PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شمارش معکوس مرگ با «ساعت شادی»

سونای
12th October 2013, 11:48 PM
http://media.isna.ir/content/8-83.JPG/2پیشتر، محققان سایتی طراحی کرده بودند که زمان مرگ والدین فرد را پیش‌بینی می‌کرد، اکنون محققان مدعی‌اند ساعتی ابداع کرده‌اند که نه تنها زمان مرگ را پیش‌بینی می‌کند، بلکه شمارش معکوس آن را نیز آغاز می‌کند. کاربران یک پرسشنامه در مورد تاریخچه پزشکی خود پر کرده و سن خود را از نتایج کلی به دست آمده برای دستیابی به امتیاز مرگشان کم می‌کنند. این امتیاز وارد ساعت «Tikker» شده و شمارش معکوس آغاز می‌شود.
ساعت Tikker که عنوان ساعت مرگ را نیز گرفته، توسط فردریک کولتینگ، مخترع سوئدی ساخته شده که دور از ناخوشایند بودن آن، دستاورد خود را «ساعت شادی» نامیده و مدعی است که آنرا برای کمک به مردم در کسب بیشترین لذت از زندگی و عزیز داشتن زمان باقیمانده طراحی کرده است. کولتینگ این ایده را در زمان فوت پدربزرگش به دست آورد. کاربران برای به کار انداختن Tikker باید با وارد کردن اطلاعاتی در مورد تاریخچه پزشکی خود یک پرسشنامه را پر کنند. همچنین از آنها در مورد عادات سیگار کشیدن یا نوشیدن مشروبات الکلی سوال پرسیده شده و تاریخچه وجود سرطان، دیابت یا هر گونه بیماری دیگر در خانواده پیگیری می‌شود.
از دیگر سوالات این پرسشنامه در مورد میزان ورزش افراد و همچنین وزن آنها است. سپس سن افراد از نتایج به دست آمده کم می شود تا نرخ مرگ به دست بیاید و در ساعت Tikker زمان باقیمانده از زندگی آنها شمارش معکوس را آغاز کند. ردیف بالای نمایشگر دیجیتال ساعت به نمایش سال‌ها، ماه‌ها و روزها می پردازد در حالی که ردیف دوم، ساعت ها، دقایق و ثانیه‌ها را می‌شمرد. ردیف سوم نیز نمایشگر ساعت محلی است. تیم طراح، این ساعت را در سایت کیک‌استارتر معرفی کرده و امیدوارند بتوانند 25 هزار دلار سرمایه جمع‌آوری کنند. هزینه این ساعت 59 دلار بوده و قرار است از آوریل 2014 فروش آن آغاز شود.

منبع (http://isna.ir/fa/news/92071610345/%D8%B4%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B9%DA%A9%D9%88%D8%B3-%D9%85%D8%B1%DA%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%DB%8C): ایسنا

sr hesabi
12th October 2013, 11:50 PM
من به شخصه میخرم
دوست دارم
البته فکر کنم هنگ کنه،یا منفی بزنه[nishkhand]
چون پرسشاش زیاد برای من مناسب نیست

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد