلاح کرد برای یه عده فرهنگسازی کافیه ! ولی یه عده نیاز به برخورد دارن

masoume.a.92
24th October 2013, 01:17 AM
به خودشون مربوطه

موضوع همینجاست
بنده میگم حجاب در جامعه فقط شخصی نیست.
یک جنبه شخصی داره که همون سلیقه ست و اسلام اجازه داره با رعایت چهارچوب مطابق با سلیقه مثلا مانتویی یا چادری یا دامن یا هرچی بپوشن
یک جنبه احتماعی داره که برمیگرده به اصل وجود حجاب....
ما درمقابل ضربات روانی و ضرباتی که به بنیان خانوداه افراد جامعه میزنیم مسئولیم.
شما میگید مسئولیتی نداریم؟ هر کی هرطور دلش خواست؟ [bihes]

ab.bb
24th October 2013, 01:18 AM
متاسفانه این نقل قول رو سایت بهم خبر نداد، وگرنه زودتر جواب می دادم

.

این برای اینه که شما دقیقا دارین توی نظر من جوابتونو میدین برای همین مخ سیستم سایت قاطی میکنه [nishkhand]

حقوق بشر غرب که توسط یه عده بی دین نوشته شده ( والبته هزاران بعد سیاسی داره) خیلی ناقص تر از اونه که بتونه نیازهای یک جامعه ( مخصوصا ایران) رو تامین کنه

اتفاقا این حق من نیست که باعث صلب آزادی بقیه بشم...

خودکشی و انتخاب پوشش باهم قابل قیاس نیست.اگر حس کنم هرکس از اطرافیانم کار اشتباهی میکنه؛ بهش تذکر و می دم. ولی درنهایت انتخاب با اونه.اگر به خواهیم با اجبار خوانواده یا ... خودمون رو به کاری مجبور کنیم، در واقع اونها رو رعیت و نوکر خودمون تصور کردیم. من مثال زدم ولی کاری که جامعه رو تحت تاثیر منفی میزاره رو باید اصلاح کرد برای یه عده فرهنگسازی کافیه ! ولی یه عده نیاز به برخورد دارن

«اتفاقا این حق من نیست که باعث صلب آزادی بقیه بشم...»
اینکه شما چی بپوشین؛ نه به بقیه چیزی اضافه میکنه و نه ازشون چیزی رو صلب میکنه.
شما میگین با برخورد انتظامی موافقین؛فرض کنید توی کشور غیر مسلمان زندگی میکردید.به این بهانه اول با فرهنگ سازی و زبان خوش از شما میخواستن که دیگه احکام دین مثل نماز ، حجاب و ... رو نباید بجا بیارید. شما قبول نمیکنی؛ میگی حقمه میخوام اعتقاد خودم رو داشته باشم ؛ اصلا احکام دین من و اعتقاداتم به شما آزاری نمی رسونه.ولی اونا میگن نه تو با این رفتارت داری خلاف فرهنگ جامعه رفتار میکنی و... و در مرحله بعد شروع به اقدامات انتظامی و ... میکنن؛ آیا این عادلانه هست؟

حسین متقی
24th October 2013, 01:22 AM
نوشته اصلی توسط حسین متقی http://www.njavan.com/forum/images/Eloquent/buttons/viewpost-left.png (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=544557#post544557)
برای من ارجعیت در عدالت هست؛ اونچنان که دیندار حق داره احکامش رو بجا بیاره؛ بی دین هم باید طبق خواستش زندگی بکنه.نه دیندار،باید بی دین رو مجبور به پذیرش اعتقادش کنه و نه بی دین ،دیندار رو.
عدالت قوانین بین الملل بیشتره یا عدالت کتاب و قانون خدا؟

این که چه تعداد از ایرانی ها دین دارند؛فقط توسط یک آمار گیری قابل بیانه. گرچه با یک نگاه سطحی میشه فهمید تعداد بی دینها تقریبا 0 نیست.
تقریبا هست با تقریبا نیست تقریبا یک معنی رو داره!!!
همچین حرفی نزدم

هیچی مهم نیست دیگه---

نه کسی نگفته اجبار
من گفتم مسئوله

بیعنی شما نمیتونید از روی ظاهر یک شخص بفهمید حدودا چه جور ادمیه؟
مثلا اگر ساپورت پوشیده باشه خب مذهبی نیست
اگر کروات رو کت شلوار با 6تیغ باشه خب کمی رسمی هست
اگر اسپورت باشه خب روحیه ی جوونی داره
اگر لباس ورزشی پوشیده باشه ممکنه ورزشکار باشه یا بخواد ورزش کنه یا به ورزش علاقه داره
خب مردم طبق صلیقشون خرید میکنن - پس خریداشون معرف صلایقشونه - معرف اینه که فکر میکنن به چی نیاز دارند و.......

اوناهم کار اشتباهی میکنن.
نگفتم کار درستی میکنند
گفتم من کار اونا رو نمیکنم! و این با اون فرق داره اونی که شما میگی دقیقا همونه
گفته های شما چیزی بیشتر از شناخت علاقه افراد نسبت به پوشش هست؛
«اما این نشون میده اون فرد ضعیفه - خیلی ضعیف - به همین سادگی نتونست مقاومت کنه
شکست و از خودش دور شد - تبدیل شد به یه فرد تحت تاثییر قرار گرفته که در یک مورد واقعا مهم زندگی شکست خورده»

بله درست همینارو گفتم
چون همینه
شناخت افراد نسبت به پوشش یعنی همین - وقتی یه نفر لخت میاد تو خیابون دیوونس -این یه نتیجه گیری واضحه
حالا با این تیپ ها میان بیرون خب یعنی تیپ قبلیشونو گذاشتن کنار (که قبلا تو خیابون این چنین چیز هایی نمیدیدیم و یا خیلی خیلی خیلی کمتر بود)
و این تیپ رو انتخاب کردن
خب یعنی چی؟
یعنی میخوان تو چشم باشند - یعنی داره داد میزنه من اینجور ادمی هستم که راحت اینکارو بکنم
خب حق داره اینکارو بکنه؟ نه - ولی اختیار داره اینکارو بکنه

درواقع حواسم نبود فرق اختیار داشتن و حق داشتن رو هم بگم
مسئول هستن یعنی حق ندارند اینکارو بکنن
ولی اختیار دارند که این پوشش رو داشته باشند
و کسی مجبورشون نکرده با چادر بیان بیرون
---------------------------------------------------------------
از خودتون مایه بزارین
من با توجه به گفته ها تون فکر کردم طرفدار اجبار و برخورد انتظامی هستین.اگر نیستین؛ که بحثی نداریم.شما آزادین نظرتون رو بگین و برای اعتقادتون تبلیغ کنید؛ منتها همین حق رو باید به بقیه هم بدین.

من ازادانه نظر خودمو گفتم و کار دیگه ای نکردم - پس قضاوت شما اشتباه بوده
شما هم اختیار دارید برای هر طرف و هر نو فکری که دارید ازادانه تبلیغ کنید
ولی حق ندارید جای خیر و شر رو وض کنید
ساپورت پدیده ی درستی نیست - چه برای مسلمانان و چه برای غیر مسلمانان(چون دین همیشه گفته همه اختیار دارند هر کاری کنند ولی حق فقط با دینه و هیچکس نمیتونه بگه اشتباهه یا نباید باشه ینی از طرف خدا هیچ اجباری نیست و هر کسی میتونه مسلمون باشه یا نباشه
اما اونایی که هستند (مسلمان واقعی) چون حق با کتاب خداست به بهشت میرند
و بقیه چون حقی ندارند به اختیار خودشون چون راه غیر حق رو انتخاب کردند ................
البته در اینجا خیلی ساده و کلی گفتم و خواستم منظور رو برسونم
یعنی ما میتونیم هرکاری کنیم - و این ازادی رو خدا گذاشته تو دنیا
ولی ازادی به این منا نیست که حق هم داری اونکار رو انجام بدی یا نه
این دست خود ما نیست

بله دارم.

ab.bb
24th October 2013, 01:24 AM
موضوع همینجاست
یک جنبه شخصی داره که همون سلیقه ست و اسلام اجازه داره با رعایت چهارچوب مطابق با سلیقه مثلا مانتویی یا چادری یا دامن یا هرچی بپوشن

متاسفانه اسلامگراها و سکولارهای افراطی هر دو یک اشتباه رو تکرار میکنن.افراطیون اسلامی به زور حجاب رو سر زنها میکنن تا ارزشهای اسلام و... از بین نره؛ سوکولارهای افراطی هم برعکس حجاب رو به زور از جامعه میگیرن که مبادا ارزش های خودشون بخطر بیفته.بهتر اختیار رو بدیم به خود ملت تا اونچه که میخوان رو بپوشن، این از ابتدایی ترین حقوق انسانه.

masoume.a.92
24th October 2013, 01:26 AM

صلب میکنه آقا.... صلب میکنه...
آرامش روانی رو از همسر آینده من
آرامش روانی حاصل از نگرانی من
وقتی همسرم مجبوره به دلایل مختلف کاری و... با خانمی حرف بزنه که وضعش آنچنانیه و نگاه منه دختر رو جذب میکنه چه برسه به یک مرد....
گرمی میان یک زوج رو
افکار یک مرد رو ...
سلامت بنیان خانواده رو
خیلی چیزا رو
صلب میکنه

*FATIMA*
24th October 2013, 01:36 AM
هر پوششی جایی دارد
مسلماً افرادی که طرح ساپورت رو میدن حالا به هر شکلی قصدشون باید این باشه که آقا این ساپورت با این نقش و نگار تو یه مجالس مهمونی با یه لباسی قشنگ میشه ، نه اینکه زیر مانتو چه شکلی میشه
ما خودمون مسئول خودمونیم !
درسته حرف شما متین ، ما آزادیم و حق انتخاب داریم و اخیتار داریم هرچی دوست داریم بپوشینم
ولی برچه مبنایی : خودمون خوشمون میاد ؟! قصدمون اینه که نظر دیگری رو جلب کنیم و ...
اینجا اروپا و افریقا و سایر کشورها نیست
گرچه بماند اونا هم قانون های خودشون رو دارند
ولی منم با پوشیدن ساپورت در خیابون موافق نیستم
نمیگم بده ، ولی جاش خیابون نیست ، شاید جاش تو یه مهمونی قشنگ تر باشه
اهان ، یادم رفت بگم ، اینقدر کارهای خودمون رو به خارجی ها مربوط نکنیم !
مگه اختیار رو از دست ما گرفتن که بخوایم تابع مقررات اونجا باشیم

گاهی وقت ها قشنگ میشه اگه به دید مثبت یه طراح نگاه کنیم نه منفیش

ab.bb
24th October 2013, 01:37 AM
عدالت قوانین بین الملل بیشتره یا عدالت کتاب و قانون خدا؟
تناقضی در این دو عدالت نمی بینم.
در ادامه مطلب نکته قابل بحثی نبود. بحث اصلیه من مخالفت با برخورد انتظامی و اجبار بود. که سرش اختلاف نظر نداریم.

سیدپویا
24th October 2013, 01:39 AM
یک سوال به نظر شما من هم به این تاپیک پاسخ دهم یا نه؟

masoume.a.92
24th October 2013, 01:44 AM
یک سوال به نظر شما من هم به این تاپیک پاسخ دهم یا نه؟

اینجا همه حق دارن با رعایت چهارچوب و احترامات حرف بزنن و نظر بدن.
موفق باشید.[golrooz]

ab.bb
24th October 2013, 01:44 AM
صلب میکنه آقا.... صلب میکنه...
آرامش روانی رو از همسر آینده من
آرامش روانی حاصل از نگرانی من
وقتی همسرم مجبوره به دلایل مختلف کاری و... با خانمی حرف بزنه که وضعش آنچنانیه و نگاه منه دختر رو جذب میکنه چه برسه به یک مرد....
گرمی میان یک زوج رو
افکار یک مرد رو ...
سلامت بنیان خانواده رو
خیلی چیزا رو
صلب میکنه
اینکه آرامش روانیه شما و خوانواده تون به نوع پوشش و جامعه وابسطه هست، نقصی هست؛ مربوط به شما نه جامعه.باید ریشه مشکل رو در خودتون جستجو و حل کنین.

فرض کنید،در جامعه اسلامی زندگی نمی کردید؛بعد از طرف نیروی انتظامی و مراجع قانونی به شما انتقاد بشه، بگن: شما با حجاب و اجرا دیگر احکام دینتون ... دارید آرامش خوانواده ها رو از بین می برید و ... . پس دیگه حق ندارین احکام دینتون رو بجا بیارد. آیا این اجبار عادلانه هست؟

سیدپویا
24th October 2013, 01:47 AM
اولا سلام.دوما خداوند به انسان عقل و خرد داده است تا خود برای اینده خود تصمیم بگیرد. پس رعایت حجاب به عهده خود فرد است. و حجاب فقط به دختر خانم ها خاتمه نمیابد. بلکه اقا پسر ها هم موظف هستند .ولی باید جامعه را هم در نظر گرفت و چون جامعه اسلامی هست باید کمی رعایت کنیم.و هر بذری که در این دنیا بکاریم در ان دنیا برداشت خواهیم کرد. یا حق

مجتبی
24th October 2013, 01:49 AM
«اتفاقا این حق من نیست که باعث صلب آزادی بقیه بشم...»

شما میگین با برخورد انتظامی موافقین؛فرض کنید توی کشور غیر مسلمان زندگی میکردید.به این بهانه اول با فرهنگ سازی و زبان خوش از شما میخواستن که دیگه احکام دین مثل نماز ، حجاب و ... رو نباید بجا بیارید. شما قبول نمیکنی؛ میگی حقمه میخوام اعتقاد خودم رو داشته باشم ؛ اصلا احکام دین من و اعتقاداتم به شما آزاری نمی رسونه.ولی اونا میگن نه تو با این رفتارت داری خلاف فرهنگ جامعه رفتار میکنی و... و در مرحله بعد شروع به اقدامات انتظامی و ... میکنن؛ آیا این عادلانه هست؟

اتفاقا اشتباه شما اینجاست...
شما اصلا امنیت روانی جامعه و امنیت خانواده رو در نظر نمیگیرین...
بزارید یه مثال براتون بزنم ! این مثل رو از خودم الکی درست نکردم... این داستان واقعی یکی از آشناهای دوستم هست توی انگلیس :
آشنای دوستم که یه خانوم هم هست باشوهرش ( البته شوهر که نه دوست پسرش) و پسرش زندگی میکرده 7 سال ! بعد یه روز این آقا میاد خونه میگه جفتتون وسایلتونو جم کنید برید بیرون از خونم ! میخوام دوست دختر جدیدم رو بیارم اینجا....
به همین راحتی الان این خانوم با یه بچه برگشته توی خونه ی پدرش تا کمی پول در بیاره و به خونه برای خودش بگیره....
نبود امنیت روانی جامعه این بلارو میتونه به سر خانواده بیاره

خیلی بد حرف منو برداشت کردین من کی گفتم برخورد انتظامی؟؟
یادتون باشه اسلام ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮔﻨﺎھﺎن ﭘﻨﮫﺎﻧﯽ اﻓﺮاد وظﯿﻔﻪ ای به عهده ی کسی نگذاشته ولی گناهان آشکار افراد تو جامعه رو باید جلوشرو گرفت...

این که چرا به افراد غیر مسلمان هم اجازه ی بیحجابی تو جامعه رو نمیدن برای صلاح کل جامعه هست... توی یک جامعه فقط به نیازهای یه عده ی کم توجه نمکنن.... بلکه به کل جامعه نگاه میکنن..

حسین متقی
24th October 2013, 01:49 AM
خب اخه مشکل اینه که تعارض وجود داره
اولین دلیلش اینه که در نوشتن اون قوانین از کتب الهی استفاده ی چندانی نشده

دومیش اینکه این قوانین ناقص اند چون توسط جمعی از انسانها نوشته شدند
و اون قوانین الهی توسط خالق نوشته شده و کامله و دقیق

سومیش اینکه برای اکثریت مردم جهان یعنی مسیحیت بیشتر مود توجه قرار گرفته
ولی قان برای همه ی افراد هست یعنی حق اینه که همه پیروی کنند و مسلمان باشند

چهارمی اینکه این قوانین حتی توسط خود کشورهایی که مسئول اجرا و نظارتش هستند اجرا نمیشه
پس نمیتونی انتظار داشته باشی که من ازش پیروی کنم قانونی رو که یه فرد دیگه برام نوشته
اما خدا یه مورد دیگش دلایلی مثل بهشت و جهنم -تاثییر در زندگی - و............. باعث میشه ادم بتونه از قوانین الهی راحتتر پیروی کنه

پنجمی و ششمی و .....

اقایون و خانوم ها ادامه ی تاپیک در فردا شب
بنده دیگه نمیتونم جوابی بدم
شب همگی خوش

masoume.a.92
24th October 2013, 01:57 AM
اینکه آرامش روانیه شما و خوانواده تون به نوع پوشش و جامعه وابسطه هست، نقصی هست؛

این موضوع برای شخص من نیست
هدف من از استفاده از کلمه من و ضمیر م ، منه نوعی بوده.
این موضوع آرامش روانی مسائل جنسی در خانواده و اجتماع برای نوع بشر در علوم روانشناسی پزشکی و... اثبات شده
لطفا اصول انسان و نیاز های انسان و حقیایق موجود در فیزیک و روان انسان رو زیر سوال نبرید.حتی اگر تلخ باشند.

مربوط به شما نه جامعه.باید ریشه مشکل رو در خودتون جستجو و حل کنین.

این حرف رو ندید میگیرم. [hoshdar]

فرض کنید،در جامعه اسلامی زندگی نمی کردید؛بعد از طرف نیروی انتظامی و مراجع قانونی به شما انتقاد بشه، بگن: شما با حجاب و اجرا دیگر احکام دینتون ... دارید آرامش خوانواده ها رو از بین می برید و ... . پس دیگه حق ندارین احکام دینتون رو بجا بیارد. آیا این اجبار عادلانه هست؟

عدالت همون چیزیه که یک شخص میخواد؟ رسیدن به خواسته های شخصی عدالته؟
درست یا غلط بودنش فرقی نداره؟ [bihes]
انسان کار درست رو انجام میده
نه کاری که عشقش میکشه! [bihes]

شب خوش.
خدانگهدار.

ab.bb
24th October 2013, 02:09 AM
اتفاقا اشتباه شما اینجاست...
شما اصلا امنیت روانی جامعه و امنیت خانواده رو در نظر نمیگیرین...
بزارید یه مثال براتون بزنم ! این مثل رو از خودم الکی درست نکردم... این داستان واقعی یکی از آشناهای دوستم هست توی انگلیس :
آشنای دوستم که یه خانوم هم هست باشوهرش ( البته شوهر که نه دوست پسرش) و پسرش زندگی میکرده 7 سال ! بعد یه روز این آقا میاد خونه میگه جفتتون وسایلتونو جم کنید برید بیرون از خونم ! میخوام دوست دختر جدیدم رو بیارم اینجا....
به همین راحتی الان این خانوم با یه بچه برگشته توی خونه ی پدرش تا کمی پول در بیاره و به خونه برای خودش بگیره....
نبود امنیت روانی جامعه این بلارو میتونه به سر خانواده بیاره
این موضوع با اینکه مردم در نوع پوشش اختیار دارند؛ بی ربطه. ضمنا مشابه این خیانت ها در جامعه ماهم فراوانه.

خیلی بد حرف منو برداشت کردین من کی گفتم برخورد انتظامی؟؟
«من مثال زدم ولی کاری که جامعه رو تحت تاثیر منفی میزاره رو باید اصلاح کرد برای یه عده فرهنگسازی کافیه ! ولی یه عده نیاز به برخورد دارن»
با توجه به این جمله شما ،موضوع برخورد انتظامی رو مطرح کردم.

یادتون باشه اسلام ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﮔﻨﺎھﺎن ﭘﻨﮫﺎﻧﯽ اﻓﺮاد وظﯿﻔﻪ ای به عهده ی کسی نگذاشته ولی گناهان آشکار افراد تو جامعه رو باید جلوشرو گرفت...
نکته همین شیوه جلو گیری هست؛ اونچنان که افراد دیگر نمیتونن به خاطر اعتقاد و ... شما جلوتون رو بگیرن یا... ؛ شما هم به همین واسطه اجازه دخالت در تصمیمات شخصی افراد، مثل نوع پوشش رو ندارید.
این که چرا به افراد غیر مسلمان هم اجازه ی بیحجابی تو جامعه رو نمیدن برای صلاح کل جامعه هست... توی یک جامعه فقط به نیازهای یه عده ی کم توجه نمکنن.... بلکه به کل جامعه نگاه میکنن..
عدالت یعنی حقوق برابر برای تمام افراد، فارغ از اقلیت یا اکثریت بودنشون. اگر تعداد مسلمان ها کمتر بود؛ آیا اجبار اونها به ترک حجاب و احکام دیگه ظلم نمی بود؟

ab.bb
24th October 2013, 02:21 AM
خب اخه مشکل اینه که تعارض وجود داره
اولین دلیلش اینه که در نوشتن اون قوانین از کتب الهی استفاده ی چندانی نشده
اینکه همه انسانها فارغ از رنگ، زبان و... برابرند. ظلمی درش نیست.
یا اینکه همه حق بیان عقیده و نظر خودشون رو دارن، تناقضی با عدالت خدا نداره.
دومیش اینکه این قوانین ناقص اند چون توسط جمعی از انسانها نوشته شدند
و اون قوانین الهی توسط خالق نوشته شده و کامله و دقیق
قوانین حقوق بشر عادلانه هست.کلام خدا هم تضادی با عدالت نداره.
سومیش اینکه برای اکثریت مردم جهان یعنی مسیحیت بیشتر مود توجه قرار گرفته
ولی قان برای همه ی افراد هست یعنی حق اینه که همه پیروی کنند و مسلمان باشند
ادیان الهی در قوانین بنیادی تناقضی ندارند؛ همه داشتن حقوق برابر انسانها رو تایید میکنن.
چهارمی اینکه این قوانین حتی توسط خود کشورهایی که مسئول اجرا و نظارتش هستند اجرا نمیشه
پس نمیتونی انتظار داشته باشی که من ازش پیروی کنم قانونی رو که یه فرد دیگه برام نوشته
اما خدا یه مورد دیگش دلایلی مثل بهشت و جهنم -تاثییر در زندگی - و............. باعث میشه ادم بتونه از قوانین الهی راحتتر پیروی کنه
قوانین کتاب های آسمانی هم کاملا توسط معتقدینش اجرا نمیشه؛ این نقض در مجریان قانون هست نه خود قانون.
پنجمی و ششمی و .....

اقایون و خانوم ها ادامه ی تاپیک در فردا شب
بنده دیگه نمیتونم جوابی بدم
شب همگی خوش
پیشنهاد خوبیه منم خوابم میاد.

ab.bb
24th October 2013, 02:43 AM
این موضوع آرامش روانی مسائل جنسی در خانواده و اجتماع برای نوع بشر در علوم روانشناسی پزشکی و... اثبات شده
لطفا اصول انسان و نیاز های انسان و حقیایق موجود در فیزیک و روان انسان رو زیر سوال نبرید.حتی اگر تلخ باشند

فرض کنید؛ در شهر دزدی هست. باید دزد رو بگیریم؟ یا مردم رو توی خونه ها شون حبس کنیم؛ چون اگر خونه رو ترک کنن، ممکنه دزد خونه شون رو بزنه. شما میگین باید همه به زور حجاب اسلامی داشته باشن؛ چون یه عده ممکنه وسوسه بشن و ... در نهایت خانواده شون رو ترک کنن و...
همونطور که به آقا مجتبی گفتم به شما هم میگم؛ کسی که اهل لغزش باشه، در خانه کعبه هم که بذاریش؛ کار خودش رو انجام میده.بجای اینکه جامعه رو محدود کنیم باید سطح فرهنگ ملت رو بالا ببریم.
متاسفانه مشابه همین افکار اجباری رو رضا شاه هم داشت؛ منتها در جهت عکس به زور حجاب رو از سر ملت برداشت.هیچ برهان و دلیل نمیتونه ،اینچنین اجباری به افراد رو توجیه کنه.

عدالت همون چیزیه که یک شخص میخواد؟ رسیدن به خواسته های شخصی عدالته؟
درست یا غلط بودنش فرقی نداره؟
انسان کار درست رو انجام میده
نه کاری که عشقش میکشه! [bihes]

[B] ربط سه سوال و دو جمله آخر رو به موضوعی که نوشتم؛ متوجه نمیشم. واضحتر منظورتون رو بیان کنید! البته سوال ساده ای پرسیدم آیا اون اجبار عادلانه است؟
شب خوش.
خدانگهدار.
همچنین

zoh_reh
24th October 2013, 03:27 AM
اومدن به سایت نخبگان اجباری نبود حالا که اومدی رعایت قوانین سایت و تو چارچوب قرار گرفتن میشه اجباری.
این برا دین هم همینجوری صدق می کنه.

آیا واقعا پوشش بد و نامناسب یه عده رو فقط وسوسه میکنه؟! اون عده ای که بقول شما وسوسه نمیشن مطمئنین از نظر جسمی و جنسی سالمن؟
واقعا این فقط یه ادعاست که شخص بگه من نگاه دومم با بی خیالی بوده. وسوسه اون نیست که خیلی ببخشید که حتما کار رو به جای باریک بکشونه همون نگاه کار خودشو میکنه.

چطور مسئله ای که مثل روز روشنه اینهمه اما و اگر توشه؟!

بنیاد خانواد سست میشه از این نظر که مثال می زنم:
یه روز گرسنه ایم تو محل کارمون ، وقتی می رسیم خونه غذایی که سفارششو دادیم و برامون حاضر و آماده ، مهیاست چه لذتی بهمون میده ؟
حالا تصور کنین همین سفارش سرجاشه ولی در طول روز با خوردن یه کم هله هوله و یه کوچولو چای و بیسکویت ، یه مشت فرض کنید نخود کشمشی که همکارمون از مشهد آورده و اینا.....
برو خونه خدائیش اون غذا چقدر بهت لذت میده.
تو ضعف دلتو جای دیگه هر چند به اندازه نوک نوک زدن گرفتی .

جامعه همینجوریه ، یکی یه کم موهاش پیداست و اون یکی دستش تا آرنج و یکی لحن صجبتشو.....حالا شما خودتون این مثال رو ربط بدین.

SaSaMc2
24th October 2013, 05:02 AM
سلام...[golrooz]

باز سرتون رو كردين تو لباس دخترا؟[entezar]

بنياد خونواده نه با دين سفت ميشه و نه با بي قانوني شل...

استحكام بنياد خونواده ارتباط مستقيم با فرهنگ داره...

و البته خيلي از مواردي كه ما اسمش رو ميذاريم استحكام بنياد خونواده در حقيقت خود زني هست...

يه جور بسوز و بساز...

اگر زني روزي دوبا كتك ميخوره و به خاطر بچه هاش به خاطر حرف مردم به خاطر فقر به خاطر فشار خونواده...

50 سال اون زنده موندن مشترك رو ول نميكنه نه به دين ربط داره و نه به ساپورت و نه به پليس و نه اسمش استحكامه...

اگر زن و مردي با تموم تامين بودن و خوشبخت بودن و داشتن جايگاه و منزلت و احترام و رفاه و سلامت زير رو ميكشن...

نه به خاطر خداست و نه نوع پوشش و نه قوانين سركوب گرايانه...
ــــــــــــــــــــــ

اكثر شما ها يادتون نمياد ولي تا همين 10-12 سال پيش كمتر كسي پيدا ميشد كه به شلوار برموداي تا زانو هم توي خيابون نيگاه كنه...

غير كارگران مهاجر غير قانوني و كساني كه كمتر با اين گونه پوشش روبرو شده بودن...

اين يه اصل هست و هرچي نخوده تر باشي دله تري...

ولي به هر حال ما هم داراي فرهنگ خودمون هستيم و هميشه چه زن و چه مرد بهتره كار عاقلانه تر كه رعايت هنجار مورد پسند جامعه هست رو در اولويت اول قرار بديم...

اگر در جوامع پيشرفته بي اهميت هست اگر دين گفته مكروه است اگر دانشمندان خواب بودند و روشن فكران خواب زده...

باز هم اگر من لنگم رو جلوي پدربزرگم پهن نكنم به فرهنگ خودم و اصالت خودم احترام گذاشته ام...

هر چقدر هم كه دراز كردن پا برايم راحت تر باشد...

چه يك وجبِ من، چه دراز تر از گليم تو...

zoh_reh
24th October 2013, 06:19 AM
شرم و حیا از ارزشهای هر جامعه ای و پسندیده هر فرهنگیه.

اگه قراره با گذاشتن اسم دین و ایمون رو این ارزشها بعضی ها به این مسائل آلرژی پیدا کنن،

اصلا ایها الناس بخدا پیامبر ما برای تمام کردن اخلاق مبعوث شد،

یکی از اخلاق خوب یعنی صحه گذاشتن رو ارزشهای تعریف شده در جامعه،(ممکنه پا دراز کردن باشه ممکنه رعایت حد و حدود پوشش باشه)

نه اینکه ما اینجاییم بخواییم فرهنگ و ارزش جای دیگه رو به زور بخورد اینو اون بدیم بعد بگیم اختیار و آزادی،

نه اینکه اونور دنیا بخواد دخالت تو مملکتی که هیچ ربطی بهش ندار بکنه.

masoume.a.92
24th October 2013, 09:04 AM
فرض کنید؛ در شهر دزدی هست. باید دزد رو بگیریم؟ یا مردم رو توی خونه ها شون حبس کنیم؛ چون اگر خونه رو ترک کنن، ممکنه دزد خونه شون رو بزنه. شما میگین باید همه به زور حجاب اسلامی داشته باشن؛ چون یه عده ممکنه وسوسه بشن و ... در نهایت خانواده شون رو ترک کنن و...
همونطور که به آقا مجتبی گفتم به شما هم میگم؛ کسی که اهل لغزش باشه، در خانه کعبه هم که بذاریش؛ کار خودش رو انجام میده.بجای اینکه جامعه رو محدود کنیم باید سطح فرهنگ ملت رو بالا ببریم.
متاسفانه مشابه همین افکار اجباری رو رضا شاه هم داشت؛ منتها در جهت عکس به زور حجاب رو از سر ملت برداشت.هیچ برهان و دلیل نمیتونه ،اینچنین اجباری به افراد رو توجیه کنه.

اولا که پاسختون هیچ ربطی به حرفای من نداشت!درواقع حرف من پاسخی نداشت. چون از اثبات یک موضوع حرف زدم که واضحه.
ثانیا که تو هیچ کدوم از پستهای من نمیتونید کلمه زور یا اجبار رو پیدا کنید! کدوم اجبار؟ اجباری درکار نیست. که اگر بود ما الان سره این موضوع بحثی نمیکردیم. ملت هم هرچی دلشون میخواد میپوشن.
ثالثا در قبول کردن دین هیچ اجباری نیست ولی وقتی دین رو قبول کردند باید یه قوانینش احترام بگذارند
وقتی در یک جامعه عنوان شهروند قانونمند رو روی خودشون میگذارند باید هم به قوانین و عرف جامعه احترام بگذارند.
الان هرچی دخترا بتونن برهنه تر ظاهر بشن و کسی هم بهشون چیزی نگه یعنی مردم جامعه ما بافرهنگ ترن؟
نگران فرهنگ جامعه نباشین ماشالله ماشالله جامعه داره به همین سویی میره که شما میفرمایی! [bihes] به سوی بافرهنگی! منتها نمیدونم چرا عده ی عمده ای از همین مردای جامعه بافرهنگ ما نمیتونن خودشونو و نگاهشونو از این جماعت بی حجاب حفظ کنن! [tafakor]
بی قانونی و گناه و ... هم کشک دیگه! خدارو شکر معنی فرهنگ رو هم فهمیدیم!

این هم از بی فرهنگیه بعضی ایرانی هاست که عادت دارند قوانین و چهارچوب های اخلاقی و روانی و... رو رعایت نکنن بعد اسمشو بذارن آزادی
کلا فرهنگشون تابعیت کردن بصورت نصفه و نیمه ست!

[B]ربط سه سوال و دو جمله آخر رو به موضوعی که نوشتم؛ متوجه نمیشم. واضحتر منظورتون رو بیان کنید! البته سوال ساده ای پرسیدم آیا اون اجبار عادلانه است؟
دقیقا جملات من جواب اون سوال بود. کمی دقیق تر شید روشون!
در توضیح اضافه : جواب خیر هست
با این شرط که کاری که منه نوعی بخوام انجام بدم کار درست و قانونی و اون چیزی باشه که خدا گفته.
اونم از آزادیه کشورهای بافرهنگه که به چشم میبینیم دانشجویان باحجاب حق ورورد به دانشگاه رو ندارند [tafakor]

sr hesabi
24th October 2013, 10:18 AM
به خودشون مربوطه

موضوع همینجاست

سلام

خداییش بزرگنمایی نکنید
ضربات روحی و روانی

پس تو آمریکا مردا کیسه بکس هستند

یه چیزی دیگه هم درمورد آمار تجاوز
که ایران در این صحنه هم قدرتمند ظاهر شده ،و جامعه به ظاهر متدین ایران حتی به حریم شخصی خونه هم رحم نکردند
تا اینجا جواب شما

در اینجا بگم واقعا آیا بنیان خانواده به اینا هست؟؟
بنیان خانواده که بخواهد با یه ساپورت بهم بریزه همون بهتر که تشکیل نشه
متاسفانه دوستان یکسری کلمات رو مدام تکرار میکنند
و جالب تر از اون همه مردا ها آدم هایی ضعیف النفس هستند
نزنید این حرفا رو پس در آینده که خانواده تشکیل شد ،شما باید همسرتون رو به خودتون قفل کنید که یه موقع بنیان خانواده بهم نریزه
زمانی که ازدواج نه برای صرفا ازدواج بلکه از روی علاقه صورت گرفته باشه
اون مرد یا زن بقیه براش مفهومی ندارند
نزنید این حرفا رو مثلا همگی تحصیل کرده هستید،زشته
بهتره کمی فرهنگ زندگی مشترک رو افزایش بدید
این حرفای شما ابزاری بودن زن رو میرسونه
مگه مرد زن رو به عنوان کالا میگیره که وقتی مدل جدید و بهرتش اومد بره اونو بگیره
کمی رو برخی از حرفا فکر کنید

masoume.a.92
24th October 2013, 10:35 AM
سلام

خداییش بزرگنمایی نکنید
ضربات روحی و روانی

پس تو آمریکا مردا کیسه بکس هستند

یه چیزی دیگه هم درمورد آمار تجاوز
که ایران در این صحنه هم قدرتمند ظاهر شده ،و جامعه به ظاهر متدین ایران حتی به حریم شخصی خونه هم رحم نکردند
تا اینجا جواب شما

در اینجا بگم واقعا آیا بنیان خانواده به اینا هست؟؟
بنیان خانواده که بخواهد با یه ساپورت بهم بریزه همون بهتر که تشکیل نشه
متاسفانه دوستان یکسری کلمات رو مدام تکرار میکنند
و جالب تر از اون همه مردا ها آدم هایی ضعیف النفس هستند
نزنید این حرفا رو پس در آینده که خانواده تشکیل شد ،شما باید همسرتون رو به خودتون قفل کنید که یه موقع بنیان خانواده بهم نریزه
زمانی که ازدواج نه برای صرفا ازدواج بلکه از روی علاقه صورت گرفته باشه
اون مرد یا زن بقیه براش مفهومی ندارند
نزنید این حرفا رو مثلا همگی تحصیل کرده هستید،زشته
بهتره کمی فرهنگ زندگی مشترک رو افزایش بدید
این حرفای شما ابزاری بودن زن رو میرسونه
مگه مرد زن رو به عنوان کالا میگیره که وقتی مدل جدید و بهرتش اومد بره اونو بگیره
کمی رو برخی از حرفا فکر کنید

سلام.
چون گفتی قسمت اولش فقط ماله منه منم همونو جواب میدم! [nishkhand]
چون دیگه حوصله بحث تو این تاپیکو ندارم. حرفامو زدم. [nishkhand]
خیر کیسه بکس نیستن
بخاطر همینه که همین آمارا و همون آمارا ([nishkhand]) توشون انقد زیاد و بیشتره!

موضوع ضربات روانی و اینا به مرور زمانه نه یک شبه برای یک نفر... البته یک شبه هاشم کمه ولی هست! [sootzadan]
اینو قبول دارم که عده ای از مردا که واقعا به ارزش ها پایبندند به این چیزا مشکلی براشون پیش نمیاد.
از این آدمای خوب هم میبینم ولی خداییش از اون عده ی مقابلشون کمترن. [bihes]
بعدشم انسان با هر سطحی از پاکدامنی و عزت نفس وقتی در شرایط قرار بگیره جائزالخطاست... که به لطف بعضی ها این شرایط در سطح جامعه به خوبی و فراوونی مهیاست [sokoot]
والسلام.
[golrooz]

"golbarg"
24th October 2013, 10:40 AM
[quote="golbarg";544358]فرقی نداره اونم همینجور[/
quote]

مگه اسلحه روي پیشانیت گذاشته بودن كه مجبور شدي اين چرت و پرتارو (به قول خودت‏)‏ منتشر كنی ؟ به نظرم اگه تحريمش ميكرديد و اصلا گسترش نميداديد بهتر بود ؛ پس شما هم مقصرید كه اين افكار پوسيده رو داريد نشر ميديد ؛ من با بدحجابي كه امنيت رواني جامعه رو تحريک و تهديد ميكنه شديدا مخالفم و معتقدم هر نوع لباس و آرايشي ؛ يک نوع تعريف خاص داره و شخص با اون خودشو معرفي ميكنه ؛ پس نبايد يك انسان شريف و پاکدامن و باشخصيت ؛خودشو بد معرفي كنه ؛ اما دركل نويسنده به شخصيت همين دختران ساپورت پوش هم اهانت كرده كه گفته حمله دختران ساپورت پوش ؛ پیشنهاد ميكنم اين تاپيک رو حذف كنيد

پس منظور منو متوجه نشدید تو گوگل ساپور رو سرچ کنید یجوری دربارش نوشتن انگار ادم کشه اینو گذاشتم ببینم دیدهمه واقعا اینجوریه

یعنی واقعا این معنای که تو سایت ها گذاشتن میده که خدارو شکر اینجور نبودبرای بیشتر دوستان

بعضی مطالب چرتو پرت تو زندگی بعضی از افراد نقش حیاتی داره چون درکشون نسبت بهشون باز نیست پس لازمه در بارش بحث کرد

مجتبی
24th October 2013, 11:44 AM
این موضوع با اینکه مردم در نوع پوشش اختیار دارند؛ بی ربطه. ضمنا مشابه این خیانت ها در جامعه ماهم فراوانه.

اتفاقا اصلا بی ربط نیست !
درسته ! از این موارد تو ایران هم هست ولی نه به اون صورت...
متعصفانه بی بندوباری های کشورهای غربی که نام آزادی رو هم روش گذاشتن تنها چیزیه که بیشتر افراد تو جامعه از غرب میگیرن...

با توجه به این جمله شما ،موضوع برخورد انتظامی رو مطرح کردم.به نظر شما برخورد کردن فقط و فقط معنی برخورد انتظامی داره ؟؟

نکته همین شیوه جلو گیری هست؛ اونچنان که افراد دیگر نمیتونن به خاطر اعتقاد و ... شما جلوتون رو بگیرن یا... ؛ شما هم به همین واسطه اجازه دخالت در تصمیمات شخصی افراد، مثل نوع پوشش رو ندارید. ناحنجاریی هایی که توی جامعه برای مردم مشکل درست کنه رو باید جلوشرو گرفت درست نیست ؟

عدالت یعنی حقوق برابر برای تمام افراد، فارغ از اقلیت یا اکثریت بودنشون. اگر تعداد مسلمان ها کمتر بود؛ آیا اجبار اونها به ترک حجاب و احکام دیگه ظلم نمی بود؟

این جمله ی شما کاملا تناقض داره با عدالت واقعی...
با یه مثال توضیح میدم:
فرض کنید خونه ی شما توی یه کوچه هست که از طرفی که شما هر روز میایید یک طرفه هست و شما نمیتونید وارد بشید برای همین باید چند کیلومتر دور بزنید تا از طرف دیگه برید توی کوچه...
حالا به نظر شما این عدالته که شما هر روز چند کیلومتر دور بزنید تا به خونتون برسید ؟ عدالتی که شما میگید باید به شما اجازه میداد خیابون یک طرفه رو برید داخل خود حق شماست که زودتر به خونه برسید ! در حالی که این حق شما باید بی عدالتی در حق کسایی میشه که دارن تو مسیر درست حرکت میکنن....

مجتبی
24th October 2013, 11:49 AM

مثالی که زدین با حرفی که در ادامه زدین کاملا تناقض داره...
اینطوری یعنی باید دزد رو ول کرد ؟

ما باید جامعه رو حفظ کنیم و جلوی حنجار شکنارو بگیریم ؟ یا به جامعه بگیم نگاهتو درست کن به بقیه چکار داری ؟
مثل این میمونه که بگیم شما خونتونو باید از هر لحاظ ایمن کنی به دزد چکار داری که هست یا نیست...

maryam kia
24th October 2013, 03:10 PM
اقا بیایین سرعت اینترنتو درست کنید تا من جواب بدم به جای اینکه به لباس مردم گیر میدین!!!!!!!!!
مثلا الان بابای من مامانمو طلاق داده چون بقیه ساپورت میپوشن؟؟؟؟؟؟؟
خیلی مسخره حرف میزنیدو خنده دار(شرمنده ها)البته بعضی از دوستان

ab.bb
24th October 2013, 03:16 PM
ربط سه سوال و دو جمله آخر رو به موضوعی که نوشتم؛ متوجه نمیشم. واضحتر منظورتون رو بیان کنید! البته سوال ساده ای پرسیدم آیا اون اجبار عادلانه است؟
دقیقا جملات من جواب اون سوال بود. کمی دقیق تر شید روشون!
در توضیح اضافه : جواب خیر هست
با این شرط که کاری که منه نوعی بخوام انجام بدم کار درست و قانونی و اون چیزی باشه که خدا گفته.
اونم از آزادیه کشورهای بافرهنگه که به چشم میبینیم دانشجویان باحجاب حق ورورد به دانشگاه رو ندارند [tafakor]

اول از همه عصبانی و نباشید. هرکدوم ما از عقایدمون دفاع می کنیم. جایی برای خشم و... نیست. یا حرف هم رو قبول داریم یا نه.
هسته و مرکز بحث من مخالفت با اجبار و برخورد انتظامی هست. این موضوع رو برای هم برای سکولار ها گفتم هم اسلام گرا ها برای هر دوحالت اعتقاد دارم؛ اختیار پوشش دست ملته نه دولت.
در همین راستا گفتم: اگر شما (نوعی) میگین: چون کشور اسلامیه یا اکثریت مسلمانیم پس باید همه رعایت کنن؛ اگر نکنن، باید جلوگیری کردو... . در این شرایط منم گفتم :اگر شرایط بر عکس باشه چی؟ آیا عدالته که مسلمان ها رو از اجرای عقایدشون منع کنیم؛ چون در اقلیت هستن.
شما صحبت از وسوسه شدن افراد و لغزش در خوانواده ها کردین؛
من مثال دزد و مردم شهر آوردم. به این معنی که کار درست؛ دستگیریه دزد هست؛ نه حبس مردم درخانه. یعنی اگر فردی لغزش پذیره باید عیب رو در خودش جست وجو کنه. نه اینکه بقیه مقصر لغزش خودش بدونه.

اگر من کیف پولم رو خوب توی جیبم جابه جا نکردم؛ این بهانه ای نمیشه که دزد بگه چون تو درست کیفت رو نگه نداشتی؛ منم دزدیدمش ؛ پس مقصر خودتی.
هسته بحث من این موضوعات هست که گفتم: اگر حول همین محور ها نکته ای دارین؛ بفرمایید

masoume.a.92
24th October 2013, 03:25 PM
اول از همه عصبانی و نباشید. هرکدوم ما از عقایدمون دفاع می کنیم. جایی برای خشم و... نیست. یا حرف هم رو قبول داریم یا نه.

شما وب کم تون فعاله؟ [nishkhand]
مال من که نیست! [bamazegi]
خداییش از کجا میگید عصبانی شدم؟ [soal]

مثال دزد از نگاه من دقیقا متناقض با حرفای شماست.
بیخیال. من حرفامو کامل گفتم. دیگه ادامه نمیدم.
[golrooz]

مجتبی
24th October 2013, 03:35 PM
اقا بیایین سرعت اینترنتو درست کنید تا من جواب بدم به جای اینکه به لباس مردم گیر میدین!!!!!!!!!
مثلا الان بابای من مامانمو طلاق داده چون بقیه ساپورت میپوشن؟؟؟؟؟؟؟
خیلی مسخره حرف میزنیدو خنده دار(شرمنده ها)البته بعضی از دوستان

شما هنوز نه سوالتونو کامل کردین نه جواب منو از دیشب دادین [nishkhand]

ab.bb
24th October 2013, 03:37 PM
اتفاقا اصلا بی ربط نیست !
درسته ! از این موارد تو ایران هم هست ولی نه به اون صورت...
برای مقایسه تعداد خیانتها در ایران با کشور های اروپایی و آمریکا احتیاج به آمار و ارقام هست. که الان موجود نیست؛ در نتیجه بحث در این رابطه بی فایده است.
متعصفانه بی بندوباری های کشورهای غربی که نام آزادی رو هم روش گذاشتن تنها چیزیه که بیشتر افراد تو جامعه از غرب میگیرن...
من درباره غرب یا کشور خاصی صحبت نمی کنم. هسته بحث من مخالفت با برخورد انتظامی و اجبار مردم هست. حالا این اجبار چه حجاب اجباری باشه یا بی حجابی اجباری. با هر دوش مخالفم.
با توجه به این جمله شما ،موضوع برخورد انتظامی رو مطرح کردم.به نظر شما برخورد کردن فقط و فقط معنی برخورد انتظامی داره ؟؟
شما گفتید: برای بعضی فرهنگ سازی کافی نیست؛ باید باهاشون برخورد کرد. وقتی فرهنگ سازی رو کنار بذاریم؛ گذینه باقی مونده برخورد انتظامی هست.اگر منظور دیگه ای دارید؛ بفرمایید من گوش میدم.

نکته همین شیوه جلو گیری هست؛ اونچنان که افراد دیگر نمیتونن به خاطر اعتقاد و ... شما جلوتون رو بگیرن یا... ؛ شما هم به همین واسطه اجازه دخالت در تصمیمات شخصی افراد، مثل نوع پوشش رو ندارید. ناحنجاریی هایی که توی جامعه برای مردم مشکل درست کنه رو باید جلوشرو گرفت درست نیست ؟
انتخاب پوشش ناهنجاری نیست؛ جزو حقوق اولیه همه افراده.اگر ما به این بهانه به مردم حجاب اجباری بدیم.در آینده با روی کار آمدن دولت های غیر دینی اونها هم این حق رو به خودشون میدن که حجاب رو ناهنجار بدونن، در نتیجه میرسیم به دستوری مشابه کشف حجاب رضا شاه
عدالت یعنی حقوق برابر برای تمام افراد، فارغ از اقلیت یا اکثریت بودنشون. اگر تعداد مسلمان ها کمتر بود؛ آیا اجبار اونها به ترک حجاب و احکام دیگه ظلم نمی بود؟این جمله ی شما کاملا تناقض داره با عدالت واقعی...
با یه مثال توضیح میدم:
فرض کنید خونه ی شما توی یه کوچه هست که از طرفی که شما هر روز میایید یک طرفه هست و شما نمیتونید وارد بشید برای همین باید چند کیلومتر دور بزنید تا از طرف دیگه برید توی کوچه...
حالا به نظر شما این عدالته که شما هر روز چند کیلومتر دور بزنید تا به خونتون برسید ؟ عدالتی که شما میگید باید به شما اجازه میداد خیابون یک طرفه رو برید داخل خود حق شماست که زودتر به خونه برسید ! در حالی که این حق شما باید بی عدالتی در حق کسایی میشه که دارن تو مسیر درست حرکت میکنن....
در شرایطی که شما میگین، نیازی نیست به من (نوعی) امتیاز ویژه ای بدن؛ برای عبور از مسیر یکطرفه. کافیه شهرداری راه مناسب رو برای عبور همه بسازه تا کسی به مشکل بر نخوره.

برای هدف دار بودن بحث، پیشنهاد میکنم. موضوع بحث رو دقیق مشخص کنیم و حول محور اون بحث کنیم.
بحث من حول این موضوع هست. با اجبار و برخورد انتظامی در پوشش موافقیم یا مخالف؟ در هر حال به چه دلیلی

ab.bb
24th October 2013, 03:45 PM
شما وب کم تون فعاله؟ [nishkhand]
مال من که نیست! [bamazegi]
خداییش از کجا میگید عصبانی شدم؟ [soal]

مثال دزد از نگاه من دقیقا متناقض با حرفای شماست.
بیخیال. من حرفامو کامل گفتم. دیگه ادامه نمیدم.
[golrooz]
طرز نگارشتون در طول بحث عصبی بنظر میومد. اگر عصبانی نیستین؛ که چه بهتر.
در مثال دزد و مرد شهر. مردم، همون افراد جامعه هستن.حبس اونها در خانه، در واقع حجاب اجبار هست . دزد ،هم فرد لغزش پذیره.
اونچنان که کار درست، گرفتن دزد هست؛ نه حبس مردم درخانه. در واقعیت هم کار درست اصلاح افراد لغزش پذیره نه اجبار حجاب به افراد.

ab.bb
24th October 2013, 03:50 PM

مثالی که زدین با حرفی که در ادامه زدین کاملا تناقض داره...
اینطوری یعنی باید دزد رو ول کرد ؟

ما باید جامعه رو حفظ کنیم و جلوی حنجار شکنارو بگیریم ؟ یا به جامعه بگیم نگاهتو درست کن به بقیه چکار داری ؟
مثل این میمونه که بگیم شما خونتونو باید از هر لحاظ ایمن کنی به دزد چکار داری که هست یا نیست...

در مثال دزد و مرد شهر. مردم، همون افراد جامعه هستن.حبس اونها در خانه، در واقع حجاب اجبار هست . دزد ،هم فرد لغزش پذیره.
اونچنان که کار درست، گرفتن دزد هست؛ نه حبس مردم درخانه. در واقعیت هم کار درست اصلاح افراد لغزش پذیره نه اجبار حجاب به افراد.این منظور من از اون مثال بود.

maryam kia
24th October 2013, 03:57 PM
اقای مجتبی
گفتم نت قطع و وصل میشه متوجه نشدین؟
چندبار باید یه چیزی به این سادگیو بگم

مجتبی
24th October 2013, 05:12 PM
اونچنان که کار درست، گرفتن دزد هست؛ نه حبس مردم درخانه. در واقعیت هم کار درست اصلاح افراد لغزش پذیره نه اجبار حجاب به افراد.این منظور من از اون مثال بود.

حرف شما هم درسته هم غلط...
کار درست اصلاح افراد لغزش پذیره درست ! ولی باید از افرادی که لغزش رو دارن انجام میدن باید چشم پوشی کرد ؟؟؟
مثل این که میگید باید فرهنگ دزدی رو اصلاح کرد ولی با دزد نباید برخورد کرد... مگه میشه...

مجتبی
24th October 2013, 05:13 PM
اقای مجتبی
گفتم نت قطع و وصل میشه متوجه نشدین؟
چندبار باید یه چیزی به این سادگیو بگم

خانوم مریم
چطور 2 تا پست تا الان دادین توی همین تاپیک ؟ ولی جواب سوال من نت رو خراب میکنه؟ [nishkhand][nishkhand]

در مشکل دار بودن نت ایران هم که بحثی نیست...

ab.bb
24th October 2013, 05:58 PM
حرف شما هم درسته هم غلط...
کار درست اصلاح افراد لغزش پذیره درست ! ولی باید از افرادی که لغزش رو دارن انجام میدن باید چشم پوشی کرد ؟؟؟
مثل این که میگید باید فرهنگ دزدی رو اصلاح کرد ولی با دزد نباید برخورد کرد... مگه میشه...

اگر من (نوعی) خونه ام رو خالی کنم؛ برم مسافرت. بعد خونه ام رو دزد بزنه.آیا دزد میتونه بگه چون تو خونه ات رو خالی گذاشتی پس من حق دارم وسوسه بشم و بیام دزدی. مطمئنا همچین توجیهی قابل قبول نیست. من حق دارم خونه م رو ترک کنم؛ برم مسافرت. به همین شکل من حق دارم؛ پوشش ام رو انتخاب کنم. اگر کسی با پوشش من لغزش میخوره ؛مقصر خودشه. اونچنان که دزد با دیدن خونه خالی وسوسه میشه و مقصر خودشه .

مجتبی
24th October 2013, 07:32 PM
اگر من (نوعی) خونه ام رو خالی کنم؛ برم مسافرت. بعد خونه ام رو دزد بزنه.آیا دزد میتونه بگه چون تو خونه ات رو خال گذاشتی پس من حق دارم وسوسه بشم و بیام دزدی. مطمئنا همچین توجیهی قابل قبول نیست. من حق دارم خونه م رو ترک کنم؛ برم مسافرت. به همین شکل من حق دارم؛ پوشش ام رو انتخاب کنم. اگر کسی با پوشش من لغزش میخوره ؛مقصر خودشه. اونچنان که دزد با دیدن خونه خالی وسوسه میشه و مقصر خودشه .

مشکل الان اینه که به نظر من شما خودتونم این مثال دزد خونه ی خودتونو هم درست تفسیر نمیکنید...
شما این وسط هیچ اشکالی به کار این دزد نمیگیرید...
درسته شما حق داری خونه رو خالی بزاری ولی بلاخره باید یه قفل هم به در بزنی... نمیشه همینطوری خونه رو ول کرد رفت که...
در عین حال دزد رو هم نباید ول کرد...
همینطور در اجتماع... درسته که باید مردم خودشون مراقب باشن
ولی دیگه هر هنجارشکنی رو که نباید ول کرد به حال خودش...

blueblooded
24th October 2013, 07:55 PM
من واقعا برای بعضی ها متاسفم...

یه عده اینجا میگن یعنی تمام مشکلات ما تموم شده که به شلوار مردم گیر میدین...
به قول یارو گفتنی چه ربطی داشت به فتح خرمشهر....
یعنی به نظر شما همه ی مسائل باید ول بشه فقط بچسبیم به مسائل اقتصادی؟؟؟
دو روز بعد که مسائل اقتصادی حل شد برمیگردی میبینی کل جامعه به گند کشیده شده...
والا روم نمیشه اینجا بگم ولی به قران یه صحنه های توی خیابونا دیدم که نگو...

لایک کمش بود

ab.bb
24th October 2013, 08:23 PM
مشکل الان اینه که به نظر من شما خودتونم این مثال دزد خونه ی خودتونو هم درست تفسیر نمیکنید...
شما این وسط هیچ اشکالی به کار این دزد نمیگیرید...
من که گفتم مقصر دزده، این رو باید دستگر کرد؛ نه کسی که رفته مسافرت. به همین شکل کسی که با دیدن پوشش مردم، لغزش میخوره و به راه اشتباه میره رو باید اصلاح کرد.نه اینکه حجاب رو به مردم اجبار کرد.
درسته شما حق داری خونه رو خالی بزاری ولی بلاخره باید یه قفل هم به در بزنی... نمیشه همینطوری خونه رو ول کرد رفت که...
این قفل هرچه هست؛ حجاب اجباری نمیتونه باشه.
ضمنا حتی اگر من در خونه رو باز بذارم هم چیزی از جرم دزد کم نمیکنه. و دزد نمیتونه بگه چون تو در رو باز گذاشتی پس من حقدارم دزدی کنم.یا مثال بهتر، یه متجاوز نمیتونه بگه چون تو بد حجابی منم وسوسه شدم ؛بهت تجاوز کردم. پس مقصر تویی.
در عین حال دزد رو هم نباید ول کرد...
همینطور در اجتماع... درسته که باید مردم خودشون مراقب باشن
ولی دیگه هر هنجارشکنی رو که نباید ول کرد به حال خودش...
هنجار شکنی رو باید معنی کرد. چون اونچه که به نظر شما هنجار شکنی هست؛ ممکنه به نظر کس دیگه اصلا مسئله مهمی نباشه.

مجتبی
24th October 2013, 08:48 PM
من که گفتم مقصر دزده، این رو باید دستگر کرد؛ نه کسی که رفته مسافرت. به همین شکل کسی که با دیدن پوشش مردم، لغزش میخوره و به راه اشتباه میره رو باید اصلاح کرد.نه اینکه حجاب رو به مردم اجبار کرد.

شما مثال میزنی بعد تو برگشت به مطلب مثال خودتونو فراموش میکنید !
همونطور که مردم باید مراقب باشن که خونشون شکار راحت و مناسب برای دزدها نباشه از طرف دیگه هم باید دزدهارو گرفت...
از این طرف هم : همونطور که مردم باید مراقب خودشون باشن که خیلی راحت و با یک نگاه بنیان خانوادشون نلرزه... از اون طرف هم باید جلوی هنجارشکنارو گرفت !

این قفل هرچه هست؛ حجاب اجباری نمیتونه باشه.
ضمنا حتی اگر من در خونه رو باز بذارم هم چیزی از جرم دزد کم نمیکنه. و دزد نمیتونه بگه چون تو در رو باز گذاشتی پس من حقدارم دزدی کنم.یا مثال بهتر، یه متجاوز نمیتونه بگه چون تو بد حجابی منم وسوسه شدم ؛بهت تجاوز کردم. پس مقصر تویی.

شما دارین هی جای افراد رو توی مثالتون با موضوع ما عوض میکنید....
الان بلاخره صاحب خونه افراد جامعه هستن یا این خانوما ؟
در مورد مثال دوم هم اتفاقا اشتباه میکنید ! شما شرایط تجاوز رو مهیا کنید (حتی اگه قصدشم ندارید) بعد وقتی به شما تجاوز شد گله کنید که چرا اینطور شد ؟ شما خودتون شرایط رو آماده کردین... حالا نه کل جامعه ولی آدمهای هرزه همه جا هستن.... شما دارید با دست خودشون بهشون شرایط لازم رو میدین...

هنجار شکنی رو باید معنی کرد. چون اونچه که به نظر شما هنجار شکنی هست؛ ممکنه به نظر کس دیگه اصلا مسئله مهمی نباشه.

حجاب توی جامعه ی اسلامی یه هنجاره... پس بی حجابی تو این جامعه یه هنجار شکنیه
ولی در غرب چون حجاب یه هنجار نیست براشون فرق نمیکنه که شما حجاب دارید یا نه.... البته بگذریم از اینکه تو بعضی کشورها هم جلوی حجاب رو میگیرن...

ab.bb
24th October 2013, 09:15 PM
شما دارین هی جای افراد رو توی مثالتون با موضوع ما عوض میکنید....
اینکار نکردم؛ فکر کنم منظور هم رو درست متوجه نمیشم.
الان بلاخره صاحب خونه افراد جامعه هستن یا این خانوما ؟
خانوما هم جزو افراد جامعه هستن. توی صحبتم این دو رو از هم جدا نکردم.
در مورد مثال دوم هم اتفاقا اشتباه میکنید ! شما شرایط تجاوز رو مهیا کنید (حتی اگه قصدشم ندارید) بعد وقتی به شما تجاوز شد گله کنید که چرا اینطور شد ؟ شما خودتون شرایط رو آماده کردین... حالا نه کل جامعه ولی آدمهای هرزه همه جا هستن.... شما دارید با دست خودشون بهشون شرایط لازم رو میدین...

مطمئنا کسی نمیگه فلان لباس رو بپوشم تا به من تجاوز بشه. پس محیا کردن شرایط تجاوز بی معنیه.همونجور که گفتم :باز بودن در خونه این حق رو به دزد نمیده؛ که دزدی کنه.به همین شکل بی حجاب بودن یک فرد این حق رو به کسی دیگری نمیده که به اون شخص بی حجاب تعرض کنه.

حجاب توی جامعه ی اسلامی یه هنجاره... پس بی حجابی تو این جامعه یه هنجار شکنیه
جامعه متعلق به یک دین، قوم و حتی فرهنگ نیست؛ یک جامعه متشکل از فرهنگها و ادیان و اقوامه. درنتیجه این جمله درست نیست.
ولی در غرب چون حجاب یه هنجار نیست براشون فرق نمیکنه که شما حجاب دارید یا نه.... البته بگذریم از اینکه تو بعضی کشورها هم جلوی حجاب رو میگیرن...
همونطور که گفتم درباره غرب صحبت نمی کنم و ملاک من اونا نیستن.

m.g.s.t.r
24th October 2013, 09:53 PM
از زمستان 90 این لباس مدشده نه91
نفهمیدم قصد نویسنده از مرتبط کردن انتخابات با جوراب چی میتونه باشه!!!!!!!!!![tafakor]

SaSaMc2
24th October 2013, 10:11 PM
سلام...[golrooz]

دو نفر دارن توي خيابون راه ميرين...

همه چيشون يك سانه...

فقط يكي پولاش رو توي يه پاكت ريخته...

و يكي توي يه كيف و قفل و رمز...

كدومشون بيشتر استرس دارن؟

دزدها فكر ميكنن اگه كيف كودوم و بزنن بيشتر پول توشه؟

Sa.n
24th October 2013, 10:22 PM
دوستان عزیز

من از شما خواهش می کنم که بحث رو به حاشیه نکشونید
ما قصدمون بحث کردن و به نتیجه رسیدن هست ، نه دعوا و بکارگیری خشونت
ببینید نظر همه ما با هم متفاوته من رنگ قرمز رو دوست دارم یک نفر دیگه سبز
حالا همین ساپورت ، یکی دوست داره و دیگری خیر ، اگر ما خیلی برامون مهمه فرهنگ استفاده نکردن از ساپورت خانواده ی خودمون رو حفظ کنیم و به خودمون اجازه استفاده از این ها رو ندیم !
همونطور که نظرات فرق میکنه طرز پوشش ها هم متفاوته ، ما نه می تونیم دیگران رو وادار به کاری کنیم نه دیگران توانایی این کار رو دارن
بعضی افراد هم گویا گفتن این پوشش بهره گیری از فرهنگ غرب هست و دختران ایرانی رو از راه منحرف میکنه ، کسی که واقعا اصالت ایرانی داشته باشه و فهم و شعور خودش بهتر میدونه که چی رو باید بپوشه و چی رو نباید بپوشه
الان هم بحث ما سر زیر سوال بردن دیگران نیست ، بلکه درستی و یا نا درستی این پوشش هاست
موفق باشید[golrooz]

zoh_reh
24th October 2013, 10:23 PM
سلام...[golrooz]

دو نفر دارن توي خيابون راه ميرين...

همه چيشون يك سانه...

فقط يكي پولاش رو توي يه پاكت ريخته...

و يكي توي يه كيف و قفل و رمز...

كدومشون بيشتر استرس دارن؟

دزدها فكر ميكنن اگه كيف كودوم و بزنن بيشتر پول توشه؟

سلام[golrooz]
خب معلومه اونی که تو یه کیف و قفل و رمز....

ولی رسیدن به پول داخل این کیف چقدر سخت تر و وقت گیرتر از اون پاکته برای دزد...
یه وقتایی هم برای باز کردن این کیف باید از قبل اطلاعاتی رو بدست آورده باشه..

ولی پول تو پاکت فقط کافیه پاکتو بدست بیاره ....
دیگه با یه تلنگر پولا تو چنگشه...

m@some
24th October 2013, 10:41 PM
بستگی داره به نظرم که خوب فکر میکنم هردوتا استرس دارن شاید اونی که تو پاکته چون امنیتش کمتره واونی که تو کیفه بااین کارش نشون میده که یه چیزی همراهشه که مهمه وارزش داره حداقل اونی که تو کیفه طرف باید وقتی به دستش میاره کلی باهاش کلنجار بره تابازش کنه اگه اونم بتونه بازش کنه ولی پکت دیگه نیاز به هیچ کاری نیست

برا سوال دومم دزدا فکرمیکنن اونی که کیف داره بیشتر پول داره

ولی اینو باید درنظر گرفت این گرفتن پاکت توی دست میتونه یه روش برای رد گم کردن باشه یعنی کمتر کسی به بودن پول توی اون شک میکنه

سیدپویا
24th October 2013, 11:11 PM
بستگی داره به نظرم که خوب فکر میکنم هردوتا استرس دارن شاید اونی که تو پاکته چون امنیتش کمتره واونی که تو کیفه بااین کارش نشون میده که یه چیزی همراهشه که مهمه وارزش داره حداقل اونی که تو کیفه طرف باید وقتی به دستش میاره کلی باهاش کلنجار بره تابازش کنه اگه اونم بتونه بازش کنه ولی پکت دیگه نیاز به هیچ کاری نیست

برا سوال دومم دزدا فکرمیکنن اونی که کیف داره بیشتر پول داره

ولی اینو باید درنظر گرفت این گرفتن پاکت توی دست میتونه یه روش برای رد گم کردن باشه یعنی کمتر کسی به بودن پول توی اون شک میکنه

من هم که همیشه با مامانم موافقم[golrooz][golrooz]

مجتبی
25th October 2013, 12:44 AM
اینکار نکردم؛ فکر کنم منظور هم رو درست متوجه نمیشم.

امممم کمی غلط املایی داشتین نفهمیدم دقیق چی گفتین

خانوما هم جزو افراد جامعه هستن. توی صحبتم این دو رو از هم جدا نکردم.

نه من منظورم ربط دادن این مسوله با اون مثال دزد و صاحب خونه بود
کدوم رو به کدوم ربط دادین شما ؟

مطمئنا کسی نمیگه فلان لباس رو بپوشم تا به من تجاوز بشه. پس محیا کردن شرایط تجاوز بی معنیه.همونجور که گفتم :باز بودن در خونه این حق رو به دزد نمیده؛ که دزدی کنه.به همین شکل بی حجاب بودن یک فرد این حق رو به کسی دیگری نمیده که به اون شخص بی حجاب تعرض کنه.

منم گفتم شاید شما اینکار رو برای دل خودت میکنی و اصلا هم قصدت اون نباشه ! ولی با نشان دادن خودتون به اون صورت عملا دارین لقمه ی اماده برای آدم های هرزه درست میکنید...
[b]جامعه متعلق به یک دین، قوم و حتی فرهنگ نیست؛ یک جامعه متشکل از فرهنگها و ادیان و اقوامه. درنتیجه این جمله درست نیست.

بنده هم نگفتم جامعه فقط به یک گروه تعلق داره !
اما هر جامعه ی ! یک سری ارزش ها داره و یک سری ضدارزش !
کسانیی که توی این جامعه زندگی میکنن قاعدتا باید از این ارزش ها پیروی کنن...
نه که بگن نه این ارزش برای ما هیچ ارزشی نداره و ما به اون عمل نمیکنیم...
همونطور که گفتم درباره غرب صحبت نمی کنم و ملاک من اونا نیستن.

بنده داشتم به اون سوالی که گفتین اگه تو غرب هم جلوی حجاب رو بگیرن عادلانه هست یا نه رو میگفتم...
حجاب(فعلا) در غرب یک ضد ارزش نشده.... وگرنه مطمئن باشید با اون هم برخورد میکنن...گرچه همین حالا هم این کارو میکنن...

ab.bb
25th October 2013, 10:19 AM
نه من منظورم ربط دادن این مسوله با اون مثال دزد و صاحب خونه بود
کدوم رو به کدوم ربط دادین شما ؟
یه مثالی زدم موضوع واضحتر بشه، فکر کنم مسئله پیشتر پیچیده شد .

منم گفتم شاید شما اینکار رو برای دل خودت میکنی و اصلا هم قصدت اون نباشه ! ولی با نشان دادن خودتون به اون صورت عملا دارین لقمه ی اماده برای آدم های هرزه درست میکنید...
حتی اگر من(نوعی) لباس تحریک کننده ای بپوشم،این حق رو به کسی نمیده که به من تعرض کنه.مثلا پول من یه کم از جیبم بیرون زده، حالا دزد میتونه به من بگه،تقصیر خودته پولت رو دزدیدم. چون پولت تو چشم بود منم وسوسه شم دزدیدمش.مطئنا هیچ قاضی حق رو به دزد نمیده، چون دزدی در هر شرایط جرم.
بنده هم نگفتم جامعه فقط به یک گروه تعلق داره !
اما هر جامعه ی ! یک سری ارزش ها داره و یک سری ضدارزش !
کسانیی که توی این جامعه زندگی میکنن قاعدتا باید از این ارزش ها پیروی کنن...
نه که بگن نه این ارزش برای ما هیچ ارزشی نداره و ما به اون عمل نمیکنیم...
شما گفتین: جامعه اسلامیه، پس ارزش های جامعه هم اسلامیه و هر چه خلاف این ارزشها ناهنجار و ضد ارزش هست.
منم گفتم: جامعه شامل ادیان و مذاهب مختلفه . در نتیجه نمیتونیم صرفا ارزش های اسلامی رو هنجارهای جامعه معرفی کنیم.

مجتبی
25th October 2013, 12:02 PM
یه مثالی زدم موضوع واضحتر بشه، فکر کنم مسئله پیشتر پیچیده شد .

نه مسئله پیچیده نیست...
فقط من موندم که شما دارین کی رو با کی توی مثالتون مقایسه میکنید[nishkhand]

حتی اگر من(نوعی) لباس تحریک کننده ای بپوشم،این حق رو به کسی نمیده که به من تعرض کنه.مثلا پول من یه کم از جیبم بیرون زده، حالا دزد میتونه به من بگه،تقصیر خودته پولت رو دزدیدم. چون پولت تو چشم بود منم وسوسه شم دزدیدمش.مطئنا هیچ قاضی حق رو به دزد نمیده، چون دزدی در هر شرایط جرم.

منم نگفتم این حق رو به کسی میدم که به شما تعرض کنه....
با همین مثال خودتون توضیح میدم:
2 نفر تو خیابون راه میرن
یکی پولش توی کیفشه توی جیبش و اصلا قابل دیده شدن نیست و یکی دیگه مثل مثال شما از جیبش زده بیرون !
حالا کدوم یکی از اینا بیشتر احتمال سرقت ازشون میره ؟؟؟
درسته که یه دزد میتونه به نفر اول هم حمله کنه ! ولی پوله بیرون زده از جیب شما بیشتر دزد رو میتونه تحریک کنه....
پس اینطوری شما بیشتر خودتونو تو معرض خطر قرار میدین...

شما گفتین: جامعه اسلامیه، پس ارزش های جامعه هم اسلامیه و هر چه خلاف این ارزشها ناهنجار و ضد ارزش هست.
منم گفتم: جامعه شامل ادیان و مذاهب مختلفه . در نتیجه نمیتونیم صرفا ارزش های اسلامی رو هنجارهای جامعه معرفی کنیم.

من گفتم هر جامعه ارزش ها و ضد ارزشهای خاص خودشو داره
تو ایران حجاب یه ارزشه همونطور که تو غرب این ارزش نیست !
حالا هر کسی که توی این جوامع زندگی میکنه باید به ارزش های این جامعه احترام بگذاره
به دین و مذهب شما هم کاری نداره...

faezehz
25th October 2013, 12:08 PM

به هر روی..

حالا این روزها..
دقیق تر شدم.
نگرانم..

كجاي دنيايي ساپورت مردانه هم اومد[taajob]

ab.bb
25th October 2013, 12:37 PM
منم نگفتم این حق رو به کسی میدم که به شما تعرض کنه....
با همین مثال خودتون توضیح میدم:
2 نفر تو خیابون راه میرن
یکی پولش توی کیفشه توی جیبش و اصلا قابل دیده شدن نیست و یکی دیگه مثل مثال شما از جیبش زده بیرون !
حالا کدوم یکی از اینا بیشتر احتمال سرقت ازشون میره ؟؟؟
درسته که یه دزد میتونه به نفر اول هم حمله کنه ! ولی پوله بیرون زده از جیب شما بیشتر دزد رو میتونه تحریک کنه....
پس اینطوری شما بیشتر خودتونو تو معرض خطر قرار میدین...
کم حجابی شانس خطر رو افزایش میده ؛ در این بحثی ندارم. منتها راه برخورد با این قضیه هست؛ که بحث اصلیه منه. راه درست،در درجه اول افزایش امنیته؛ تا کسی اجازه تعرض به خودش نده؛ در مرحله بده کار فرهنگی و تبلیغاتی برای گسترش حجاب هست.حجاب اجباری نه تنها مشکل رو حل نمیکنه؛ بلکه حجم نارضایتی رو افزایش میده.
من گفتم هر جامعه ارزش ها و ضد ارزشهای خاص خودشو داره
تو ایران حجاب یه ارزشه همونطور که تو غرب این ارزش نیست !
حالا هر کسی که توی این جوامع زندگی میکنه باید به ارزش های این جامعه احترام بگذاره
به دین و مذهب شما هم کاری نداره...

اینکه حجاب جزو ارزشها ماست؛ فقط در یک نظر سنجی یا یک همه پرسی مشخص میشه. چون تا الان مسئله حجاب اختیاری در قانون مطرح نشده؛ ما نمیتونیم خواست مردم رو با قطعیت مشخص کنیم.

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 01:00 PM
....

مجتبی
25th October 2013, 01:15 PM
کم حجابی شانس خطر رو افزایش میده ؛ در این بحثی ندارم. منتها راه برخورد با این قضیه هست؛ که بحث اصلیه منه. راه درست،در درجه اول افزایش امنیته؛ تا کسی اجازه تعرض به خودش نده؛ در مرحله بده کار فرهنگی و تبلیغاتی برای گسترش حجاب هست.حجاب اجباری نه تنها مشکل رو حل نمیکنه؛ بلکه حجم نارضایتی رو افزایش میده.

درسته ولی شما اول خودتو در مقابل دزد بیمه میکنی در همون زمان دزد رو هم با کار فرهنگی به راه راست هدایت میکنی...
البته اینم قبول دارم که متاصفانه دولت برای هیچکدوم هیچ کاری نمیکنه...

اینکه حجاب جزو ارزشها ماست؛ فقط در یک نظر سنجی یا یک همه پرسی مشخص میشه. چون تا الان مسئله حجاب اختیاری در قانون مطرح نشده؛ ما نمیتونیم خواست مردم رو با قطعیت مشخص کنیم.

اگه حجاب جزو ارزشهای ما نبود وقتی که رضاخان قانون منع حجاب رو تصویب کرد هیچکسی نه اعتراض میکرد و الان هم با حجاب نداشتیم...

ab.bb
25th October 2013, 02:07 PM
درسته ولی شما اول خودتو در مقابل دزد بیمه میکنی در همون زمان دزد رو هم با کار فرهنگی به راه راست هدایت میکنی...
البته اینم قبول دارم که متاصفانه دولت برای هیچکدوم هیچ کاری نمیکنه...

اگه حجاب جزو ارزشهای ما نبود وقتی که رضاخان قانون منع حجاب رو تصویب کرد هیچکسی نه اعتراض میکرد و الان هم با حجاب نداشتیم...

همونطور که گفتم ،فقط با یک نظر سنچی یا همه پرسی میشه؛ نظر داد. اگر بخواهیم رو مسائل تاریخی بحث کنیم؛ مدرک و سند برای تایید یا نقض حرف شما وجود داره.ضمنا اینکه از مسئله اصلی هم دور میشیم.
اصلا فرض می کنیم؛ اکثریت جامعه، میخوان حجاب داشته باشن؛ یا برعکس اکثریت میل به بی حجابی دارن. باز هم این دلیلی بر تحمیل عقیدشون به اقلیت نیست.چون عدالت تابع اکثریت نیست. دزدی همیشه غلطه چه اکثریت موافق دزدی باشن؛ چه مخالف.

ارگان
25th October 2013, 03:44 PM
مشکله ما اینه که بجای رسیدن به روشن فکری رسیدیم به بی غیرتیو یه آزادیه حیوانی
اینکه هرکی هرجور میخواد بگرده و بی دیگرانم ربطی نداشته باشه
اما وقتی تو اجتماع هستیم خوب بدمون روی جامعمون تاثیر میذاره پس دیگه فقط خودمون نیسیم که هرکاری دلمون بخواد انجام بدیم باید یه چیزاییو رعایت کنیم.

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 06:31 PM
...

"golbarg"
25th October 2013, 06:49 PM
آقا من اعتراض شدید دارم
خواهشمندم عنوان موضوع رو اصلاح کنید ...انصاف اصلا شایسته نیست که از دختران ساپورت پوش ، به مثال قوم مغول یا بربر ها و بدون فرهنگ و تمدن بشری یاد بشه
هر کسی با هر لباسی دارای شخصیت هست و از حیطه بندگی و محبت خدا خارج نیست ...و لی حالا به هر دلیلی انتقاداتی به این نوع پوشش وارده و باید کار از ریشه حل بشه....عنوان موضوع خیلی زشته

اعتراض وارد نیست چون عنوان موضوع رو نمیشه تغییر داد[cheshmak]

طاهره جووون
25th October 2013, 07:07 PM
با سلام
میشه عنوان موضوع رو تغییر داد
شما یه نام مناسب انتخاب کنید من تغییرش میدم
با تشکر

maryam kia
25th October 2013, 07:08 PM
خلاصه بگم.
هر کس هر جوری میخواد باید زندگی کنه.
چه مذهبی چه غیره مذهبی باید اون جوری ک راحتی زندگی کنی نه به مردم دورو برت توجه کنی
همین کارا رو کردم ک موفق شدم[cheshmak](به حرفای دیگران کاری ندارم)منظورم پوشش نیست همه چیزه.
اینقدر به چیزای جزئی فکر میکنید ک اصلی ها از دستتون در رفته!
(میدونید ک هر ساله توی مدارس سمپاد همایش هایی برگزار میشه البته شاید توی بعضی جاها برگزار نشه ولی یک سال پیش ک برگزار شد مسئولین اومده بودن از مدارس دخترانه و پسرانه هم دعوت کرده بودن ک برای این موضوع های بدرد نخور بحث کنن.وقتی بحثش شروع شد یه عده موبایل بازی کردن...یه عده کتاب خوندن...بقیه هم ک از افکار خودشون دفاع کردن در نتیجه دو طرف به نتیجه نرسیدن و.........همش بیخود بود![shaad]میخوام اینو بگم ک اینا اینقدر جزئین ک دیگه کسی به این چیزا بها نمیده جز یه سری[nishkhand])

شما هم وقتتونو از سر راه اوردین والا.خدافظ[nishkhand]
شرمنده اینقدر رک حرف میزنم[nishkhand]

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 07:18 PM
...

طاهره جووون
25th October 2013, 07:31 PM
چرا ساپورت شده لباس مورد علاقه برخی از دختران ایران زمین؟؟؟

نمیدونم

ولی من که علاقه خاصی بهش ندارم خب هر کس یه سلیقه ای داره

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 07:37 PM
...

طاهره جووون
25th October 2013, 07:40 PM
ببخشیدا ولی من عنوان موضوع رو پیشنهاد دادم...شاید یه کم طولانی شد ولی به نظرم صحیح تره

شرمنده
باشه اگر دوستان هم مشکلی نداشته باشن تغییرش میدم

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 07:47 PM
...

Sa.n
25th October 2013, 07:48 PM
شرمنده
باشه اگر دوستان هم مشکلی نداشته باشن تغییرش میدم

با حرف جناب نیما ماهان موافقم و پیشنهاد میدم که عنوان رو به : بحث پیرامون پوشش جدیدی با نام "ساپورت" تغییر بدید
البته من به عنوان عضو کوچیکی از انجمن این رو مطرح کردم و نظر بقیه دوستان مهم تر هست

محسن مهابادی زاده
25th October 2013, 07:56 PM
...

طاهره جووون
25th October 2013, 08:00 PM
باشه مشکلی نیست
هر دو پیشنهاد خوبه اگر دوستان دیگه ی هم نظری برای تغییر عنوان موضوع دارن بدن
بررسی میشه هر کدوم بهتره انتخاب میشه
ممنون

1-چرا ساپورت شده لباس مورد علاقه برخی از دختران ایران زمین؟؟؟

2-پوشش جدیدی با نام "ساپورت"

طاهره جووون
25th October 2013, 08:25 PM
دوست عزیز تغییر نام تاپیک که نیازی به نظر سنجی نداره دیگه
اول از صاحب تاپیک اخذ اجازه بفرمایید بعدش تغییر بدید نام تاپیک رو و اصلا می تونید خودتون عنوانی رو که مد نظرتون هست رو انتخاب کنید نه عنوان من و نه عنوان جناب نیما ماهان
در غیر این صورت تاپیک از بحث خودش دور میشه
موفق باشید[golrooz]
منم مد نظرم نظر سنجی نبود فقط خواستم نظر بقیه دوستانم بدونم
باشه الان تغییرش میدم
موفق باشید
سپاس [golrooz]

zina_a
26th October 2013, 11:00 AM
من با آزادی بیان موافقم ...
ولی دلم برای ملتی می سوزه که این همه وقت واسه تکذیب همدیگه میذارن بدون اینکه بخوان حرفای دیگری رو گوش بدن. فقط حرف...
تروخدا هیچکی نیس به فکر این ملت باشه یعنی یه آدم خلاق با دین و ایمون پیدا نمیشه یه مد مناسب ارائه بده که خانمها مجبور نشن این لباسهای نامناسب رو بپوشن خلاقیت توی اینجا مرده... چرا خانمها باید مثه دلقکها ساپورتهای گورخری و ... به اسم مد بپوشن که طرحهش از جای دیگه و برای مردمی با فرهنگ و آداب و روسوم دیگس ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مگه ایرانی سلیقه نداره یه مد زیبا و بین المللی ارائه بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sara.shz
26th October 2013, 11:23 AM
بعضیا به نظرشون ساپورت قشنگه!
بعضیا هم تابسون بخاطر گرما میپوشیدن!
اما کلا چیز مزخرفی هست.من که هیچوقت نمیپوشم
به هرحال هر کی به خودش مربوطه چی بپوشه...

david77
26th October 2013, 11:45 AM
سلام به دوستان

منم با پوشیدن ساپورت مخالفم، درسته هر کسی اختیار داره نوع پوششو انتخاب کنه ولی باید اینم در نظر بگیره که وقتی بیرون میره باید حق دیگرانم هم در نظر بگیره.
بیرون یه مکان عمومی و نباید هر جور که دلمون خواست لباس بپوشیم، همونطوریکه که ما در داخل خانه خودمونم هر جور که خواستیم لباس نمی پوشیم.(چه برسه به بیرون)

حسین متقی
26th October 2013, 11:03 PM
بالاخره از نظر پوشش حجاب در دختران و پسران و به قول دوستان چشم چرانی در دختران و پسران
ادمایی پیدا میشند که بد باشند
و ما میگیم بیشتریا خوب و رعایت میکنن(که همینطور هم هست در کل)

ولی بهترین نتیجه ای که میشه گرفت اینه که
اگر دختر یا پسری حجاب و فرهنگ خودشو رعایت نکنه پس براش مهم نیست که دیده بشه یا نشه
پس حق اعتراض به چشم چرانها رو هم نداره

و اگر پسری یا دختری هم به قولی چشم چران باشه(در بهترین حالتش البته)
براش مهم نیست که چند نفر با حجاب و بی حجاب باشند(ماشالا رسانه ها زیاده الان)

پس کسی که بی حجابه داره با پوشش میگه من اعتقادی به دیده شدن یا نشدن ندارم برام فرقی نداره(به اندازه ی حجابش)
بالاخره یه ادم بد تو جامعه پیدا میشه که بخواد چشم چرونی کنه
ادمای خوب هم هستند که نگاه نکنند

و کسی هم که اهل چشم چرونی باشه هم حق نداره توصیه به حجاب کنه(البته قطعا این ادم هیچوقت دلش نمیخواد کسی با حجاب هم باشه)

------

کلید اصلی تو این ماجرا - دست خود ماست
ما باید سعی کنیم شخص خودمون اون سمت خوب ماجرا باشیم
ادم خوبه باشیم
و این پست من و تمام پست های قبلی و کل بحثی که سر توصیه به حجاب داشتیم
حاوی هیچ زور و اجباری نیست و نمیتونه باشه چون فقط نوشته هست

این خودش یه بحث برای فرهنگ سازیه
امیدوارم کسی نیاد باز بگه داری زور میگی
این بحث ها توصیس
به هر 2طرف بد ماجرا

farhad_jomand
28th October 2013, 11:36 AM
اعتراض وارد نیست چون عنوان موضوع رو نمیشه تغییر داد[cheshmak]
لازم به تغییرش نیست[tashvigh]

yas-90
28th October 2013, 12:26 PM
.................

سلام

حس میکنم شما برادر دوقلو m.g.s.t.r هستید[nishkhand](فقط هم به خاطر شباهت آواتار[sootzadan]) تازه همین چند وقت پیش متوجه شدم شما دو شخص مجزا هستید چون همیشه به آواتارتون نگاه میکردم[nishkhand]

حالا برای اینکه پست من اسپم محسوب نشه منم یه کوچولو بحث رو ادامه میدم[labkhand]

فقط اول از همه بگم اینا نظرات شخصی منه و دلیلی نداره کسی باهاش موافق باشه[shaad]

همیشه بحث ها حول و حوش آزادی انسان خیلی بحث برانگیزه و خیلی پیچیده به نظر میاد ..... میدونید شاید واسه اینکه حد و حدود ذهنی افراد درمورد آزادی متفاوته......یکی آزادی مطلق رو آزادی میدونه....یکی در حد اینکه بتونه حرفش رو بزنه....یکی در این حد که بتونه هم حرفش رو بزنه و هم پوشش خودش رو انتخاب کنه

درمورد آزادی مطلق اینو همه با کمی فکر خوب متوجه میشیم که در قانون دنیا شاید پیدا نکنیم چیزی به نام آزادی مطلق رو......آزادی همیشه محدودیت هایی خواهد داشت....اصلا درستش هم همینه....آزادی مطلق بیشتر یه آسیبه تا لطف ....برای مثالش هم کافیه یه مسئله ای رو در ذهنمون داشته باشیم و همونطور که فکر میکنیم ما آزادیم بقیه هم هستن حالا بین این آدما هم آدم خوب هست و هم آدم بد....فکر میکنید نتیجه چی میشه؟؟

درمورد اینکه یکسری دوستان میفرمایند همه مشکلات مملکت ما حل شده که گیر دادن به ساپورت......خب هر چیزی سر جای خودش باید قرار بگیره.....باید همه چیز رو همه جانبه بررسی کرد و بهترین کار هم همینه نمیشه که یکسری موضوعات رو توجه نکرد فقط برای اینکه ما مشکل اقتصادی داریم ..میشه؟؟

البته میدونم الان چی فکر میکنید.....ببینید در یه سازمان ما چند مدیر داریم هر کدوم به کاری مشغولن شاید یکی از مدیران که مربوط به بخشیه که شاید به نظر اهمیت چندانی نداره روی کارش تمرکز زیادی داره و کسی که مدیر یکی از بهترین بخش هاست متاسفانه نمیتونه عملکرد خوبی داشته باشه و اینطور به نظر میاد که اون سازمان داره روی اون بخش بی اهمیت بیشتر ارزش گذاری میکنه ولی واقعا اینچنین نیست

از طرف دیگه هر بخش بسته به اهمیتش مسلما مشکلاتش متفاوته.....امیدوارم متوجه منظورم شده باشید

البته من نمیخوام توجیه کنم مشکلات امروز جامعه رو....نه من به عنوان یک ایرانی معمولی که مسلما از خیلی موارد پشت پرده خبر نداره و از خیلی مسائل و تهدیدها و منافع خبر نداره فقط قضاوتم بر اساس اوضاعیه که میبینم....و همین هم کافیه برای قضاوت اینکه یکسری افرادی که صلاحیت حقیقی نداره دارن فعالیت میکنن

بگذریم که داره بحث منحرف میشه....کلا منظورم اینه که نمیشه گفت شما بفرمایید مشکلات مملکت رو حل کنید و به بقیه چیزا توجه نکنید

درمورد اختیار فکر کنم یک دوره کلاس اخلاق (اونم نه اخلاق الکی که اساتید تو دانشگاه برگزار میکنن) شرکت کنید متوجه میشید که اصلا به این راحتی نمیشه درمورد اختیار آدم صحبت کرد.... بحثیه که فوق العاده ذهن رو به چالش میکشه ..... کلا آزادی مطلق و اختیار کامل انسانی خیلی وقتا نتیجه درست نمیده....همیشه به محدودیت نیازه برای اینکه انسان ها بتونن در کنار هم زندگی کنن

درمورد جامعه ما....خب کمی پیچیده ست و البته طولانی و راستش فکر نکنم حوصله اینهمه تایپ رو داشته باشم تازه معلوم نیست کدومش هم درست باشه پس بیخیال

درکل من اصلا نخواستم چیز خاصی رو توضیح بدم فقط خواستم بگم دقیق تر درمورد مواردی مثل اختیار و آزادی فکر کنیم ..... و منظورم این نیست که چه کسی درست میگه یا چه کسی اشتباه میگه فقط میگم بیشتر فکر کنیم و این نه دستوره و نه نصیحت فقط یک توصیه دوستانه ست[shaad]

موفق باشید[golrooz]

مهندس نوجوان
28th October 2013, 12:38 PM
چرا همیشه باید طبق مد لباس بپوشیم ؟
چرا لباس هایی نپوشیم که بهمون میاد ؟
مثلا به نظر شما پوشیدن ساپورت برای یک خانوم چاق معقولانه است ؟
پوشیدن ساپورت قرمز معقولانه است ؟

پوشیدن ساپورت تنگ یعنی به نمایش دادن بدن
یعنی یه جور کلاه شرعی

بنده در کل مخالفم ....

Sabo3eur
28th October 2013, 12:41 PM
دوستان چرا ما هنوز به پوشش گیر میدم
و پوشش افراد رو زیر وال میبریم

مهندس نوجوان
28th October 2013, 12:54 PM
پوشش یک فرد روی افراد جامعه
و پوشش افراد جامعه روی تک تک آدم ها اثر می گذارد

بهتر نیست پوشش ها را کنترل شده انتخاب کنیم ...

m.g.s.t.r
28th October 2013, 01:11 PM
سلام

حس میکنم شما برادر دوقلو m.g.s.t.r هستید(فقط هم به خاطر شباهت آواتار) تازه همین چند وقت پیش متوجه شدم شما دو شخص مجزا هستید چون همیشه به آواتارتون نگاه میکردم
البته برادر دوقلو و حتی یه قلو هم نیستیم[negaran] ولی افتخار اینو داشتم که با آقا مجتبی و دو برادرشون چندسالی هم مدرسه ای باشم![shaad]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد