PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا.......................؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دبستان
27th September 2013, 11:24 PM
سلام

می خواستم بدونم دلیلتون برای انتخاب دین اسلام چی بود ؟؟

چرا اسلام ؟؟؟؟؟؟[tafakor][tafakor][soal]

Capitan Totti
28th September 2013, 12:02 AM
بهرحال دین پدریه

zoh_reh
28th September 2013, 12:03 AM
سوال خوبیه

تو خونواده مسلمون متولد شدم،
بعد والدینم سعی کردن هر چی خودشون از دینشون میدونن همونجوری تربیتم کنن،
دیگه بزرگتر شدم و با سوالایی از این قبیل از طرف خودمو دیگران که مواجه شدم راستش نرفتم ادیان دیگه رو مطالعه کنم،
ولی همینقدر دیدم که تو قرآن میگه این دین کاملترین دینه، بعد فرض براین گذاشتم که اگه قرار یه دینی داشته باشم، خب اسلام الگوی خوبی میتونه باشه برا یه زندگی درست،

غیبت نکنید اشد من الزنا

دروغ نگین مساوی با منافقان است

عادل باشی

انصاف داشته باشین
..
..
..
شاید خیلی حالت انتخاب نبود ولی بعنوان نوع دینی که دارم یک انتخاب دلخواهه.امیدوارم دیندار هم باشم.
ببخشید زیاد حرف زدم

عبدالله91
28th September 2013, 08:02 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

ممنون از آقا جواد که زحمت کشیدن و این بحث رو وسط کشیدن.

بنده هم ادیان رو جدا از هم نمیدونم که بخواهم از بینشون انتخاب کنم. سیر تکاملی ادیان مثه سیر تکامل افکار انسانها بوده است. مثالهایی از این قبیل زیادن. مثلا در اختراعاتمون هم سیر تکامل رو میشه دید . ما از همون ابتدا ماشین های مدل امروزی رو نداشتیم ماشین ها با هندل روشن میشدن و ... و الان ماشین های مدل جدید.

ادیان نه تنها جدا از هم و در عرض هم نیستند بلکه در طول هم قرار دارند. به مرور که بشر افکارش تکامل پیدا میکرد و برحسب توان بشر و جوابگویی به نیازهای بشری ادیان تکامل پیدا کردند و وقتی به مرحله ای رسید که تفکرات بشر به حد کافی وسعت پیدا کرده و بزرگ شده بود در این زمان بود که دین کامل عرضه شد و این دین می توانست جوابگوی تمام نیازها و بایدها و نبایدها باشد. بر این اساس به نظرم دین خدا کامل شد و نیازی به عرضۀ دین جدید نبود به عبارت بهتر دیگر نمیشد که این دین که از اول خلقت در نزد خدا اسلام نامیده میشد کاملتر از این بشود و فقط لازم بود که احکام و.. بر اساس زمان از داخل دین استخراج شود که خدا کارشناسانی را برای این کار مامور کرد. دین خدا کامل شد.

ادیان جدا از هم نیستن که بخواهیم از بینشون انتخاب کنیم.عقل سلیم کامل را رها و به ناقص نمی چسبد. هر قدم که بشر جلوتر می گذاشت و دین قبلی کاملتر عرضه میشد عده ای بخاطر برخی تمایلات نفسانی در دین گذشته می ماندند و کامل شدۀ دین رو قبول نمی کردن با آنکه پیامبر خودشان تاکید کرده بود که بعد از خودش پیامبری خواهد آمد که دین کامل تری را خواهد آورد و...

این دیدگاه بنده از ادیان و ... است.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد