PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد ادامه تحصیل و یا رفتن به پلیس فاوا و یا فتا

hosseingrami
17th September 2013, 11:57 PM
سلام به همگی دوستان و هموطنان گل.

برای آینده تحصیلی و کاری مزاحم دوستان میشم.بیشتر مربوط به
پلیس فاوا و فتا هست.در ادام شرایط و سوالات رو مطرح میکنم.

ببیند فاوا داره نیرو میگیره و با مدرک فوق دیپلم هم میگره.
بنده تازه فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات رو با معدل 15.03 به پایان رسوندم.شهر سکونت بنده هم بیرجند هست.

خوب کارشناسی رو قبول شدم و الانم معافیت تحصیلی کاردانیم
هنوز لغو نشده چون کارای فارغ التحصیلیم هنوز انجام نشده.

سوال من ایجاست که برای کارهای گزینش فاوا باید کارشناسیم
رو بیخیال بشم؟؟؟چون میخواستم انتخاب واحد کنم و شروع کنمش.

اگه باید بیخیال بشم، بعدش باید دفترچه خدمت پر کنم یا نه
یک گواهی چیزی از جایی کفایت میکنه؟؟فاوا افسری میگیره؟

خوب قسمت اصلی مشاوره :

همونطور که گفتم کاردانی بنده تموم شده ولی کارهای فارغ التحصیلی
به طور کامل انجام نشده و همزمان کارشناسی رو هم قبول شدم. هدف اصلی خودم فتا بوده
و اونها هم با لیسانس میگیرن.

بنده به دنیای کامپویتر و موبایل و شبکه و تکنولوژی علاقه
خاصی دارم و در این زمینه سعی کردم که همیشه آپدیت باشم و ...

خوب برای من سه حالت پیش میاد :

1.
یا اینکه با کاردانی و بیخیال شدن کارشناسی برم فاوا

2.
یا اینکه کارشناسیم رو برم و بعد فتا شرکت کنم و اگه قبول نشدم و شد دوباره
برم فاوا

3.
و یا اینکه کلا درس بخونم و بیخیال این دو ارگان بشم و بعدش برم سربازی و
ادامه بدبخیتا

در ضمن بنده برادر شهید هستم و پدرم 4 سال پیش فوت کرده اند
و مادر پیری دارم. متاسفانه بدلایلی نمی شود از معافیت کفالت استفاده کنم و برادرم
قبل از فوت پدرم از معافیت شهید استفاده کرد. پس بنابراین مشکل خدمت برایم به شدت
بیشتری وجود دارد چون در اصل باید معاف می شدم ولی به خاطر مسایلی نشده که معاف
بشم(من 4 سال از بردارم کوچتر هستم و اکنون سنم 22 هست)

با توجه به شرایطی که میبینید بهتر هست چه کنم؟

آیا با رفتن به فاوا تحصیل به وقفه میافته؟

اصلا تفاوت فاوا با فتا از جزء تا کل چیه؟درجه و حقوق و
مزایای هر یک چه طوره؟؟

راستی به طور کل وقتی در استخدام نظام در بیای از انجام
دادن چه کارهای دیگه منع میشی؟(بیشتر منظورم شغل دوم و تاسیس شرکت و اینطور
کاراست)

دوستان اگه ممکنه خیلی زود بگین که باید چه کنم چون اگه
بخوام کارشناسی رو بیخیال شم باید زودتر کاراش رو بکنم و اگه هم قرار باشه
کارشناسی رو برم خوب باز فرصت دارم تا هم با خیال راحت تر درس بخونم و فرصتای
بهتری شاید در کل برام پیش باید.

دل خودم با کارشناسی هست ولی اولا شرایط خوبی ندارم(از هر
نظر) و دوما تضمینی وجود نداره که چه فاوا و چه فتا با شرایط ایده آل بعد کارشناسیم
من رو بخوان!!!
در ضمن من به نظام علاقه دارم ولی به هر حال محدودیت های زمانی و مکانی نظامی شدن آدم رو از انجام خیلی از کارها باز میداره. البته ایده خودم شروع همزمان این قضایاست.یعنی برم و از نظر حقوق و مزایا تامین بشم بعدش به صورت غیر مستقیم دست به کارهای دلخواهمم بزنم.غیر مستقیم یعنی بسپرم به کسی و دورادور و غیر مستقیم مدیریت کنم.

پیشاپیش از هر کی کمک کنه ممنونم.

k.ahmadi
18th September 2013, 01:12 AM
سلام دوست غزیز

راستش من خیلی در این زمینه اطلاع ندارم،ولی به نظرم باید به شرایط خودتون نگاه کنین و ببینین کدوم راه خوبه انتخاب کنین.اگه واقعا داشتن شغل و منبع درآمد براتون خیلی مهم و ضروری هس پیشنهاد من اینه که زود برین دنبال فاوا و یه شغل داشته باشین. خودتون بهتر میدونین این روزا پیدا کردن کار خیلی مشکله و خیلی ها هستن با مدرک فوق هم بیکارن پس این موقعیت رو از دست ندین.ولی اگه از این بابت مشکلی ندارین کارشناسیتونو تموم کنین و بعدش اگه خواستین زود وارد فتا یا هر شغل دیگه ای که دوست دارین بشین.

hosseingrami
18th September 2013, 01:36 AM
سلام دوست غزیز

راستش من خیلی در این زمینه اطلاع ندارم،ولی به نظرم باید به شرایط خودتون نگاه کنین و ببینین کدوم راه خوبه انتخاب کنین.اگه واقعا داشتن شغل و منبع درآمد براتون خیلی مهم و ضروری هس پیشنهاد من اینه که زود برین دنبال فاوا و یه شغل داشته باشین. خودتون بهتر میدونین این روزا پیدا کردن کار خیلی مشکله و خیلی ها هستن با مدرک فوق هم بیکارن پس این موقعیت رو از دست ندین.ولی اگه از این بابت مشکلی ندارین کارشناسیتونو تموم کنین و بعدش اگه خواستین زود وارد فتا یا هر شغل دیگه ای که دوست دارین بشین.

سلام. از پاسخت خیلی ممنونم.آره خودمم بر این موضوعات واقفم.
کلا رفتن به کلیه مشاغل و مخصوصا نظام یک بدی داره که اگه درست و از روی علاقه انتخاب نشه یک عمر پشیمونی و دردسر رو به همراه داره.من به هر دو علاقه دارم ولی شرایط فتا ب گمونم باید بیشتر بهم بخوره.فعلا آنچان مشکل پول ندارم و تا الانم خدا رسونده و گاه کداری کار میکنم و خواهم کرد!!! پس گمون کنم فتا کلا برام بهتر باشه.
یک سوال.میشه یک فرد بیکار خودش رو از هر موقع که بخواد بیمه کنه و بعد که جایی استخدام شد بیمه قبلیش رو با بیمه جدید پویست کنه تا ادامه راهش بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!اگه آره چه طور و با چه شرایطی؟؟؟

Capitan Totti
18th September 2013, 02:07 AM
سلام[golrooz]
اگه از روی بیکاری میخوای بیای اصلا نیا
اگه عشق و علاقه داری بیا ولی بازم پشیمون میشی

سخته

ببین
30سال پوتین به پایی
حقوق کم
سختی
و هزار مشکل دیگه

البته من ارتش رو میگم
پلیس که بدتر
3شب بهت خبر میدن جناب سروان فلان خیابون اینطوری شده...[golrooz]

بشین درستو بخون
کار هم
خدا بزرگه
توکل بر خدا[golrooz]

maryam kia
18th September 2013, 03:05 AM
سلام به همگی دوستان و هموطنان گل.

برای آینده تحصیلی و کاری مزاحم دوستان میشم.بیشتر مربوط به
پلیس فاوا و فتا هست.در ادام شرایط و سوالات رو مطرح میکنم.

ببیند فاوا داره نیرو میگیره و با مدرک فوق دیپلم هم میگره.
بنده تازه فوق دیپلم رشته فناوری اطلاعات رو با معدل 15.03 به پایان رسوندم.شهر سکونت بنده هم بیرجند هست.

خوب کارشناسی رو قبول شدم و الانم معافیت تحصیلی کاردانیم
هنوز لغو نشده چون کارای فارغ التحصیلیم هنوز انجام نشده.

سوال من ایجاست که برای کارهای گزینش فاوا باید کارشناسیم
رو بیخیال بشم؟؟؟چون میخواستم انتخاب واحد کنم و شروع کنمش.

اگه باید بیخیال بشم، بعدش باید دفترچه خدمت پر کنم یا نه
یک گواهی چیزی از جایی کفایت میکنه؟؟فاوا افسری میگیره؟

خوب قسمت اصلی مشاوره :

همونطور که گفتم کاردانی بنده تموم شده ولی کارهای فارغ التحصیلی
به طور کامل انجام نشده و همزمان کارشناسی رو هم قبول شدم. هدف اصلی خودم فتا بوده
و اونها هم با لیسانس میگیرن.

بنده به دنیای کامپویتر و موبایل و شبکه و تکنولوژی علاقه
خاصی دارم و در این زمینه سعی کردم که همیشه آپدیت باشم و ...

خوب برای من سه حالت پیش میاد :

1.
یا اینکه با کاردانی و بیخیال شدن کارشناسی برم فاوا

2.
یا اینکه کارشناسیم رو برم و بعد فتا شرکت کنم و اگه قبول نشدم و شد دوباره
برم فاوا

3.
و یا اینکه کلا درس بخونم و بیخیال این دو ارگان بشم و بعدش برم سربازی و
ادامه بدبخیتا

در ضمن بنده برادر شهید هستم و پدرم 4 سال پیش فوت کرده اند
و مادر پیری دارم. متاسفانه بدلایلی نمی شود از معافیت کفالت استفاده کنم و برادرم
قبل از فوت پدرم از معافیت شهید استفاده کرد. پس بنابراین مشکل خدمت برایم به شدت
بیشتری وجود دارد چون در اصل باید معاف می شدم ولی به خاطر مسایلی نشده که معاف
بشم(من 4 سال از بردارم کوچتر هستم و اکنون سنم 22 هست)

با توجه به شرایطی که میبینید بهتر هست چه کنم؟

آیا با رفتن به فاوا تحصیل به وقفه میافته؟

اصلا تفاوت فاوا با فتا از جزء تا کل چیه؟درجه و حقوق و
مزایای هر یک چه طوره؟؟

راستی به طور کل وقتی در استخدام نظام در بیای از انجام
دادن چه کارهای دیگه منع میشی؟(بیشتر منظورم شغل دوم و تاسیس شرکت و اینطور
کاراست)

دوستان اگه ممکنه خیلی زود بگین که باید چه کنم چون اگه
بخوام کارشناسی رو بیخیال شم باید زودتر کاراش رو بکنم و اگه هم قرار باشه
کارشناسی رو برم خوب باز فرصت دارم تا هم با خیال راحت تر درس بخونم و فرصتای
بهتری شاید در کل برام پیش باید.

دل خودم با کارشناسی هست ولی اولا شرایط خوبی ندارم(از هر
نظر) و دوما تضمینی وجود نداره که چه فاوا و چه فتا با شرایط ایده آل بعد کارشناسیم
من رو بخوان!!!
در ضمن من به نظام علاقه دارم ولی به هر حال محدودیت های زمانی و مکانی نظامی شدن آدم رو از انجام خیلی از کارها باز میداره. البته ایده خودم شروع همزمان این قضایاست.یعنی برم و از نظر حقوق و مزایا تامین بشم بعدش به صورت غیر مستقیم دست به کارهای دلخواهمم بزنم.غیر مستقیم یعنی بسپرم به کسی و دورادور و غیر مستقیم مدیریت کنم.

پیشاپیش از هر کی کمک کنه ممنونم.

سلام دوسته عزیز. وقتی مشاغل خوبی مثله کار در بانک برای این رشته مهیاست دیگه چرا برید اونجا با حقوقه کم!!!
البته منم زیاد اطلاعی ندارم ولی کاره نظامی سخته به نظره من ارزش نداره[nadanestan]

hosseingrami
18th September 2013, 11:13 PM
سلام[golrooz]
اگه از روی بیکاری میخوای بیای اصلا نیا
اگه عشق و علاقه داری بیا ولی بازم پشیمون میشی

سخته

ببین
30سال پوتین به پایی
حقوق کم
سختی
و هزار مشکل دیگه

البته من ارتش رو میگم
پلیس که بدتر
3شب بهت خبر میدن جناب سروان فلان خیابون اینطوری شده...[golrooz]

بشین درستو بخون
کار هم
خدا بزرگه
توکل بر خدا[golrooz]

ببین من با سن و تجربه کمم یک چیز فهمیدم.میگم ولی اگه اشتباه میکنم همتون بهم بگین.
به نظرم این دوره باید کار کرد و در کنار کار به علاقه اصلی رسید.چرا میگم علاقه اصلی؟به این دلیل که چه فتا و چه دانشگاه مطلقا به علاقه ما نمی پردازه و حتی ما رو از اهداف اصلیمون دور میکنه و در یک چهار چوب تعریف شده خودش ما رو میکشونه!!!
حالا سختی کار و اونم نوع نظامی و اونم نوع نیروانتظامی واقعا نکته خاصیه که شاید افرادی اون رو به جوون بخرند چون هیچ چیز زجرآور تر از بی پولی و بیکاری برای یک جوون و اونم پسر نیست.

با جملاتی که گفتم حتما به هدفم پی بردی.
هدفم اینه که به علایقم جدا برسم و فتا رو به عنوان یک شغل درآمد دار داشته باشم.شاید سخت به نظر برسه ولی خوب شدینه.
در ضمن ارتش کلا سخته ولی نیرو انظامی آسونتره.بزرگین عیب نیروانظامی هم به قول شما اینه که تو ایام تعطیلم آسایش نداریم!!

خوبی فتا اینه که افراد متخصص هستند و برا علم و عملشون آمدند و صددرصد خیلی از موارد نظامی که قسمتای دیگه الزام دارند اینجا یا کمرنگ تر خواهد بود.یکی از دلایل دل زدنم از فاوا همین امره که نظامی گریش مثل بقیه قسمتاسی ناجاست
بازم اگه اشتباه میکنم دوستان بهم گوش زد کنین.منتهی با دلیل منطقی و محکم
ممنون

hosseingrami
18th September 2013, 11:15 PM
سلام دوسته عزیز. وقتی مشاغل خوبی مثله کار در بانک برای این رشته مهیاست دیگه چرا برید اونجا با حقوقه کم!!!
البته منم زیاد اطلاعی ندارم ولی کاره نظامی سخته به نظره من ارزش نداره[nadanestan]

سلام.
آره شاید حق با شما باشه ولی با وجود سربازی و موارد دیگه تا بخوای مدرک بگیری و بری خدمت از بقیه عقب موندی و اونها هم نیروهای خودشونو میگیرن.البته در صورتی که یکی دو سال عقب نمیموندم طوری نبود ولی الان نمیشه برای بانک و اینا برنامه ریزی کرد.مخصوصا الان که استخدامی ها به شدت کم و سخت شدند.

Capitan Totti
18th September 2013, 11:20 PM
ببین من با سن و تجربه کمم یک چیز فهمیدم.میگم ولی اگه اشتباه میکنم همتون بهم بگین.
به نظرم این دوره باید کار کرد و در کنار کار به علاقه اصلی رسید.چرا میگم علاقه اصلی؟به این دلیل که چه فتا و چه دانشگاه مطلقا به علاقه ما نمی پردازه و حتی ما رو از اهداف اصلیمون دور میکنه و در یک چهار چوب تعریف شده خودش ما رو میکشونه!!!
حالا سختی کار و اونم نوع نظامی و اونم نوع نیروانتظامی واقعا نکته خاصیه که شاید افرادی اون رو به جوون بخرند چون هیچ چیز زجرآور تر از بی پولی و بیکاری برای یک جوون و اونم پسر نیست.

با جملاتی که گفتم حتما به هدفم پی بردی.
هدفم اینه که به علایقم جدا برسم و فتا رو به عنوان یک شغل درآمد دار داشته باشم.شاید سخت به نظر برسه ولی خوب شدینه.
در ضمن ارتش کلا سخته ولی نیرو انظامی آسونتره.بزرگین عیب نیروانظامی هم به قول شما اینه که تو ایام تعطیلم آسایش نداریم!!

خوبی فتا اینه که افراد متخصص هستند و برا علم و عملشون آمدند و صددرصد خیلی از موارد نظامی که قسمتای دیگه الزام دارند اینجا یا کمرنگ تر خواهد بود.یکی از دلایل دل زدنم از فاوا همین امره که نظامی گریش مثل بقیه قسمتاسی ناجاست
بازم اگه اشتباه میکنم دوستان بهم گوش زد کنین.منتهی با دلیل منطقی و محکم
ممنون
سلام [golrooz]
شب بخیر[golrooz]
عزیز من
نیروی انتظامی از ارتش سخت تر نیست؟
من خودم از نزدیک شاهدم
ارتش صبح میرن پادگان-تا 1بعد ا ظهر سرویس رایگان و... تو مدت ساعت اداری سخت ترین کارشون 2ساعت کلاس آموزش نظامی و یه نماز خوندن داخل مسجد پادگان (ظهر)

از من گفتن بود
خیلیا به من همچین حرفی زدن...
افسوس

maryam kia
18th September 2013, 11:21 PM
سلام.
آره شاید حق با شما باشه ولی با وجود سربازی و موارد دیگه تا بخوای مدرک بگیری و بری خدمت از بقیه عقب موندی و اونها هم نیروهای خودشونو میگیرن.البته در صورتی که یکی دو سال عقب نمیموندم طوری نبود ولی الان نمیشه برای بانک و اینا برنامه ریزی کرد.مخصوصا الان که استخدامی ها به شدت کم و سخت شدند.

راستش در مورده سربازی چیزی نمیدونم ولی فک نمیکنم راه دیگه ای وجود نداشته باشه.قطعا هست.اگه اینجوری بود ک اقایون هیچ وقت مثلا در بانک استخدام نمیشدن.
نمیدونم تونستم منظوره خودمو برسونم یا نه[nadanestan]

hosseingrami
19th September 2013, 12:34 AM
راستش در مورده سربازی چیزی نمیدونم ولی فک نمیکنم راه دیگه ای وجود نداشته باشه.قطعا هست.اگه اینجوری بود ک اقایون هیچ وقت مثلا در بانک استخدام نمیشدن.
نمیدونم تونستم منظوره خودمو برسونم یا نه[nadanestan]

آره خوب ولی اینا بعضیاشون کسانی بودند که اول خدمشتون رو رفتن و بعد کارشناسی پیوسته رو مثلا 3 ساله یا همین حدود تموم کردند و یا هم 4 ساله ولی بدون وقفه تموم کردند و بعدش سریع جذب شدند و در ضمن نکته بسیار مهم پارتی رو هم رعایت کردند

hosseingrami
19th September 2013, 12:37 AM
سلام [golrooz]
شب بخیر[golrooz]
عزیز من
نیروی انتظامی از ارتش سخت تر نیست؟
من خودم از نزدیک شاهدم
ارتش صبح میرن پادگان-تا 1بعد ا ظهر سرویس رایگان و... تو مدت ساعت اداری سخت ترین کارشون 2ساعت کلاس آموزش نظامی و یه نماز خوندن داخل مسجد پادگان (ظهر)

از من گفتن بود
خیلیا به من همچین حرفی زدن...
افسوس

نمیدونم عزیز.اینطور که پیداست حق با شماست!
البته این شاید بسته به نوع کار و یا شرایط باشه؟؟؟؟
میشه در مورد این سختی که میگی بیشتر توضیح بدی.آخه جز سختی روزای تعطیل چه سختی ای میتونه داشته باشه؟؟؟ اینا که همه ارگانا میرن نماز و کارای آسونم میکنن و بعضیاشونم از بیکاری دور هم تخمه میشکنن.

راستی من دقت نکرده بودم شما با تجربه تالار نظامی هستی.واقعا نظامی هم هستی؟؟؟

Capitan Totti
19th September 2013, 12:59 AM
نمیدونم عزیز.اینطور که پیداست حق با شماست!
البته این شاید بسته به نوع کار و یا شرایط باشه؟؟؟؟
میشه در مورد این سختی که میگی بیشتر توضیح بدی.آخه جز سختی روزای تعطیل چه سختی ای میتونه داشته باشه؟؟؟ اینا که همه ارگانا میرن نماز و کارای آسونم میکنن و بعضیاشونم از بیکاری دور هم تخمه میشکنن.

راستی من دقت نکرده بودم شما با تجربه تالار نظامی هستی.واقعا نظامی هم هستی؟؟؟

خب رسته بندی داره دیگه
رسته های آماد و اداری بهتره و ساده تره
نه
نیروهای نظامی
جنگ اعصاب بسیار بدی با پرسنل دارن
خیلی بد

سوال آخر هم بی جواب بمونه بهتره

hosseingrami
19th September 2013, 05:13 AM
خب رسته بندی داره دیگه
رسته های آماد و اداری بهتره و ساده تره
نه
نیروهای نظامی
جنگ اعصاب بسیار بدی با پرسنل دارن
خیلی بد

سوال آخر هم بی جواب بمونه بهتره

منظور ار جنگ اعصاب اینه که احترامی در کار نیست و حرف های زور هم زیاد؟؟؟
ایرادی نداره عزیز.همین که نظر میدی کلی ازت ممنونم.

m.g.s.t.r
19th September 2013, 12:05 PM
پارسال در آزمون گزینش فتا شرکت کردم که سوالات کتبی در حد کنکور ارشد بود!!!خوشبختانه قبول نشدم!!!چرا خوشبختانه؟؟
چون برخلاف تصور عموم فهمیدم که فتا یک نیروی کاملا عملیاتیه
یعنی اگر متهم سایبری را ردیابی کردین خودتون هم تشریف میبرید کت بسته میاریدش اداره(احتمال زد و خورد و درگیری هم هست)
ضمنا اونجا میگفتند که 15 نفر برتر دوره را میفرستند کره جنوبی برای دوره آموزشی ضمنا در فتا زبان انگلیسی رایگانه یعنی تا هرجا انگلیش بخونی هزینه با فتاست
و فتا فعلا رسته نداره و کسانی که عهضو فتا میشن رسته آگاهی بهشون میزنن تا حقوق و مزایاشون از بین نره.اینو دوستم که بتازگی دوره فاوا را تمام کرده و استخدام شده میگفت
فاوا عملیاتی نیست و بیشتر کارهای تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی ناجا با اونهاست
راستی هرکدام از فاوا یا فتا بخواهید برید باید 6 ماه در دانشکده پلیس (در شمال غرب تهران)دور آموزش نظامی ببینید

hosseingrami
19th September 2013, 03:29 PM
پارسال در آزمون گزینش فتا شرکت کردم که سوالات کتبی در حد کنکور ارشد بود!!!خوشبختانه قبول نشدم!!!چرا خوشبختانه؟؟
چون برخلاف تصور عموم فهمیدم که فتا یک نیروی کاملا عملیاتیه
یعنی اگر متهم سایبری را ردیابی کردین خودتون هم تشریف میبرید کت بسته میاریدش اداره(احتمال زد و خورد و درگیری هم هست)
ضمنا اونجا میگفتند که 15 نفر برتر دوره را میفرستند کره جنوبی برای دوره آموزشی ضمنا در فتا زبان انگلیسی رایگانه یعنی تا هرجا انگلیش بخونی هزینه با فتاست
و فتا فعلا رسته نداره و کسانی که عهضو فتا میشن رسته آگاهی بهشون میزنن تا حقوق و مزایاشون از بین نره.اینو دوستم که بتازگی دوره فاوا را تمام کرده و استخدام شده میگفت
فاوا عملیاتی نیست و بیشتر کارهای تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی ناجا با اونهاست
راستی هرکدام از فاوا یا فتا بخواهید برید باید 6 ماه در دانشکده پلیس (در شمال غرب تهران)دور آموزش نظامی ببینید

سلام و تشکر ویژه از جواب ارزشمند شما.
آزمونش شامل چیا بود؟؟چند سوال بود؟؟؟میشه بپرسم مدرک دانشگاهی و تخصص شما چیه و در چه حده که میگین قبول نشدین؟؟!

اینا رو از چند نفر شنیده بودم.ولی من دوست دارم این طور شغل رو.به نظرم در نوع خودش جالبه که همه جوره آدم فعال باشه.راستی خوب اینا میشه حالت ماموریت دیگه درسته؟پس باید حقوق مزایاش خیلی از فاوا بهتر باشه.درسته؟
نمیدونین که فتا در بدر ورود درجش چیه و مزایاش چیه؟

تجربه شما کدوم رو تایید میکنه فتا یا فاوا؟من که با فتا خیلی حال میکنم و با توضیحات شما علاقه مند ترم شدم

m.g.s.t.r
19th September 2013, 05:48 PM
سلام و تشکر ویژه از جواب ارزشمند شما.
آزمونش شامل چیا بود؟؟چند سوال بود؟؟؟میشه بپرسم مدرک دانشگاهی و تخصص شما چیه و در چه حده که میگین قبول نشدین؟؟!

اینا رو از چند نفر شنیده بودم.ولی من دوست دارم این طور شغل رو.به نظرم در نوع خودش جالبه که همه جوره آدم فعال باشه.راستی خوب اینا میشه حالت ماموریت دیگه درسته؟پس باید حقوق مزایاش خیلی از فاوا بهتر باشه.درسته؟
نمیدونین که فتا در بدر ورود درجش چیه و مزایاش چیه؟

تجربه شما کدوم رو تایید میکنه فتا یا فاوا؟من که با فتا خیلی حال میکنم و با توضیحات شما علاقه مند ترم شدم

سلام
من خودم بیشتر به فاوا علاقمند بودم از عملیات و این حرفها زیاد خوشم نمیاد !!!
اما وقتی شما علاقمندی بقیه اش اتوماتیک حل میشه
درجه در بدو ورود بستگی به میزان تحصیلات داره که برای لیسانس ستوان دو هستش و فکر کنم برای کاردانی ستوان سه باشه.و خب بعلت عملیاتی بودن رسته طبیعتا یکم مزایاش بیشتره.البته حقوق نظامیها در حالت عدی 20درصد بیشتر از کارمندهاست
این دوستم که با لیسانس رفته فاوا فقط آزمون احکام و عقیدتی وروخوانی قران و تست ورزش و تستهای پزشکی و دندانپزشکی داده بود
ولی برای ما یه آزمون با40 سوال از هوش و ریاضی ومدار الکتریکی و الکترونیک و مدارمنطقی بود(پاشدم اومدم تهران 2 ساعت آزمون بود و بعدش هم برگشتیم!!)
من لیسانس الکترونیک هستم از آزاد تبریز و البته برای آزمون هم نخونده بودم!!!!!
یه دوستم از کتبی قبولشد ولی دندانپزشکی رد شد

hosseingrami
19th September 2013, 07:24 PM
سلام
من خودم بیشتر به فاوا علاقمند بودم از عملیات و این حرفها زیاد خوشم نمیاد !!!
اما وقتی شما علاقمندی بقیه اش اتوماتیک حل میشه
درجه در بدو ورود بستگی به میزان تحصیلات داره که برای لیسانس ستوان دو هستش و فکر کنم برای کاردانی ستوان سه باشه.و خب بعلت عملیاتی بودن رسته طبیعتا یکم مزایاش بیشتره.البته حقوق نظامیها در حالت عدی 20درصد بیشتر از کارمندهاست
این دوستم که با لیسانس رفته فاوا فقط آزمون احکام و عقیدتی وروخوانی قران و تست ورزش و تستهای پزشکی و دندانپزشکی داده بود
ولی برای ما یه آزمون با40 سوال از هوش و ریاضی ومدار الکتریکی و الکترونیک و مدارمنطقی بود(پاشدم اومدم تهران 2 ساعت آزمون بود و بعدش هم برگشتیم!!)
من لیسانس الکترونیک هستم از آزاد تبریز و البته برای آزمون هم نخونده بودم!!!!!
یه دوستم از کتبی قبولشد ولی دندانپزشکی رد شد

الا برا ی مفاد آزمون این دروسه.اینا که شد سخت افزار کامپیوتر که.آخه چه ربطی به این درسا داره؟؟؟
اونا کارشون بیشتر با وب هست و پلیس بازی.من دلیل این دروس رو متوجه نمیشم

m.g.s.t.r
19th September 2013, 09:14 PM
الا برا ی مفاد آزمون این دروسه.اینا که شد سخت افزار کامپیوتر که.آخه چه ربطی به این درسا داره؟؟؟
اونا کارشون بیشتر با وب هست و پلیس بازی.من دلیل این دروس رو متوجه نمیشم

خب اونا پارسال الکترونیک و کامپیوتر میخواستن که من در الکترونیک شرکت کردم و طبیعتا ازم آزمون الکترونیک گرفتن
شاید برای کاردانی متفاوت باشه
اینجا میتونید اطلاعاتی در این مورد بیابید
http://www.estekhtam.com/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%81%D8%AA%D8%A7-92/comment-page-33/#comments

یادش بخیر پارسال کلی تو اینجا بحث میکردیم با بچه ها

k.ahmadi
20th September 2013, 01:14 AM
سلام. از پاسخت خیلی ممنونم.آره خودمم بر این موضوعات واقفم.
کلا رفتن به کلیه مشاغل و مخصوصا نظام یک بدی داره که اگه درست و از روی علاقه انتخاب نشه یک عمر پشیمونی و دردسر رو به همراه داره.من به هر دو علاقه دارم ولی شرایط فتا ب گمونم باید بیشتر بهم بخوره.فعلا آنچان مشکل پول ندارم و تا الانم خدا رسونده و گاه کداری کار میکنم و خواهم کرد!!! پس گمون کنم فتا کلا برام بهتر باشه.
یک سوال.میشه یک فرد بیکار خودش رو از هر موقع که بخواد بیمه کنه و بعد که جایی استخدام شد بیمه قبلیش رو با بیمه جدید پویست کنه تا ادامه راهش بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟!اگه آره چه طور و با چه شرایطی؟؟؟

سلام
خب با این شرایط میتونین راحت برین ادامه تحصیل بدین و بعدش وارد فتا بشین.
در مورد سوال بیمه هم اینکه بهتره از افراد کارشناس تو این زمینه هم پرس و جویی کنین منم پرس و جو میکنم اگه چیزی دستگیرم شد بهتون اطلاع میدم، واقعا نکته جالبی بود اگه همچین چیزی امکانش باشه خیلی خوب میشه و هرکس بخواد میتونه ازش استفاده کنه.

hosseingrami
20th September 2013, 01:51 PM
خب اونا پارسال الکترونیک و کامپیوتر میخواستن که من در الکترونیک شرکت کردم و طبیعتا ازم آزمون الکترونیک گرفتن
شاید برای کاردانی متفاوت باشه
اینجا میتونید اطلاعاتی در این مورد بیابید
http://www.estekhtam.com/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%AE%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D9%BE%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D9%81%D8%AA%D8%A7-92/comment-page-33/#comments

یادش بخیر پارسال کلی تو اینجا بحث میکردیم با بچه ها

آها.پس آزمون گرایش های مختلفش جداست.پس معلوم میشه تخصصی رفتار میکنه.فتا فقط کارشناس به بالا رو میگیره و نه کاردانی!
به هر حال ازت ممنونم

hosseingrami
20th September 2013, 01:52 PM
سلام
خب با این شرایط میتونین راحت برین ادامه تحصیل بدین و بعدش وارد فتا بشین.
در مورد سوال بیمه هم اینکه بهتره از افراد کارشناس تو این زمینه هم پرس و جویی کنین منم پرس و جو میکنم اگه چیزی دستگیرم شد بهتون اطلاع میدم، واقعا نکته جالبی بود اگه همچین چیزی امکانش باشه خیلی خوب میشه و هرکس بخواد میتونه ازش استفاده کنه.

آره خودمم همینو میگم.خدا خیرت بده در مورد این بیمه اگه خیالم راحت بشه شاید تا مدت ها مشکلاتی نداشته باشم.

با تحقیقات خودم یک مورد هست که اینجا جاش نیست بگم.بعدا یا پخ میکنم یا بازگو میکنم.فعلا باید بپرسیم تا ببینیم رسما برا بیمه میشه کاری کرد یا نه!!
دمت گرم

hosseingrami
20th September 2013, 02:12 PM
راستی یک سوال جدید دارم.
اینکه :
میشه فردی که بیکار هست یا دانشجو هست خودش رو بیمه کنه و بعد به کار یا خدمتی چیزی رسید بیمه قبلی رو با جدید پیوست کنه و خلاصه از این نظر عقب نمونه؟؟؟؟شدنیه؟؟
""""" این سوال خیلی اهمیت داره خواهشا جواب بدین"""""

Shahin Heydari
20th September 2013, 02:25 PM
درس میخونی که کار کنی، حالا که کار برات هست برو کار کن عزیز دلم

hosseingrami
20th September 2013, 06:17 PM
درس میخونی که کار کنی، حالا که کار برات هست برو کار کن عزیز دلم

آره خوب همه این کار رو میکنن شاهین جون.
ببین هدف از همه درس خوندن و کار کردنه.خوب درست.ولی کار کردن و یا درس خوندن به چه قیمت؟؟
یکی هست با دیپلم ردی کار میکنه و مثلا کارگره.یکی هم هست با مدرک نسبتا بالا مدیرارشد یک پروژه و یا ادارست.خوب بین اینا فرقی نیست؟؟؟
قبول دارم دیپلم ردی هایی هستند که صد تا مدیر رو درس میدن ولی خیلی کمند و...
عقل امروز میگه باید درس خوند و یاد گرفت و مسلط بود.و برای کار یک طرح خوب ریست و حول حولکی عمل نکرد.
ادعایی ندارم شاید آخرش به همین کارم دست زدم ولی منتهی اون موقع خیالم راحته که تلاشمم کردم

m.g.s.t.r
20th September 2013, 09:30 PM
آها.پس آزمون گرایش های مختلفش جداست.پس معلوم میشه تخصصی رفتار میکنه.فتا فقط کارشناس به بالا رو میگیره و نه کاردانی!
به هر حال ازت ممنونم

نه برخی اطلاعیه هاش دیپلم هم میگیرن
راستی یه مورد که یادم رفت بگم اینه که 1 از دوستان سال قبل من شرکت کرده بود و لیسانس الکترونیک بود از اونها فقط احکام و عقیدتی و آی تی (طرز کار bts.atm.adslو...)پرسیده بودن

m.g.s.t.r
20th September 2013, 09:34 PM
میشه فردی که بیکار هست یا دانشجو هست خودش رو بیمه کنه و بعد به کار یا خدمتی چیزی رسید بیمه قبلی رو با جدید پیوست کنه و خلاصه از این نظر عقب نمونه؟؟؟؟شدنیه؟؟
""""" این سوال خیلی اهمیت داره خواهشا جواب بدین"""""
خب تا اونجاییکه از رشته م میدونم میتونی یه کم برق صنعتی بخونی و بعد بری امتحان برق صنعتی درجه 3 در سازمان فنی حرفه ای بدی(البته باید مدرکت را سیکل بزنی(بیسوادی)) و مدرک برق صنعتی درجه 3 را بگیری میتونی از بیمه ش استفاده کنی(ماهی 30-40تومن)

hosseingrami
20th September 2013, 10:54 PM
نه برخی اطلاعیه هاش دیپلم هم میگیرن
راستی یه مورد که یادم رفت بگم اینه که 1 از دوستان سال قبل من شرکت کرده بود و لیسانس الکترونیک بود از اونها فقط احکام و عقیدتی و آی تی (طرز کار bts.atm.adslو...)پرسیده بودن

با دیپلم؟مطمعنی؟مثلا کجا میخوان استفادش کنن؟آخه من یکی دو ساله فرمای استخدامی فتا رو بررسی میکنم اصلا زیر کارشناسی نداشت بعد چه طور دیپلم استخدام میکنه؟!
ببین همه شرکت کننده ها یک آزمون میدند؟اگه کلیه پس آزمونش برا یک قسمت خاص به صورت دوره ای باید برگزار بشه دیگه؟؟درسته؟

hosseingrami
20th September 2013, 10:55 PM
خب تا اونجاییکه از رشته م میدونم میتونی یه کم برق صنعتی بخونی و بعد بری امتحان برق صنعتی درجه 3 در سازمان فنی حرفه ای بدی(البته باید مدرکت را سیکل بزنی(بیسوادی)) و مدرک برق صنعتی درجه 3 را بگیری میتونی از بیمه ش استفاده کنی(ماهی 30-40تومن)

مطمعنی؟کسی رو دیدی که از این قضیه استفاده کرده؟
مشکلی پیش نمیاد آدم مدرکش رو سیکل بزنه؟؟

کاش برا رشته من هم این قضیه می بود!

Shahin Heydari
20th September 2013, 11:40 PM
آره خوب همه این کار رو میکنن شاهین جون.
ببین هدف از همه درس خوندن و کار کردنه.خوب درست.ولی کار کردن و یا درس خوندن به چه قیمت؟؟
یکی هست با دیپلم ردی کار میکنه و مثلا کارگره.یکی هم هست با مدرک نسبتا بالا مدیرارشد یک پروژه و یا ادارست.خوب بین اینا فرقی نیست؟؟؟
قبول دارم دیپلم ردی هایی هستند که صد تا مدیر رو درس میدن ولی خیلی کمند و...
عقل امروز میگه باید درس خوند و یاد گرفت و مسلط بود.و برای کار یک طرح خوب ریست و حول حولکی عمل نکرد.
ادعایی ندارم شاید آخرش به همین کارم دست زدم ولی منتهی اون موقع خیالم راحته که تلاشمم کردم

نظر شما هم کاملا صحیح هست، البته به این موضوع هم باید دقت کنید که ممکنه موقعیت پیدا شدن کار دیگه حالا حالاها پیش نیاد، اون وقت مدت زیادی باید بیکار بمونی
ضمن اینکه میشه هم کار کنیم و هم ادامه تحصیل بدیم که در این صورت ارتقاء سمت پیدا میکنیم
مثل خود بنده که هم کار میکنم و هم درس میخونم (گرچه این درسی که دارم میخونم تقریبا به هیچ کارم نمیاد اما خوب حالا که میتونم بخونم چرا نخونم؟ تلاش بدون سود بهتر از تنبلیه، شاید یه روزی همین چیزای به درد نخوری که دارم میخونم به کارم بیاد - وگرنه چه بخونم چه نخونم سمت خوبی دارم ( الحمدلله ) )

hosseingrami
21st September 2013, 12:31 AM
نظر شما هم کاملا صحیح هست، البته به این موضوع هم باید دقت کنید که ممکنه موقعیت پیدا شدن کار دیگه حالا حالاها پیش نیاد، اون وقت مدت زیادی باید بیکار بمونی
ضمن اینکه میشه هم کار کنیم و هم ادامه تحصیل بدیم که در این صورت ارتقاء سمت پیدا میکنیم
مثل خود بنده که هم کار میکنم و هم درس میخونم (گرچه این درسی که دارم میخونم تقریبا به هیچ کارم نمیاد اما خوب حالا که میتونم بخونم چرا نخونم؟ تلاش بدون سود بهتر از تنبلیه، شاید یه روزی همین چیزای به درد نخوری که دارم میخونم به کارم بیاد - وگرنه چه بخونم چه نخونم سمت خوبی دارم ( الحمدلله ) )

چی بگم والا.دوره بدی شده آدم میمونه چی کنه.میشه بپرسم شما چه کاره هستی و سمتت چیه؟؟
بابت این که راضی هستی منم خوشالم

Shahin Heydari
21st September 2013, 01:01 AM
چی بگم والا.دوره بدی شده آدم میمونه چی کنه.میشه بپرسم شما چه کاره هستی و سمتت چیه؟؟
بابت این که راضی هستی منم خوشالم

بنده توسعه دهنده ی دات نت هستم
سمتم هم : مدیریت فنی هست

m.g.s.t.r
21st September 2013, 08:56 AM
مطمعنی؟کسی رو دیدی که از این قضیه استفاده کرده؟
مشکلی پیش نمیاد آدم مدرکش رو سیکل بزنه؟؟

کاش برا رشته من هم این قضیه می بود!
بله.من خودم پیگیر هستم استفاده کنم
اولا همین اول بگم که برق ساختمان درجه سه باید شرکت کنی (برق صنعتی درجه 3 نداریم)
به رشته ربطی نداره (چون بهرحال بیسوادی شرکت میکنی!!)
این اطلاعات را خود مربی فنی حرفه ای گفت بهم

m.g.s.t.r
21st September 2013, 09:06 AM
با دیپلم؟مطمعنی؟مثلا کجا میخوان استفادش کنن؟آخه من یکی دو ساله فرمای استخدامی فتا رو بررسی میکنم اصلا زیر کارشناسی نداشت بعد چه طور دیپلم استخدام میکنه؟!
ببین همه شرکت کننده ها یک آزمون میدند؟اگه کلیه پس آزمونش برا یک قسمت خاص به صورت دوره ای باید برگزار بشه دیگه؟؟درسته؟

احتمالا با فاوا اشتباه گرفتم!!!!!!![negaran][bamazegi]
نه خب ما الکترونیک بودیم و آزمون الکترونیک دادیم
کامپیوترها هم آز کامپیوتر دادن

اینم بخشی از مباحثات کسایی که پارسال آزمون دادن
http://www.estekhtam.com/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87-91-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF/

hosseingrami
21st September 2013, 04:50 PM
بنده توسعه دهنده ی دات نت هستم
سمتم هم : مدیریت فنی هست

آها.تو اداره کحا هستی؟
به هر حال خوشحالم که خوشحال و موفقی

hosseingrami
21st September 2013, 04:53 PM
بله.من خودم پیگیر هستم استفاده کنم
اولا همین اول بگم که برق ساختمان درجه سه باید شرکت کنی (برق صنعتی درجه 3 نداریم)
به رشته ربطی نداره (چون بهرحال بیسوادی شرکت میکنی!!)
این اطلاعات را خود مربی فنی حرفه ای گفت بهم

خوب اگه میشه ریز شرایطش رو در بیار.منم یک بیمه یکی از دوستانم میگفت که خیلی جالب بود.ریزش رو میپرسم و بعد بهت خبر میدم.البته برا دو سه روز آینده چون این رفیقم رو به این زودیا نمیبینم.

احتمالا با فاوا اشتباه گرفتم!!!!!!![negaran][bamazegi]
نه خب ما الکترونیک بودیم و آزمون الکترونیک دادیم
کامپیوترها هم آز کامپیوتر دادن

اینم بخشی از مباحثات کسایی که پارسال آزمون دادن
http://www.estekhtam.com/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%A7%D9%87-91-%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF/

یعنی آزمون الکترونیک و اینا رو که دادین برا فاوا بود؟؟؟؟؟؟!
در کل منظورت فاوا بوده.پس فتا باید خیلی سخت تر از اینا باشه

m.g.s.t.r
21st September 2013, 05:56 PM
خوب اگه میشه ریز شرایطش رو در بیار.منم یک بیمه یکی از دوستانم میگفت که خیلی جالب بود.ریزش رو میپرسم و بعد بهت خبر میدم.البته برا دو سه روز آینده چون این رفیقم رو به این زودیا نمیبینم.

یعنی آزمون الکترونیک و اینا رو که دادین برا فاوا بود؟؟؟؟؟؟!
در کل منظورت فاوا بوده.پس فتا باید خیلی سخت تر از اینا باشه

نه داداش من فقط تو آزمون فتا شرکت کردم تا حالا والسلام[shaad][cheshmak]
منظورم اینه که فاوا گاها درجه داری و دیپلم هم میگیره ولی فتا ظاهرا فقط بالای لیسانس میخاد[negaran]

hosseingrami
21st September 2013, 06:08 PM
نه داداش من فقط تو آزمون فتا شرکت کردم تا حالا والسلام[shaad][cheshmak]
منظورم اینه که فاوا گاها درجه داری و دیپلم هم میگیره ولی فتا ظاهرا فقط بالای لیسانس میخاد[negaran]

آها گیچ شدمیا.
آره همینطوره.الان چیزی که مهمه همین بیمست.بیز حمت پیگیریش کنم منم پیگیریش میکنم

m.g.s.t.r
21st September 2013, 06:46 PM
آها گیچ شدمیا.
آره همینطوره.الان چیزی که مهمه همین بیمست.بیز حمت پیگیریش کنم منم پیگیریش میکنم

ok

m.g.s.t.r
23rd September 2013, 12:05 PM
الان چیزی که مهمه همین بیمست.بیز حمت پیگیریش کنم منم پیگیریش میکنم
طرحم شکست خورد[negaran]
اون بیمه ای که گفتم برای بیمه کارگران تجربی ساختمانه
تو تبریز بعد اینکه مدارک بدی 2 سال طول میکشه تا بیمه شروع بشه!!
تازه اونموقع هم میان تحقیق تا ببینن واقعا سیمکشی یانه[taajob]

hosseingrami
23rd September 2013, 02:17 PM
مشکلی نیست عزیز.بالاخره یک راهی براش پیدا میکنیم
به گمونم بهترین کار برا امثال من که دانشجوییم و اینطور زدن یک مغازه و بعد بیمه کردن شغلی هست.فکر کنم اینطوری بشه
حالا بازم پیگیر باش منم پیگیریم رو ادامه میدم

hosseingrami
25th September 2013, 12:51 AM
دوستان با تاسیس یک شرکت و داشتن هر گونه سمت در آن، مثلا مدیرعاملی مشکل بیمه و سابقه کار حل میشه؟

hosseingrami
28th September 2013, 09:05 PM
دوستان با تاسیس یک شرکت و داشتن هر گونه سمت در آن، مثلا مدیرعاملی مشکل بیمه و سابقه کار حل میشه؟

دوستان خوبم.اگه تجربه ای در مورد بیمه و سابقه کار دارید لطفا بگین

k.ahmadi
29th September 2013, 12:39 PM
آره خودمم همینو میگم.خدا خیرت بده در مورد این بیمه اگه خیالم راحت بشه شاید تا مدت ها مشکلاتی نداشته باشم.

با تحقیقات خودم یک مورد هست که اینجا جاش نیست بگم.بعدا یا پخ میکنم یا بازگو میکنم.فعلا باید بپرسیم تا ببینیم رسما برا بیمه میشه کاری کرد یا نه!!
دمت گرم

سلام

در مورد بیمه پرس و جو کردم 1راهی گفتن که میتونیم از اون طریق اقدام کنیم، حالا بهتون میگم اون چیزایی که گفتن.

hosseingrami
29th September 2013, 06:45 PM
سلام

در مورد بیمه پرس و جو کردم 1راهی گفتن که میتونیم از اون طریق اقدام کنیم، حالا بهتون میگم اون چیزایی که گفتن.

سلام.لطف میکنی عزیز.منتظرت هستم

m.g.s.t.r
30th September 2013, 09:32 AM
دیروز با این دوستم تو فاوا صحبت میکردم میگفت که فتایی ها میگن ما با چند ساعت اضافه کاری روزانه تازه حقوقمون برابر با شما میشه!!!!!یعنی عملیاتی کشکه[negaran]

k.ahmadi
30th September 2013, 11:53 PM
سلام

از دو نفر که تو این کارن پرسیدم گفتن باید از طریق بیمه تامین اجتماعی اقدام کنید و اگه خودتون میخواین شخصا حق بیمه پرداخت کنین برای این کار باید پروانه کسب بگیرین که اینم خودش مشکل هس وکلی طول میکشه و خلاصه کلام به درد دانشجو نمیخوره.
اما راه دیگه ای که گفتن این بود که با عضو شدن در یک کارگاه کوچیک بعنوان یکی از افرادی که اونجا کار میکنن از این طریق بیمه تامین اجتماعی بشین(این کارم خودش کمی دنگ و فنگ داره که اگه آشنایی داشته باشین که یک کارگاهکوچیک داشته باشه یا هر چیزی شبیه به این که بتونه اسم شمارو بعنوان یکی از افرادش برا بیمه رد کنه خیلی بهتر واسونتر میشه) بعد این مرحله میتونین بعد 60 روز اعلام کنین که خودتون میخوایین حق بیمه پرداخت کنین و با این راه به راحتی میتونین شخصا خودتونو بیمه کنین.
در مورد پیوست بیمه هم گفتن که نمیشه پیوست کرد و بعنوان سابقه براتون محسوب میشه.

فعلا این راهارو پیشنهاد دادن باز اگه اطلاعات دیگه ای بدست آوردم میگم.

hosseingrami
1st October 2013, 01:05 AM
دیروز با این دوستم تو فاوا صحبت میکردم میگفت که فتایی ها میگن ما با چند ساعت اضافه کاری روزانه تازه حقوقمون برابر با شما میشه!!!!!یعنی عملیاتی کشکه[negaran]

وا مگه میشه؟؟؟
ستوان 2 = ستوان 3
امکان نداره
اونم گرایش تخصصی و بحث پلیس فتا

hosseingrami
1st October 2013, 01:08 AM
سلام

از دو نفر که تو این کارن پرسیدم گفتن باید از طریق بیمه تامین اجتماعی اقدام کنید و اگه خودتون میخواین شخصا حق بیمه پرداخت کنین برای این کار باید پروانه کسب بگیرین که اینم خودش مشکل هس وکلی طول میکشه و خلاصه کلام به درد دانشجو نمیخوره.
اما راه دیگه ای که گفتن این بود که با عضو شدن در یک کارگاه کوچیک بعنوان یکی از افرادی که اونجا کار میکنن از این طریق بیمه تامین اجتماعی بشین(این کارم خودش کمی دنگ و فنگ داره که اگه آشنایی داشته باشین که یک کارگاهکوچیک داشته باشه یا هر چیزی شبیه به این که بتونه اسم شمارو بعنوان یکی از افرادش برا بیمه رد کنه خیلی بهتر واسونتر میشه) بعد این مرحله میتونین بعد 60 روز اعلام کنین که خودتون میخوایین حق بیمه پرداخت کنین و با این راه به راحتی میتونین شخصا خودتونو بیمه کنین.
در مورد پیوست بیمه هم گفتن که نمیشه پیوست کرد و بعنوان سابقه براتون محسوب میشه.

فعلا این راهارو پیشنهاد دادن باز اگه اطلاعات دیگه ای بدست آوردم میگم.

سلام.ممنون عزیز.
کلا کار سختیه.
منظور از اینکه سابقه هست ولی پیوست نمیشه چیه؟؟؟
یعنی انگار نه انگار که طرف 2 یا 4 سال از 30 سالش کم شده؟؟

ممننونم عزیز.متتظرت هستم.منم چیزایی کشف کردم که بعد از تکامل بهت میرسونم

m.g.s.t.r
1st October 2013, 08:59 AM
وا مگه میشه؟؟؟
ستوان 2 = ستوان 3
امکان نداره
اونم گرایش تخصصی و بحث پلیس فتا

نه مهندس
اتفاقا جفتشون ستوان 2 هستند و لیسانس
قبلا گفتم که برای فتا فعلا رسته تعریف نکردن و رسته فتایی ها را آگاهی میزنن!!!!و فکر کنم چون تو آگاهی تخصص ندارن حقوقشون کمتره!!! ولی چون این دوستم تخصصش هم الکترونیک هست و فاوا هم تخصص الکترونیک مخاد در نتیجه حقوق اینها از اونها بیشتره.البته اگر در آینده رسته برای خود فتا تعریف کنن بنظرم حقوق برابر میشه

hosseingrami
1st October 2013, 10:59 AM
نه مهندس
اتفاقا جفتشون ستوان 2 هستند و لیسانس
قبلا گفتم که برای فتا فعلا رسته تعریف نکردن و رسته فتایی ها را آگاهی میزنن!!!!و فکر کنم چون تو آگاهی تخصص ندارن حقوقشون کمتره!!! ولی چون این دوستم تخصصش هم الکترونیک هست و فاوا هم تخصص الکترونیک مخاد در نتیجه حقوق اینها از اونها بیشتره.البته اگر در آینده رسته برای خود فتا تعریف کنن بنظرم حقوق برابر میشه

آها.پس اینطوره.به هر حال جفتشون آش دهن سوزی نیستن و اگه به خاطر اجبار و بیکاری نمی بود خیلیا نمیرفتن.البته کشور به امثال ما نیاز دارم ولی حس میکنم به وقتش باید دست به عمل بزنیم.زمانی که از نظر علمی و تخصصی حرفی برا گفتن داشته باشیم.
فتا مدت زیادی نشده که تاسیس شده.به گمونم جای پیشرفت خوبی باید داشته باشه

k.ahmadi
1st October 2013, 11:57 AM
سلام.ممنون عزیز.
کلا کار سختیه.
منظور از اینکه سابقه هست ولی پیوست نمیشه چیه؟؟؟
یعنی انگار نه انگار که طرف 2 یا 4 سال از 30 سالش کم شده؟؟

ممننونم عزیز.متتظرت هستم.منم چیزایی کشف کردم که بعد از تکامل بهت میرسونم

سلام
اینجوری بهم گفتن که:
وقتی بخوای یه جای دیگه استخدام شی و کار کنی موقع بیمه شدن از طریق اون اداره یا سازمان نمیتونی بیمه قبلی رو پیوست کنی ولی هر چند مدت که اون بیمه رو شخصا پرداخت کردین برای این یکی سابقه محسوب میشه.فک کنم از اون 30سال کم میشه.

m.g.s.t.r
1st October 2013, 12:48 PM
آها.پس اینطوره.به هر حال جفتشون آش دهن سوزی نیستن و اگه به خاطر اجبار و بیکاری نمی بود خیلیا نمیرفتن.البته کشور به امثال ما نیاز دارم ولی حس میکنم به وقتش باید دست به عمل بزنیم.زمانی که از نظر علمی و تخصصی حرفی برا گفتن داشته باشیم.
فتا مدت زیادی نشده که تاسیس شده.به گمونم جای پیشرفت خوبی باید داشته باشه
احتمالا[shaad]

hosseingrami
1st October 2013, 04:33 PM
سلام
اینجوری بهم گفتن که:
وقتی بخوای یه جای دیگه استخدام شی و کار کنی موقع بیمه شدن از طریق اون اداره یا سازمان نمیتونی بیمه قبلی رو پیوست کنی ولی هر چند مدت که اون بیمه رو شخصا پرداخت کردین برای این یکی سابقه محسوب میشه.فک کنم از اون 30سال کم میشه.

ممنون.ولی یک کم شبهه داره.
آخه وقتی که از 30 سال کم بشه این به این معنی میشه که بیمه ها با هم حساب شدن
به قول معروف 2 دو تا 4 تا
غیر از اینه؟!

k.ahmadi
1st October 2013, 09:08 PM
خب راست میگین ،این بیمه کارش خیلی پیچیدس فقط با پرس وجو از 2نفر نمیشه با اطمینان گف آره راهش همونه باید از کسای دیگه ای که تو این کار سررشته دارن هم پرس وجو کنم.متاسفانه این روزا خیلی درگیر کارای دانشگام بودم نتونستم خوب دنبالشو بگیرم .باز پرس وجو میکنم ببینم این سابقه محسوب شدن چجوریه اگه کشف کردم بهتون اطلاع میدم.منتظر اطلاعاتی که شما کسب کردین هم هستم.

hosseingrami
2nd October 2013, 05:57 AM
خب راست میگین ،این بیمه کارش خیلی پیچیدس فقط با پرس وجو از 2نفر نمیشه با اطمینان گف آره راهش همونه باید از کسای دیگه ای که تو این کار سررشته دارن هم پرس وجو کنم.متاسفانه این روزا خیلی درگیر کارای دانشگام بودم نتونستم خوب دنبالشو بگیرم .باز پرس وجو میکنم ببینم این سابقه محسوب شدن چجوریه اگه کشف کردم بهتون اطلاع میدم.منتظر اطلاعاتی که شما کسب کردین هم هستم.

بسیار خوب.ممنون
حتما اگه به نتیجه ای رسیدم اطلاع میدم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد