PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤال :

"VICTOR"
27th September 2013, 08:32 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوستان میشه لطف کنید بګید ریکت زیایی چی هست ؟

yas-90
27th September 2013, 11:21 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

دوستان میشه لطف کنید بګید ریکت زیایی چی هست ؟

سلام

احیانا منظور شما ریکتزیا نیست؟؟؟

"VICTOR"
28th September 2013, 09:59 AM
سلام

احیانا منظور شما ریکتزیا نیست؟؟؟

من در یک کتاب خوندم و دقیقاً همین رو نوشته بود ، نمی دونم [nadanestan]

یه چیزی مثل انګل و ویروس و قارچ باید باشه فکر کنم [tafakor]

yas-90
28th September 2013, 01:08 PM
من در یک کتاب خوندم و دقیقاً همین رو نوشته بود ، نمی دونم [nadanestan]

یه چیزی مثل انګل و ویروس و قارچ باید باشه فکر کنم [tafakor]

سلام

بله ریکتزیا یک نوع باکتری که عامل بیماریهایی نظیر تیفوس و تب q و آبله ریکتزی و ... میشه

ریکتزیاها به چند گروه تقسیم میشن که هر گروه بیماری خاصی رو ایجاد میکنه....یه جور باکتری داخل سلولی اجباری هستن که درون سیتوپلاسم سلول هدف تکثیر پیدا میکنن

"VICTOR"
28th September 2013, 07:02 PM
سلام

بله ریکتزیا یک نوع باکتری که عامل بیماریهایی نظیر تیفوس و تب q و آبله ریکتزی و ... میشه

ریکتزیاها به چند گروه تقسیم میشن که هر گروه بیماری خاصی رو ایجاد میکنه....یه جور باکتری داخل سلولی اجباری هستن که درون سیتوپلاسم سلول هدف تکثیر پیدا میکنن

میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟

اللخصوص راجع به آبله ریکتزی ؟!

yas-90
28th September 2013, 08:54 PM
میشه یکم بیشتر توضیح بدید ؟

اللخصوص راجع به آبله ریکتزی ؟!

ريكتزيا آگاري عامل بیماری آبله ریکتزیایی...توسط نیش بند پایان منتقل میشن...خود محدود شونده ست یعنی دوره ش که طی شد خوب میشه اما به داکسی سایکلین پاسخ خوبی میده....همراه با تب هست در ابتدا پاپول یا یک برآمدگی در محل گزش ایجاد میشه که به مرور تاول میشه چند روز بعدش تب و سردرد شروع میشه و بدنبالش تاول ها روی سطح بدن شبیه آبله مرغان ایجاد میشن

البته ناقل این بندپایان موش ِ

"VICTOR"
29th September 2013, 07:12 AM
ريكتزيا آگاري عامل بیماری آبله ریکتزیایی...توسط نیش بند پایان منتقل میشن...خود محدود شونده ست یعنی دوره ش که طی شد خوب میشه اما به داکسی سایکلین پاسخ خوبی میده....همراه با تب هست در ابتدا پاپول یا یک برآمدگی در محل گزش ایجاد میشه که به مرور تاول میشه چند روز بعدش تب و سردرد شروع میشه و بدنبالش تاول ها روی سطح بدن شبیه آبله مرغان ایجاد میشن

البته ناقل این بندپایان موش ِ

متشکرم بابت لطفتون .[golrooz]

یه مسئله پیش میاد حالا و اون اینه که تنها راه انتقالش نیش بند پایان هست ؟ چه بندپایانی مثلاً ؟ دوره اش طولانیه ؟ یعنی یه ماه ، دو ماه یا یه هفته اینا ؟ تاول ها در کل سطح بدن شیوع پیدا می کنن ؟ قرمز رنګ هستند یا بی رنګ یا به رنګ پوست ؟

شرمنده سؤالات زیاد شد ولی اګه بازم سؤال داشتم می پرسم [cheshmak]

"VICTOR"
3rd October 2013, 06:00 PM
چی شد جواب سؤالات من پس ؟

yas-90
9th October 2013, 11:32 PM
متشکرم بابت لطفتون .[golrooz]

یه مسئله پیش میاد حالا و اون اینه که تنها راه انتقالش نیش بند پایان هست ؟ چه بندپایانی مثلاً ؟ دوره اش طولانیه ؟ یعنی یه ماه ، دو ماه یا یه هفته اینا ؟ تاول ها در کل سطح بدن شیوع پیدا می کنن ؟ قرمز رنګ هستند یا بی رنګ یا به رنګ پوست ؟

شرمنده سؤالات زیاد شد ولی اګه بازم سؤال داشتم می پرسم [cheshmak]

بله از طریق بندپایان منتقل میشن.....که شپش و کک و کنه و مایت از عوامل منتقل کننده هستن

در آبله ریکتزیایی بعد از یک تا دو روز باکتری در بدن منتشر میشه و بعد از یک تا دو هفته علائم مثل تب و سردرد و درد عضلانی و راش های پوستی ایجاد میشه

از ویژگی های دانه هایی که در سطح بدن ایجاد میشه در آبله ریکتزیایی اینه که از انتها ها شروع میشه و به سمت تنه میاد.....سایز راش ها معمولا یک میلی متر تا یک سانتی متر هست که فکر کنم گاهی ممکنه بیشتر هم بشه یعنی میشه گفت بیشتر متغیره....رنگشون هم اکثرا صورتی یا قرمز هستن

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد