PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوال ویژه از تموم کاربرا

معمار حانیه
5th October 2013, 07:57 PM
http://www.8pic.ir/images/09746463380499549910.jpg

سلام بچه ها یک سوال داشتم.

بیشتر میخوام اقایون شرکت کنند. سوال اینه

اقایونی که حتی دوست دختر هم دارند لطفا شرکت کنند

که ایا شمایی که دوست دختر داری میخوای باهاش ازدواج کنی؟؟

برات حجابش مهمه؟؟؟ میخوای چادر بپوشه؟؟؟

به نظر تموم اقایون یک زن خوب. چه کسی؟؟؟ وچه

خصوصیاتی باید داشته باشه؟؟؟

ایا داشتن حجاب وچادر براتون در امر ازدواج مهمه؟>؟؟

کسی که چادر میپوشه رو عقب افتاده و امل میدونید؟؟؟

ازتون خواهش میکنم حقیقتش رو بگید... چون برای من سوال شده

دارم در باره چادر تحقیق میکنم. لطفا کمکم کنید با

حقیقت گویی..

ممنون

ab.bb
5th October 2013, 08:11 PM
ایا شمایی که دوست دختر داری میخوای باهاش ازدواج کنی؟؟
ندارم. اگر داشتم؛ شاید به ازدواج هم ختم می شد.
حجاب به حد کافی. اجباری به چادر ندارم.
درجه اول باید قابل اعتماد باشه.البته شخصا دوست دارم؛ زنم مخترع، محقق و... یه چیزی تو این مایه ها باشه.
چادر نه ولی حجاب هم درحد کافی باید داشت باشه.
نه، ولی ازشون خاطره بد دارم.در کل پوشش افراد به خودشون مربوطه.

سامان زارع
5th October 2013, 08:31 PM

کسی که دل بستگی بهش دارم و دوستش دارم نوع پوشش برای من مهمه ..هم رنگ جماعت بودنو در مورد حجاب قبول دارم.جزئی از فرهنگ ماست حجاب.اما چادر برام فرقی نداره

به نظر من با اخلاق -پاک-صادق-ومنطقی ....باشه .(البته اگر زیاد ایده ال فکر نکرده باشم)

چادر نه ولی حجاب تا حدودی اره.(اعتدال)

نه.عقب افتاده وامل ما ایرانی هایی هستیم که همیشه یا از این طرف بام میافتیم یا از اون طرف

Majid_GC
5th October 2013, 08:40 PM

به نظرم حجاب امری شخصی و درونی ست و یک مرد خوب کسی ست که عقاید خودش رو به همسرش تحمیل نکنه
و دلایل بهتری برای ارزشمند دانستن همسرش داشته باشه
و در این امر به همسرش احیانا تا جایی که فرهنگ و جامعه مون تحمل کنه آزادی بدهد

زیادی شخصی هست این سوال هر مردی یه سری خصوصیات رو مد نظر داره
به طور کلی یک زن خوب کسی ست که همسرش رو بتونه درک کنه

هر شخصی اعتقادات خودش رو داره و احترام به اون عقاید وظیفه ی ماست ...[golrooz]

Sabo3eur
5th October 2013, 09:26 PM
http://www.8pic.ir/images/09746463380499549910.jpg

سلام سوالتون رو بپرسین

باشه
نه
نه حچاب برام مهم نیس

زن باید خونه داشته باشه ماشین داشته باشه اخلاق هم نداشته باشه مهم نیس بجاش
پدر پولدار داشته باشه
من نمیخوام ازداوج کنم که برام مهم باشه
به نظر من اره
به دوستان بر نخوره نظرم رو خواستن من هم گفتم
حجاب یک امر شخصیه لابد اینجوری میپسنده
حقیقت رو گفتم
دارم در باره چادر تحقیق میکنم. لطفا کمکم کنید با

حقیقت گویی..

ممنون

sr hesabi
5th October 2013, 09:50 PM
با سلام
والا من در مورد خیلی سوالاتون تا حالا حتی فکر هم نکردم
ولی در مورد اینکه چادری بودن و حجاب مهمه یانه؟؟
برام مهم نیست زیاد
ولی اگه خواست میتونم بهش پوشش مورد پسند خودمو پیشنهاد بدم
در کل حجاب یه چیز شخصیه ولی نکته ایی هست اینه که بین دو نفر که قصد ازدواج دارند بهتره از این نظر با هم تفاهم داشته باشند نه توافق،چون بیشتر توافق ها به نتیجه نمیرسه

در مورد زن مورد پسند آقایون؟؟
من فعلا براش پوینت خاصی در نظر نگرفتم ولی اگه بخوام سنتی جواب بدم،شبیه مامانم باشه

در مورد کسی که چادر میپوشه رو عقب مونده میپندارید؟؟
نه ،آزادی همینه هر کی بتونه هر جور دوست داره زندگی کنه و به کسی آسیب نزنه
و چادری اصلا دمدگی نیست بلکه خودش یه مد برای یکسری از افراد هست[golrooz]

kamanabroo
5th October 2013, 10:17 PM
سلام و ممنونم از دعوت [golrooz]

بله برای من مهمه که حتما حجاب مناسب داشته باشه و چادری هم باشه.

اما هیچ وقت نمی رم شخصی رو که چادری نیست یا با حجاب نیست انتخاب کنم که بخوام نظر خودم رو تحمیل کنم!

بلکه از ابتدا شخصی رو انتخاب می کنم که با معیارهای من سازگار باشه

این برداشت اشتباه عموما هست که وقتی یک نفر میگه من می خوام همسر آینده ام مثلا با حجاب باشه یه عده میگن داری اجبار می کنی حجاب یه مسئله شخصیه و ..، در صورتی که وقتی از ابتدا شخصی رو برای ازدواج انتخاب کنیم که متناسب با معیار ماست (یعنی آنچه هست را پذیرفته ایم) اونوقت دیگه این بحث پیش نمیاد.

البته زن و مرد مکمل همدیگر هستند و درسته که از ابتدا همدیگر رو همانطور که هستند می پذیرند اما در ادامه زندگی می توانند به همدیگر کمک کنند تا ارتقاء دنیوی و معنوی داشته باشند.

-------
من فکر می کنم که حجاب هم جنبه شخصی داره و هم جنبه اجتماعی . (یعنی نه یک امر شخصی است که اجتماعی نباشد، و نه اجتماعی که شخصی نباشد)
و اینکه چه مقدارش شخصیه و حریم اجتماعی و شخصی چیه و کجاست جای بحث و گفتگو داره که خارج از موضوع تاپیک میشه.

بعد نوشت: ( این نکته رو هم اضافه کنم که معنای اینکه می پسندم که همسرم چادری باشه این نیست که غیر چادری ها خوب نباشند. چه بسا غیر چادری که از نظر فکری و عمل خیلی خوب و بهتر از بعضی چادری ها باشه. اما بحث سر انتخاب پوشش بود )

maryam kia
5th October 2013, 10:22 PM
من دلم میخواد خانومم چادری باشه[nishkhand][bamazegi]

چکامه91
5th October 2013, 10:23 PM
سلام دوست عزیز
خوبین؟
ببخشید امیدوارم از حرفم ناراحت نشین و بد برداشت نکنین
تنها هدفم کمک به شماست و ابدا نمیخوام شما یا فرد دیگه ای ناراحت بشه
ضمن اینکه نظرم شخصیه

اگه برای اینکه چادر بپوشین دربارش تحقیق میکنین به نظرم اینکه از اقایون این قبیل سوالارو میپرسین زیاد نتیجه نمیده!!
چون شخصا فکر میکنم بخش زیادی از این امر به خود ادم بستگی داره تا دیگران و نگاه اونا، نظرشون، فکرشون و این قبیل موارد.
کلی میگم، یک فرد خوب و نجیب و متین وغیره چه اقا چه خانم با ظاهرش به این صفات نرسیده و این ذاتشه که پسندیده اس به قولی حجاب باطن داره، پاکیه دل داره.
اما همون قول هم میگه از کوزه همان برون تراود که در اوست!!
حجاب ظاهر، به پاکی باطن کمک میکنه گرچه که مثال نقض این موارد متاسفانه کم نیست.
بازم ببخشید امیدوارم سوتفاهم نشه چون اصلا نمیخوام ناراحتتون کنم

M@hdi42
5th October 2013, 10:45 PM
سلام

ببخشید. من زیاد نظر نمیدم تو این تاپیک ها ولی خب.... بگذریم.

زماني مصاحبه گري از دکتر علي شريعتي پرسيد :

"به نظر شما چه لباسي را به زن امروز بپوشانيم ؟ دکتر علي شريعتي در جواب گفتند : نمي خواهد لباسي بدوزيد و بر تن زن امروز نماييد . فکر زن را اصلاح کنيد او خود تصميم مي گيرد که چه لباسي برازنده اوست. "

ایشون به مسئله فکر ودرون انسان و بلطبع زن میپردازن نه ظاهرش و یعنی ظاهر رو بر آمده از باطن می دانند. خب منم باید عرض کنم اگر چنانچه فکر و ذهنیت و ذات زن آینده من خراب باشه چادر که هیچ , بلکه کل دنیا رو هم به اون بپوشانیم فایده ای نداره و باز جواب اعتماد من رو نمیتواند بدهد. و برعکس اگه فکرش و سرشت اون درست باشه نازک ترین حجاب ممکن هم براش کفایت می کنه.

سعی میکنم اول از همه به قول جناب کمان ابرو دقیقا زن مورد نظر و همفکر خودم رو انتخاب کنم که نخوام ومجبور نباشم فکری رو برش تحمیل کنم و اگر مسئله ای هم پیش اومد و بر حسب اتفاق بالاخره یک دختر خانم متفاوت از ذهنیت اولیه من قسمتم شد فکرش رو تا حد ممکن به جهت درست هدایت کنم . (عرض کردم جهت درست نه جهت مورد علاقه من)

پس در نتیجه اول پس از شناخت کافی دختر با ذهن پاک رو فارق از حجاب ظاهری انتخاب میکنم و بعد مطمئنم با این انتخاب صحیح زندگی خودش ما رو به جهت درست هدایت میکنه. خیلی دختران حجاب دار چه در جامعه واقعی و چه در همین جامعه مجازی خودمون هست که دم از حجاب میزنن ولی خب کافیه برین به زندگی خصوصی و پیام های خصوصیشون(در جامعه مجازی) توجه کنید و ببینید چه رفتاری دارن و چه خیانت هایی میکنن و با ظاهر موجهشون لاپوشونی میکنن. پس حجاب شاید و شاید بتونه ظاهر رو موجه نشون بده اما اصل و اساس زندگی چیز دیگه ایه که به اون باید توجه بشه.....

در پناه ایزد موفق باشید[golrooz]

سجاد عابدی
6th October 2013, 06:10 AM
این بیش از یک سوال هست

باچادر یا بی چادرش مهم نیست (نه فشن پشن ...)مهم طرز تفکر و..هست

عاشقم باشه،مهربون،وسیع بین باشه،مشورت کنه،بدبین نباشه و..

تاحجاب روچی تعریف کنیم چون حجاب فقط به چادر نیست
چادرالزامی نیست

نه

دارم در باره چادر تحقیق میکنم. لطفا کمکم کنید
باشه

با حقیقت گویی..

ممنون

[/quote]

1=1+1
6th October 2013, 06:39 AM
سلام

ببخشید. من زیاد نظر نمیدم تو این تاپیک ها ولی خب.... بگذریم.

زماني مصاحبه گري از دکتر علي شريعتي پرسيد :

"به نظر شما چه لباسي را به زن امروز بپوشانيم ؟ دکتر علي شريعتي در جواب گفتند : نمي خواهد لباسي بدوزيد و بر تن زن امروز نماييد . فکر زن را اصلاح کنيد او خود تصميم مي گيرد که چه لباسي برازنده اوست. "

ایشون به مسئله فکر ودرون انسان و بلطبع زن میپردازن نه ظاهرش و یعنی ظاهر رو بر آمده از باطن می دانند. خب منم باید عرض کنم اگر چنانچه فکر و ذهنیت و ذات زن آینده من خراب باشه چادر که هیچ , بلکه کل دنیا رو هم به اون بپوشانیم فایده ای نداره و باز جواب اعتماد من رو نمیتواند بدهد. و برعکس اگه فکرش و سرشت اون درست باشه نازک ترین حجاب ممکن هم براش کفایت می کنه.

سعی میکنم اول از همه به قول جناب کمان ابرو دقیقا زن مورد نظر و همفکر خودم رو انتخاب کنم که نخوام ومجبور نباشم فکری رو برش تحمیل کنم و اگر مسئله ای هم پیش اومد و بر حسب اتفاق بالاخره یک دختر خانم متفاوت از ذهنیت اولیه من قسمتم شد فکرش رو تا حد ممکن به جهت درست هدایت کنم . (عرض کردم جهت درست نه جهت مورد علاقه من)

پس در نتیجه اول پس از شناخت کافی دختر با ذهن پاک رو فارق از حجاب ظاهری انتخاب میکنم و بعد مطمئنم با این انتخاب صحیح زندگی خودش ما رو به جهت درست هدایت میکنه. خیلی دختران حجاب دار چه در جامعه واقعی و چه در همین جامعه مجازی خودمون هست که دم از حجاب میزنن ولی خب کافیه برین به زندگی خصوصی و پیام های خصوصیشون(در جامعه مجازی) توجه کنید و ببینید چه رفتاری دارن و چه خیانت هایی میکنن و با ظاهر موجهشون لاپوشونی میکنن. پس حجاب شاید و شاید بتونه ظاهر رو موجه نشون بده اما اصل و اساس زندگی چیز دیگه ایه که به اون باید توجه بشه.....

در پناه ایزد موفق باشید[golrooz]

ماشالا بابا بزرگیم در ضمینه دختر شناسی حرفه ای شده[nishkhand]

موافقم

ولی کلا شیطنت دخترا تو دنیا مجازی بیشتر از واقعیه

ینی اگه دختری تو دنیا مجازی راحت با پسرا حرف زد . دلیل نمیشه حتما تو دنیا واقعیم اینجوری باشه

البته همیشه هم اینجوری نیس

M@hdi42
6th October 2013, 08:54 AM
ماشالا بابا بزرگیم در ضمینه دختر شناسی حرفه ای شده[nishkhand]

موافقم

ولی کلا شیطنت دخترا تو دنیا مجازی بیشتر از واقعیه

ینی اگه دختری تو دنیا مجازی راحت با پسرا حرف زد . دلیل نمیشه حتما تو دنیا واقعیم اینجوری باشه

البته همیشه هم اینجوری نیس

سلام

دقیقا موافقم نوه جان. طبق تجربه شخی من اکثر دخترایی که اینجا شلوغ و شیطون هستن در دنیای واقعی خجالتی وسربه زیر هستن .

m@some
6th October 2013, 09:03 AM
سلام

دقیقا موافقم نوه جان. طبق تجربه شخی من اکثر دخترایی که اینجا شلوغ و شیطون هستن در دنیای واقعی خجالتی وسربه زیر هستن .

داداش شما از کجا میدونیددخترای سایت در دنیای واقعی اینطورن[nishkhand]

M@hdi42
6th October 2013, 09:10 AM

سلام ابجی.بحث این سایت نیست. من 9 ساله درسیستم انجمنی فعالم , در انجمن های متفاوت دیگه . تشخیص این موارد خیلی برام راحت وسهل هست.

معمار حانیه
6th October 2013, 08:13 PM
سلام با تشکر از همگیتون. و در جواب دوست عزیزمون. نه من قصد چادر سر کردن و... ندارم. اما واقعا برام سواله. چون وقتی در

بین بچه ها حرف میزنیم. خیلی چیز ها گفته میشه که من گیج میکنه. برای همین پرسیدم....

واز دست کسی هم ناراحت نشدم.ممنون از نظرات همگی

رضوس
7th October 2013, 11:56 AM
ندارم

هرجور راحته

حجاب بله ولی چادر نه

به هیچ وجه

"golbarg"
8th October 2013, 05:43 PM
منم میتونم درباره دوست دخترم بگم اخه دوست دختر من رو رفتارمن اثر میذاره [sootzadan]

به قول نویسنده میگه:هرکی از دوستش بشناس والا همه دوستای من فکلی هستن فقط یکی داریم ازدر خونه تادردانشگاه چادر داره دیگه تودانشگاه بقیش با میبرش[khande]

"golbarg"
8th October 2013, 05:46 PM

راست میگه من اصلا با اینی که اینجا هستم قابل مقایسه نیستم من تو دنیای واقعی اصلا پسرارو ادم به حساب نمیارم شرمنده دوراز جون اقایون سایت[khande]

maryam kia
8th October 2013, 05:50 PM
سلام

اره قبول دارم.ماشالله چه خوبم دخترا رو میشناسید یادم باشه به باباتون بگم[tafakor]

محسن مهابادی زاده
8th October 2013, 05:54 PM
...

محسن مهابادی زاده
8th October 2013, 05:55 PM
...

"golbarg"
8th October 2013, 05:59 PM
الان هم همچین نوشابه ای برای آقایون سایت باز نمیکنید !!!!!!!!!!

نوشابه میخواستید؟؟؟[nishkhand]
نوشابه باز نکرده اوضامون اینه باز کنیم چی میشه.پلمت براتون میخرم داداش

http://www.eram-group.com/images/pro/pepsi-gazdar-303-ml.jpg (http://www.njavan.com/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&docid=v9RrlJw1-uSzkM&tbnid=CbtJ7xXQs4HnBM:&ved=0CAgQjRwwAA&url=http%3A%2F%2Fwww.eram-group.com%2Fproducts%2Fpepsi-products%2Fpepsi-soft-drinks%2F&ei=1x1UUonrC-rZ0QW_6YCwBg&psig=AFQjCNF4XJWOx_YVEKMVV6f0dmjW6S3Sfw&ust=1381330775244983)

محسن مهابادی زاده
8th October 2013, 06:06 PM
...

"golbarg"
8th October 2013, 06:10 PM
ممنون از محبتتون ...نوشابه ای که خانمها باز کنن به مزاج من سازگار نیست...ما هم حال و روز روبراهی نداریم و نفسمون از جای گرم در نمیاد

من تا حاا توعمرم نتونستم نوشابه بازکنم از بس سفته ارزو نوشابه باز کردن رو دلم مونده هم بابا یاداداشم برام باز کردن.[khejalat]

ای بابا الان هیچ کس نفسش از جای گرم بلند نمیشه

محسن مهابادی زاده
8th October 2013, 06:15 PM
ای بابا الان هیچ کس نفسش از جای گرم بلند نمیشه

هستن یه عده ای که میتونن نفهمن ...به قول دکتر شریعتی : اگر توانستی «نفهمی»می توانی خوشبخت باشی.

farhad_jomand
8th October 2013, 06:41 PM
نوشابه باز نکردی چون تو دختری؟؟[khande]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد