PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر تابع مولد تمام اعداد اول

navid sadeghpour
18th September 2013, 08:33 PM
سلام دوستان
من به سه تا اصول موضوعه رسیدم که اگر تابعی هر سه رو داشته باشه میتونه همه اعداد اول رو تولید کنه.میخواستم بدونم آیا اثبات شده همچین تابعی وجود نداره؟چون هنوز نتونستم نشون بدم که آیا هرسه اصل میتونه باهم برقرار باشه یا نه؟چون اگه همزمان هر سه تا برقرار نباشه نمیشه همچین تابعی رو پیدا کرد. اگر کسی اطلاعی داره و راهنماییم کنه ممنون میشم.

sr hesabi
18th September 2013, 11:08 PM
سلام دوستان
من به سه تا اصول موضوعه رسیدم که اگر تابعی هر سه رو داشته باشه میتونه همه اعداد اول رو تولید کنه.میخواستم بدونم آیا اثبات شده همچین تابعی وجود نداره؟چون هنوز نتونستم نشون بدم که آیا هرسه اصل میتونه باهم برقرار باشه یا نه؟چون اگه همزمان هر سه تا برقرار نباشه نمیشه همچین تابعی رو پیدا کرد. اگر کسی اطلاعی داره و راهنماییم کنه ممنون میشم.

سلام
با توجه به چیزی که شما میخواهید
تابع زتای ریمان رو ببینید ،من خودم زیاد چیزی درباره اش نمیدونم
ولی فکر کنم لینک زیر کمکتون کنه

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9_%D8%B2%D8%AA%D8%A7%DB%8C_ %D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86

امیدوارم مفید واقع بشه[golrooz]

navid sadeghpour
19th September 2013, 11:06 AM
ممنون از جواب شما.اما فکر کنم شما درست متوجه منظور من نشدید.من سه تا شرط رو بدست آوردم که اگر روی تابعی بررسی بشند و درتابع صدق کنه در این صورت این تابع همه اعداد اول رو تولید میکنه و هیچ عدد غیر اولی هم تولید نمیکنه.

navid sadeghpour
20th September 2013, 12:27 PM
یعنی کسی نیست که اطلاعاتی به من بده.آخه چرا؟
من دوتا کاره دیگه هم در رابطه با نظریه اعداد دارم.اونا رو چیکار کنم؟!

"VICTOR"
20th September 2013, 12:50 PM
سلام

باید جالب باشه ، من که اطلاعاتی ندارم ، از اساتید ریاضیات باید بپرسید . بیشتر کمکتون می کنند .

"VICTOR"
20th September 2013, 01:55 PM
ببخشید الآن دیدم ، یعنی چی هیچ عدد غیر اولی تولید نمی کنه ؟

مګه شما نمی ګید سه شرط بدست اوردید که اګه در یه تابع بررسی بشه یعنی اون تابع تمام اعداد اول رو شامل میشه ؟ خب شاید اعداد غیر اول رو هم شامل بشه ؟!

الآن شما سه شرط بدست اوردید یا تابع معرفی کردید ؟[tafakor]

navid sadeghpour
20th September 2013, 04:01 PM
نه.سه تا شرط هست.که میشه مستقلا روی هر تابعی بررسی کرد.که اگر هر سه در مورد اون تابع درست باشه در اون صورت خروجی تابع فقط شامل اعداد اول و همه اعداد اول نه بعضی هاشون و در ضمن برد یا خروجی همچین تابعی عدد مرکبی به ما نمیده.

"VICTOR"
20th September 2013, 04:55 PM
نه.سه تا شرط هست.که میشه مستقلا روی هر تابعی بررسی کرد.که اگر هر سه در مورد اون تابع درست باشه در اون صورت خروجی تابع فقط شامل اعداد اول و همه اعداد اول نه بعضی هاشون و در ضمن برد یا خروجی همچین تابعی عدد مرکبی به ما نمیده.

خب دوست عزیز وقتی ما شروط رو نمی دونیم ، و می دونم اګه شما بګید لو میره مګر به فردی اعتماد کنید ، چطور راهنماییتون کنیم ؟

بعد با این حساب شروطی که شما مد نظر دارید ، عملاً برد تابع همیشه تمام اعداد اول خواهد بود ، خب اکنون ما باید بهتون بګیم آیا تا کنون چنین شروطی بوده یا خیر ، درسته ؟

بعد یه چیزی من فکر نمی کنم ( مطمئن نیستم از ګفتما ! ) خیلی جدید باشه ، شرمنده واقعاً ولی به نظرم باید چنین چیزی تا به حال بوده باشه مګر شروط شما متمایز از شروطی باشه که تا کنون بیان شده ، به نظرم بهترین راه کمک ګرفتن از اساتید برتر دانشګاهی باشه ![shaad]

navid sadeghpour
20th September 2013, 05:14 PM
من جایی این سه شرط رو ندیدم.یا بهتر بگم اصلا شرایطی رو که بتونه همچین خاصیتی ایجاد کنه ندیدم.بازم از وقتی که گذاشتید ممنون.

meha1368
20th September 2013, 11:41 PM
ببین دوست عزیز هیچ چند جمله ای وجود نداره که خروجیش همواره عددی اول باشه
ولی یه تابعی با استفاده از قضیه ویلسون ساخته شده که همیشه حاصلش عدد اوله . البته این تابع عملا برای اعداد کوچک جواب میده و مقدارش برای اعداد بزرگ خیلی بزرگ میشه . ولی ثابت شده که همیشه عددی اول رو بیرون میده

meha1368
20th September 2013, 11:47 PM
سلام دوستان
در ادامه پاسخم باید بگم اون فرمول رو توی یه وبلاگ پیدا کردم . اینم از لینکش
http://www.mathman.blogfa.com/post-6.aspx
[golrooz]

navid sadeghpour
22nd September 2013, 11:17 PM
سلام شرمنده دیر جواب میدم.یکی دو روزی مشغلم زیاد بود.ببینید من سه چهار سال پیش این فرمولو دیدم.که به نظر نتیجه ای از قضیه ویلسون هست.و زیاد قابل استناد نیست.گذشته از این من سه تا شرط نه چندان پیچیده رو پیدا کردم که بیشتر استدلالی هست تا اینکه از تئوری های پیشرفته استفاده بکنه.و میتونه شروع یه کار علمی برای خودم یا یه ریاضیدان باشه.و اینم بگم که اول یه مجموعه خاص تعریف کردم بعد یه تابع خاص روی اون و بعد....
بازم میگم اون فرمول چه غلط باشه چه درست دخلی به کار من نداره.

meha1368
23rd September 2013, 09:50 PM
سلام شرمنده دیر جواب میدم.یکی دو روزی مشغلم زیاد بود.ببینید من سه چهار سال پیش این فرمولو دیدم.که به نظر نتیجه ای از قضیه ویلسون هست.و زیاد قابل استناد نیست.گذشته از این من سه تا شرط نه چندان پیچیده رو پیدا کردم که بیشتر استدلالی هست تا اینکه از تئوری های پیشرفته استفاده بکنه.و میتونه شروع یه کار علمی برای خودم یا یه ریاضیدان باشه.و اینم بگم که اول یه مجموعه خاص تعریف کردم بعد یه تابع خاص روی اون و بعد....
بازم میگم اون فرمول چه غلط باشه چه درست دخلی به کار من نداره.
با استفاده از قضیه ویلسون به راحتی ثابت میشه که این تابع برای هر عدد دلخواه ، عددی اول رو بیرون میده . ولی مشکل بزرگی که داره اینه که شاید حداکثر بشه برای m=50
ازش استفاده کرد و از اون به بعد محاسبه تابع حتی برای کامپیوترها هم امکان پذیر نیست!!!!!!!!!!!
در مورد اون سه شرط من هنوز متوجه نشدم که اون سه شرط رو خودتون گذاشتید یا قبلا در جایی دیدین و الان فراموش کردین؟؟؟؟؟؟

navid sadeghpour
23rd September 2013, 10:52 PM
ممنون از اطلاعات خوبت جناب meha1368 .در مورد اون سه شرط هم میتونم بگم خودم بهش رسیدم و قبلا جایی ندیدم.

meha1368
24th September 2013, 08:40 AM
[golrooz][golrooz]
خوشحال میشم اگه یکم بیشتر در مورد اون سه اصل صحبت کنیم[golrooz]

navid sadeghpour
24th September 2013, 12:36 PM
سلام.من هم خوشحال میشم اگه بتونم بیشتر در مورد اون سه اصل با شما صحبت کنم.

کمال راعی
26th November 2014, 01:02 AM
دوست عزیز شاید شما هم به آدرس زیر مراجعه کنید در مورد دو اصلی که یک تابع برای
تولید اعداد اول نیاز دارد اطلاعات بیشتری کسب کنید !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

http://riaziadad.blogsky.com/category/usage-false-function/prime-number

دوستان فراموش نکنیم .............. این شخص یک ایرانی است .................................................. .!
امیدوارم مفید واقع بشه[golrooz][/QUOTE]

meha1368
28th November 2014, 01:43 PM
http://s5.picofile.com/file/8153682868/%d8%aa%d8%b9%d8%b1%db%8c%d9%81_%d8%aa%d8%a7%d8%a8% d8%b9_%d8%a7%d8%b9%d8%af%d8%a7%d8%af_%d8%a7%d9%88% d9%84_004.png

تولید اعداد اول نیاز دارد اطلاعات بیشتری کسب کنید !!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

دوستان فراموش نکنیم .............. این شخص یک ایرانی است .................................................. .!
امیدوارم مفید واقع بشه[golrooz][/quote]
دوست عزیز این تابع در عمل هیچ دردی رو دوا نمیکنه چون مقدارش برای اعداد بزرگتر از 1000 به سختی حساب میشه و کامپیوتر ها هم عاجزند از حساب کردنش. اما از لحاظ ریاضی میشه ثابت کرد که حاصلش همواره عددی اوله

- - - به روز رسانی شده - - -

http://s5.picofile.com/file/8153682868/%D8%AA%D8%B9%D8%B1%DB%8C%D9%81_%D8%AA%D8%A7%D8%A8% D8%B9_%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF_%D8%A7%D9%88% D9%84_004.PNG

امیدوارم مفید واقع بشه[golrooz][/QUOTE]
دوست عزیز این تابع در عمل هیچ دردی رو دوا نمیکنه چون مقدارش برای اعداد بزرگتر از 1000 به سختی حساب میشه و کامپیوتر ها هم عاجزند از حساب کردنش. اما از لحاظ ریاضی میشه ثابت کرد که حاصلش همواره عددی اوله

کمال راعی
28th November 2014, 05:46 PM
اگه به آدرسی که دادم میرفتید میدید که برنامه نوشت شده توسط خود من با کامپیوتر من که دارای رم یک گیگ میباشد توانسته تا m= 1000000 به دست آورد البته یک چند دقیقه طول میکشد

لطفاً در برنامه m1=m2 قراردهيد براي اعداد خيلي بزرگ

meha1368
28th November 2014, 08:22 PM
معذرت میخوام. من این فرمول رو با یک فرمول دیگه اشتباه گرفته بودم. میشه بگی دقیقا کی کشف شده؟

کمال راعی
28th November 2014, 11:30 PM
معذرت میخوام. من این فرمول رو با یک فرمول دیگه اشتباه گرفته بودم. میشه بگی دقیقا کی کشف شده؟

اگه به آدرسی که لینک کردم بروید بیشتر متوجه موضوع میشوید این فرمول رو و3فرمول دیگه اعداد اول واین نظریه که توابع همان طور که دارای تابع معکوس هستند دارای تابع جوابهای نادرست هستند

وتا وقتی این مطلب برای کسی روشن نشود نمیتواند متوجه شود که این 3فرمول (که در وبلاگ خودم گذاشتم) + چند فرمول دیگه و.... جه طور بدست آمده من دنبال شهرت نیستم ......

ولی وقتی دیدم که بعضی ها .......... بماند .!

این فرمول دقیقآ نمتوانم بگم کی ولی تمرین و سعی برای یاد گرفتن وبلاگ نویسی باعث شد روی وبلاگ بگذارم همین اگه کسی هم میخواد از اون استفاده کنه بدانه که ثمره 13 سال دفتر سیاه کردن همین

وشاید برای رهای از دفتر سیاه کردن باشه

http://riaziadad.blogsky.com/category/false-function-1-2

meha1368
28th November 2014, 11:43 PM
اگه به آدرسی که لینک کردم بروید بیشتر متوجه موضوع میشوید این فرمول رو و3فرمول دیگه اعداد اول واین نظریه که توابع همان طور که دارای تابع معکوس هستند دارای تابع جوابهای نادرست هستند

وتا وقتی این مطلب برای کسی روشن نشود نمیتواند متوجه شود که این 3فرمول (که در وبلاگ خودم گذاشتم) + چند فرمول دیگه و.... جه طور بدست آمده من دنبال شهرت نیستم ......

ولی وقتی دیدم که بعضی ها .......... بماند .!

این فرمول دقیقآ نمتوانم بگم کی ولی تمرین و سعی برای یاد گرفتن وبلاگ نویسی باعث شد روی وبلاگ بگذارم همین اگه کسی هم میخواد از اون استفاده کنه بدانه که ثمره 13 سال دفتر سیاه کردن همین

وشاید برای رهای از دفتر سیاه کردن باشه

http://riaziadad.blogsky.com/category/false-function-1-2

http://riaziadad.blogsky.com/category/usage-false-functi
بازم معذرت می خوام فکر نمی کردم شما صاحب همون وبلاگ باشید.آخه تو سایتای خارجی جستجو کردک و چیرزی راجع به اون فرمول ندیدم. ولی تابعی که مقدارش همیشه عدد اول باشه توسط یک استاد ایرانی به اسم آقای هاشمی قبلا پیدا شده که البته فرمول زیاد کاربردی نیست. به هر حال از آشنایی با شما خیلی خوشحال شدم امیدوارم افتخار بدین و بازم تو بحث ها ( بخصوص نظریه اعداد(نگین ریاضیات)) همدیگه رو ببینیم[golrooz]

کمال راعی
29th November 2014, 12:02 AM
از این لطفی که به من داشید متشکرم

و همچنین از اون اسم وپیشنهادکاملاً درست شما متشکرم گفتم اولین وبلاگ نویسی من بود عجله کردم در انتخاب اسم

meha1368
29th November 2014, 09:37 PM
ایشالا موفق باشید.مطالب وبلاگتون رو هم دیدم. به دوستان هم توصیه می کنم که حتما به وبلاگ شما سر بزنند. متاسفانه مطالبتون یکم سنگین بود.ایشالا میخونمشون اگر نفهمیدم بهتون خبر میدم

Thorin oakenshield
11th November 2015, 07:37 PM
سلام دوستان

تا به حال هیچ تابعی یافت نشده که مقدار اون تابع به ازای هر عدد طبیعی اول باشه...
اگر اشتباه نکنم، یک نفر به نام میلز
وباز اگه اشتباه نکنم،
در حوالی 1947-1949 ثابت کرد که اقلا یک عدد حقیقی مانند r موجود است که
جز صحیح ِ ( r به توانِ (3 به توان n) ) همواره اول است...
درباره r هیچ اطلاعی ندارم...
تابعی که به طور غیر بدیهی عدد اول تولید کنه...
حتی اگر به لحاظ عملی و کاربردی ببی اهمیت باشه، به لحاظ تیوری بسیار مهم است....
و قطعا برای کاشف نه تنها شهرت جهانی بلکه شهرت تاریخی می آورد.....

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد