PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تکلیف مقاله ای !!!

"VICTOR"
14th September 2013, 11:22 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه ی کاربران

وقتتون به خیر و شادکامی ان شاء الله

خب این تاپیک رو به این منظور ګذاشتم که یه خورده از بیکاری و شاید یه کم بلا تکلیفی در بیایم و به دنبال علم باشیم ، ناسلامتی این یه سایت علمیه !!!

خب اینجا قراره هر کسی یه مقاله بنویسه و ما مطالعه کنیم به این صورت که هر کس در هر زمینه یا خودش پیشنهاد بده در چه مورد و یا ما تعیین می کنیم ، مطمئن باشید مقاله های شما هیچ نفعی برای من نداره ، این تاپیک فقط برای اینه که یه خورده از جو تفریح بیرون بیایم و مطالعه ی علمیمون بیشتر بشه ، همین !!

امیدوارم همکاری کنید .

در ضمن اګر مقاله ها از کتاب ها جمع آوری بشند بسیار بهتره تا این که از اینترنت استفاده کنید .

در پناه حق .

parnian 80
14th September 2013, 11:24 AM
سلام.موافقم منم هستم.

...آلوین...
14th September 2013, 01:31 PM
درمورد هر چیزی؟؟؟؟
مثلا طوطی هم میشه؟؟؟؟

"VICTOR"
14th September 2013, 01:32 PM
درمورد هر چیزی؟؟؟؟
مثلا طوطی هم میشه؟؟؟؟

سلام

بله ، هر چیزی .

منابع هم در انتها باید ذکر بشه .

parnian 80
14th September 2013, 01:35 PM
پس موضوع رو انتخاب کنیم نه؟یا صبر کنیم عده بیشتری اعلام آمادگی کنند؟

حسين17
14th September 2013, 01:36 PM
منم هستم.
فقط بیشتر من میخوام در این تاپیک مطلب هایه بقیه راببینم.
واستفاده کنم حالا شاید یکم مطلبم من بزارم.
با تشکر از تاپیک خوبه خانم 171717.

...آلوین...
14th September 2013, 01:42 PM
منم هستم...

کاساندان
14th September 2013, 01:44 PM
من هم می آیم!

...آلوین...
14th September 2013, 01:49 PM
خلاصه سوالات پر تکرار راجبه جوجه گوشتی.....

(اگه خوب بود بگید)

به نام خدا

1-براي جوجه گوشتيم از چه غذايي استفاده كنم؟ اگر ميتونيد هزينه كنيد سرلاك مخصوص طوطي ها با نامexact اگرنميتوانيد مخلوط حبوبات مخلوط يك موز پوست كنده يك سيب پوست كنده يك هويج اب پز شده و دو قاشق مغز تخم افتابگردان(قبلن جداگانه ميكس شود) رو ميكس (كاملن له و قاطي) و با اب جوشيده و ولرم قاطي و به جوجه بدين
2-اندازه ي جعبه كه توش پرندمو نگه ميدارم بايد چقدر باشه؟اونقد كه نتونه بياد بيرون
3-چرا جوجم بعضي وقتا يكي از چشماشو ميبنده مريضه؟ خير در بيشتر اوقات طبيعيه ولي بهتر نشون داده بشه
4-ايا ميشه تو شيشه يا اكواريوم جوجمو بذارم؟ بايد اطراف جوجه تاريك باشه
5-از سرلاك انساني ميشه استفاده كرد؟ اگر ديگه هيچ غذايي(غذاهاي گفته شده) دم دست نبود از سرلاكي كه توش شير نداشته باشه ولي پيشنهاد نميشه و گزينه اخر هست اين غذا
6-جوجم موقع غذا خوردن كلشو تكون ميده سرو صدا ميكنه؟طبيعيه
3- چند وقت به چند وقت به جوجم غذا بدم ؟ هر دو تا چهارساعت بهترين موقع وقتي چينه دونش خالي ميشه
5-ايا ميتونم تو غذاش مولتي ويتامين مربوط به پرندها بريزم؟ بله هفته اي يك يا دوبار
6-ايا ميتونم تا موقعي كه سرلاك ميخوره(دون خور نشده) حمامش كنم؟ خير
7- چه موقع تو بازار جوجه ها ميان؟ بيشتر فروردين و ارديبهشت
8-فرق بين طوطي پاكستاني با ايراني چيه؟ فرقي ندارن
9- ايا جوجم احتياج به اب داره به غير غذا ؟ خير با غذاش تامين ميشه تو سنين بالا تر ظرف اب هم باثش بذاريد
10-وقتي جوجم غذاشو خوب هزم نميكنه چيكار كنم؟ ميتونيد از سركه سيب يك قطره تو ظرف غذاش بريزيد هفته اي 2و3بار اگه مشكل هزم داره
11-تو هر وعده چقد غذا ميخورن؟ بستگي به سنگينيه غذا داره و جوجه هلندي و ملنگو و اسكندربزرگ فرق داره و سن طوطي هم ملاكه بايد به چينه دان توجه كرد نبايد خيلي پر بشه
12- جوجه سرلاكي من چند روزشه 1ماه 20 روز 40 روز؟ مهم نيست چند روزشه مهم اينكه سرلاكي هست و مطابق با ميل شما رام ميشه
13-براي زير پاي جوجم چي بذارم؟ خاك اره (خورده چوب) و براي راحتي كار موقع تميز كردن روش دستمال كاغذي بذاريد بهتره
14-دماي محيط بايد چقدر باشه؟ 24تا28دور از باد
15-طوطيم سرما خورده چيكار كنم؟ دماي بايد به 30 درجه برسه و سريع به دامپزشكي برده شه

ادامه دارد....

iranparrot.com (http://iranparrot.com/forum/topic936.html)

سیدپویا
14th September 2013, 01:49 PM
سلام ابجی سیده من هم هستم یاعلی

این گلهام مال تو[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

"VICTOR"
14th September 2013, 03:52 PM
خلاصه سوالات پر تکرار راجبه جوجه گوشتی.....

(اگه خوب بود بگید)

به نام خدا

1-براي جوجه گوشتيم از چه غذايي استفاده كنم؟ اگر ميتونيد هزينه كنيد سرلاك مخصوص طوطي ها با نامexact اگرنميتوانيد مخلوط حبوبات مخلوط يك موز پوست كنده يك سيب پوست كنده يك هويج اب پز شده و دو قاشق مغز تخم افتابگردان(قبلن جداگانه ميكس شود) رو ميكس (كاملن له و قاطي) و با اب جوشيده و ولرم قاطي و به جوجه بدين
2-اندازه ي جعبه كه توش پرندمو نگه ميدارم بايد چقدر باشه؟اونقد كه نتونه بياد بيرون
3-چرا جوجم بعضي وقتا يكي از چشماشو ميبنده مريضه؟ خير در بيشتر اوقات طبيعيه ولي بهتر نشون داده بشه
4-ايا ميشه تو شيشه يا اكواريوم جوجمو بذارم؟ بايد اطراف جوجه تاريك باشه
5-از سرلاك انساني ميشه استفاده كرد؟ اگر ديگه هيچ غذايي(غذاهاي گفته شده) دم دست نبود از سرلاكي كه توش شير نداشته باشه ولي پيشنهاد نميشه و گزينه اخر هست اين غذا
6-جوجم موقع غذا خوردن كلشو تكون ميده سرو صدا ميكنه؟طبيعيه
3- چند وقت به چند وقت به جوجم غذا بدم ؟ هر دو تا چهارساعت بهترين موقع وقتي چينه دونش خالي ميشه
5-ايا ميتونم تو غذاش مولتي ويتامين مربوط به پرندها بريزم؟ بله هفته اي يك يا دوبار
6-ايا ميتونم تا موقعي كه سرلاك ميخوره(دون خور نشده) حمامش كنم؟ خير
7- چه موقع تو بازار جوجه ها ميان؟ بيشتر فروردين و ارديبهشت
8-فرق بين طوطي پاكستاني با ايراني چيه؟ فرقي ندارن
9- ايا جوجم احتياج به اب داره به غير غذا ؟ خير با غذاش تامين ميشه تو سنين بالا تر ظرف اب هم باثش بذاريد
10-وقتي جوجم غذاشو خوب هزم نميكنه چيكار كنم؟ ميتونيد از سركه سيب يك قطره تو ظرف غذاش بريزيد هفته اي 2و3بار اگه مشكل هزم داره
11-تو هر وعده چقد غذا ميخورن؟ بستگي به سنگينيه غذا داره و جوجه هلندي و ملنگو و اسكندربزرگ فرق داره و سن طوطي هم ملاكه بايد به چينه دان توجه كرد نبايد خيلي پر بشه
12- جوجه سرلاكي من چند روزشه 1ماه 20 روز 40 روز؟ مهم نيست چند روزشه مهم اينكه سرلاكي هست و مطابق با ميل شما رام ميشه
13-براي زير پاي جوجم چي بذارم؟ خاك اره (خورده چوب) و براي راحتي كار موقع تميز كردن روش دستمال كاغذي بذاريد بهتره
14-دماي محيط بايد چقدر باشه؟ 24تا28دور از باد
15-طوطيم سرما خورده چيكار كنم؟ دماي بايد به 30 درجه برسه و سريع به دامپزشكي برده شه

ادامه دارد....

iranparrot.com (http://iranparrot.com/forum/topic936.html)

سلام

خوبه ولی سعی کنید کپی نکنید ، چون من زیاد این مطلب رو خلاصه نمی دونم ، مقاله ها رو سعی کنید از چندین منبع مختلف تلفیق کنید که یه مقاله ی تک از آب در بیاد ولی برای شروع خوبه .

البته کلش کپی بود به نظرم ، چیش الآن خلاصه بود ؟

"VICTOR"
14th September 2013, 04:08 PM
دوستان خودتون موضوع اګه میدید بنویسید لطفاً ، وګرنه امروز بهتون موضوع بدم ؟

parnian 80
14th September 2013, 04:09 PM
دوستان خودتون موضوع اګه میدید بنویسید لطفاً ، وګرنه امروز بهتون موضوع بدم ؟
آره عزیزم موضوع بدی بهتره.

"VICTOR"
14th September 2013, 04:11 PM
فقط یه مشورت بهم بدید که کا رو ګروهی کنم که بعد کارها رو با هم تلفیق کنیم یا کار انفرادی بدم ؟[tafakor]

به نظر من ګروهی بهتره .

parnian 80
14th September 2013, 04:12 PM
فقط یه مشورت بهم بدید که کا رو ګروهی کنم که بعد کارها رو با هم تلفیق کنیم یا کار انفرادی بدم ؟[tafakor]

به نظر من ګروهی بهتره .
گروهی!

سیدپویا
14th September 2013, 04:19 PM
سید جان یک موضوع در مورد حجاب برای من و به صورت انفرادی

این گلها هم تقدیم به تو [golrooz][golrooz][golrooz]

دبستان
14th September 2013, 04:27 PM
سلام ابجی کوچیکه

من هستم

موضوع بده وبه صورت گروهی انجام میدهیم[shaad]

"VICTOR"
14th September 2013, 04:36 PM
سلام ، دوستان

موضوع رو فکر کردم و الآن توضیحش رو میدم و بعد با همفکری براش اسم هم خواهیم ګذاشت .

موضوع از این قراره که هر کس از هر جا مطلبی رو پیدا کرد ، در تاپیک با ذکر دقیق منبع قرار میده و بعد با هم تلفیق خواهیم کرد .

حالا موضوع چیه ؟؟؟

ببینید در زبان عربی هر حرف نشان از یه چیزیه ، من قبلاً اینو یه جا شنیدم ولی یادم رفته البته مطلبی که شنیدم بسیار در قبال تحقیقی که قراره صورت بګیره ناچیز بود .

مثلاً حرف ر اګه درست بګم در زبان عربی نشان از استحکام و استواری بود .

حالا وقتی این حروف در کنار هم یه لغت رو شکل میدهند ، نشان از خیلی چیزها داره که به تفسیر احتیاج داره .

موضوع اینه و اګه سؤالی باشه درخدمتم .

یه تاپیک دیګه قرار میدم که مطالب رو در اونجا قرار بدید ، بعد لینکشو اینجا میذارم .

به نظرم اګه خوب همکاری کنیم موضوع خوبی باشه ![cheshmak]

منتظر نظراتتون هستم .

سیدپویا
14th September 2013, 04:40 PM
عالیه سیده جان انشاالله با همکاری هم یک تاپیک خیلی خوب خواهد شد

این گله تقدیم تو ابجی عزیز
[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

H37
14th September 2013, 04:57 PM
چه عجب دوستان یه تکونی خوردند[nishkhand][nishkhand]
موفق باشید.

...آلوین...
14th September 2013, 07:40 PM
سلام

خوبه ولی سعی کنید کپی نکنید ، چون من زیاد این مطلب رو خلاصه نمی دونم ، مقاله ها رو سعی کنید از چندین منبع مختلف تلفیق کنید که یه مقاله ی تک از آب در بیاد ولی برای شروع خوبه .

البته کلش کپی بود به نظرم ، چیش الآن خلاصه بود ؟

اون جاش خلاصه بود که اگه مثلا تو تاپیک جوجه گوشتی برید سوالات زیادی پرسیده شده....
با جمع کردن سوالات و جواب آن ها ی مجموعه سوالاتی به وجود امده که هرکسی که جوجه گوشتی داشته باشه باید بدونه....

zoh_reh
14th September 2013, 07:51 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه ی کاربران

خب این تاپیک رو به این منظور ګذاشتم که یه خورده از بیکاری و شاید یه کم بلا تکلیفی در بیایم و به دنبال علم باشیم ، ناسلامتی این یه سایت علمیه !!!

خب اینجا قراره هر کسی یه مقاله بنویسه و ما مطالعه کنیم به این صورت که هر کس در هر زمینه یا خودش پیشنهاد بده در چه مورد و یا ما تعیین می کنیم ، مطمئن باشید مقاله های شما هیچ نفعی برای من نداره ، این تاپیک فقط برای اینه که یه خورده از جو تفریح بیرون بیایم و مطالعه ی علمیمون بیشتر بشه ، همین !!

امیدوارم همکاری کنید .

در ضمن اګر مقاله ها از کتاب ها جمع آوری بشند بسیار بهتره تا این که از اینترنت استفاده کنید .

در پناه حق .

سلام
ممنون از این تاپیک خوب
منظورتون از مقاله کپیه هم هست یا میخواین خودمون مطلب بدیم؟
از رو اصول مقاله نویسی باید باشه؟ یا بصورت یه انشا معمولی؟

الان اون نمونهای گذاشتند راجع به جوجه از چه نوعیه؟

"VICTOR"
15th September 2013, 08:13 AM
سلام
ممنون از این تاپیک خوب
منظورتون از مقاله کپیه هم هست یا میخواین خودمون مطلب بدیم؟
از رو اصول مقاله نویسی باید باشه؟ یا بصورت یه انشا معمولی؟

الان اون نمونهای گذاشتند راجع به جوجه از چه نوعیه؟

سلام

خواهش می کنم

ببینید کپی ایراد نداره اما نه اینکه کل مطلب رو کپی کنید ، مطلب رو مطالعه کنید بعد یا چکیده کنید و یا قسمت های مهمش رو جدا کنید و در تاپیک بذارید .

نه نیازی نیست خیلی اصولی باشه ولی داشتن یه مقدمه و چکیده لازمه .

من اون نمونه رو درست نمیدونم چون کپی مطلق از یه نمونه است !

"VICTOR"
15th September 2013, 08:14 AM
اون جاش خلاصه بود که اگه مثلا تو تاپیک جوجه گوشتی برید سوالات زیادی پرسیده شده....
با جمع کردن سوالات و جواب آن ها ی مجموعه سوالاتی به وجود امده که هرکسی که جوجه گوشتی داشته باشه باید بدونه....

خب جناب آلوین شما فکر می کنم مطلب رو خودتون خلاصه نکردید که ، مطلب رو خلاصه شده از منبع برداشتید ، اشتباه میګم ؟[soal]

"VICTOR"
15th September 2013, 08:48 AM
در ضمن دوستانی که با این موضوع موافقند ، اعلام کنند و دیګرانی که مخالفند بګند که چه ګروهی می خوان و چه انفرادی بهشون موضوع در مورد چیزی که می خوان بهشون بدیم یا مجدد عرض می کنم خودشون موضوع بدن ، اینطوری موظف می شند که بالاخره تحویل بدن کار رو .[cheshmak]

دبستان
15th September 2013, 09:32 AM
سلام ابجی موضوعی بزاریید به درد همه بخورد

تاکی وقت داریم ارائه بدیم

عبدالله91
15th September 2013, 09:35 AM
مقاله های شما هیچ نفعی برای من نداره

سلام

ممنون از کار مفیدتون

نفعی برای شما نداره؟ ما هم انشاالله هستیم البته در حد توان و اگر به نفع کسی باشه.
درمورد موضوعات قرآنی و رشتۀ خودم در خدمتم

ممنون یا مولاعلی(ع)

"VICTOR"
15th September 2013, 09:40 AM
سلام

ممنون از کار مفیدتون

نفعی برای شما نداره؟ ما هم انشاالله هستیم البته در حد توان و اگر به نفع کسی باشه.
درمورد موضوعات قرآنی و رشتۀ خودم در خدمتم

ممنون یا مولاعلی(ع)

سلام

خواهش می کنم .

منظورم این بود که نیازی به مقاله ها ندارم ، ولی چرا نفع معنوی داره ! بالاخره به اطلاعات آدم افزوده میشه !!

خوشحالم شرکت می کنید .

علی (ع) یار و یاورتون .

سلام ابجی موضوعی بزاریید به درد همه بخورد

تاکی وقت داریم ارائه بدیم

موضوع ارائه دادم . منتظر نظراتم .

فعلاً وقت دارید .

دبستان
15th September 2013, 09:43 AM
منم باعبدالله 91موافقم معنوی باشه بهتره مطلب جدید یاد بگیریم بهتره[golrooz][golrooz]

منم هرموضوعی درباره رشته ام باشه ومفید باشه میزارم[shaad][shaad]

"VICTOR"
15th September 2013, 09:46 AM
منم باعبدالله 91موافقم معنوی باشه بهتره مطلب جدید یاد بگیریم بهتره[golrooz][golrooz]

منم هرموضوعی درباره رشته ام باشه ومفید باشه میزارم[shaad][shaad]

من متوجه نمیشم ، الآن با این موضوع موافقید یا نه ، واضح بګید راحت ترم ، این الآن معنوی نبود مګه ؟ بررسی لغات قرآنیه دیګه !!![taajob]

ص-جلالی
15th September 2013, 09:47 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه ی کاربران

امیدوارم همکاری کنید .

در پناه حق .
سلام
من منتظر چنین روزی بودم
هرکسی کار خودش !اول بیاییم کارهایمان را مشخص ومجزا کنیم.بعدبر اساس تخصص و تجربه کار کنیم.در اینجا برای من سوالی پیش می آید و آن را مطرح می کنم متاسفانه بجای اینکه جواب سوال را یک متخصص مربوط به سوال جواب بدهد دیگران به شکل بنظر من،من فکر میکنم ویا به اشکال دیگری چیزی به عنوان پاسخ می نویسند.لطفا ییاییم کارها وروشهایمان را اصلاح کنیم.
حالا من یک سوال از مخصصین باغبانی یا باغداران وگردو کاران دارم و دیگران هم استفاده کنند. سوال اینه:
یکنفر 10سال قبل 10 نهال پیوندی گردوی زود بارده خوشه ای از اداره مربوطه گرفته و همه را تحت یک شرایط کاشته است. بعد از 5-4 سال 9 اصله از درختان بار می دهند ولی یکی از آنها بعد از 10 سال هنوز به بار ننشسته است.علت عدم باردهی این درخت چیست؟برای به بار نشستن آن چه باید کرد؟متشکرم

دبستان
15th September 2013, 09:47 AM
اره خیلی خوبه موافقم[golrooz]

mamadshumakher
15th September 2013, 09:57 AM
سلام.ممنون از تاپیکتون و همچنین هدف والاتون که ایجاد انگیزه بر مطالعه ی بیشتر علمیه کاربران سایت رو دارید.
این بخش را لطفا مشاهده کنید :

http://www.njavan.com/forum/forumdisplay.php?1358-%D9%BE%DA%98%D9%88%D9%87%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%AE%D8%A8%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C

پس هر کسی هر موضوعی رو میتونه در این بخش قرار بده.و اصلا آماده شده برای همین کار.خب حالا هم که قراره چند نفر گروهی کار کنید.خیلی خوبه پس نتیجه ی مقالتونو در بخش نامبرده قرار بدید.و هر کسی هم میتونه انفرادی با توجه به موضوعات اون بخش دست نوشته هاشو قرار بده.[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

ممنون.

یک نظری هم من دارم.مطالعه ای بشه بر روی این موضوع:

راه های درک استعدادهای درونی و شکوفایی انها

"VICTOR"
15th September 2013, 01:23 PM
خب دوستان هر کس یکی از این سه موضوع رو انتخاب کنه تا هر چه سریع تر موظف به انجام وظیفه بشه .[shaad]

1. بررسی و تفسیر لغات عربی موجود در قرآن .
2. راه های درک استعداد های درونی و شکوفایی آنها
3. موضوع جناب ص . جلالی .

توضیحات هر موضوع در صفحات قبل موجود است .

zoh_reh
15th September 2013, 01:31 PM

این موضوع رو انتخاب میکنم.
اگه کسی آمادگی داشت بصورت گروهی مایلم.

...آلوین...
15th September 2013, 02:23 PM
خب جناب آلوین شما فکر می کنم مطلب رو خودتون خلاصه نکردید که ، مطلب رو خلاصه شده از منبع برداشتید ، اشتباه میګم ؟[soal]

خب شما گفتید که ی مقاله باشه...
چه کپی باشه چه خودت نوشته باشی...
فقط آموزنده باشه...
اشتباه کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[soal][narahatish]

"VICTOR"
15th September 2013, 02:26 PM
خب شما گفتید که ی مقاله باشه...
چه کپی باشه چه خودت نوشته باشی...
فقط آموزنده باشه...
اشتباه کردم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟[soal][narahatish]

اګه قراره کپی باشه ، باید تلفیقی باشه حتماً .

وګرنه که این همه مقاله کپی تو سایت میذارند !!!
من اینو ګفتم که مطالب رو بخونید و خودتون چکیده کنید ، بخونید ، یه چیزی ازش یاد بګیرید وګرنه چه فایده ؟؟

ناراحت نشید ، هنوز اول کاره ، باید افراد توجیه بشند ، سؤالاتتون خوبه [shaad]

parnian 80
16th September 2013, 10:46 AM
منم با موضوع دوم موافقم.

"VICTOR"
16th September 2013, 12:07 PM
لیست رو آخر هفته می نویسم .

افرادی که اعلام همکاری می کنند ، سه هفته فرصت تحویل دارند و اگر در محلت مقرر کار رو تحویل ندند ، با تمام قدرت منفی دریافت می کنند ، این برای موظف کردن شما دوستانه فقط .

می تونید تنها یک صفحه ی مفید تحویل بدید .

ص-جلالی
17th September 2013, 08:29 AM
سلام
ولادت باسعادت سلطان ، امیر و ولی نعمت تمام ایرانیان وشیعیان جهان، مبارک باد.

simin69
17th September 2013, 10:33 PM
سلام منم با موضوع 2 موافقم.گروهی باید کار کنم؟

"VICTOR"
17th September 2013, 11:21 PM

سلام

بله ، شما متن خودتون رو میذارید و بعد با هم ترکیب می کنیم .

"VICTOR"
18th September 2013, 06:57 PM
تا کنون :

موضوع اول : جناب دبستان و جناب عبد الله 91 و آقای ashegh - shohada

موضوع دوم : خانم پرنیان 80 و simin 69 و zoh-reh و جناب شوماخر

تا 18 مهرماه فرصت دارید آقایان و خانم های محترم .

"VICTOR"
30th September 2013, 06:15 PM
دوستان تنها 10 روز دیګر فرصت دارید !

عبدالله91
1st October 2013, 11:55 AM
تا کنون :

موضوع اول : جناب دبستان و جناب عبد الله 91 و آقای ashegh - shohada

موضوع دوم : خانم پرنیان 80 و simin 69 و zoh-reh و جناب شوماخر

تا 18 مهرماه فرصت دارید آقایان و خانم های محترم .
قرآن پر است از موضوعات مختلف. موضوع خاصی باید داده شود. مثلا بنده در ارتباط با شفاعت مطلبی رو میذارم.اگه عزیزی مطلبی داشت اضافه بکند تا جمع بندی کنیم.

عبدالله91
1st October 2013, 11:56 AM
بسم الله الرحمن الرحیم

شفاعت در اصطلاح: (آیا شفاعت به همه می رسد؟)

شخصی که به شفیع متوسل می شود، در حقیقت نیروی خودش را به تنهایی برای رسیدن به هدف کافی نمی بیند؛ لذا نیروی خود را که آمیزه ای از ایمان، تقوا و عمل صالح است به نیروی شفیع پیوند می دهدو در نتیجه، به آنچه می خواهد نایل می شود و از قهر خداوند، نجات می یابد.

آیات قرآنی دربارۀ شفاعت:

آیات قرآن، دربارۀ شفاعت به چهار دسته تقسیم می شود:

الف)- آیاتی که به طور مطلق شفاعت را نفی میکنند:

1. «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ أَنفِقُواْ مِمَّا رَزَقْنَاكُم مِّن قَبْلِ أَن يَأْتِيَ يَوْمٌ لاَّ بَيْعٌ فِيهِ وَلاَ خُلَّةٌ وَلاَ شَفَاعَةٌ وَالْكَافِرُونَ هُمُ الظَّالِمُونَ»{بقره، 254}
2. «وَاتَّقُواْ يَوْمًا لاَّ تَجْزِي نَفْسٌ عَن نَّفْسٍ شَيْئًا وَلاَ يُقْبَلُ مِنْهَا شَفَاعَةٌ وَلاَ يُؤْخَذُ مِنْهَا عَدْلٌ وَلاَ هُمْ يُنصَرُونَ» {بقره،48}

ب)- آیاتی که شفیع را فقط خدا می داند:

1. «اللَّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ مَا لَكُم مِّن دُونِهِ مِن وَلِيٍّ وَلَا شَفِيعٍ أَفَلَا تَتَذَكَّرُونَ»{سجده آیۀ4}
2. «قُل لِّلَّهِ الشَّفَاعَةُ جَمِيعًا لَّهُ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ثُمَّ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ»{زمر،آیۀ44}

ج)- آیاتی که شفاعت را به اذن و فرمانِ خدا مشروط می کند:

1. «مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ»{بقره، آیۀ255}
2. «وَلَا تَنفَعُ الشَّفَاعَةُ عِندَهُ إِلَّا لِمَنْ أَذِنَ لَهُ»{سبأ، آیۀ 23}

د)- آیاتی که برای شفاعت شونده شرایطی را بیان می کند:

1.رضایت و خشنودی خداوند:
«يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلَا يَشْفَعُونَ إِلَّا لِمَنِ ارْتَضَى وَهُم مِّنْ خَشْيَتِهِ مُشْفِقُونَ»{انبیاء آیۀ 28}

2. داشتن عهد و پیمان(منظور از این عهد و پیمان ایمان به خدا و پیامبران است):
«لَا يَمْلِكُونَ الشَّفَاعَةَ إِلَّا مَنِ اتَّخَذَ عِندَ الرَّحْمَنِ عَهْدًا»{مریم،آیۀ 87}

جمع بندی آیات شفاعت:

آیاتی که شفاعت را انکار می کند، شفاعت استقلالی را نفی می نماید؛ یعنی، هیچ کس بدون اجازۀ خداوند و برنامۀ او، قادر به شفاعت از کسی نیست.

اما آیاتی که شفاعت را اثبات می کند، نخست آن را اصالتا برای خدا می داند و به صورت تبعی برای غیر خدا؛ البته به شرط اذن او، یعنی کسانی در قیامت با اذن پروردگار و تحت برنامۀ او، از افرادی شفاعت کرده و موجب نجات آنان از عذاب می شوند.

"VICTOR"
1st October 2013, 02:37 PM
قرآن پر است از موضوعات مختلف. موضوع خاصی باید داده شود. مثلا بنده در ارتباط با شفاعت مطلبی رو میذارم.اگه عزیزی مطلبی داشت اضافه بکند تا جمع بندی کنیم.

سلام

موضوع همون اول داده شد آقا عبد الله ، کامل نخوندید مثل اینکه !

دوباره توضیحات رو کپی می کنم :

ببینید در زبان عربی هر حرف نشان از یه چیزیه ، من قبلاً اینو یه جا شنیدم ولی یادم رفته البته مطلبی که شنیدم بسیار در قبال تحقیقی که قراره صورت بګیره ناچیز بود .

حالا وقتی این حروف در کنار هم یه لغت رو شکل میدهند ، نشان از خیلی چیزها داره که به تفسیر احتیاج داره .

بررسی لغات عربی در قرآن .

عبدالله91
1st October 2013, 05:14 PM
سلام

موضوع همون اول داده شد آقا عبد الله ، کامل نخوندید مثل اینکه !

دوباره توضیحات رو کپی می کنم :

بررسی لغات عربی در قرآن .

لغات عربی مگه یکی دوتا هستن؟

نمیشه اگه منظورتون تحقیق در زبان عربی است که فکر نکنم به درد کسی بخوره.موضوعاتی در مورد مطالب به درد بخور و امروزی بیشتر به کار می آید تا بخواهیم به زبان عربی بپردازیم. کلمات قرآنی هم هر کدام تعاریف خاصی دارند مثلا چند تا کلمه رو در زیر می یارم

عبدالله91
1st October 2013, 05:17 PM
بَیَّتَ :

از مادۀ باتَ، یَبیتُ، بیتوته و از باب تفعیل بوده و به معنی شب فرا رسید و بر انسان احاطه کرد می باشد اغم از اینکه فرد بخوابد یا بیدار بماند. مهم فراگیر شدن شب بر انسان است سورۀ فرقان آیۀ 64« وَ الَّذِينَ يَبِيتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِياماً»، بندگان خدا کسانی هستند که شب آنها را فرا می گیرد در حالی که آنها ایستاده و نشسته و سجده کنان با پروردگارشان مناجات می کنند.

نساء آیۀ 81 ، 108 – یونس آیۀ 50 – نمل آیۀ 49 شب را برای مخاطبان این آیات، زمان اعمال صالح، یا بد آنها، بیان می کند.

حَرَجْ :

به معنی گناه، خطا، تنگی و گرفتگی، و هرگونه ناراحتی شدید می باشد و از آن به اجتماع درختان در هم فرو رفته نام برده می شود که به تناسب معنی لغوی آن در معنای انبوه و متراکم و تنگ به کار رفته است و در قرآن نیز در همین معنای لغوی بکار رفته است (مائده آیۀ 6: خداوند برای شما تنگی و زحمت نمی خواهد) حَرِجْ در معنی نهی از گناه و خطا می باشد (اعراف آیۀ 2: یعنی قرآن کتابی است که بر تو نازل شد و نباید در سینه ات ای پیامبر از آن تنگی یا نهی باشد) نهی، نگرانی از سنگینی رسالت الهی که بر دوش پیامبر نهاده شده است، می باشد.

در سورۀ توبه آیۀ 91 از حرج به گناه تعبیر شده است: بر کسانی مثل مریضان و ضعیفان گناهی نیست که چیزی برای انفاق از جان و مال در راه خدا ندارند.

کلمۀ حَرَجَ در معنی تکلیف و مسئولیت نیز بکار رفته است (سورۀ حج آیۀ 78 : خداوند شما را بر دین خود انتخاب کرد و مسئولیت سنگین و مشقت باری در دین برای شما قرار نداد) و هرگونه تکلیف سخت و مشقت بار و غیرقابل تحمل در دین اسلام در آیۀ 185 بقره نفی شده است (خدا برای شما آسانی می خواهد برای شما سختی نمی خواهد) و این آیه مستند قاعدۀ «لاحَرَج» در فقه اسلام است که بر اساس آن قاعده، تکلیفی که موضوع این قاعده باشد از گردن مکلف ساقط است. مثلا وضو با آب در صورت ضرر به تیمم بدل می شود یا روزه از مطیقین (پیرمردان و پیرزنان) ساقط می شود .... یعنی همۀ قوانین الهی در جائی که با مشقت شدید همراه شود به نوعی ساقط یا تسهیل شده است مگر حکم جهاد در راه خدا به جهت نتایج عالی آن (تأمین عزّت و امنیت جامعۀ اسلامی یا نیل به مقام عظمای شهادت) از این قاعده خارج است.

حِذر:

به معنی بیداری و آماده باش و مراقبت در برابر خطر می باشد و به معنی اسلحه یا وسیلۀ دفاع می باشد.

نمونه:

«یَآأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُوا خُذُوا حِذرَکُم فَانفِرُوا ثُبَاتٍ أَوِ انفِرُوا جَمِیعًا»{نساء:71}

«ای کسانی که ایمان آورده اید، سلاح خود را برگیرید و گروه گروه یا دسته جمعی(به سوی دشمن) خارج شوید»

یعنی آمادگی خود را حفظ نموده و در میدان جنگ فقط هنگام نماز سلاح را بر زمین بگذارید.

«حِذر» معنی وسیعی دارد و در مقایسه با اسلحه که وسیلۀ جهاد و دفاع است شامل همۀ وسایل دفاعی اعم از مادی و معنوی وسیاسی می شود و مسلمانان باید جهت حفظ جامعۀ اسلامی در حوزه های مختلف اقتصادی، سیاسی ، نظامی، فرهنگی، اجتماعی آن را به کار ببندند و خود را خلع سلاح نکنند و دشمن را به نفوذ در کیان اسلامی ترغیب نکنند.{آیۀ 102 نساء}

پس «حِذر»، در معانی مراقبت و هوشیاری و احتیاط در برابر دشمنان است و در معنی اسلحه نیز به کار می رود.

«حَذَر» به معنی احتراز و دوری از یک امر ترسناک می باشد{منافقون آیۀ 4 ، توبه آیۀ 64} منافقین می ترسند و هر فریادی را علیه خود می پندارند و ترس دارند که مبادا اسرارشان آشکار شود.
و مشتقات این کلمه در قرآن زیاد آمده است «محذور» حذر کردنی (در سورۀ اسراء آیۀ 57)، «حاذِرون» مراقبت کنندگان (در شعراء آیۀ 56)

بازم هست. بسیار زیادن.

"VICTOR"
3rd October 2013, 10:43 AM

اره خیلی خوبه موافقم[golrooz]

سلام.ممنون از تاپیکتون و همچنین هدف والاتون که ایجاد انگیزه بر مطالعه ی بیشتر علمیه کاربران سایت رو دارید.
پس هر کسی هر موضوعی رو میتونه در این بخش قرار بده.و اصلا آماده شده برای همین کار.خب حالا هم که قراره چند نفر گروهی کار کنید.خیلی خوبه پس نتیجه ی مقالتونو در بخش نامبرده قرار بدید.و هر کسی هم میتونه انفرادی با توجه به موضوعات اون بخش دست نوشته هاشو قرار بده.[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

ممنون.

یک نظری هم من دارم.مطالعه ای بشه بر روی این موضوع:

راه های درک استعدادهای درونی و شکوفایی انها

این موضوع رو انتخاب میکنم.
اگه کسی آمادگی داشت بصورت گروهی مایلم.

منم با موضوع دوم موافقم.

عالیه سیده جان انشاالله با همکاری هم یک تاپیک خیلی خوب خواهد شد

سلام ، دوستان تا آخر این هفته فرصت دارید مطالب رو ارائه بدید وګرنه دوستانی که قدرت امتیاز بالایی دارند ، جمع می کنم با تمام قدرت بهتون منفی بدند ، این است موظف کردن شما [nishkhand] البته کار درستی نیست ، می دونم خودتون به وقتش مطالب رو ارائه خواهید داد .

در پناه حق [golrooz]

دبستان
3rd October 2013, 11:11 AM
ابد (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%AF&diclang=ar) نابود کردن , از بین بردن , خنثی نمودن , برانداختن , بکلی نابودکردن , منهدم کردن , منقرض کردن , دفع افات کردن , بنظر امدن , نمودن , مناسب بودن , وانمود شدن , وانمود کردن , ظاهر شدن.
http://www.jasjoo.com/app_images/dot.png

ابعد ما يکون (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%AF%20%D9%85%D8%A7%20%D9 %8A%DA%A9%D9%88%D9%86&diclang=ar) دورترین , اقصی نقطه , بعیدترین , دورترین نقطه.

ابهج (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%AC&diclang=ar) روشن کردن , زرنگ کردن , درخشان شدن , نشاط دادن , شادمان کردن , روح بخشیدن.

ابحر (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%AD%D8%B1&diclang=ar) کشتیرانی کردن , هدایت کردن (هواپیماو غیره) , طبیعت , ذات , گوهر , ماهیت , خوی , افرینش , گونه , نوع , خاصیت.

ابهت (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%AA&diclang=ar) محو کردن , محو شدن.

"VICTOR"
3rd October 2013, 11:39 AM
ابد (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%AF&diclang=ar)

نابود کردن , از بین بردن , خنثی نمودن , برانداختن , بکلی نابودکردن , منهدم کردن , منقرض کردن , دفع افات کردن , بنظر امدن , نمودن , مناسب بودن , وانمود شدن , وانمود کردن , ظاهر شدن.

ابعد ما يکون (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%B9%D8%AF%20%D9%85%D8%A7%20%D9 %8A%DA%A9%D9%88%D9%86&diclang=ar)

دورترین , اقصی نقطه , بعیدترین , دورترین نقطه.

ابهج (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%AC&diclang=ar)

روشن کردن , زرنگ کردن , درخشان شدن , نشاط دادن , شادمان کردن , روح بخشیدن.

ابحر (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D8%AD%D8%B1&diclang=ar)

کشتیرانی کردن , هدایت کردن (هواپیماو غیره) , طبیعت , ذات , گوهر , ماهیت , خوی , افرینش , گونه , نوع , خاصیت.

ابهت (http://www.jasjoo.com/dictionary/?ask=%D8%A7%D8%A8%D9%87%D8%AA&diclang=ar)

محو کردن , محو شدن.

چرا هیچ کس منظور من رو متوجه نمیشه ، باید حرف حرف بررسی بشه !!! معانی نمی خوام که ؟!

دبستان
3rd October 2013, 11:48 AM
چرا هیچ کس منظور من رو متوجه نمیشه ، باید حرف حرف بررسی بشه !!! معانی نمی خوام که ؟!

سلام امکان داره توضیح بدی بیشتر[tafakor][tafakor]

"VICTOR"
3rd October 2013, 11:51 AM
سلام امکان داره توضیح بدی بیشتر[tafakor][tafakor]

قبلاً هم گفتم داداش در زبان عربی هر حرف نمادی از چیزیه که با تجمع این حروف در کنار هم لغتی به دست میاد که تمام اون نمادها رو در بردارد و به علاوه مفهومی که اون نماد ها در کنار هم ایجاد می کنند .

"VICTOR"
3rd December 2013, 01:02 AM
* اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم به عدد ما احاط به ی علمک *

( دوستان فرصت کردید ، تاپیک رو حذف کنید لطفاً )

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSS0kYftOtonvYXfFus0DURGIiBYUNgY J12EIX3CtdHn7ncuVa5

shatel 2
18th December 2013, 10:22 AM
سلام
بنده چندتا اختراع و مقاله اکسپت شده دارم
هر شخصی کمک برای مقاله نویسی داشته باشه
من میتونم کمکشون کنم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد