PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به کمک همه نیاز دارم توروخدا جوب بدید

سروه74
20th September 2013, 11:25 AM
سلام یکی از دوستام چندوقت پیش برای اولین بارتوعمرش دوست پسر گرفت بعد یه مدت نمیدونم راست بود یا دروغ گفتن که دوست پسرش با یه دختر دیگم دوسته
رفیق من واسه این پسر وقت خیلی زیادی گذاشت یعنی اصلابراش کم نذاشت اما دوست پسرش رفته بود امار این وخونواده شو به یکی از رفیقاش داده بود
حالا دوستم عذاب وجدان خیلی زیادی داره چند شبی هم هست بکوب گریه میکنه میگه من یه خودم وخونوادم خیانت بزرگی کردم حالام میخواد تااخرعمرش ازدواج نکنه چون میگه به شوهرایندهمم خیانت کردم
البته بااون پسر هیچ رابطه ای بجز تلی حرفیدن نداشته
تروخدا بگید من چه جوری میتونم کمکش کنم
کمکم کنید

Capitan Totti
20th September 2013, 11:35 AM
سلام[golrooz]
دوست شما یه کار احمقانه کرده
بهر حال نمیخوایم ریشه شناسی کنیم
اون قضیه دیگه گذشته...
اون پسری هم که آمار خووادشو داره شاید زین پس در قبال دوستی و رد اون توسط اون دختر تهدیداتی بکنه که خب دور از ذهن نیست
اما اصول نظامی درصد تحقق این تهدیدات رو فراتر از 1درصد نمیدونه[golrooz][esteghbal]
پس به اون دوستت بگو که با خیال راحت به ادامه زندگی اش بپر دازه[cheshmak]
مطمئن باشه خدا[golrooz] جای حق نشسته[golrooz]
از هر دستی بدی از همون دست پس می گیری[cheshmak]

سروه74
20th September 2013, 11:39 AM
سلام[golrooz]
دوست شما یه کار احمقانه کرده
بهر حال نمیخوایم ریشه شناسی کنیم
اون قضیه دیگه گذشته...
اون پسری هم که آمار خووادشو داره شاید زین پس در قبال دوستی و رد اون توسط اون دختر تهدیداتی بکنه که خب دور از ذهن نیست
اما اصول نظامی درصد تحقق این تهدیدات رو فراتر از 1درصد نمیدونه[golrooz][esteghbal]
پس به اون دوستت بگو که با خیال راحت به ادامه زندگی اش بپر دازه[cheshmak]
مطمئن باشه خدا[golrooz] جای حق نشسته[golrooz]
از هر دستی بدی از همون دست پس می گیری[cheshmak]
سلامممنون از کمکت ولی مشکل دوستم عذاب وجدانشه

سامان زارع
20th September 2013, 11:44 AM
سلام.بعض وقتها باید ادما یه شرایطی رو تجربه کنند تا بفهمند یک رابطه عاطفی در عین حال میتونه خوب باشه وهم بسیار خطرناک...ولی این تجربه برای دوست تجربه خوبی بود در عین حال که اتفاق خاصی رخ نداده

سامان زارع
20th September 2013, 11:46 AM
خیانت موقعی رخ میده که تو همزمان با چند نفر رابطه داشته باشی .

Capitan Totti
20th September 2013, 11:47 AM
سلامممنون از کمکت ولی مشکل دوستم عذاب وجدانشه
[golrooz]
ببخشیدا آبجی[golrooz]
عذاب وجدان تو سرش بخوره:|
حالا که زودتر از ماهیت پست و رزیل و فلک زده ی اون پسر آگاهی یافته
باید خدا رو هزار بار شکر کنه ئو نماز شکر بجا بیاره
در هر حال در صورت تهدید اون دختر میشه راه های دیگه ای رم بررسی کرد[cheshmak]

سروه74
20th September 2013, 11:47 AM
خیانت موقعی رخ میده که تو همزمان با چند نفر رابطه داشته باشی .
ولیرفیقم عاشقانه اون پسرو میخواست
توروخدا یه کاری واسه عذاب وجدانش بکنید داره دیوونه میشه

سامان زارع
20th September 2013, 11:48 AM
بنظر شخصی من وقتی چنین حسی داره دوستت نشون دهنده پاکیشه و عذاب وجدانشم بهمین خاطر ه و طبیعی .[golrooz]

سروه74
20th September 2013, 11:49 AM
بنظر شخصی من وقتی چنین حسی داره دوستت نشون دهنده پاکیشه و عذاب وجدانشم بهمین خاطر ه و طبیعی .[golrooz]
ممنون بخدا انقد این وبهش گفتم خودمم خسته شدم

"golbarg"
20th September 2013, 11:51 AM
وای چه دوست حساسی داره.چند سالشه دوستت؟؟؟

بنظرم بادوستت حرف بزن بگو این یه تجربه بوده برات که پسرابامردارو بهتر شناخته

بش بگو نترس به شوهرت خیانت نکردی مطمءن باشه شوهرش صد درصد بایکی قبلا رابطه داشته

به دوست بگو اگه واقعا بنظرش واقعا به خانوادش خیانت کرده دیگه این کارو نکنه تا زمانی که ازدواج میکنه

الان تو جامعه مارابطه دوستی عادی شده بابا اخرشم به ازدواج میپونده جدیدا به دوستت بگو جدی نگیره

سامان زارع
20th September 2013, 11:54 AM
ولیرفیقم عاشقانه اون پسرو میخواست
توروخدا یه کاری واسه عذاب وجدانش بکنید داره دیوونه میشه
شاید ما نتونیم درک درستی از اون احساسات داسته باشیم..ولی من هم تجربه کردم ب گونه ای دیگه ..باید بتونیم احساساتمونو کنترل کنیم..عذاب وجدانه دوستت بیهودست.هیچ وقت بخاطر گذشته ایندمونو نباید خراب کنیم..تجربه شد براش..وگذر زمان حال دوستت بهتره میکنه ..مطمئنا

سروه74
20th September 2013, 11:56 AM
وای چه دوست حساسی داره.چند سالشه دوستت؟؟؟

بنظرم بادوستت حرف بزن بگو این یه تجربه بوده برات که پسرابامردارو بهتر شناخته

بش بگو نترس به شوهرت خیانت نکردی مطمءن باشه شوهرش صد درصد بایکی قبلا رابطه داشته

به دوست بگو اگه واقعا بنظرش واقعا به خانوادش خیانت کرده دیگه این کارو نکنه تا زمانی که ازدواج میکنه

الان تو جامعه مارابطه دوستی عادی شده بابا اخرشم به ازدواج میپونده جدیدا به دوستت بگو جدی نگیره
18سالشه ممنون عزیزم حتما بهش میگم

سامان زارع
20th September 2013, 11:57 AM
ه
این توجیه باعث میشه برای هررابطه نادرستی این استدلال غلط رو بکار ببرید.تو خود پاک باش اگر دنیا ......

"golbarg"
20th September 2013, 12:00 PM

ای کاش دوستت پیشم بود تامیبردمش پیش کسایی بش نشون میدادم که ازدست این پسرا چی کشیدن

میگذره ناراحت نباش[shaad]

sr hesabi
20th September 2013, 12:00 PM

خب آخه تو 18 سالگی عاشق میشه؟؟
خب اشتباه کرده
بهش بگید که عذاب وجدان نداره که نترس اون پسره هم دنبال دردسر نمیگرده
عذاب وجدان رو تبدیل به تجربه کن تا دیگه اینقدر زود عاشق نشی
فیلم گرون آپ دو رو بگیرید با هم ببینید
روحیتون باز میشه

"golbarg"
20th September 2013, 12:05 PM
[QUOTE=سامان زارع;529232]این توجیه باعث میشه برای هررابطه نادرستی این استدلال غلط رو بکار ببرید.تو خود پاک باش اگر دنیا ...

این توجیه نیست این اطمیئان هستش.

یعنی پسری هست که بادختری رابطه نداشته باشه اصلا.نکه نیست هست اما تو 10تا یکی[nishkhand]

عبدالله91
20th September 2013, 12:08 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

میتونین باهاش حرف بزنین. راحت به حرفاش گوش بدین. به احساساتش اهمیت بدین. سعی نکنین در این مواقع نصیحتش کنین یا کارش رو عادی جلوه بدین.

در اینجور مواقع بهترین کار این است که حرفاشو تایید کنی با اما و اگر و نشون دادن راه درست. بهش بگین بله به خونواده و همسر اینده اش خیانت کرده،بگو تو امانتی هستی دست پدرت تا به کسی که کنارش آروم میشی برسی، اما حالا گذشته و همین که زنده هستی نشون میده که خدا بهت یه فرصت داده تا جبران کنی و مثه قبل پاک بشی. میتونی راحت برگردی به قبل و جبران کنی.راه باز است.نشستن و افسوس خوردن نشان از این میده که دوباره تکرار خواهی کرد پس بجای افسوس الکی به ماجرا فکر کن و خودتو و زندگیتو محکم بساز.

بگو تو نیت درستی داشتی اما به این نتیجه رسیدی که این رابطه ها درست نیستن و آخرش خیانت خواهد بود. همین که زود خدا بهت فهموند که این کارت اشتباه است خدارو شکر کن و عزمت رو جزم کن تا از این اشتباه ها تکرار نکنی. خدا بهت اهمیت داده که بهت فهمونده داری اشتباه میکنی و این نشانۀ یک آغاز دوباره است. یک آغازی با بصیرت.

نکنه عادی جلوه بدی کارش رو که آینده اش رو ویران خواهی کرد با این کار. آرامش تودم با راه درست نیاز دوستت هست چون فطرت انسانی خودش رو هنوز از دست نداده

نو آور
20th September 2013, 12:09 PM
به نظرم ابتدا باید این موضوع را به یک تجربه ارزشمند تبدیل کند تا دیگر تکرار نشود. بعد هم به کلی آن را فراموش کند. فقط یک درس عبرت برای آینده ای بهتر.[golrooz]

سامان زارع
20th September 2013, 12:10 PM
[QUOTE=سامان زارع;529232]این توجیه باعث میشه برای هررابطه نادرستی این استدلال غلط رو بکار ببرید.تو خود پاک باش اگر دنیا ...

یعنی پسری هست که بادختری رابطه نداشته باشه اصلا.نکه نیست هست اما تو 10تا یکی[nishkhand]
دوست عزیز منظورم اینه که تو دنیا اگر همه وهمه هم بد بودنندا خوب وپاک باشیم ..اونوقت تبدیل میشیم به خاص ترین ادم دنیا..............[shaad]

"golbarg"
20th September 2013, 12:10 PM
خب آخه تو 18 سالگی عاشق میشه؟؟
خب اشتباه کرده

عاشق شدن سن نمیشناسه اینجور شنیدم حالا واقعیت نمیدونم

عبدالله91
20th September 2013, 12:11 PM
ای کاش دوستت پیشم بود تامیبردمش پیش کسایی بش نشون میدادم که ازدست این پسرا چی کشیدن

میگذره ناراحت نباش[shaad]
میخوای از زندگی بندازیش؟ اگه کسی رو به رابطۀ غلط بیاره باید تاوانش رو هم بپردازه چه دختر و چه پسر. فرد باید تاوان اشتباهش رو بپردازه.

"golbarg"
20th September 2013, 12:13 PM
[quote="golbarg";529240]
دوست عزیز منظورم اینه که تو دنیا اگر همه وهمه هم بد بودنندا خوب وپاک باشیم ..اونوقت تبدیل میشیم به خاص ترین ادم دنیا..............[shaad]

معلومه من شخصا حاضرنیستم خودمو بد کنم که مثلا شوهرم قبلا باکسی بوده.بوده که بوده به من چه اما اینکه بخوای بخاطرشوهر اینده که معلوم نیست

کیه حالا ارززششوداره یا نه عذاب وجدان داشته باشی بنظرم بی معنیه.نیست؟؟؟؟

"golbarg"
20th September 2013, 12:14 PM
میخوای از زندگی بندازیش؟ اگه کسی رو به رابطۀ غلط بیاره باید تاوانش رو هم بپردازه چه دختر و چه پسر. فرد باید تاوان اشتباهش رو بپردازه.

ای بابا چرا همه با من دعوا دارید خوب[esteress]

یچیزی گفتم امیدوار شه که فکر نکنه خودش فقط اینجوریه ای بابا اصلا اشتباه کردم ولم کنید[khande]

kamanabroo
20th September 2013, 12:20 PM
سلام

این یه اتفاقی هست که الان خیلی زیاد هم شده

زمان درسته که همه چیز رو در خودش حل می کنه اما تا این زمان بخواد بگذره از نظر روحیه ، آدم داغون میشه.

فکر میکنم برای این دختر خانم بهترین آرامش اینه که :

به این فکر کنه که خداروشکر که فقط در حد تلفن بوده و خدا روشکر که قبل از اینکه تمام احساسش رو از بین ببره ، برگشته. پس چیزی رو از دست نداده بلکه کلی هم درس از زندگی پر تلاطم دنیا گرفته که اعتماد کردن به دیگران (در این امور) به دور از خانواده یعنی محرومیت..

به این فکر کنه که هنوز اول راه جوانی است. هنوز خیلی از تجربه های قشنگ زندگی پیش روشه. هنوز خیلی کارهای می تونه انجام بده که دنیا بهش افتخار کنن چه برسه به پدر و مادر و چه برسه به شوهر آينده..

به این فکر کنه که عذاب وجدان یه اصله و معناهای زیادی داره، یعنی هنوز دلش زنده است یعنی خدا دوستش داره که عذاب وجدانش بیداره.. و اگر خدا دوستش نمی داشت به این زودی متوجه راه اشتباهش نمی شد و وقتی متوجه می شد که شاید دیر بود.

و به اینکه بهترین آرامش در یاد خداست. یاد خدا هم به ذکر گفتن نیست. همین که آدم یه خلوتی با خدا بکنه و حرفای دلش رو بزنه مطمئن باشه که خداوند هم آرامش رو به دلش بر می گردونه هم این که دلها دست خداست و از چیزی نگران نباشه . وقتی انسان رابطه اش رو با خدا بیشتر می کنه خدا جلوه های حضورش رو در دلش و زندگیش پر رنگ تر می کنه تا خیالش از همه چیز راحت بشه.

نماز خیلی مهمه و دل رو محکم می کنه . نماز اول وقت..
امام علی ع می فرمایند (نقل به مضمون) وقتی دلت آمادگی رابطه با خدا رو داره معطل نکن هر چی می تونی با خدا حرف بزن بزار خدا بیاد تو دلت..

الان بهترین موقعیته که خدا خواسته بهش نشون بده تو دلت جای هر کسی نیست..

یه خیانت بودنش هم فکر نکنه . چون کار دل گاهی دست خود آدم نیست. و این معناش خیانت نیست.

و دوستانش هم می تونن براش دعا کنن . دعای دوستان هم تاثیرش خوبه.

فقط شما باید فضای اطرافش رو از فضای غم خالی کنین. باید جوری باهاش رفتار کنین که هم احساس کنه حرف دلش رو زده هم یه خوشبختی بزرگ منتظرشه..

انشاالله به یاری خدا حال دلشون هم خوب میشه. [golrooz]

Capitan Totti
20th September 2013, 12:21 PM

احساس میکنم فمینیست ها در حال فعالیت شدید و اکید هستن :|
همچینم نیست که پسر یه موجود دیو مانند و دختر پری ئی معصوم باشه...[golrooz][esteghbal]

18سالشه
دیگه بدتر
دلش خوشه و روزی 10کیلومتر ندوئیده و سختی بخودش ندیده که بدونه عشق و عاشقی یعنی چی :|

سامان زارع
20th September 2013, 12:21 PM
[quote=سامان زارع;529244]

معلومه من شخصا حاضرنیستم خودمو بد کنم که مثلا شوهرم قبلا باکسی بوده.بوده که بوده به من چه اما اینکه بخوای بخاطرشوهر اینده که معلوم نیست

کیه حالا ارززششوداره یا نه عذاب وجدان داشته باشی بنظرم بی معنیه.نیست؟؟؟؟
فطرت پاکشه که باعث عذاب وجدانش شده نه ترس از شوهر ایندش ..............[shaad].......

ghalbeyakhi
20th September 2013, 12:25 PM
سلام دوست گرامی امیدوارم که حال دل شما و دوستون خدایی باشه
این حرفایی که دوستت زده که ازدواج نمی کنم و این حرفا بعد از یه مدت از یادش میره الان چون استرس داره و عذاب وجدان ممکنه همه جور حرفی بزنه این حرفاشو اصلا و ابدا تایید نکن که تو درست میگی و نباید ازدواج کنی و خیانت کردی و از این حرفا چون تایید این حرفا باعث افسرده تر شدن او میشه بهش بگو درسته تو یک اشتباهی کردی و الان با عذاب وجدان داری جبرانش می کنی الان دیگه باید تصمیم بگیری برای ادامه ی زندگیت نمی تونی یک جا بشینی و برای اتفاقات نیفتاده عزا بگیری و غصه بخوری نهایتش اگر هم که پسره تهدیدش کرد باید بره و تمام قضیه رو برای خانوادش توضیح بده و مسلما خانواده هر چقدر هم که از دست فرزندشون ناراحت باشند دیگه حق رو به یک پسره ی غریبه و نادان نمی دهند نهایتش اینه که فقط باید برای خانوادش توضیح بده و از اونا دلجویی کنه و به زندگیش ادامه بده .

"golbarg"
20th September 2013, 12:29 PM
دوستان من از گفتای خود پشیمانم جدی میگم[bamazegi]

میگن هیچ زنی توانای مقابله با مردا رو نداره اینه[khande]

بیچارم کردید[nishkhand]

sr hesabi
20th September 2013, 12:29 PM

عاشق شدن سن نمیشناسه درسته
ولی شما یک نگاهی به جامعه بنداز
میبینی خیلی ها در سن 18 سالگی به قولی عاشق میشوندو نود درصد این عشق ها به پوچی میرسه
چون این احساس بوجود اومده عشق نیست

کسی که فقط با یک ارتباط صرفا تلفنی اینگونه خودش رو باخته اگه بخواد تو جامعه الان قدم بزاره که نابود میشه

برای همینه که میگند اینقدر روابط دختر و پسر را در سنین پائین محدود نکنید
چون نتیجه اش میشه همین ،احساسات
وهمیشه یک طرف عینخیالش نیست و طرف دیگه ضربه میخوره[golrooz]

سروه74
20th September 2013, 12:39 PM
اره واقعیت داره

masoume.a.92
20th September 2013, 12:50 PM
سلام یکی از دوستام چندوقت پیش برای اولین بارتوعمرش دوست پسر گرفت بعد یه مدت نمیدونم راست بود یا دروغ گفتن که دوست پسرش با یه دختر دیگم دوسته رفیق من واسه این پسر وقت خیلی زیادی گذاشت یعنی اصلابراش کم نذاشت اما دوست پسرش رفته بود امار این وخونواده شو به یکی از رفیقاش داده بود حالا دوستم عذاب وجدان خیلی زیادی داره چند شبی هم هست بکوب گریه میکنه میگه من یه خودم وخونوادم خیانت بزرگی کردم حالام میخواد تااخرعمرش ازدواج نکنه چون میگه به شوهرایندهمم خیانت کردم البته بااون پسر هیچ رابطه ای بجز تلی حرفیدن نداشتهتروخدا بگید من چه جوری میتونم کمکش کنم کمکم کنیدگلم شرمندتم من دیر رسیدم. خب حرفای دوستانم که اصلا نتونستم بخونم ولی مطمینم خوب بهت کمک کردن صحبت های تو خیلی میتونه تاثیر داشته باشه باهاش خیلی صحبت کن بگو این احساس های الانش گذراست این تجربه بشه براش خوب شد زود فهمید بگو خیلیا ممکنه اینطوری اشتباه کنن ولی خیانت که نکرده حالا این احساساتو بذاره کنار خودشو به کارهای دیگه مشغول کنه عبرت بگیره که دیگه از این اشتباها نکنه...

سونای
20th September 2013, 12:52 PM
سلام عزیزم
پسرخالم رضا ( خیلیاتون میشناسین ) یه مثالی از یادم نیست چه کسی میزنه که گفتن ( من خیلی خلاصه میکنم )
: وقتی یه لکه یه قطره روی شلوار میفته یه نگاه میکنی و به این فکر میکنی که بعدا باید تمیز شه... رو بلوز میفته سعی میکنی یکم پاکش کنی و پاک کردن کاملو بزاری بعد..اما وقتی رو چشمت میفته یا رو عینکت میفته همون لحظه سریع پاکش میکنی....

به این دوستت هم بگو :

که برا خدا مثل چشممون با ارزشی که سریع متوجت کردو با این عذاب وجدان، میخواد پاکت کنه ..ازین عذاب وجدان استفاده کن تا دیگه این مسائل پیش نیاد.....
بدون که این این عذاب وجدان خوبه برا یه توبه ناب و عاشقانه.....

واسه نگرانی بابت همسر آیندت هم : دیگه چشمتو رو این چیزا محکم ببند و هر شب هم با خدا خلوت کن یه آیه بخون و یه صلوات بفرست به نیت و از طرف همسری که خدات یروزی یه جایی به حرمت این توبه و این عهدی که میبندی انشاءالله صالحش رو قسمتت میکنه...آمین
با خدا عهد ببند و رو عهدت وفادار باش....به امید خدا که آثار این عهد و وفاداری بیشتر خواهد بود و انشاءالله که اون قضیه پوشیده و بخشیده شه...انشاءالله که وفاداریت رو ثابت میکنی خدا هم دلت رو آروم میکنه...آمین
[golrooz]

zoh_reh
20th September 2013, 12:55 PM
سلام [golrooz]
ضمن تایید راهنمائهای اکثر دوستان بخصوص کمان ابرو گرامی ،

به دوستتون تبریک میگم که دوست خوبی مثل شما رو داره،

به توصیه یکی از دوستان اصلا از راه نصیحت و تذکرات این جور چیزا بر نیاین ، فعلا ایشون احتیاج به همدردی داره، فعلا ممکنه احتیاج به تنهایی داشته باشه و ایشونو به کار یا جایی یا افرادی که ازش لذت می بره ببرین و به نوعی مشغولش کنین.

سعی کنین براش توضیح بدین که زندگی مثل یه پازله که هر تکه اش جای خودشه اگه ما اونا رو درست بچینیم به تصویر درستی می رسیم،

اگه اتفاقی مثل همین واقعا اتفاقه نه حادثه ، قرار نیست زندگی تعطیل بشه این بخش از زندگیش یک تجربه براش میشه ، و زندگی جریان داره هر چند ما بهاطر بخش از اون بخوایم تعطیلش کنیم.

زندگی آبستن حواثه و ما هریک به نوعی ماما.

ضمنا جهت یادآوری به دوستتون نگین که تو سایت برای حل مشکلش اقدام کرده اید هر چند ایشان را معرفی نکردین.[golrooz]

محسن مهابادی زاده
20th September 2013, 01:03 PM
درود برشما
اينکه داري تلاش ميکني به دوستت كمك کنی قابل تحسينه ؛ اين عذاب وجدان ناشی از فرهنگ و اعتقادات خانوادگيه و دربسياری فرهنگها و بعضي از خانواده ها اين موضوع جنجالی دختر و پسر اهميت نداره و عذاب وجدان هم در كارنيست؛ ايشون رفتار خارج از چارچوب اخلاق انجام نداده بلکه فقط به يک نياز طبيعي انسان براي ارتباطات اجتماعي پاسخ داده و يک تجربه جديد كسب كرده براي ارتباط با مردم و کنترل ارتباطها ؛ ايشون هم اگر رفتارپرخطري نداشتن پس نگران نباشن و فقط بهتره بدونن ارتباطات اجتماعي لازمه ولي بايد کنترلش كنيم ؛ عذاب وجدان هم مربوط به فرهنگ خانواده شونه و نشانه سلامت روان ايشون هست و اصلاجاي نگراني نيست

سروه74
20th September 2013, 01:17 PM
واقعا از همه تون تشکر میکنم درحق دوستم خواهربرادری کردید
همه تون ودوست دارم[golrooz][golrooz][golrooz]

"VICTOR"
20th September 2013, 01:36 PM
سلام

حرف دوستان متین ، اکثراً به خوبی ګفته بودند و من نیازی به ګفتن تکرار حرفاشون نمی بینم ، اللخصوص جناب کمان ابرو ، آقای عبد الله 91 ، خانم سونای و زهره خانم .

پس یه راه جدا از دلداری میګم :

به ایشون بګید جهت دستیابی به آرامش روحی و روانی نقل شده است آیه ی 2 و 3 سوره ی طلاق ، 3 مرتبه بعد از هر نماز خوانده شود و علامه طباطبایی فرمودند : جهت آرامش قلب دست را بر روی سینه بګذارید و سه و یا چهار مرتبه ، ایستاده و نشسته این آیه ی شریفه را بخوانید : '' اَلَّذینَ آمَنوا و تَطْمَئِنُّ قُلوبُهُمْ بِذِکْرِ اللهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلوبُ .''

دوستان شرمنده خواستم امتیاز بدم ایراد پیدا کرده بود وګرنه پست بعضی دوستان واقعاً عالی بود .

سروه74
20th September 2013, 02:00 PM
سلام

حرف دوستان متین ، اکثراً به خوبی ګفته بودند و من نیازی به ګفتن تکرار حرفاشون نمی بینم ، اللخصوص جناب کمان ابرو ، آقای عبد الله 91 ، خانم سونای و زهره خانم .

پس یه راه جدا از دلداری میګم :

به ایشون بګید جهت دستیابی به آرامش روحی و روانی نقل شده است آیه ی 2 و 3 سوره ی طلاق ، 3 مرتبه بعد از هر نماز خوانده شود و علامه طباطبایی فرمودند : جهت آرامش قلب دست را بر روی سینه بګذارید و سه و یا چهار مرتبه ، ایستاده و نشسته این آیه ی شریفه را بخوانید : '' اَلَّذینَ آمَنوا و تَطْمَئِنُّ قُلوبُهُمْ بِذِکْرِ اللهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلوبُ .''

دوستان شرمنده خواستم امتیاز بدم ایراد پیدا کرده بود وګرنه پست بعضی دوستان واقعاً عالی بود .
سلام ممنونم عزیزم

تارادیس
20th September 2013, 02:23 PM
سلام. نگران نباشید زمان خیلی چیزا رو حل میکنه. ( حالا بگذریم که خیلی چیزها رو هم حل نمیکنه)

شما فعلا همونطور که دوستان گفتن با ایشون همدردی کنید. و حتما متذکر بشید که همه در زندگی اشتباه می کنند مهم اینه که زود متوجه بشیم و این اشتباه باعث اشتباهات بعدی نشه.

h.khakpour
20th September 2013, 04:19 PM
به نظر من خود شما باهاش منطقی حرف بزنین و توضیح بدین که عذاب وجدان داشتن دردی رو دوا نمیکنه جز اینکه خودشو داغون میکنه.بگین که براش تجربه خوبی بوده تا در آینده دیگه مرتکب هیچ اشتباهی نشه.
در وحله بعد هم به نظر من پیش یک روانشناس بره چون اگه از زبون یک آدم علمی بشنوه باورش براش زودتر اتفاق میفته.
موفق و سربلند باشید.

tarannom101
22nd September 2013, 12:19 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

بگید مگه باورنداریم خدا از مادر مهربونتره

پس هرچند اشتباه کرده وحق داره عذاب وجدان بگیره

ولی مطمئن باشه اگه واقعا پشیمون شده اون مهربون نمیذاره تا آخرعمرکسی بفهمه

بهش بگو ای کاش ازاول رابطه پیدا نمیکرد ولی بازم خدارو شکر ازاین دیرتر نشد

بگین اگه دستشو بذاره تو دست خدای ستارالعیوب زندگی با همسرآیندشو اونقدر زیبا میکنه که لذت ببره

تازه مگه اون خدای حافظه نیست بعد از تنبیه (همون عذاب وجدان) اگه واقعا پشیون باشه اون از یادش میبره تا خوب زندگی کنه

بهش بگو اگه خدار رو باور داره ببینه او چی میگه همون رو انجام بده

خدا میگه

باز آی باز آی هر آنچه هستی بازآی

این درگه ما درگه نومیدی نیست

فیض حق باشما
[golrooz][golrooz][golrooz]

mahmoodmah
22nd September 2013, 12:20 AM
سلام

با این که حس گناه داره به نظر میاد کاملا منطقی داره فکر می کنه
بهتره زیاد باهاش بحث نکنی مطمئناً از پس اون بر نمیای
به جاش سعی کنید رفتارتون باهاش با محبت باشه بهش دلداری بدید و به حرف هاش گوش کنید

maryam kia
22nd September 2013, 12:24 AM
[bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes]

محمد نظری گندشمین
22nd September 2013, 12:27 AM
[bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes]

[B] به کمک [golrooz] خدا [golrooz] نیاز دارم و داریم نه به کمک همه

محمد نظری گندشمین
22nd September 2013, 12:29 AM
[bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes][bihes]

[B]شما 6 حس زیبا داری چرا بی حسی ؟

maryam kia
22nd September 2013, 12:33 AM
شما 6 حس زیبا داری چرا بی حسی ؟
ببخشید متوجه نشدم.6حس؟یعنی چی؟

محمد نظری گندشمین
22nd September 2013, 12:38 AM
ببخشید متوجه نشدم.6حس؟یعنی چی؟

حس های چشایی شنوایی بویایی گویایی بینایی و حس ششم ( الهام بخشی )

شاید این حواس به نطر اشنا برسه ولی ما با این حواسه که با دنیا ارتباط برقرار می کنیم
و هر کدوم از این حواس مختل بشه دنیای ما متفاوت تر میشه شایدم دنیامون کوچکتر میشه

معمار حانیه
22nd September 2013, 01:38 AM
سلام عزیزم. راستش حسودیم شد دوست خوبی مثل تو داره. ایشا الله همیشه برای هم باقی بمونید.. با حرفای دیگران به خصوص . کمان ابرو. سونایی .عبدالله 92 کاملا موافقم

اما از نظر من؟؟

ببین عزیزم. حس الانش کاملا قابل درک. هم برای من وهم برای دیگر دوستان چه پسر چه دختر...

باید قبول کرد این مشکل ممکنه برای هرکدام از ما یک روزی اتفاق بیفته ویا افتاده باشه.. چون گاهی اوقات به قول دوستمون دل تو رو به سمتی میکشونه که واقعا دوست نداری..

اما چاره کار؟؟ تو باید باهاش باشی. بیشتر شنونده باشی. اگرم خدایی نکرده فوش هم بهت داد دلخور نشی

بگذاری پای روحیه اش. دختر جماعت روحیه اش حساس . با کوچکترین چیزی میکشنه واشک های مهربونشون

سرازیر میشه. واینکه با توجه به سنش که 18 سالشه این امر کاملا طبیعی که بخواد حس کنه عذاب

وجدان داره ویا ترس داشته باشه. چون هم سن کمی داره وهم ابروش دوس داره وهم میترسه.

پس باید به خوبی اون درک کرد.. با مهربانی باهاش حرف زد. بهش بگو که خدا درش همیشه بر روی

بنده هاش بازه. هیچ وقت بسته نمیشه. اگر ازش بخوای کمکت میکنه. بهش بگو عذاب وجدان مگه نداری؟؟

میگه دارم. بگو خب کاری کن نداشته باشی.. ممکنه ناراحت بشه ویا عصبانی اما میگه چطوری؟ نمیشه

بگو میشه با توبه. با کمک خواستن از خدا. با یانکه قول بدی دیگه از این کار نکنی .. اونم نه به من

به خودت وخدات قول بده. و همیشه هزاران بار خدا رو شکر کن که زود شناختیش// اگر خدایی نکرده

بلایی دیگه ای به سرت میاورد اونوقت چکار میکردی؟؟؟

اگرم یک روزی اون پسره خواست مزاحمش بشه ... اگر به خونواده اش نمیتونه بگه. میتونه با کسی مثل عمو. دایی. خاله .عمه / هرکسی که واقعا صلاح وخوبی دختره میخواد در میون بگذاره..

مطمینن کمکش میکنن...

بهش بگو همین الان قران بگیر دستت ببین چقدر اروم میشی.. پس تا وقتی خدا رو داری نترس. وقتی خدا رو

اعتماد خدارو از دست دادی بترس...

امیدوارم متوجه حرفام بشی.

راستی برای ارامشش میتونی این بگی

1- والّذين اِذا فَعَلوا فاحِشَة اَو ظلموا اَنفُسهم ذكروا الله فَاستَغفروا لِذُنوبِهم(3)؛

و از نشانه‌هاى پرهيزكاران آن است كه: هرگاه مرتكب عمل زشتى شوند، يا به خود ستم كنند، به ياد خدا مى‌افتند و براى گناهان خود از خدا طلب آمرزش مى‌كنند.

4- قُل يا عِبادِىَ الَّذينَ اسرفُوا على اَنفُسهِم لا تَقْنطوا مِن رَحمَة الله إنّ الله يَغفرُ الذُّنوبَ جَميعاً إنَّه هو الغَفورُ الرّحيم(6)؛

بگو اى بندگان من كه بر خود اسراف و ستم كرده‌ايد، از رحمت خداوند نوميد نشويد كه خدا همه گناهان را مى‌آمرزد و او بسيار بخشنده و مهربان است. تعبيراتى كه در اين آيه آمده مانند: «بندگان من»، «نااميد نشويد»، «رحمت خدا»، «آمرزش همه گناهان»، «غفور و رحيم بودن خدا»؛ همه حكايت از وسعت دامنه استغفار و پذيرش توبه و گستردگى رحمت الهى مى‌كند، به خصوص تعبير به "عبادى"؛ «بندگان من»، كه بيانگر آن است كه همه از خوب و بد، بندگان خدا هستند و خداوند به آنها آنچنان مهربان است كه آنها را بندگان خودش خوانده است. بنابراين چشم‌انداز اميد به آمرزش، بسيار وسيع و گسترده اس

راستی اگر به اینترنت دسترسی داره. میتونی نخبگان بهش معرفی کنی.

وقتی بیاد اینجا دلش از بیرون زده میشه. و این خودش شروعی برای راه دوباره

mahsa22
22nd September 2013, 02:22 AM
سلام به دؤست بگو نگران نباشه همه چیز ميگزره اينم مثل بقيه چیزا به اينده فكر كنه اينم يه تجربه بؤد ديگه.زندگی جریان داره[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد