PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال شما مرجع تقليدتان را از كدوم روش ذيل↓ انتخاب كرديد؟

312
21st September 2013, 10:16 AM
سلام[golrooz]
اميدوارم حالتون خوب و در كمال سلامت وسعادت باشيد.

درصورت تمايل اعلام كنيد از كدام يك از روشهاي ذيل براي خودتان مرجع تقليد انتخاب كرديد؟
.....
يك- آن که خود انسان یقین کند؛مثل انکه از اهل علم باشد و بتواند مجتهد و اعلم را بشناسد.

دو- آن که دو عالم وعادل که می توانند مجتهد و اعلم را تشخیص دهند ، مجتهد یا اعلم بودن کسی را تصدیق کنند ؛ به شرط ان که دو نفر عالم عادل دیگر با گفته ی انان مخالفت نکنند.

سه- آن که عده ای از اهل علم که می توانند مجتهد و اعلم را تشخیص دهند و از گفته ی انان اطمینان پیدا می شود ، مجتهد یا اعلم بودن کسی را تصدیق کنند

yas-90
21st September 2013, 10:45 AM
سلام[golrooz]

من متاسفم که روش انتخابیم یکی از احمقانه ترین روشهاست[nadidan]....من گشتم اونی که بنظرم آسونترین بود رو انتخاب کردم...هر چند که با همین انتخاب هم خبط و خطا زیاد دارم[bihes]...خدا یعنی منو میبخشه؟؟[negaran][sar dard]

312
21st September 2013, 10:49 AM
سلام[golrooz]

من متاسفم که روش انتخابیم یکی از احمقانه ترین روشهاست[nadidan]....من گشتم اونی که بنظرم آسونترین بود رو انتخاب کردم...هر چند که با همین انتخاب هم خبط و خطا زیاد دارم[bihes]...خدا یعنی منو میبخشه؟؟[negaran][sar dard]
سلام متقابل
اين تاپيك خداي نخواسته براي اظهار تاسف و ناراحت شدن كاربران نيست.براي همه مومنين احترام قائل هستيم واز شنيدن حرفهاي همه دوستان انشاالله سودخواهيم برد[golrooz]

zoh_reh
21st September 2013, 12:19 PM
روش سوم

Capitan Totti
21st September 2013, 12:40 PM
سلام[golrooz]
افکار ملی و میهنی اشو در نظر گرفتم
و اونو انتخاب کردم[golrooz]

m.g.s.t.r
21st September 2013, 12:46 PM
سه

kamanabroo
25th September 2013, 02:56 PM
بنده هم روش دو.

البته قبل از اینکه به سن بلوغ برسیم به رساله ای که در منزل پدری بود رجوع می کردم.. اما بعد از اینکه فهمیدم باید اصولی انتخاب کرد از روش دوم بهره گرفتم.

kamanabroo
25th September 2013, 02:59 PM
سلام[golrooz]

سلام دوست عزیز
مهم اینه که شما راه درست رو انتخاب کردید و برای شناخت احکام دین اقدام کردین وبه متخصص رجوع کردین و الان هم شکر خدا در همین مسیر هستین.

اتفاقا مشکلی هم نداره. چون الان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تعدادی رو مشخص می کنند و اعلام می کنند که هر کدام از این مراجع عظمی رو انتخاب کنیم مشکلی نداره.

[golrooz]

physician89
25th September 2013, 10:47 PM
سلام
فک کنم بشه روش دوم
یادمه وقتی به سن تکلیف رسیدم با بابام رفتیم که واسه من رساله بگیریم. بابام از چند نفر پرسید کدوم مجتهد بهتره اونام یه نفرو پیشنهاد دادن منم رساله ایشونو گرفتم وقتی ایشون فوت کردن هویجوری یکی دیگه رو انتخاب کردم

رضوس
26th September 2013, 12:17 AM
منم از روش دوم انتخاب کردم و راضی هستم از انتخابم

"VICTOR"
26th September 2013, 09:38 AM
روش سوم .

ولی کلاً زیاد مراجع تقلید رو دوست ندارم ، به نظرم باید در هر احکامی باید اونی که منطقی تر هست رو بپذیریم. [khejalat]

یعنی بهترین حکم ، حالا می خواد مال هر مرجع تقلیدی باشه ، باشه .[nadidan]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد