PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراخوانی اندیشه گرا

نو آور
20th September 2013, 11:07 AM
دورود به همگی، از نخبه های دارای مغز ارزیاب و تحلیلگر، دعوت می کنم در باره پاسخ این پرسش، نگره های خود را ابراز کنند:

همه ما می دانیم که به دلایل فرهنگی و اقتصادی، بیشتر استعدادهای برتر تحصیلی و نخبگان ما، در هنگام انتخاب رشته دانشگاهی،
فکر می کنند به چندتائی از رشته های محدود (مانند دندانپزشکی، پزشکی، عمران و حقوق) علاقه (!) دارند و سرانجام نیز به همین
چند مسیر خاص هدایت می شوند.
به نظر شما، به لحاظ تفکر استراتژیک کلان یک کشور، آیا اساسا این موضوع مهم است؟
مثلا اگر نخبه ای در رشته اقتصاد تحصیل نکند، اهمیتی برای آینده اقتصاد کشور دارد؟
آیا اگر فرد برتری مثلا در رشته موسیقی یا جامعه شناسی تحصیل نکند، اهمیتی دارد؟
ممنون می شوم اگر مستدل صحبت بفرمائید.[golrooz]
http://www.uc-njavan.ir/images/8lbe1mvmrgjop1borbr.jpg

Helena.M
20th September 2013, 06:21 PM
بحث خوبیه

من از دیدگاه خودم میگم.......

هر کشوری به یه سری از رشته ها نیاز داره..وهمچنین به افراد خبره در اون زمینه که تحصیل کنندگان در اون رشته اند......

اما گاهی اوقات ممکنه رشته ی تحصیلی یک فرد با حرفه ی فعالیت اون هموانی نداشته باشه.....

Capitan Totti
20th September 2013, 06:52 PM
سلام[golrooz]
متاسفانه چشم و هم چشمی های فجیح و زشت دامن گیرمون شده
جامعه مگه فقط پزشک و مهنذس میخواد؟
مهم تر از اینها مدیر میخواد
مدیری که هدایت کنه اینها رو
چه میدونم کشاورز و گاو دار و کارخونه دار و ...
به شخصه هرگز حاضر نیستم پزشک بشم
چون میدونم با پزشک شدن نمیشه آنارشیستانه به میهن خدمت کرد
پس طبیعی است بر اساس علاقه ی بدون چشم و هم چشمی رشته ی دیگری رو انتخاب کنم[golrooz]
درود بر ایران[golrooz]

zoh_reh
20th September 2013, 07:48 PM
ممنون از ایجاد بحث مفیدتون[golrooz]

در یک جامعه کارگزاران و تصمیم گیرندگان ، نقش اساسی و مهمی در آینده آن جامعه دارند.

باید علاقه و استعداد فرد توسط آموزشگاههای مربوطه ، والدین و خود شخص شناسایی بشه ،

بعد نیاز جامعه ،

در مرحله بعد چیزی که موجب موفقیت جامعه خواهد بود شاغل شدن افراد طبق تخصص و علاقه ای که از قبل جهت داده شده است ، می باشد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد